DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Šta znači moderno? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Šta znači moderno?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Avg 26, 2009 9:11 pm

Kako bi definisali pojam moderno?Što mislite o modi?
Da li moderno znači biti u toku sa vekom, decenijom bar, ako već ne sa
sezonskim trendovima?Ili bi pak moderno vezivali za "Ono Što Nekome
Lepo Stoji".?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Avg 26, 2009 9:46 pm

Obožavam modu,i sve te trendi krpice..Trudim se da budem u korak sa vremenom,pro tom da mi te stvari i lepo stoje..
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyČet Sep 03, 2009 10:31 pm

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyČet Sep 03, 2009 11:06 pm

Šta znači moderno? 900975

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyČet Sep 03, 2009 11:26 pm

55555

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Sep 04, 2009 11:01 am

Moda je način da pederi istaknu svoje fantazije , a da se neki drugi opet obogate na na nama glupacima .Naravno da je moda sezonska stvar , i praćenjem se svrstavamo u čopor onih koji žele da istaknu svoj društveni ili ekonomski status .
U stvari ....sve je već vidjeno , i nema više tu nekog prostora-što je sada "demode" opet je "zadnji krik" posle 20 godina .
Zavisno opet od društva -Srbija spada u zemlje u kojoj ima jedna manjina koja nosi "firme i trendi" samo da dokaže da su bogati , ma kako im stajalo , i većina koja nosi ono što im je dostupno . Svi bi u stvari trebali nositi ono što im stoji .
Postoje stvari u modi koje su večne , i za svaku priliku , recimo , ono što se zove "mala crna haljina" Treba li nešto jednostavnije ili ženstvenije ?
Ima jedan svež primer : Karleuša se častila Luj Viton cipelama od 2000 eu , nekom crnom grozomorštinom , koju sad nosa u sred bela dana , sa svim i svačim . Ona je-moderna . :kkkkk:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyČet Jan 14, 2010 11:18 pm

Danubius ::
Moda je način da pederi istaknu svoje fantazije , a da se neki drugi opet obogate na na nama glupacima .Naravno da je moda sezonska stvar , i praćenjem se svrstavamo u čopor onih koji žele da istaknu svoj društveni ili ekonomski status .
U stvari ....sve je već vidjeno , i nema više tu nekog prostora-što je sada "demode" opet je "zadnji krik" posle 20 godina .
Zavisno opet od društva -Srbija spada u zemlje u kojoj ima jedna manjina koja nosi "firme i trendi" samo da dokaže da su bogati , ma kako im stajalo , i većina koja nosi ono što im je dostupno . Svi bi u stvari trebali nositi ono što im stoji .
Postoje stvari u modi koje su večne , i za svaku priliku , recimo , ono što se zove "mala crna haljina" Treba li nešto jednostavnije ili ženstvenije ?
Ima jedan svež primer : Karleuša se častila Luj Viton cipelama od 2000 eu , nekom crnom grozomorštinom , koju sad nosa u sred bela dana , sa svim i svačim . Ona je-moderna . :kkkkk:
Po nekim stvarima ti si još van sveta.Mala crna haljina je nešto što bi bilo poželjno da svaka žena ima.Čini mi se da je kod tebe moda još u 80-ima...Pa neće žena svaki dan da nosi jednu haljinu.U korak sa vremenom,ali pri tom da joj to lepo stoji..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Jan 27, 2010 3:19 pm

Kijara-brm ::

Po nekim stvarima ti si još van sveta.Mala crna haljina je nešto što bi bilo poželjno da svaka žena ima.Čini mi se da je kod tebe moda još u 80-ima...Pa neće žena svaki dan da nosi jednu haljinu.U korak sa vremenom,ali pri tom da joj to lepo stoji..
Mala crna haljina je nešto što je promovisala Odri Hepbern u filmu Trumana Kapota "Doručak kod Tifanija" 1961 -i jos uvek je prava stvar. Tako da ne stoji ono da sam ja u "80 tima" -koje su inače bile prava kloaka kiča kada je moda u pitanju. Ja i dalje tvrdim da je pomodarenje glupost -postoje stvari van vremena , i zena koja ih nosi neće pogrešiti niti biti proglašena "demodiškom" Zgodna žena će biti zgodna i u farmericama i običnoj beloj pamučnoj majici za opuštene varijante , ili u klasičnom kostimu za poslovne, ili u "maloj crnoj" za večernje. Ne trebaju tu nikakve kerefeke od krpa da bude primećena . 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Jan 27, 2010 6:24 pm

Mala crna haljina je nešto što je promovisala Odri Hepbern u filmu Trumana Kapota "Doručak kod Tifanija" 1961 -i jos uvek je prava stvar. Tako da ne stoji ono da sam ja u "80 tima" -koje su inače bile prava kloaka kiča kada je moda u pitanju. Ja i dalje tvrdim da je pomodarenje glupost -postoje stvari van vremena , i zena koja ih nosi neće pogrešiti niti biti proglašena "demodiškom" Zgodna žena će biti zgodna i u farmericama i običnoj beloj pamučnoj majici za opuštene varijante , ili u klasičnom kostimu za poslovne, ili u "maloj crnoj" za večernje. Ne trebaju tu nikakve kerefeke od krpa da bude primećena .

Baš ti hvala što si me tako lepo opisao.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
norton

norton

Datum upisa : 27.01.2010

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyČet Jan 28, 2010 4:56 pm

бити у тренду
Nazad na vrh Ići dole
Orhideja

Orhideja

Datum upisa : 22.11.2009

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 2:31 pm

Da bi bio moderan moraš biti čist i uredan i imati duha, ako nemaš duha i obučeš Versaće koji ti ne stoji džaba sve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.kako-do.co.cc
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 2:51 pm

Moderno je čarobna reč kojom trgovci namame žene da potroše sav svoj , ili novac koji su teško zaradili njihovi muškarci na prolazne gluposti koje su smislili uglavnom osobe sa homo /transeksualnim ukusom za oblačenje.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 2:54 pm

Moderno je čarobna reč kojom trgovci namame žene da potroše sav svoj , ili novac koji su teško zaradili njihovi muškarci na prolazne gluposti koje su smislili uglavnom osobe sa homo /transeksualnim ukusom za oblačenje.
Nije pitanje čiji je novac..Nisu svi isti.Neki muškarci imaju zmiju u novčaniku..A hteli bi da im  je žena lepo obučena..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 3:00 pm

Ajde malo da se prestane sa proseravanjem,da prostite,imate svi djecu,jel im kupujete farmerice do grudnog kosa,kakve ste vi nosili u njihovo vrijeme ili je to ipak rep stil,nesto sto je sada moderno medju omladinom.
Hocete li djevojcici kupiti neku cipkastu haljinicu kako su natakinjali na vas vasi roditelji ili ce biti u trendu,nesto sto je IN i po boji i po obliku.
Drugo je kad pricamo o klasicnom stilu oblacenja,to je nesto sto je neprolazno,pa se jedan kostimioc moze nositi i danas i za 10 godina a mogao je i prije 10.medjutim,ima i tu mode,velicina dugmadi,jastucici u naramenicama,reveri,boja koja vlada te godine,zato manite se corava posla.Moda nije biti cist,to je nasa licna stvar,ali je zalosno sto mnogo mladih "nose" modu a stoji im ko piletu sise.
Treba i u toj modi naci ono sto pase nasem stilu,nasoj gradji,a naravno i okolnostima ali ne znaci opet da je samo firmirana roba moderna,jer ima jako jeftinih a slatkih i modernih stvari.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 3:12 pm

Farmerke do grudnog koša su IN.Imam i dugačke i kratke /na visoke čizme..I tamne i svetlije.Tako da su moderne..I da znaš jako skupe..No važno je kako mi stoje..A stoje mi ok,jer sam mršavica..Naravno da neću nositi nešto što je moderno,skupo,a da mi ne stoji.To je samo stvar neukusa i da se bude kao u trendu...Takvih je danas mnogo.Milim da se naše žene ipak najlepše oblače.Imaju stila..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 3:20 pm

Na farmerke iznad pupka sam mislila u slucaju muskog djeteta u pubertetu....ne bi to obukao kad bi trebalo i da plati

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 3:24 pm

Ju ,naopako.To nije baš ni zdravo,za momke..sad ni pretesne farmerke.No svašta se danas nosi..Sve je svar i finansijske mogućnosti.No,ne mora da bude skupo,ali da je skladno..
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 4:31 pm

Muskarci podrazumijevaju da moderno obucena zena znaci,digni kredit da ju obuces.....sa tako malo novca moze svaka da bude u trendu.

.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 4:50 pm

Moda je jedna ogromna industrija u kojoj sve glavne konce vuku... Zna se ko. Tako da i tremin moderno doživljavam na takav način, relativan, neodređen, veštački stvoren i diktiran.
Jedino stvar koja mi je bitna i kod koje pravim razliku jeste nečiji ukus ili neukus u oblačenju.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 9:47 pm

Moda označava pojavu da svakih 10-15 godina nosimo iste stvari praveći se budalama da ih nikada nismo videli. Ono što smo mi već davno nosili , naša deca sada nose za teške pare -i izgledaju isto tako glupo kako smo i mi izgledali u svoje vreme . Kad vidim neku sliku sebe na "paltformama" ili "zvoncarama" od pola metra širine, ili u crvenim ili belim "šimikama" -ne mogu da verujem da sam cirkus pravio dok ne dobijem to .No da se ne lažemo -modiranje i jeste zenski i dečiji "posao"
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 9:51 pm

Šta muškarci se ne trebaju modirati?Ili bar držati do nekog trenda,koji je pristupačan finansijski?.Mogu da hodaju okolo apa drapa,ili nositi nešto što se nosilo još za vreme Austougarske? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 10:02 pm

Šta muškarci se ne trebaju modirati?Ili bar držati do nekog trenda,koji je pristupačan finansijski?.Mogu da hodaju okolo apa drapa,ili nositi nešto što se nosilo još za vreme Austougarske? [You must be registered and logged in to see this image.]
Ne , naravno....postoj neke stvari koje su vanvremenske Sportski i klasični stil -to je muškarcu dovoljno . Hoću reći -ako je ove godine moda recimo crveno -ne treba da nosi crvene patike.
Klasični kaput i mantil je za muškarca , jedno bolje odelo, kozna jakna , farmerice , brodarice i kanadjanke , nekoliko košulja i par džempera , sve su stvari "van mode" i za sva vremena , i dovoljno je da muškarac izgleda uvek pristojno ali ne demodirano.
Ali lik koji "prati" boje i krojeve....a da ne kažem i frizure ...gubi mnogo od muškosti, više se priblizava zenama.
Kada je nešto "moderno" , uvek su boje malo predrečave, detalji su prekitnjasti , meni to ne ide uz muškarca .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptyPet Jan 29, 2010 10:58 pm

Sve ovisi kakav ko stil voli.I naravno da li mu stoji.neko prati modu,neko ne.No, to sve što si nabrojao je moderno i uvek će biti.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Sep 25, 2013 12:12 pm

Samo kosti ispod haljine: Da li su to skeleti u modi?

Autor: Mariota Vlaisavljević | Foto: Reuter, AFP

Dodela nagrada Emi bila je prilika da se Holivudske zvezde prikažu u punom sjaju, a mnoge su ostavile bez daha svojim izgledom. Ono što su primetili modni hroničari- sve više glumica promoviše novi trend- skeletni izgled.

Ana Gun dobitnica nagrade pojavila se mršavija nego ikad.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Cat Deeley je toliko mršava, da joj u prvi plan "iskače" glava.

Hroničari dešavanja na crvenom tepihu zamerili su i Kler Dejns što je mršava do same ivice anoreksije.

Voditeljka Đulijana Rančić je takođe "na spisku" skeleta.

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? EmptySre Sep 25, 2013 1:27 pm

Scottish is "in" :) Povratak tergalki:)

From Gatsby to Highlands:)

Not bad,,,,

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Šta znači moderno? Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta znači moderno?   Šta znači moderno? Empty

Nazad na vrh Ići dole

Šta znači moderno?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: