DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 NARKOMANIJA I DROGE

Ići dole 
+10
Šmizla
Lakota
Samouka
AstrinaKomsinica
Tarja
determinanta
Ivana_258
Danubius
montoya
sonia
14 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPon Dec 07, 2009 5:40 pm

First topic message reminder :



Narkomanija spada u bolesti zavisnosti po misljenju Svetske zdravstvene organizacije.


To je jedno bolesno stanje a kada mi razmisljamo o njemu prvenstveno mislimo na strast ili zelju za uživanjem tj. ponovnim uzimanjem opojnih sredstava.
U takvom stanju čovjek menja svoj način razmišljanja i ponašanja.Problem narkomanije zahvatio je cijeli svijet i time postao najveći problem današnjice .
Postoji opasnost da ovaj problem preraste u ,,potencijalnu epidemiju,,.Problem se javlja najvise među mladima,u periodu adolescencije(između 14 i 19 godine).
Zavisnost o drogama napada sve nivoe društva,bez obzira na rasu pojedinca,religiju,seksualnu orijentaciju ili socijalni status.Najčešći uzroci zavisnosti o drogama su:gubitak voljene osobe,bolest,razvod,raskid važne veze,loša situacija u školi ili na poslu,finansijski problemi,bankrot,kompleksi…
Napishite vashe mishljenje o ovom problemu... Smatrate li narkomaniju pretnjom za drushtvo? Koliko je ima oko nas? Kako se ponashate prema ljudima koji imaju ovaj problem? Koja su vasha iskustva vezana za ovu problematiku?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Mar 30, 2013 5:28 pm

John Doe ::
... neka se legalizuje i mirna Bačka... ko 'oće da se truje, nek' se truje...

[You must be registered and logged in to see this image.]
šta reći..nego da..iovako je dostupna na svakom ćošku.izbor -nikad jači...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost




NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Mar 30, 2013 5:41 pm

Kijara-brm ::
John Doe ::
... neka se legalizuje i mirna Bačka... ko 'oće da se truje, nek' se truje...

[You must be registered and logged in to see this image.]
šta reći..nego da..iovako je dostupna na svakom ćošku.izbor -nikad jači...


... još je tržišna vrednost prevelika... proizvodna cena svih "biljnih preparata" je niska... prevoz, i distribucija isto... problem je u sveCkoj prohibiciji i monopol policije, čak i pojedinih vlada... možda se nisam dobro izrazio... klopam, slušam muziku, čituckam one tvoje bisere iz novina i tako... sutra ću tradicionalno da se izdrogiram kuvanom šunkom, jajia, kobasicama, renom, rujnim vinom i taj rad... prekosutra repriza a i narednih dana... s obzirom da dolazi lepo vreme, drogiraću se mirisima i hranom sa roštilja, iz kotlića a cuga se podrazumeva... ako uleti koji joint, neće se baci...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Mar 30, 2013 5:47 pm

Dobro je...ćale ...već sam se uplašila da si prešao na jači doping... [You must be registered and logged in to see this image.]...

čuvaj se ti žena-to je najjača droga....mozak bye bye... [You must be registered and logged in to see this image.]
i manje te droge sa roštilja...da te ne klepi srčka....:)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost




NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Mar 30, 2013 5:55 pm

Kijara-brm ::
Dobro je...ćale ...već sam se uplašila da si prešao na jači doping... [You must be registered and logged in to see this image.]...

čuvaj se ti žena-to je najjača droga....mozak bye bye... [You must be registered and logged in to see this image.]
i manje te droge sa roštilja...da te ne klepi srčka....:)


... veruj mi, sa ženama lako izlazim na kraj... Bogu fala, ima i' na pretek... jednom se živi... nešto ne verujem ni u raj ni u pakao a još manje u reinkarnaciju... bio klinički mrtav... nema tunela, nema rodbine, anđela i ostalih cica-boca, samo praznina... idemo dalje... vozi Miško...


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyUto Jul 30, 2013 1:48 am

Droga nije odgovor, droga je pakao dok si još živa



Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 9:30 am

Biću slobodna da dam svoj predlog što se tiče narkomanije, obzirom da narkomanija nije jedina bolest zavisnosti - ovisnosti. Narkomaniju, alkoholizam, kocku, net zavisnost staviti pod jednu temu pa razvrstati po podtemama.


Kao prvo, ako cemo se sloziti oko cinjenice da je zavisnost - ovisnost podloznost nekoj stetnoj navici i da ne postoje dobre zavisnosti - ovisnosti onda tu ubrajamo SVE ovisnosti. I fizicke i psihicke.
Kao drugo, ljudi koji su bili ovisni o drogama i koji su izljeceni najcesce se okrenu vjeri, bogu i molitvi. Sto mislite, mogu li oni funkcionirati bez ovisnosti o tome? Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Avg 15, 2013 12:59 pm

Samouka ::
Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.
Oh, sva se najezim ono fino kad ovako nesto procitam! jakog 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPon Sep 09, 2013 11:54 pm

Ne zaboravite da pomognete, bez osude,,,,dosta im je sudija u zivotu,,,,Jer zna biti prekasno.

Nazad na vrh Ići dole
Šmizla




Datum upisa : 07.10.2013

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 6:49 pm

Samouka ::
...... Do jucer su bili ovisni o drogama, danas su ovisni o vjeri, bogu i molitvi.

Možda znam odgovor na ovo...tačnije rečeno imam neka saznanja o zavisnosti od vere, Boga i molitve, nakon "izlečenja"...ili možda po završetku tretmana lečenja.

Kumin srednji sin je bio narkoman  ( iskreno se nadam da teč "bio" još uvek važi....da li je nastavio nakon par godina ne znam, jer se preselio u Ameriku....).
Nakon pakla koji je prošla porodica, odlučuju da ga pošalju u Raskršće. Tamo je proveo godinu dana.  Ono što ne nalazim na sajtu ( da bi potvrdila svoje reči ) je o kojoj crkvi je reč . Mislim ( možda i grešim..zaboravila sam..) da je reč o Adventističkoj crkvi.
Jednom nedeljno je bio obavezan odlazak u crkvu. Molitve...obavezno pristustvo porodice na molitvama...i ubrzo nakon ulazka u Raskršće obaveza promena vere.
Čak su insistirali da cela porodica promeni veru, no kuma nije htela.
Taj detalj je kumu posebno pogodio. On joj je objašnjavao i tumačio veru u Boga, grehe u životu...i to zaluđenički. Kao da ga je ta crkva omađijala. Nakon izlaska iz rehabilitacionog centra, ta ista crkva mu nalazi posao..Ženi se sa devojkom iz ženskog rehabilitacionog centra....i crkva im pamaže ( u svakom pogledu) pa i da odu u Ameriku. Sada su tamo i nemaju kontakt sa porodicom. Otuđio se od porodice, tumačenjem njihovih popova...ili kako li se već zovu...je da im porodica nije pomogla ali crkva JESTE!!!
To što je porodica plaćala 250 EU mesečno nema veze!
To što je porodica bila ta koja ih je tamo odvela....nema veze!
Zavisnici izlaze iz centra opčinjeni crkvom i jednostavno im ne dozvoljavaju da se udalje od vere. Stalno ih drže "na oku"....

Rasplinula sam se.....
Tako smo to svi doživeli...i mi i kuma i njena porodica i prijatelji....
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 7:09 pm

..to je samo zamenjena jedna zavisnost drugom.. 55555 
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPon Mar 31, 2014 7:12 pm

Lakota ::
..to je samo zamenjena jedna zavisnost drugom.. 55555 

Može tako da se kaže.


Znam samo da je imati narkomana (ovde sam o tome pisala) pakao za celu porodicu...ne daj Bože nikom!
Ni alkoholizam nije lakši..ali čini mi se da je ipako narkomanije najgora.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Jan 29, 2015 1:52 am

Opet.Ovo je bilo u maju 2014-e godine.Samo malo odijeka je bilo.
Dobro reče čovek.

Iskreno, mislim da se ovakvi članci ne objavljuju zbog neznanja ili neprovjeravanja informacija, već upravo suprotno – kako bi se zajahalo besplatni val senzacionalizma. Naime, doslovno imaš napisan tekst, copy-pejstaš ga u pet minuta, objaviš na FB-u medija i BUM! tisuće lajkova, šerova i komentara zabrinutih roditelja. Klikovi = novac, koga briga što nije istina. Novinarstvo današnjice.

Nigde nisam čitala ni čula da se ovako nešto dilalo i delilo.
Ali opet ..nije s gorega biti na oprezu i kada je lažna uzbuna..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Jan 29, 2015 1:54 am

U Njemackoj provjereno da se dila i koristi...a i da nije,ne trazi kruha,bolje biti oprezan,poseban ko ima djecu u osnovnoj skoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Jan 29, 2015 2:00 am

Astra ::
U Njemackoj provjereno  da se dila i koristi...a i da nije,ne trazi kruha,bolje biti oprezan,poseban ko ima djecu u osnovnoj skoli.
Rekoh ja,i da je lažna uzbuna ipak nije na odmet biti na oprezu..
Šta mala deca u osnovnoj školi znaju šta je droga ,a šta ovakvi bomboni.


Koliko znam ovde u srednjim školama imaju testiranja na drogu.(ali ne u svim)
Nalaze samo zna -lekar,razredni starešina,roditelj  i psiholog.
I ako se nađe nešto,rešava se u dogovoru sa psihologinjom..(ne ide ništa u dosije)
I  to je nešto.Bar neka pomoć.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyČet Jan 29, 2015 2:10 am

Citao sam skoro kako su operativci CIA '71. delili heroin po beogradskim zurkama. Niko nije znao sta je to do tada. Podeljeno je preko 100 kg po vecim gradovima. Prvi dileri postai su deca policajaca i vojnih lica. Prica jedan tada visoko pozicionirani policajac, da im se samog vrha bilo naredjeno da se delagacija iz Amerike doceka i da im se pruzi zastita i sve sto traze. Na njegovo iznenadjenje njih nisu interesovali obavestajni podaci niti metode rada nase policije, treazili su da ih vode po zurkama.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyNed Maj 03, 2015 9:35 pm

Jezive narkomanske lokacije: Pogledajte 'Pakao' u Zagrebu
Nekoć zloglasna zagrebačka drogeraška kultura je u posljednjih dvadeset godina promijenila izgled. Istražili smo kako poznate drogeraške lokacije izgledaju danas   više   link



Zagrebačka narko scena se uvelike promijenila u posljednjih desetak godina. U razdoblju nakon Domovinskog rata i početkom prošlog desetljeća heroin je bio popularna i lako dostupna droga. Otpad se mogao naći posvuda, a djeca su se igrala u parkovima koji su bili puni iskorištenih igala.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySre Avg 05, 2015 10:34 pm

sonia ::


Narkomanija spada u bolesti zavisnosti po misljenju Svetske zdravstvene organizacije.




To je jedno bolesno stanje a kada mi razmisljamo o njemu prvenstveno mislimo na strast ili zelju za uživanjem tj. ponovnim uzimanjem opojnih sredstava.
U takvom stanju čovjek menja svoj način razmišljanja i ponašanja.Problem narkomanije zahvatio je cijeli svijet i time postao najveći problem današnjice .
Postoji opasnost da ovaj problem preraste u ,,potencijalnu epidemiju,,.Problem se javlja najvise među mladima,u periodu adolescencije(između 14 i 19 godine).
Zavisnost o drogama napada sve nivoe društva,bez obzira na rasu pojedinca,religiju,seksualnu orijentaciju ili socijalni status.Najčešći uzroci zavisnosti o drogama su:gubitak voljene osobe,bolest,razvod,raskid važne veze,loša situacija u školi ili na poslu,finansijski problemi,bankrot,kompleksi…
Napishite vashe mishljenje o ovom problemu... Smatrate li narkomaniju pretnjom za drushtvo? Koliko je ima oko nas? Kako se ponashate prema ljudima koji imaju ovaj problem? Koja su vasha iskustva vezana za ovu problematiku?

DakleM, iščitajte il' nemojte al' sam uz'o gumicu i brisaću sve što nije vezano za postavljeno pitanje. Kopirani članci iz novina, bez validnog komentara će biti smatrani za Of Topic. Takođe ću isto uraditi i na narednim temama.
Ako nemaš šta napisati, iskuliraj. Možda će sutra biti bolje.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySre Avg 05, 2015 10:58 pm

"Napishite vashe mishljenje o ovom problemu... Smatrate li narkomaniju pretnjom za drushtvo? Koliko je ima oko nas? Kako se ponashate prema ljudima koji imaju ovaj problem? Koja su vasha iskustva vezana za ovu problematiku? "


Droga uništava ne samo pojedinca već i njegovu porodicu. Narkomanija jeste pretnja za društvo, jer maloletnih narkomana ima sve više.

Jedan moj rođak koji živi u inostranstvu, godinama se drogira. Mislim da je i sada u toj fazi. Razveo se, otišao i iz roditeljske kuće, živi sa drugom koji takođe povremeno koristi drogu.

Pokušavao je da se "skine". Dobio je bipolarni poremećaj ličnosti. Nije se drogirao kada je uzimao antidepresive i ansiolitike i dok je išao kod psihijatra. Onda je naglo prestao sa lečenjem, i okrenuo se narkomaniji.

U trenucima kada nije drogiran, okreće se religiji.

Nezavisno od njega poznavala sam neke narkomane, sticajem okolnosti.

Da li ih žalim? Ne znam. Žalim njihove porodice, i krivim ih što na vreme nisu primetili promenu u ponašanju.

Društvo u celini treba da se bori sa ovim ogromnim problemom. Od kuće i porodice, preko škole, fakulteta, do radnog mesta. Pišem ovo jer znam da je porodica uglavnom sama kada ima u kući narkomana.











[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPet Jun 29, 2018 12:27 pm

Kinezi imaju okrutan ,ali efikasan sistem borbe protiv droga (naročito sintetičkih) ,i edukovanja mladih da ih ne uzimaju niti da postanu "dileri" . 
Oni uglavnom dilere osuđuju na smrt ,a presude čitaju u školama ,pred okupljenim đacima .
Tako su prošla i ova dvojica dilera metafetamina . 



Ovo se dešava u gradu Hajkou,na sportskom terenu ondašnje gimnazije ,a ova praksa se sprovodi širom Kine . Posle javnog čitanja presude pred đacima ,bivaju pogubljeni streljanjem (ne pred decom, naravno) 
Okrutno ,ali se onda zaista ređe dešava ono što se desilo u Srbiji -tri mrtva maloletnika za nedelju dana (jedna devojčica ) od "ekstazija" . 
Treba napomenuti da Kina ima vekovnu tradiciju pušionica opijuma ,i na isti način je taj problem rešen još za vreme Mao Ce Tunga . Upadnu u "lokal" i pobiju i vlasnika ,i "osoblje" i "konzumente " -i problem rešen. 
Da vidimo majkana koji će onda da organizuje "pušionicu" ? 
Restriktivne metode nisu uspele ,recimo ,tokom prohibicije u USA ,zbog korumpiranosti policije . Kinezi i za to imaju lek .Korumpiranog službenika prvo provedu kroz narod ,pa onda obese . Tako da se efikasno reši i korupcija .Možda ne sasvim -ali se ozbiljno smanji.  spite










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPet Jul 20, 2018 11:35 pm

"Vrećica MDMA-a (op.a. vrsta ecstasyja, u slangu to zovu mandy) košta 500 kuna", rekla mi je mlada Britanka koju sam uhvatila dok je napuštala brod na kojemu je bio jedan od partyja. 
"Dala je nekom tipu da joj dira vaginu za besplatnu vrećicu", šapnula mi je njezina prijateljica kad je ova zamakla.
MDMA utječe na raspoloženje i percepciju konzumenta, a djelovanje (ovisno o drogi) traje od tri do šest sati. Stvara osjećaj povećane energije i iskrivljuje osjetilne i vremenske percepcije. Samo neke od "lakših" posljedica uzimanja su mučnina, grčenje mišića, povraćanje, zamagljen vid, dezorijentiranost, napadaji panike... VIŠE

Ne samo na Zrću nego uopšte ,droga je uzela maha i ne retko stradaju i kobno završe m(l)ada deca  VIŠE 










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyPet Sep 04, 2020 11:11 pm

Dramatično stanje u Zagrebu: Drogirana mladež tetura i pada po cesti, sve je snimljeno
Snimljeni razgovori otkrivaju u kakve su se probleme mladi ljudi uvalili zbog svoje ovisnosti. Tek punoljetnu djevojku roditelji su izbacili iz kuće. Za život i drogu sad zarađuje seksom.

Otkrili su od koga kupuju Spice ili Galaxy, kako nazivaju sintetske kanabinoide koji s marihuanom nemaju nikakve veze. Dobiveni su kemijskim putem i do sto su puta jači, a izazivaju pravu ovisnost nakon samo nekoliko konzumiranja.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Policija ništa ne preduzima ,Očito nemaju vremena jer naplaćuju kazne bicilistima.Knežija je leglo narkomanije i kriminala.Kogaaaa briga.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Sep 05, 2020 9:50 am

Ja mislim da na nasim prostorima ex yu policija bas ne preduzima ozbiljnije mere protiv narko industrije. Nemastina, uposleni krimiosi obukli uniforme i sve naopako. Jedino roditelji da otvore cetvoro ociju i sami preduzimaju sve sto mogu da dete ne doje u kontakt sa ovom djavoljom rabotom, jer i od lecenja su slabe vajde.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Sep 05, 2020 1:00 pm

Samouka ::
Ja mislim da na nasim prostorima ex yu policija bas ne preduzima ozbiljnije mere protiv narko industrije. Nemastina, uposleni krimiosi obukli uniforme i sve naopako. Jedino roditelji da otvore cetvoro ociju i sami preduzimaju sve sto mogu da dete ne doje u kontakt sa ovom djavoljom rabotom, jer i od lecenja su slabe vajde.
I država,vladajuća stranka,  i policija su direktno umešane i u "dilu" sa velikim narko bosovima .
To je više nego očigledno (ako pomenemo samo poslednji slučaj "Jovanjica" Posle njega su "isplivale" još nekoliko velikih "farmi" po Vojvodini -ali je to zataškano) 
Ako ne hapsiš dilere -nema načina da deca i omladina ne dođu u kontakt sa tim otrovom ,a činjenica je da su Srbi i Albanci sa Kosova veliki igrači na svetskom nivou .

Samouka likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptySub Sep 05, 2020 2:56 pm

Ma naravno , za drzavu je droga - ziva lova i velika lova. I ovi novokomponovani biznismeni, investitori i ostala nepismena a bogata bagra, nije cestitim radom dosla do para.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 EmptyUto Nov 24, 2020 9:32 pm

Ako se malo dublje "zagrebe", vidjećete da ne postoji država u svijetu u kojoj dio druge bukvalno država plasira na crno tržište. Ne bih ja to baš vezala samo za Balkan.

Apropo novokomponovanih biznismena, sjetim se onomad kad je umro Rođa Raičević, pita moj otac mene da li je istina da je umro od narkotika. Kažem: izgleda da jeste tata. Veli moj otac: vidiš ti to, ja još mogu Morisona, Dženisku i ostale da razumijem. Svjetske su to turneje, treba to izdržati, nije ni čudo da su se ljudi okrenuli narkoticima, ali vidi bogati, sad i ovi naši seljačići počeli smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: NARKOMANIJA I DROGE    NARKOMANIJA I DROGE  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
NARKOMANIJA I DROGE
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  "LAKE DROGE " -legalizacija ili drakonski ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: