DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....

Ići dole 
+2
sonia
PJER
6 posters
AutorPoruka
PJER
Pjer
PJER


Datum upisa : 13.10.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyNed Maj 09, 2010 10:48 pm

toliko ne strucnih zubara u ovoj Srbiji..da je stvarno neverovatno...zasta su oni dobili diplome.....

evo nesto iz ilicnog iskustva..i to pre par godina....

ordinacija u centru grada..ono ful oprema..prostor....
otisao po preporuci..zaboleo me zub...
...ali cim je on meni poceo da tupi mi cemo ovako...pa onako sve ce tu da bude u redu......znao sam da nece izaci na dobro....

stavio lek...i rekao da dodjem posle destak dana..i kad sam dosao posle desetak dana..ocekivo sam da ce da mi skine lek..pa ponovo da stavi..ali on..ne nego spricem i iglom.....stavlja lek...ja u cudu....

i posle par dana meni se zub upali...boli razbija..
i nije to kraj...poceo on da vadi...vadio pola sata....jedva izvadio..i kaze dodji sutra na kontrolu...ma kakva kontola sad sam bio i nikad vise.....:)

zasto ovo pricam..jer sam sad to isto doziveo......stavlja mi blombu a zub ne izlecen..lose uradjen....odem ponovo.....vadi kao zivac..bez snimka..nije ni izvadio....

i naravno uvek bez anestezije..:)

stavlja lek..i kaze bolece te...

proslo nedelju dana mene i dalje boli...hehehe

smejem se od muke...boli na dodir i na hladno.....ne smem da disem...

[You must be registered and logged in to see this image.]


sta reci....20 godina kako radim placam socijalno kod drzavnog zubara nisam bio....

ko sve radi...i ko je sve zavrsio medicinu...CUDO DA SMO ZIVI :)


AMIN [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyČet Maj 20, 2010 11:19 pm

Necu da ti stajem na muku, pa sad da hvalim ovde zubare, ali zaista rade, svaka cast!
Samo mene interesuje, a to ce kolega shef da kaze, nadam se sta mu znaci boja A2? Nisam znala da i vi imate sifre [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyČet Maj 20, 2010 11:30 pm

PJER...Šta reći.I ja zbog jednog zuba idem nekoliko puta.Cilj im je da izleče i spase sve što se može.Najlakše je izvaditi zub.A posle.Nosiš socijalne.Ja se na ti nemrem naviknuti.Idem i spašavam sve što se može..No kod moje doc sve je čisto.Radim bez anestezije.Malo istrpim,jer posle više boli anestezija nego ono malo bola pre..

Sad nisu no oni čarobnjaci.Zato i kaže,dođi,ako zaboli,jer ne deluje na svaki zub jednako lek.Ovisi u kakvom je stanju.Moja doc,je privatnik,i radi preko HZZO..No,ja sam zadovoljna.Iako nije ugodno.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPet Maj 21, 2010 12:16 am

PJER ::
..ne nego spricem i iglom.....stavlja lek...ja u cudu....



i naravno uvek bez anestezije..:)





AMIN :zlz:
I ja sam u čudu ? Nijedan "lek" se ne stavlja špricem ??? Špric se koristi samo kod tretmana afti i paradontopatije -ali je to sluzokoža , nikako zub . Prvi put čujem .
A da se išta radi bez anestetika ??? Pa mi deci namažemo prvo lokalnu , žele raznih ukusa i mirisa , pa tek onda infiltracionu , da ni taj mali ubod ne osete.
Isto i kod odraslih...anestetik i kod popravke .


E svaka budala zaista radi u Beogradu.

sonia ::
sta mu znaci boja A2? Nisam znala da i vi imate sifre [You must be registered and logged in to see this image.]
Boja A2 je druga po "belini" A1 je ekstremno belo , "porcelan tanjir"
Srednja boja je 6 B .3 E je "pušački žuta" itd...
Naravno da imamo "šifre" , hahaha
To su standardne oznake , kako bi inače znali mi u laboratoriji koju boju zuba da pravimo? Pod tim oznakama stižu garniture zuba za proteze , helio masa sa kojom se prave plombe , keramika itd....medjunarodne oznake .Gde bi završili ako bi svaki prozvodjač imao svoje ?
Svaki prozvodjač da tkzv "ključ boja"


Kromaskop (ključ za boje)
[You must be registered and logged in to see this image.]




Univerzalni
vodič, omogućava brzo biranje između mnoštva VIVADENTOVIH i IVOCLAROVIH
proizvoda



pa po tome uporedis u ustima .

Ako je tvoja A2 -super si . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Maj 21, 2010 12:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPet Maj 21, 2010 12:20 am

Danubius ::
Boja A2 je druga po "belini" A1 je ekstremno belo , "porcelan tanjir"
Srednja boja je 6 B .3 E je "pušački žuta" itd...
Naravno da imamo "šifre" , hahaha
To su standardne oznake , kako bi inače znali mi u laboratoriji koju boju zuba da pravimo? Pod tim oznakama stižu garniture zuba za proteze , helio masa sa kojom se prave plombe itd....medjunarodne oznake .Ako je tvoja A2 -super si . [You must be registered and logged in to see this image.]


Znam da jesam [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Jun 08, 2010 11:08 am

Zubarka sa neobičnim talentom: Ona zna kako se prave kvalitetni sapuni

Mariota Vlaisavljević,
Foto: Privatna arhiva,
08. 06. 2010. 00:02

Iako
po zanimanju stomatolog, Jelena svoje vešte ruke nije mogla da obuzda u
ordinaciji, pa je pre šest meseci počela da pravi sapune. Hobi ne
pretenduje da joj zameni profesiju, ali je ova mlada žena rešena da se
ozbiljno bavi proizvodnjom interesantnih sapuna.


[You must be registered and logged in to see this image.]
Svaki sapun koji napravi Jelena Kartohvil Pavlović u sebi ima vitamin E
i glicerin. Potpuno je prirodan, sastojci su pažljivo odabrani. Od
etarskih ulja, kao dodatak, kombinuje lavandu, mentu, ruzmarin,
narandžu, limun, geranijum… Od biljaka dodaje kamlicu, nanu, neven,
kokos, mak. U nekima ima i kozjeg mleka. Sve ih pravi u svom
potkrovlju, a čuva u ostavi.
Ukrašava ih posebnim modlama i kalupima, još iz dana kada je aktivno pravila ukrase za kolače i torte.
– Bila sam radoznala i odlučna da počnem da pravim sapune. Mislim da su
kupovni prilično nekvalitetni, a otkad imam dete, veoma vodim računa o
njegovom zdravlju. Tako je zbog Luke počela da radi moja kućna
manufaktura. Dugo sam izučavala kako se prave sapuni, svašta sam
pročitala, dobila sam savete od iskusnih ljudi i krenula sam u posao.
Prvi kontigent sam podelila sa roditeljima – priča u dahu Jelena, koja
objašnjava da je vrlo brzo raširila krug svojih poklonika. Uključili su
se prijatelji, kumovi, komšije… da bi ona po preporuci počela da
proizvodi i prodaje sve veće količine.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Osim razlike u kvalitetu i sastavu, Jelenini sapuni traju mnogo duže od
kupovnih. Mušterije se javljaju mesečno, a najčešće ih kupuju žene.
Naročito onaj sa dodacima kafe, koji je dobar izbor u borbi protiv
celulita. Cena je od 200 do 250 dinara po komadu, a korist je
višestruka.


[You must be registered and logged in to see this link.]








[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako stvari stoje ....svi ćemo polako da radimo još nešto drugo "uz"
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Danubius dana Pet Dec 28, 2012 9:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Jun 08, 2010 2:26 pm

Izgledaju kao kolači..Zanimljivo:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Jun 08, 2010 10:52 pm

Fazon od danas (ne znam gde da ga stavim , pa hajde ovde )

Dodje jedan tata Rom sa manjim dečkićem i većom devojčicom . Mala sedne da vadi zub ....a tata sada objašnjava malenom ,(na Romskom jeziku ) da bi se oslobodio , jer on treba da bude sledeći da vadi zubić, šta dokotorica radi . E sad ....ne znam koliko ću umeti da prenesem kako to "zvuči" ili da li ste uopšte slušali romski jezik -pa ću karikirati ) Naši Romi inače govore polu romski-polu srpski...svaka treća reč je srpska.

Ova sprema sebi poluge i klješta -a tata vrši direktan prenos malome šta će se raditi ....

"A munjdele djudje doktorica šrafciger (misli na polugu ) djandje mandje undje kombinirke (misli na klješta ) ...djindji rindji zub isčupa....

Mali sluša, bledi , oči mu sve veće ....i ni pet ni šest ...kao metak izlete iz ordinacije .....nismo stigli ni a da kažemo.............tata ga tek kod sledećeg ćoška stigao -no nisu se vratili . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Jun 08, 2010 11:09 pm

Bas mi zao dijeteta sta dozivi kod vas ... [You must be registered and logged in to see this image.]

E svidjaju mi se ovi Jelenini sapuni.Mnogo,mnogo zanimljivo...vjerujem da je i njoj daleko zanimljivije uzivati kuci praveci ove divne sapune,nego u ordinaciji u ko zna kakvom kolektivu,sa ko zna kakvim pacijentima [You must be registered and logged in to see this image.]











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Nov 06, 2010 7:06 pm

Opada broj poseta stomatolozima
Svaki deseti odrasli u Srbiji ima sve zube
Tanjug | 06. 11. 2010. - 00:02h | Komentara: 9

U Srbiji svega 8,5 odsto odrasle populacije ima sve zube, 9,3 odsto nema nijedan svoj zub, a četvrtini populacije (26,6 odsto) nedostaje više od 10 zuba. Odrasli sve manje koriste stomatološke usluge, a naglo smanjenje broja pacijenata registrovano je već u prvoj godini primene Zakona o zdravstvenom osiguranju iz 2005. godine kojim su ograničena prava odraslog stanovništva na stomatološku zaštitu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dok je stomatološka zaštita bila obuhvaćena paketom obaveznog osiguranja, zubari su godišnje imali od 3,25 do četiri miliona poseta, a taj broj je posle donošenja zakona pao na ispod dva miliona.


Stručnjaci kažu da će ovi rezultati, koji su iz 2006. godine, u narednom istraživanju biti još nepovoljniji. Istraživanje koje je sprovelo Ministarstvo zdravlja i Institut „Batut“ pokazuje da samo 40,7 odsto građana Srbije redovno, više od jednom dnevno pere zube. Svog stomatologa ima 34,8 odsto građana, i to najmanje najsiromašniji – 14,3 odsto, a najviše najbogatiji stanovnici – 60,4 odsto. Više od jednom dnevno zube pere 56,7 odsto dece i omladine. Najredovniju oralnu higijenu imaju devojčice (66,8 odsto), deca i omladina u uzrastu od 15 do 19 godina (66,3 odsto).


– Broj poseta stomatologu zbog sanacije karijesa i komplikacija karijesa opao je posle donošenja zakona za čak 64 odsto. Ipak, nije baš za sve kriv sistem, jer je ponašanje odraslog stanovništva u odnosu na zdravlje usta i zuba loše za svaku kritiku, pre svega, kada je reč o oralnoj higijeni. Parodontopatija, karijes, estetski i funkcionalni problemi vezani za gubitak zuba najčešći su razlozi za posetu stomatološkoj ordinaciji u celom svetu, a građani Srbije dolaze kod zubnog lekara kad se baš mora – kaže specijalista stomatološke protetike dr Marina Biljman.


Pranje zuba zahteva nekoliko minuta svakog dana. Treba ih prati bar dva puta dnevno, a konac za zube koristiti jednom dnevno. Količina naslaga koje se stvaraju na zubima i desnima su proporcionalne količini i učestalosti unošenja namirnica koje sadrže šećere. Redovna poseta stomatologu dva puta godišnje omogućava da se sačuva zdravlje usta i zuba.


Tako da nije baš tačna konstatacija iz naslova teme i uvodnog posta .
Ljudi ne shvataju značaj preventive , ne peru zube pravilno ,ne čuvaju zube -pa onda očekuju čuda od stomatologa .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Nov 06, 2010 7:13 pm

Neka povade onda sve-kad ne znaju da ih održavaju i nose one socijalne.Kako ih ja zovem...

Eventualno ako nemaju problema sa paradentozom,osteljive desni..etc..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/ Na mreži
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Mar 08, 2011 2:16 pm

Upozorenje primarijusa dr Branislava Kardaševića
Mućke u Stomatološkoj komori
Ljubica Petrović | 07. 03. 2011. - 00:02h | Foto: S. Vojnović |

[You must be registered and logged in to see this image.]

NOVI SAD - Ministarstvo zdravlja se oglušilo na izbor Društva lekara Vojvodine (DLV) i u novi Odbor za formiranje radnih tela Stomatološke komore Srbije (SKS) postavilo ljude za koje nisu glasali vojvođanski stomatolozi. Novi odbor je već zakazao izbore za organe i tela SKS, a vojvođanski stomatolozi mu osporavaju legitimnost.

Stomatološka komora Srbije, inače, ne postoji od prošlog septembra, u njoj je uveden upravni nadzor zbog zloupotreba i kršenja zakona i prestanak mandata svim organima komore.



Neovlašćeno

trošenje članarine
Vojvođanski stomatolozi smatraju da se ovako postavljenim članovima Odbora onemogućava raščišćavanje višegodišnje blokade rada Komore, da je ovo pokušaj prikrivanja finansijskih zloupotreba i neovlašćenog trošenja članarina 6.600 stomatologa, te da su nezakoniti i netransparentni izbori u SKS suprotni interesu struke jer je “Stomatološka komora Srbije postala žrtva partijskih manipulacija”.

Ministarstvo je tražilo od Srpskog lekarskog društva da predloži 11 kandidata za rad u ovom telu, od kojih je dvoje ljudi trebalo da predloži DLV. Stomatološka sekcija DLV je u januaru odgovorila na dopis Ministarstvu zdravlja i za svoja predstavnike predložila profesora dr Srećka Selakovića i primarijusa dr Branislava Kardaševića. Međutim, ministarstvo nije usvojilo nijedan od ova dva predloga, nego je bez konsultacija sa DLV na spisak stavilo druge ljude.


- Ministar zdravlja je u dopisu tražio da se predlože ljudi koji su ugledni i časni i koji će raditi taj posao i formirati Odbor za konstituisanje koji će organizovati nove izbore za organe komore, i to skupštinu, upravni i nadzorni odbor, sud časti, direktora i regionalne ogranke. Međutim, umesto toga na spisku su se našli i ljudi koji su komoru i doveli u ovakvo stanje - kaže primarijus dr Branislav Kardašević i dodaje da je jedan od kandidata i čovek koji je bio u zatvoru zbog privrednog kriminala.


Kardašević kaže da je jedan od zadataka kojima treba da se bavi odbor i raščišćavanje finansijskog poslovanja komore. Navodi da bivši direktor Stomatološke komore Srbije nije podneo nijedan finansijski izveštaj za tri godine i da se ne zna šta je radio sa članarinom 6.600 stomatologa.


- Svaki stomatolog mesečno plaća članarinu pet evra, a prve godine plaćali smo i po deset evra za licence i isto toliko za učlanjenje, pa je cifra prikupljenog novca zasada oko dva miliona evra. Nijedan izveštaj nije podnet i ne znamo kako je novac trošen. Znamo da su službene prostorije podružnica zakupljivane po strašno visokim kirijama, pa u Novom Sadu mesečni najam lokala košta 1.600 evra, iako je mogao da se nađe prostor i za deset puta manje para - priča Kardašević.


Vojvođanski stomatolozi smatraju da na ovaj način Ministarstvo zdravlja pokušava da zataška nepravilnosti u radu komore koja su se dešavala godinama.


- Kako sme neko tek tako da se ogluši o volju više od 1.600 stomatologa iz Vojvodine i ukine naše predloge - pita Kardašević i napominje da je odbor već zakazao izbore za polovinu aprila i “već su odredili izborne jedinice, na šta nemaju pravo”.



Vojvođanski stomatolozi smatraju da se ovako postavljenim članovima Odbora onemogućava raščišćavanje višegodišnje blokade rada Komore, da je ovo pokušaj prikrivanja finansijskih zloupotreba i neovlašćenog trošenja članarina 6.600 stomatologa, te da su nezakoniti i netransparentni izbori u SKS suprotni interesu struke jer je “Stomatološka komora Srbije postala žrtva partijskih manipulacija”.


Naravno da su ljudi apsolutno u pravu , ali ne mogu da se ne nasmejem kako su zinuli na "njihovih 5 eu mesečne članarine " Toliko plaćaju i svi drugi zaposleni u zdravstvu , a zaradjuju i po deset puta manje . Zubari si zaista najškrtije osobe od svih zanimanja -a kukaju kao da će sutra umreti od gladi .I to "privatni "najviše !5 eu košta "dobar dan" u ordinaciji,a ne neka intervencija
:eee:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPon Avg 22, 2011 8:08 pm

Da nema ovakvih šljakera koji rade za sitne novce....evo kako bi izgledali i danas :



Tom Cruise[You must be registered and logged in to see this image.]
Cheryl Cole[You must be registered and logged in to see this image.]
Zac Efron[You must be registered and logged in to see this image.]
Victoria Beckham[You must be registered and logged in to see this image.]
David Beckham[You must be registered and logged in to see this image.]
Catherine Zeta-Jones[You must be registered and logged in to see this image.]
Liam Gallagher[You must be registered and logged in to see this image.]
Celinе Dion[You must be registered and logged in to see this image.]
Hilary Duff[You must be registered and logged in to see this image.]
Nicolas Cage[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPet Okt 28, 2011 9:05 am

TRAGEDIJA U SVETU MODE

SRPSKA MANEKENKA UMRLA OD SEPSE!




Petak, 28. Oktobar, 2011.|

Autor: Ekipa Kurira


Tijana Milošević (30), jedna od najlepših žena u Srbiji, izdahnula posle četiri dana borbe za život
U zemlji i inostranstvu snimila više od 20 reklama







[You must be registered and logged in to see this image.]


BEOGRAD - Šok!
Poznata srpska manekenka iz agencije „Model tatu“ Tijana Milošević
(30), top-model i jedno od zaštitnih lica „Bambijevog“ keksa „plazma“,
umrla je od sepse!

- Poznato mi je da je Tijana umrla od sepse... Četiri dana se borila za
život. Svi smo u šoku! Ne razumem zašto bi sada pisali o njoj, a niko
nije o tome koliko je bila uspešna dok je bila živa! Tragedija je velika
i njena porodica je u agoniji, posebno zato što je bila mlada i što je
za sobom ostavila malog sina - rekla je za Kurir Mina Zimonjić, vlasnica
modne agencije „Model tatu“.

Ona je dodala da je Tijana bila vrhunski model i jedna od najlepših Srpkinja.
- Tijana je bila veliki profesionalac, omiljena među kolegama, svi su
voleli s njom da rade. Proputovala je ceo svet, snimila više od 20
reklama u Srbiji, radila i u Engleskoj, Kini... Uradila je reklame za
„Bambi“, „Don kafu“, a bila je i zaštitni znak Instituta za transfuziju
krvi u akciji „Tvojih pet minuta, nečiji ceo život“ - rekla je Mina
Zimonjić.
Porodica Tijane Milošević juče nije bila raspoložena za razgovor s novinarima.

- Ne razumem zašto biste sada pričali i pisali o tome da li je neko
kriv za njenu smrt ili ne. Sad kad je nema, šta god da napišete, nju ne
može da vrati - rekao je vidno potresen Tijanin suprug Milan.

Ni suprug Milan, a ni Mina Zimonjić nisu želeli da kažu kako je Tijana
Milošević dobila sepsu. Kurir, međutim, nezvanično saznaje da je
trovanje nastupilo posle popravke zuba!
Intervencija je najverovatnije
urađena 16. oktobra, a četiri dana kasnije prestalo je da kuca srce
Tijane Milošević.
-----------
Evo jednog primera kako ovakvo pisanje (čemu je ovaj list inače sklon ) može da ima nesagledive posledice .
Ovako nešto može da napiše samo neko ko pojma nema .
Prvo -instrumenti koji se koriste u stomatologiji su apsolutno sterilini , i ja za 30 godina NIKADA nisam čuo ni za slučaj infekcije -a kamoli , sepse ?
Sterilizator ne može da bude u upotrebi,ako nema markicu nadležnog zavoda -a to se laboratorijski kontroliše svaka 3 meseca .
Nema stomatologa danas koji ne radi sa maskom i rukavicama .
Svaki pacijent dobija sterilan novi komplet i nikada i ni pod kojim uslovima ne postoji mogućnost da dobije instrument koji je već bio u nečijim ustima .
Potpuno je automatski potez da se posle pregleda sve baca u sredstvo za dezifekciju .
Procedura je ista kao i kod hirurgije .
Dakle -potpuno je isključeno ,pa nije srednji vek -a i da jeste ,dovoljna sterilizacija je i ona "partizanska "-potopiti u alkohol i spaliti .
Pre će biti da je nešto drugo u pitanju ,o čemu se ne želi pisati, recimo HIV .

Imali smo mi u dva navrata slučaj da je stomatolog "prozvan" za slučaj -a oni su ljudi u stvari samo prilikom intervencije otkrili da postoji cancer u vilici -što inače ne bi znali , jer simptomi su bili sasvim uobičajeni za nešto što se svaki dan dogadja milion puta u ordinaciji (bol, otok )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPet Okt 28, 2011 1:15 pm

Robin, mozes li mi odgovoriti na pitanje? Malo mi je prisa da odlucim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Okt 29, 2011 8:16 am

AstrinaKomsinica ::
Robin, mozes li mi odgovoriti na pitanje? Malo mi je prisa da odlucim.
Naravno.....čim mi kažeš koje je ? (nisam nigde uočio?)

Apropo teksta o preminuloj manekenki .....Ovi nastavljaju i dalje ,podnaslov teksta -KOBNA POSETA ZUBARU ????

A žena bolovala od sistemskog LUPUSA .......koji je smrtonosan u 100 % slučajeva -samo je pitanje vremena ????
Vidite sami ,oba teksta -kakav je kontekst . Ko ne čita sve ,ispada -ubio je zubar !



POTRESNA ISPOVEST RODITELJA UMRLE MANEKENKE TIJANE MILOŠEVIĆ

TATA, NE DAJ ME!

Subota, 29. Oktobar, 2011.|

Autor: Ekipa Kurira


Otac Marjan: Ležala je u bolnici, pitala kako joj je
jednogodišnji sin, a onda me pogledala i rekla: „Učini nešto! Hoću da
živim!“


[You must be registered and logged in to see this image.]

BEOGRAD - Kobna poseta zubaru!
- Ležala je u bolnici boreći se za život! Pitala je za svog
jednogodišnjeg sina. Zanimalo ju je kad je ustao, da li je jeo, popio
sok... Nije se predavala! U jednom trenutku rekla mi je: „Tata, učini
nešto! Hoću da živim!“

Kobna zubobolja

Ovako je za Kurir započeo ispovest Marjan Milošević, otac Tijane
Milošević (30), poznate srpske manekenke agencije „Model tatu“ koja je
svojim prelepim licem krasila brojne naslovne strane časopisa i reklame
poznatih marki.

Tijana je 18. oktobra primljena u Urgentni centar, a dva dana kasnije je umrla zbog sepse.
- Tijanu je boleo zub. Otišla je kod svog stomatologa, koji joj je
rekao da ne sme da se usudi na intervenciju jer je bolovala od
sistemskog lupusa i imala je ranice po ustima. Moja ćerka je potom
otišla na Stomatološki fakultet, gde su joj popravili zub, a onda je sve
krenulo naopako - priča Tijanina majka Gordana brišući suze.

Nakon popravke zuba, Tijana, zaštitno lice „Bambijevog“ „plazma“ keksa, dobila je temperaturu.

Ništa je neće vratiti

- Zvali smo Hitnu pomoć. Lekarima smo objasnili da nam ćerka boluje od
lupusa i da ima visoku temperaturu, a oni su nam rekli da je verovatno
reč o virusu i da popije čaj! Došli su nekoliko sati kasnije, kad smo ih
ponovo pozvali. Tijana je tad gorela, imala je temperaturu 40 stepeni!
Odveli su je u bolnicu u Višegradskoj ulici - priseća se neutešna majka.

Otac Marjan i majka Gordana ne znaju da li je neko kriv za smrt njihove ćerke.
- Naše Tijane više nema i ništa je ne može vratiti. Najviše od svega
želela je da postane majka, a sinčić je neće ni zapamtiti - kroz suze
kaže Gordana.

Sama je uspela

- Tijana je počela da se bavi manekenstvom sa 15 godina. Sve je
postigla sama, svojim trudom. Bila je zaštitno lice časopisa Bazar 1997.
godine. Svi su je voleli. Donosila je kući kuče koje je udario auto,
goluba polomljenog krila... - priča neutešni otac Marjan.

Dva dana u bolnici


Izvor Kurira iz Kliničko-bolničkog centra rekao je da je Tijana Milošević primljena u Urgentni centar 18. oktobra.

- Pacijentkinja je preminula 20. oktobra od komplikacija nastalih zbog
sistemskog lupusa. U pitanju je bolest koja se može manifestovati na
mnoge načine, između ostalog i kao sepsa, tako da ne znamo tačan uzrok
smrti - rekao je sagovornik Kurira iz KBC.

Šta je lupus

* autoimuna bolest koja najčešće zahvata kožu, bubrege, zglobove i centralni nervni sistem

* jedna od 2.000 osoba oboli od lupusa, a uglavnom je reč o ženama između 15 i 40 godina

* ranice na sluzokoži usta i nosa su tipične za akutni tok bolesti

* najčešći uzroci koji dovode do smrti bolesnika od lupusa su bubrežna
insuficijencija, infekcije, naročito cerebrovaskularna krvarenja.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Okt 29, 2011 1:10 pm

De ziv bio pogledaj na onoj drugoj "zdravstvenoj" temi (kad ih ima tona, sad vise ni ja ne znam, hahahahahaha).
Ali me stvarno odgovor zanima.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySre Okt 03, 2012 9:14 pm

Ovo ne da se hvalim -nego zbog zlobnika koji postaviše ovakvu temu .
Juče je Fond za zdravstvo objavio tkzv "kapitacionu tabelu " za drugi kvartal 2012 .(KAPITACIJA -novi način maltretiranja zdravstvenih radnika . Sabiraju se broj pacijenata koji potpišu kod vas da ste mu "izabrani lekar" ,kvalitet usluga ,broj, preventivni učinak i koješta -pa kao, na osnovu toga ,treba da se dobije plata Ko ne ispuni ocenu 5 ,smanjuje mu se ionako bedna plata ,a takvih je mnogo )
Podaci se dobiju na osnovu fakturisanih usluga -tu nema laži ,nema prevare -sve ide direktno u računare Fonda -svaki dan iz cele Srbije .
E paaaaa....na osnovu te liste ,naša ordinacija ima ocenu 9,93 (maksimalna je 10 ) što nas je stavilo na mesto br 4 svih ordinacija u Srbiji . Po zakonu bi trebali da dobijemo bonus od 22,22 % na platu -a dobićemo [You must be registered and logged in to see this image.].Još nas sad sve kolege mrze ,jer imamo cirkus sa tkzv "ugovorenim" i "neugovorenim" radnicima na stomatologiji -koji nisu dobili uopšte platu .
No koga zanima -može da pogleda ovde :

[You must be registered and logged in to see this link.]
pa ovde na istoj stranici










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyPet Dec 28, 2012 9:42 pm

Ovo mi privuklo pažnju "nehirurško vađenje zuba " Reklamčina ,popust ,ovo ono...
A suština priče je -čovek vadi zube za 400 din (umesto "privatničkih" 20 Eu ,u domovima zdravlja je 500 RSD) i velika stvar -daje duplu anesteziju ???
Pa mi svakome dajemo duplu ,samo li slučajno primetimo da prva nije delovala -što je skoro pa nikada ,jer su anestetici koje dobijamo -odlični .
Ako je "Galenikin" ,bez adrenalina -obavezno dajemo duplu (smatramo je kišnicom) a ovaj udario kao da ne znam šta radi ....
Pa "nehirurško" je svako vađenje ,ne daj bože da treba hirurško....
Došla zadnja vremena ,kad zubari ovo moraju raditi .
POGLEDAJTE OVDE -MEGAPOPUST [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Avg 24, 2013 8:24 pm

Zubar mi ukrao pet zlatnih zuba!link 

__________________

Nije da apriori branim zubara ,hoće oni da "maznu" (Mi smo imali jednoga ,davno, koji je znao da sa izrazom gađenja baci skinut most u kantu za smeće ,pa posle izvadi )ali u ovom tekstu ima par nelogičnosti .
Prvo ,gospođa je "stavila" zlatan most pre 15 godina ?
Zlato je izbačeno iz upotrebe bar pre 20-25 godina ,jer je premekano i za materijale od pre 20-25 godina ,ispadale su "fasete" .Baška što se keramika pojavila otprilike pre 20 godina ,pa se ni materijali sa kojima bi se uopšte moglo kombinovati zlato ,ne proizvode decenijama .

Čest je slučaj da pacijenti ,kada vidi da se nešto "sija" -odmah vide zlato ,a ne bezvredni palador ili čelik ,koji su se obično i koristili .

Drugo...most je nemoguće "čistiti" pa se godinama sakupi koješta "ispod" ,tako da je apsolutno moguće da je kamenac i koješta prekrio metal ,pa je ovaj samo lansirao gadost u kantu ,bez da uopšte pogleda .
Treće ...iako ne postoji nikakav pravilnik -ako se desi da se izvadi još ponekad neka zlatna kruna -obavezno se pacijentu vrati ,niko se ne bi igrao sa tim u današnje vreme ,da se sramoti za sitniš .

Četvrto i najvažnije : 
Ko god je pisao ovaj tekst ,pisao ga je neznalica sa namerom da izazove senzaciju o nekoj velikoj "krađi" -što pre svega ,ne može da odgovara istini .
Uzmimo da jeste zaista zlatan most ,5 članova .
Ako je stavljen pre 15 godina ,kako gospođa kaže (a mene bi čudilo da nije keramika ) ,dakle 2 "nosača" + 3 "člana" ,to je moralo da bude "fasetirano" (niko ne bi stavio "punoliveno" ,nema tog zubara ni u Uzbekistanu )
Težina takvog rada ne bi smela da iznosi više od 3-4 grama metala .
Zubno zlato se prodaje kao "lomljeno" ,a pre toga se mora prečistiti (što mu smanjuje vrednost za dodatnih 10-20 % ) Zlatar može a i ne mora da prihvati da se radi o 22 karatnom zlatu (još nisam video zlataru koja koristi neku modernu metodu za utvrđivanje karata ) pa i ako prihvati -nije teško izračunati sumu (otkupna cena nije nigde viša od 8 eu) 

Tako da.....ako je uzeo, kriv je ,bez obzira što tako mala suma mislim da se ni ne goni krivično po važećim zakonima ,i treba da plati i vrati .
Ako nije -e onda treba da dobije javno izvinjenje -i tuži i "oštećene" i novine .

Ali mi se sve više čini da se i dotični novinar želeo pridružiti pogromu "belih mantila" koji je u toku duže vreme po medijima -da bi se skrenula pažnja sa pravih i velikih krađa u zdravstvu ,i zatukla svaka inicijativa da zaposleni u zdravstvu traže poboljšanje svog bednog materijalnog statusa .
Koliko se čuje ,i "novi ministar" namerava da uvede "zamrzavanje plata" ,pa je jako zgodno da se stvori slika u narodu "imaju oni ,kradu naveliko" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptySub Feb 21, 2015 9:31 pm

Za pacijente koji nisu zadovoljni stepenom kvaliteta stomatoloških usluga -pogledajte kako se to radi u Mozambiku hos spite


[url= [You must be registered and logged in to see this link.] link










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... EmptyUto Apr 26, 2016 2:51 pm

Francuski sud izrekao je kaznu od osam godina zatvora za "zubara monstruma" zbog namernog maltretiranja oko stotinu pacijenata, prenosi AFP.



Suđenje Jakobusu van Niropu, starom 51godinu, pokrenuto je na osnovu tužbe za vađenje zdravih zuba, puštanje pacijenata sa povredama poput preloma vilice bez tačne đagnoze i ikakve terapije, namernog zanemarivanja apscesa i sepse.

Sud u centralnom gradu Nevers je, osim zatvorske kazne, ovom zubaru uveo zabranu rada u stomatološkoj struci i naplatio novčanu kaznu u iznosu od 10.500 evra, piše AP.

Van Nirop je sproveo "nepotrebne, izuzetno bolne postupke" na oko 100 pacijenata sa ciljem da naplati zdravstveno osiguranje.

Tokom suđenja je utvrđeno i da "zubaru monstrumu" izazivanje bola pričinjava zadovoljstvo, zbog čega nije koristio anesteziju u intervencijama za koje je to uobičajeno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....   Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi.... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ko sve popravlja zube.....dobro da su čitavi....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» NAMIRNICE KOJE KVARE ZUBE !
» PASTE ZA ZUBE
» Dobro Vs Zlo
» KONAC ZUBE KRASI-koristite li ga ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: STOMATOLOGIJA/ZUBNA PROTETIKA-
Skoči na: