DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CELIBAT u crkvama  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

CELIBAT u crkvama

Ići dole 
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyUto Okt 27, 2009 9:29 pm

Zašto Celibat u Crkvi? Na čemu je zasnovan
i što mislite o celibatu? Treba li ga ukinuti ili ostaviti i što
mislite, šta je bolje?
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyUto Okt 27, 2009 9:58 pm

Celbat je zasnovan na želji Crkve da stekne armiju fanatičnih propovednika vere , tj u prevodu -slepih izvršioca i agitatora za interesa Crkve kao organizacije .
Ovo je naravno u suprotnosti sa samom Biblijom , gde koliko se ja sećam piše "Volite se i množite se "
Drugi apsurd je da upravo ti , koji život nisu stvorli ni dali, jer naravno , žive u celibatu, -odlučuju šta je ispravno a šta ne (mislim na slobodu abortusa )
Propovedati ljubav -a ne uživati u njoj , je malčice ....neprirodno, recimo.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
Smiljan

Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyUto Okt 27, 2009 11:15 pm

danubius ::
Celbat je zasnovan na želji Crkve da stekne armiju fanatičnih propovednika vere , tj u prevodu -slepih izvršioca i agitatora za interesa Crkve kao organizacije .
Ovo je naravno u suprotnosti sa samom Biblijom , gde koliko se ja sećam piše "Volite se i množite se "
Drugi apsurd je da upravo ti , koji život nisu stvorli ni dali, jer naravno , žive u celibatu, -odlučuju šta je ispravno a šta ne (mislim na slobodu abortusa )

Istina je Dany da je Crkva iz odredjenih interesa uvela celibat...Samo ti moram reci da to nije bio cilj da se stvori "armija fanaticnih propovjednika vjere"...Mnoge su stvari to odredjivale, ali u prvom redu da ti ljudi budu slobodni i neovisni u sirenju i propovjedanju vjere...
Naravno da nemam namjeru mjenjati tvoje poglede na ovo pitanje, ali imam namjeru da ti postavim nekoliko pitanja, ukoliko zelis da das odgovor....

-Da li ti u vjeri nalazis ikakve vrijednosti i koliko si ih spoznao?
-Da li smatras da su ljudi vjerskih osjecanja zaostali, to jest da li si se oslobodio nekih propagiranih floskula iz proslih vremena?
-Kada po tebi pocinje zivot, i sto vidis negativnog u stavovima Crkve o zabrani pobacaja...?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySre Okt 28, 2009 12:43 am

Da li ti u vjeri nalazis ikakve vrijednosti i koliko si ih spoznao?
-Da li smatras da su ljudi vjerskih osjecanja zaostali, to jest da li si se oslobodio nekih propagiranih floskula iz proslih vremena?
-Kada po tebi pocinje zivot, i sto vidis negativnog u stavovima Crkve o zabrani pobacaja...?

Naravno da vera ima izvesne vrednosti . 10 zapovesti ( pa 8 recimo) samarićanstvo , Svetosavlje , ličnosti kao Majka Tereza ....
Moje dete ide na veronauku -i nemam ništa protiv . Iako sam vaspitan kao vernik , i to kad se to , kao "nije smelo" nikada nisam doživeo "prosvetljenje " -suviše mi smeta dogma i "božiji službenici " da bih verovao . Poštujem , ali ne verujem , iskreno.

Ne smatram da su vernici zaostali-ali mi ide na živce trenutno pomodarstvo "verništva" u službi Crkava i nacionalizama . Smatram da su se sve crkve uprljale u ratovima , i ne smatram da je poštovnje "rituala" odraz neke vere. Idu mi na živce "veliki vernici" ili "novokomponovani" .

Vidim negativno u tome da se Crkva meša u sve i svašta. Pravo na abortus je svačije lično pravo , i ima mnoge socijalne , psihološke , i druge aspekte . Ne moze se za jedan trenutak "nesmotrene "ljubavi ili strasti neko proglasiti ubicom , niti ima iko pravo doneti na svet dete koje će se samo mučiti , jer roditelji nemaju ni elementarne uslove za život. A Crkva tu niti pomaže , niti ima ikakve veze sa svim tim -najmanje da sudi ili odredjuje sta je u redu ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Smiljan

Smiljan

Datum upisa : 23.10.2008

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySre Okt 28, 2009 1:08 am

Hvala Dany za ovakve odgovore...Mislim da moras razluciti nauk vjere i zloupotrebu vjere..Zloupotrebe vjere je bilo i od najvecih crkvenih velikodostojnika, ima ih i kod ostalih ljudi...
Sto se tice "novokomponovanih vjernika", i meni idu pomalo na zivce, ali ne sto idu na vjerske obrede, vec sto zaboravljaju ono sto su nekada pricali i za sto su se zalagali...

No ipak ne budimo sudije, da nam se nebi sudilo...

Sto se tice celibata, da se ipak vratimo temi, ja ga i dalje podrzavam, i ako ce u buducnosti najvjerovatnije doci do ukidanja istog...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySre Okt 28, 2009 9:06 am

Smiljan ::

Sto se tice celibata, da se ipak vratimo temi, ja ga i dalje podrzavam, i ako ce u buducnosti najvjerovatnije doci do ukidanja istog...

Nemam ja ništa protiv celibata ,ako je to ostavljeno da bude lična odluka .No nametati nešto tako neprirodno ljudima je nehumano. Odatle dolaze i te silne devijacije baš medju sveštenstvom .Seksualni nagon ima svako živo biće , a kamoli čovek, i to nije voljna radnja , niti je neko herojstvo suzbijati .Više je to mučenje za čoveka kome je to uskraćeno.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySre Okt 28, 2009 1:32 pm

.. slazem se da to izaziva kod tih osoba razne devijacije, a isto tako jasno nam je, barem kada se radi o seksualnim nagonima da se to odrazava najpre preko maloletnih osoba.. slucajeva je mnogo, na zalost.. ali je sada i javnost upoznata s time, ali kako je bilo dok su bili prinudjeni da cute... strasno..

.. s druge strane, ima Smiljan pravo, kad kaze da je Crkva iz odredjenih interesa uvela celibat.. ali takodje mislim da celibat katolickih svecenika nema veze s duhovnosti, na zalost, vec s novcem..

.. ali bolje bi bilo da ukine celibat kod svestenstva i da smanji pedofiliju u Rimokatolickoj crkvi koja je postala svakidasnjica...

.. svestenik dobrovoljno i svojom voljom bira svoj
nacin zivota, a kad se radi o pravu na izbor pojedinca - a to treba
postovati...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 23
Datum upisa : 12.09.2008

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySre Okt 28, 2009 1:40 pm

.. "Prva osoba koja je u hriscanstvu pisala o seksualnom moralu bio
je sveti Pavle. On kaze, “Dobro je za covjeka da se ne dotice
zene” (1. Korincanima 7:1). On je jednostavnim rijecima pokazao
da hriscanska crkva uci da je celibat bolji od braka, i da
ljudsko tijelo nije namijenjeno za seksualni uzitak nego samo za
Gospoda. “Ali, tijelo nije za blud, nego za Gospoda, i Gospod za
tijelo... Zar ne znate da su vasa tijela Hristovi udovi?” (Ibid,
6:13-15).

Ali, sveti Pavle je znao da celibat znaci potiskivanje ljudske
prirode, a ljudska priroda se ne moze potisnuti. On je znao da,
ako bi se brak potpuno zabranio, ljudi bi i dalje protivzakonito
stupali u bracne odnose. Zbog toga on kaze, “Zbog bluda, svaki
neka ima svoju zenu, i svaka zena svoga muza” (Ibid, 7:2). A
onda, kao da je htio da se osigura da ljudi nece zaboraviti
svetost celibata, on nastavlja: “Ali, ovo govorim kao dopustenje,
a ne kao zapovijest. Ja, pak, zelim da svi ljudi budu kao ja;
ali svako ima svoj blagodatni dar od Boga, jedan ovako, a drugi
onako. A neozenjenima i udovicama velim: dobro im je ako ostanu
kao sto sam i ja. Ali, ako ne mogu da se uzdrzavaju, neka stupe
u brak, jer je bolje stupati u brak nego gorjeti” (Ibid, 7:6-9).
Drugim rijecima, brak je, u usporedbi sa bludom, manje od dva
zla!
Sudeci prema Bibliji, brak i udovoljavanje Bogu ne slazu se
jedno sa drugim. Sveti Pavle kaze, “A ja hocu da ste bezbrizni.
Bezbracni se brine za ono sto je Gospodnje, kako ce ugoditi
Gospodu, a ko je stupio u brak brine se za ono sto je svjetsko,
kako ce ugoditi zeni, te je podijeljen. I neudata zena, i
djevojka, brine se za ono sto je Gospodnje, da bude sveta i
tijelom i duhom, a koja je stupila u brak, brine se za ono sto
je svjetsko, kako ce ugoditi muzu. Ovo, pak, govorim na korist
vas samih, ne da vam stavim omcu, nego da budete casni i da bez
smetnje istrajno sluzite Gospodu” (Ibid, 7:32-35). Na kraju, on
zakljucuje hriscanske stavove sljedecim rijecima, “Tako, dobro
cini ko udaje svoju djevojku, ali bolje ce uciniti ko je ne
udaje” (Ibid, 7:38).

Dakle, hriscanski pogledi na brak, u svom prvobitnom obliku,
svode se na sljedece:
a) celibat je dobar i treba ga prihvatiti;
b) brak je dozvoljen da bi se spasilo od bluda ali je vrijedan
zaljenja i treba uciniti sve da se on izbjegne;
c) brak usporava spasenje i ne moze se pomiriti sa sluzbom
Bozjom.

Tri vijeka nakon svetog Pavla, dosao je teolog po imenu sveti
Avgustin. Kao i njegov prethodnik, on je vjerovao da seks steti
duhovnom uzdizanju: “Ne poznajem nista sto bi muski um moglo
uniziti vise nego sto to mogu uciniti dodiri zene i
sjedinjavanje tijela bez kojih covjek ne moze imati suprugu” .
On je otisao jos dalje od svetog Pavla jer je za seks vezao
osjecaj krivice. On je priznao da je seks vazan za produzavanje
vrste, ali je dodao da je seksualni cin sam po sebi okaljan
krivicom zbog grijeha Adama i Eve. Seksualni akt je pretvoren iz
necega bezazlenog u nesto sramno zbog prvobitnog grijeha nasih
praroditelja, koji se prenosi sa generacije na generaciju. U
svojoj knjizi Bozija drzava, sveti Avgustin kaze, “Covjekov
prijestup (tj. Adamov i Evin grijeh) nije ponistio blagoslov
plodnosti koja mu je data prije nego sto je zgrijesio, ali ga je
zarazio sa bolescu pozude” . Ukratko, on je naucavao da je:
(a)
seks nesto sramno zbog prvobitnog grijeha Adama i Eve;
(b)
cednost i celibat su moralniji od braka;
(c) celibat je bio
nuzni uslov za svestenike i casne sestre.

Seksualna revolucija
Ono sto ste do sada procitali bila je kratka istorijska i
socijalna pozadina hriscanskog Zapada iz koje se radjalo novo
poimanje morala. Crkva je napravila ogromnu gresku kada je
suzbijala najprirodniji nagon ljudskih bica, koji je pritom i
orudje njihove reprodukcije. Ocigledno je da se prirodni nagoni
nikada ne mogu suzbiti. Allama Rizvi pise: “Ako religija zatvara
oci pred teskocama porodicnog zivota, njeni sljedbenici ce se,
prije ili kasnije, pobuniti protiv nje, unistavajuci sve njene
doktrine u nastupu revolta... Hriscanstvo je ignorisalo potrebe
ljudske prirode, velicajuci ideju o celibatu. Mnogi ljudi su
puni entuzijazma pokusali zivjeti u skladu sa tim idealom.
Monasi i monahinje su se zatvorili u samostane. Jedno kratko
vrijeme, ova je zamisao dobro funkcionisala. Onda se priroda
osvetila; monasi i opati su lansirali ideju da su oni Hristovi
predstavnici, a monahinjama je dodijeljena titula “Hristovih
nevjesta”. Tako su mirne savjesti pretvorili manastire u centre
seksualnih sloboda.”
Komentarisuci stav hriscanskog klera, Rasel pise: “Tek je pred
kraj trinaestog vijeka celibat svestenstva bio pojacan. Naravno,
svestenici su nastavili odrzavati zabranjene veze sa zenama...”
. Papa Jovan XXIII je osudjen zbog bluda i incesta; 1171. godine,
otkriveno je da je opat iz Kenterberija, pripadnik reda svetog
Avgustina, imao sedamnaestoro vanbracne djece u jednom istom
selu; Henri III, biskup Lijeza, razrijesen je duznosti 1274.
godine, jer je imao sezdeset i petoro vanbracne djece.
Srednjevijekovni pisci cesto svjedoce da su manastiri bili kao
bordeli, da su se unutar njihovih zidova ubijala novorodjencad,
te da je incest medju svestenim licima natjerao crkvu da
proglasi da svestenici ne bi smjeli zivjeti sa svojim majkama i
sestrama .

Nista drugo nije ni moglo biti rezultat neprirodnog seksualnog
morala. Oni koji nisu mogli suzbijati svoj prirodni nagon, tajno
su se predavali grijesnim cinovima; drugi, kao sto je Martin
Luter, pobunili su se protiv crkve i zapoceli pokret reformacije
koji je odbacio celibat.

Kada je hriscanska crkva izgubila svoj uticaj u drustvenim
poslovima zapadnog svijeta, pobunili su se cak i laici. Taj
revolt je zadobio pokretacku silu nakon dva svjetska rata, kada
je hriscanski Zapad zapoceo seksualnu revoluciju kao reakciju na
suzbijanje seksualnosti. Pokret reforme cini da drustvo predje
iz ekstremnog u umjereno; dok revolucija, u svojoj pocetnoj fazi,
cini da drustvo ide iz jednog ekstrema u drugi. Allama Rizvi
komentarise, “Priroda se moze usporediti sa celicnom oprugom
koja se, kada je pritisnete, vraca jednakom snagom. Kada se ona
osvetila hriscanima, pretvorila je hriscanske drustvene
zajednice u najlabilnije, najslobodnije i najnedisciplinovanije
zajednice koje je svijet ikada vidio.” ...

.. ovo jeste copy/paste ali zanimljivo je.. procitajte..
.. ako zelite.. CELIBAT u crkvama  99267

Nazad na vrh Ići dole
Draganna

Draganna

Datum upisa : 25.11.2009

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyNed Jan 24, 2010 1:47 pm

Kijara-brm ::
Zašto Celibat u Crkvi? Na čemu je zasnovan
i što mislite o celibatu? Treba li ga ukinuti ili ostaviti i što
mislite, šta je bolje?

Celibat se pojavio u crkvenom zakonodavstvu u 12 . stoljeću . Jedna je od izmišljotina Katoličke crkve kako bi se učinile razlike između istočnog i zapadnog katoličanstva .
Po mom je mišljenju čista besmislica koja je ustrajala do danas , a u izvornoj religiji nema svoje temelje .
Trebalo bi ukinuti , naravno . Celibat uskraćuje prirodno ponašanje čovjeka i zakida ga u njegovom normalnom psihofizičkom ponašanju .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyUto Jul 31, 2012 4:32 pm

SVEŠTENICI U POLJSKOJ ŽIVE SA LJUBAVNICAMA CELIBAT u crkvama  601923926

Zakleti na celibat CELIBAT u crkvama  419607 CELIBAT u crkvama  8285
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

Godina : 60
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 7:03 pm

Crkveni kanoni i pravila su jedno, praksa je često drugo, a nastranosti ima svuda. Celibat, kao i sve što se na silu sputava, što je ljudska priroda, zavisno od osobe, često dovodi do "pucanja" da se učini nešto totalno suprotno od pravila. O religijskim temama ću pisati koliko znam i mogu, gotovo "iz prve ruke", za one koje to zanima... Da pojasnim, sin mog brata je studirao u Vatikanu, grko-katoličke je vere. Na nekom mestu sam već spomenula moj boravak u manastiru -pravoslavnom. 
Zavisno od hijerarhijskog mesta i vladike tog regiona, pravoslavni monasi imaju (ne svi) zakletvu o celibatu. U mnogim religijama, seksualna energija oduzima duhovnu, tako da po toj logici, sputavanje seksualne energije, trebalo bi da dovede do duhovnog uzdizanja - da nije raznih drugih, ljudskih karakteristika i mana. U Vatikanu, čak je (neobjavljeno, ali za učenike rečeno) da je dozvoljena masturbacija, da ne bi došlo do psihičkog loma, momaka koji su pod užasnim pritiskom zbog obilnog gradiva i mnoštva pravila koja ih sputavaju - da izlaze u grad, da popiju neko piće, da puštaju muziku koju žele i koliko žele... 
U suštini, sve je stvar individualne odluke, kao što je učinio Nikola Tesla, koji je sebe pokušao da kastrira, da bi se oslobodio misli, koje su mu ometale rad. Kao i sam čin zamonašenja i opraštanja od svetovnog života. Koliko ima svrhe raspravljati o nečijoj odluci, bez obzira koliko smo u toj temi u svakodnevnom životu i vestima, prosudite sami. Ni u manastiru, niko ne uspeva da pobegne od - sebe, a ono što se dešava tamo u jednom danu, van manastira se ljudima dešava u 10 godina... Zovu ih "iskušenja".
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 7:21 pm

Ovo je šira tema i jedan od apsurda najviše katoličke crkve .
Nigde u Bibliji ne piše da se treba "uzdržavati" ,nego piše -idite i množite se .
Verovatno je u nekom trenutku neki mantijaš smislio šta je "moralno" a šta nije ,i napisao "pravilo celibata" da bi time isprao mozak i sve ljudsko u "vojnicima vere" ,tj spinovao ih da im je jedini smisao života -vera i vrbovanje vernika .
Ista crkva koja propoveda praštanje i milost ,blagost i skromnost ,deljenje dobara i život u siromaštvu  -na nasuroviji način se obračunavala sa "nevernicima" ,pa čak i odobrava šibanje do krvi i druge načine mučenja vlastitih službenika ,a o ovom poslednjem "skromnost" -ne treba ni govoriti .
Jedan od totalnih apsurda ,ako nosiš mantiju ,ne postaješ odmah Isus, a kako se čini -ni sam Isus nije živeo u celibatu ,nego kao običan čovek. 
Samo ,takve stvari Crkva krije vekovima -inače bi se cela dogma raspala kao kula od karata .
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 7:59 pm

Danubius ::
Drugi apsurd je da upravo ti , koji život nisu stvorli ni dali, jer naravno , žive u celibatu,  -odlučuju šta je ispravno a šta ne (mislim na slobodu abortusa )  
Upravo tako... Tu se u potpunosti slažem sa tobom. A šta je u stvari Biblija - Stari i Novi Zavet, nego skup pričica o razvratu, bludničenju, pokoljima, da bi posle došla na red filosofska rasprava o istim i budućim, koje je neko ODABRAO, da ih uvrsti u "zbirku". Neko reče - to je to- i ovce poverovaše, a ni jednu rečenicu ne razumeju... 
Crkva NE SME da priča javno o onom što je život, a "novokomponovani" fanatici su najgori u "savetovanju" ko šta i kako treba ... Velika je razlika i u razgovoru sa monasima koji nisu "okusili" život, i onih koji su imali ženu, decu i svega se odrekli. Medju vernicima se govori - ovaj monah je "opasan" što znači da odbija da razgovara sa osobom koja, ruku na srce, treba da bude svetac, da bi prišao monahu. Razdvajam uvek - ljudski faktor koji sve unakazi i nešto što je neuhvatljivo, lepo i uzvišeno. Nije mesto ovde, ali Tantra joga, proglašava momenat orgazma za direktan kontakt sa Tvorcem... Nekom se to nije dopalo i pretvorio je taj detalj u tabu.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

Godina : 57
Datum upisa : 22.06.2009

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 8:41 pm

Celibat je samo prelazni period do proglašenja liturgije za paradu ponosa.
Ne, stvarno mislim da je to odskočna daska za homosexualizam.
Ali, svo poštovanje drugih religija, sreća, kod nas nema celibata. Ajde da mogu da kažem da mi se kod nas u crkvi nešto više sviđa, ali mnogo toga još bi trebalo promeniti.
Čak šta više, mnogi sveštenici po Srpskim selima su baš na glasu među populacijom slabijem pola. I mislim da je to najbolji način da se žene kao niža bića ipak na neki način vežu za crkvu, bar preko ljubavne romanse.
Zar nije lepše da se sve Srpkinje umesto buljenja u Španske serije okrenu svojim parosima.

CELIBAT u crkvama  2iiv51gCELIBAT u crkvama  28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 8:51 pm

debilko ::
Ali, svo poštovanje drugih religija, sreća, kod nas nema celibata. Ajde da mogu da kažem da mi se kod nas u crkvi nešto više sviđa, ali mnogo toga još bi trebalo promeniti.
Čak šta više, mnogi sveštenici po Srpskim selima su baš na glasu među populacijom slabijem pola. I mislim da je to najbolji način da se žene kao niža bića ipak na neki način vežu za crkvu, bar preko ljubavne romanse.
Zar nije lepše da se sve Srpkinje umesto buljenja u Španske serije okrenu svojim parosima.
E Debi, ti kad ga "začiniš" ...  smehsmeh  smehsmeh   smehsmeh 
Čuvaj sutra jaja, da ti ne pocrne baš sva, jer ako te dohvati neko "nisko" biće...  vrag

:jaje1:
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 8:58 pm

:jaje1: neću da se hvalim ali vidiš da ja jedini znam sa svakim postom da razvijem plemiku hahhaha

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 9:08 pm

E ,slažemo se -i ja mislim da je cela priča sa celibatom upravo to .
Katolički popovi se školuju gotovo od detinjstva u tkzv "semeništima",dakle polno sazrevaju okuženi isključivo svojim polom .
Slično je sa časnim sestrama devojčice ,mlade žene ,izolovane među starijim ženama -dovoljno da u njima potraže nežnost koju nemaju od majke ,ili da se zbliže sa nekom drugaricom kao "sestrom"
Odskočna daska za homoseksualnost.
Od ovog drugog dela bi se ogradio -naročito od onoga "žene kao niža bića" To misle radikalni islamisti ,a ti se slažeš ?  jbt
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 9:14 pm

Ma ok, mala šala tek da se podstaknu na dijalog, nego ja sam uvek za alternativne puteve uterivanja svega pa i duhovnosti.

Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 9:23 pm

Ma ok, mala šala tek da se podstaknu na dijalog, nego ja sam uvek za alternativne puteve uterivanja svega pa i duhovnosti.
Suštinu si ipak rekao - "uterivanje" bi trebalo da ti znači, valjda - ljubav, a onda ideš na "isterivanje"  vrag 
Debi, Debi...  :rlol:  :rlol:  :rlol: 

Svako može da podstakne labilnu, nezrelu ili neodlučnu osobu, na bilo šta, što u njoj "čuči". Po psihologiji, oni koji su najžešći protivnici, u stvari su potisnute pristalice... Celibat je smislio neki debil, (ne mislim na nick), koji je mnogo voleo sex, pa umesto da sebi "otfikari" ...  affraid
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 9:52 pm

ili neki nadbiskup da makne konkurenciju

Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptySub Apr 19, 2014 9:56 pm

ili neki nadbiskup da makne konkurenciju
Vrlo maštovito i moguće... Hteo idiot da bude alfa i platio mudracu da mu smisli način... možda ima to negde napisano, u starim spisima, što čame u prašini nekog crkvenog podruma...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyNed Apr 20, 2014 1:41 pm

Lete 2 rode zajedno
Prva roda pita: Gdje letiš?
- Ah, danas ću razveseliti jedan bračni par koji već 10 godina pokušava da dobije dijete. Nosim im jednu preslatku djevojčicu!
- Ooo, to će je mnogo usrećiti!
Drug roda pita: A ti, gdje ti ideš?
- Ja letim u samostan časnim sestrama ... Ništa im ne nosim ali kad me vide, uvijek se useru od straha!

Morala sam, dobar hahahahahahahahahahha
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyNed Apr 20, 2014 1:49 pm

AstrinaKomsinica ::
 Lete 2 rode zajedno
Prva roda pita: Gdje letiš?
- Ah, danas ću razveseliti jedan bračni par koji već 10 godina pokušava da dobije dijete. Nosim im jednu preslatku djevojčicu!
- Ooo, to će je mnogo usrećiti!
Drug roda pita: A ti, gdje ti ideš?
- Ja letim u samostan časnim sestrama ... Ništa im ne nosim ali kad me vide, uvijek se useru od straha!

Morala sam, dobar hahahahahahahahahahha
 top88 E, nek si ga...  smehsmeh  smehsmeh  :rlol:  :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

Godina : 45
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  EmptyPet Apr 28, 2017 9:04 pm

Svi popovi u Srbiji su oženjeni i imaju decu. Ne vidim kako onda poštuju takozvani celibat
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content

CELIBAT u crkvama  Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  Empty

Nazad na vrh Ići dole

CELIBAT u crkvama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: