DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Poruka Srbima

Ići dole 
+16
montoya
promaja
Danubius
tok tuk tok
cojle
sonia
Tattoo
Noisette
Nono 64
Lily
Zana
doctorr67
nada.nada
debilko
Ivana_258
rouzvel
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Mar 16, 2010 5:14 pm

First topic message reminder :











Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Okt 11, 2012 10:50 pm

Kosovo polje


Kradu mi pamcenje,
Skracuju mi proslost,
Otimaju vekove,
Dzamijaju crkve,
Araju azbuku,
Cekicaju grobove,
Izdiru temelj,
Razmecu kolevku.

Kud da cergam s Visokim Decanima?
Gde da predignem Pecarsiju?

Uzimaju mi ono
Sto nikome nisam uzeo,
Moje lavre i prestonice,
Ne znam sta je moje,
Ni gde mi je granica,
Narod mi je u najmu i rasejanju,
Pale mi tapije
I zatiru postojanstvo.

Zar da opet zatrapim Svete Arhangele?
Da mi pomunare ponovo Ljevisu?

Ocni zivac su mi odavno rasturili,
Sad mi i beli stap otimaju,
Zrtveno polje sa krvavom travom
Ne smem da kazem da je moje.
Ne daju mi da udjem u kucu
Kazu da sam je prodao,
Zemlju koju sam od neba kupio
Neko im je obecao.

Ko im je obecao
Taj ih je slagao,
Sto im ne obeca
Ono sto je njegovo?
Zato jurisaju na mene udruzeni
Kivni sto sam ih poznao.



Matija Beckovic
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Okt 21, 2012 9:48 pm

Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma



Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Okt 23, 2012 9:55 pm

Kako ste birali vlast tako će te živeti, a dok god vam je Inat u biti "primat"....bićete ebeni redovno...... :329340:
(naravno-ja sam Srbin)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Okt 23, 2012 11:42 pm

SLUŠAJ AMO!


Govor komandira prve čete, Četrdesetog pešadijskog puka, kapetana Luke Đuraškovića, vojnicima na dan 26. maja 1940. u Pomoreki, kod Brezovica. Četa postrojena u razvijenom frontu, prisutni vodnici.
SLUŠAJ AMO! Mi živimo u ozbiljno doba i svaki od vas znade zašto ste tu. Svi ste skoro već stariji i ženjeni ljudi, vi čitate novine, je li tako. Ako nam ko pruži rat, jebo ga otac, mi ćemo prihvatiti i ratovati. U tom slučaju, jebo mu pas mater, morali bi mi da primimo borbu, pa makar svi izginuli. To bi bilo od nas časno, je l' tako! Naši susedi Talijani, e to su kurve jedne. Oni, jebo im pas mater, boje se ratovanja, a hoće da dobiju zemlju bez krvi. Oni, fukare jedne, kažu da imaju pravo na Dalmaciju. Jeste, dobiće, ali kurac! Je l' tako? A zar mi nemamo pravo na Trst, Istru i druge naše krajeve?! Pa dabome da imamo! Sada se prave prijatelji, a sutra napali bi nas, kurve jedne! Je l' vam je to jasno! Jebo im pas mater, samo neka dođu, poslaćemo ih u pizdu materinu!
DRUGO: mi, južni Sloveni, bili smo i jesmo najbolji vojnici Evrope. Je l' tako? Dabome da je tako i tako treba da bude!
Musolini je dosta učinio za Italiju. On je mnogo dao Italijanima, al' ih nikad neće načiniti hrabrima, makar im kurac dao, neće moći da im da srce junačko. Je l' tako? Je l' vam jasno! E, drugo kažu Talijani. Oni vele: kod nas je sve motorizovano. Naši su mitraljezi FIAT, naši su tenkovi FIAT, naši su avioni FIAT i šta sve ja znam... u pičku materinu. Znamo mi to, ali je u njih i srce FIAT, jebo ih sveti Jeronim na nebu. Samo ima jedno, oni nas ne znaju, pička im materina! Je l' tako? Dabome, baš tako, i tako treba da bude.
DRUGO: hoće da nam budu kuratori, da garantuju naše granice, pizda im materina! Talijani i ko zna koji kurci – Nemci, Englezi, Francuzi, Japanci, Kinezi i drugi, pa čak i Društvo naroda! A šta se nas tiču njihove garancije, pizda im materina! Znamo mi šta su to garancije. Kurac garancije! Jebo im pas mater, garancijsku i kurvarsku!
DRUGO: Svi vi znate da se naša vojska najbolje hrani. Je l' tako? E, kad je tako, onda hrana treba da bude još sto puta bolja. Imamo kuvare, jebo im pas mater, još i ne valjaju. Pa dobro gde su ti kuvari, jebo im pas mater svima odreda?! Dežurni, deder zovni mi kuvare, pizda im materina!...
Pa dobro kuvari, jebo vas sveti Jeronim na nebu, poslaću vas sve da terate mitraljeze u brda, u pizdu materinu, pa da vidimo da li će hrana biti bolja i... Jebo vam pas mater kuvarsku! Je l' tako?
(Kuvar Trobec javlja se: "Ali gospodine kapetane, iz griza se ne more...")
-"Kuš, ništa te nisam pito. Marš u pizdu materinu! Jebo ti pas mater kuvarsku! Kad te raspizdim pretvoriću te odma u mitraljez."
DRUGO: Gde je tu onaj koga su ubile gaće? Aj, tu je! E, baš tebe ću poslati na Talijane, jebo te mitropolit! I ti si mi kurčev vojnik! Ubile te gaće... Slušaj amo i šta se smeješ?... Svi vi znate da ima i drugih kojima se hoće naša zemlja, pizda im materina! Eno gore one ciganske kurve, kažu da im pripada Srem, Banat i Baranja. Pa dobro, pizda im materina tatarska, što ne dođu da uzmu pola Slavonije i Hrvatske, jebali ih njihovi grofovi, jebo pas mater njima i Hortiju i Telekiju i grofici Marici!
DRUGO: je l' idete vi onako, preko noći malo u Domžale? A? Znam vas ja dobro. Sve ja znam, je l' tako? E, vidite to ne sme tako da bude. U nas postoji preki sud, pa tu nema više šale. Odma te streljaju, jebo te faraon!... Da li vi mislite tako?... Evo ide ti komandir negde tamo u pizdu materinu, vodnici šta ja znam gde, jebo ih Bog, i onako ništa ne valjaju, podnarednici sede u kafani, a vi – u Domžale. Pa ti sad lepo dođu Talijani, pizda im materina! Kako bi to sve izgledalo! I kako bi nas fino udesili... majku im žicarošku! Pa to ne sme da bude. Je l' vam jasno? Ne može to tako kod nas da bude, kako je bilo kod Čeha. A, jok... Eto i to su kurve koje se uopšte ne bore, nego samo polažu oružje, kukavice, jebo im pas mater i njima! Pa evo i Poljaci, jebo ih sveti Jeronim, borili se... borili, a njihova gospoda ministri – tup u avione, beže kurve avionima pravo u Pariz. Ništa manje u pizdu materinu, da tamo tobože vladaju, ali samo kome, pička im majčina! U nas ne sme da bude tako i ne može da bude tako, naravno.
DRUGO: Nije to sve što sam vam kazao. Ama svi vi znate, pa vi ste pametni ljudi. Išli ste po svetu i sigurno ste videli lepu varoš Temišvar? E vidite kažu Rumuni, jebo ih Bog otac: "To je naše"! Pa dobro sad, pička mu materina, šta je onda naše? Za koji smo krasni mi onda ovde i šta mi da branimo, kad ništa nije naše? Pizda im materina! Pa, šta mi plaćamo toliko porez, kad je ovo tuđe? Je l' tako? Onda od nas neće dobiti niko ništa! Daćemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina. Neka dođu ako su junaci, a mi ćemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l' tako?! I je l' vam jasno?! E pa dabome da jeste, jer drukčije ne može i ne sme da bude! Naravno! . A sad, vodniče, daj ljudima voljno! Poruka - Poruka Srbima - Page 3 3310266187


Zbog mogucnosti napada fasisticke Italije na Jugoslaviju, meseca maja 1940, izvedena je delimicna mobiilizacija Jugoslovenske vojske s koncentracijom trupa u Sloveniji. Smotri borbene spremnosti prisustvovali su i strani vojni atasei i novinari. Prilikom obilaska nize navedenog puka, stenografisan je govor kapetana Ðuraskovica odrzan vojnicima, sacuvan u arhivu SANU (SANU - A36-119-263). Kapetan je kasnije poginuo tokom Drugog svetskog rata.

Ovaj govor se čuva u istorijskom arhivu zbog toga što je u ono vreme izazvao diplomatski spor vlade Italije i Jugoslavije.
Naime neko je stenografski zapisao i dostavio vladi Italije koja je uložila protest vladi Jugoslavije .
Kapetan Luka Đurašković poginuo je pri oslobađanju Trsta kao major Jugoslovenske armije .

http://www.mycity-military.com/
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Okt 23, 2012 11:49 pm

sonia ::
SLUŠAJ AMO!

Pa dobro sad, pička mu materina, šta je onda naše?

Za koji smo krasni mi onda ovde i šta mi da branimo, kad ništa nije naše? Pizda im materina!

Pa, šta mi plaćamo toliko porez, kad je ovo tuđe? Je l' tako?

Onda od nas neće dobiti niko ništa!

Daćemo im kurac tvrd, i to tvrd za mnogo godina.
Neka dođu ako su junaci, a mi ćemo s njima pravo u pizdu materinu, preko Drave i Save, pa makar svi izginuli!! Je l' tako?!
I je l' vam jasno?!

E pa dabome da jeste, jer drukčije ne može i ne sme da bude!

Naravno!

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Nov 08, 2012 10:23 pm

„Језик је хранитељ народа. Докле год живи језик, докле га љубимо и почитујемо, њим говоримо и пишемо, прочишћавамо, дотле живи и народ, може се међу собом разумијевати и умно саједињавати, не прелива се у други, не пропада.“ (Вукови записи, СКЗ, Београд, 1964. страна 21)
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPet Nov 16, 2012 9:30 pm

Војвода Живојин Мишић о Хрватима: „Из свега што сам чуо и видео ја сам дубоко зажалио што смо се ми на силу Бога обмањивали некаквом идејом братства и заједнице… Сви они једнако мисле, то је свет за себе, ма са каквим предлогом да се појавиш….. ствар је пропала…..

То је најодвратнија фукара на свету, која се не може зајазити ничим што би јој се понудило

Ја сам са тим начисто. Двоје нам као неминовно предстоји: потпуно се отцепити од њих, дати им државу, независну самоуправну, па нека ломе главу како знају, а друго је, управо прво, да у земљи заведемо војну управу за двадесет година и да се земља сва баци на привредно и економско подизање, далеко од свих политицких утицаја. Ако то не може, онда се отцепити, дати им њихову државу.
...

Границе ће бити где их ми повуцемо, а ми ћемо их повуци не онде где наше амбиције избијају на поврсину, него онде где историја и етнографија кажу; где каже језик и обичаји, традиција и најзад где се сам народ по слободној вољи определи, па ће бити и право и Богу драго.

А Италијани? Нека им је са срећом. Нека се они Хрватима усреће. Ја сам дубоко уверен да се ми њима нећемо усрећити... Ти су људи сви одреда, прозирни као чаша, незајажљиви и у толико мери лажни и дволични да сумњам да на кугли земаљској има већих подлаца, превараната и саможивих људи.

Не заборавите Височанство, моје речи. Ако овако не поступите сигуран сам да ћете се љуто кајати.”

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 3994112843

P.S. Ja se ogradjujem, ovo je citat..Svaka cast izuzecima...
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPet Nov 16, 2012 10:52 pm

Nama je jos jedino ostala pesma ,a i to se trude da nam ubiju .Ne treba se cuditi ako i to urade ,boze moj ,pa pesma nas je odrzala njoj zato hvala top88
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa



Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Nov 17, 2012 9:32 am

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 644062_4605785555558_2137544560_n

Позивамо све Srbe на протест против Хашког трибунала и ЕУ у суботу у 15 часова испред седишта Европске уније у Београду 17. новембра испред седишта Европске Уније у Београду (Владимира Поповића 40а, блок 19 код Сава центра на Новом Београду)!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Nov 17, 2012 4:44 pm

Kako će Haški tribunal osloboditi počinioce zločina trogovine ljudskim organima i proglasiti nas da smo sami sebi vadili organe, braćo Srbi, molim vas izvadite sami organe (naravno iz šlica) da im pokažemo da ih još uvek imamo. .I. (moj skromni doprinos, jer nemam šlic)
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Dec 01, 2012 3:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Dec 22, 2012 9:52 pm

Хенрик Аугуст Ангел (1861-1922) био је норвешки пуковник, који је у Србију дошао као страни посматрач за време Балканских ратова. Изложен антисрпској пропаганди Запада и неприпремљен на оно што ће затећи у нашој земљи, мало је рећи да је био изненађен. Слично као и данас, Енглези су хвалили и подржавали Турке, описујући их као храбре војнике, а често су хвалили и Бугаре. Са друге стране, Србе су називали кукавицама и разним другим погрдним именима. Оно што је, међутим, пуковник Ангел по доласку приметио било је сасвим супротно ономе што је до тада слушао. Један мали, скроман и храбар словенски народ борио се за слободу своју и своје земље, смело и без страха. Борећи се против лажи Беча, Будимпеште и Лондона о наводним "зверствима" која су починили Срби над Турцима, Ангел је записао: „Српски војници, српске власти заслужују највећу хвалу за своје племенито поступање са освојеним деловима земље. /…/ У Кочанима сам видео на стотине мухамеданских и бугарских удовица и њихове деце како сваки дан добијају брашно и гориво. /…/ Дозволите ми и да додам да ни ја ни моји другови никада нисмо видели ниједног пијаног војника, ниједног неучтивог војника, ниједног бруталног војника. Са друге стране, побеђени Турци су се масовно светили невиним цивилима. Док је српска војска напредовала за Турцима од Куманова ка Скопљу, војници су налазили убијене хришћанске сељаке масакриране мучењем на најгрознији начин: очи су им биле ископане тако да су висиле низ образе, удови преломљени и здробљени, жене распаране, деца набијена на кочеве“.



И остали норвешки посматрачи били су задивљени понашањем српске народне војске. Тако је, на пример, доктор Грен једном приликом рекао свом земљаку Ангелу: „Стекао сам најдубље дивљење према српскоме војнику и његовој живој љубави према отаџбини. Никада се не жали, никада се не чује кукање, све трпи са истрајном стрпљивошћу“. А зашто је то тако и која је тајна српског хероизма, открио му је један српски војник: „У дубини нашег народа увек је лежало то: Ми морамо наново освојити слободу коју смо изгубили на Косову“. По повратку у Норвешку, како би забележио све што је видео и доживео, пуковник Хенрик Аугуст Ангел написао је три књиге о херојству српског народа у Србији и Црноју Гори: "Кроз Црну Гору на скијама“, „Синови Црних планина“ и „Када се један мали народ бори за живот. Српске војничке приче“.










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Jan 05, 2013 11:13 pm











Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jan 13, 2013 7:53 pm

Narodu Sjedinjenih Država:

U nedelju 28. jula navršava se četvrta godišnjica od dana kada je odvažni srpski narod, pre nego da se izloži lukavom i nedostojnom progonu pripremljenog neprijatelja, objavom rata Austrougarske bio pozvan da brani svoju zemlju i svoja ognjišta od neprijatelja rešenog da ga uništi. Plemeniti je taj narod odgovorio.

Tako čvrsto i hrabro oduprli su se vojnim snagama zemlje deset puta veće po broju stanovništva i vojnoj moći, i tek kada su tri puta proterali Austrijance i nakon što su Nemačka i Bugarska pritekle u pomoć Austriji, bili su primorani da se povuku preko Albanije.

Iako je njihova zemlja bila opustošena i njihovi domovi razoreni, duh srpskog naroda nije bio slomljen. Mada nadjačani nadmoćnijim silama, njihova ljubav prema slobodi ostala je neumanjena. Brutalna sila nije uticala na njihovu snažnu odluku da žrtvuju sve za slobodu i nezavisnost.

Primereno je da narod Sjedinjenih Američkih Država, privržen očiglednoj istini da je pravo naroda svih država, malih i velikih, da žive sopstvenim životom i da biraju svoje vlade, prisećajući se da su načela za koje se Srbija viteški borila i propatila ista ona načela za koja se zalažu Sjedinjene Države, povodom ove godišnjice izrazi na adekvatan način saosećenje sa ovim potlačenim narodom koji se tako herojski odupirao težnjama germanske nacije da dominira svetom.

U isto vreme, ne bismo smeli zaboraviti ni istorodne narode velike slovenske rase – Poljake, Čehe i Jugoslovene, koji sada pod vladavinom tuđinaca, čeznu za nezavisnošću i nacionalnim jedinstvom.
Ovo se ne može obeležiti na više prikladan način do u našim crkvama.

I, zato, pozivam narod Sjedinjenih Američkih Država, svih vera i veroispovesti, da se okupe na svojim mesnim bogosluženjima, u nedelju 28. jula, u cilju iskazivanja saosećanja sa ovim podjarmljenim narodom i njihovim istorodnicima u drugim zemljama, I da prizovemo blagoslov svemogućeg Boga za njih same kao I za cilj kojem su se posvetili.


28. jul 1918. presednik Vilson je izdao proglas „Narodu Sjedinjenih Država“, a srpska zastava se zavijorila na Beloj kući i svim javnim i državnim zgradama u SAD

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 394px-Save_serbia










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Jan 15, 2013 10:36 pm





Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975 da se najezis , negde od 54. minute... Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975Fantastican mini koncert! Poruka - Poruka Srbima - Page 3 8445

Viva Vox hor - Koncert u Njujorku, sala Generalne Skupštine Ujedinjenih Nacija - 14.01. 2013.










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Jan 17, 2013 11:09 pm











Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
rouzvel
Black Magic Woman
rouzvel


Godina : 66
Location : Beograd
Datum upisa : 23.02.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Jan 17, 2013 11:11 pm











Istraživanje paranormalnih pojava kod muškog roda
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Jan 17, 2013 11:13 pm

No Brazil 2014, no nogomet, nego TV :mahhh: :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Jan 19, 2013 9:19 am

Dok sam ziva icicu u Gucu, to se ne moze opisati, to se mora doziveti.

Tajm je svrstao Gucu u pet najboljih festivala koje treba posetiti.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/363413/Tajm-Guca-je-pravi-balkanski-Vudstok
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Jan 19, 2013 8:51 pm





Poruka - Poruka Srbima - Page 3 3097591433










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2013 10:19 pm

Фјодор Михајлович Достојевски у ''Дневнику писца''.

Разматрајући интриге које су окружиле главног стратега словенске војске из 1876. године, генерала Михаила Г. Черњајева. Њега је 1876. године Милан Обреновић именовао за главнокомандујућег српске војске, а руске официре добровољце за команданте крупнијих српских јединица.

'' Нас Русе са Словенима не треба ништа да разједињује – писао је Достојевски. – Постоје две Србије: Србија горњих слојева - ватрена и неискусна, која још није живела и стварала, али већ са партијама и са интригама које понекад достижу такве размере каквих нема ни код већ политички развијених и већих нација.
Упоредо са том Србијом постоји и – Србија народна која баш Русе сматра својим спасиоцима и браћом, а руског цара својим сунцем, она Србија која воли Русе и која им верује.
И на крају ћу рећи: неће много времена проћи и јавиће се спасоносна реакција, јер су већина Срба ватрени патриоти. Они ће се сетити Руса који су дали живот за њихову земљу… Велики руски дух ће оставити своје трагове у њиховим душама, а из руске крви која је проливена у Србији израшће и српска слава. И Срби ће се уверити да је руска помоћ била несебична и да Руси гинући за Србију нису имали намеру да је освајају.''










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2013 10:34 pm

Kad bi vam netko nudio 10 miliona € da se odreknete svog porijekla, da li bi za te novce to uradili?


Evo ja kao mali Hrvat bi, majke mi, mislim meni je sve jedno, mogu i biti iz Kongo,ali onaj sa 10 miliona € :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2013 10:37 pm

Dolinac ::
Kad bi vam netko nudio 10 miliona € da se odreknete svog porijekla, da li bi za te novce to uradili?

Evo ja kao mali Hrvat bi, majke mi, mislim meni je sve jedno, mogu i biti iz Kongo,ali onaj sa 10 miliona € :zubi3:

Zato i ne može svako biti Srbin! Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2013 10:39 pm

cojle ::
Dolinac ::
Kad bi vam netko nudio 10 miliona € da se odreknete svog porijekla, da li bi za te novce to uradili?

Evo ja kao mali Hrvat bi, majke mi, mislim meni je sve jedno, mogu i biti iz Kongo,ali onaj sa 10 miliona € :zubi3:

Zato i ne može svako biti Srbin! Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975

Ma ti si meni sumljiv @cojle, kod tebe citam previse njemackog jezika smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Feb 10, 2013 10:44 pm

Dolinac ::
Kad bi vam netko nudio 10 miliona € da se odreknete svog porijekla, da li bi za te novce to uradili?


Evo ja kao mali Hrvat bi, majke mi, mislim meni je sve jedno, mogu i biti iz Kongo,ali onaj sa 10 miliona € :zubi3:

Ko daje pare? :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Feb 16, 2013 12:41 pm

Kako ono beše -ješćemo korenje ?
Onda će sledeća parola biti -pijte pivo i rakiju ,šta će nam voda ?
Ne može nam niko ništa ,a ? Poruka - Poruka Srbima - Page 3 900975
________________

Srbija najsiromašnija vodom na Balkanu


Bosna pliva u pijaćoj vodi, Makedoniju i Srbiju mori žeđ




Poruka - Poruka Srbima - Page 3 0016007.73

Na Balkanu je vodom, jednim od najznačajnijih strateških resursa u
svetu, najbogatija Bosna i Hercegovina, dok je Srbija najsiromašnija.


Prema podacima Svetske banke za 2012. o obnovljivim izvorima pitke vode, BiH je zemlja s najvećim količinama pitke vode.


Sa 9,461 kubnih metara pitke vode po stanovniku BiH je prva u
regionu i sedma u Evropi - bogatija od mnogih zemalja i na svetskom
nivou, uključujući Kinu i Sjedinjene Američke Države. Prema tim
podacima, Srbija raspolaže sa 1,158 kubika po stanovniku.


Poređanje radi, na evroskom nivou BiH je sedam puta bogatija od Nemačke u obnovljivim izvorima pitke vode.


U regionu jugoistočne Evrope odmah posle BiH je Hrvatska, sledi Albanija... dok su na samom začelju Makedonija i Srbija.


Od zemalja u širem regionu, nakon BiH i Hrvatske najbogatija vodama je Slovenija, slede Turska, Bugarska, Slovačka...


Rezultati istraživanja Svetske banke prikupljeni su na osnovu
izmerenih količina unutrašnjih rečnih tokova i podzemnih voda u
određenoj državi.










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySre Feb 20, 2013 10:00 pm

Чукунунук Лава Толстоја Генадиј Муригин допутовао је недавно у Србију да испуни завет предака: "Можеш да обиђеш цео свет, али Србију немој да заобиђеш". У сећању је понео најлепше приче мајке Ане и оца Филипа, праунука славног руског писца, који су друговали са српским војводама, свештеницима и многим умним људима које је судбина довела у царску Русију после Првог српског устанка. "Желео сам барем једном, само једном, да удахнем ваздух моје братске, јуначке Србије. Не знам колико ћу поживети, али сам сигуран: сад могу мирно да умрем", каже Генадиј. "Али је моје срце пуно, а времена је мало. И да трајем... ма, колико год да трајем, не би ми било довољно да видим све што сам одавно желео. Са годинама, а видите да их имам и превише, жеља ми је бивала све снажнија. Да пољубим ово парче планете, понесем грумен земље. И, сад, да заветујем моје потомке да ме с овим груменом сахране". Генадиј Муригин Иванович Толстој је професор Међународне славенске академије, аутор десетина зборника и публикација, брижни сакупљач историографских бележака о вишевековним везама српског и руског народа, посебно значајним за време царске Русије. Уз то је и сликар, чији су радови у готово свим галеријама светских метропола. Генадиј је отпутовао назад у Русију, али је пре тога обишао Храм Светог Саве, посетио Српску академију наука и уметности и поклонио се сенима патријарха Павла у Раковици.

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 5703_10151778465814968_1132274894_n










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Apr 06, 2013 11:11 pm

"Господо и пријатељи!


Дошао сам из Србије, из Европске поноћи. Тамо нигде ни зрачка светлости. Сва је светлост побегла са земље на небо и једино нам одозго светли. Па ипак, ми нејаки у свему, сада овако, јаки смо у нади и вери, у скоро свануће дана. Захвалан сам лорду архиепископу, Конкен Бериском, који ми је омогућио да на свети Видовдан, овог лета господњег 1916. године, у овој прекрасној цркви Светог Павла, пред његовим Височанством, краљем Џорџем петим и нај угледнијим Енглезима могу да вам се обратим.


Господо и пријатељи! Цео дан јуче, провео сам разгледајући овај величанствени храм, који је понос Енглеске и Хришћанства. Ја сам видио, да је он саграђен од најскупоценијег материјала, донешеног из разних крајева империје, у којој сунце не залази. Видео сам, да је саграђен од гранита и мермера, које су испирали таласи стотине мора и океана. И да је украшен, златом и драгим камењем, донетим из нај скупоценијих рудника Европе и Азије. И уверио сам се, да се овај храм, с правом убраја, у једно од архитектонских чуда света.


Но, господо и пријатељи! Ја долазим из једне мале земље на Балкану, у којој има један храм, и већи, и лепши, и вреднији, и светији, од овог храма. Тај храм, се налази у српском граду Нишу, и зове се ЋЕЛЕ КУЛА. Тај храм, је сазидан од лобања и костију мог народа. Народа који пет векова стоји, као стамена брана Азијатском мору, на јужној капији Европе. А кад би све, лобање и кости, биле узидане, могао би се, подићи храм, триста метара висок, толико широк, и дугачак, и сваки Србин, би данас, могао подићи руку и показати. Ово је глава, мога деде, мога оца, мога брата, мога комшије, мога пријатеља, кума. Пет векова, Србија лобањама и костима својим, брани Европу, да би она живела срећно.


Ми смо тупили, нашим костима, Турске сабље, и обарали дивље хорде, које су срљале као планински вихор на Европу. И то, не за једну деценију, нити за једно столеће, него за сва она столећа, која леже између Рафаела и Ширера. За сва она, бела и црвена столећа, у којима је Европа, вршила реформацију вере, реформацију науке, реформацију политике, реформацију рада, реформацију целокупног живота. Речју. Када је Европа, вршила смело кориговање, и Богова, и људи из прошлости, и када је пролазила кроз једно чистилиште, телесно и духовно. Ми смо, као стрпљиви робови, ми смо се клали са непријатељима њеним, бранећи улаз у то чистилиште. И другом речју. Док је Европа постајала Европом, ми смо били ограда њена, жива и непробојна ограда, дивље трње око питоме руже. На Видовдан, 1389. године, Српски кнез Лазар, са својом храбром војском, стао је на Косову Пољу, на браник Хришћанске Европе, и дао живот, за одбрану Хришћанске културе. У то време, Срба је било колико и вас Енглеза. Данас их је, десет пута мање.


Где су? Изгинули, бранећи Европу. Сада је време да Европа Србији врати тај дуг."
ВЛАДИКА НИКОЛАЈ ЕВРОПИ










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 11:09 pm

Антонијo Ђурић - онима који о утлиматуму Србији одлучују:

"Шта је Косово за Србе? Косово није парче обичне земље. Косово није долина, није ни равница, ни брежуљак на Газиместану, ни житно поље крај Лаба и Ситнице; нису ни виногради које су наши преци засадили, а руке потомака неговале; није ни костурница, ни јама непрегледна, нису само древне светиње, ни рудно богатство... Косово је душа Србинова, његова рана незацељена, крв његова, његова клетва и молитва, његово памћење и његова колевка у којој је свако дете са сваком капи млека из мајчиних груди примило и Свето Причешће и Свети завет: спремност умирања у борби за слободу и мржња на ропство."










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Apr 07, 2013 11:49 pm

sonia ::
Антонијo Ђурић - онима који о утлиматуму Србији одлучују:

Antonije Đurić (1929) bivši novinar "Politike Ekspres" ,zatvaran za vreme komunizma zbog šovinizma i veličanja "ravnogorske misli" ,tj četništva .
Njegovi tekstovi sličnog sadržaja se objavljuju na desničarsko /klerikalnim sajtovima tipa "dveri.srpske" "srboslov" "svetosavski .pokret" "pravoslavlje.spc" "ravnogorski.pokret" i sl.
Koga zanimaju gospodinovi tekstovi ,evo :
DVERI SRPSKE Poruka - Poruka Srbima - Page 3 601923926

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQfTnhSp-3Ab3F3E34XCYq1OWKKlvab1JW-0fbtqTQ90CguGQtXqw

Nisam mislio da ću ikada ovo izgovoriti ,ali je građanima Srbije bolje da slušaju Ivicu Dačića i Aleksandra Vučića ,koji bar ne veličaju i prizivaju ratove i žrtve ,i bar žive i govore o "zemaljaskoj Srbiji" nego razne mitomanske fosile koji žive u nekom svom paralelnom svetu od pre par vekova ,"nebeskoj Srbiji" ,za koju nije šteta krvi i života generacija jedne zemlje koja ionako jedva održava minimum nataliteta ,koji ostane li ovakav ,kao naciji joj preti nestajanje za manje od jednog veka . Ovakvi su pisali i "memorandume" i slične stvari koje su Srbiju ovde i dovele .










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPon Apr 08, 2013 1:38 am

Žalosno je što još uvek neki RAVNOGORSKU MISAO smatraju desničarskom.
To je jedina napredna misao u celoj bivšoj Jugoslaviji. Ta misao je i npravila Jugoslaviju. Onu pravu, demokratsku, kojoj su svi zavideli na stepenu demokratije i slobode. U kojoj je zakon o štampi imao samo jedan član:
"Štampa u Jugoslaviji je slobodna".
To još niko nije zabeležio u svojoj istorijji demokratije.
Mnogo će vode rekama proteći, dok neko dostigne tu demokratiju koja se sadrži u ravnogorskoj misli.

Sad ozbiljno. Mislim da nema mehanizma ova država, s kojim bi zaštitila srbe na Kosovu u slučaju neke Oluje. Tu je problem. Zato se ovaj predlog ne odbacuje već se pokušava nastaviti. Ali mislim da je***** upravo to i cilj i oni će sve učiniti da ne bude potpisa nikakvih kako bi mogli sprovesti regularnu akciju.
Ja trenutno ne razmišljam o ovome, biće što mora biti.
Ali me brine, ko će nas spsiti od datuma jbt. On nam stoji kao mač nad glavom. Ma ja bi im potpisao sve da sam na mestu Vučića, samo da nam ne daju datume o pregovorima nikakve.
Najveće zlo čak veće i od Staljinove tvorevine je EU.










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 2iiv51gPoruka - Poruka Srbima - Page 3 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPon Apr 08, 2013 9:28 am

Poruka je vrlo jasna, gledajući hronološki:
Milošević kao uspešan Bankar-prodao je sve Srpske teritorije za vladavinu od 10 god., posle njega došao je Koštunjavi koji je u biti neobavešteni "Legalista" i sve to uspešno legalizovao.Posle njega eto nam Psihijatra Tadića da nas dokrajči ludilom i za overu svega došao grobar T.Nikolić da se zakopa i opere ruke...










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 10:51 am

:329340:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 11:21 am

umesto pečenog "Ovna" uskoro ćemo samo jesti govna..... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 11:26 am

ПАВЕЛ АПОЛОНОВИЧ РОВИНСКИ(1868-1869)
Народне особине (Срба) су: смисао за породице, љубав према родитељима, љубав слободе и отаџбине,
храброст, гостопримство, умереност, с друге стране:свађалачки дух,препреденост, празноверје.


NIJE SVE U PEČENJU ,IMA NEŠTO I U POŠTENJU
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 11:34 am

promaja ::


NIJE SVE U PEČENJU ,IMA NEŠTO I U POŠTENJU


Naravno.....pitanje samo cena koju plaćamo. Da li su šiptari kupovali od Srba zemljište i kuće? Da li su pošteno plaćali? Da li su u većini na tom prostoru od 1990 i nadalje?Da li su pojedini Srbi pravili ustupke šiptarima oko trgovine nedozvoljenim sredstvima? Da li su Srbi prodavali legalna dokumenta Arnautima koji su ilegalno bežali iz Albanije na Kosovo? Da li ćemo samo hvaliti dobre osobine Srpskog naroda a žmuriti na lopovluk i kriminal pojedinih grupa????
Budimo ljudi...počistimo ispred svog dvorišta kukolj pa onda uzmimo u razmatranje komšije a ne "podcenjivati" ih u startu. Dokle god nam je "Inat" glavni primat....jebali smo ježa...... trtrr










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 11:50 am

Da druže ,lako je meni i tebi da donesemo nekom osudu -samo je pitanje da li bih to isto rekao pred tim ljudima što žive dole
Manimo se tih fraza više ,trebamo priznati ovo ,ono ,prvo počistimo u svom dvorištu ...slažem se potpuno ,samo izgleda da ovo dvorište od Srbije svi mogu da čiste i sredjuju sem nas .Pa nisu svi Srbi prodali milom svoju imovinu ,nećemo baš sad toliki biti slepci ,nisu svi Srbi dole bili ko nesretni Martinović....montoya,ja se samo pitam ,što se svi bojite nečega što će možda biti ,nije valjda da i ti još veruješ u bajke i obećanja .Kako se sećam ,rekli su nam posle Mladića nema više ucena ,a ono Kosovo ,za koji dan i Vojvodina...Jednostavno ,da li bi ti voleo da neko proda ono što si ti nasledio i steko za tvoga života ,čak i da te ne pitaju za mišljenje.[b]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 12:27 pm

montoya ::

Budimo ljudi...počistimo ispred svog dvorišta kukolj pa onda uzmimo u razmatranje komšije a ne "podcenjivati" ih u startu. Dokle god nam je "Inat" glavni primat....jebali smo ježa...... Poruka - Poruka Srbima - Page 3 4089611282
Dok god kompletno razmišljanje u Srbiji počiva ne jeftinom populizmu ,kvazi-"drčnosti" ,mitovima ,i kao nekoj "tradiciji" koja veze nema sa stvarnošću -biće ovako .
Dok god ne budemo imali čoveka koji se neće udvarati ekstremistima ,nego imati mooda da povuče nepopularne poteze -biće ovako .
Kemal Paša Ataturk ,recimo je imao mooda za tako nešto .
Ukinuo je arapsko pismo i uveo latinicu ,i bila ga je briga šta misli ulema o tome .Isto tako je ukino burke ,bez pardona .
Isto tako je bez pardona odvojio crkvu od države .
On je od mračne otomanske imperije napravio modernu državu koja jeste zadržala deo tradicije ,ali se prilagodila Evropi i svetu koliko je bilo potrebno . Tradicija je ostala u arhitekturi,fokloru i muzici ,i Turska i dan danas dobro zarađuje na tome.
Ovi naši Evropejci su potrčali pre odgovora Briselu kao đačići da se ulizuju Patrijarhu ,jer im je lupio ultimatum svojim "pismom"
Još bednije je što ozbiljni analitičari nalaze opravdanje za ovakav potez ,jer smatraju da SPC ima veliki uticaj na ekstremističke desničarske organizacije koje mogu da naprave ozbiljne ulične nemire,pa da "zaglade" .
I niko nema mooda da kaže Crkvi da gledaju svoja posla ,sa svojim Pahomijima i Kačavendama ,umesto da se oni "jave" svaki put kada se pomene reč "Kosovo" ,sa kojeg su prvi pobegli .
Nismo daleko odmakli od "bolje rat nego pakt" razmišljanja .Tako danas razmišlja samo Severna Koreja .










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/ Na mreži
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyUto Apr 09, 2013 12:37 pm

Nismo daleko odmakli od "bolje rat nego pakt" razmišljanja .Tako danas razmišlja samo Severna Koreja .

Dobro ,ajde ti meni sad objasni ovo gore što si napisao .Zašto rat,koga mi to sad ugnjetavamao ,koga proterujemo i odakle ,kome uskraćujemo ustavno pravo ,pismo ,život...zašto smo sad loši ,što pregovaramo ili da smo rekli nećemo da pregovaramo .Šta ste se uhvatili tog potpisivanja ,šta ćeš ti i ja dobiti sa tim ...mi ćemo da živimo a njih dole nek pojede mrak ,jel tako razmišljate .Što se ti non stop brecaš na Beograd ,žališ se di su tvoji -naši novci ,kome da se žali onaj narod dole...tebi,meni i ostalima kojhi bi prodali dupe za šaku peskla usred pustinje.
Kad budete tražili otcepljenje Vojvodine potsetite se ovih tekstova i Severne Koreje.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySre Apr 10, 2013 11:03 pm



Ovo je bila poruka celom svetu, a i Srbima da cuju kako govori pravi Predsednik Srbije.
Svaka cast Predsednice.










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyČet Apr 11, 2013 9:19 pm

promaja ::
Da druže ,lako je meni i tebi da donesemo nekom osudu -samo je pitanje da li bih to isto rekao pred tim ljudima što žive dole
Manimo se tih fraza više ,trebamo priznati ovo ,ono ,prvo počistimo u svom dvorištu ...slažem se potpuno ,samo izgleda da ovo dvorište od Srbije svi mogu da čiste i sredjuju sem nas .Pa nisu svi Srbi prodali milom svoju imovinu ,nećemo baš sad toliki biti slepci ,nisu svi Srbi dole bili ko nesretni Martinović....montoya,ja se samo pitam ,što se svi bojite nečega što će možda biti ,nije valjda da i ti još veruješ u bajke i obećanja .Kako se sećam ,rekli su nam posle Mladića nema više ucena ,a ono Kosovo ,za koji dan i Vojvodina...Jednostavno ,da li bi ti voleo da neko proda ono što si ti nasledio i steko za tvoga života ,čak i da te ne pitaju za mišljenje.[b]

Kako misliš da se boriš protiv NATO zemalja?Da li si siguran da čemo istrajati(msm na Vladu) sa stavovima.Iskreno...nemam ja ništa protiv da "šiljimo" ku*ac i nepriznamo Kosovo...samo se bojim da ćemo se batrgati-zajmiti novac i na kraju pod gorim uslovima isto pokleknuti kao i 1999 -kad su nas bombardovali.Poenta moje priče je kad kupiš kašiku da jedeš go*vna onda ih jedi do kraja po svaku cenu a ne da ih jedeš pa odustaneš na pola.Prihvatam bilo koju varijantu ali da je sve jasno ko dan.Premijer, Predsednik i vice premijer sve vreme uvijeno pričaju-nigde se ne izjašnjavaju direktno.Da li neko ovde misli da se možemo ekonomski izvući iz krize posle svega?Možemo...pod uslovom da Turska,Kina i Emirati utrče sa novcem i jednostavno ožive Srpsku privredu.Da li će EU sedeti mirno i dozvoliti da se to desi?Japan je imao interesa da instalira nekoliko fabrika Automobila daleke 1989-1990, ali članice EU su pripretile Yugoslaviji a pripretile Japanu da će prekinuti saradnju na svim nivoima, tako da je ta ideja pala u vodu.Promaya..za tvoju inf...na Aerodromu Batajnica(vojni aerodrom) već su prisutni NATO obaveštajci koji prate sva desavanja vezana za vojsku.Mi smo kapitulirali 1999 i ta činjenica se nemože opovrgnuti.











Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPet Apr 12, 2013 10:31 am

Druže, sve to gore što si naveo znam ja i svi mi postavljamo to pitanje sami sebi -dokle bre više .Da se borimo protiv njih -pa ja mislim da bi bilo preterano da nas opet vojno napadaju zbog onoga što nećemo da damo jer imamo pravo na to .Ekonomski oni to rade uveliko od prošle a i sadašnje vlade uz njihov veliki blagoslov.
Što se tiče kašike ,pa druže moj ,nešto mi nije jasno .Bivša vlast je imala priliku da to sve potpiše i pristane na sve te ponude ,i gle čuda,oni to ne uradiše.Zašto???Pa zato što prvo ovaj narod na to treba da pristane ,ali jebi ga ,mi izgleda nismo narod dok nemislimo ko pojedinci .
Bi ta dan D kako ga svi nazvaše ...ne bi bombardovanja,opet će da pregovaraju (tako i treba)možda se nešto promeni ,ko zna,videćemo.
Za tvoju informaciju brate oni nisu ni odlazili posle 98 kad su ušli i kad su vodili sve akcije po Srbiji .Oni drže sve za snimanje i sve firme za obezbedjenje su njihovo vlasništvo ,sad nemaju potrebe da angažuju OTPOR ili bilo koga ,u stanju su sami da parališu sve institucije kad hoće i da izazovu nevidjen haos .
Pa pregovore su nastavili zato što znaju da će biti sranja po Vojvodini da bi imali još jedan motiv koji ide protiv Srba .Mi obični smrtnici to znamo ,isto ko što su znali i oni u Hrvatskoj i bosni šta će biti ,samo jadni ovi naši spasioci nikako da poslušaju malo i narod .Prošli je pričao sa kravama i ovcama pa ništa nam ne bi bolje ,ovaj drži memorandume po svetu (pola onih nije ni čulo za Srbiju)on će njih sad da nauči naše istorijske nepravde a za to vreme će i Sandžak dobiti svoju autonomiju...ne vredi više lupkati po ovoj tastaturi,biće bogme lupe po praznim šerpama sve više i više ...biće ovde izgleda svega što ne želimo
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPet Apr 12, 2013 6:10 pm

promaja ::

Što se tiče kašike ,pa druže moj ,nešto mi nije jasno .Bivša vlast je imala priliku da to sve potpiše i pristane na sve te ponude ,i gle čuda,oni to ne uradiše.Zašto???Pa zato što prvo ovaj narod na to treba da pristane ,ali jebi ga ,mi izgleda nismo narod dok nemislimo ko pojedinci .
Bi ta dan D kako ga svi nazvaše ...ne bi bombardovanja,opet će da pregovaraju (tako i treba)možda se nešto promeni ,ko zna,videćemo.
Za tvoju informaciju brate oni nisu ni odlazili posle 98 kad su ušli i kad su vodili sve akcije po Srbiji .Oni drže sve za snimanje i sve firme za obezbedjenje su njihovo vlasništvo ,sad nemaju potrebe da angažuju OTPOR ili bilo koga ,u stanju su sami da parališu sve institucije kad hoće i da izazovu nevidjen haos .

Dobro....sve isto misliš kao i ja, a nevidim konkretan odgovor ili repliku.Svkako nema pravde za Srbe.Neko je odlučio da nas *ebe i to će raditi dokle god nam neslomi kičmu.Nažalost mi Srbi smo jedini nedisciplinovan narod koji ne*ebe nikog i svima se prsi i tera inat.Tako je bilo unazad vekovima, a tako će biti i sad.Svima treba da bude jasno...da mi nemožemo bez ostatka evrope.Direktno zavisimo od okoline u ekonomskom slučaju.Ameri i EU su svima okolo naredili i zadali domaće zadatke koje moraju ispuniti da bi živeli.Mi se bavimo sobom zadnjih 23 god.Pošto nismo u stanju da se sami servisiramo, tražili smo pomoć u novcu pod kamatom, dužni smo i ružni, a ništa neradi-država u haosu.I pored svega"Inat" nadjačava relevantne činjenice.Da li su Šiptari banda pod Američkom kontrolom? JESU i to je svima jasno.Žalosno je što ćemo se još kratko vreme batrgati, zajmiti novce, pa ćemo celu državu dati radi isplate duga...Taj recept upravo Grčka sad prolazi....uzeće im ostrva za početak...stim da su oni u drastično boljoj poziciji od nas.... :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyPet Apr 12, 2013 6:32 pm

Sve je tačno druže ,ali pošto i sam kažeš da smo takav narod kakav i jesmo ,nema potrebe kukati i saginjati se kad se zna da nismo nikad trpeli ni ti smo se mirili sa ropstvom.Glupo mi je da nešto pobijam ,da nas smatraju takvim uzrokom nemira na ovim prostorima davno bi oni nas sravnili.Ali ,činjenica je sledeća ,sav normalan i učen svet vidi šta se ovde radi i tome se protive ,ali dokle god bude dupelizaca i onih koji se j.bu za večeru i druženju sa moćnicima oni će da cinculiraju ...činjenica je da i oni a i ostali polako osećaju da žuti dižu glas,da muslimani neće stati nikad sa džihadom dokle god ih bude ,ceo svet je veliko bure baruta koje mora pući a ja se nadam da fitilj ovaj put neće biti Vojvodina ko što je bilo Sarajevo .
Tebi i svima da repliciram -na šta ,na politiku koja je 12 godina muzla ovaj narod,na sve zatvorene fabrike ,na rasturanje domaćinstava i celih porodica ,na V.Bratu ili Farmi ,il možda Turskim serijama...Pljuvali ste po Miloševiću koji je živeo od turbo folka i kriminalaca,a vi samo nastavili njegovim stopama,kod njega Šiptar i Kum kod vas Šarić,Cane i Banana...jel to ta vaša demokratija ,jesu to fabrike i privatnik sa zapada.
Ja nisam baš toliko izlapio da neznam šta sam prošao i proživeo i šta sad zivim.Uvek je postojala levica i desnica i nije je Srbin izmislio.Al znam ko sam i šta sam i ko mi je djed-tako stara nasa kaže ....biće kako biti mora a ja i ti montoya da se pitamo -pili bi svaki dan pivo i kafu i zavodili cure bilo koje vere smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Jun 01, 2013 11:13 pm

“Žmurim, ali kad oči otvorim vidim da je opšta kampanja u svetu, a i kod nas, da ti glavna vest iz kulture bude kako tamo neka Jovana i mili joj Željko zimuju na Maldivima, da je Eva Mandez lepotica vrele kubanske krvi, prva riba planete za 2009., da misica Rahela prodaje donji veš u bescenje, da je Kevin bio na roštilju kod Britni, a da nam je Rasel Brend, napokon, otkrio da spava s tri žene dnevno. Naravno da me je ganula vest kako je četvrti slonić (napravljen veštačkom oplodnjom, a rođen na Floridi) dobio ime Barak, ali, ako nastavimo ovako, odosmo svi u k**ac.”

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 72257










Poruka - Poruka Srbima - Page 3 CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptySub Jun 01, 2013 11:31 pm

promaja ::
Sve je tačno druže ,ali pošto i sam kažeš da smo takav narod kakav i jesmo ,nema potrebe kukati i saginjati se kad se zna da nismo nikad trpeli ni ti smo se mirili sa ropstvom.
Tebi i svima da repliciram -na šta ,na politiku koja je 12 godina muzla ovaj narod,na sve zatvorene fabrike ,na rasturanje domaćinstava i celih porodica ,na V.Bratu ili Farmi ,il možda Turskim serijama...Pljuvali ste po Miloševiću koji je živeo od turbo folka i kriminalaca,a vi samo nastavili njegovim stopama,kod njega Šiptar i Kum kod vas Šarić,Cane i Banana...jel to ta vaša demokratija ,jesu to fabrike i privatnik sa zapada.
Ja nisam baš toliko izlapio da neznam šta sam prošao i proživeo i šta sad zivim.


Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču.Za vreme svoje vladavine iznikli su mito, korupcija, gomila oružja koja i sad je u opticaju i u rukama mnogih.Osiromašio narod, sve RAZJEBAO.Napravio sistem da bi vladao i samim tim "zakovao" Srbiju gde je sad.Za vreme svih ratova on je koristio sve resurse koji mu nisu pripadali, bio svo vreme na naslovnim stranicama svih evropskih medija, pritom sve te ratove izgubio.Toliko štete je naneo da narednih 5 generacija neće moći vratiti nivo od 1990te god.Nemože mi niko reći da on nije kriv.Imao je prilike da se skloni ukoliko je imao procenu da će "izgubiti".Neko ko svesno ulazi u nešto neostvarljivo je def. gubitnik.priča.."šta bi bilo kad bi bilo" nema veze sa realnošću.Ako ćemo da pljujemo po vlasti od 2000 pa do danas, potpuno podržavam to, samo da dodam da je tu "bajnu opoziciju" upravo Slobodan napravio...i da je tesno sarađivao sa pojedincima.Slažem se sa "Srpskim ponosom" ali kad to ima alternativu, ali situacija na terenu govori potpuno suprotno.Niko od nas nije rođen da bi živeo u ratu i bedi, u nemaštini i nečijim idealima, i prema tome nema izgovora da su svi drugi krivi osim nas.Za svađu je potrebno min. dvoje..tako u zivotu stvari stoje.Radije ću počistiti svoje dvorište umesto da zavirujem u komšijsko.Ne zanima me okolina i nečiji inat ..sve ću uraditi kako bi život imao smisla a ne pogubno da se okonča. :329340:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 12:08 am

Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču
-kao prvo,nije moj,niti je ikad bio.Kažeš uvukao te u rat...montoya,mislio sam da si ti učen čovek ,da si dosad pročito silne izjave velikih zapadnih moćnika o priznanju i planovima za razbijanje Jugoslavie a posle i Srbije.Najnovije ti je priznanje za osiromšeni uranijum...to ima veze sa milosrdnim Andjelom,Miloševićem,malom Milicom,sa vozom onim...ma sve je to on hteo tako.
Vidi,za razliku od tebe,ja ne spominjem tih 9 godina ,jnflaciju,ratovanje...ne osvrćem se za onim što je prošlo,idem napred 12 godina,ostajem bez posla i ja i žena,snalazim se sve ove godine,radim neprijavjen svuda,školujem dve ćerke,nikom ne ostajem duzan,nemam letovanja,zimovanja...i nekažem da mi je to donela revolucijaDjindjić,zapad,i verujem da i dalje ti bolje živiš i da si bolje živeo i kod Miloševića nego ja...al eto ,vidiš,ja živim i radim,plata mi je 25.000,pitam se da li će je smanjiti još....možda ovakvi ko ja trebaju da ćute-bože moj,pa ja sam uzivao tih 9 godina booored [b]
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:23 pm

promaja ::
[
Vidi,za razliku od tebe,ja ne spominjem tih 9 godina ,jnflaciju,ratovanje...ne osvrćem se za onim što je prošlo,idem napred 12 godina,ostajem bez posla i ja i žena,snalazim se sve ove godine,radim neprijavjen svuda,školujem dve ćerke,nikom ne ostajem duzan,nemam letovanja,zimovanja...i nekažem da mi je to donela revolucijaDjindjić,zapad,i verujem da i dalje ti bolje živiš i da si bolje živeo i kod Miloševića nego ja...al eto ,vidiš,ja živim i radim,plata mi je 25.000,pitam se da li će je smanjiti još....možda ovakvi ko ja trebaju da ćute-bože moj,pa ja sam uzivao tih 9 godina booored [b]

Šta ti misliš da si ovde jedini koji se mučiš sa svim tim.Možda u mojim postovima delujem da živim "laganica" i da mi novac pada sa neba?Naravno da neću unositi svoje nezadovoljstvo sa svakodnevnim životom upravo ovde na forum.Za tvoju inf. kao i za ostalo...ja rintam svaki dan po ceo dan zaista težak posao kako bi iškolovao svoje dvoje dece, kako ne bi morali da prolaze kroz nemaštinu koja vlada svuda.Sa 24 god. sam mobilisan i odveden u taj ebeni rat...gde se gubi svaki smisao života i postojanja..izvukao iz toga neke pouke i zdravstvene probleme(na svu sreću nikog nenosim na duši).Tačno je da imam stalan posao još od pre svih ratova, ali to nije n i blizu dovoljno da bi se živelo i primoran sam da radim bar još jedan posao.I sad radim ...naravno manjim intenzitetom jer jednostavno nemogu više, a to je dovoljno toliko da namirim osnovne potrebe za svoju porodicu.
Gledaju ći sad na svu ovu našu globalnu situaciju "sa strane"..znači poslednjih 22 godine..mogu reći da smo KRETENI, DEGENI, INBECILI..MALOUMNA STOKA koja je dozvolila da se neko igra sa njihovim životima.To znači da smo sami krivi što smo prošli kroz sve to....
Taj isti Milošević..možda je zaista imao dobre namere...ali ih je popločao odlazkom u pakao.U životu postoji neka strategija kojom se rukovodi...ali da neko sebi dozvoli da za svoju vladavinu od 2 mandata, izgubi 3 rata, iscrpi sve moguće rezerve iz naroda koji su bili u tim ratovima...stvarno je mnogo da bi ga bilo ko branio.Naravno....svako posle njega je loš jer nema sa čim da počne da kreira sutrašnjost. trtrr :trava :










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:27 pm

Jaoooooo, što je meni lepo:) Ja sam , skupljala gajbice od mleka i obogatila se za vreme Miloševića, pa sad ne mogu da se nauživam, prosto ne stižem.

trtrr
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:28 pm

Samouka ::
Jaoooooo, što je meni lepo:) Ja sam , skupljala gajbice od mleka i obogatila se za vreme Miloševića, pa sad ne mogu da se nauživam, prosto ne stižem.

trtrr

kad je mogao Marko..možeš i ti..... smehsmeh :trava : trtrr zid zid zid suicid










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:31 pm

montoya ::
Samouka ::
Jaoooooo, što je meni lepo:) Ja sam , skupljala gajbice od mleka i obogatila se za vreme Miloševića, pa sad ne mogu da se nauživam, prosto ne stižem.

trtrr

kad je mogao Marko..možeš i ti..... smehsmeh :trava : trtrr zid zid zid suicid

Šta?! Ne verujete:))) smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:33 pm

Samouka ::

Šta?! Ne verujete:))) smehsmeh
[/quote]

verujem ti...samo što mali marko se obogati od skupljanja.... :mahhh: :rlol: trtrr :elpivo:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:36 pm

Da druže moj,ja ne znam kako ti živiš i kakve pronbleme si imao za njegove vladavine a i posle .Takodje ni ti ne znaš kako je meni bilo .E pa onda se ne počinje posta sa -[/b]Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču[b]jer zapravo nemaš saznanja kako je bilo meni ili bilo kom drugom .Ti si kivan na njega sa pravom ,i ja sam ,al ne mogu tapšati nikom kad ostajem posle toga bez posla ,kad se u ovim godinama potucam po birou i kad nemam overenu zdravstvenu knjižici .Najviše mrzim kad mi pojedinci posle kažu -e to je zbog Miloševića-a ja sam rekao da me neinteresuje juče ili pre .već gledam napred.
E druže moj ,da svi gledamo napred a ne unazad ne bi bilo svadja ni ratova ,imali bi posao i volju a dok mi budemo kukali i žalili za prošlim -nema sadašnjeg ni budućeg boljitka
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:39 pm

Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:47 pm

promaja ::
Da druže moj,ja ne znam kako ti živiš i kakve pronbleme si imao za njegove vladavine a i posle .Takodje ni ti ne znaš kako je meni bilo .E pa onda se ne počinje posta sa -[/b]Men i je taj "tvoj" Milošević" uzeo najboljih 9 god.života-sjebao mladost igrajući se rata i većinu nas uvukao u tu priču[b]jer zapravo nemaš saznanja kako je bilo meni ili bilo kom drugom .Ti si kivan na njega sa pravom ,i ja sam ,al ne mogu tapšati nikom kad ostajem posle toga bez posla ,kad se u ovim godinama potucam po birou i kad nemam overenu zdravstvenu knjižici .Najviše mrzim kad mi pojedinci posle kažu -e to je zbog Miloševića-a ja sam rekao da me neinteresuje juče ili pre .već gledam napred.
E druže moj ,da svi gledamo napred a ne unazad ne bi bilo svadja ni ratova ,imali bi posao i volju a dok mi budemo kukali i žalili za prošlim -nema sadašnjeg ni budućeg boljitka

Sve si rekao što i ja mislim....samo što interpretiraš iz svog ugla.Problem je što verovatno iz početka naše tužne priče nismo bili na istom mestu..a to menja tu razliku interpretacije.Poslovica kaže" Kad jedna budala zajebe, ni 100 pametnih nemože da popravi".Ja ovde pričam o uzroku , a ne o daljim posledicama koje su nas zadesile.Niko me neće ubediti da rat u SFRJ nije se mogao izbeći.Za svađu je potrebno dvoje, a sa moje strane bio je taj Milošević i upravo on kriv meni...kao što je Hrvatima Tuđman kriv, Muslimanima u Bosni Alija .....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 5:57 pm

Samouka ::
Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.

ipak mislim da "izdaje gajbice" koje mu je tata na vreme stvorio.... trtrr :trava : uplaseni mis










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 6:01 pm

montoya ::
Samouka ::
Šta zna dete šta su gajbice:)) Verovatno ih i u Rusiji skuplja, razvio biznis.

ipak mislim da "izdaje gajbice" koje mu je tata na vreme stvorio.... trtrr :trava : uplaseni mis

Doći će i po rentu za gajbice, platiće mu država putne troškove...


Nego nadjoh dobar aforizam Aleksandra Baljka, ide ovako:

У г... смо до гуше, што је доказ да се против нас води специјални рат.


Eto, mogla bi to da bude poruka nama Srbima.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 6:04 pm

Tačno sve ,u istim smo .ovnima bili a i sada smo samo što i dalje ima sve više onih sa gajbicama ,a njega nema više trtrr :elpivo:
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 EmptyNed Jun 02, 2013 6:05 pm

Samouka ::


Doći će i po rentu za gajbice, platiće mu država putne troškove...


Nego nadjoh dobar aforizam Aleksandra Baljka, ide ovako:

У г... смо до гуше, што је доказ да се против нас води специјални рат.


Eto, mogla bi to da bude poruka nama Srbima.

Problem je generalni...Uvek se prva ponuda ne odbija.Kroz istoriju se ponavljaju scenariji, samo je pitanje "dokle"????










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poruka Srbima   Poruka - Poruka Srbima - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Poruka Srbima
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Vicevi o Srbima
» Poruka za danas ✎
» FACEBOOK i drugi "izlozi" ...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: SRBIJA-
Skoči na: