DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Mala škola jezika -NORVEŠKI

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyČet Apr 15, 2010 11:13 pm

First topic message reminder :

Za norveški , imamo čak dve profesorice -ida 1 i sonia .
Pa da i mi naučimo nešto....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Maj 26, 2010 11:48 pm

ida1 ::
smehsmeh smehsmeh ..det er det....helt riktig.....men der er nok...nekako nam je izgleda taj pridjev posebno drag...... migg

nå er nok ! ? [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Avg 18, 2010 3:12 pm

Aurora, jeg glemte alt ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

Datum upisa : 17.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Avg 18, 2010 3:18 pm

hehheh.....og jeg også....men i morgen starter skolen.....æsj..... migg
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Avg 18, 2010 3:20 pm

Aurora Borealis ::
hehheh.....og jeg også....men i morgen starter skolen.....æsj..... migg

Fy faen! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Avg 18, 2010 3:30 pm

vet hun banneord....det er viktig..... :geek: ..ikke glemt... migg
Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyČet Sep 23, 2010 6:31 pm

radimo mi danas neke zadatke....i sad k'o i obicno.....nama nesto nije jasno......kaze Sonja...gleda u onu do nas..... smehsmeh smehsmeh ...otmi joj ono.....i daj da vidimo..... smehsmeh smehsmeh

Er den di???? u prevodu znaci...Jel to tvoje????

Sonja to pita ovako.... smehsmeh smehsmeh ..cu izginem.....

Det er , for deg?????...to je, za tebe?????

smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPet Sep 24, 2010 6:58 pm

radimo mi danas neke zadatke....i sad k'o i obicno.....nama nesto nije jasno......kaze Sonja...gleda u onu do nas..... smehsmeh smehsmeh ...otmi joj ono.....i daj da vidimo..... smehsmeh smehsmeh

Er den di???? u prevodu znaci...Jel to tvoje????

Sonja to pita ovako.... smehsmeh smehsmeh ..cu izginem.....

Det er , for deg?????...to je, za tebe?????

smehsmeh smehsmeh

CE izgines [You must be registered and logged in to see this image.]

Ja to bukvalno prevodim ( a to odkad se druzim sa Bosancima) [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyNed Jan 16, 2011 11:49 pm

Joj muke, u Norveskoj recenici mora da postoji subjekat. Tako meni u sastavu uvek fale zamenice koliko ti volja [You must be registered and logged in to see this image.]
Al' nikako mi ne zvuci da u jednoj recenici ponovim tri puta ONA, recimo...

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Maj 04, 2011 10:24 pm

E, evo uskoro ce 17. maj, jedan od najvaznijih, ako ne najvazniji dan u Norveskoj. Dok svi setaju ulicama na taj dan i nose zastavice, obicaj je da uzvikuju HURRA! ( onako tri puta).E sad, sta se dogadja kad stranci 'oce da budu kao Norvezani, a jadni, mnogo im tesko da savladaju samoglasnike!?Isocnjake i juznjake mozes lako da prepoznas po izgovoru ( U je uvek U, R i D se cuju jasno) ...

Prica ide ovako- Ide covek, nosi zastavicu i vice HURRA! [You must be registered and logged in to see this image.] A zene se okrecu, pa sve razlicito reaguju! [You must be registered and logged in to see this image.] E sad, postoji i rec HORA ( ne zaboravite da se u norveskom O cita kao U a U isto , samo sto napucis usne k'o da imas silikone [You must be registered and logged in to see this image.] )

Mala razlika , al' na ovaj dan fatalna! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptySre Maj 04, 2011 10:41 pm

smehsmeh smehsmeh ...ista stvar i sa kokk(kuhar) i kuk....Mala razlika u izgovoru ...I eto belaja.... smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 9:58 pm

Utleninger i Norge:
- Vil du ha pølse med rumper(mener lumper), eller med brød ? -jobb i barnehage
( Hehehehe )- morala sam da prenesem i ovde sa fb-ka [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:11 pm

sonia ::
Utleninger i Norge:
( Hehehehe )- morala sam da prenesem i ovde sa fb-ka [You must be registered and logged in to see this image.]

Kamo prevod?... beljenje
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:18 pm

Utleninger i Norge:

Kamo prevod?... [You must be registered and logged in to see this image.]

Reko mozda ces ti, ebati Crnogorku, sve moram ja! [You must be registered and logged in to see this image.] Elem,

Nudi ona decici virsle, pa ih pita: Hocete sa palacinkom ( lumpa) ili sa hlebom ( brød)?
A moja mala, umesto LUMPA ( palacinka) nudi deci RUMPA( GUZA) ! [You must be registered and logged in to see this image.]

Jos se cudi sto je deca cudno gledaju i redom kazu- Samo virslu, bez icega! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:26 pm

Hahahhahaha, a ono sta sam rekla ili nisam rekla sefu to cu da precutim....hahahaha.....Da bog sacuva......Gledam ga i pitam se, Boze sta sam sad zabrljala.....hahahahahahaha.....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:30 pm

Hahahhahaha, a ono sta sam rekla ili nisam rekla sefu to cu da precutim....hahahaha.....Da bog sacuva......Gledam ga i pitam se, Boze sta sam sad zabrljala.....hahahahahahaha.....

Hehhehe, je l' za kuvana jaja? [You must be registered and logged in to see this image.] Ajde, ajde, ispricaj! Al' sa prevodom ( cik ako smes! ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Aurora Borealis

Aurora Borealis

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:36 pm

Hehhehe, je l' za kuvana jaja? [You must be registered and logged in to see this image.] Ajde, ajde, ispricaj! Al' sa prevodom ( cik ako smes! ) [You must be registered and logged in to see this image.]

Hahhahahaha, nije bilo za jaja, vec za palceve, hhahah, ali se covjek preznojio a ja pojma nemam sta sam lose rekla.....Ali najsmjesnije je sta me pitao..hahahahahhaha...Kako neke jednostavne stvari nama drugima ispadnu nesto sasvim deseto.....A za jaja, ja tu rijeci kuhar preskacem....
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyPon Maj 23, 2011 10:43 pm

Ajd' da ne zbunjujemo vise ove ljude, nego da pisemo nesto pametno [You must be registered and logged in to see this image.]

Norvezani imaju ono mye ( kad govore o nebrojivim stvarima) i mange ( ono sto se broji, tj. moze izbrojati)

mye za secer, vodu i sl...

mange za novac, npr. [You must be registered and logged in to see this image.]

P.S. Nego ja sad zaboravila kako je pravilo u nasem jeziku za to?Ono lisce i sl.. Valjda to bese primer? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Mala škola jezika -NORVEŠKI   Mala škola jezika -NORVEŠKI - Page 2 EmptyUto Jul 19, 2011 3:04 pm

Ma kako sam odlično savladao norveški čudo jedno .

Evo intervjua norveskog novinara Krisa Karsa sa novim fudbalerom "Rosenburga "Isahom .

Sve ih razumem ! [You must be registered and logged in to see this image.]