DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Unutrašnja praznina - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Unutrašnja praznina - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Unutrašnja praznina

Ići dole 
+19
brdjanin
sonia
Kijara-brm
Gothic
Nut
dusicaa
el_vibrador
AstrinaKomsinica
Yvonne76
Lena **
tok tuk tok
Tarja
determinanta
bosankaa
Draganna
Astra
Danubius
Krupljanka
Xenia
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Xenia

Xenia


Godina : 46
Datum upisa : 25.09.2009

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Nov 18, 2009 1:58 am

First topic message reminder :

Najgore psihološko stanje je osećanje unutrašnje praznine. Ono se povremeno može desiti svakom čoveku i u svakom životnom dobu, zavisno od uzrasta, pola, zdravlja, uslova života.
Kada se čovek oseća ,,prazno” on ima potrebu da popuni tu svoju unutrašnju prazninu nečim spolja, pa poseže za hranom, lekovima, alkoholom, drogom ili nerazumnim trošenjem novca kupujući razne, često nepotrebne stvari. Većina se najčešće okreće hrani, slatkišima pogotovo, remeteći tako svoj izgled i zdravlje što ih čini još nezadovoljnijim i što ih na kraju vodi u depresiju. Depresiju onda ,,leče” nanovo hranom i tako stvaraju začarani krug iz kojeg teško mogu da se izvuku. Slično se dešava i sa alkoholom, drogom, pušenjem.
,,Sindrom kupovanja” je tipičan ženski način odbrane od stresa, nesigurnosti, razočaranja, usamljenosti. Uvek kada su nesrećne, usamljene ili nezadovoljne one kreću u kupovinu bilo čega: slatkiša, odeće, često nepotrebnih i kič stvari - u zavisnosti od raspoloživog novca.
Međutim, sve su to privremene utehe i rešenja. Prava rešenja i svi odgovori se nalaze u nama. Od našeg stava prema stvarima i životu, a najviše od onoga kako i o čemu razmišljamo, zavisi da li ćemo biti srećni ili nesrećni.
Ima ljudi koji sve vide ,,crno” i tako i razmišljaju: ,,U ljubavi baš nemam sreće”, ,,Samo se meni to dešava”, ,,Nije to za mene”... I njihovi razgovori se svode samo na tužne teme, bolesti, nesreće, probleme i žalbu na sve i svašta. Takav mentalni sklop normalno privlači nesreće i ti ljudi zaista žive tužni i nesrećni jer živeti svakodnevno sa nezadovoljstvom i crnim mislima - postaje navika.
S druge strane ima ljudi koji ,,lakše” posmatraju život i događaje, druže se, šale i smeju sebi i drugima (čak i kada su u nevolji), raduju se sitnicama, stalno su aktivni i ako to čine svakodnevno, oni vremenom steknu naviku da budu raspoloženi i srećni.
Sve dakle dolazi iz naše glave. Emerson je to lepo rekao: ,,Čovek je ono što misli”. Sreća i zadovoljstvo prema tome dolazi iznutra, to je jedno posebno mentalno i duhovno stanje ispunjenosti što jedino možemo naći u sebi a ne vezivanjem za bilo šta spolja, kuću, kola, novac, hranu, alkohol. Najbogatiji je onaj koji je zadovoljan samim sobom i onim što ima. Sreću ponekad i ne umemo da vidimo, ona je kako kaže Duško Radović ,,ponekad mala i nevidljiva”, i tek kada nas zadesi neka velika nesreća (bolest, prirodna katastrofa, rat) vidimo da smo ustvari bili srećni.
Naravno, niko nije u potpunosti i uvek srećan, niti stvarno nesrećan. Svi mi u životu imamo i dobre i loše periode, lepe i ružne trenutke, lepi nas raduju i podstiču, a ružni podsećaju da smo ipak samo ljudi.
Međutim, svako može da upravlja svojim životom i da koliko toliko utiče na sopstvenu sreću. To znači steći naviku sreće, odnosno, misli što više o lepim stvarima, izbegavati svađu, kritiku, zavist, ogovaranje, mrzovolju, ugađati sebi koliko možemo ali ne na štetu drugih, negovati druženja, prijateljstva, ljubav prema ljudima. Sve će nas to ispunjavati zadovoljstvom i nećemo tražiti zadovoljstva spolja. Najzad, kako reče Marfi: ,,Najbolji nisu uvek i najsrećniji, ali su najsrećniji uvek najbolji u veštini življenja”. Sreća čoveka je prema tome i navika, ali i veština življenja.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:18 am

Astra@
Citat :
Koliko i ljubavna strast i strast za umjetnoscu ili bilo koja mogu dugorocno da popune prazan dio duse,a da pri tome ne razore nesto drugo...kao sto alkohol razara jetru,tako i sve ostale strasti,mozemo reci cak poroci,imaju i negativnu notu koju mi u opsjednutosti ne cujemo.
Ljubavni zanos i strast nas uzdignu do oblaka,a vec nakon kratkog vremena ,kad dusa i tijelo odu na pocinak,pocinje ponovo da se budi ona rupa bez dna...praznina.
..

Astra..jako dobar post..po mom dubokom misljenju shvatila si zaista sta sam govorila....skoro potpuno..i sustina bi bila ta..otprilike..Kona je tu doktor. takodje .jer nas dve pricamo sa razlicitih strana..a,osecamo se izvanredno(nikada s e nismo upoznale,ali smo se prepoznale..)
A,ti si sjajna Astra..zaista.. jakog jakog

[You must be registered and logged in to see this image.]


Samo da kazem...ja ne bih kazala praznina,,(moze se reci..)ali pre rane..patnja..bol...stalno zelis..a kada ugasne..onda nastaje ''pustos''..

''Kao cvet kao lisce, s'golih grana
razvejani su nasi sni
koliko lisca tolko rana,
a svaka rana ,to si tiiiiiiiiiiii..
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:27 am

Askom@
Citat :
Opet kontradiktorno;)))) Ako je kontrolisana strast, onda nije strast, to je ona "gluma" o kojoj ti pricam;))))).

KONO..KADA NE BISMO STRASTI KONTROLISALI..NASTAO BI OPSTI HAOS,ANARHIJE I POGROM LJUDI..STA JE S A TOBOM.. RAZMISLI..(MA UZMI LITER,PA,PROCITAJ..)..

Ima nesto ovako..Barbara de Andjelis..

Strast je mnogo više od intenzivne fizičke privlačnosti koju osećamo prema drugoj osobi, ili vatrenih ideala, ili čak oduševljenog stava prema sentimentalnoj vezi koju imamo, prema poslu koji obavljamo, ili prema svojoj porodici. Ona nije samo kvalitet koji posedujemo ili osećanje kojem težimo. Strast je, pre svega, unutrašnji izvor energije, snažan, pun ljubavi i blagonaklon; energije koja će, ako joj dozvolite da uđe u vaš život, svaki vaš doživljaj i susret ispuniti životnom snagom, čarolijom i smislom. Strastveno življenje jeste način postojanja, pri kojem u svaki trenutak svakoga dana unosite celo svoje srce i dušu.

Strast je ono što nas otvara prema životu, a nama samima, pak, širi vrata koja vode do najdragocenijih životnih vrednosti. Potrebna je velika hrabrost da bi se živelo i volelo sa strašću, ali, postoji li uopšte alternativa za nas koji stremimo najvećim visinama? Doživeti strast, izraziti je, i podeliti je s drugima, znači pokloniti neprocenjiv dar sebi, svojim bližnjima i svetu koji nas okružuje.

NE SLAZEM SE S A NJOM.....SAMO U NEKIM DELOVIMA..NAPISALA JE KNJIGU..


Poslednji izmenio Nut dana Sub Maj 18, 2013 3:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:29 am

Praznina je nedostatak cak i boli,nije ni rana ja bih rekla da je cak vakuum,a to je stanje najblize nervnom slomu ili je to vec to.
Bol boli,rana krvari,a praznina...izvlaci iz tebe svu energiju,poput crne rupe sto sve guta...ono kad gledas propast a ne realizujes ju.
Bol moze bit i slatka bol,a prazna dusa je gorka...truje mozak,srce,ostavlja bez emocije....a jednom kad te napusti emocija,pustis prazninu da se siri i truje okolinu.
Sad idem spavati,jer je pola 4.
Ako udate Kijaru,ostavite neki znak na forumu,da se snadjem lakse.
Nut,otvori temu Kontrola strasti ili tako nesto,jer ode ovo u drugom pravcu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:32 am

[quote="Nut"]

Citat :
KONO..KADA NE BISMO STRASTI KONTROLISALI..NASTAO BI OPSTI HAOS,ANARHIJE I POGROM LJUDI..STA JE S A TOBOM.. RAZMISLI..(MA UZMI LITER,PA,PROCITAJ..)..

Ok, ovdje demantujes sto sam rekla,,,sto je ok, nisi me onda razumjela: rekla sam da samo odredjeni broj ljudi ima dovoljno povjerenja u sebe, i svoju prirodu da bi se slobodno prepustili "strasti zivljenja",,,,,,nastavak slijedi ispod sljedece kvote,,,,

Citat :
Ima nesto ovako..Barbara de Andjelis..

Strast je mnogo više od intenzivne fizičke privlačnosti koju osećamo prema drugoj osobi, ili vatrenih ideala, ili čak oduševljenog stava prema sentimentalnoj vezi koju imamo, prema poslu koji obavljamo, ili prema svojoj porodici. Ona nije samo kvalitet koji posedujemo ili osećanje kojem težimo. Strast je, pre svega, unutrašnji izvor energije, snažan, pun ljubavi i blagonaklon; energije koja će, ako joj dozvolite da uđe u vaš život, svaki vaš doživljaj i susret ispuniti životnom snagom, čarolijom i smislom. Strastveno življenje jeste način postojanja, pri kojem u svaki trenutak svakoga dana unosite celo svoje srce i dušu.

Strast je ono što nas otvara prema životu, a nama samima, pak, širi vrata koja vode do najdragocenijih životnih vrednosti. Potrebna je velika hrabrost da bi se živelo i volelo sa strašću, ali, postoji li uopšte alternativa za nas koji stremimo najvećim visinama? Doživeti strast, izraziti je, i podeliti je s drugima, znači pokloniti neprocenjiv dar sebi, svojim bližnjima i svetu koji nas okružuje.

,,,,sto je zena sasvim lijepo objasnila:)))))))))) jakog
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:33 am

Nocka Astra, ako me nema, salji Dinku da me vadi hahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:38 am

Ma..koja zena... nesvest ...to nema veze ..ma ..ona pise svasta..ali dobro..ako tako mislis..draga moja..tvoje pravo..za mene je strast nesto mnogo vise i opasnije...

Evo sta veli moj Ducic..koga od danas ne cenim vise toliko..jer je bio sex.manijak... smehsmeh

Fizicka ljubav se smatra za unizenje, i za zenu i za coveka. Narucito je hriscanstvo utvrdilo svet u ovoj predrasudi, i time cesto pravilo od najzdravijih i najmocnijih ljudi mucenike i manijake, cak prestupnike i zlocince. Fizicka ljubav naprotiv, jeste jedina ljubav iskrena, spontana, bogodana, duboka, nerazumna, nadrazumna. Ona nije samo pijanstvo naseg tela, nego neizmerni izvor svih drugih lepota i dusevnih i duhovnih.

Gde nema najpre fizicke ljubavi, nema ni duhovne; a ako ima fizicke, ima i svega drugog. Najveca slast zivota za snazne i neporocne ljude, to je zdrava fizicka ljubav. Covekovom duhu ostaje samo da fizickoj ljubavi napravi dekor, a covekovoj dusi ostaje da sve obojadise i pozlati, i oplemeni, i opeva. Nikad se ljubav ne zadrzi samo na fizickom uzivanju, osim kod zena glupih i kod ljudi vulgarnih. Nikad ne postoji perverzija kod ljudi zdravih i fizicki silnih. Sve su poroke izmislili slabi i degenerisani ljudi.

Ova zadnja recenica je zaista pravi biser.... nesvest
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:40 am

Astra ::
Praznina je nedostatak cak i boli,nije ni rana ja bih rekla da je cak vakuum,a to je stanje najblize nervnom slomu ili je to vec to.
Bol boli,rana krvari,a praznina...izvlaci iz tebe svu energiju,poput crne rupe sto sve guta...ono kad gledas propast a ne realizujes ju.
Bol moze bit i slatka bol,a prazna dusa je gorka...truje mozak,srce,ostavlja bez emocije....a jednom kad te napusti emocija,pustis prazninu da se siri i truje okolinu.
Sad idem spavati,jer je pola 4.
Ako udate Kijaru,ostavite neki znak na forumu,da se snadjem lakse.
Nut,otvori temu Kontrola strasti ili tako nesto,jer ode ovo u drugom pravcu.

Laku noc AStra.. jakog

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 3:45 am

Osjetila sam neku prazninu u stomaku,,,,zapitala sam se sta mi fali?! 55555 Sta to moja dusa iSHTe!?

Nista sto jedna banana, i cokoladne blueberries nisu ispunile:))))))))))))
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 10:37 am

AstrinaKomsinica ::
Osjetila sam neku prazninu u stomaku,,,,zapitala sam se sta mi fali?! 55555 Sta to moja dusa iSHTe!?

Nista sto jedna banana, i cokoladne blueberries nisu ispunile:))))))))))))

To ti je ono kad nikad vrh od banane ne jedes, pa se cudis sto ostanes gladna. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 12:44 pm

AstrinaKomsinica ::
Osjetila sam neku prazninu u stomaku,,,,zapitala sam se sta mi fali?! 55555 Sta to moja dusa iSHTe!?

Nista sto jedna banana, i cokoladne blueberries nisu ispunile:))))))))))))

Bez 1Kg Banana nista ne zapocinji... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySub Maj 18, 2013 2:14 pm

Gothic ::
AstrinaKomsinica ::
Osjetila sam neku prazninu u stomaku,,,,zapitala sam se sta mi fali?! 55555 Sta to moja dusa iSHTe!?

Nista sto jedna banana, i cokoladne blueberries nisu ispunile:))))))))))))

Bez 1Kg Banana nista ne zapocinji... smehsmeh

Ko zna, zna smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Maj 06, 2014 9:25 pm

CEO TEKST   top88 




Kada nemamo kvalitetan kontakt sa samima sobom - sa svojim osjećajima, tijelom i mislima - nismo u mogućnosti održavati takav kontakt ni s drugima. Kada smo preokupirani unutarnjim burama i vihorima ili predugim, monotonim zatišjima, naša životna energija je uvučena prema unutra. Zapetljana je u mentalne mreže i emotivne uzorke koji nas odvajaju od vanjskog svijeta. Kako se taj nesretni, izgubljeni ili slab sloj naše ličnosti ne bi pokazao pred drugima, kako se ne bismo osjećali izloženima i ranjivima, imamo ga potrebu dobro, dobro sakriti. Kako pred tuđim pogledima, tako i pred nama samima.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:15 pm

bosankaa ::
Na licu osmijeh,u dusi tisina,a u srcu velika bol i praznina...

Ovo je za mene najgore moguce stanje.Na izgled vedra,raspolozena,nasmijana...a u meni se lome neki cudni osjecaji,kojima ni sama ne znam ime.Osjecam da se osjecanja preplicu negdje u meni...da su mi i dusa i srce jednako ispunjeni razlicitim osjecanjima,a i jedno i drugo...jednako prazni.
Jedino sto se moze definisati je neki unutarnji bol...koji mi ne dozvoljava da se pokrenem...vec jednostavno sjedim sa tim bolom,koji mi stvara prazninu.Zanimljivo,ali ni autosugestija tu ne pomaze.Svjesna tog osjecaja praznine,a svjesna i moci pozitivnog razmisljanja,ne uspijevam da manipulisem ni jednim ni drugim...Jednostavno cekam da taj osjecaj praznine ode nekud iz mene...Najcesce odlazi kroz suze...kroz bujicu suza...
Nekada,kad je tuga zauzimala mjesto u mom srcu...nije uspjela da nadvlada osjecaj praznine,koji je daleko jaci i od tuge i od svakog drugog osjecaja.
Cak sam u trenutcima te praznine,kada gubim svaku volju i interes za rad,kada imam osjecaj potistenosti,utucenosti,tjeskobe...mislila da se radi o prvim simptomima depresije,ali iz price sa ljudima oko mene...vidjela sam da svi imaju takve momente sa kojima se nose,pa tako da sam i sama to prihvatila kao trenutak,nakon kojeg opet uspijevam da budem ja.


srce










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:25 pm

sonia ::



srce

Odakle samo ovo izvuce Unutrašnja praznina - Page 2 900975
Znas sve. ..Hvala na pitanju. ..dobro sam  jakog











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:26 pm

Mislim da ne postoji niko ko se nekada nije sreo sa ovim osećajem.
Kada se stvari dešavaju mimo tebe, a ti ne možeš ništa da učiniš da promeniš.
I ta nemoć više stvara prazninu nego sam dogadjaj.
Upravo praznina kao da ti je neko ukrao ono što čini suštinu tvog bića.

Slabiji zapadnu u depresiju jači se iskoprcaju nekako.
Ali i jedni i drugi ne izlaze bez ožiljka. Neko taj ožiljak vuče do kraja života kao slabost, a neko ga doda mudrosti i iskustvu.

Doživeo...preživeo. Razumeo i danas na to gledam kao na dobar dogadjaj da postanem svoj.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:33 pm

Jedini način da se popuni unutrašnja praznina je -pozitivna emocija . 
Zaljubljenost, strast ,simpatija ....ljubav .  
Sve ostalo(nabrojano )  su aditivi , surogati i emotivni sedativi . 
Najgore je ,ako ,poseduješ sve formalne dokaze da si "ispunjen" ,a ipak češće osećaš "unutrašnju prazninu" . 
Malo manje gore je prihvatati "daj šta daš" rešenja da bi se ta praznina "smanjila" .Mislim na neke "partnere" koji se koriste kao "društvo" ,zabavljači ili "udvarači ".
Od toga je samo gore lagati sebe i druge da je "sve u redu" ,"puno smo srećni"  ,poturanjem i forsiranjem tih "dokaza" ,i sebi i drugima , često  i godinama . 
"Unutrašnja praznina" time neće nestati ,a najmanje neće nestati ako igramo razne "igrice" emotivnog tipa . Suviše je to plitko za tako ozbiljan problem ,no nekima je dovoljno (istine radi )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 9:49 pm

Šefe, čini mi se da si problem praznine "vezao" samo za pitanje partnera.
Ima mnogo drugih praznina.
Mogu biti ljubav i strast lek, ali ne pod obavezno. Svaku prazninu popunjava baš nedostajući deo.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 09, 2015 10:06 pm

brdjanin ::
Šefe, čini mi se da si problem praznine "vezao" samo za pitanje partnera.
Ima mnogo  drugih praznina.
Mogu biti ljubav i strast lek, ali ne pod obavezno. Svaku prazninu popunjava baš nedostajući deo.
Unutrašnja praznina je obično povezana sa emocijama . 
Ima naravno raznih nezadovoljstva ovim ili onim ,ali je čovek zaista "prazan" ako nema sa kime da podeli bar misli ,da popriča na nekom nivou ,poveri se ,te ga neko umiri ,"podigne" i sl .
To su stvari koje se ne dele sa komšijama , kolegama ,poznanicima ,jer praktično spada u neku ličnu "intimu" . 
To se može samo sa "partnerom" ,i to pravim partnerom . 
Ako si nezadovoljan u firmi ,i to te jako deprimira ,to možeš da rešiš sa kolegom ,da podeliš . 
Unutra prazan možeš biti i na psihičkoj osnovi (depresija ,potištenost ) ali to može da reši psiholog ili psihijatar . 
Ako si "unutra prazan" ,naročito emocionalno ,ispuniti te zaista može samo neka jaka ,istinita emocija ,ili jedna osoba koja je u stanju da je pruži. 

Nema "zamene" za to ,iako ljudi jako lako posežu i za "šarenim igračkama" ,da bi pokušali da ispune unutrašnju prazninu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Nov 10, 2015 1:12 am

Danubius ::

,ali je čovek zaista "prazan" ako nema sa kime da podeli bar misli ,da popriča na nekom nivou ,poveri se ,te ga neko umiri ,"podigne" i sl .

Da, upravo tako. A uz tu prazninu ide i nezadovoljstvo, depresija...i sve što sledi..

Naravno, postoji i ona praznina psihološke prirode, mada ja mislim da se teže podnosi emotivna praznina.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Nov 16, 2015 8:43 am

Ko ima imalo duhovnosti sebi, nikada ne može biti prazan.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyPon Jan 09, 2017 5:41 pm

John Doe ::
Ko ima imalo duhovnosti  sebi, nikada ne  može biti prazan.

rasta
I podstanare u glavi.Taman da se raspali jedno kolce. :))

Naiđe taj osećaj praznine,ali za mene je to samo osećaj nemoći da promenim neke stvari jer nije u mojoj moći,ali pozitivno razmišljanje i optimizam su postali jači(iako poneka suza izdajica sklizne-ali to su ipak emocije koje su jače u tom momentu) tako da se trudim da sam uvek vesela i nasmejana.

Lepe misli i optimizam  su lek.  kada77 Duhovitost je urođeni dar koji samo treba primeniti u *pravo* vreme i na *prave osobe*.
Ne razume i ne ume  to svako.
(bem vas depresivne i mračne)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2017 4:08 am

Praznina je najgore osećanje koje postoji...nikome ne bih poželela da se oseća tako...nikome..

A zna da traje danima, mesecima..i onda se navikneš..prilagodiš..živiš...a duboko u tebi tinja bol..onaj koji ne prestaje...










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2017 9:38 am

MadamX ::
Praznina je najgore osećanje koje postoji...nikome ne bih poželela da se oseća tako...nikome..

A zna da traje danima, mesecima..i onda se navikneš..prilagodiš..živiš...a duboko u tebi tinja bol..onaj koji ne prestaje...

Madam, osecam da te zivot osinuo ozbiljno i da ti nisi smogla snage koliko je potrebno da se izboris sa tim. Jako saosecam sa tobom, i sama sam prolazila trnovit put..i nisam verovala da cu ga ikad proci. Sve sto dodje, mora da prodje..i ne valja navknuti se na bol. Svaki covek na planeti mora da pronadje svoj mir. Zivot jeste tezak, ume da udara kad smo najkrhkiji i najosetljiviji..ali ne mozemo se samo predati. Moramo se suociti sa cinjenicom, sagledati je i pokusati da pronadjemo pravo resenje..da pronadjemo iskru svetlosti koja nam pokazuje put za krenuti dalje. Tesko je, ali moramo pronaci snagu da se izborimo sa teretom. . Moramo zbog sebe..jer nista na svetu nije vredno mira u sebi.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2017 2:56 pm

Anđele :heart1:  

Postoje ožiljci koji nikada ne zarastu. Ja se uspešno borim sa depresijom i PTSP-om koji je gori od depresije milion puta. Ali, nikada nisam opuštena.

Praznina je dugo prisutna. Idem dalje..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2017 3:16 pm

Nikad me život milov'o nije a Kačavenda jeste.
By Stojan
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyUto Jan 10, 2017 10:43 pm

MadamX ::
Anđele :heart1:  

Postoje ožiljci koji nikada ne zarastu. Ja se uspešno borim sa depresijom i PTSP-om koji je gori od depresije milion puta. Ali, nikada nisam opuštena.

Praznina je dugo prisutna. Idem dalje..

Madam,  oziljci postoje jer im sama ne dozvoljavas da zacele. Postoji melem za oziljak svaki, ali problem je u tome sto se osetljive i ranjive duse tesko opustaju nakon traumaticnog iskustva...Nepoverljive su i sa strahom prilaze svemu novom, svemu nepoznatom..pribojavajuci se da ce ono traumaticno iskustvo da se vrati..ponovo...osinuce jace.
S osecajem tog straha, osoba odustaje od svega..povlaci se u sebe smatrajuci da je tako zasticena od svega sto boli. Ali,  praznina je tu i zapravo ta praznina boli, vraca  tamo gde te  je zivot zaboleo tako jako i uvek ce te vracati sve dok je se ne resis. Prazninu treba popuniti necim sto volis. Radi bas to sto te ispunjava i cini srecnom.  Misli maximalno okreci ka vedrim stvarima..a to ruzno ostavi tamo gde se desilo..cak u proslost. Druzi se, pevaj..trci, vristi..plesi..radi sve sto nisi radila..budi srecna..misli vedro i pozitivno i mora se razvedriti tvoj svet. Ovo govorim iz sopstvenog iskustva. Misli su cudo..misli s kojima zapocinjemo dan i misli s kojima zaspimo.  Za pocetak, vladaj mislima ne dozvoli da misli vladaju tobom. Madam, osetila sam te i imala sam potrebu da komentarisem za tobom..Osetila sam da si jedna osetljiva dusa, kakva sam i sama...zbog toga ti zelim, da iz svega izadjes jaca i snaznija.. kao nikad pre. ❤
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 1:05 am

Oci-ANDJELA ::

Misli maximalno okreci ka vedrim stvarima..a to ruzno ostavi tamo gde se desilo..cak u proslost. Druzi se, pevaj..trci, vristi..plesi..radi sve sto nisi radila..budi srecna..misli vedro i pozitivno i mora se razvedriti tvoj svet. Ovo govorim iz sopstvenog iskustva. Misli su cudo..misli s kojima zapocinjemo dan i misli s kojima zaspimo.  Za pocetak, vladaj mislima ne dozvoli da misli vladaju tobom.

Jesu čudo, ali osnova dobrog raspoloženja i istinske sreće nisu misli već osećanja. Misli su zapravo proizvod osećanja, i u zavisnosti kako se osećamo tako ćemo i da mislimo. Jedini način da u sebi pokrenemo dobro raspoloženje je da činimo ili bar da pokušamo činiti ono što nas podstiče na pozitivne emocije, samim tim i na pozitivno razmišljanje.
To je jedini način da se 'vlada mislima' kako si navela.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 3:22 am

Slažem se sa vama drage moje, pokušavam da budem pozitivna, i onda ovde, mislim na netu-Fejsu vidim licemerne osobe i vidim još ponešto i upadnem u minus fazu. Juče sam u minus fazi aktivirala stari profil na FB koji nisam ni koristila...ništa time nisam dobila, kao ni onim pisanijem na blogu.
Stvarno je taj Fejs zlo..kada ga nije bilo manje smo znali, videli i manje se nervirali..Samobanovaću se sa Fejsa!
Ne znam stvarno da li sam toliki emotivac pa me pogađaju neke stvari..zapravo sam ljuta i prazna..
#onajosećajkadnepripadašnigde

Hvala vam puno, beskrajno puno :heart1:










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 6:47 am

Prestani popunjavati prazninu, prazninom. Brisanjem profila na FB i ponovnim zahtevima za istim prijateljima, samo  iritiraš ljude.  Koji ti je  izgovor da ti je dugo otkačiti nekoga sa liste prijatelja, nego, brišeš ceo profil, kao da imaš 5000 i kusur prijatelja da probereš nekoga ko ti prija i lajkuje tvoje žvrljotine. Par puta sam prihvatio tvoj zahtev a sada je dosta. Napravi neku selekciju u životu  i saberi se. Lično, smatram sebe za nepodobnog među prijateljima jer sasipam sve u lice, što ne bi prijalo na tvom zidu plača. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 7:19 am

sanjalica.ns ::
Oci-ANDJELA ::

Misli maximalno okreci ka vedrim stvarima..a to ruzno ostavi tamo gde se desilo..cak u proslost. Druzi se, pevaj..trci, vristi..plesi..radi sve sto nisi radila..budi srecna..misli vedro i pozitivno i mora se razvedriti tvoj svet. Ovo govorim iz sopstvenog iskustva. Misli su cudo..misli s kojima zapocinjemo dan i misli s kojima zaspimo.  Za pocetak, vladaj mislima ne dozvoli da misli vladaju tobom.

Jesu čudo, ali osnova dobrog raspoloženja i istinske sreće nisu misli već osećanja. Misli su zapravo proizvod osećanja, i u zavisnosti kako se osećamo tako ćemo i da mislimo. Jedini način da u sebi pokrenemo dobro raspoloženje je da činimo ili bar da pokušamo činiti ono što nas podstiče na pozitivne emocije, samim tim i na pozitivno razmišljanje.
To je jedini način da se 'vlada mislima' kako si navela.
Nacin razmisljanja je pokretac nas i nasih osecanja. Sve je u glavi...i u nacinu pristupa zivotu i problemima. Vodeci se mislima oca Tadeja: "kakve su ti misli, takav ti je zivot" dosla sam do zakljucka da zaista mislima i nacinom razmisljanja mi mozemo okrenuti nas svet. Moramo razmisljati pozitovno, a prvenstveno trebamo da preispitamo sebe sta je to sto bi nas usrecilo? Koji su nam zivotni ciljevi. Moramo ih postaviti sebi dostupnim..kako bi smo ih ostvarili i usrecili sebe. Moramo se pokrenuti. Napunimo glavu vedrim i pozitivnim mislima i tako spremno krenuti da zivimo..i da radimo ono sto nas ispunjava i sto nam donosi srecu i uliva nadu.( navela sam gore vec). A misli koje nas podsticu da se osecamo lose, treba totalno izbaciti iz glave. Resenje je u nama..samo ga treba pronaci. Kao sto smo pronasle parfem za Danija i Ziku. .. gib5
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 2:59 pm

John Doe ::
Prestani popunjavati prazninu, prazninom. Brisanjem profila na FB i ponovnim zahtevima za istim prijateljima, samo  iritiraš ljude.  Koji ti je  izgovor da ti je dugo otkačiti nekoga sa liste prijatelja, nego, brišeš ceo profil, kao da imaš 5000 i kusur prijatelja da probereš nekoga ko ti prija i lajkuje tvoje žvrljotine. Par puta sam prihvatio tvoj zahtev a sada je dosta. Napravi neku selekciju u životu  i saberi se. Lično, smatram sebe za nepodobnog među prijateljima jer sasipam sve u lice, što ne bi prijalo na tvom zidu plača. rasta

Nisam izbrisala stari profil. Ostaje aktivan.

I...grešiš..Ja veoma cenim i poštujem takve "nepodobne" kao što si ti, koji mi saspu sve u lice.

I nije bre ono zid plača, ono je više politikon+muzički tobogan+klub ljubitelja životinja-pasa i mačaka :brdski2:

*****
Prazninu koju sam juče osećala..hmm..bio je to više BES..Mučnina..

Mogu da i objasnim detaljnije ako hoćeš..

Ajd da objasnim u kratkim crtama: Vas 5 koji živite u Srbiji i blizu Srbije-mislim na tebe i Justi, odlučite da pošaljete jedni drugima neke sitne poklone i čestitke za NG.
Dogovarate se preko pp. Ja o tome ništa ne znam, a takođe mogu i želim da pošaljem makar čestitku, onu pravu..ne moram da dobijem poklon, važno mi je da pošaljem drugima..Ali, ne dobijam mogućnost da se pridružim "akciji"..

I kako onda da se ne ljutim, da ne budem u minus fazi i da izbegnem

onaj osećaj da ne pripadam..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 3:13 pm

Ne volim kada mi neko organizuje život, ni kroz predlog. Inače, svašta bi mogli al' nećemo. rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 4:30 pm

JD, odlutali smo od teme. Dadoh samo primer za ovaj forum, to se dešavalo u blog FB grupi. Ni ja ne volim da mi neko drugi organizuje život, nije poenta u tome, već u izbegavanju..mogli su bar da pitaju da li želim, da li mogu da se uključim u tu NG akciju..ne verujem da je to bilo spontano. Ali nema veze..ovde mi se to desilo u vezi susreta uživo..

Idem dalje...delić praznine ostaje..i to mogu samo da shvate oni koji nemaju decu..










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 4:31 pm

Jebali te blogovi. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 4:34 pm

ANEX

Troje dece petoro unučadi.
Malko se smiri, proći će te lupetanje a za blogove treba imati šlifa. Slabo pišeš a nedostaje ti tema. Čitaj!
rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 4:39 pm

Jedan kineski car iz dinastije Đin razbolio se od neizlječive bolesti. Niko od ljekara nije mogao da mu pomogne, svakog dana stanje cara se pogoršavalo. Jedan od dvorana mu je savjetovao da se obrati jednom mladom mudracu.

Kada je car došao kod mudraca, rekao mu je: "Izliječi me!".

Mudrac je rekao: "Ja nijesam ljekar, ja ne liječim bolesti, ali vam mogu otkriti tri razloga, zbog kojih se dešavaju sve bolesti uopšte, ako se budete pažljivo odnosili prema ovome što ću vam reći, možete da pomognete sami sebi."

Car sjede pored noga mudraca i poče pažljivo da ga sluša.

Mudrac je počeo da govori:

Prvi uzrok - je nedostatak svrhe i smisla u životu.

Drugi uzrok - je prisustvo pogubnih misli i emocija u duši.

Treći uzrok - je nepoznavanje zakona Univerzuma.

Prema tome:

spoznajte ko ste i zašto ste došli na ovaj svijet,
oslobodite se razornih misli,
spoznajte prave zakone ovog svijeta.

Samo u tom slučaju možete da povratite zdravlje. Pošto ćete na taj način početi da živite u harmoniji sa Univerzumom, a on je izvor svega, i radosti, i uspjeha i zdravlja.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 5:27 pm

John Doe ::
ANEX

Troje dece  petoro unučadi.
Malko se smiri, proći će te lupetanje a za blogove treba imati šlifa. Slabo pišeš a nedostaje ti tema. Čitaj!
 rasta

Smirena sam, ne lupetam. Samo pišem zašto se osećam prazno.

A što se bloga tiče...imam i šlifa i tema.. :brdski2:

Stajem ovde sa smaranjem o blogu. lady










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptySre Jan 11, 2017 5:31 pm

aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyNed Jan 15, 2017 5:58 pm

Oci-ANDJELA ::

Nacin razmisljanja je pokretac nas i nasih osecanja. Sve je u glavi...i u nacinu pristupa zivotu i problemima. Vodeci se mislima oca Tadeja: "kakve su ti misli, takav ti je zivot" dosla sam do zakljucka da zaista mislima i nacinom razmisljanja mi mozemo okrenuti nas svet. Moramo razmisljati pozitovno, a prvenstveno trebamo da preispitamo sebe sta je to sto bi nas usrecilo? Koji su nam zivotni ciljevi. Moramo ih postaviti sebi dostupnim..kako bi smo ih ostvarili i usrecili sebe. Moramo se pokrenuti. Napunimo glavu vedrim i pozitivnim mislima i tako spremno krenuti da zivimo..i da radimo ono sto nas ispunjava i sto nam donosi srecu i uliva nadu.( navela sam gore vec). A misli koje nas podsticu da se osecamo lose, treba totalno izbaciti iz glave. Resenje je u nama..samo ga treba pronaci.

Znaš kako.....lako je to reći, ali malo teže sprovesti u delo. Ne pronalaze se svi u izjavama ovakvog tipa. Naime, želeli bi, ali ne uspevaju. A zašto? Zato, jer nisu svi istoga kova, nisu svi satkani od optimizma i pozitivnog gledanja na svet i život uopšte. Upravo zato i postoji podela na optimiste, pesimiste, i one između. Ljudi su različitog karaktera i on u prvom redu određuje njihovu reakciju na događaje i ono što im se dešava. To je taj 'način razmišljanja' koji je, kako kažeš, pokretač nas i naših osećanja. Neko će lakše da se okrene lepim stvarima i da ispliva iz problema, neko teže, a neko nikako sam. Zato, nekom je dovoljan urođeni optimizam, drugima pak, potrebno je da se nađu u situaciji koja bi im pokrenula pozitivna osećanja, samim tim i pozitivne misli.
Nazad na vrh Ići dole
Oci-ANDJELA
Anđelina
Oci-ANDJELA


Datum upisa : 08.06.2008

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyNed Jan 15, 2017 10:54 pm

sanjalica.ns ::


Znaš kako.....lako je to reći, ali malo teže sprovesti u delo. Ne pronalaze se svi u izjavama ovakvog tipa. Naime, želeli bi, ali ne uspevaju. A zašto? Zato, jer nisu svi istoga kova, nisu svi satkani od optimizma i pozitivnog gledanja na svet i život uopšte. Upravo zato i postoji podela na optimiste, pesimiste, i one između. Ljudi su različitog karaktera i on u prvom redu određuje njihovu reakciju na događaje i ono što im se dešava. To je taj 'način razmišljanja' koji je, kako kažeš, pokretač nas i naših osećanja. Neko će lakše da se okrene lepim stvarima i da ispliva iz problema, neko teže, a neko nikako sam. Zato, nekom je dovoljan urođeni optimizam, drugima pak, potrebno je da se nađu u situaciji koja bi im pokrenula pozitivna osećanja, samim tim i pozitivne misli.

U pravu si, nije lako nositi se a  ni izboriti se sa tim. Osetljive i ranjive duse, moraju imati nekog snaznog ko ce ih bodriti i pokrenuti..uvek kad ne mogu pokrenuti se same. Moze to biti majka, suprug, prijatelj, prijateljica..neko kome verujemo. Treba razgovarati o problemu..ne potiskivati ga u sebi..razgovarati sa onim, za koga smatramo da je kompetentan da nas saslusa i savetuje...da nam pomogne. Zivot ume da boli i da povredi i one najsnaznije, ali uz pomoc osobe koja nas razume ispliva se lakse.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 EmptyČet Sep 28, 2017 10:55 pm

... je nešto što svako od nas nosi u sebi u određenom statusu života. Pomoć uglavnom dođe od samog sebe mada je ponekad potrebno čuti glas ...
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Unutrašnja praznina - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Unutrašnja praznina   Unutrašnja praznina - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Unutrašnja praznina
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: FILOZOFIJA-
Skoči na: