DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dečiji biseri - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Dečiji biseri

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Dečiji biseri - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: DEČIJI BISERI   Dečiji biseri - Page 3 EmptyČet Dec 24, 2009 12:40 am

First topic message reminder :

Deca znaju biti jako duhovita, a njihovi nesvesni postupci vrlo simpatično smešni.

Naravno, ovde ćemo pisati i ono što je biser, a da nije smešno.

Moj mladji sin, otprilike 5-7 godina, ne sećam se tačno, gledajući na fotografiji dosta starijeg brata, ali mladjeg nego što je na fotografiji, kaže:

- Ja ću da porastem veliki kao F. kad je bio mali.

Odmah sam razumela njegovu misao.
-------------------------------------------

Deca u svojoj nevinosti, ili shvatanju sveta, umeju svašta da kažu
Da li se sećate neke takve dečije "provale" (zaključka ) koji vas je posebno nasmejao ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyNed Avg 21, 2016 4:04 pm

Građani starog Egipta zvali su se Mumije.
Cezar je napravio gomilu i svi su kraj nje stajali mirno.
Grof Cepelin je bio prvi koji je plovio u raznim smerovima.
Pašnjak se nalazi visoko u brdima. Tamo su pastir i pastirica.
U proleće su izlazili, u jesen su se zatvarali.
Mesopotamija se nalazi na ušću Tigra i Leoparda.
Snaga vode je toliko velika da je ni najjači čovek ne može sam zadržati.
Išli smo u zoo vrt.
Tamo je bio majmun u kavezu. I moj otac je bio tu.
Ako stanete na bombu, doživećete smrt.
Sa jakim i velikim mlazom vatrogasci su predali svoju vodu.
Mokraća je tečnost specifičnog mirisa i ukusa.
Mama mi je poklonila kasicu prasicu.
Pozadi je imala otvor za papirni, a napred jedan za metalni novac.
Tamo gde su sada ruševine nekada su stajale ponosite dvorske gospođice i čekale na svoje vitezove bez odeće.
U kom vremenu je skijao se? U zimskom.
Zagađen vazduh udišu ljudi i ostala stoka.
Alge se razmnožavaju bolno i bezbolno.
Moj deda je legao zdrav, spavao zdrav i probudio se mrtav.
On mu je odrubio rusu glavu i prikovao kopljem za vrata, ali se u tekstu nigde ne navodi da je on mrtav.
Ovaj mitraljez služi kao razređivač za ljude.
Grad na D? Dedinje.
Staroegipatska umetnost imala je za cilj da obezbedi miran i prijatan zagrobni život.
I, šta je krtica, biljojed ili mesojed? Krtica je baštojed.
Cezar je želeo državu stalinističkog tipa.
Hera je bila ljubomorna, jer ju je Zevs varao sa celim nebeskim svodom
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 39
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 1:51 am

Moram vam ispričati najnoviji biser maminog prvenčeta...
Juče u metrou. ..gužva. ..stojimo...gurkamo se u onoj masi. ..
Odjednom moje dijete :"Mama, mama!"
Pogledam je ono u fazonu šta je sad. ..čekaj da izađemo. ..ili bar da sjednem. .. I čujem da me pita nešto, ali nisam sigurna da li sam dobro čula ili je ne razumijem. .. Privuče se tik uz mene i ponovi :"Mama, jesu li ono trilanci ?¿?
Šta jesu li I ko? ??
Pa ono troje djece u kolicima. ..jesu li to  trilanci?
Više mi ni gužva ne smeta. .. smijem se kao blesava.
Pa dobro Andrea kakvi trilanci?
"Pa kako se kažu tri bebe, ono kao da su blizanci?"
Aaaaaa živote! Dečiji biseri - Page 3 900975
Da li da se smijem ili da plačem ?!
Tada je smijeh pobjedio. ..
Evo me danas, ozbiljno razmišljam da je upišem na kurs srpskog jezika piše

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 2:59 pm

bosankaa ::

Pa ono troje djece u kolicima. ..jesu li to  trilanci?
----
Evo me danas, ozbiljno razmišljam da je upišem na kurs srpskog jezika piše
Andrea ja zadala ozbiljno pitanje i kod mene -predmet ,nemački . 
Ja se naravno nisam mogao setiti u momentu ,moj klinac (koji pohađa kurs za B1 ) takođe .
Blizanci ,zna ,trojke -ništa .Kaže -drei Kinder ?  jbt 
Pitamo babu-baba po švapski ,kao i Andreja (slično ) kaže -Valjda ,trilings . 
Šta ćeš ,rečnik ,i tamo piše -Drillinge (trojke ) 
Valjda je to tačno ?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 5:33 pm

Jeste tačno šefe. ..Drillinge   su drei Kinder    brdski  v2v2 v2v2 v2v2

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 9:08 pm

Bosno Drilinge SIND drei Kinder.....nemoj ko moja Kona u jednoj recenici oba jezika mjesat.
Moja Lia ima sve vise bisera u prevodjenju i more ima puno secera a ne soli.....
Ne znam sto uvijek zamjeni i u kolace ide sol a ne secer.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Avg 31, 2016 11:17 pm

Astra, to drei Kinder ubacih samo kao biser sefovog sina ...Zato i smajli na kraju. ..

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyNed Nov 27, 2016 11:39 am

Lia bas buba prevode,pa sinoc ju deda pita pita kako se na njemackom kaze med,jer je pricala o pcelicama,a ona misli i kaze pa NJEMACKI MED.

Posto je bio dan za setrnju po bozicnom marktu i vecera kod bake,kad je krenulo razilazenje,a ona prva mora da ide,ode fino da Fabia i kaze:
Cao Fabio i znas,nemoj vise da dolazis kod Ome......
pojede ju opet ljubomora.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyNed Nov 27, 2016 12:56 pm

Lia lijepo skrene pažnju, vidiš kako je fina. Upozorava. Nemoj posle da stvari nisu čiste. hihihihi
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 10:09 am

- Teto, što se ti svaki dan šminkaš ?
- Da bih postala lepša .
- I ... kad ćeš postati lepša ? 
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyNed Dec 11, 2016 2:32 pm

Kad Lia ne pokupi svoje igracke poslije igre,mama joj prijeti da ce ih odnijeti u podrum,da ih se pozeli i ona onda brzo sprema sve,da joj ne nestanu omiljene igracke.
Kod mene se igra,razvukla igracke po cijeloj kuci i majka joj kaze,ajde sad sve pokupi,idemo svojoj kuci.
Ne moram ovdje,Oma nema podrum.

.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyČet Mar 02, 2017 8:09 pm

Kad spomenu bosanka,decu donose rode....evo jos bisera iz glavice moje unuke:
Znas Oma....ja sam pricala sa rodom i rekla joj da hocu brata i dobila sam brata,a Fabio je rekao rodi da bi zelio sestru pa mu je donijela sestru.
A sta bude kad nema koga da pita,kao kad si se ti rodila......e pa zna roda,ona pita mamu i tatu prvi put a poslije uvijek starije dijete.

.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyČet Mar 02, 2017 8:16 pm

Astra ::
Kad spomenu bosanka,decu donose rode....evo jos bisera iz glavice moje unuke:
Znas Oma....ja sam pricala sa rodom i rekla joj da hocu brata i dobila sam brata,a Fabio je rekao rodi da bi zelio sestru pa mu je donijela sestru.
A sta bude kad nema koga da pita,kao kad si se ti rodila......e pa zna roda,ona pita mamu i tatu prvi put a poslije uvijek starije dijete.
hahaha pazi ti nju.  
Lia je prava pametnica. Gde da se nju ne pita. :)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Mar 15, 2017 9:29 am

Fabio ima poseban biser....jedu i on kaze
Mami faki,Papi faki.Kuku dijete sta to bi.
Kcer mi objasni da je faki-fertig
Znaci mama i tata su gotovi sa jelom....hahahahha

.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Mar 15, 2017 11:59 am

Astra ::
Fabio ima poseban biser....jedu i on kaze
Mami faki,Papi faki.Kuku dijete sta to bi.
Kcer mi objasni da je faki-fertig
Znaci mama i tata su gotovi sa jelom....hahahahha
smehsmeh a da kaže pred nekim ko ne zna.

Slatkiš mali.Setih se yuhuuuuuu... hahaha.
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Mar 15, 2017 2:23 pm

Kad neko opsuje u prisustvu moje ćerkice, obavezno dobije kritiku od nje: stidi se, izgovaraš ružne reči! Ima četiri godina, a ovako opominje još od treće.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySre Mar 15, 2017 4:27 pm

Oci-ANDJELA ::
Kad neko opsuje u prisustvu moje ćerkice, obavezno dobije kritiku od nje: stidi se, izgovaraš ružne reči! Ima četiri godina, a ovako opominje još od treće.

Moj bratanac (vršnjak tvoje ćerice) vrlo dobro zna šta sme a šta ne ali ... dve starije sestre, pubertet i pokušaji pobune ... a mali sunđeri upijaju ... I tako pre neko veče se zakači nešto sa sestrom i pokaže joj šipak ... i klis pod sto. Snajka krene da se smeje i objasni mi. Sakrio se da ona ne vidi da je sestri pokazao i srednji prst. Zna mustra da će ga majka grditi zbog toga.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA

Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyČet Mar 16, 2017 9:58 am

ZoxZoja ::

Moj bratanac (vršnjak tvoje ćerice) vrlo dobro zna šta sme a šta ne ali ... dve starije sestre, pubertet i pokušaji pobune ... a mali sunđeri upijaju ... I tako pre neko veče se zakači nešto sa sestrom i pokaže joj šipak ... i klis pod sto. Snajka krene da se smeje i objasni mi. Sakrio se da ona ne vidi da je sestri pokazao i srednji prst. Zna mustra da će ga majka grditi zbog toga.

Zoxy, danjašnja deca su deca s fakultetom.. Tačno znaju kad i kako da se postave. Promišljen im je svaki gest..i smisle pravi način da izbegnu njima nemilu situaciju. Ne kažem ja mužu tek tako, da je potrebna edukacija za gajenje deteta. Edukacija i stručna pomoć pedagoga i psihologa, kako bi iz deteta izvukli ono najbolje na pravi način...a ne uskratiti im zdravo detinjstvo.  Roditeljstvo ume da bude teško u nekoj situaciji , ali i pored toga.. nek nam je sto više dečice i njihovih biserčića! Živa i zdrava bila sva deca sveta, pa i moja ćerkica sa njima.:heart1:

Da ne bude omašena tema,  moja curica veoma vodi računa o higijeni..jer zna da se bolesti prenose prljavim rukama. Tako mi juče šetale, jedna devojka prišla da je poljubi, a moja mala se izmiče i kaže: ne ljubi me, ne znam jesi li prehladjena...i molim te ne diraj mi ruke, napolju sam i nemam ih gde oprati. Ne svidja mi se što je toliko opterećena time, ali uhvatio je takav period i nadam se da će proći.. cherry
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptySub Apr 08, 2017 9:29 pm

Dira mi Lia danas spagu kojom sam povezivala cvijece i ja joj kazem da ne dira,odvezat ce da to nije dobro.
Znas Oma,ja to tebi abindam.
Lia ne kaze se abindam,na mom jeziku je zavezujem,a svic je abinde.
A znas li Oma kako engleski.
Ne znam.
Ja znam...lekajjou......hahahhahahah,naglasak je bitan....kako se samo snasla i izmislila rijec.

.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

Godina : 45
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 10, 2017 8:18 pm

Skoro se svađaju dečak i devojčica oko neke stvari koja je nestala. I onda ko je uzeo, ko nije. Ja stojim na terasi i slušam. I uj jednom trenutku ona onako besna izusti:

- Nisam ti ja ukrala. Nisam ja kradatelj! hahahah umro sam od smeha Kako se samo sete
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 10, 2017 9:39 pm

Black Wizard ::
Skoro se svađaju dečak i devojčica oko neke stvari koja je nestala. I onda ko je uzeo, ko nije. Ja stojim na terasi i slušam. I uj jednom trenutku ona onako besna izusti:

- Nisam ti ja ukrala. Nisam ja kradatelj! hahahah umro sam od smeha Kako se samo sete

Genijalni su kad smisle neku reč koja kad bolje razmisliš i ima smisla. Uosstalom zašto se onaj ko krade zove lopov. Lopov bi pre trebao da lovi.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 12:07 am

Današnji biser mog bratanca Tadije. Vidi na stolu par metalnih novčića i onako najozbiljnije krene da mi drži "predavanje"

- Novac se tako ne drži tu. Novac se stavi u kasicu.
- A jel ti imaš kasicu?
- Imam i stavljam novac u nju.
- Pa onda uzmi taj i stavi u svoju kasicu kad ja nemam.
- Hvala

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 12:22 am

Današnji biser mog bratanca Tadije. Vidi na stolu par metalnih novčića i onako najozbiljnije krene da mi drži "predavanje"

- A jel ti imaš kasicu?
- Hvala

hahaha ,jaoooooo mali Tadija je genije.  :sr3:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 12:53 am

- A jel ti imaš kasicu?
- Hvala

tetka,vrijeme je da kupis kasicu Tadiji....hahhahahah

.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 1:05 am

On ima kasicu. Misliš vreme je da krenem da sakupljam novčiće za punjenje? Mustra mala ne bi imala ništa protiv toga.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 EmptyPon Apr 17, 2017 1:09 am

On ima kasicu. Misliš vreme je da krenem da sakupljam novčiće za punjenje? Mustra mala ne bi imala ništa protiv toga.
Pametno malo.Samo ti ubaci svaki put pomalo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dečiji biseri   Dečiji biseri - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji biseri
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: