DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptySre Sep 16, 2009 2:05 pm

First topic message reminder :

Bermudski trougao- Niš- Pirot- Vranje( preko Leskovac)- mesto gde se padeži gube i nestaju ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji put izmenio sonia dana Sre Mar 21, 2012 9:52 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Apr 25, 2016 11:31 am

ironic3 ocene

P.S. Otkad nisam cula rec MRSOLJ  smehsmeh

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptySre Maj 18, 2016 3:09 pm

sonia ::
ironic3 ocene

P.S. Otkad nisam cula rec MRSOLJ  smehsmeh
Nišlije progovorile i "nemuštim" tj ,jezikom znakova . 
Ovaj su postavili stanari jedne zgrade ,kojima je dosadilo  pisss  po njoj i oko nje .
Svi razumeju poruku ,verovatno . 

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Sep 12, 2016 5:14 pm

Ovo je "Piroćanski" Ubio me Bog ako bi išta razumeo -da ne "prevode" ???

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Apr 24, 2017 7:00 pm

PREVODI FILMOVA NA "LESKOVACKI":
1) „Mala noćna muzika“- Malečka svirka po tamninu,
2) „Nismo više klinke“ - Porasnule smo,
3) „Sam u kući“ - Doma, bez gosti,
4) „Dobar, loš, zao“ - Neje loš, ne valja, ič ne valja,
5) „U Kini jedu pse“ - U Kinu jedev kučiki,
6) „Dvanaest žigosanih“ - Dvanaes’ ss beleg,
7) „Poslednji samuraj“ - Samuraj za kraj,
8) „Dobro da bolje ne može biti“ - Merak rabota,
9) „Sve o mojoj majci“ - Sve od majku mi,
10) „Šta sve možeš u Denveru kad si mrtav“ - Što sve možeš da rabotiš u Denver kad lipšeš,
11) „Poljubac zmaja“ - Aždajina celivka,
12) „Pakt sa vukovima“ - Neću rat, bolje je sas vuci,
13) „Policijska akademija“ - Fakultet na milicajci,
14) „Vatrene ulice“ - Sokaci u oganj,
15) „Trči, Lola, trči“ - Begaj, Lolo, begaj,
16) „Razjareni bik“ - Pobesneli bivol,
17) „Ko to tamo peva“ - Koj toj tam pevka,
18) „Povratak otpisanih“- Eve gi pa,
19) „Prohujalo sa vihorom“ - Oduvaja gi vetar.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

Godina : 45
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Apr 24, 2017 10:25 pm

Jednosmerna ulica po leskovački

SAM NA TAM smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Apr 24, 2017 10:27 pm

Čuvaj se PSA.PSA ujeda. -još postoji u nekim mestima.  trtrr
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Apr 24, 2017 10:30 pm

Domaći lebac

Leba na babu mi smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Maj 08, 2017 4:34 pm

LESKOVAČKE IZREKE, POREĐENJA, CITATI, I MUDROLIJE!!
Kad te udarim će ti mucaju deca do osmi razred!
More bre, kad te dunem, lebac će ti se ogadi.
Ću te iscepam ki ladno pivo pred zadrugu!
Sad ću ti pokažem od koje se drvo pravi Pinokio.
Napašeš mi se guzne dlake!
Ka' te udarim, ce podrignes na lanjski zeljanik!
Ću te slomim ko mače muškatlu!
Ću te zalepim ko muvu na mušemu!
Kad te udarim će ti razmenim vilice!

Poređenje
Pun si s fazoni ko go*** s vitamini.
Al si dosadan ki kratko ćebe!
Će izginemo ko Vlasi na ringišpil.
Utego se ko fića pred tehnički pregled.
Izmrzosmo ko muškatle.
Smeje se ko dup* u novim gaćama.
Nemoj da cvrčiš ko mekika na zejtin.
Nakostrešio se ko petao pred jebačinu.
Razbac'o se k'o gram sira na 'ektar gibanice.
Zacopala se ko vrana u supalj ora'.
Šta se treseš ko trovan miš?
Rastegja se ko muda na vrućinu.
Bolje ku*** u sve nego sve u ku***.
Izmrzo ko eskimska muda.
Skupa ti ta kapa, ko da je od neprcani mačići pravljena.
Lupaš ko prazna vodenica!
Zbog takvih ljudi prave sveće od dinar!
Čekam te ko kuče ispred kasapnicu.
Lepa je ko da gu grobar ispod lopatu vadio.
Soitije
Kom je jebanje suđeno njemu gaće same spadaju.
Ne ide se s golo dup* u pijani svatovi.
Šta se gubiš ko nevinost na ekskurziju?
Ću te iscepim ko pivo ispred zadrugu!
Će te razbucam ko bugarsku skupštinu!
Šta si se uvatio za mene ko prizetko za testament.
Ću te icepim ko svinja šušku!
Šta si se oznojio ko kurva u manastir?
Će te i'cepam k'o nepismen čitanku!
Pred staru patku i staru pušku nikad se ne trti, nikad se ne zna kad će opali.
Napalio se k'o dabar na kubik drva.
Mala se uvija ko kolica sa šuplju gumu.
Žene, ne tvrdite pazar, pazarite tvrd!
Napalio se ko vepar na tarabu. I na tarabu pisalo pi*** pa jedan odrao ku*** od jebanje.
Mudrosti
I topola je visoka, al' čavke kenjaju po nju.
Ne palim kombajn zbog dve klisurke!
Pita od govna može da bude, al nema koj da jede.
Pustiš svinju u klozet a ona i sapun izede.
Gay parada na niškom: u dup* na vašar.
Od gov** direk i od tebe čovek, nikad neće bude!
Jebal, ne jebal, pare sam si daval.
Bolje da čovek umre od litre nego od kapi.
Kad kreneš sa ženu na more to ti ki kad si pošo u šumu a poneo si drva!
Zanosi se ko muda u kosidbu.
Ala si ga napravio, jebo si mu majku! (komšija komšiji čestita rođenje sina).
Priđi životnim problemima kao pas - ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Maj 08, 2017 7:25 pm

Kuj gi mica tija džaci?

- Ko pomera džakove?
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano

Datum upisa : 06.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyUto Avg 01, 2017 2:35 pm

E vako imam prijatelja koji je rodom negde okolina Nisa , pisao blog koji sam redovno citala ... evo jedan deo pa ko voli nek izvoli :948208144:

Roska u kupovinu...

Pre neki d'n resila Roška da se m'lko podnovimo.Stalno kuka kako su ni čaršavi icepeni,peškiri dotrajali,kako ja nemam čarape,ona nema kombilizoni...Nema kakvo...Izvadim ja pare što smu uzeli za prasići,oblečemo se i krenemo u varoš...Pa toj kad ideš sas ženu u kupovinu toj je kao kad tražiš zakopan ćup sas zlato...S'g ću vi kazujem kako smo išli po prodavnice...
Ulegnemo u prvu i još prodavac neje stigal da pita kakvo tražimo Roska je počela da vršlja po stvari...Da ona barem toj vrne kako je bilo...Jooook...Toj posle nju ostane kao kad je bomba padla u prodavnicu...Onaj prodavac samo gleda i znoji se...Vidim ja da bi tel da se buni,al misli jadan da će nešto da kupimo pa si ćuti...Posle pola sat preturanje Roska je došla do zaključak da ništa ne valja i samo je se obrnula i izlegla...Ja počnem da se izvenjavam na onoga čoveka al vidim da nema vajda...Kosa mu je se podigla na glavu kao kad ga je struja drmala...Zaje*em njega pa potrčim po Rosku...
U drugu prodavnicu je onoga što radi zamalo udaril šlog kad je videl kako izgleda radnja posle Roskin pretres...Takoj slično je bilo i u treću i u četvrtu i u svaku u koju smo ulegli....Roska rastura a prodavci skubu kosu i sve se smeškaju...Toj im je obaveza...Ne sme prodavac da se raspra'lja sas kupca...
Pitujem ja Rosku:

-Zašto sam ja pos'l sas tebe kad ti sve sama rasturaš...Niti me što pituješ,niti pituješ onija što rabote tam???

A ona se samo obrnu,pogleda me strogo i kazuje:

-Ništa bre ne znaš Lepojo....Ti si poš'l da platiš kad ja nešto izberem..Ima samo da ideš po mene, da gledaš,ćutis,kad izberem da platis i da toj sto smo kupili odneses dom...Za toj sluze muži...

Slegnem ja sas ramena i nastavim da idem po nju.Ulegnemo mi takoj u jednu prodavnicu gde je prodavac žensko...Kako je videla Rosku na vrata ona se samo nasmeja...Ja sam mislel da se raduje,da ju poznava...Roska ide i rastura,pretura,razgledjuje a onaj žena sedi i čita novine...Kao kad nikoj nema u prodavnicu...Pomislim ja da je nekulturna,da ne ume sas mušterije,da ju ne zanima da nešto prodade...Kad je Roska sve razmontirala i posle prema vrata onaj prodavačica se diže od stolicu,dojde do vrata i obrnu ključ pa kazuje.

-E s'g gospodjo da sve namestiš kako je bilo pa cu te puštim da ideš napolje!!!

Leleeeeeeeeee...Roska samo pocrevene kao cvekla...Još kad je videla kako se ja podsmiškujem...Mogla je da me sas gole ruke zadavi...Obrnu se nalevo krug i krenu da sklapa onija dronjci što je rasturila...Vidim ja da tuj ima dosta rabota pa pitujem onuj prodavačicu.

-Snajke...Mogu li ja da idem da popijem pivo...Men je žena rekla da ja ništa ne pipam...Samo treba da cutim,gledam,platim i nosim....

Bez reč mi žena otključi vrata i ja izleznem,pa odma tuj najdem prodavnicu,kupim pivo,sednem na stepenice,pol'k pijem i smeškam se u sebe...Kad sam bil kod sedmo pivo pojavi se Roska....

-Dizaj se nesrećo..Idemo si dom...Neću ništa da kupujem...Ništa ne valja roba u ovej prodavnice...

Ja i dalje samo ćutim...Izvrnem onoj pivo,dignem se i krenem...Do kuću smo ćutali obadva...Ali od taj d'n Roska me više ne vodi sas nju u kupovinu...A dal još onakoj rastura dreje po prodavnice el ne toj ne mogu da znam...

[You must be registered and logged in to see this link.]

lady
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 EmptyPon Okt 09, 2017 11:47 am

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)   kako - Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :) - Page 15 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Nišlijski rečnik... i malo šire ( Jug Srbije, za merak) :)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 13, 14, 15

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: