DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CARPE DIEM -držimo li se toga? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
CARPE DIEM -držimo li se toga? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 CARPE DIEM -držimo li se toga?

Ići dole 
+8
sonia
zirafa
Klosarka
sanjalica.ns
determinanta
Aurora Borealis
Kijara-brm
Danubius
12 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptySub Dec 05, 2009 2:23 pm

CARPE DIEM -ili u bukvalnom prevodu-iskoristi dan .

U prenesenom smislu znači , život je kratak ,živi kao da ti je svaki dan poslednji .


U narodnom smislu-uzmi sve što ti život pruža .


Da li to radimo , ili smo opterećeni raznim moralnim i drugim preprekama , pa nam život prolazi u stvari u nekoj vrsti uhodane svakodnevnice ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptySub Dec 05, 2009 4:34 pm

Danubius ::
CARPE DIEM -ili u bukvalnom prevodu-iskoristi dan .

U prenesenom smislu znači , život je kratak ,živi kao da ti je svaki dan poslednji .

Ovo je u suštoj suprotnosti sa ovim što sledi:

Citat :
U narodnom smislu-uzmi sve što ti život pruža .

Život zaista nudi sve i svašta, ali da li to sve i svašta zaista treba i da uzmemo? Naravno da ne!

Prva misao takodje nema osnova jer život nije kratak, taman je dug toliko koliko treba da bude. Da nije tako, bio bi duži. Ovde izuzimam kada biva prekinut pre vremena.

Ako i uzmemo da je život kratak, a nije neophodno, zar to nije dovoljan razlog da ga s puno poštovanja ne odživimo i ne uzmemo "sve što nam život pruža", jer često je to loša ponuda i ne donosi dobro.

Imamo pravo da sami sebi omogućimo izbor pa, i kada nam se nudi, opet je nužno birati samo ono što po našim kriterijumima i zavredjuje da bude naše.

Citat :
Da li to radimo , ili smo opterećeni raznim moralnim i drugim preprekama , pa nam život prolazi u stvari u nekoj vrsti uhodane svakodnevnice ?

Moralni kodeks NIKAKO ne sme biti prepreka jer on to i nije. Kod koga jeste, taj je lažni moralista i nije mu lako.

Druge prepreke kao što su predrasude ne bi trebalo da remete baš ništa u životu sve dotle dokle su u harmoniji sa moralnim kodeksom.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptySub Jan 02, 2010 9:37 pm

CARDE DIEM.-Hm..Da sad imam 18..veruj da bi iskoristila sve vreme .Uživala,ma ne gde me ne bi bilo,šta ne bi uradila.jel relano gledajući sad.Toliko sam malo vremena iskoristila za neke stvari.da mi je sad žao.Znam kakav sam osoba.U realu me ljudi znaju.Ali kad dobijem ovde neke poruke.tipa lažni logovi,ovakva si,onakva si.Pa bar da sam takva,ne bi mi bilo žao..Onda bi volela da sam baš sve iskoristila.jer ljudi su toliko zli,da će te u ovom virtualnom svetu pokušati zgaziti,ako već ne mogi do tebe.Tužno.Zato razmišljam da maknem pp i da sklonim sve sa f b..jer šta nekome znači delenje slika..To su kao prijatelji.
Odoh malo u off..ali sve veže jedno drugo..Na žalost..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptySre Apr 14, 2010 11:48 pm

Definitivno mislim da to ne radimo, ili radimo pogrešno .Kod nas se to više odnosi na ono "daj da još ovo uradim" u smislu svakodnevnice -umesto da više vremena posvetimo lepšim stvarima za sopstveno zadovoljstvo .
Prašina , sudovi, veš će nas čekati -neke druge zanimljivije stvari (ljudi ) neće ....










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Čet Apr 15, 2010 11:57 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Aurora Borealis

Aurora Borealis


Datum upisa : 17.12.2009

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyČet Apr 15, 2010 2:00 am

zivot mnogo pruza ali isto tako i uzima...zivim zivot onako kako sam ga sama birala....ali kako god uvijek ce biti nesto sto sam zelila da uradim a nisam...tacno je da mnogo vremena trosimo sa ovim brzim tempom zivota...i da na neki nacin izostavljamo neke ljepse stvari u zivotu...ali ne mozes bas sve ni raditi ono sto pozelis...ako su zelje vece od mogucnosti..ali treba se potruditi pa koliko je to u mogucnosti odvojiti vremena za sebe i ono sto nas cini srecnim....jer vrijeme prolazi a.....ZIVOT NEMA REPRIZE...
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyČet Apr 15, 2010 8:55 am

Carpe PAMETNO diem. Ovo bi bila najbolja varijanta, da imaš vremena i iskustva da odabereš najbolje za sebe, ali se to retko dešava. Pravila, pravila, da bi me udavila, ili kičmu savila...! Sada sam već naučila šta mi je potrebno, a šta ne, u životu. No, za to mi je trebalo pola veka življenja. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyČet Apr 15, 2010 12:06 pm

determinanta ::
Carpe PAMETNO diem. Ovo bi bila najbolja varijanta, da imaš vremena i iskustva da odabereš najbolje za sebe, ali se to retko dešava. Pravila, pravila, da bi me udavila, ili kičmu savila...! Sada sam već naučila šta mi je potrebno, a šta ne, u životu. No, za to mi je trebalo pola veka življenja. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ok ...uzmimo u obzir da živiš u gradu . E sad ,u mestima kao što je moje , to izgleda otprilike ovako : kad se dodje sa posla , dosta njih imaju neku živinu , pa i svinje . To odnese dobar deo popodneva . Onda-bašta ...dosta kuća ima baštu iza kuće , ili u blizini . To ne može da čeka . Onda treba raditi sa decom oko učenja . Pomenuh i kuću -nije kao stan , ima tu dosta više oko održavanja .
Kako je sada tako kako je -ko ima mogućnost , radi i nešto dodatno .E kad dodje vikend -nama je to mogućnost da sad imamo vremena da se više posvetimo svemu nabrojanom . I tako prodje dan....pa dan za danom ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyUto Apr 20, 2010 5:31 pm

Citat :
U narodnom smislu-uzmi sve što ti život pruža .


Moja "deviza" bila bi : "biraj od onog što ti život pruža u skladu sa svojim potrebama i maximalno uživaj u životu. :thb:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyUto Apr 20, 2010 6:55 pm

Gotovo da je tačno ono "živi kao da ti je svaki dan poslednji"

Kad vidim šta se dešava ...bolesti , nesreće ....zaista treba prelomiti , i zaboraviti sve drugo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Klosarka
Dama ispod mosta
Klosarka


Location : Planeth Earth
Humor : Ako se namesti...
Datum upisa : 06.02.2010

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyUto Apr 20, 2010 8:14 pm

Nazalost, nemam petlju da uzmem "sve sto mi zivot pruza" helpmini
Nazad na vrh Ići dole
zirafa
Vitez od reči
zirafa


Godina : 67
Datum upisa : 29.03.2010

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyUto Apr 20, 2010 8:20 pm

Ma ja bih uzeo,ali oni teraju i u zatvor posle.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyNed Dec 01, 2013 7:39 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyNed Dec 01, 2013 7:50 pm

Ne drzim se toga.Pazim na moralne norme,mislim da je vazno pridrzavati ih se.Osim toga,naucila sam da proberem,da od zivota uzmem ono sto mi prija,sto ce mi priciniti zadovoljstvo,od cega cu se osecati dobro.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyNed Dec 01, 2013 7:53 pm

Za mene "carpe diem" ne znači "uzmi sve što ti život pruža"...nego baš "iskoristi dan".
Nemoj da ti prodje da nešto nisi doživeo, naučio, osetio...
Budi vredan dana u kome si otvorio oči...jer...pitanje je da li ćeš i sutra (bez imalo pesimizma u toj dilemi)?










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyNed Dec 01, 2013 8:01 pm

U tom smislu se slazem,brdski top88 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyNed Dec 01, 2013 8:05 pm

brdjanin ::
Za mene "carpe diem" ne znači "uzmi sve što ti život pruža"...nego baš "iskoristi dan".
Nemoj da ti prodje da nešto nisi doživeo, naučio, osetio...
Budi vredan dana u kome si otvorio oči...jer...pitanje je da li ćeš i sutra (bez imalo pesimizma u toj dilemi)?
Nejlepše rečeno..:))) top88 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyUto Dec 03, 2013 3:04 am

Ako su moje moralne norme ok, onda je moj licni dozivlja uzimanja svega sto mi zivot pruza istovremeno i moralan, po mojim normama:)

Nesto osip dobijem od drustvenog morala:)

Capre damn diem! wsmile 
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? EmptyPet Dec 06, 2013 12:04 pm

Pokusavam svaki dan maksimalno da iskoristim, bas onako kako meni odgovara.
Od zivota uzmem sve sto mi prija, a sto drugog nece povrediti ili sto drugom nece naneti stetu.
Dosta vodim racuna o tom "nekom drugom" tako da mogu  reci da  se  ipak ne pridrzavam naslova teme u potpunosti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty
PočaljiNaslov: Re: CARPE DIEM -držimo li se toga?   CARPE DIEM -držimo li se toga? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
CARPE DIEM -držimo li se toga?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Politicka scena Norveske i vise od toga.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: