DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

  "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?

Ići dole 
+16
Danubius
pesma
sanjalica.ns
AstrinaKomsinica
Lakota
Gothic
promaja
debilko
Tarja
Only women
Samouka
Kijara-brm
anja007
Astra
Schveca
zvezdana
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Maj 09, 2008 2:09 pm

First topic message reminder :

Pošast koja sve više uzima maha i kod nas. Broj narkomana stalno raste, a Srbija od tranzitne zemlje postaje sve više i zemlja u kojoj se droga i zadržava... šta mislite o drogama, da li ste za legalizaciju tkzv "lakih droga" , da li se bojite za svoju decu ? [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Sub Feb 26, 2011 2:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
pesma
Sestra Vetra



Datum upisa : 26.09.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptySre Feb 25, 2015 12:20 pm

sanjalica.ns ::
Džudi ::


Sa marom se počinje, bilo ona legalna ili ne....

Da, ko zna da se zaustavi taj će ostati na tome; ko ne zna taj će nastaviti dalje... I zašto je, onda, ne legalizovati...???
To da se ''sa marihuanom počinje'' je mit, današnja deca svašta uzimaju već na početku. Uzimaju i marihuanu, ali ništa više ili manje od drugih opasnijih droga.

Svako ko puši cigarete uništava sebi pluća, i sebi, i onima oko sebe. Popuši po dvadesetak cigareta minimum dnevno, dok, koliko ja znam  po priči, marihuana se koristi par puta mesečno, ne uništava pluća konzumentu, čak i kada se koristi više, ponovo je manje štetna od cigareta.

Legalizacijom marihuane se ne bi povećao broj onih koji je uzimaju, npr. nikada je nisam probala, da sam imala želju, učinila bih to - znači, ko je hoće, već je ima.

Cigaretu ne bih stavila u usta, ni da mi plate, poznajući pušače, i njihove boleštine...

Verovatno nisam najbolji sagovornik na ovu temu jer nemam vlastita iskustva vezano za upotrebu marihuane, ali sam zato objektivna. Ako je marihuana nelegalna, trebale bi to biti i cigarete koje su smrt za organizam. A tek alkohol! Pijandure svaki dan ubiju nekoga, a alkohol je i dalje legalan, mada ubija daleko više ljudi od pušača marihuane.

Naš narod ubija tupavost i neobrazovanost najviše, ne kanabis.

Legalizuj!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptySre Feb 25, 2015 6:06 pm

Licemjerno je uopšte raspravljati na ovu temu u zemljama u kojima je svaki drugi stanovnik u najboljem slučaju na sedativima i antidepresivima, neću ni da spominjem antipsihotike, neuroleptike i sl. Van razuma je pričati o tome da li legalizovati marihuanu sa roditeljom kome je simpatično kad njegov jednogodišnjak liže rakiju, pije pivo i sl. Pa do prije par godina se za jedan euro mogao slobodno u apoteci kupiti bensedin (cijela kutija), za još jedan dvolitra piva i eto veselja za pet radoznalih buntovnih tinejdžera. Jeftina zabava a zabranjeno voće!
Gledam u sudu samo ponašanje roditelja maloljetnika koji dođu u svojstvu svjedoka jer im je konobar u kafiću djeci poslužio alkoholno piće. Bogati to se vrijeđa! Zaboga zašto mu uznemiravaju dijete?! Bila kćerka mezimica u izlasku, ima 16 godina, u dva sata iza ponoći konobar joj nasuo đus-vodku i sad ona mora da dođe da svjedoči, izostaje iz škole, tata morao uzeti slobodno na poslu zato što policija ne zna raditi svoj posao, pa ajd' da im izađu u susret!!! Takvom roditelju nikakav zakon o zabrani ne vrijedi. On prvo ne zna biti roditelj. Šta vrijedi zakon kojim se brani upotreba marihuane? Zabranjeno je i da se toči alkohol maloljetnicima pa se opet toči. Zabranjena je i zloupotreba lijekova pa se opet zloupotrebljava (i to najčešće od roditelja uzimaju a oni to uredno ne primjećuju i optužuju pola države jer ime se dijete upropaštava). Nemojmo bili licemjerni pobogu! Ako je iko bio radoznao bila sam ja, oči na vrh glave što bi rekli u mom kraju, živjela u gradu u kom je u ponoć bilo lakše naći narkotik nego običnu cigaretu pri tom udaljena od roditelja skoro 400 km, pa evo me, niti postadoh narkoman niti alkoholičar. A probala sam, nije da nisam, samo nekako, stalno mi je u glavi bila slika nesretne Christiane Felscherinow sa "stanice ZOO", njenih odvikavanja, kriza ...
Postoje tvrdnje da korištenje marihuane nije baš bezazleno kako se priča, da ipak stvara oštećenje ćelija na mozgu, postoje tvrdnje da pomaže bolesnima, da je neke i izliječila..Ne znam, nisam se bavila proučavanjem, ali znam da ako odrasla osoba želi uništiti svoj život ne postoji zakon koji će je spriječiti u namjeri. Ako je tinejdžer radoznao i probao bi svašta, ima roditelje koji se brinu o njemu, teško će to i država postići sa zakonima ako roditelji ne vrše svoju roditeljsku obavezu. Ako postoji i najmanja šansa da teškom bolesniku olakša bar malo muke, a i da ne govorim o izlječenju onda svakako legalizovati!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyČet Nov 19, 2015 8:37 pm

Žena ima pravo .Ja sam tako hteo imati neke koristi od ono zemlje što imam -nego, zakon ne da .  :brdski2:
A isto kao i ona ,od "kultura" imao samo čist gubitak . 
Da je legalno  ,jedno hektar vutre ,i Bog da me vidi . Ni "otkup" ne moraju da organiziju ,samo nek* ozakone . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyČet Nov 19, 2015 10:40 pm

Čitam sada post iz 2013 i vidim da sam promenila mišljenje po pitanju legalizacije kanabisa u medicinske svrhe.

Mislim da kanabis treba da se legalizuje u medicinske svrhe. Pročitala sam mnogo tekstova o ulju koje pomaže kod bolesnih od kancera, multipleskleroze, spazma mišića i jakih bolova.

U Hrvatskoj je kanabis legalizovan, a stručna javnost je već pripremila nacrt zakona o legalizaciji i kod nas.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 9:43 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso



Datum upisa : 04.12.2009

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 1:53 pm

L E G A L I Z U J

B R E
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 4:12 pm

Protiv. Pa mi ne možemo ni sa zabranom prodaje duvana i alkohola maloletnicima da se izborimo. Još samo lake droge da ubacimo na trafike pa da smo kompletirani.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 6:02 pm

Zox, kanabisovo ulje bi se prodavalo uz lekarski recept u apoteci. Ne bi smelo da se nađe na crnom tržištu kao što se sada nalazi.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 6:12 pm

Kanabisovo ulje NE LEČI. Marihuana u medecinske svrhe može da ublaži određene simptome i bolove ali NE LEČI.

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar. Mada se izgleda najveće pristalice nadaju da legalizacija u medecinske svrhe znači slobodno konzumiranje za sve. Već sam pisala zašto sam protivnjik legalizacije na drugoj temi i neću da se ponavljam. A prodavce "lekovitog kanabisovog ulja" bi trebalo u bajbokanu zbog nadrilekarstva. Zajedno sa onima koji leče "petrolejem iz Albanije" gledanjem u sunce i u slike Alana Čumaka.

Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 8:40 pm

Jos treba da se napusite i tek onda vam sve ravno
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyPet Nov 20, 2015 10:43 pm

ZoxZoja ::

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar.

Naravno da nije ista stvar.

Znam čoveka koji koristiti par godina ulje i nema bolove, inače ima reumatoidni artritis.
Tačno se zna koliko može da uzme tokom dana, zatim se pravi pauza..

Verujem da kanabisovo ulje da pomaže.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptySub Nov 21, 2015 1:20 pm

ZoxZoja ::
Kanabisovo ulje NE LEČI. Marihuana u medecinske svrhe može da ublaži određene simptome i bolove ali NE LEČI.

I legalizacija u MEDECINSKE svrhe i legalizacija lakih droga nije ista stvar. Mada se izgleda najveće pristalice nadaju da legalizacija u medecinske svrhe znači slobodno konzumiranje za sve. Već sam pisala zašto sam protivnjik legalizacije na drugoj temi i neću da se ponavljam. A prodavce "lekovitog kanabisovog ulja" bi trebalo u bajbokanu zbog nadrilekarstva. Zajedno sa onima koji leče "petrolejem iz Albanije" gledanjem u sunce i u slike Alana Čumaka.




Zox, ne nasedaj protivnicima legalizacije.
Ja bi' strp'o u fiJoku sve protivnike legalizacije a pogotovo ove iz Bayer-a. Za svaki kurac si pila aspirin a nisi probala travu. Trava je des', ma, sto put' bolja od aspirina.
Ne diraj mi Čumaka. Od kako imam njegovu sliku u buđelaru, vazda imam novaca u njemu.
Ne kudi konja kojeg nisi jahala!

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptySub Nov 21, 2015 2:59 pm

90 % lekova su lažni, niti leče, niti pomažu, a koštaju papreno i veoma su legalni i poželjni.
Bio sam pre koju godinu u urgentnom zbog peska koji se sjurio iz bubrega. Posle 20 i kusur godina kod lekara. To su mi odmah zamerili i na kraju prepisali neke lekove koji kao regulišu metabolizam, probavu, pritisak, trice i kučine. Uz to još neke preparate, naravno da bih plaćao to đubre. Travica je majka mara za to. Ne treba je prodavati po trafikama ali ko hoće treba da može da gaji kod sebe u bašti za svoje potrebe. Prohibicija donosi mnogo gore prateće pojave od legalizacije. To je već rečeno 100 puta.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptySub Nov 21, 2015 3:25 pm

Droga je droga i stvara ovisnost bila ona "laka" ili "teska".Opste je poznato da se mnogi lekovi baziraju upravo na takvim drogama. Isto tako je opste poznato da lekari imaju proviziju ako prodaju lekove odredjenih proizvodjaca pa otuda i hrpa lekova koje propisuju .
Dakle postoji varijanta da lekar prepise (po uzoru na SAD) marihuanu u svrhu lecenja. Doticni ispusi dzoint , sedne u auto i ubije nekoga jer je napusen. Ako je to neko iz vase familije ili okruzenja pitam ja vas onda da li ste za legalizaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 EmptyUto Okt 23, 2018 12:44 am

PREUZETO 😂

KAKO SE BORITI PROTIV DROGE U SRBIJI

Mislim da je najbolji način borbe protiv tržišta narkotika u Srbiji da se legalizuju sve vrste droga. Pa onda lepo dileri otvore firme i trče u Poresku službu, u Agenciju za privredne registre, pa u katastar... Pa im onda fali ovde jedan papir, pa im fali tamo jedan papir, pa im fali krštenica babe u čijoj kući žele da otvore firmu, pa nisi stavio nalepnicu 'Zabranjeno pušenje' tamo gde diluješ, pa nemaš istaknut cenovnik, pa te juri inspekcija rada, pa te juri sanitarna, pa nemaš protivpožarni aparat, pa nisi prošao obuku za prvu pomoć, pa plati baždarenje vagice za merenje droge, pa ti u kontrolnoj laboratoriji nađu da ti je loš heroinski sastav na kesicama, pa imaju li kesice poreklo, pa gde su ti fakture za kesice, ko ti je štampao kesice, ima li štamparija potvrdu da su papir i boja na kesicama sigurni, da ne izazivaju alergiju...
Pa još kad ti ulični diler žensko zatrudni, mesec dana plaćaj dažbine, pa ako ide na bolovanje i vraće se jer čuva trudnoću, onda si ga nadrljao. Onda, posle svega toga, sledi MUN obrazac, Pa PPP, PD, OPP, FT1P prijave, odjave, minuli rad, topli obrok i regres, kreću problemi sa carinom, uvoz heroina, ulaz izlaz, špediteri, papirologija, odobrenja ministarstava, takse, zakoni, podzakonska akta, taksa ova, taksa ona...
Žestoki momci sa utokama i džipovima kreću u biznis, otvaraju firme, propadaju, zatvaraju firme. Više nema heroina na ulicama i problem rešen..
--
Ovo je naravno, šaljiv tekst ,koji nije mnogo dalje od istine  "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 153448
Usput...još nema rešenja za korišćenje kanabisa u medicinske svrhe ,ali tržište heroina ,kokaina i sintetskih droga radi redovno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





 "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?    "LAKE DROGE "  -legalizacija ili drakonski ? - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» NARKOMANIJA I DROGE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: