DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste dobrovoljni davalac krvi? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste dobrovoljni davalac krvi? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li ste dobrovoljni davalac krvi?

Ići dole 
+13
tok tuk tok
popovac
jutarnja izmaglica
sonia
Krupljanka
Crna_ovca
doctorr67
Andjelika
anja007
montoya
Silvy
Schveca
Astra
17 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Jun 14, 2008 6:22 am

Da li ste ikada dali krv, ili morali primiti transfuziju ?










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Jun 14, 2008 6:33 am

Обележен 14-ти јун, Међународни дан добровољних давалаца крви14-јун јун, Светски дан добровољних давалаца крви обележен је данас синхронизованим уличним манифестацијама на централним градским трговима у 200 места у Србији.

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Jun20210


Централна манифестација у Београду одржана је на Тргу Републике, где су председник Србије Борис Тадић и министар здравља проф. др Томица Милосављевић дали крв.










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Jun 14, 2008 6:35 am

Мото овогодишњег обележавања Светског дана добровољних давалаца крви је ''Учини највише што можеш данас, дај крв!'', а обележава се у складу са препорукама Светске здравствене организације и Међународне федерације друштава Црвеног крста и Црвеног полумесеца.



Председник Србије Борис Тадић данас је, поводом Светског дана добровољних давалаца крви, уручио признање ''Најхуманија средина'' организацијама Црвеног крста које су у својим општинама мотивисале више од пет одсто становништва да добровољно даје крв.



Тадић је, на свечаности у седишту Црвеног крста Србије у Београду, изјавио да је број добровољних давалаца крви један од параметара којима се мери степен цивилизацијског развоја једног друштва.



''Овај дан посвећен идеји хуманости и добровољности треба да буде посвећен и институцији Црвеног крста која је једна од најважнијих у сваком друштву, зато што успоставља праве вредности које понекад, због брзине времена у коме живимо, заборављамо: то су хуманост, солидарност, брига о човеку и идеја добровољности'', казао је председник Тадић, који је и сам данас добровољно дао крв.



Према његовим речима, промовисање хуманости не треба да буде искључиво мисија Црвеног крста и школског система, већ треба да буде један од васпитних циљева у свакој породици.



Тадић је објаснио да се са добровољним давалаштвом сусрео веома рано, пошто је његова мама била добровољни давалац крви по позиву, јер је имала најређу крвну групу - АБ негативну, коју је и он, као њен син наследио, као и идеју добровољног давања крви.










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Jun 14, 2008 6:37 am

Dao sam krv 2 puta -kao student i kao vojnik.Podržavam dobrovoljno davanje krvi , i u slučaju potrebe dao bih opet .










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySre Avg 20, 2008 1:21 pm

Bila redovan davaoc i jako me pogodilo kad sam morala prestati da dajem krv...............
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySre Avg 20, 2008 3:56 pm

...dao i daću opet.....ali , što bi nekima u ovoj zemlji bez griže savesti i pustio... :twisted:










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Sep 09, 2008 11:06 pm

..nisam, ne smem da skupim hrabrosti... ali obecavam da cu dati krv... mzoda chak i sutra :)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 11.10.2007

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Okt 24, 2008 6:07 pm

bila sam redovni davalac, na zalost nisam vise. Ako bude sve u redu, vrlo radu cu se aktivirati ponovo, za nas je to toliko malo, a nekome moze znaciti mnogo.
Nego, da vas cujem, ako meni bude trebalo, na koga mogu da racunam, aaaaaaaa?
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Okt 25, 2008 8:06 pm

Zar sumnjash....
Davao sam vise puta.......a sad mogu samo kad nekom dragom treba pomochi..inache ne.
To nesmatram nikakvim problemom, vetj sam imao neprijatno iskustvo kad
su trebali meni da izadju u susret doktori iz instituta....










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Divide10
Nazad na vrh Ići dole
anja007

anja007


Location : Germany
Datum upisa : 27.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyNed Okt 26, 2008 11:16 pm

Ne, na zalost nisam nikada davala krv, niti sam dobijala transfuziju, samo infuziju ...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyNed Okt 26, 2008 11:39 pm

Silvy ::
bila sam redovni davalac, na zalost nisam vise. Ako bude sve u redu, vrlo radu cu se aktivirati ponovo, za nas je to toliko malo, a nekome moze znaciti mnogo.
Nego, da vas cujem, ako meni bude trebalo, na koga mogu da racunam, aaaaaaaa?

dala bi svakome,ne samo tebi,jedina mana dok bi ja stigla-ne daj Boze,bilo bi prekasno,nadam se da bi se ipak nasao neko blizi.

Ispricat cu vam jedan slucaj,nije nesto posebno,ali eto,meni jako drag dijalog.
Od jednog prijatelja ovdje,Svicera,majka je imal tumor na mozgu,oni su inace iz alpskog dijela,a ona je morala doci u zürich na operaciju,znaci blizu meni.Kad sam cula,rekla sam prijatelju da mi se obrati za bilo sta i rado cu uciniti,a nek se ne ustrucava pozvati za slucaj da majci i u toku operacije zatreba krv,bila je A+ kao i ja.On se samo nasmijao i rekao,pa u Svici se to ne moze desiti da nema neke krvi u rezervi,ali da ljepse nesto nije cuo u svom zivotu i smatra to najvrednijim poklonom koji mu je neko ponudio.Njima ovdje je nemoguce da neko licno zeli tako pomoci.
Tako me dirnuo tom recenicom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Andjelika

Andjelika


Godina : 40
Location : Beograd
Humor : zdrav seljachki, rekla bih...
Datum upisa : 16.05.2009

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 3:15 am

davala vise puta... obicno one akcije na faxu...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 9:44 pm

montoya ::
Zar sumnjash....
Davao sam vise puta.......a sad mogu samo kad nekom dragom treba pomochi..inache ne.

Izvinjavam se što pitam: a zašto Doco više NE? Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Blinkq

Citat :
To nesmatram nikakvim problemom, vetj sam imao neprijatno iskustvo kad su trebali meni da izadju u susret doktori iz instituta....

Sigurno da u to vreme nisi poznavao članove Danubiusa koji bi za tebe dali više od krvi. :poljjjjj:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 9:46 pm

Vise NE...zato kad je meni "mozda" trebalo morao sam da nadjem davaoce-sto znaci da se nije vazilo to sto sam davaoc...
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 9:53 pm

Nisam ,jer nekako moja grupa nije na listi najtrazenijih..AB+
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 10:01 pm

doctorr67 ::
Vise NE...zato kad je meni "mozda" trebalo morao sam da nadjem davaoce-sto znaci da se nije vazilo to sto sam davaoc...

To ti i pričam. Da si poznavao sve nas sa foruma, ne bi imao sumnje za NE DAJ BOŽE, kao što ja nemam sumnja za ne daj bože da bi mi neko dako koju kap krvi jer i ja bih njemu. Hej, pa ljudi smo. :cheers:
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 10:05 pm

Kornelija ::
doctorr67 ::
Vise NE...zato kad je meni "mozda" trebalo morao sam da nadjem davaoce-sto znaci da se nije vazilo to sto sam davaoc...

To ti i pričam. Da si poznavao sve nas sa foruma, ne bi imao sumnje za NE DAJ BOŽE, kao što ja nemam sumnja za ne daj bože da bi mi neko dako koju kap krvi jer i ja bih njemu. Hej, pa ljudi smo. :cheers:


da naravno....tad sam uvideo koliko je sati i tu sam zavrsio sa tim dobrovoljnim davanjem.To neznaci da ne bi dao za nekog koga znam a da mu je zaista potrebna -tu nema sumnje.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPon Maj 18, 2009 11:47 pm

Da dajem dobrovoljno krv vec godinama!

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? SAFET+BEGOVI%C4%86
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Avg 24, 2010 6:51 pm

Svi ljudi govore kako su redovni davaoci krvi, a krvi nikad nema dovoljno u bolnicama!
Nikad nisam dala krv, ne zato sto nisam htela, nego iz odredjenih razloga. Naime, moj kraj je poznat po nefrotskom sindromu, i ..da ne duzim, nisu uzimali od nas, mada sam zelela. Kasnije je splet okolnosti bio takav da opet nisam..
Onda se desilo da je meni bila potrebna krv. I dobila sam je, i to koliko nisam ni sumnjala da cu ikada u zivotu! Zadnjeg dana sam morala da cekam 16h da bi stigla moja grupa!
Samo onaj ko tako nesto dozivi moze da razume koliko su bitni davaoci!
Djaci i studenti, obicno daju krv zbog onih dva dana slobodno, i ubedjena sam da velika vecina i ne pridaje znacaj tom postupku. Ali i neka je razlog slobodan dan, dobro delo je ucinjeno! Neciji zivot od toga zavisi..










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Avg 24, 2010 9:48 pm

Bila davalac sve do infarkta,zao mi je sto to vise ne mogu ciniti...
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
popovac

popovac


Godina : 55
Location : Trebinje
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Avg 24, 2010 9:53 pm


samo jedanput spašavao život prijatelju iste krvne grupe !
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Avg 24, 2010 9:58 pm

Da dajem krv ja sam 0-....pre neki dan sam dala deseti put...mali jubilej...

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Maturanti
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Jun 14, 2013 9:29 pm

Danas je Međunarodni dan dobrovoljnog davanja krvi



Svetski dan dobrovoljnih davalaca krvi obeležava se 14. juna, sa ciljem da podigne pažnju javnosti o potrebama koje život znače, kao i da zahvali svim dobrovoljnim davaocima krvi koji nesebično učestvuju u akcijama. Svetski dan davalaca krvi se obeležava desete godine za redom i fokusira se ne samo na spasavanje života već i na to da se davanjem krvi obezbedjuje dug i produktivan život.



Bazični principi davalaštva krvi zasnivaju se na preporukama Svetske zdavstvene organizacije, Direktivama Evropske Unije i preporukama Saveta Evrope i Evropskog Parlamenta:



1 - Princip samodovoljnosti nacije u snabdevanju krvlju i produktima od krvi

2 - Dobrovoljno, anonimno i neplaćeno davalaštvo krvi

3 - Jednaka briga o svim davaocima krvi

4 - Jednaka dostupnost krvi istog kvaliteta svim građanima kojima je potrebna.



Definicija dobrovoljnog davanja krvi iz Preporuke R(95) Saveta Evrope glasi: " Davanje krvi se smatra dobrovoljnim i neplaćenim, kada osoba daje krv, plazmu ili ćelijske komponente svojom voljom i kad za to ne prima nadoknadu, bilo novčanu ili neku koja se može smatrati zamenom za novac. Zamenom za novac smatra se uzimanje slobodnih dana na poslu, osim ako to nije neophodno zbog davanja krvi ili putovanja.



zdravlje.org.rs

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Dajte_krv










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok


Datum upisa : 17.01.2013

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Jun 14, 2013 9:48 pm

Dao tri puta...Dao bi još ali nemam više.
Nazad na vrh Ići dole
LINDA
Hot Nurse
LINDA


Location : BRD
Humor : jak haaaaaaaaaaaaaaa
Datum upisa : 07.08.2011

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Jun 14, 2013 10:32 pm

Davala sam  20 puta 
i kod 20 puta su tek primjetili  ko moju krv dobje  dobije i zuticu
a ja nikad nisam imala zuticu niti cu dobiti  .......
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyNed Jul 19, 2015 8:27 am

Rumuni ,koji imaju problem sa zalihama krvi (svega 1,7 % dobrovoljnih davalaca ) smislili su sistem kako da poboljšaju stanje . 
Akcija "Plati krvlju" odnosi se na muzički festival "Untold" u Klužu .Lepo donesete potvrdu da ste negde dali krv -i ulaznice za ovaj događaj su znatno jeftinije . 
Na Exitu ove godine je bilo 190 000 ljudi ,pretežno mladih i zdravih . Zamislite koja bi to količina rezervi krvi bila ,da se neko dosetio da na ovaj način animira bar četvrtinu prisutnih ? 
Ili da se sistem primeni na velikim koncertima ,derbi utakmicama ?










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Mar 25, 2021 12:40 pm

Dao ,pre dva dana ,pošteno skoro "po** litre " (450 )
Nisam ni znao ,otišli baš "onako" ,a za to lepo dobili po 2 plaćena slobodna dana .
Sad se svi napalili da "daju krv" ,kad su čuli . brdski










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Mar 25, 2021 6:57 pm

Kontam, ako mi je zabranjeno davati krv, da li to vrijedi da ne smijem dobiti vakcinu sesir
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Mar 26, 2021 7:34 am

Doživotno oslobođen participacije i ostalih dažbina u zemljama bivše SFRJ.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Avg 20, 2021 4:50 pm

Dao danas -500 ml (p*o litre ) Peti put .
Tako da ove godine ukupno 2 litre (biće da je dosta za 2021 )
Obzirom da u telu čoveka ima između 5-6 litara -mislim da je od mene ,pošteno . brdski










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyNed Avg 22, 2021 11:00 pm

I krvi, i mokraće, kad god zatreba.










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 2iiv51gDa li ste dobrovoljni davalac krvi? 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Nov 20, 2021 10:02 am

Juče-šesti put .
Dva slobodna dana -tako da sam sastavio 4 ,ne radim do srede .
(sve ću da dam,i po*litru krvi -samo da ne radim ) zubic










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Nov 20, 2021 10:55 am

Na žalost nisam. Otac mi je davao krv decenijama, od vojske pa do dva meseca pre nego što se razboleo. Još uvek čuvamo njegove plakete povodom 50 i 75 davanja.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySub Nov 20, 2021 11:50 am

ZoxZoja ::
Na žalost nisam. Otac mi je davao krv decenijama, od vojske pa do dva meseca pre nego što se razboleo. Još uvek čuvamo njegove plakete povodom 50 i 75 davanja.

Ma nisam ja neki veliki "fan" ,nego ,ne znam zbog čega ...Valjda sam tek u ovim godinama zaista "pročitao" stalne apele za davanje krvi onima kojima je potrebna (često su to i deca ) ,pa eto....
Ove godine 2,5 litara ,i nameravam da nastavim tim (normalnim ,na svaka 3 meseca ,tempom )
Ne osećam ama nikakve "tegobe" posle toga ,ustanem i odem da nastavim da radim -što ne bi ?
Naročito što sam video jednu dosta mršavu mladu devojku ,koju su posle "davanja" hranili i pojili sokom od borovnice (2 sata su je držali ,dok nisu ocenili da je sada "dobro" )
Pa ,ako ona želi da donira krv -vala ,mogu i ja .










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyPet Feb 25, 2022 5:12 pm

Danas -sedmi put .
Ni osetio nisam .










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Jun 23, 2022 4:23 pm

I osmi put ,danas .Do kraja godine biće x 10 (što će biti otprilike koliko krvi jedan čovek ima u telu)
A posle ćemo videti .










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Sep 22, 2022 12:43 pm

21.09.2022. Radio DunavLeave A CommentOn СУТРА У АПАТИНУ АКЦИЈА ДОБРОВОЉНОГ ДАВАЊА КРВИ
Црвени крст Апатин у сарадњи са Заводом за трансфузију крви Војводине 22. септембра 2022. године организује акцију добровољног давања крви у Апатину.

Акција ће бити одржана од 9 до 12 часова, у просторијама апатинске библиотеке “Миодраг Борисављевић”. Подршку акцији добровољног давања крви могу да дају сви здрави пунолетни грађани до навршених 65 година живота.

Организатори апелују на добровољне даваоце крви и друге грађане, да се одазову овој акцији.


----
I sutra p*o litre od mene .To je br 9 ....biće i 10 .
A onda ću polako da budem "prestar" (uzimaju do 65godina)










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Okt 20, 2022 12:34 pm

Dao....svojih "po litre"

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Images?q=tbn:ANd9GcRGxBCeT87kT9gd0v_TdsB8OZEV7qAv3m2syw&usqp=CAU










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptySre Mar 15, 2023 3:24 pm

Izgleda da su "rezerve" na minimumu . Čim već drugi put ovog meseca šalju "poziv" Taj dan mi baš nije bilo "dobro " (13.03) -ali 22.03 se "odazivam "










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyČet Apr 27, 2023 11:41 am

Jesam,deseti put .I više neću.Izdrndao me neki mladi lekar (nije dečko kriv)
Puls 165 ? Pritisak -80-160?
Meni koji imam sve idealno ?
Valjda mi je "loš dan"










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? EmptyUto Jun 13, 2023 7:11 pm

Požarevac, Pirot i Vranje gradovi su koji su tokom prošle godine imali najviše davalaca krvi u odnosu na broj stanovnika, pokazuju rezultati istraživanja Crvenog krsta Srbije predstavljenog povodom 14. juna, Svetskog dana davalaca krvi.

Požarevac, Pirot i Vranje gradovi su koji su tokom prošle godine imali najviše davalaca krvi u odnosu na broj stanovnika, pokazuju rezultati istraživanja Crvenog krsta Srbije predstavljenog povodom 14. juna, Svetskog dana davalaca krvi.


Procentualno najviše davalaca krvi u kategoriji opština u 2022. godini imali su Preševo, Lazarevac, Štrpce, Despotovac, Inđija, Bačka Palanka, Babušnica i Obrenovac.

U Srbiji je tokom 2022. godine prikupljeno 208.000 jedinica krvi, a pomoćnica ministarke zdravlja Jelena Janković kazala je da je u prva tri meseca ove godine prikupljeno 6.500 jedinica krvi više nego u istom periodu prošle godine.
---
Mislio sam da više neću .Ali ću opet "dati" .
Ako mi budu hteli "uzeti" Jer sam toliko mršav-da možda i neće .










Da li ste dobrovoljni davalac krvi? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste dobrovoljni davalac krvi?   Da li ste dobrovoljni davalac krvi? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste dobrovoljni davalac krvi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: LEKARSKA ORDINACIJA-
Skoči na: