DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LOJALNOST ??? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LOJALNOST ??? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LOJALNOST ???

Ići dole 
+9
Klosarka
Sanjalica
determinanta
Kica/Praja
Astra
cojle
Kijara-brm
montoya
Danubius
13 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyNed Sep 20, 2009 11:18 am

First topic message reminder :

Lojalnost





Odanost ili lojalnost (od francuskog loyauté - vjernost) označava unutrašnu povezanost i izražavanje te povezanosti kroz ponašanje prema osobi, skupini ili zajednici. Lojalnost znači da se sustav vrijednosti s ostalima dijeli i da se stavove zajednice brani i tada kad se ima različito mišljenje.
Lojalnost je uvijek dobrovoljna te se pokazuje u ponašanju prema onima s kojma se osjeća povezanost, kao i prema trećim osobama.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Sukob lojalnosti


Problemi mogu nastati kad se odanost od druge strane zatražuje po potrebi. To može dovesti do sukoba lojalnosti. Primjerice, ako se zaposlenik mora prema poslodavcu ponašati lojalno, iako s njime ne dijeli određene ciljeve i vrijednosti.
Ozbiljne posljedice mogu nastati kod neizvršavanja zapovijedi u vojsci. I u pitanjima zaštite okoliša, računovodstvenim, kadrovskim i sličnim osjetljivim pitanjima uvijek se očekuje odanost, a ponekad takvo ponašanje završava kao prijevara.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Mar 29, 2010 7:36 pm

Sanjalica ::
Lojalna sam svojoj deci, majci i (muzu) i ovom forumu...ostalo - sikter [You must be registered and logged in to see this image.]
Naravno! Samo ljubav (bilo koje ljudske relacije) podrazumeva lojalnost, ostalo se zove interes.
Mada...ima i ljubavi prema poslu, ali se ona drugačije naziva, a završava se na "holičar", što je opet psi feler, ali tu je nebitna firma.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Mar 29, 2010 9:45 pm

Sanjalica ::
Lojalna sam svojoj deci, majci i (muzu) i ovom forumu...ostalo - sikter [You must be registered and logged in to see this image.]

...i naravno adminuuuuuuu [You must be registered and logged in to see this image.]

determinanta ::

Naravno! Samo ljubav (bilo koje ljudske relacije) podrazumeva lojalnost, ostalo se zove interes.
Mada...ima i ljubavi prema poslu, ali se ona drugačije naziva, a završava se na "holičar", što je opet psi feler, ali tu je nebitna firma.

Ja zaista spadam u lojalne , i uvek ostajem do kraja , da kažem "na brodu koji tone " Nikada nisam napustio bend zbog bolje ponude .
Jednom sam podržao jednu forumašicu -a protiv adminke , ali nisam učestvovao u rušenju -preko noći je otišlo 15-tak članova . Još mesecima smo pisali samo nas troje (mali, zatvoren forum 9
Čak ni ženu nisam varao -a nisam je voleo nikad. Samo sam držao do lojalnosti porodici (dok mi zaista nije pukao film)
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Klosarka
Dama ispod mosta



Datum upisa : 06.02.2010

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Mar 29, 2010 11:04 pm

U poslovnom svetu sve ima svoju cenu pa i lojalnost. Dakle...? Mislite da bi ste odbili duplo vecu platu, kola, stan, i druge privilegije, platne kartice ... putovanja??? Ma vaziiiiii ...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Mar 29, 2010 11:12 pm

Klosarka ::
U poslovnom svetu sve ima svoju cenu pa i lojalnost. Dakle...? Mislite da bi ste odbili duplo vecu platu, kola, stan, i druge privilegije, platne kartice ... putovanja??? Ma vaziiiiii ...
Pa ...kako ko. Zvuči idiotski -ali moj otac je to celog života radio, odbijao unapredjenja i razne prilike .
On je voleo svoju banku i Dunav .Je li pogrešio ? Jeste .
On i dalje misli da bi bilo nepošteno da napusti svoje kolege jer "bez njega ne bi moglo funkcionisati" (žvaka koju su mu prodavali )
Mislim da tek sada vidi da je veći deo života radio nizašta i bio lojalan jednom sistemu gde su drugi zgrtali .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Mar 29, 2010 11:18 pm

[quote="Danubius"]
Klosarka ::
ali moj otac je to celog života radio, odbijao unapredjenja i razne prilike .
Tvoj otac nije izuzetak i njegov postupak (kao i svih ostalih iz te generacije) se nije zvao lojalnost, već ideologija u koju je većina verovala.
Hajde da se ne foliramo. Lojalni smo dok nama, i samo nama, tako
odgovara. To što navodiš kao primer da si bio lojalan ženi, iako je nisi
voleo, podrazumeva šta? Ne brkajmo odanost (vernost) i lojalnost, jer
to nije isto. Ako, ipak, ustvrdiš da si bio lojalan ženi, onda je to
bilo zbog nekog interesa (radi deteta, mira...bla, bla).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 12:40 pm

Danubius ::
Lojalnost je u svetu, naročito u Japanu veoma cenjena kategorija koja se uzima u obzir prilikom svake teže odluke u poslovnom svetu , kao što je otpuštanje .
Mnogo veće šanse i za  zapošljavanje ima radnik koji je proveo , recimo , 10 godina u jednoj firmi , nego onaj koji ih je menjao .
U običnom životu , lojalnost je nažalost skoro potpuno nestala . Više vladaju zakoni džungle.
Amen:)

Lojalnost nastaje iz nas samih, i nema veze sa privrzenoscu ovcama u toru. Ako znas ko si, sto si, i imas svoje stavove, neovisno o glasu vecine, tvoja lojalnost se uvijek postavi na pravo mjesto.

Zasto ne bih bila lojalna svom poslodavcu?! Cak naprotiv, smatram da svako ko nije, zasluzuje da bude otpusten.

Onog momenta kad sam prihvatila posao, sve i da nisam potpisala ugovor, za mene je to tapija. Ta kompanija ima moju potpunu lojalnost, do momenta kad bih ustanovila da se nesto "shady" desava tu. I to sa dokazima. I tad bih prvo pokusala da ih upozorim, pa tek onda mijenjala taktiku.

Lojalna sma do bola. I nikad mi nece biti zao:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 2:26 pm

Danubius ::
Uvek mi se dopadalo što smo lojalni jedni prema drugima, recimo, neki naš član otvori svoj forum, radio, sajt -većina se registruje tamo . To je sasvim ok , čak i pošteno i lepo.

Čini mi se da je u poslednje vreme sujeta, lične razmirice , pa i neka netrpeljivost odnela prevagu prema onome što nas je krasilo .
Kada bi covek bio veran i lojalan sam sebi zaista,..pa pokusao  da se  uskladi delimicno sa drugima i svetom ,ne bi se to desavalo..Ali redovno se dogadja..

Ali,Mi smo i nesvesno lojalni sebi i svom unutrasnjem svetu,cak i kada znamo da smo na pogresnoj,duboko nepravednoj strani..

Mi znamo nase i verujemo..tome..cak i kada  u spoljasnjem  svetu istupamo nesigurno i pitanjima,mi ipak negde tamo duboko znamo,znaci, ''ono'', svoje..
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyČet Okt 17, 2013 4:42 pm

Lojalna sam dok ta lojalnost ne ugrozava mene kao licnost,ne tera me da gazim principe,merila ponasanja ,bezbednost.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyNed Maj 10, 2015 5:09 pm

Lojalnost je uvijek dobrovoljna te se pokazuje u ponašanju prema onima s kojma se osjeća povezanost, kao i prema trećim osobama.

Jeste dobrovoljna...nelojalnost nije uvijek ni kaznjiva jer je dobrovoljna,ali je gore od nelojalnosti,imati dva lica...glumiti lojalnog "prijatelja" a s druge strane  ga iznevjeriti u nadi da on to nece saznati.
Uzmimo nas forum i forumase za primjer.
Stalno se srecemo sa kritikama,negodovanjem,ali imamo i lojalne clanove koji i pored toga ostaju uz nas,vjerni su,jer vole ovo mjesto,jer znaju da sve u zivotu ima i plus i minus.Ali ima i takvih koji su svakodnevno tu,a ipak su lojalni drugom mjestu,pa ne prezaju ni od/sto nije kaznjivo/toga da sele dijelove naseg pisanja na drugo mjesto,sto iako nekaznjivo,smatram jako neumjesno,nekorektno,neljudski.
Ne radi se o jednoj osobi,niko ovdje nije tukac,ako ne kazem javno,ne znaci da ne vidim.
Ovo je inace vjecna tema na netu...kradja statusa,tema,postova,pa i autorskih djela....ne mozemo nikoga sprijeciti ali mozemo apelovati na savjest....uzmi naslov,uzmi ideju...ali posluzi se svojom pamecu.....ne ide bas sve da se uzme zdravo za gotovo.
Nego,ja se mislim,kako neko izda ovo mjesto,tako ce sutra izdati i to drugo mjesto....lojalnost je crta  karaktera.
I ja sam dosla odnekud,nisam s neba pala na DF,i odlazila sam...ali nisam dozvolila da me smatraju nepostenom....nikad ne znas kad ces se vratiti ili nekoga sresti na drugom mjestu.
Zao mi je sto moram ovako reagovati....ali neke stvari su toliko ocite da cak i zabole.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyNed Maj 10, 2015 5:45 pm

Astra apsolutno si u pravu.
Na svom prvom forumu sam bila lojalna i dok nisam otišla .
Kad mi se nešto ne dopada na jednom mestu odem kao čovek.
Na taj forum se nikad nisam vratila(mada su me zvali)
Jednom kad odem ,povratka nema
Sa tog foruma sam uzela samo  svoje teme koje sam uspela videti izvana,pa čak i neku  koju koja je bila copy paste.(ali nosilac sam ja)"
Bilo je tema koje smo uzeli,ali nismo otišli u komšiluk ,nego na bosanski ili hrvatski forum,malo okrenuli tekst,naravno da ne bude baš sve isto,ili uzeli neki citirani članak(iz knjige) čisto da pokrenemo temu,ali ništa što na štetu foruma.
No to su prošla vremena.
Ako se hoćeš negde istaknuti ,istakni se nečim lepim..Za ovakve stvari se banuje po drugim forumima.
Ostala sam lojalna ovom forumu od prvog dana.
I kad je bilo najgore nisam otišla dalje pa da izdam ovaj forum upravo gore napisanim karakteristikama.
Ne bi mogla da se vratim ovde više nikada.

Svaku kritiku koju sam dobila ovde uglavnom sam ispoštovala i još se trudim.

Volim ovaj forum i razočarana sam ljudima koji su nas izdali na ovakav način.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyNed Maj 10, 2015 6:57 pm

Astra ::

Uzmimo nas forum i forumase za primjer.
Stalno se srecemo sa kritikama,negodovanjem,ali imamo i lojalne clanove koji i pored toga ostaju uz nas,vjerni su,jer vole ovo mjesto,jer znaju da sve u zivotu ima i plus i minus.Ali ima i takvih koji su svakodnevno tu,a ipak su lojalni drugom mjestu,pa ne prezaju ni od/sto nije kaznjivo/toga da sele dijelove naseg pisanja na drugo mjesto,sto iako nekaznjivo,smatram jako neumjesno,nekorektno,neljudski.
Ne radi se o jednoj osobi,niko ovdje nije tukac,ako ne kazem javno,ne znaci da ne vidim.
Ovo je inace vjecna tema na netu...kradja statusa,tema,postova,pa i autorskih djela....ne mozemo nikoga sprijeciti ali mozemo apelovati na savjest....uzmi naslov,uzmi ideju...ali posluzi se svojom pamecu.....ne ide bas sve da se uzme zdravo za gotovo.

Nego,ja se mislim,kako neko izda ovo mjesto,tako ce sutra izdati i to drugo mjesto....lojalnost je crta  karaktera.




Upravo to gorepost
Niko ne može da bude toliko pametan da stalno smišlja autentične ,nove  i zanimljive teme .Zato svi pomalo prošetamo po štampi ,ili po drugim forumima ,ili po Facebooku ,pa eventualno  dobijemo ideju . To nije krađa ,jer i kada pišeš doktorat ,smeš da koristiš literaturu ,ili kada pišeš neku muzičku kompoziciju ,zna se koliko taktova možeš da upotrebiš od neke poznate pesme ,a da ne bude plagijat .
Zna se i šta može da bude koincidencija ,ali ,ako nešto danas napisano za pola sata osvane na drugom mestu ,onda to pre svega nije pošteno ,a još manje lojalno . Lojalnost jeste dobrovoljna ,ali ima veze i sa čašću i poštenjem ,no to ide na "obraz" onoga ko ni osnovnu lojalnost ne poseduje.


Kijara-brm ::

Ako se hoćeš negde istaknuti ,istakni se nečim lepim..Za ovakve stvari se banuje po drugim forumima.
Dodao bih -svojim ,autentičnim ,pametnim ,visprenim ,duhovitim ,originalnim ,ako želiš da stekneš neko poštovanje .
Poštovanje se ne stiče onim "e,ja sam uzeo odande i doneo vama" ,jer se automatski  postavlja pitanje lojalnosti tom drugom mestu.
Nije net svet tako mali ,pa da ne znamo "ko je ko" ,kakve su mu "navike" i "stil" .
Ni u politici ,ma kako izgledalo ,se ne poštuju ljudi koji svaki čas menjaju partije ,idući uvek tamo gde imaju neku korist .
Više se poštuju male partije i dosledni lideri, pa makar nikada ne bili "vlast" i masovno omiljeni  .Poštuju ih i najveći neprijatelji ,jer su lojalni svojoj ideji ,zna se šta misle ,i jasno je šta se od njih može očekivati.
Mi ne banujemo zbog ovakvih stvari -baš zbog lojalnosti prema svojim članovima ,bili oni aktivni ili ne .
Časni ljudi se ,ako treba ,i sporazumno razvedu ,kao ljudi ,zajednički život ipak stvori neku lojalnost ,ma kakav sukob eventualno imali ,život ide dalje .
Nečasni će se otimati o svaki peškir i kašiku ,i neće se smiriti dok ne odvuku sve što su "doneli" ,"stekli u braku" ,čak i "naplatiti" sve što mogu ,da bi što više "doneli" novom bračnom partneru .
Ali ih on zato neće više ceniti -naprotiv .
Svaki muškarac će radije čuti da se o "bivšem" priča sve lepo ,jer to znači da je on bolji ,a kada čuje samo pljuvačinu ,zapitaće se -kakva si ti žena ,kad tako pljuješ bivšeg ,sa kojim si do juče bila ,hoćeš i mene sutra ,ako ti se nešto ne dopadne ?
Lojalnost je, kako je Astra lepo formulisala -karakterna osobina .
Ili je imaš -ili ne.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 EmptyPon Maj 11, 2015 8:21 pm

Astra ::
vidim.
lojalnost je crta  karaktera.
Usko i direktno vezana sa kolicinom sujete.
Dok takvu osobu mazis, pazis, tetoises, hvalis ili prostije receno ides mu niz dlaku, dotle ti je lojalan jer mu hranis sujetu. Onog momenta kad se umoris, stanes malo dusom da danes ili nedajboze zameris mu nesto, prekoris, gledaj sta ce te snaci.
Zato nikad od preteano sujetnih osoba ne trazite i neocekujte lojalnost!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LOJALNOST ??? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: LOJALNOST ???   LOJALNOST ??? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LOJALNOST ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: