DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....

Ići dole 
+34
aldo raine
Gothic
Mima65
Danubius
el_vibrador
daljinski
LepoJebiTiFin
Diplomirani Duduk
savo
Sibila_
Kica/Praja
brdjanin
Kijara-brm
debilko
ZoxZoja
AstrinaKomsinica
Astra
dusicaa
Samouka
Buflon
podbarac
brunolino
Aurora Borealis
njushkalo_
sonia
determinanta
zirafa
cojle
Oci-ANDJELA
doctorr67
PJER
slatkicass
montoya
Crna_ovca
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Maj 03, 2008 3:07 pm

First topic message reminder :

Većina muskaraca ima tu "čast" da jedan period života provede u uniformi .Koji rod ste služili, da li ste imali neki čin, u kakvom vam je sećanju ostala vojska, šta mislite o civilnom služenju vojnog roka?JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 10_win10










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Okt 22, 2011 8:49 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Avg 01, 2017 6:18 pm

ZoxZoja ::



Ja sam za uvođenje neke varijante DSZ ali sa 30%teorije i 70% prakse. Za redovne vežbe evakuacija iz javnih ustanova i preduzeća u slučaju opasnosti. Istina imamo dobre zakone o zaštiti na radu ali kao i u svemu primena je problem. Pa se posle pitamo odakle toliko mrtvih i povređenih u slučaju neke havarije.
Javne ustanove imaju zaduženu osobu koja se bavi time  na mesečnom nivou (protivpožarne mere  ,redovna kontrola ispravnosti aparata i sl ) Sem toga ,obeleženi su vidno svi putevi evakuacije i održana predavanja kojima smo svi morali prisustvovati ,konkretno za slučaj požara u firmi .Čak imamo i poseban protokol ,konkretno moja "radna jedinica" ,zbog butana i drugih zapaljivih materijala . 
Jasno protokol nalaže šta se radi -ali nikako se ne traži da sami gasimo požar ,nego da bežimo što dalje . 

Što se "prve pomoći" tiče -pa ,skoro svako ima vozačku dozvolu neke kategorije ,a za sve je obavezno i polaganje ispita ,dakle ,skoro svi prođu "kurs" .Deca u medicinskoj i srodnim školama imaju predmet "prva pomoć" . 

Ukazivanje "prve pomoći" od nestručnih lica vrlo često ima katastrofalne posledice .Unesrećenog nikada ne mičeš do dolaska medicinske ekipe i stručne imobilizacije ,jer možeš napraviti invalida od njega ili ga ubiti . 
Zemljotres ,poplava ? Tu ima samo jedno "pravilno ponašanje" -beži što dalje ,zakloni se kako možeš . Slabo tu neka "obuka" pomaže.  :brdski2:
U svakoj zemlji ,normalnoj ,postoje profesionalne službe koje se time bave -hidrometerološki zavod ,seizmički zavod ,eskadrila "kanadera" i profesionalne vatrogasne jedinice , služba gorskog spasavanja ,mobilne profesionalne medicinske jedinice sa helikopterima i odgovarajućim vozilima ,i na kraju ,u slučaju rata ,profesionalna vojska i policija ,SAJ , "Kobre" i ostali koji "primaju udar" jer su profesionalno obučeni i tehnički snabdeveni za to ,na kraju -i plaćeni . 

Imamo li ministarstvo za vanredne situacije ,ministarstvo za građevinu i infrastrukturu , ministarstvo zdravlja i ministarstvo vojno ? 
Valjda oni treba da brinu o merama ,i potrebnim resursima ? 

Ovaj ne misli na to -on misli prvenstveno na vojnu obuku i prateće elemente . Dakle ,na rukovanje oružjem ,ponašanje i rukovanje "sredstvima" u slučaju nuklearnog udara ,diverzije i sl . 

Pa ,imali smo rat i bombardovanje i ? Mogli smo nas 100 000 pucati "kalašnjikovima " u vazduh ,i ? "Neprijatelj " je dejstvovao sa 25 km udaljenosti i sa 5-10 000 m visine . U slučaju "kopnene intervencije" ,zaista neko misli da bi ih mogli čekati "u zasedi" ,ala partizani ? Nije to 1941 pa baciš zapaljenu flašu na tenk .Današnje tenkove jedva i raketnim bacačem oštetiš . Pešadija metra ne napreduje dok nemaju satelitske snimke ,imaju podršku helikoptera i avijacije ,a i onda dolaze praćeni  "oklopom" i pod zaštitom "oklopa" . 
Jeste ,ima i bilo bi  gubitaka ,videli smo Avganistan ,Siriju ...ali je to u vojnom smislu ,zanemarljivo . 

Niko normalan ne bi ukinuo ONO i DSZ -da ima efekta danas ,da nije strašno skupo ,a eventualna vojna korist beznačajna ,i da se ne računa sa brojnim (nepotrebnim )žrtvama . Šta treba da učimo ,sterilizaciju "partizanskim buretom" ,kako se baca bomba i puca iz kalašnjikova ili snajpera ,i to od malih nogu ? Tihi i Prle ? 

Imali smo i ratove i ? Koliko generala (kojih imamo najviše verovatno i u svetu)  i viših oficira je poginulo ?Procentualno , u promilima .A koliko je vojnika ,rezervista i "dobrovoljaca" poginulo i ostalo osakaćeno ? Ko je onda "za koga" ratovao i ko je tu bio "žrtvovan" i za čega ? Treba opet ? 

Još jedino Severna Koreja gradi tu "doktrinu" ,sve ostale zemlje ,pa i jedna Kina su odustale ,izgrađuju relativno malobrojnu ,ali tehnički superiornu  vojnu tehnologiju ,kojom se zaista mogu suprostaviti eventualnom agresoru . 

Sve je ovo baljezganje lažova Vulina i ekipe ,i još jedan pokušaj obmanjivanja i zaluđivanja javnosti (što nažalost može da bude uspešno posle višedecenijskog ispiranja mozga .Ne mali broj ljudi misli da smo "pobedili NATO" i da bi im j... mamicu ,samo da su se kukavice usudile da "siđu " )  
Sve komplet -sa MIG-ovima,vojnom paradom za Putina , i ostalim što će nam "Rusi dati" pa ćemo biti "glavni" u vojnom smislu u "regionu" i šire . dm2
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne



Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Avg 01, 2017 6:23 pm

pa nisu više ratovi ko pre , šta se majmun vraća u prošlost
a kanda se možemo ubrisati za te Migavce
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki




Datum upisa : 12.04.2017

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Avg 01, 2017 6:29 pm

Iz jedne krajnosti gde je svo stanovnistvo bilo na neki nacin ukljuceno i imalo obavezu u nekim vanrednim situacijama dosli smo u situaciju da niko vise nema nikakvu obavezu...iz jedne difuzne odgovornosti koja je ondasnjem politickom establismentu odgovarala dosli smo da anarhije koja pogoduje postojecem diktatorskom rezimu...slazem se da bi trebalo utvrditi minimalan stepen obucenosti za svakog pojedinca ali isto tako mislim da sa ovim rukovodstvom, gledano od vrha do dna, sve sto bi bilo preduzeto bi ujedno bilo i kontraproduktivno...ovi sadasnji "strucnjaci opste prakse" mogu samo da naprave nenadoknadivu stetu...pogotovu ako im se da "pristup dugmicima"... dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Avg 01, 2017 6:45 pm

podbarac ::
pa nisu više ratovi ko pre , šta se majmun vraća u prošlost
Pa zato što je demagog ,kao i onaj koji ga je tu stavio ,oni ne žive u ovom ,nego u svom paralelnom svetu ludila gde je sve moguće ,i lako ,preko nečijih leđa ,dok će oni verbalno "bodre" iz svojih vila i sa svojih televizija . 

Još veća perverzija i krajnji bezobrazluk -njihova deca pohađaju strane škole ili se već nalaze u inostranstvu u stranim školama ,ali zatreba li ,mogu da budu "proglašena nesposobnima" ,kao mali Marko i sam Vulin .Što da ne ,pa i ministar zdravstva je "njihov" ,a taj šablon je važio i u "Slobino" vreme ,i funkcionisao ,na hiljade "dobrovoljaca" je bilo ,zar ne ? 
Možete da zamislite Vučića i Vulina u uniformi za propagandne svrhe ,kao onomad Šešelja ? 
Ja mogu ....pa Vulin sam sebi sašio i nosio (crnu) a Tomu smo već videli ,zar ne ,kao Vrhovnog komandanta ? 
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Tan2013-6-29_121736138_101

Ali bez brige -najbolji i najhrabriji sinovi ove zemlje daju primer ! 
Veljko Ražnjatović ,po medijima ,negde od februara ,pa do danas "ide dobrovoljno u vojsku" Svakoga meseca po neka vest ,ma hvalospevi ,pa će biti "ispraćaj" kakav Srbija videla nije ,pa ........
Neki dan -nova vest : 

TO MU JE NAJVEĆA ŽELJA 


Veljko Ražnatović je nedavno izrazio želju da ode na služenje vojnog roka, što se dopalo njegovoj mami, pa ga podržava u tome.
Međutim, Ceca želi da njen sin završi fakultet, koji uspešno studira  jbt , pa tek onda da ode u vojsku.
 Prolongirali smo pošto još uvek nije završio fakultet. :dontunderstand: On je hteo ovog juna, da napravi pauzu, a ja se plašim ako se napravi ta pauza onda se mnogo teže vraća. Ništa neće propustiti, ima 20 godina, neka završi fakultet, i neka ide više u tu vojsku. Na glavu mi se popeo - rekla je Ceca za Pink.rs.
---
Dakle ,čim "uspešno završi fakultet "(još uvek nije ,valjda i oni u Republici Srpskoj nemaju obraza da mu izdaju diplomu za manje od godinu ,koliko se tamo "piše" ,pogotovu što ga cele godine mediji prate po kafanama ,klubovima ,splavovima ,letovanjima i zimovanjima ,putovanjima , pa zlobni verovatno pitaju -a kada sluša predavanja ,uči ?) eto malog Arkana u maskirnoj uniformi ,za primer srpskoj omladini . Kad može Velja ,takav "patriota" za primer ,dobar đak i omladinac ,možete i vi ,sram vas bilo ,*mrš na obuku ! 
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySre Avg 02, 2017 1:18 am

Šefe znam ja sve o tom da svaka firma ima "hatezejca" koji se uglavnom bavi kozmetikom. Znam i za postojanje "dobro obeleženih puteva evakuacije". I o "ispravnim aparatima" znam dovoljno... Čemu ti procedure ako niko ne zna da ih primeni. Kladila bih se da bar 90% vas ne bi prepoznalo sirenu za požar i ne bi moglo da postupi po tim "dobro utvrđenim procedurama".

Ja pričam da je to samo prazno slovo na papiru. Ako nemaš automatizam postupanja u kriznoj situaciji žrtve su neizbežne. bespotrebne žrtve. Vežba i samo vežba može da da ikakve rezultate.

Shvatila sam ja o čemu je onaj majmun baljezgao. I na šta si ogorčen. Jer njegova predstava ONO je na nivou mali Perica 63-će.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySre Avg 02, 2017 9:23 am

ZoxZoja ::
Šefe znam ja sve o tom da svaka firma ima "hatezejca" koji se uglavnom bavi kozmetikom. Znam i za postojanje "dobro obeleženih puteva evakuacije". I o "ispravnim aparatima" znam dovoljno... Čemu ti procedure ako niko ne zna da ih primeni. Kladila bih se da bar 90% vas ne bi prepoznalo sirenu za požar i ne bi moglo da postupi po tim "dobro utvrđenim procedurama".

Ja pričam da je to samo prazno slovo na papiru. Ako nemaš automatizam postupanja u kriznoj situaciji žrtve su neizbežne. bespotrebne žrtve. Vežba i samo vežba može da da ikakve rezultate.

Shvatila sam ja o čemu je onaj majmun baljezgao. I na šta si ogorčen. Jer njegova predstava ONO je na nivou mali Perica 63-će.
Valjda se radi o prilagođavanju propisa na EU standarde ,stvarno imamo obeleženo nekim nalepnicama po zidovima "put" a pale se i neka svetla sa agregata ,šta li ,po hodnicima . Imamo i alarm za isticanje plina (koji ,doduše ,zna da proradi i na vodenu paru ,isparavanje alkohola i sl )a plinske boce koje nisu u upotrebi su napolju ,u "kavezu" ,što je takođe novitet ,bile su u podrumu . 
Doduše ,imamo i neko drveće ispred prozora ,pa se za nevolju može i tamo "spustiti" sa prozora ,sistem "tarzan"  :brdski2:

Onaj "Bata Santos "jeste bio kriv za pad helikoptera i smrt 7 ljudi ,i nije odgovarao ,nego još i unapređen ,verovatno to "sokoli" ovog manijaka da daje ovakve izjave ,a još je gore što se pamte ranije izjave ,kada se kao "ministar za rad i socijalnu politiku" već bavio pretnjama Hrvatskoj .Kao što je onda izazivao diplomatske incidente ,pa nije bio kažnjen ,nego unapređen, tek sada ga ništa ne sprečava da ih pravi opet ,ali ovoga puta to ima veću "težinu" jer su manijaku u ruke dali "dugme" za upotrebu vojne sile .
Ništa opasnije za državu i srpsku omladinu ,daleko je opasniji od onog bivšeg šofera koji je nakratko bio "ministar vojni" ,ali nije "talasao" (sa kojim su se "čejnžovali" za "funkciju" )
I za dodatak -vojni pozivi stižu u Leskovcu ,za "vojnu vežbu" ,pod pretnjom "neodazivanja" ,kazna 50 000 rsd ili  3 meseca zatvora . 
Trenutno se na "obuci" nalazi oko 500 ljudi ,koji su "proizvedeni" u "rezervni sastav" . 
Radi se o osobama koje su završili srednju školu ,i za koje se "procenjuje" da bi "mogli da budu podoficiri u slučaju ratnog stanja" . 
Poslodavci su dužni da isplate punu zaradu za vreme "odsustvovanja" sa posla . 
Mene samo zanima jedno -po kojim zakonima se sve ovo sprovodi ? 
Jer nema takvog zakona ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Avg 03, 2017 6:36 pm

Вулин: И жене ће морати да иду на војну вежбу, без изузетка!

 Све жене млађе од 50 година мораће да прођу обавезну обуку за давање прве помоћи и поступање у ванредним ситуацијама – каже министар одбране Александар Вулин.
Даме које су служиле војни рок, ову вишедневну вежбу одрадиће у униформи и са оружјем.
Министар Александар Вулин, истиче да су и мушкарци и жене у Србији равноправни у свему, па и кад је у питању одбрана земље.
----
"Rodna ravnopravnost "-SNS Serbian Style . 
Sad će valjda ženama da bude "manje sladak" ,"naš ministar" ?  JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 111827 spite
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Avg 03, 2017 8:57 pm

Danubius ::
Вулин: И жене ће морати да иду на војну вежбу, без изузетка!

 Све жене млађе од 50 година мораће да прођу обавезну обуку за давање прве помоћи и поступање у ванредним ситуацијама – каже министар одбране Александар Вулин.
Даме које су служиле војни рок, ову вишедневну вежбу одрадиће у униформи и са оружјем.
Министар Александар Вулин, истиче да су и мушкарци и жене у Србији равноправни у свему, па и кад је у питању одбрана земље.
----
"Rodna ravnopravnost "-SNS Serbian Style . 
Sad će valjda ženama da bude "manje sladak" ,"naš ministar" ?  JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 111827 spite
Ako si čitao tekst ,isto je i u Hrvatskoj.Svi oni koji su bili pri vojsci.
Ne brini ti za žene.
One će ići.Više se nešto "plaše" muškarci.Pogotovo oni koji bi mogli volu rep iščupati.
Muškarčibe jbt-obična vojna vežba.Nije rat.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPet Avg 04, 2017 10:08 pm

Ako usvoje zakon ima da se maskiram kao Rambo i sunjam se po Somboru u potrazi za bitangama 😂😂😂
i to u punoj ratnoj opremi ... nista manje od toga ili necu da igram tu igru smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Avg 05, 2017 7:55 am

Okano ::
Ako usvoje zakon ima da se maskiram kao Rambo i sunjam se po Somboru u potrazi za bitangama 😂😂😂
i to u punoj ratnoj opremi ... nista manje od toga ili necu da igram tu igru smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Igor Čobanović
8 h · 

Moraš biti lud kao Vulin da ženama daš puške.
Ne daj Bože da neka slomi nokat na gađanju.

----
Upada svekrva u sobu:
Ustaj snajka! Otadžbina te zove, ajde u vojsku!
---
Ljiljo  sine ....ode mama u rat


 (sprdanje na repliku iz komedije "Šećerna vodica" kada Bata Živojinović koji glumi zastavnika  JNA ide na vojnu vežbu,pa se pozdravlja sa ćerkom (Sonja Savić)  ) 


JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 20621857_745522832297374_2639696014415534211_n

Sarma u frižideru ,pasulj u zamrzivaču ...ode mama na vojnu vežbu .


...Mirka, pazi metak!...
...hvala, Slavka.. smehsmeh

---
Da ne prežvakavamo koliko je sve ovo suludo ,ali vrhunac licemerja : 
Kada su Julina pitali da li će i on da ide na obuku ,pošto je predviđena za sve ,pa i one koji nisu služili vojsku (muškarci do 60 , žene do 50 ) ovaj odgovorio : 
Jesam mlađi od 60 ,ali neću ići ,jer sam važan za državu . 


Postoji po važećem zakonu zaista ovakva formulacija ,ali se radi o osobama kojima je profil zanimanja zaista važan za logistiku vojske -mehaničari ,kuvari ,vatrogasci ,vozači ,rukovaoci građevinske tehnike ,oružari ,zaposleni u "namenskoj" itd .
Ne možeš dati puške u ruke radnicima u fabrici municije ,zar ne ,korisnije je da rade svoj posao .
A gde je u svemu tome Julin (a)pudlica ? 
Održava anus AV -a čistim ,druga smena ,posle Sline ? 

Ceca ,Dara Bubamara ,Soraja ,Mimi Oro ,Tijana Ajfon ,itd sigurno neće ići na "vojnu vežbu ".
Ko da iskopa rov ,za tolike sise ?
A i rade posao "važan državi" . casa










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Avg 05, 2017 3:07 pm

smehsmeh smehsmeh smehsmeh pa mislim sprdnji nikad kraja ,ali odmadasaopstim .... pripreme pocele i odvijaju se u punom jeku smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh


JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Dgdhxm10
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Avg 05, 2017 7:46 pm

Okano ::
smehsmeh smehsmeh smehsmeh pa mislim sprdnji nikad kraja ,ali odmadasaopstim .... pripreme pocele i odvijaju se u punom jeku smehsmeh smehsmeh smehsmeh smehsmeh


JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Dgdhxm10
Samo se ti zezaj ,ne sećaš se onog Mileta Dragića ,što je snabdevao Vojsku ,pa ispalo da je "neko naručio" na hiljade više kaciga ,pancirki i ostale vojne "garderobe" nego što ima vojske uopšte ?Vojska platila ,"mućka" legla ,niko nije odgovarao. 
Mile je već verovatno okupio ekipu da "ponudi tržištu" žensku vojnu opremu ,pa neka to bude i "civilna zaštita" ,trebaju kape ,bluze ,jakne ,pantalone ,čizmice,torbice  ....ima tu da se "ugrade" mnogi za milione eura ,živi bili pa videli .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Avg 06, 2017 12:06 am

Pismo iz srpske vojske budućnosti ili: Rado ide Srpkinja u vojnike

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 1RbktkqTURBXy8yY2QwMWEzZjBkYmUwZGQ1ZTM2OGRhOWNiZDVhN2NkZi5qcGVnkZMCzQMmAA



Ćao ljubaviiii :* :* :*

Evo uhvatih malo vremena da se javim, zbog "poštede" cela naša grupa nema vežbe ove nedelje, tako je to kad devojke previše vremena provode zajedno, pa im se i "oni dani" polako poklope. Sreća pa su nam još prošle nedelje oduzeli oružje, inače bi bilo napeto ;)

Nadam se da si ti dobro i da se snalaziš sa klincima. I da ne zaboravljaš da svakog jutra baciš pogled na spisak dnevnih obaveza koji sam ti ostavila na frižideru. Da, pod brojem 46. sam zaboravila da napomenem da Maji nikako ne daješ obično mleko, nego ono sojino, ali obrati pažnju da bude bez šećera... Kapiram da si se setio. Ako nisi, zvaće moja mama svakako, zamolila sam je da proverava kako ste svakog dana, a povremeno i da svrati, čisto da ti pomogne malo. A, da se ne lažemo, i da ne napraviš haos na gajbi kao onda kad sam s devojkama otišla u Italiju, hahahah...

Inače, ovde je sve super.

Konačno shvatam one tvoje "vojničke priče" kojim nas smaraš svaki put kad se javi neki od ortaka iz vojske. Eto, sad i ja imam ortakinje iz vojske za ceo život, hahaha... Već smo se dogovorile da idemo zajedno na letovanje, kad se izvučemo iz ovoga.

Mica iz Kosjerića mi je najluđa. Ima skoro 50 godina, ali nije htela da se izvlači od vojne obaveze na reumu i probleme sa srcem, nego došla žena da odradi svoje. A, bogami, i da se odmori malo. Znaš kako kažu: Rado ide Srpkinja u vojnike.

naš, kul je kad ne razmišljaš o tome šta danas da kuvaš za ručak ili šta da obučeš za posao, a da ne pričam koliko mi je rasterećenje što ne moram da razmišljam o deci (sreća pa imam tebe ljubavi, ne brinem se uopšte ;)) i što za promenu mogu da se posvetim svom telu i duhu. Što bi rekli, u zdravom telu zdrav duh.

Poslala bih ti da vidiš kakve sam trbušnjake nabacila, ali su nam posle onog incidenta sa seksi fotkama u uniformi sa Radojkom iz Kostolca (znaš, ona što kad god joj pukne nokat traži slobodan dan) i poručnikom u glavnim ulogama zabranili čak i selfije da pravimo. Zato ti šaljem samo ovo što me je Mara slikala još onomad kad smo se zezale s pištoljima i filterima. Moćno, a? A pazi maramče :p :)

Hah, možeš samo da zamisliš kad smo se sve ovako "skockane" pojavile kod glavnog u kancu da malo porazgovaramo o uslovima ove vojske... Pa, realno, morale smo da protestujemo zbog kupatila, ono je stvarno nehumano. Popustili su na kraju. Čak su i buđenje pomerili za 9, kad su skapirali da je nemoguće da se spremimo ranije. Women rule! Hahahahah...

Sad potpisujemo peticiju da nam bar jednom nedeljno dovode frizera, kozmetičara, pedikira, manikira, pa ako prođe - prođe. Ako ne - videćemo šta ćemo. Sledeće nedelje imaćemo neke vojne vežbe s ministrom odbrane, pa eto prilike da mu se izjadamo. Realno, ako ću da ratujem za ovu zemlju i ako sam napustila porodicu zbog obuke, mogao bi bar toliko da uradi za mene. Zar ne misliš tako?

Ljubi te tvoja vojnikinja, viđamo se uskoro.

P.S. Počni da učiš decu vojnom pozdravu, dogodine će i Maja u vojsku, ne bih da se blamira.

P.P.S. Ne moraš da mi šalješ parfem, ispostavilo se da ga je nabavio onaj lik što nam jednom nedeljno dolazi s parfemima. Može i na rate. Ostalo sve imam, ali ne bi bilo loše da mi pošalješ neki keš. Jbg, sad kad ja ne radim...

Izvor: Noizz.rs


suppp
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySre Avg 09, 2017 12:27 pm

http://dnevnizurnal.com/blokiraju-sve-ako-se-ne-odazovete-u-vojsku-a-putujete-hapsice-vas-na-granici/

Ocekujem da sledeci potez bude streljanje ako se ne odazoves pozivu ... Pa sve ti ebem u ovoj drzavi ... zatvorite vise vrata ludare , vidite da izlecu odatle ko kokice u pm ! ... zadrzavaju prdez pa im ode na mozak i rode se u glavi usrane ideje s16 bezb rant pacov
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Avg 12, 2017 12:41 pm

Žene su fenomenalno reagovale raznim ozbiljnim tekstovima protiv Julinove budalaštine ,i pokazale ozbiljan otpor ,a bogami sve puca od duhovitih komentara ,upravo žena : 
-Alo ,štab ? Ostali smo bez ajlajnera na koti 109 .
-Neću ovu uniformu ,boja mi se ne slaže uz oči 
- Zašto niste došli na postrojavanje ,vojnikinjo ? 
Pa nemam šta da obučem ! 
-Jedan par čizama i cipela ,jeste li vi normalni ? Alo bre -ja sam žensko ! 
-Ima da mi prave ispraćaj sa muzikom i sve redom ,k*o i Milutinu kad je i*šo . 

Svi se slažu da je Vulin lud kao veverica na ekstaziju ,a karikaturisti razbijaju od sprdnje . 
Verovatno kao i sve u Srbiji sa ovim i ovakvima -gromoglasna najava ,a posle toga ništa ,tako će da bude i sa ovim .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Avg 12, 2017 4:47 pm

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Eheeej10
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Avg 14, 2017 8:34 pm

Ovo je toliko dobar tekst da sam razmišljao da stavim ceo ,da bi pročitali . 
Upravo ovako je bilo -a izgleda da bi neki (koji svemu nisu ni primirisali ) i da "ponove" ? 

ĐERĐ SERBHORVAT: BELEŽIO SAM SMRTI I ŠPIJUNIRAO   link

14 Aug 2017 

Zatvoreno pismo ministru odbrane Aleksandru Vulinu










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Sep 09, 2017 12:35 pm

Danas je promocija kadeta 138 klase Vojne Akademije i VMA  u oficire . 
Ovih 160  mladih  ljudi ,među kojima ima desetak onih koji su fakultet završili prosekom 10 (ili skoro deset ) će da salutiraju ,kome ? 
jednom ratnom huškaču i lažovu -Vučić
jednom dezerteru i lažovu -Vulin 
jednom lažnom "doktoru" i lažovu - Stefanović 
jednom keramičaru i šverceru kafe - Gašić 
jednoj ratnoj huškačici i višestrukoj "preletačici" ,ex "Šešeljugi" -Gojkovićkoj 
I popovima .

E vojsko i državo ,jadna li si ,ako ti je ovo "državni vrh"  pljuc










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Okt 03, 2017 10:12 pm

AOnaj umobolnik i lažovčina Vulin ,sem suludog lupanja o tome kako se "spremamo za rat" sada ima novi razlog za pravljenje budale od sebe (u pokušaju da pravi budale od celog naroda ) 
Stigli MIG-ovi ! Stigli u delovima ,posebno trijumfalno rečeno danas na vestima "osveženi bojom " ???
Da ne tupim o tome koliko vremena i novca treba da ove ,u suštini zastarele krntije se uopšte dovedu u stanje da  polete ,a da pri tome ne pogine neki pilot ,ili se sruše .O "borbenom delovanju" da se i ne priča ,nije borbeni avion "stojadin" koji ofarbaš ,promeniš gume i auspuh ,naliješ ulje ,ispoliraš hrom , pa prodaš na auto pijaci  kao "super polovnjak" .
 Pa ide priča kako su sa njima stigli "ruski stručnjaci" koji će sa našima da ih osposobe i remontuju -opet se može ponoviti priča o silnom novcu i vremenu ,radi se o više meseci ,ako ne i kojoj godini ,no ,nije to najbitnije .
Najbitnije je da će "biti predstavljeni" narodu već 20 .oktobra ???
Šta će bre ,biti "predstavljeno" ? Ofarbana karoserija ? Da se narod divi "čeličnim krilima naše Armije" ? Naravno da u celoj ujdurmi učestvuju i Rusi ,pa oni umiru od smeha ,jer smo jedina zemlja koja za teške pare kupuje njihov vojni otpad , 
Kao i sve što radi SNS ,i ovo je jedna velika laž i "Potemkinovo selo" ,dakle ,obična prevara u demagoške svrhe ,čemu treba da pri zdravom razumu poverujemo i aplaudiramo ? 
Pa i najbedniji diktatori koji vlast drže vojskom ,više ne prave vojne parade na kojima vozaju kartonske makete raketa  u "prirodnoj veličini" koje predstavljaju kao "moćno oružje zemlje " . 
Čak i jedna Severna Koreja demonstrira "silu" pravim raketama i oružjem ,ma kakvo ono bilo ,a ne vozaju više ofarbane balvane na kamionima sa lanserima ,kojima varaju vlastiti narod .
Ovo ,što Vučić i kompanija rade ,je uvreda za zdrav mozak nacije ,i ne da nam se ruga ceo svet -nego i svi normalni ljudi u zemlji .Kao ovaj karikaturista na primer ,sve je rečeno . 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Stigli-migovi

A da dodam i ovaj video ....(bravo za majstore koji ga napraviše .Uključi ton ! )  smehsmeh











JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Nov 26, 2017 9:06 pm

Ne mogu da verujem da je narod u Srbiji toliko neinformisan ,pa da je tako lako napraviti euforiju oko MIG-ova i S -300 ,a baška spin da ćemo onda biti neke vojne  "baje" na Balkanu .

Još 2009 je javno objavljeno u Rusiji da je od postojeće flote od skoro 300 aviona MIG 29 (tačnije ,291 aparat ) oko 200 proglašeno nebezbednim ,i preporučeno je da budu trajno prizemljeni .
Javno -jer je o tome pisao njihov specijalizovani časopis "Komersant" .
Rusko ratno vazduhopolovstvo ima 4000 letelica ,a što se tiče lovaca ,veliku većinu čine lovci "Suhoj" (više serija ) a od MIG -ova ,operativni su MIG 31 .
Dakle ,29-ke su zastarele ,čak i većina zemalja nekadašnjeg "istočnog bloka" su ih izbacile ,a SAD i Izrael su kupile par aparata za taktičke vežbe ,dakle ,za "školske" .
Kao okosnica lovačke avijacije MIG 29 se nalazi u siromašnijim zemljama ,kojima ih Rusi više nego rado prodaju .Pa i onda ,siromasi kao Bangladeš ili Jemen imaju više od 20,30 ili 40 aparata ,o čemu mi možemo samo da sanjamo .

I još jedna činjenica -svaki MIG 29  koji je poleteo tokom NATO bombardovanja ,bio je srušen koliko odmah ,tako da je priča kako će srpska avijacija postati "moćna" sa MIG-ovima ,  je propagandna budalaština režima za narod .

Što se tiče S 300 ....pa pobogu.....Rusi već decenijama imaju S 400,S 500 ,odnedavno i S 600 u operativnoj upotrebi ,a nije nikakva tajna da se razvija sistem S 1000 ,koji je u fazi testiranja .

Da se ne pominju BUK-ovi .

Dakle ...jedan komparativni primer .
Ceo svet je na Windovsu 10 ,a mi svršavamo i hvalimo se  što ćemo dobiti (tačnije ,kupiti )  Windovs 98 ,to su MIG -ovi i S 300  realno danas .
.
JNA je imala 700 aviona i 200 helikoptera ,od toga eskadrilu od  16 tada najnovijih MIG 29 (i još 12 eskadrila domaćih lovaca "Orao" "Galeb" "Jastreb" i "Kraguj" )
No te MIGove smo imali 1987 ,uz respektabilni PVO ,potrebnu infrastrukturu i dovoljan broj obučenih pilota .


U svakom trenutku je u JNA bilo 180 000 aktivnih pripadnika ,i još 1 000 000 pripadnika rezervnog sastava ,koji se mogao mobilisati za 24 h ,sa vrlo visokim borbenim moralom i stepenom obučenosti .

A videli smo čime smo "raspolagali" u proteklim ratovima ."Elitne" jedinice su bile razne JSO,"garde"  i "dobrovoljački" odredi ,koji su bili sastavljeni od naoružanih kriminalaca,i hiljade  neobučenih i skoro na silu i na silu dovedenih "civila" ,tj "rezervista" .
Dok je premoć u oklopu i artiljeriji bila na "našoj" strani ,postojala je i nadmoć na terenu ,čim su se "neprijatelji" malo naoružali i organizovali ,priča je bila drugačija (da se ne lažemo )










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Dec 04, 2017 7:54 pm

Ne mogu da verujem da se ovako nešto piše ,a još manje ,veruje ?

(VIDEO) KAKO SMO PREVARILI NATO... Genijalna ideja naše vojske spasla avione

Da skratimo :

Tokom bombardovanja pripadnici vazduhoplovnih snaga Vojske Jugoslavije došli su na genijalnu ideju kako da prevare NATO pakt i spasu avione MIG 29, koji su bili prvorazredni ciljevi Alijanse. Počeli su da prave drvene makete koje su bile identične pravim avionima, pa je NATO poverovao da su na pistama istinske letelice naše vojske. 

....
Ortodoksna budalaština . Štos sa maketama je poslednji put upotrebljen u II svetskom ratu ,pre "Dana D " kada su saveznici napravili na hiljade gumenih i  drvenih maketa  koje su trebale da posluže da dovedu Nemce u zabludu o mestu gde se gomilaju snage za invaziju .
To je moglo da prođe dok su izviđački avioni imali samo foto -aparat .
Ne NATO ,nego sve bolje snabdevene vojske sveta koriste satelite ,Avakse ,toplinske i detektore metala ,tako da nema teorije da je bilo ko "obmanut" drvenim maketama .
A uostalom ....koji avioni su "spaseni" i kojih aviona se NATO trebao "bojati" ?
Onih par MIG 29 ?
Pa pobogu ....sve što se diglo u vazduh je uništeno posle par minuta ,i to lake šale ,angažovanjem jedne jedine letelice .  
Ne razumem zašto trebaju ove laži, ovo sramoti i samu Vojsku Srbije ,a opet se narodu pokazuje da ih režim smatra maloumnim budalama .
Ko god je bio u uniformi u to vreme ,video je šta mi realno možemo da učinimo ,baška u vazduhu .
Sreća što se NATO bavio vežbanjem svojih pilota i smanjivanjem rezervi nepotrebne municije ,pa je zato gađao bespotrebno i 2-3 puta iste ciljeve ,naročito aerodrome .
Da su hteli -nijedan oklop ,vozilo ,plovilo  ili letelica , pa ni vojnik ne bi preživeo ,tolika je bila tehnička nadmoć. I to je jedina istina ,kao što je istina da je ono nekoliko pilota i radarista svesno izvršilo samoubistvo samim  paljenjem uređaja .Luda hrabrost ,ili čista ludost ,teško je oceniti ,no isti ti koji i dalje pokušavaju da proture kako smo "obmanuli /pobedili NATO" su te pogibije iskoristili u dnevno -propagandne svrhe .
Izgleda da bi opet krvi ,na istu priču ,MIG-ovi ,S-300 ,mi najmoćnija vojna sila regiona ?
Kamo sreće da imamo nekadašnju JNA ,u svakom smislu .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Dec 17, 2017 2:39 pm

Najvećim uspehom Vojske Srbije se smatra obaranje stelt bombardera F .117 A tokom NATO bombardovanja ,koji je izvela posada 3 divizona 250 brigade PVO ,raketama zemlja -vazduh treće generacije (danas su rakete šeste generacije ) 
Dakle ,čudo tehnike 21 veka su pogodili više nego zastarelim ruskim sistemom  tipa "Neva" koje potiče još sa kraja 60 tih prošlog veka  ,što je samo po sebi stvar za Ginisa . 
Kakogod ,za to je zaslužna posada ,koja je bukvalno izvela samoubilački čin samim uključenjem radara koji im je bio potreban za lociranje cilja .

A ko je činio tu posadu,taj tim od 9 ljudi  ? 

Pukovnik Zoltan Dani ,komandant ,osoba koja je naredila dejstvo ,vojvođanski Mađar. 
Dugme za lansiranje je pritisnuo ,dakle ,"strelac" je bio Senad Muminović ,Musliman .
Radarista je bio potpukovnik Boris Stojmenov ,Makedonac .

I da ne nabrajam dalje .....meni sve ovo više liči na JNA i ono što je bila JNA .

Nije bilo važno koje si nacionalnosti ,nego koliko si sposoban i pouzdan da ćeš izvršiti zadatak ,to je bilo najvažnije merilo .A ove starešine bivše JNA su to i bili ,i dokazali . 
Svi ovi heroji ,svih 9 su penzionisani i sklonjeni iz Vojske Srbije ,a pukovnik Aničić koji je nepravedno izuzet i od unapređenja i odlikovanja iz potpuno nerazumljivih razloga je i  napisao knjigu "Smena" ,gde , između ostalog razotkriva i i sam vrh Vojske Srbije ,u smislu unapređenja u najviše činove i materijalnih "stimulacija" i odlikovanja za one koji ni jednim gestom i bez ijedne zasluge među sobom to dele ,pod patronatom "vladajućih" čiji su ljudi . 
To je Vojska Srbije danas ,dovoljno je samo pogledati ko je bio i ko je danas Ministar odbrane ,pa da sve bude jasno .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Jan 28, 2018 8:38 am

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 27332027_10213486280245928_7632169003150053594_n

Miša Vacić ,istaknuti srpski nacista (ispalo da je ipak zaposlen u Kancelariji za Kosovo i Metohiju . To je kao da Hitlera zaposliš u Biro za saradnju sa Jevrejima )

Mogu misliti šta tek lupa onaj moron od Vulina ,ministar Vojni .Jer on kao osoba koja nije služila vojsku (slab vid ,vide li ga iko sa naočarima ?Ali ga to nije sprečilo da laže o karijeri "dobrovoljca" ) sa lakoćom može da potpiše naređenje kojim bi tuđu decu poslao u smrt .

Da li je neko provalio ,šta predstavlja ona njegova samokreirana "uniforma" ? Odžačarsku brigadu ?

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Aleksandar-vulin-u-uniformi










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Jan 29, 2018 11:12 am

Postoji li većeg poniženja od ovoga ???

(VIDEO) Pogledajte SRAMOTU kad Vulin postrojava vojnike…

"Oficirska čast" ,"vojnička čast" ...ljudsko dostojanstvo ??? 
Ma ,svi smo  shit3 shit3 shit3,na gomili . Srbijo ,pokrij se ušima . 
A mi se smejali Tuđmanu ,u "maršalskoj uniformi" ? Pa on je bio i partizan ,i oficir ,i na svoj način je "ratovao" i 90 te . Kakav god da je,bio je vojničina u odnosu na ovog dezertera , lažova i režimsku pudlicu . Srpske vojvode i generali se u grobu prevrću !










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Jan 29, 2018 12:03 pm

Da ima samo jedan normalan oficir tu izbacio bi ga kroz kapiju glavačke . Veća sramota su mi oficiri koji su pristali na ovaj cirkus. pljuc
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Mar 29, 2018 8:06 pm

podbarac ::
Da ima samo jedan normalan oficir tu izbacio bi ga kroz kapiju glavačke . Veća sramota su mi oficiri koji su pristali na ovaj cirkus. pljuc
Ima i bolje . 
Avioni VS su u brišućem  letu nadletali Preševo i Bujanovac ,dakle ,gradove u kojima živi većinsko albansko stanovništvo ,usred belog dana .Demonstracija sile -avionima tipa "Orao" ,koji su se pravili u SFRJ između 1974 -1980 ? Proizvodnja je obustavljena zbog serije neborbenih udesa zbog kvarova ,i velika većina svih proizvedenih "Orlova" su izloženi kao eksponati po muzejima i aerodromima . 

Ali ni to nije sve ...onda se organizuje vojna vežba na Pasuljanskim livadama 
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Pasuljanske%20livade-vucuic-gasic-vulin-dikovic_660x330

Tema -sprečavanje pobunjenika da otmu deo državne teritorije ? 

I onda AV na TV narodu objašnjava "čudo neviđeno" ,kako "naša vojska" neutralizuje neprijatelja "navođenom raketom" ?
Radi se o sistemu "Maljutka" za koji smo licencu dobili 1973 od SSSR ,a proizvodio ih je "Krušik" . 
Koga mi treba da zadivimo i zaplašimo ovom "tehnikom" ???
Dovoljno je pogledati onu dvojicu "odžačara" iza Vučića (Gašića i Vulina ,odžačara zato što ove uniforme ne postoje u VS ,a bilo bi pametno i zapitati se -šta traži "direktor BIA" na vojnoj vežbi ???)pa da sve bude potpuno jasno .
Cirkus za maloumne i neuke , koji izvode opasni manijaci ,eto to je . 
Mogu misliti kako se profesionalni vojnici ,časni oficiri stide svega ovoga ,dok u NATO verovatno umiru od smeha nad ovolikom "silom" i "tehnikom" ,baška "vojskovođama" . 
Za sve nas koji smo služili JNA ,bili na ovaj ili onaj način u ratu ,dakle ,ne smatramo sebe priglupima i pomalo znamo šta je šta -ovo budalisanje je naprosto ,uvreda .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPet Mar 30, 2018 6:17 am

Da dodam gornjem još i ovo : pogledajte samo ove "specijalce" ,sa "vežbe" ? 
Pobogu...pa ovi debeli ne mogu da trče ni 100 metara ? 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 19113630_1876224365742056_3446622564125170985_n

Ali je zato maršal AV stručno konstatovao da je "zadovoljan ,fizička sprema je veća nego prošle godine" . 
Ali, bez brige .Organizacija" SrBska čast" sve sa predsednikom (na slici ) se već prijavila za "dobrovoljce" (direktnim video obraćanju AV) ,tako da nema brige ,*će pomognu regularnoj vojsci . 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 122277_srbija-foto-facebook-bojan-stojkovic_ff










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySre Apr 11, 2018 8:06 pm

Avion nije pao jer je "uklet" ,nego zato što je neispravna ,zastarela krntija koja ne bi smela da leti . 
Kao što niko nije odgovarao kada su u sličnim letećim mrtvačkim sanducima slali naše pilote u samoubilačke misije pred NATO avione ,tako ni sada ama baš niko neće odgovarati . Pa nije major Kaloci iz sporta išao da leti, valjda je dobio naređenje za to ? 
A najmanje neće odgovarati onaj skotina Vulin .Svaka druga osoba bi podnela ostavku ,zbog časti, ovaj gad će u onoj svojoj crnoj odžačarskoj uniformi da pozira novinarima na mestu udesa . 
Isto kao što nisu odgovarali ni kada se srušio helikopter ,evo već dve godine ,7 mrtvih -nikom ništa .
Valjao bi jedan Apis u ovoj zemlji ,inače će i dalje da se broje mrtvi. 
Ako ne pre -onda kada se budu q..rčili sa onim olupinama od MIG-ova (jer ni oni nisu u boljem stanju ) 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 78787812










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 9:02 am

"PLANINO, MOJA PLANINO" Komandant kopnene vojske Srbije peva ČETNIČKU PESMU pred ministrima i dobija aplauz (VIDEO)

I mi nekome nešto kažemo ?










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 10:36 am

Ta je pesma nastale u vreme kad su se oslobađali od turaka , nema veze sa ovdašnjim četnicima , to što su je i oni koristili da ga 'beš . Dal je primereno da je peva oficir jedne vojske iz zemlje gde je mešano stanovništvo moglo bi se razglabati , mislim da ne.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 11:34 am

podbarac ::
Ta je pesma nastale u vreme kad su se oslobađali od turaka , nema veze sa ovdašnjim četnicima , to što su je i oni koristili da ga 'beš . Dal je primereno da je peva oficir jedne vojske iz zemlje gde je mešano stanovništvo moglo bi se razglabati , mislim da ne.
Ma nebitno ko je "koristio" . Ovo samo pokazuje kakva smo mi zemlja . Ministar spoljnih poslova arlauče gde mu nije ni mesto ni vreme ,sad i general ,i to na visokoj komandnoj poziciji ,i kome ? Da zabavlja lažova Vulina i švercera , Batu Santosa ? Šta je bre ovo ,od države i vojske ,vašar i "estrada" ? Ako igde treba neke ozbiljnosti i dostojanstva ,to je valjda u vojsci . E , wc  i na takvu državu i vojsku .
A i na "oficirsku čast" dotičnoga .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 11:44 am

Ima i časnih oficira , ne možeš srati na sve njih zbog jednog koji ti nije po volji.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 11:48 am

Danubius ::
podbarac ::
Ta je pesma nastale u vreme kad su se oslobađali od turaka , nema veze sa ovdašnjim četnicima , to što su je i oni koristili da ga 'beš . Dal je primereno da je peva oficir jedne vojske iz zemlje gde je mešano stanovništvo moglo bi se razglabati , mislim da ne.
Ma nebitno ko je "koristio" . Ovo samo pokazuje kakva smo mi zemlja . Ministar spoljnih poslova arlauče gde mu nije ni mesto ni vreme ,sad i general ,i to na visokoj komandnoj poziciji ,i kome ? Da zabavlja lažova Vulina i švercera , Batu Santosa ? Šta je bre ovo ,od države i vojske ,vašar i "estrada" ? Ako igde treba neke ozbiljnosti i dostojanstva ,to je valjda u vojsci . E , wc  i na takvu državu i vojsku .
A i na "oficirsku čast" dotičnoga .

Od dosade sam gledala na jućjubu Kraj dinastije Obrenović. Ovo se ni očešalo o oficire kad ih uporedim sa ondašnjim. A o skrnavljenju naziva četnici, elitne gerilske jedinice koja se borila za Oslobođenje neću da tupim. Naročito o "četnicima" iz devedesetih. Časni oficiri, podoficiri i dobrovoljci koji su živote dali za slobodu se u grobovima stide šta se danas naziva časnim imenom koji su nosili.

Apropo serije. Da smo imali Apisa i drugove devedesetih da urade ono što su oni sad bi bili ... sad ne bismo bili tu gde smo.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Apr 28, 2018 11:49 am

Dopuna: Ovo što se danas naziva ministrima onim iz 1903-će ne bi moglo da očisti cipele.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Maj 05, 2018 12:36 pm

ZoxZoja ::
Dopuna: Ovo što se danas naziva ministrima onim iz 1903-će ne bi moglo da očisti cipele.
Ali zato poslanici ,uz veliko odobravanje tih ministara ,u tišini baš ovih dana guraju ove "izmene zakona" :

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 DcTaVRUX4AUbFiv


Da li je problem da Skupština bilo šta "usvoji" ,kada SNS ima apsolutnu većinu ?

Pa dok dlanom o dlan ,eto "obaveznog služenja vojnog roka" ,a vi deco i dame ,dok se okrenete ,gurnuće vam puške u ruke -sve po zakonu ,jer niko i ne gleda više Skupštinu ,kamoli prati šta se tamo dešava ,pa ćemo imati "doktrinu" Islamske Države .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Images?q=tbn:ANd9GcSGxw6xzWOImmaFrf_aNDxW-dVXVLUZHhjJXpTDTbphgZQGSrStWg

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 758529_is-islamisti-dzihadisti-deca_ls

A Vulin , AV i drugi će da vas "bodre" ,jer eto, nažalost ...njihove žene i deca zbog "zdravstvenih razloga" ne mogu da se "odazovu" (ili se "školuju u inostranstvu" ,pa su opravdano "sprečeni" )










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Maj 14, 2018 11:59 am

Ortak je probao suvi obrok JNA pronađen na aerodromu Željave ,tačnije -jeo je konzerve stare 30 godina ,i slušajte šta kaže : 



Suvi obrok (bilo je 4-5 "kombinacija" ) se delio najmanje jednom mesečno ,i mi koji smo "služili" 80 tih,jeli smo obroke pakovane 1965 ,recimo . Ni vraga nam nije falilo .
Doduše....dobili smo par vakcina   čim smo došli (ni danas ne znam šta je to bilo) ,i verovatno smo mogli pojesti i lim od konzerve .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Maj 14, 2018 12:52 pm

Oficiri JNA su prodate, kukavičke pičke. Zaboravili su zakletvu koju su dali. Sramota me je što sam uopšte bio vojnik.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Maj 14, 2018 5:58 pm

Na konto onih konzervi gore , bile neke sa topljenim sirom , al sam peco na taj sir , išle ribe ko mutave.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Maj 15, 2018 10:48 am

podbarac ::
Na konto onih konzervi gore , bile neke sa topljenim sirom , al sam peco na taj sir , išle ribe ko mutave.
Koliko se ja sećam ,u konzervama su bili -pasulj sa hamburškom (? ,tako se zvalo ) slaninom ,rizi-bizi , ovčetina ,govedina , mesni narezak ,pašteta ,špagete , sardine  i tačno -neki "topljeni sir" . 
Najomraženije jelo je bilo DRNČ (tako vojska zvala , po "deterdžentskom rastvoru za čišćenje naoružanja ) ,i oko toga su se ispredale legende . "Zvanično " je to  bio "bosanski lonac" .
Nezvanično ,smatralo se da su pomešani ostaci variva i drugog povrća od predhodnih dana u neki odurni čorbuljak ,pa se to serviralo kao "glavno jelo" . 
No ,da se ne lažemo -svaki dan je bilo tri jela (od kojih su dva bila pasulj i "nešto" sa rižom) 
Ne sećam se da nas je "mučio stomak" ,ali da smo stalno bili gladni ,i pored mogućnosti da uzmeš 2-3 porcije ,jesmo . Pojeli bi na kraju i "keramičke pločice" (pakovanje dvopeka iz SDO obroka ) i "konjski pepermint " (ne sećam se tačno ,da li je to bila dektroza ili neke "vitaminske" pločice )
Takođe je u svakoj kasarni postojala i "kantina" ,gde se moglo kupiti nekoliko "dodataka" ishrani -slatkiši ,sokovi i sl . 
Druga je stvar što smo mi novac radije trošili na -pivo . 
Niko nije u JNA umro od gladi ,a koliko se sećam -ni znatno "omršaveo" ,nego naprotiv ,i pored toga što su se jako dobro (pa i preterano)  brinuli da "sagorimo kalorije"










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Maj 26, 2018 10:42 pm

podbarac ::
Na konto onih konzervi gore , bile neke sa topljenim sirom , al sam peco na taj sir , išle ribe ko mutave.
Verovatno se onda sećaš i "glavnog deserta" ? 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 33524368_1981615601912309_7923784232382496768_n

Zvanično -kompot od šljiva .Nezvanično ,koliko se sećam ,radilo se o kuvanim suvim šljivama . Kuvari su pazili da te ne zapadne više od 5 komada ,ali nama nije smetalo -popili smo i onaj "sok" . 
Nije se Armija brinula da vojnik dobije i nešto "slatko" ,nego su nam to davali kao regulator probave . Vojniku je pored stomaka najvažnija guzica ,i kao i sve drugo u vojsci -i to je moralo da radi kako treba ,uredno, bez "zastoja" i "proklizavanja" .  wc zubic










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPon Maj 28, 2018 8:48 am

Na ovo me podsetio Peđa Cyber :

.... da smo u JNA u grad izlazili sa "pičkom".

Da bi te dežurni oficir pustio da izađeš, uz sebe si morao da imaš:

• P apir (wc)
• I glu
• Č ešalj
• K onac
• O gledalo
• M aramicu

Uz naravno,  komplet čistu i opeglanu uniformu ,brijanje i dozvolu za izlazak.

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 2jer68g

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 2Q==










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Jun 07, 2018 8:06 pm

Danas je 25 godina od tragične smrti našeg "brata po oružju" ,marinca Dražena Petrovića . 
Braća ga nisu zaboravila -1100  marinaca iz cele ex YU se javilo na FB stranici i odalo mu počast . 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 14572403_10154780464902044_4211239842205751511_n
Počivao u miru .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Jun 14, 2018 10:20 pm

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 35227281_1864764070488873_8824912192634617856_n


...a ovo nije jedini orden(medalja ) vezano za vojsku koji je "dodeljen Vulinu" 

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 KQZk9lMaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTURrN01EQV8vOWVmN2FkMTMzMTg2ZTFlZTBlYzU1ZTgyMTUxYjdjYTEuanBlZ5CBoTAB

Sem "medalje generala" Vulin ima i Zlatnu plaketu MO (dodelio mu Bata Gašić ) ,pa najviše priznanje Protivtetrorističke jedinice , pa ima orden Svetog Save ,pa je "počasni građanin" čak 4 grada na Kosovu ,pa ....

Gospodo oficiri -serem Vam se na "oficirsku čast" (a onda i na samog sebe i zemlju i narod koji mirno jede shit3 shit3 shit3 a ovakvi im wc na glavu !










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Jul 21, 2018 10:45 am

Ovaj moron i dalje šije sebi izmišljene uniforme i izigrava feldmaršala ?
Alo moron ....ako već glumiš vojnika ,nauči da staneš mirno ,što svaki pešadinac nauči u prvih 7 dana obuke ,makar ga mobilisali od koza sa planine .
I moron....ministar odbrane je civilna funkcija ,koju u normalnim zemljama obavljaju i žene .Šta si ti umislio u svojoj bolesnoj glavi ,da si Vrhovni komandant ?

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 37273123_652903855073449_8892391854046183424_n

Inače ,AV i njegova kamarila uznemiravaju narod naslovima po medijima da će "opet ginuti naša deca" ,apropo Kosova .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 37565538_10204527490662564_7873019698923700224_n


Pa gospodo....SNS ima 700 000 članova ,od toga je bar pola vojno sposobno, pa izvol*te .
Povedite i ovoga ,da vam "komanduje"










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Jul 21, 2018 2:02 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Jul 21, 2018 10:51 am

Budale majko mila , jebem ti vojni vrh gad se njemu klanjaju , nema tu ni vojske ni oficira .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Jul 21, 2018 2:52 pm

podbarac ::
Budale majko mila , jebem ti vojni vrh gad se njemu klanjaju , nema tu ni vojske ni oficira .

Ustaj Dragutine povampirili se i namnožili Aleksandri.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyČet Avg 30, 2018 10:34 pm

Internet je prepun ovakvih fotografija :

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 40452354_1091640701002406_5594612695983718400_n

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 40467139_1091640717669071_4276461334188523520_n
Saborci iz bivše JNA se sreću i posle 35 godina ,bez obzira ko je iz koje "republike" ili koje nacionalnosti .
Ove "ratnike" iz 90 tih možete zajedno "sresti" samo u crnim hronikama ,kao članove raznih kriminalnih "klanova" ,i to isključivo kada nekog ubiju, rane ,ili uhapse ,pa to pomenu -da su "bivši pripadnici JSO" ili "dobrovoljci" .
Ovi prvi shvataju da su njihovi saborci iz JNA bili (nasilno) mobilisani ,pa čak ni to ne smeta ,što kada se vide ,znaju da su u jednom trenutku bili pripadnici "neprijateljskih" armija i jedinica .
Naročito  me raduje što prednjače moja braća marinci .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Iy04g5

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 36926409_1931487970470390_2299926232201953280_n

Nisu slučajno "marinci" bili elitne jedinice -čast ,drugarstvo ,ljudskost ,iako smo, ruku na srce bili trenirani kako da ubijemo ,brzo i efikasno ,svakim oružjem ,oruđem i golim rukama .
Mi smo ,očigledno ,ostali -ljudi, bez obzira na sve .
I još nešto -mi smo bili sto puta veće patriote ,i spremni da ginemo za našu zemlju ,nego ovi "domoljubi" i "patriJote srbske" .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Sep 01, 2018 12:57 pm

Ovo je kraljica Elizabeta 1940 ,koja je kao aktivni vojnik (vozač i mehaničar)  učestvovala  u II svetskom ratu (sa 18 godina )
Njena majka je delila supu na ulici ,tokom bombardovanja Londona,dok su bombe padale ,i radila i kao bolničarka, ,nije sedela u podrumu,  a njen muž,kralj Džordž VI  je veteran I svetskog rata (demobilisan 1916 zbog krvarenja peptičnog ulkusa ) .

Muž kraljice Elizabete ,princ Filip bio aktivni mornarički oficir tokom II svetskog rata  .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Safe_image.php?d=AQBKu893gasqBNC4&w=540&h=282&url=https%3A%2F%2Fwww.thesun.co.uk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F08%2FNINTCHDBPICT000429917756

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Queen-Elizabeth-Prince-Philip-The-Crown

Svi članovi engleske kraljevske porodice su prošli vojnu obuku i odradili svoj "rok" u oružanim snagama UK.
Princ Edvard  je učestvovao u ratu na Folklandima ,kao pilot borbenog helikoptera RAF .
Princ Hari je 20 nedelja proveo u ratu u Avganistanu ,takođe kao pilot borbenog helikoptera (Apača) Na ratištu je dobio nadimak od saboraca "Kapetan Vels" .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Wxzk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvWkRjN01EQV8vNTVjNjYyNTIwNWYwYzA5YTMzNWFlZGQ3ZDU5NGRiNTEuanBnkZMCzQLkAIGhMAE

Zato su stekli poštovanje britanskog naroda .


Neću ni pominjati našu "kraljevsku porodicu" ,ali sinovi  naših "istaknutih političara -patriota" su listom ,kao, "nesposobna za vojnu službu " (ali su sposobni za sve drugo) .
E pa gospodo....kada vidimo malog Vučića ,Dačića ,Veljka Ražnjatovića ,Aleksandra Mitovića ,Karićeve sinove i drugu našu "istaknutu patriotsku mladež" u uniformama,onda će se možda,samo možda podržati najnovije bulažnjenje režima o "ponovnom uvođenju obaveznog vojnog roka" .
A to će biti -nikada .
Dok god ,kao neki dan ,fakultetski obrazovana deca ginu na gradilištima gde rade "na crno" kao fizički radnici (a u ovom slučaju se radi i o jednom od "heroja Košara" )možete da se ubrišete za bilo kakav "vojni rok" . Dosta je bilo krvi naše dece ,da bi se vi i vaša deca bahatili i bogatili .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Sep 01, 2018 5:40 pm

Konačno neko rekao istinu.

Major Gligić: Marketingom se ulepšava stanje u Vojsci i laže narod

Donedavni major Vojske Srbije Dragan Gligić smatra da stanje u Vojsci nije ni približno onakvo kakvo je bilo nekad, da se putem marketinga "laže narod", dok je istina drugačija i da sve više vojnika po ugovoru, podoficira i oficira odlazi, zbog čega je nedavno i sam dao otkaz.

link http://www.021.rs/story/Info/Srbija/195748/Major-Gligic-Marketingom-se-ulepsava-stanje-u-Vojsci-i-laze-narod.html
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Sep 01, 2018 9:34 pm

podbarac ::
...dok je istina drugačija i da sve više vojnika po ugovoru, podoficira i oficira odlazi, zbog čega je nedavno i sam dao otkaz.

Pa zato im i treba "obavezni vojni rok" .Kalašnjikova ,municije i šlemova ima koliko hoćeš ,kao i (zastarelih) topova i tenkova . Time bi dobili 150 000 -300 000 "aktivnih vojnika" ,uz malo propagande i demagogije ,to bi džabe odradili režimski mediji .
Pasulj ,kupus ,stare konzerve ,i toga ima ,prepuni magacini iz vremena SFRJ i JNA .
Ako nema dosta uniformi ,časom se tu "ugrade" domaći tajkuni koji baš to "proizvode " (i to smo već videli )
Projekcija režima je jeftina radna snaga u besecenje ,takva i vojska ."Topovskog mesa" koliko hoćeš ,koga briga ,deliće ordenje i držati patetične "patriotske"  govore ,njima nije nikakav problem da pronađu "neprijatelje" i" zarate" sa bilo kim .
Nikakav problem njima da opet pošalju našu decu na neku klanicu ,tipa Trpinjska cesta ,Vukovar ili Košare.
Nisu 90 te bile pre 200 godina ,pa da ne pamtimo .

Ali niko ,ni u najluđim hororima  ,nije mogao da predvidi da će jednog dana Ministar Vojni biti jedan tako opasan ludak i lažov, kao Vulin?
To je isto  kao da je Amerika poverila oružane snage Merilinu Mensonu ,ili Rusi Žirinovskom .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Sep 02, 2018 11:12 am

Kako god, valjalo je ali je kasnije o'šlo pokurcu.
Da - naučio si da spremaš, da složiš krevet i odeću, snalaziš u raznoraznim (glupim) situacijama, posle služenja od 15 meseci, zagoreo, svakoj ostaneš u sećanju...
Ne - vredi ničemu, čisto gubljenje vremena!
zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyPet Okt 05, 2018 3:12 pm

Koliko je "puna borbena gotovost" VS po naređenju "vrhovnog komandanta" bila farsa ,vidi se po slikama iz Raške ,1.10.2018 .Ovi što su "svake sekunde spremni da intervenišu na Kosovu" služe samo za poziranje i zaglupljivanje naroda .
Ne treba biti vojni stručnjak ,pa primetiti da na VBR-ima nema raketa ,niti su skinute navlake sa cevi na tenkovima -dakle ,oruđe uopšte nije naoružano niti spremno za delovanje .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 42892583_1955352981222325_5000424298662330368_o

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 42876451_1955354041222219_19360750497693696_o


Cirkus za narod ,kao što je bilo 1999 ,kada su tukli do besvesti preko gradova sa protivavionskim oruđem malog dometa u nebo bez veze ,kao u NATO avione koji su delovali sa 25 km udaljenosti i sa visina koje su višestruko nedostižne za oruđe kojim je ,kao ,delovano .
Samo su plašili i lagali narod -a to rade i sada .

I usput ...vajni "komandanti" tipa AV i Vulin i dalje teraju naše malobrojne pilote da lete na "mrtvačkim sanducima " (zastarelim i tehnički neodržavanim i neopreljemnim letelicama ,kakve će biti i vajni MIG-ovi sa ruskog vojnog otpada ) Poslednja žrtva je pilot Robert Kaloci koji je leteo na "Super Galebu" (iako su se oba pilota katapultirali ,njegovo sedište je bilo neispravno ,pa je poginuo) Samo godinu ranije kod Šapca su poginula oba pilota ,isti prastari tip aviona .
Zabole ove i za vojsku i oficire ,samo prave cirkus zbog svojih političkih poena .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Okt 21, 2018 12:18 am

JNA je imala u svakom trenutku oko 300 000 "aktivnih" ( tj,obučenih ,naoružanih i delom i profesionalnih vojnika (oficira ) koji su znali da koriste oružje,oruđe ,logistiku i imali maksimalni "borbeni moral" ) U roku od 24 h moglo je biti mobilizovano ,naoružano i raspoređeno do 8 miliona vojnika (bez Teritorijalne odbrane i civilne zaštite ) 
To je bila SILA .Ovo danas ,sve sa pričama od "režima" o "moćnim oružjima" koje nam ,kao "daju Rusi" je smešno . 
Kolika je bila vezanost "braće po oružju" iz JNA ,ne treba većeg dokaza ,posle svih ratova ,da se ljudi sreću i posle 30, 40 godina -bez obzira "ko je ko" ili "šta" ,pre svega po "nacionalnosti" ili" veri" . 
FB grupa "Pronađi druga iz JNA" ima 88 000 članova  . 

MI (JNA ,Jugoslavija )  smo bili armija ,po snazi četvrta u Evropi ,a ovo danas ,sa AV-om kao "vrhovnim komandatom" i Vulinom kao "ministrom vojnim " je smejurija . 

Moje "elitine jedinice " ,marinaca ,više i nema -jer više nemamo ni more (čak ni ono Crnogorsko )
Nema više marinaca ,komandosa ,planinskih "lovaca"  ,gardista ,jurišne lovačke avijacije ,protivterostičkih specijalnih jedinica (sve je to, sada ,kao MUP) -ničega "elitnog" ,sem "63 će padobranske " ,koju su uprljali raznim JSO-ovcima i "žandarima" koji su bili deo te jedinice . 
VS je smejurija u odnosu na JNA .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 JNA7JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 111859_tmb_72047248_Mornaricka%20pesadija
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 2s9owo1










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Nov 03, 2018 8:22 pm

Danas se oglasio Vojni sindikat Srbije ,apropo potpuno nepotrebne i nezakonite "vojne vežbe "koju je naredio ministar vojni, Vulin . 
Van svih pravila i propisa ,najavljeno je obilno korišćenje minsko -eksplozivnih sredstava ,što se ne može "pravdati" nijednim postojećim vojnim propisom, i po proceni sindikata ,koštaće 100 miliona dinara ? 
Vojni Sindikat otvoreno kaže da se radi o lakrdiji kojom "režim" želi da dobije samo njima važne "političke poene" .
U isto vreme,  kаd nemа novcа zа isplаtu otpremninа, nаknаdа zа rodjenje detetа, kаd se umаnjuju nаknаde zа porodiljsko i trudničko bolovаnje, kаd nemа novcа u budžetu zа regres i topli obrok pripadnicima Vojske ?
Suludo .
U isto vreme -"režim" namešta "penzionisanje" i otkaze istaknutim funkcionerima Vojnog Sindikata .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Vojska-baza-kopnena-zona-696x383

Da postoji JNA ,već bi se našao neki pukovnik i neka jedinica koja bi se borbenim vozilima dovezla ispred Skupštine -a narod bi se pridružio .Najmanje što bi se desilo-bilo bi ostavka "ministra vojnog" .
Ovako ,ovaj lažov i dezerter,"vojni škart" nastavlja da se igra Kim Il Suna ,pod punom zaštitom pravog , "srpskog " Kim Il Suna ,"vrhovnog komadanta" .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Img_9213

Dva ludaka rukovode "oružanim snagama" ,a narod izgleda da ne shvata na šta su sve oni spremni?

Ma kako stupidno zvučalo (jer su ipak suđeni u Hagu) ,šteta što nema nijednog oficira kakvi su bili oficiri JNA Veselin Šljivančanin i Ratko Mladić .
Šljivančanin je lično ,sa svojom jedinicom sprečio razaranje Titove grobnice ,kada je Šešelj doveo rulju da to uradi . A Mladić je lično oterao sve "dobrovoljce" ,zaključno sa Arkanom i kompanojim ,sa bosankog ratišta .Oni su branili čast JNA ,a da se Generalštab sa Kadijevićem i kompanijom odlućio da stavi tačku na "nacionalne lidere" ,i JNA privremeno preuzmu komandu nad državom ,zvalo se to i "državni udar" ,svih onih ratova iz 90 tih ne bi bilo .
Ovi klovnovi će bez problema prolivati krv srpske mladosti -nizašta .











JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Nov 13, 2018 10:56 am

Nekada je bilo "bez pardona" -ma ko si i šta si . Negde do kraja 80 tih .A onda su odjednom "deca poznatih" i "poznati" postali "nesposobni za služenje vojnog roka" .Za sve drugo su bili i dalje "sposobni" .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 46033880_2447196181987945_5331140843493392384_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Nov 13, 2018 12:43 pm

Danubius ::
Nekada je bilo "bez pardona" -ma ko si i šta si . Negde do kraja 80 tih .A onda su odjednom "deca poznatih" i "poznati" postali "nesposobni za služenje vojnog roka" .Za sve drugo su bili i dalje "sposobni" .

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 46033880_2447196181987945_5331140843493392384_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Danas ti, dotični,bez viagre ni sojećki da pišaju. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyNed Dec 02, 2018 7:57 am

Nigde ,kao u JNA ,nije se moglo videti koliko  u našoj tadašnjoj zemlji ima neuhranjenih ,zakržljalih ,neobrazovanih ,nepismenih i potpuno "divljih" ljudi . 
Jer u "vojsku" su išli svi -od čobana sa planine ,koji sem ovaca i koza nije video "sveta" ,do "tatinih sinova" iz Prestonice . 
Ali, hoću o nečem drugom : ovo je osnovni pešadijski " borbeni komplet" koji je dužio svaki "prašinar" u JNA :

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 47143343_2385508704811927_1201958885687033856_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Ukupna težina -23 kg . Ma kako sitni i kržljavi bili ,ili debeli i truntavi ,svi su ovo nosili pevajući "po šumama i gorama naše zemlje ponosne " ."Naviklo se" -jer se JNA brinula da "vojska ne leži" pa je počešće organizovala "izlete i šetnje" po domaćim prašumama i vrškim čukama . zubic

Danas je "momčinama" teško da nose i pederešu sa mobilnim,ključevima kola  i cigarama do kafića .










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptySub Dec 22, 2018 8:27 am

Svim pripadnicima nekadašnje JNA -srećan vam Dan Armije .











JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 EmptyUto Jan 08, 2019 8:45 pm

Između "Alahu ekber " i ovoga nema velike razlike .
Kakav "vrhovni komandant" i "ministar vojni" -takva i vojska .
Šta je sledeće posle ovoga -izrodiće se novi "Pop Đujić" ?


JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 50026249_913781675678585_8079311646780030976_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fiev1-1

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 49638379_913781709011915_5739172769656995840_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_ht=scontent.fiev1-1

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 49755943_913781782345241_3897819972310663168_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fiev1-1

JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 49656380_913781795678573_3468710786199715840_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent.fiev1-1










JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....   JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo.... - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
JNA -vojska, armija ....i nešto više-dok je bilo....
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)
» Bilo bi vic da nije stvarnost:)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SFR JUGOSLAVIJA-
Skoči na: