DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CELIBAT u crkvama  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CELIBAT u crkvama  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CELIBAT u crkvama

Ići dole 
+6
Auror@
Draganna
Lily
Smiljan
Danubius
Kijara-brm
10 posters
AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyUto Okt 27, 2009 9:29 pm

First topic message reminder :

Zašto Celibat u Crkvi? Na čemu je zasnovan
i što mislite o celibatu? Treba li ga ukinuti ili ostaviti i što
mislite, šta je bolje?










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptySub Apr 19, 2014 9:08 pm

debilko ::
Celibat je samo prelazni period do proglašenja liturgije za paradu ponosa.
Ne, stvarno mislim da je to odskočna daska za homosexualizam.
Ali, svo poštovanje drugih religija, sreća, kod nas nema celibata. Ajde da mogu da kažem da mi se kod nas u crkvi nešto više sviđa, ali mnogo toga još bi trebalo promeniti.
Čak šta više, mnogi sveštenici po Srpskim selima su baš na glasu među populacijom slabijem pola. I mislim da je to najbolji način da se žene kao niža bića ipak na neki način vežu za crkvu, bar preko ljubavne romanse.
Zar nije lepše da se sve Srpkinje umesto buljenja u Španske serije okrenu svojim parosima.
E ,slažemo se -i ja mislim da je cela priča sa celibatom upravo to .
Katolički popovi se školuju gotovo od detinjstva u tkzv "semeništima",dakle polno sazrevaju okuženi isključivo svojim polom .
Slično je sa časnim sestrama devojčice ,mlade žene ,izolovane među starijim ženama -dovoljno da u njima potraže nežnost koju nemaju od majke ,ili da se zbliže sa nekom drugaricom kao "sestrom"
Odskočna daska za homoseksualnost.
Od ovog drugog dela bi se ogradio -naročito od onoga "žene kao niža bića" To misle radikalni islamisti ,a ti se slažeš ?  jbt
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptySub Apr 19, 2014 9:14 pm

Ma ok, mala šala tek da se podstaknu na dijalog, nego ja sam uvek za alternativne puteve uterivanja svega pa i duhovnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptySub Apr 19, 2014 9:23 pm

debilko ::
Ma ok, mala šala tek da se podstaknu na dijalog, nego ja sam uvek za alternativne puteve uterivanja svega pa i duhovnosti.
Suštinu si ipak rekao - "uterivanje" bi trebalo da ti znači, valjda - ljubav, a onda ideš na "isterivanje"  vrag 
Debi, Debi...  :rlol:  :rlol:  :rlol: 

Svako može da podstakne labilnu, nezrelu ili neodlučnu osobu, na bilo šta, što u njoj "čuči". Po psihologiji, oni koji su najžešći protivnici, u stvari su potisnute pristalice... Celibat je smislio neki debil, (ne mislim na nick), koji je mnogo voleo sex, pa umesto da sebi "otfikari" ...  affraid
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptySub Apr 19, 2014 9:52 pm

ili neki nadbiskup da makne konkurenciju
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptySub Apr 19, 2014 9:56 pm

debilko ::
ili neki nadbiskup da makne konkurenciju
Vrlo maštovito i moguće... Hteo idiot da bude alfa i platio mudracu da mu smisli način... možda ima to negde napisano, u starim spisima, što čame u prašini nekog crkvenog podruma...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyNed Apr 20, 2014 1:41 pm

Lete 2 rode zajedno
Prva roda pita: Gdje letiš?
- Ah, danas ću razveseliti jedan bračni par koji već 10 godina pokušava da dobije dijete. Nosim im jednu preslatku djevojčicu!
- Ooo, to će je mnogo usrećiti!
Drug roda pita: A ti, gdje ti ideš?
- Ja letim u samostan časnim sestrama ... Ništa im ne nosim ali kad me vide, uvijek se useru od straha!

Morala sam, dobar hahahahahahahahahahha
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE



Datum upisa : 12.04.2014

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyNed Apr 20, 2014 1:49 pm

AstrinaKomsinica ::
 Lete 2 rode zajedno
Prva roda pita: Gdje letiš?
- Ah, danas ću razveseliti jedan bračni par koji već 10 godina pokušava da dobije dijete. Nosim im jednu preslatku djevojčicu!
- Ooo, to će je mnogo usrećiti!
Drug roda pita: A ti, gdje ti ideš?
- Ja letim u samostan časnim sestrama ... Ništa im ne nosim ali kad me vide, uvijek se useru od straha!

Morala sam, dobar hahahahahahahahahahha
 top88 E, nek si ga...  smehsmeh  smehsmeh  :rlol:  :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag



Datum upisa : 15.12.2016

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyPet Apr 28, 2017 9:04 pm

Svi popovi u Srbiji su oženjeni i imaju decu. Ne vidim kako onda poštuju takozvani celibat
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2023 4:05 pm

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Scree463
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyNed Jan 22, 2023 5:00 pm

Silom (NE)prilika, celibat se događa i u vezama, ybg.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 EmptyUto Jan 24, 2023 7:20 pm

Odlična tema.
To ne postoji -jer je 1000 puta dokazano da postoje homo ( i manjim delom) i "hetero " odnosi .Mislim na "hrišćanske crkve"










CELIBAT u crkvama  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: CELIBAT u crkvama    CELIBAT u crkvama  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CELIBAT u crkvama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: