DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?

Ići dole 
+39
Black Wizard
nepogoda
Mima65
Blebetalo
daljinski
podbarac
bosankaa
Danubius
ZoxZoja
Sibila_
Diplomirani Duduk
Astra
Kijara-brm
Kica/Praja
pesma
carpathia
lollypop
Auror@
Bokssha
Samhain
allure
brunolino
Harite
drdoktor
AstrinaKomsinica
Crna_ovca
EAGLE
Helena Trojanska
njushkalo_
Klosarka
sonia
cojle
zirafa
Ivana_258
Amisela
popovac
Lily
sanjalica.ns
determinanta
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Mar 14, 2010 5:13 pm

First topic message reminder :

Sve je više društava za zaštitu životinja ,što u zemlji
koja ima narodne kuhinje za gladne i pola stanovništva ispod granice
siromaštva , ponegde izazove žučne polemike .
Šta mi mislimo o tome
-plemeniti gest , potreba ,ili moda kojom želimo dokazati da smo na
nivou "kulturnih zemalja "?



Nije u okviru teme direktno, ali sve je više "ljubitelja" pasa, mačaka i čega sve još ne , koji ulažu milione u azile i ostale stvari , a ne smeta im neko gladno dete na ulici . Slažem se da je i životinja biće , ali nikada neću shvatiti da je nekom neka džukela preča od nekog deteta .
Farmaceutska industrija neka proba "pomade "na dobrovoljcima , uostalom , ima dovoljno "mazalica" i bez novih , ali sprečavati razvoj nekog leka samo zato što će to koštati života dva majmuna i stotinjak pacova , je suludo .
Ko god šta kaže , ne verujem da je neko namerno okrutan prema životinjama . Po toj logici, hajde da ne jedemo ni meso -jer za to ubijamo životinje . Dok se ne nadje opet neki borac protiv okrutnosti prema ribama i kupusu i krompiru -jer su i biljke žive . Glupost. Da se tako razmišljalo , još uvek bi umirali od najbezazlenijih bolesti.










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10


Poslednji put izmenio Danubius dana Čet Jan 05, 2023 1:20 pm, izmenio ukupno 5 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Jul 11, 2016 9:24 am

Vest koja je upravo stigla (ko zna koja po redu ) I niko ništa ne preduzima ,samo mirno "držite" i dalje pit bulove ? 
-----

UŽAS U NOVOM SADU Dva pitbula ubila čoveka
Stravična nesreća odigrala se rano jutros na Petrovaradinu, kada su dva psa, rase pit bul, pobegla iz dvorišta i zaklala komšiju.
Kako saznajemo, psi su izašli iz kuće R.M. i napala prvog komšiju Đ.M. (84), koji živi u kući pored.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Jul 11, 2016 9:36 am

Danubius ::
Vest koja je upravo stigla (ko zna koja po redu ) I niko ništa ne preduzima ,samo mirno "držite" i dalje pit bulove ? 
-----

UŽAS U NOVOM SADU Dva pitbula ubila čoveka
Stravična nesreća odigrala se rano jutros na Petrovaradinu, kada su dva psa, rase pit bul, pobegla iz dvorišta i zaklala komšiju.
Kako saznajemo, psi su izašli iz kuće R.M. i napala prvog komšiju Đ.M. (84), koji živi u kući pored.

Nije Nesreća, nego ubistvo. Vlasnika pasa treba krivično da odgovara.


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Avg 25, 2016 3:41 pm

Izvesni Zemunac ,MMA borac u suzama je tražio pomoć i nudio nagradu ko mu pronađe voljenog psa (rase  o kojoj se kaže : Cane Corso je izuzetan pas, ali nije za svakoga. On nije " cool pas da ga imate u svom dvorištu" niti "ego bilding" hladno oružije na kraju povodca.
Ovaj veliki, dominantni pas jake volje, predstavlja veliku odgovornost za vlasnika.
Radi se o tome da koga "poznaju" ,ne diraju ,ali koga ne ....raskinu . Zato se smatraju odličnim "čuvarima" i "zaštitnicima" .

https://www.facebook.com/dusan.dzakic.9/videos/1296080310404556/

Priča se završila hepiendom .Na fotografiji - emotivni  "gazda" i "slatki psić" 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Dusan-dzakic-foto-fejsbuk-1472125600-977975
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Avg 26, 2016 7:51 pm

Danas se na fb pojavio prilog u kome stoji pitanje "Da li divlje svinje imaju veća prava na zemlju od zemljoradnika" (ili slično) jer divlje svinje prave velike štete u poljima.

U komentaru sam napisao:
"Da li psi (čipovani ili lutalice) imaju veća prava na ulicu od ljudi?
Pitanje je isto."
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Avg 26, 2016 8:20 pm

Diplomirani Duduk ::
Danas se na fb pojavio prilog u kome stoji pitanje "Da li divlje svinje imaju veća prava na zemlju od zemljoradnika" (ili slično) jer divlje svinje prave velike štete u poljima.

U komentaru sam napisao:
"Da li psi (čipovani ili lutalice) imaju veća prava na ulicu od ljudi?
Pitanje je isto."

Divlje svinje imaju sva prava na boravak u ataru kao svom prirodnom staništu. Ali kako je isti izvor egzistencije ljudima nađen je kompromis. Lovačko društvo koja gazduje na određenoj teritoriji dužno je da nadoknadi štetu koju divljač nanese poljoprivrednicima. Znači ono što divlje svinje izriju, pojedu i unište se prijavi i dobije se nadoknada. Isto je i u planinskim uslovima gde vukovi ii medvedi prave štetu stočarima. Mada mislim a nisam sigurna da tu štetu plaća Država a ne Lovačka društva jer su u pitanju zaštićene vrste.

A po "ljubiteljima" životinja psi lutalice imaju sva prava pa čak i pravo da se procesom dedomestifikacije pretvore u novu autohtonu divlju vrstu i da se ponašaju onako kako im propisuje njihov genetski kod.

Nazad na vrh Ići dole
Diplomirani Duduk




Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Avg 26, 2016 9:09 pm

ZoxZoja ::
Lovačko društvo koja gazduje na određenoj teritoriji dužno je da nadoknadi štetu koju divljač nanese poljoprivrednicima. Znači ono što divlje svinje izriju, pojedu i unište se prijavi i dobije se nadoknada. Isto je i u planinskim uslovima gde vukovi ii medvedi prave štetu stočarima. Mada mislim a nisam sigurna da tu štetu plaća Država a ne Lovačka društva jer su u pitanju zaštićene vrste.

To pravo postoji teorijski ali izgleda ne i praktično.
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyUto Sep 06, 2016 7:37 pm

Ovdje gdje zivim, jedno od prvih "pravila" koje sam naucila ..."postovati kucne ljubimce, vise nego im vlasnike"  :brdski2:
Vlasniku mozete svasta da kazete. .. da pljunete ili udarite. ..manja je kazna nego da to uradite njihovom ljubimcu.
Prije par veceri sam bila na jednom skupu. ..na trgu. ..
Nas 50tak. .. u toku je zabavno vece. .. lagana muzicka podloga. ..  Divne price o svakom dijelu grada. ..
Nedaleko od mene sjedi zena. ..dva kuceta pored nje. ..
U blizini zena sa djetetom od nekih 12-13 godina i od neke 2-3 godine. ..Ovo mladje poprilicno divlja ...Sve troje su tu. ..eto interesantno. ..sarenilo. ..muzika... Ali. ..osjecaja za druge nemaju...
Primjetila sam kako mali zadirkuje kucice. .. zadirkuje. ..onako bas grubo. Vlasnica istih ga opominje. ..ma jok. ..nista dijete, a nista i majka. ..prica na turskom sa tim starijim djetetom.
U momentu. ..drzi malog za ruku. ..on je vuce ka kucicima i kako prilazi, nogicom sutira kuce. Ona nista!  Ustaje vlasnica i pocinje da vice na nju. ..ova brblja na turskom. ..mali ponovo udara kuce. Zena refleksno ili sta. .. hladno lupi samar malom.
Svi smo u soku. ..Svi gledamo i ne reagujemo!
Ne znam ni kako reagovati. ..zao mi djeteta. ..Ako vec neko zasluzuje samar, to je majka. Dijete ne zna, ali ona vrlo dobro zna gdje je i da ne smijes pomaziti psa bez odobrenja vlasnika, a kamoli sta drugo.
Mali vristi. ..majka se dernja  (na turskom naravno ) ...
Zena joj govori da ce sacekati policiju...ako vec planira da ih zove. ..sto ova nije ucinila, a i kako kad rijec njemackog ne zna. Mi ostali. .. mozda ruzno, ali ostadosmo nijemi na sve. ..i vratismo se onome zbog cega smo tu.
Toliko o zastiti ljudi i zivotinja. ..ovamo kod mene. ..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySre Sep 07, 2016 6:44 pm

bosankaa ::

Primjetila sam kako mali zadirkuje kucice. .. zadirkuje. ..onako bas grubo. Vlasnica istih ga opominje. ..ma jok. ..nista dijete, a nista i majka. ..prica na turskom sa tim starijim djetetom.
U momentu. ..drzi malog za ruku. ..on je vuce ka kucicima i kako prilazi, nogicom sutira kuce. Ona nista!  Ustaje vlasnica i pocinje da vice na nju. ..ova brblja na turskom. ..mali ponovo udara kuce. Zena refleksno ili sta. .. hladno lupi samar malom.
Da se razumemo ,ne podcenjujem nikoga ,ali ...mali se samo ponaša kao kod kuće u Anadoliji ,gde je kod daidže Ismaila video  koze u kući ,a o psima i mačkama da se i ne govori ,tamo ih sigurno "isprate" nogom u dupe .I đeda je video kako mlati magare ,verovatno ,i smatra to normalnim .
Kriva je naravno majka ,jer bar ona mora da shvati da kada si u Rimu -ponašaj se kao Rimljanin .
Ne opravdavam gospođu Hundlieber ,jer je dete valjda važnije od životinje ,ali ni ne zameram puno ,kodeksi ponašanja moraju važiti za sve . Ako se stoka mirno šeta ulicama Kalkute ,ne treba da se taj običaj uvodi u Pešti ,ako ima 10 Indijaca prisutno ,niti dete ne treba da vrši nuždu na ulici ,ako je tako naviklo u Ulan Batoru . 
No to je naravno drugi problem ,i različit od ovih naših . U Beču sigurno svaka gospođa pokupi  shit3 za svojim "ljubimcem" .
Kod nas "ljubitelji" toliko vole svoje ljubimce da im je ok da njihova mrcina šeta bez korpe i povoca ,da bi se "rastrčali" .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySre Sep 07, 2016 7:08 pm

U vise navrata sam iznijela svoj stav i misljenje o kucnim ljubimcima. Nikad mi nece biti jasna ta ljubav. ..jaca i od roditeljske. Pisem konkretno za Bec. Zivotinje pa ljudi. ..cisto da se zna.
Situacija u kojoj sam se nasla jeste nezgodna ... Da je dijete bilo samo  ...ili da je slucajno naletilo i zakacilo kuce. ..sigurno bih reagovala i stitila dijete.
Ovako. ..svakodnevno se susrecem I grozim se na tu nekulturu. ..svejedno iz koje zabiti , grada, drzave dolaze. .. civilizuj se, ako vec tamo negdje nisi.
Nisam nacionalno nastrojena, ali ponasanje vecine Turaka ovdje je katastrofalno!
I sto je najgore, oni ne zele da se integrisu!
Necu dalje. ..jer je mimo teme. ..Eto cist primjer njijove  (ne)kulture  i nevjerovatne i meni po malo i sulude ljubavi prema zivotinjama.
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySre Sep 07, 2016 7:21 pm

Prvi put kad sam bio u Beču pa izašao ujutro ko pravi po leba video zapišane ulice . Oni koji su imali radnje vidim peru . Prvo sam pomislio da se puno pije piva pa se mokri ko gde stigne , jbt pa ovi gori od nas pomislih . Onda mi ćera objasni da je to od kučića . Leleee.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Okt 14, 2016 5:09 pm

U Kolčesteru (Engleska ) "kućni ljubimac" ,staford terijer je usmrtio 4 mesečnu bebu ,a drugo dete staro 22 meseci i majku teško povredio . 
I neka mi neko objasni ,kome i zašto  trebaju takve rase pasa za "kućne ljubimce " ??? 
Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Staford-pas-foto-profimedia-1461394201-892201










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 2:31 pm

Danubius ::

Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

Takvog normalnog  teško da ćeš naći. Uglavnom su to kompleksaši koji žele da ostave utisak da su bitni. Znaš ono: 'vodam ovo čudovište, ne može mi niko ništa, a ja mogu da zaebavam koga hoću'. To nisu obične, prosečne osobe, već ekstremi u psihološkom smislu. Ili jadare kojima fali samopouzdanja, ili pak poremećeni agresivni mozgovi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 2:38 pm

sanjalica.ns ::



Takvog normalnog  teško da ćeš naći. Uglavnom su to kompleksaši koji žele da ostave utisak da su bitni. Znaš ono: 'vodam ovo čudovište, ne može mi niko ništa, a ja mogu da zaebavam koga hoću'. To nisu obične, prosečne osobe, već ekstremi u psihološkom smislu. Ili jadare kojima fali samopouzdanja, ili pak poremećeni agresivni mozgovi.
Kakogod ....država ne preduzima ništa u vezi zabrane držanja krvoločnih pasa ,ulice su prepune čopora .
Neki dan je jedan stariji bračni par u Vršcu završio sa teškim povredama  .
Pas je napao ženu ,i izujedao je po grudima ,muž je pokušao da je spasi ,i sad su oboje  u bolnici zbog višestrukih ujeda. 
Da je pas malo više skočio pa joj dohvatio vrat -preklao bi ženu . 
I nikom ništa .....samo dnevna  novinska vest .Dok opet neki pas nekoga ne ubije (kao onog penzionera u Petrovaradinu nedavno) ,tri dana se priča o tome ,i nikom ništa . 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 8330184193_ddb6e3c995_k-620x350










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 3:06 pm

Danubius ::

I nikom ništa .....samo dnevna  novinska vest . 

U većini slučajeva čak ni to. U mom komšiluku pre nekih dve godine staford koji je istrčao iz otvorenog dvorišta klao je pudlu pred očima vlasnice. Pri pokušaju da odbrani svog psa žena je zadobila teže rane u predelu stomaka. I naravno, niko nije odgovarao, bez obzira na prijavu. Vlasnik staforda koji je držao psa van boksa u dvorištu sa otvorenom kapijom još se našao uvređen, kao šta ima da prolazi pored njegove kuće.

Takođe, u ulici mojih roditelja pitbul je usmrtio već dva komšijska psa, a niko ne sme da ih prijavi, kažu da toj familiji 'fali koja daska' i da se plaše za svoju bezbednost.

A tek ovi slučajevi gde su smrtno nastradali ljudi-jezivo, a što je najstrašnije- ne verujem da će se nešto zakonski učiniti po tom pitanju. Za ove komunalce je najbitnije da prate gde ti se pas pokenjao, a ne da li pas krvoločne sorte na njušci ima korpu.
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 4:33 pm

Ovde dobijes manje robije ako osines gazdu ili ga ubijes nego psa da sutnes.
Dakle ako te ugrize pas batinu pa osini gazdu (dok je bez psa inace ces morati oboje)
Ne daj boze da mi takav ker izgrize ili ubije nekoga od mojih. Siguran sam da ni pas a ni cela porodica ne bi preziveli pa neka me onda apse.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 5:13 pm

daljinski ::
Ovde dobijes manje robije ako osines gazdu ili ga ubijes nego psa da sutnes.

Tako i treba. Nije životinja kriva što je takva kakva je. Rođenjem dobija određeni pedigre, a na vlasnicima je obaveza da takvu životinju odgajaju na odgovarajući način.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 5:30 pm

sanjalica.ns ::


Tako i treba. Nije životinja kriva što je takva kakva je. Rođenjem dobija određeni pedigre, a na vlasnicima je obaveza da takvu životinju odgajaju na odgovarajući način.

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 8:46 pm

ZIKO ::

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.

Ne, to znači da ću tebi da nabavim jednog koji se češlja petardom da te podseti na neke lepe trenutke :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 9:41 pm

Danubius ::

Ko normalan želi da mu se "deca igraju" i "odrastaju"  sa stafordom ,pit bulom , rotvajlerom , dobermanom ???

Ja sebe smatram poprilično normalnim ( što se na forumu baš i ne vidi smehsmeh  ),i mogu reći da sam kada su mi deca bila mala imao staford terijera kojeg smo dobili na nagradnoj igri preko radija. I mogu samo reći da je pas ono što vlasnik od njega napravi. Naša Megi je bila kao mače,umiljata i razmažena do bola. Toliko da su je dva puta krali. Drugi put je nisam pronašao,a bila je dve godine kod nas.I nikada se nije desilo da je zarežala na bilo koga,a kamoli da je nasrnula.
Drugi slučaj.
Brat od tetke ima staforda koji ponosno nosi ime Toša smehsmeh ...a ime mu baš pristaje :rlol:  Ima ćerku čiji je to pas i umiljat je i šašav.

Dakle opet ponavljam da je pas ono što vlasnik od njega napravi,a ne ono što je rasa odredila,i ne može se generalizovati i zbog slučajeva kao što je ovaj u Engleskoj osudjivati sve pse te rase.
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 10:31 pm

DPotpuno se slažem sa Blebetalom, apsolutno se na psa prenosi karakter i narav vlasnika kao i psihička stabilnost. Odnos ukućana u kojoj se pas nalazi, mirnoća, sve to jako utiče na vaspitanje psa. Svaka agresivnost kod pasa bilo koje pasmine se iskazuje kod neurotičnih, konfuznih, agresivnih vlasnika koji u većini slučajeva podstiču psa. Pas traži gazdu i potpuno mu veruje, samo profil vlasnika odredjuje profil psa. Negde mi je žao što se uključi u ovu temu, koju smatram neprimerenom, jer ovde globalizacija ne može biti prisutna. Puno normalnih ljudi poznajem i sa staforcima, dobermanima, rotovima.... koji imaju decu i nikakav problem. 
Ceo život živim sa psom pored sebe, puno vremena provodim u prirodi (parkovima) sa njom, verujte da kad naidje nekad neki lik sa psom koji je nepopularan i poznat ostalim "kučkarima", komentarišemo vlasnika, ne psa.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 11:21 pm

Blebetalo ::



Dakle opet ponavljam da je pas ono što vlasnik od njega napravi,a ne ono što je rasa odredila,i ne može se generalizovati i zbog slučajeva kao što je ovaj u Engleskoj osudjivati sve pse te rase.

Mima65 ::
 Puno normalnih ljudi poznajem i sa staforcima, dobermanima, rotovima.... koji imaju decu i nikakav problem. 
Ceo život živim sa psom pored sebe, puno vremena provodim u prirodi (parkovima) sa njom, verujte da kad naidje nekad neki lik sa psom koji je nepopularan i poznat ostalim "kučkarima", komentarišemo vlasnika, ne psa.
Pre nego što počnemo razmenu mišljenja ,da se razumemo jedno -ja ne mrzim pse .Kao dete sam imao ogromnog vučjaka ,toliko velikog da sam ga jahao kao konja . Međutim ....jednom je pobegao ,i kada se vratio nije bio više "isti" .Režao je ,napadao ljude ,i posle par ugriza ,nije bilo drugog "otišao je na selo" ,kako su meni rekli . Naravno ,"uspavan je" . 
E sad ....kasnije je otkriven i mogući razlog "promene karaktera" .Neko ga je vezao tankom žicom ,koju niko nije primetio jer je bio ogroman ,i ta žica mu se urezala u vrat ,to smo čuli od veterinara . 
No, podsetio bih vas na onu narodnu -Nije keru verovati (a kasnije ću reći i zašto ) 
Ne odnosi se to na sve pse -moje negodovanje se odnosi na "krvoslednike" ,ako sam se dobro izrazio . 
Neka mi neko od ljubitelja pasa objasni -koja je logika uopšte stvarati "borbenog psa" ,tj živo oružje ,kome se veštački formirala čeljust ,muskulatura ,osobine ,silnim ukrštanjem sa jednim jedinim ciljem -da ubija ? 
Da ne nabrajam sve te pasmine ,svi ih znamo . 
Zašto "keru nije verovati" ,objasniću na istraživanju američke veterinarske asocijacije koja je pratila 20 godina izveštaje o napadu pasa sa smrtnom posledicom po čoveka ,i to izgleda ovako : 

- pitbul -  66 žrtava. 
-rotvajler – 39 žrtava
-nemački ovčar -17
-sibirski haski – 15
-mešanac vuka i psa – 14
-aljaski malamut – 12
-doberman – 9
-čau-čau – 8
-doga – 7
-bernandinac – 7

Primećujete obrazac ,koji psi se tu pojavljuju ?Primećujete li da je među ubicama ljudi i više nego simaptični čau-čau,gotovo pa ukrasni pas  ? Ili bernardinac -koji je sinonim za spasioca ljudi ? 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 01_Chow_Chow-819x1024

Znajući ovo ,znajući koji psi ubiju ili rane čoveka (najčešće ) zar ne bi neki normalan zakon mogao da ograniči pravo posedovanja ,na recimo :
-nemački ovčar ,vojska ,policija ,lica kojima je to "radni pas" 
-Malamut ,Haski -lica kojima je to radni pas 
-Doberman ,rotvajelr i sl -radni pas za zaštitu lica i objekata od važnosti 
- Pit bul ,i slične vrste borbenih pasa -NIKO ,sem ovlaštenih institucija 

Sve druge vrste pasa ,od većih i težih -poseduju samo ljudi koji dostave dokaze o posedovanju uslova za držanje ,veterinarske potvrde ,obavezna potvrda o dresuri 
Svi drugi psi ,čuvarkuće ,kućni psi ,ukrasni -držati pod uslovima predviđenim i sadašnjim zakonima .
SVI PSI -čipovanje i vakcinisanje ,povodac i korpa .
SVI VLASNICI koji se ne drže zakona -drakonski kazniti ,zabraniti držanje doživotno . 
Lutalice -ili u azil ,ili "uspavati" ,ako nema drugog humanijeg rešenja .Psi nisu ugrožene vrste ,da bi uklanjanje nekih jedinki bio neki problem . 
I onda nema  ni napada ,ni smrti ili ranjavanja ,ni naplate štete građanima ,ni neke veće štete po populaciju pasa .
Nemoguće ? Vrlo moguće ,samo se treba uvesti red i zakon -kao i u svim drugim oblastima .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nepogoda

nepogoda


Datum upisa : 12.10.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 11:34 pm

ajme, ja roman ispisah malopre i ništa se nije pojavilo na temi lalal
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 11:47 pm

sanjalica.ns ::
ZIKO ::

Znaci, kad naidjes na psa koji laje na sve zivo, nije on kriv sto imitira gazdaricu.

Ne, to znači da ću tebi da nabavim jednog koji se češlja petardom da te podseti na neke lepe trenutke :rlol:


Moze to za trenutke ali ne bih bas da se trosis previse. Posalji mi link pa cu sam da narucum. Sto lajavije, to bolje.
Nazad na vrh Ići dole
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Okt 15, 2016 11:50 pm

Danubius ::

Neka mi neko od ljubitelja pasa objasni -koja je logika uopšte stvarati "borbenog psa" ,tj živo oružje ,kome se veštački formirala čeljust ,muskulatura ,osobine ,silnim ukrštanjem sa jednim jedinim ciljem -da ubija ? 

To ti nijedan pravi ljubitelj pasa ne može reći,jer niko od njih ne odgaja pse za borbu.

Danubius ::

Da ne nabrajam sve te pasmine ,svi ih znamo . 


Krave, mačke, konji, svinje, rakuni ubiju 655-oro ljudi godišnje.

Ko gaji krave,mačke,konje i svinje ako usmrte toliko ljudi ?

Reptili, gušteri i zmije koje nisu otrovne ubiju 77-oro ljudi godišnje.

Ovo valjda spada pod nesrećnim slučajevima ?

Ajkule ubiju 11 ljudi godišnje.

Kojih 11 ljudi je imalo tu potrebu da se kupa zajedno sa ajkulama,i kolika bi smrtnost od ajkula bila kada bi nam ajkule šetale ulicama,kada je ovakva statistika a nigde veze nas i ajkula sa prirodnim staništem

Danubius ::

Vrlo moguće ,samo se treba uvesti red i zakon -kao i u svim drugim oblastima .

A gde ti to vidiš red i zakon u ovoj državi,i u kojim to oblastima vlada red?
Nazad na vrh Ići dole
sanjalica.ns
Explorer Of Dreams
sanjalica.ns


Datum upisa : 06.01.2010

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Okt 16, 2016 1:33 am

Svi koji misle da isključivo plemenitošću i jednim suptilnim odnosom prema psu mogu definisati njegov karakter grdno se varaju. Naime, postoji nešto što se zove genotip, tj skup svih nasleđenih osobina koji u interakciji sa okolinom kreira ponašanje pojedinca, kako kod ljudi, tako i kod pasa.

Za krvoločne pse je karakteristična prirodna, urođena agresivnost i potreba za dominacijom, i samo pravilan odgoj, dresura i čvrsta ruka mogu stvoriti psa poslušnog i potpuno odanog, ali isključivo svom gazdi. Za ostale takav pas predstavlja priličnu opasnost. Čak se za dobermane smatra da nakon osme godine života mogu doći u situaciju da napadnu i samog gazdu, iako nisu na vrhu liste najopasnijih pasa.

Tako da, ne bih se ja s' tim zaebavala, a vi kako hoćete...., ali ako već preferirate ovakve pse, onda im bar nataknite korpu i povodac i ne dozvolite da ih šetaju curice koje zajedno s' krevetom nemaju ni 30 kg trtrr
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65


Godina : 58
Location : Beograd
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Okt 16, 2016 9:32 am



Tako da, ne bih se ja s' tim zaebavala, a vi kako hoćete...., ali ako već preferirate ovakve pse, onda im bar nataknite korpu i povodac i ne dozvolite da ih šetaju curice koje zajedno s' krevetom nemaju ni 30 kg trtrr[/quote]


Apsolutno saglasna sa ovim delom teksata. top88


Ako ljudi i imaju želju da im pas bude od pasmina proglašenih i dokazano opasnih, jedino rešenje za to je kad se šeta da ima korpu na njušci, da je vlasnik dovoljno snažan da ga može obuzdati. mahmah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Okt 17, 2016 11:24 am

Blebetalo ::


To ti nijedan pravi ljubitelj pasa ne može reći,jer niko od njih ne odgaja pse za borbu.

Pa,tako se deklarišu oni koji ih "drže" i "dresiraju" 

Blebetalo ::


A gde ti to vidiš red i zakon u ovoj državi,i u kojim to oblastima vlada red?
Vlada ,vlada .Probaj da ne platiš porez ,ili voziš neregistrovano vozilo ,ili bilo šta slično(kao "običan građanin" ) -pa da vidiš kako se "poštuje zakon"  I do zatvora ćeš stići . spite
Mima65 ::





Ako ljudi i imaju želju da im pas bude od pasmina proglašenih i dokazano opasnih, jedino rešenje za to je kad se šeta da ima korpu na njušci, da je vlasnik dovoljno snažan da ga može obuzdati.   mahmah
Upravo to i kažem - samo treba da se poštuje zakon .
Drži ga u svojoj kući ,pa uživaj u njemu koliko hoćeš ,a ako ga vodiš među ljude -poštuj propise ,i onda nema problema .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySre Dec 07, 2016 4:51 pm

U Šapcu je pas rase staford danas ušao u školsko dvorište i izujedao troje osnovaca po licu i nogama .

Deca su u bolnici ,a pas u "karantinu" (verovatno ga čuvaju da ga vlasnik preuzme ?)

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Pas-staford-foto-shutterstock-1463093478-905051










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySre Dec 07, 2016 9:14 pm

https://www.facebook.com/welcome2thefuture/videos/1154159481287460/

i poslije ovoga odsetase sa svojim ljubimcem.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Dec 08, 2016 6:16 pm

Astra ::
https://www.facebook.com/welcome2thefuture/videos/1154159481287460/

i poslije ovoga odsetase sa svojim ljubimcem.....

kera ubiti a gazdu u zatvor strpati , jebem li mu mamicu ludu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Dec 18, 2016 11:01 am

Plemenita Seka Aleksić udomila je desetak pasa (slučajno i rasnih ) 
Ne da im je napravila kućicu -nego je to bukvalno prava kuća .
Njeni kerovi ,njeno pravo ,naravno -da preseravanju nema kraja .Dobili su i novogodišnje ukrase i svetla ? 
Gledajte i krstite se . 

(VIDEO) I NJENI LJUBIMCI SLAVE PRAZNIKE: Evo kako je Seka OKITILA kućicu za pse

A ovo je i poruka javnosti -moji kerovi žive bolje nego vi .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Jan 09, 2017 9:34 am

A sad nešto drugačije .
Jedna cura je prvo izazvala pažnju (i bes ) statusom na FB ...


Hipatija Teonova
у суботу
Sa danasnjeg slavlja: peceni pas. :) Prasetina mi ne odgovara, od kada sam probala pse, prasetinu vise ne jedem, jer je pas daleko ukusniji. <3 Ziveli braca Kinezi, znaju oni sta je dobro hehe... Mozda se to nekome ne svidja, ali to je moj licni izbor, svako jede sta mu prija, a sada prase cuvam kao kucnog ljubimca. Psa sam uzgajala posebno za ovu priliku i svi su odusevljeni, a iskreno, bio je mnogo ruzan samo bi se patio, niko ga ne bi voleo tako nakaradnog, vidi se po slici. Nego, bitno je da smo dobri ljudi i da se medjusobno volimo i postujemo, posebno na danasnji dan. Srecan vam Bozic ljudi, zivi bili. Isus se rodi. :) <3

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 15894500_1782181791999222_1739687338237879693_n
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 15896114_1782185755332159_6163725858405789093_o

...da bi svi koji su skočili na nju ,ukapirali prostim pogledom na njene druge statuse ,da cura u stvari ,zaista voli životinje ,i da ovim želi da ukaže na nešto drugo
:

Hipatija Teonova
пре око 4 месеца
Počinje roštiljijada, ponos Leskovčana! Hajmo sugradjani da podržimo smrt životinja, da uživamo dok zarijamo zube u njihove kancerogene leševe, gledamo sa osmehom na licu kako se nedužna, izmučena bica okreću na ražnju, obavezno uz turbo folk. Napravite najvecu pljesku i budite ponosni na svoju bezdušnost. Dobrodošli na najveći primitivizam godine.












LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Diplomirani Duduk

Diplomirani Duduk


Godina : 80
Location : Smederevo
Datum upisa : 26.11.2015

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Jan 09, 2017 11:43 pm

Verovatno je veg(etarij)anka.

Pojedini među njima su doslovce nasilnici koji bi silom nametnuli svoj jelovnik celom čovečanstvu.

Izgleda da je i ova cura među nasilnicima - samo kad bi imala vlast ...
Nazad na vrh Ići dole
https://diplomiraniduduk.wordpress.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Maj 28, 2017 10:49 am

Građane Splita maltretiraju paunovi .Od jednog para koje je JNA držala na Gripama ,sada su se namnožili na  50 jedinki . 
Oni počinju da nesnosno krešta već u 03 ujutru ,a napadaju i vozila ,jer vide svoj odraz na njima ,pa krenu da se "tuku" . 
Grad je nemoćan da nešto učini ,nemaju zoo vrt , niko ne želi da ih uzme u svoje dvorište ,a lokalno društvo ljubitelja (zaštitinika ) životinja budno motri ,prebrojava ih i hrani . 
U Apatinu je bio slučaj trovanja paunova u parku Doma starih ,vinovnik nije pronađen ,ali je javna tajna da su to učinile komšije ,iz istih razloga koje muče Splićane . 
Da je ovo u Srbiji ,verovatno ni 100 "društava za zaštitu životinja" ne bi sprečili "humano rešavanje problema" . :brdski2:

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 DSC00484










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Maj 28, 2017 1:42 pm

Tako je.Neki bi ih "potamanili"-ali ovde su zaštićeni.
Jedino ako se ne desi nešto kao *slučajno*.  :brdski2:
Ne znam što ih ne premeste negde.
Koji je to jezvi zvuk.Nadam se da će nešto smisliti,jer ima i turisti da popizde.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Maj 28, 2017 2:04 pm

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 20170414

Ovaj par albino paunova nema mlade,godinama ih gledam,to mi je cudno bas.


Poslednji izmenio Astra dana Ned Maj 28, 2017 5:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Maj 28, 2017 2:08 pm

Lepi su oni samo to kreštanje izluđuje.Zamisli 50 njih.  affraid










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Maj 29, 2017 12:12 am

Plemeniti gest. Gledam koliko napuštenih pasa ima po ulicama, greota je zaista. Može da ih zgazi neko, da ih šutira i bije ko god prođe, uglavnom su pitomi, šetkaju se oko pijace, gledaju ako im neko baci koju kost ili parče hleba. Nažalost, sve manje mesta je po azilima.

Mislim da je problem u ljudima. Ako nisi spreman nešto da čuvaš, nemoj onda uzimati na sebe tu obavezu :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Jul 28, 2017 4:06 pm

U Barajevu su rano jutros tri pit bula zverski izujedali staricu (68 ) koja je prebačena u Urgentni centar . 
Medicinski radnici su ostali u šoku kada su videli jezive povrede po celom telu .
Lekari nisu mogli ni da utvrde broj ujeda ? 
Isti psi su izujedali i dečaka (14 ) u naselju Gaj .Dete ima preko 10 ujeda i prebačeno je takođe u Urgentni centar .
Jedan pas je uhvaćen (i prebačen u azil ) ,druga dva su još uvek na ulici i za njima se "traga" .
Psi imaju vlasnika koji je "obavešten o incidentu" ???
Hajde realno i normalno -kome treba da u kući drži  tri pit -bula ? 
Koliko još treba da bude smrti ,napada ,teških ranjavanja i doživotnih psiholoških trauma zbog nečijih krvoločnih džukela ? 
Izgleda da još nije dosta ,čim se stalno i nanovo ponavlja ,a država ne čini ništa ?










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyUto Avg 01, 2017 10:14 am

Ovo kaže  važeći zakon o "držanju opasnih pasa" .
Vlasnike boli uvo ,nadležne inspekcije takođe ,i zato i imamo ovo : 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Gd_ktkqTURBXy82OGI2MTRkZjkzOGIzOGUzNjYwNTE3NTgzOTI1NmUwYi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyUto Avg 01, 2017 6:59 pm

SMRTONOSNA BOLEST STIŽE I KOD NAS: Prenose je psi, ovo ne smijete ignoririati!
Mogu je prenijeti i krpelji, ali glavni put prenošenja je s pasa na ljude.


Kožna zarazna bolest  Cutaneous leishmaniasis, koja se proširila Sirijom i Bliskim istokom, približava se i našoj zemlji.
Ova bolest, čiji su glavni prenositelji psi, a zatim muhe i krpelji, i koja na oboljelima izaziva otvorene rane, krvarenje iz nosa, teško gutanje i disanje već je, prema riječima epidemiologa diagnosticirana  u Makedoniji i Crnoj Gori.
“Ako već nije došla, doći će. Ta činjenica apsolutno stoji. Ona se širi, uglavnom, preko domaćih životinja, prije svega, psima. Dakle, radi se o bolesti kojom se bave veterinari. S obzirom na to da imamo potvrđeno njeno prisustvo u Makedoniji i Crnoj Gori, i ako još imamo ljude koji su oboljeli u tim zemljama, onda je svaka priča o tome da li ćemo je imati suvišna”, kaže prof. dr Tiodorović.
Mogu je prenijeti i krpelji, ali glavni put prenošenja je s pasa na ljude. Ne prenosi s čovjeka na čovjeka. Može samo teoretski putem krvi, odnosno putem transfuzije.
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Capture-83-660x450
Nije mi jasno kako je pas može preneti na čoveka.
Izgleda ovako nešto prenose samo magarci novinari.  :12738879:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Avg 03, 2017 9:01 am

Evo kako su ti "ljubitelji životinja" jedan fin, human svet .
Razlog ovih komentara je - konj upao u šaht i slomio nogu,a vlasnik je Rom  .

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 20621051_1974010379546423_6553786346137679050_n

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 20479535_1974010376213090_2935964826311371988_n

Bravo ,"ljubitelji životinja " .Bar ste odmah pokazali kakvi ste rasisti (manje važno) i monstrumi ,  zveri (više važno )
Mene i ne čudi -komandat koncentracionog logora Aušvic je obožavao angorske kuniće i bio jako nežan sa njima .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Mar 04, 2018 1:27 pm

Gde su sad ljubitelji životinja da ih udome,azili za pse i ostala društva za zbrinjavanje.Mnogi su izbacili pse,pošto ih je trebalo vakcinisati.Ponovo su lutalice na ulicama,po kvartovima.
Toliko  o  humanosti i volenju.Jezive slike kruže društvenim mrežama,a niko ne reaguje.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Apr 12, 2018 7:19 pm

Kijara-brm ::
Gde su sad ljubitelji životinja da ih udome,azili za pse i ostala društva za zbrinjavanje.Mnogi su izbacili pse,pošto ih je trebalo vakcinisati.Ponovo su lutalice na ulicama,po kvartovima.
Toliko  o  humanosti i volenju.Jezive slike kruže društvenim mrežama,a niko ne reaguje.

Prema podacima ORCA i NALED-a, broj povreda od ujeda pasa u Srbiji u periodu 2010-2015. povećan je čak 50 odsto, sa 9.867 na 15.024 godišnje - ovim tempom broj povreda od ujeda bi mogao da dostigne i 20.000.
Ujedi nisu kraj priče -broj smrtnih slučajeva nije obuhvaćen statistikom .

U istom periodu, broj uhvaćenih pasa porastao je 75 odsto, a mesto u prihvatilištu našlo je gotovo 172.000 životinja (broj azila na lokalu povećan je sa 16 za 59). Međutim, čak 96 odsto opština i gradova ističe da im je potrebna pomoć kako bi rešile problem.

25 miliona eura su lokalne samouprave isplatile kao odštetu građanima koji su bili žrtve napada pasa lutalica -njih 77 .500 .

I dalje "društva za zaštitu" se bave "pravima životinja" i sprečavaju humano rešenje ovog problema ,i dalje nema nacionalne strategije niti se iko nadležan ovim bavi .

Mrzi me više i da slikam, od kada je lepše vreme ,ne može se u centru grada ući u banku ,ili Dom Zdravlja od džukela koji leže svuda okolo ,a pred pekarama čopori napadaju ljude .

Neki dan čovek ide sa svojim psom koga je izveo u šetnju ,na povocu ,gurajući pri tome bicikl . Pas se uzjogunio iz nepoznatih razloga (neka velika ,rasna džukela ) i ne reaguje na komande ,leži na betonu i bukvalno "koči" sa sve četiri noge ? Čovek očajan ,viče ,pas ga bukvalno pravi budalom ,on pokušava da ga vuče (a gde će da ga vuče kad ima 40 kila ) na kraju ga ćušnuo ga po glavi, ne bi li "krenuo" ,za dva minuta su se tu našle dve šmizle koje su slikale i dve babe koje su vrištale iz sveg glasa kako "muči životinju" i kako će ga "prijaviti" ???

A ovo je bilo samo smešno . Manje je bilo smešno kada su tri lutalice kidisale i na psa na povocu i na čoveka (i na svakoga ko ih je pokušao "razdvojiti" ) Onda su i šmizle i babe nestale u sekundi ,a vlasnika jedva "odbranio" čovek koji čisti ulicu -lopatom ,koji se tu zatekao .Inače bi bilo krvi do kolena . Treba da ovo gledamo na ulici ,u sred dana ,da se strepi za decu ,i vlastitu sigurnost, jer neko "voli životinje" ?












LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Apr 12, 2018 7:36 pm

Pre mesec dana  videh sličan slučaj-izvan grada gde mi drugarica živi.Kod njih poštar  ide motorom .Čoveka su napale džukele  ,da ih je jadan nogama šutirao.Hebe majku,sve živo .Jedva se odbranio da ne padne. Ko zna koliko je sličnih slučajeva koje ne vidimo,ali  ponešto čujemo od drugih.
Opet je počela najezda lutalica .

U Srbiji traže policiju za zaštitu životinja.Tužna slika,ali zna se da mnogi neće završiti u azilu nego u kafileriji.Veliki je to trošak za državu.

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 30688710










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Avg 24, 2018 6:18 pm

Gledam po Novom Sadu kako se više vodaju psi nego deca po ulici , da se nisu malo pobrkali lončići .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Sep 06, 2018 10:21 pm

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 1604189_screenshot-52_ff
Ovo je članak u dnevnim novinama u Srbiji .
Naslov:

KATARINA GRUJIĆ NEUTEŠNA POSLE NJENE SMRTI: Tvoj odlazak će se teško preživeti!


Katarina Grujić je jedna od xy "pevačica Granda" ,"poznata " kao "učesnica "Farme" ,i "silikoniranju" svega što se može "nafilovati" .

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Katarina-grujic-13-830x0


Ako iko zna koju pesmu Katarine Grujić -pojedem što se ne jede .
Ako ovo ima ikakve logike -pojedem duplu porciju shit3 shit3 shit3

Zamislite članak u nekim svetskim novinama "Crklo Klunijevo prase " ???










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPon Nov 26, 2018 8:13 am

Još jedna stvar koju svaki vlasnik "kućnog ljubimca" mora da ima -da bi se brinuo o "potrebama" istog :

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 46676635_2172333716166626_1596057237862744064_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fiev1-1










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Mar 02, 2019 10:51 am

U ulici Bore Šipoša u Pančevu u porodičnoj kući jutros oko 8 časova staford je napao dve žene.

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 1781469_profimedia0068919499_ls

Kako se saznaje, nakon napada preminula je žena stara 66 godina, dok je druga žena prevezena u pančevačku bolnicu.

Prema nezvaničnim informacijama, vlasnik psa je tridesetrogodišnji muškarac, a žena koja je podlegla povredama je njegova majka.

O ovom slučaju obaveštena je pančevačka policija, a prema nezvaničnim informacijama biće urađena obdukcija nesrećne žene kako bi se utvrdio uzrok smrti.
----

Ali se zabrana držanja agresivnih vrsta pasa i dalje neće doneti .
Koga briga za neku decu i babe ...valjda su važniji "ljubimci" .










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Mar 30, 2019 9:53 am

Devojčicu staru 13 godina iz Leskovca, od komšijskog psa koji je napao u utorak popodne ispred kuće, spasavali su majstori koji su radili u blizini, i to tako što su ga lopatama odvajali od nje, piše Jugmedija.
 
Ona je od staforda koji je napao u Mišarskoj ulici zadobila povrede na grudima i ruci.
 
Njen otac svedoči da je komšinicu, vlasnicu psa, više puta upozoravao na psa i da bi on mogao da bude opasnost za decu:
 
“Pas se često šeta sam ulicom. Ovako nešto bilo je na kraju neminovno. Srećom, nije došlo do tragedije, ali moje dete ima ozbiljne povrede i traumu za ceo život”, kaže otac koji je slučaj prijavio policiji.
 

“Ja sam zahvalan Bogu što je moje dete izvuklo živu glavu, ali apelujem na vlasnike pasa, pogotovo malo opasnijih rasa, da ih redovno vakcinišu i vode računa o bezbednosti da se ovakve stvari više ne bi ponavljale i, što je najbitnije, da neko ne strada”, dodaje otac.

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 1427073_profimedia0077185353_ls

---
Za ovo nema drakonskih kazni ,a još manje zabrane držanja opasnih rasa pasa ? jbt










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptySub Mar 30, 2019 1:25 pm

Ja sam za zabranu držanja službenih pasa










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 2iiv51gLJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Mar 31, 2019 8:05 pm

Da razjasnimo. Ne postoje opasni psi, postoje kreteni koji drže pse. Ako se pravilno postupa prema psima, neće napasti nikoga.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Mar 31, 2019 8:09 pm

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 20181211

Sa ovom dvojcom se igraju četvoro klinaca, mačka i papagaj.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Apr 19, 2019 4:15 pm

U Sremskim Karlovcima komšijski rotvajler je izujedao troje dece. Najgore je prošao 16 godišnjak kome je pas otkinuo parče mesa veličine šake . Policija je još na licu mesta ,jer pas nije uklonjen. 
A zabrane držanja opasnih pasa -nema. Koliko još žrtava treba? 

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 1246431_rot_ls










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Blebetalo

Blebetalo


Datum upisa : 08.01.2011

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyPet Apr 19, 2019 8:10 pm

https://twitter.com/i/status/1119262796607365121


smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Okt 13, 2019 4:03 pm

Ovako izgleda jutros dečije igralište u tkzv S-blokovima u Apatinu .Obdanište i jaslice su 20 metara dalje .

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 72380249_2456926127898649_2086510428250177536_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkf6kvU72v1xawBsbYhm4mngVt69MVgCm1N2eIkZDnMigwc9iJzW5Fn5L-pe8sSpO8&_nc_ht=scontent.fiev1-1

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 72775765_2456926281231967_4588144898951086080_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_oc=AQkCRQ_DmOPBtjbb1VgYxDjnktbUXXVsAHT0WODis7zBwTTDwll-uWIa5c8wrUZM-bI&_nc_ht=scontent.fiev1-1

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 72046330_2456926054565323_8600088422968721408_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_oc=AQntNVxLmAMcfhiQJdz4ZaRoUP9nSqbZI8zqTysobpej9YO1u5XC76jgvzF6aqpkgw4&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Šta treba da rade majke koje dovode decu ,da se bore sa čoporima ?
Koja bre "prava životinja" ,šta je sa pravima dece i građana da mirno idu ulicom ?










LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyNed Maj 24, 2020 10:37 am

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 99427177_3246445052088815_2714293230832189440_o.jpg?_nc_cat=104&_nc_sid=110474&_nc_ohc=PXxQH37swU0AX8s00ZH&_nc_ht=scontent.fiev1-1

Bolesnooooo......... jbt
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Jul 16, 2020 2:10 pm

Ja zaista ne znam šta još treba da se desi ,pa da konačno država reaguje ? 
Juče je "komšijin staford" iskidao lice  7-godišnjoj devojčici ,unakazio je i preklao bi je da ga nisu uspeli odvojiti.  

Majka - "Kada sam je videla koža joj je visila sa obraza, nos pocepan, uvo poluotkinuto. Ujeo ju je sa podlakticu i na nogama sam videla ujede."

Dete je već dva puta operisano ,i pitanje da  li će ikakva "plastika" uspeti da joj koliko toliko sanira lice.

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 2278847_untitled1_ff

Da je moje dete u pitanju ,uzeo bih pištolj i ustrelio svakog "krvoslednika" kojeg na ulici vidim bez korpe i povoca . Bez milosti ,ako treba ,i gazdi bih pucao u nogu .I to svaki dan .
Ne znam koje ministarstvo je za to zaduženo ,koje god-idioti ne zabranjuju pit bulove, staforde ,američke buldoge ,rotvajlere ,dobermane i druge slične rase koje su unakazile i ubile gomilu nljudi i dece ?
Jednostavno -ne razumem.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 EmptyČet Jul 16, 2020 8:24 pm

Koja "država" da reaguje? I protiv koga? Pa te zveri (trenirane da budu zveri) drže i okolo vodaju puleni "države". Da sam majka ili otac ovog deteta sad bih već bila u istražnom zatvoru. A vlasnik zveri ili bolje rečeno zver vlasnik zveri bi Svetom Petru objašnjavao otkud on kod njega.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?    LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA  -ili smrtna opasnost za građane ?  - Page 6 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
LJUBITELJI PASA i pripadajuća "društva" -PLEMENITOST ,MODA -ili smrtna opasnost za građane ?
Nazad na vrh 
Strana 5 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» ZMIJE vs OPASNOST
» RASE PASA
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: ŽIVOTINJSKI SVET-
Skoči na: