DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

NAS I RUSA -200 MILIONA ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyČet Nov 05, 2009 8:59 pm

First topic message reminder :

Još od vremena komunizma se provlači teza da su Rusi naši veliki prijatelji , zaštitnici , dobrotvori . Ne samo u samom narodu , nego i neke političke partije proturaju te teze, čak i sa nekim idejama "ujedinjenja" ?
Šta mi mislimo -da li je to kroz istoriju zaista tako , ili je to samo još jedna od naših mitomanskih priča u koju želimo verovati , da bi se osećali sigurnije ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 3:22 pm

Zagreb - 16.10.1944. jedan datum a ima ih još... I još... No, nije to tema. ererere

PS
Tema su RUSI
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 7:13 pm

pesma ::
Zagreb - 16.10.1944. jedan datum a ima ih još... I još... No, nije to tema. ererere

PS
Tema su RUSI
Da ,mi (Srbija ) i Rusi (Rusija )-to je TEMA .
Pa da malo analiziramo ,ko se to tako jako voli ?

Navijačke grupe -neke naše su "pobraćene" sa ondašnjima .Razlog -međusobna "pomoć" prilikom nasilja prema "neprijateljima" ,gostuju jedni kod drugih,kad treba tući neke "treće" po Evropi  .
Bajkeri -takođe postoji "pobratimsvo" novijeg datuma nekih naših klubova sa Putinovim "Noćnim vukovima" . Nije tajna da se ruska grupacija koristi u političke svrhe ,pa me ne bi iznenadilo ni da se  "naši" bajkeri pojave u Lugansku ,recimo .
Ekstremne nacionalističke partije i desničarske grupe .Srpska Radikalna Stranka je vodala ovde fašistu Žirinovskog ,a naši "desničari" ,čitaj neonacisti ,redovno učestvuju u "marševima" po Evropi rame uz rame sa ruskim pandanima .
Kriminalci i optuženi za ratne zločine -svi oni mirno žive u Rusiji ,i oni koje traži naše pravosuđe ,i oni koje traži Hag . Bratska Rusija ne isporučuje nikome .
Nedavno je kod nas uhapšen onaj ruski desničar koji je lepo živeo kod nas posle dvostrukog ubistva počinjenih u Rusiji .
Popovi -naši i Ruski se super slažu ,u mešanju u unutrašnju i spoljnu  politiku ,homofobiji i ličnom bogaćenju.
Ruski tajkuni i naše manekenke ,starlete i "pevačice" -imamo,istine radi i par brakova .

Što se običnog naroda tiče -niko u Rusiji ne vidi obećanu zemlju ,vrlo malo ih živi tamo ,a našu "radnu snagu" tretiraju kao najgori kapitalisti (pune su novine svaki dan skandala o tome )
Imamo vrlo malu stopu uvoza /izvoza sa Rusijom ,ako izuzmemo privatne arnažmane gde naši krimosi i ruske kolege budžašto otkupe maline ,jabuke ili šljive .
Humanitarna pomoć i druge vrste pomoći koje nam je uputila Rusija je ,u poređenju sa ostalim zemljama  EU -minorna.
Ako je ogromna politička "pomoć" Rusije  što čopor navijača na nekoj utakmici,recimo u Volgogradu ,  istakne transparent "Kosovo je Srbija " (iako pojma nemaju o geografiji ,pa ni pojma o tome gde je uopšte Kosovo ) ili što nešto našeg ološa ide u Ukrajinu da se bori za Ruse (za pare ) -e onda smo zaista u odličnim odnosima kao zemlje .
Sad nas ucenjuju  i za gas ,i za ono malo automobila što moljakamo da kupe od nas ?
Ili je važnije onih par miliona evra  što je "Gasprom" obećao dati "Zvezdi" ? (pa oni milijarde uzimaju od nas na razne načine )
Ako su one gornje grupacije "Srbija" ,e onda smo "braća" .
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra

Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 8:15 pm

Od stranaca Rusi najviše kupuju kvadrate i are u Srbiji. Sve ih je više, meni ne smetaju...

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 9:55 pm

Od stranaca Rusi najviše kupuju kvadrate i are u Srbiji. Sve ih je više, meni ne smetaju...

Ne bi ni meni smetalo ,da vlada Srbije nije (Vučić će reći ,"predhodna" ,a narod koji boluje od amnezije se neće dosetiti da je on bio i u toj "predhodnoj" ,i u više "predhodnih" ) onako bratski ,sem poklanjanja NIS odredila rudnu rentu na 3 % (iako ti isti Rusi plaćaju 11 % svuda u regionu )
Ne samo da braći Rusima ,onako široko dadoše vojvođanske energente ,a sad dele i zemlju za kikiriki ,nego su tim premudrim bratskim ugovorom dali i klauzulu da se "rudna renta ne menja -dok god partner (Rusi ) ne "pokriju investiciju" .
To je direktni poklon od 640 000 000 evra ,kako izračunaše domaći ekonomisti.
A investicija će biti "pokrivena" kada Rusi ispumpaju poslednju kap nafte iz vojvođanskih izvora -za  3% "nadoknade" .
Čak ni to ne ide Pokrajini -nego u Beograd.
Hvala braćo ,i iz Beograda i iz Moskve.
Sa kim bi se mi mogli tako "pobratiti" ?
Nazad na vrh Ići dole
Čiča

Čiča

Datum upisa : 26.10.2014

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 10:19 pm

PS
Tema su RUSI
22 02 1944. Žrtava 8 radnika. mahmah Nema više datuma bombardovanja. tongue
Nego da se vratimo Rusima. Do pojave komunizma u Rusiji, Rusija je bila istinski prijatelj Srpskom narodu. Od pojave komunizma Rusija nije bila više ista. Valast u Rusiji je bila zlikovačka na čelu sa Staljinom. Pojavili su se neki drugi interesi, progoni ljudi, masovna ubistva, megalomanija.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Nov 05, 2014 10:22 pm

ZoxZoja ::
Kona ovo je tema o tome zašto su Srbi opsednuti Rusijom i Rusima i molim vas da se iste držite.

DrugarCe urednice, zavratdeR se na Konine postove, pa polako procitaj :)

Unaprijed zahvalna,

Kona the Smart smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 9:58 am

Putin: Odustajemo od gradnje "Južnog toka" sve dok je EU protiv

Agencije | 01. 12. 2014/blic
Rusija za sada ne može da nastavi realizaciju projekta Južni tok pošto je Bugarska blokirala gradnju podmorske deonice, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.

- Uzimajući u obzir činjenicu da do sada nismo dobili dozvolu iz Bugarske, verujemo da u aktuelnim uslovima Rusija ne može da nastavi sa realizacijom ovog projekta - izjavio je Putin na zajedničkoj konferenciji sa turskim predsednikom Redžepom Tajipom Erdoganom u Ankari.

- Ako Evropa ne želi da realizuje projekat Južni tok, onda i neće biti realizovan - rekao je Putin, aludirajući na nespremnost Evropske komisije da da "zeleno svetlo" projektu kojim bi se ruski gas dopremao do zemalja južne Evrope, zaobilazeći Ukrajinu.

Savet Bugarima
Putin je ocenio da se Bugarska, odlažući taj projekat koji bi za nju bio profitabilan, "ne ponaša kao nezavisna država".
Predsednik Rusije je uputio savet bugarskim liderima "da traže odštetu za gubitak profita od Evropske komisije" jer je ta zemlje, kako je rekao, mogla da dobija oko 400 miliona evra godišnje zahvaljujući tranzitu gasa.
Putin je takođe rekao da je Rusija, eventualno, spremna da izgradi gasni čvor na tursko-grčkoj granici kako bi snabdela Evropu gasom i kompenzuje gubitak od Južnog toka, preneo je Rojters.

Ruski gas biće presmeren u druge regione u svetu, a to će biti postignuto, između ostalog, kroz promociju i ubrzanu implementaciju projekata u vezi sa tečnim prirodnim gasom - istakao je Putin.

- Promovisaćemo druga tržišta i Evropa neće dobiti te zalihe, makar ne od Rusije. Smatramo da to nije u ekonomskom interesu Evrope i da šteti našoj saradnji. Ali to je izbor naših evropskih prijatelja - dodao je on.

Projekat Južni tok je u fazi kada "izgradnja sistema gasovoda u Crnom moru mora da počne", ali Rusija, kazao je Putin, još nije dobila odobrenje za taj projekat od Bugarske.

- Ulaganje stotina miliona dolara u gasovod, koji bi morao da se zaustavi kod bugarskih voda, jeste apsurdno, i nadam se da to svako razume - rekao je on.

Ruski predsednik rekao je i da je ruski naftni gigant Gasprom odlučio da "poveća za tri milijarde kubnih metara" isporuku ruskog gasa Turskoj "kako bi zadovoljio" potrebe te zemlje.

"Smanjićemo za šest odsto cenu prirodnog gasa od 1. januara", 2015. Turskoj, dodao je.

Putin je u Tursku doputovao sa delegacijom od deset ministara.

Miler: Otkazan projekat izgradnje gasovoda
Projekat izgradnje gasovoda Južni tok je "mrtav", potvrdio je danas izvršni direktor ruskog gasnog giganta Gasproma.
- Projekat Južni tok je zatvoren i Gasprom će izgraditi novi gasovod ka Turskoj - izjavio je Miler.
Novi gasovod ka Turskoj je kapaciteta 63 milijarde kubnih metara gasa, uključujući i 14 milijardi kubika, koje će zameniti tranzit kroz Ukrajinu. Gasovod kroz Tursku bi omogućio transport oko 50 milijardi kubika gasa do čvorišta na grčkoj granici, naveo je Miler u saopštenju Gasproma.
Početna tačka za ovaj gasovod će biti kompresorska stanica "Ruskaja", koja je prvobitno planirana za Južni tok, precizirao je Miler.
On je najavio da će Gasprom formirati novo pravno lice u Rusiji zaduženo za gasovod do Turske.

..treba li komentar ererere
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 11:21 am

U ovom slucaju Putin je najmanje kriv,ne moze on da komanduje Bugarima,koji su clanica EU.Znaci ,bijes ako postoji treba da ide na racun Bugara i njihovog dodvoravanja Briselu,a ne Putinu..

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 12:40 pm

Astra ::
U ovom slucaju Putin je najmanje kriv,ne moze on da komanduje Bugarima,koji su clanica EU.Znaci ,bijes ako postoji treba da ide na racun Bugara i njihovog dodvoravanja Briselu,a ne Putinu..
Ne radi se o tome .
Putin je želeo "Južnim tokom" da isključi Ukrajinu iz udela u distribuciji gasa a istovremeno da se nametne kao monopilista za celu Evropu .
EU je prvo bila prinuđena da traži alternativne izvore ,pa kada je to nekako i našla ,g Putin je izgleda shvatio da od ucena nema ništa .
Zato i ovaj blef ,ne bi li ipak prinudio EU da revidira stav ,jer je ipak u boljoj situaciji ,potražnja za ruskim gasom je velika ,i nije sigurno da će alternativne količine biti dovoljne .
No i EU ima svoje adute ,jer i taj Putinov "novi gasovod" prema Turskoj ide preko zemalja članica EU ,tako da može da dobije još koji bugarski srednji prst .
Veliki se prepucavaju ,a što se Srbije tiče ,Putin i ne razmišlja o njoj .
Nas je to koštalo 7 godina ulaganja i teških miliona dolara ,jer imamo izrazito nepovoljan ugovor sa ruskom stranom ,većina troškova je palo na Srbiju .Dakle -još jednom smo ostavljeni na cedilu ,iako smo se privoleli ruskoj strani i gradili infrastrukturu za "Južni tok" .
Hvala braćo Rusi za još jedan ogromni zajeb ,a tek ćemo da vidimo koliko će nam Gasprom naplaćivati čak i naš rođeni gas .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 12:45 pm

Dani misliš hvala braćo Rusi i EU prijatelji na još jednom zajebu. Mislim ovo ipak nije sex 1 na 1 mi i Rusi. ovo čak nije ni grupnjak jer smo mi nevoljni učesnici gde Rusi i EU primenjuju grub sex da ne kažem silovanje.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 12:48 pm

Dani misliš hvala braćo Rusi i EU prijatelji na još jednom zajebu. Mislim ovo ipak nije sex 1 na 1 mi i Rusi. ovo čak nije ni grupnjak jer smo mi nevoljni učesnici gde Rusi i EU primenjuju grub sex da ne kažem silovanje.

Ovog puta je Srbija kolateralna steta koja nikome nije ni bitna,a Srbiju je unazadila,ako nista ,ono zbog ulaganja u infrastukturu koja je debelo kostala.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 2:30 pm

Nama je juzni tok neophodan ko lebac,zato su sve vlade gutale sve i svasta,i od jednih i od drugih..oni se inate,odmeravaju snage,mali stradaju ererere Bugari nisu nista manje pogodjeni,ali moraju da slusaju..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 8:43 pm

A ne, ne ....nije EU imala ništa sa tim .
Ukrajinski scenario je pokazao prave namere braće Rusa .
Bajku sa "Južnim tokom" su nam pričali još Koštunica i Tadić ,i oni su dali Rusima na tacni i Banatski Dvor ,i koncesiju na kompletne energentske resurse Srbije ,i potpisali nečuveno nepovoljan ugovor ,gotovo ropski ,mi smo jedini "manjinski partner" ,i to na "svome" ,sve zbog obećanja Rusije da će Srbija dobiti deo kolača od tranzita .Gubitak planirane dobiti je 7 milijardi dolara ,a ulaganja (još neutvrđena suma ,ali milionski trocifrena ) Srbije su naš problem -Rusi su se obezbedili ,boli ih dupe za nas ,to je danas priznala i ministarka energetike .
I naravno ,niko neće odgovarati za potpisivanje ovako štetnog ugovora , i poklanjanja resursa Rusima .
U drugim zemljama bi to bila veleizdaja ,a takav ugovor ne bi potpisala nijedna zemlja .
I još nešto ....g Putin nas jednom rečju nije pomenuo po ovoj temi .
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

Godina : 57
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 9:48 pm

Pravi potez Putina.
Gradiće da i čak finansirati EU na kraju.
A mi,.....smo da se okrenemo Rusiji i sve probleme smo rešili.
To je moje mišljenje.
Nije čak ni Južni Tok neophodan.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 9:51 pm

Mislim da sam ja prva pomenula veleizdaju povodom tog ugovora (i još nekih stvari sad nebitnih na ovoj temi) tako da ne treba da me podsećaš na to. Takođe najviše tim ugovorom je oštećen BANAT. Treba li da naglasim da je najveće nalazište gasa u Srbiji kod Mokrina? I da taj isti Mokrin 2007. ono kad su za Božić nam zavrnuli gas nije imao gasa u mreži?

Lično Rusima povodom tog ugovora ništa ne zameram. Da je meni ponuđen i ja bih ga potpisala. Lud bi bio ko ne bi. To što Koštunjavi i Lepi Bota nisu tamo gde treba da su je opet naš problem ne ruski. Zašto oni koji su danas na vlasti i koji su u predizbornoj kampanji vrištali o tim i takvim ugovorima sad ne preduzmu nešto? Nemaju muda ako ćemo kratko i jasno da se izrazimo. Prvo boje se ruske reakcije a drugo ko zna čim ih gorepomenuti drže u šaci. Dakle dok ne proradi motka i to ona obogaćena možemo samo da ćutimo ili besnimo po forumima. Nije džabe moja omiljena reč REVOLUCIJA. Samo izgleda ja sam jedna od retkih kojima je loše čim svi ćutite.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:03 pm

Samo izgleda ja sam jedna od retkih kojima je loše čim svi ćutite.
Ma jok. Vidiš da Debi smatra da nam je baš super sa Rusima ,a da se još više bacimo u zagrljaj Velikog Brata bilo bi nam još bolje . naklon
Ko je ono smislio i predlagao "Savez Srbije,Rusije i Belorusije " ?
Ako se dobro sećam ,onaj što ne zna da kaže R ,a trenutno gostuje kod nas ,dok ga ne vrate opet u inostranstvo . mahmah
A onaj što je onda stajao ovome uz skute ,a dao znak za varenje one dve cevi ,što je  jedino što imamo od "Južnog toka" ,ionako ne plaća gas ,zabole njega . On zida crkve ,prima ordenje i bavi se humanitarnim radom ,i sipa šampanjac Putinu (francuski, ne ruski ) ,kad navrati malo kod nas ,da vidi šta nam još mogu uzeti ,a da ih ipak ljubimo u shacke .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:10 pm

Idi na stranu 7 ove teme i nađi moj elaborat o rusofilstvu da se ne ponavljam. To se odnosi na "običan" narod. Ovi što vare, piju šampanjac i ljube bilo čije shacke imaju debelu korist od toga.

Rusija ili EU mi smo srpski rečeno naebali.

Poslednji izmenio ZoxZoja dana Uto Dec 02, 2014 10:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:14 pm

Sve to o lošim ugovorima i slično je servirano iz dobro poznate kuhinje CIA-e, a pogledajte samo ko to iznosi, svi strani špijuni koji su u Vladi Srbije.
A šta ja vama sad ovde da držim predavanja, držimo se mi Mokrina i biće nam super.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:22 pm

Debs ako je tebi Moskva važnija od Mokrina veruj meni nije. Taj Moktin je na 30 km od mene. Taj Mokrin je isto osiromašen kao i moje selo zahvaljujući svim ljubiteljima EU, Amerike i Rusije. Srešćemo se na nekoj drugoj temi gde ću ti pokazati šta su tvoji obožavani Karađorđevići uradili od teritorije veće nego današnja Srbija i bar duplo bogatije. Ne vuci me za jezik neće dobro biti, popićemo ban oboje.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:31 pm

Ti mene s oproštenjem povuci slobodno, ja se ne plašim bana žval
Ma daj bre uozbilji se, zbor par gusaka da sad ovde raspredam priču o Mokrinu.
Vi mene ne shvate, pa zato moram ovako da pišem što i ne mislim.
Prosto želim vladu u Srbiji, koja može ići i uz Ameriku, i uz Rusiju, ali samo u sferi međunorodnih dogovora. Kojoj će baš da puca kurac da li su jedni ili drugi zadovoljni.
Zakoni, isključivo da se baziraju na našoj tradiciji i narod da raspravlaj kako će biti bolje. A da li to podržava i ima u svom pravosuđu Rusija, EU, e to bi trebalo da se čita tako kao stvar kulture.
Kod vas je tako, kod nas je ovako.
Hoćete sa nama, ok, nećete, doviđenja.
A ako bilo ko pokuša da nametne ili posavetuje zabilo koju unutrašnju stvar, odmah mu pokazati aut.
Bilo kakvo usaglašavanje zakona kome je do toga stalo, neka menja svoje.
Mi smo za njih sve nadljudi, intelektualno.
Ne treba da obraćamo pažnju na tu gomilu govana.
Šešelj ih je porazio u Hagu najstrašnije, ponizio, pišao im po onim facama.
I sad, ako imaju mozga, oni treba da gledaju naše zakone i da menjaju svoje.
Za mene je ovo trijumf jedne naše budale nad celim svetom.
A imamo pametnih ljudi, i treba da se okrenemo samo sebi.

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptyUto Dec 02, 2014 10:38 pm

Možemo pričati do sutra, ali ni jedna uslov ne postoji materijalne prirode, pod kojim bih ja pristao da idem u EU, ili ne daj bože Ameriku.
Najpre da se poklone Jasenovcu, pa tek onda ide dalje.
Da u Jasenovcu piše ko je stradao, a ne da falsifikuju.
Pa onda, da uvek u toj EU mi budemo po pitanju antifašizma ispred naroda koji su ubijali u slavu fašizma.
Interesantno, upravo ovde me napadate i borite se protiv fašizma, a trčite u zagrljaj fašistima.
Jesu i Rusi povukli par nekorektnih postupaka, i o tome teba raspravljati.
Ali EU i ostali su prema nama ubice i dželati.
Sa Rusima se može razgovarati, sa njima nema razgovora.
Nisam ja ko Šešelj pa da teram granice Karlobag-Karlovac-Virovitica, može koji kilometar gore-dole. Ali su tu negde. I to treba da uđe u ustav Srbije. To su granice Srbije. Za to jedino treba da se borimo u budućnosti. Sve ostalo je prolazno.
To nikada ne mora biti naše.
Ali svaki Srbin mora da zna da su to granice koje smo platile krvlju, da nam je to oteto, pa da živimo za neku buduću priliku da to vratimo.

Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Dec 03, 2014 2:06 pm

„Južni tok“
Raskinuše Rusi veridbu. Pa sad kao i svi ostavljeni zaručnici razmišljamo: ili nas više ne vole, ili nađoše bolju priliku, ili nam neko treći sreću pokvari...

..autor aforizma Bojan Ljubenovic TRN
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Dec 03, 2014 2:18 pm

Gradiže ga EU o svom trošku kad su jeli govna

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Dec 03, 2014 7:44 pm

debilko ::

Ali EU i ostali su prema nama ubice i dželati.
Sa Rusima se može razgovarati, sa njima nema razgovora.

Ma džukele su to. Priznajem samo Švajcarce, nisu EU a imaju Milku.casa

debilko ::

Nisam ja ko Šešelj pa da teram granice Karlobag-Karlovac-Virovitica, može koji kilometar gore-dole. Ali su tu negde.

Nema popusta ni za pedalj.
Izvešćemo geometre a oni su od Kalabića nastali. Ima da pobodemo  glogove kočiće i ende. NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 900975

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 EmptySre Dec 03, 2014 8:25 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Sem Tadića i Koštunice ,ne bi trebalo zaboraviti ni one što su sanjali "ruske gubernije" u Srbiji ,one što su lomile štikle trčeći za Putinom,ni one što su nam pričali ruske skaske o caru Saltanu i blagu nebrojenom što ćemo dobiti milošću cara Ruskog.
Svi oni još sede na "funkcijama" i prave se mutavi ,primaju 10 prosečnih plata mesečno od Gasproma , i krive svakoga sem sebe i Rusije za ovo. Narod kome je dovoljno da Rusi bace nešto para za "Crvenu Zvezdu" pa da se klanjaju ,ni ne zaslužuje bolje .
Oni pametniji već su davno u inostranstvu ,a oni koji ikako mogu ,odlaze i sada ,masovno .
Niko u pravcu Rusije ,nego tamo gde je daleko od ovakve vlasti i ovakve "braće" .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NAS I RUSA -200 MILIONA ?   NAS I RUSA -200 MILIONA ? - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole

NAS I RUSA -200 MILIONA ?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 16Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: POLITIKA-
Skoči na: