DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Vedrana Rudan - Page 13 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Vedrana Rudan

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Sledeći
AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Vedrana Rudan - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Jun 24, 2010 11:19 pm

First topic message reminder :

Biografija. Vedrana Rudan rođena
je u Opatiji, 29. oktobra 1949. godine, u 00:10 časova. Živi u Rijeci.
Kolumnista je hrvatskog nedeljnika "Nacional".

Vedrana Rudan ponovno jaše. I to u velikom stilu.

Autorica koju najviše volite mrziti ovog puta nudi dvije knjige u
jednoj, uz dva (više nego) provokativna naslova Kad je žena kurva/ Kad
je muškarac peder.

Ovo je nadasve neumoljiv, blasfemičan pogled na ovdašnju svakodnevicu
i sve nas - muškarce i žene. Rukopis Vedrane Rudan oštar je poput
smrtonosnog štektanja strojnice. Starost, smrt, gubljenje ljepote, loš
seks, mržnja, nasilje, pokvareni, ustajali međuljudski odnosi - sve su
to naličja onih ljepših tema koje zapravo pokreću autoricu: mladosti,
života, ljepote, dobrog seksa, ljubavi, blagosti, dobrih, svježih
ljudskih odnosa. Ali, kao istinski moralistički pisac koji neprestano
pretražuje skrovita područja i, sa strašću nevjernog Tome, gura prst u
bolnu ranu, opipava šavove i spojna mjesta, Vedrana Rudan uvijek je
spremna podsjetiti nas da stvari nisu ni izbliza onoliko jednostavne
koliko bi možda neko volio vjerovati i da se na kraju svake potrage za
smislom krije tek po jedno kozmičko razočaranje. Stoga, ne dopustite da
vas prevare!

Da će ova knjiga, kao i sva ranija djela Vedrane Rudan, iznervirati
mnoge u to nema baš nikakve sumnje, ali bi do sada već svima moralo biti
jasno da je to i bila osnovna autoričina namjera. Tko to još nije
shvatio, najbolje da zaobiđe ovu knjigu. Ovo je esencijalna literatura
isključivo za one koji su spremni da zarone i prođu kroz sve slojeve
globalnog "smetlišta" u kome živimo vođeni sigurnom rukom paklene
jahačice.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/

AutorPoruka
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyUto Feb 03, 2015 9:53 pm

Mimi-Mini

FEB 03
Volim kad mi se javljaju ljudi koji pišu bolje od mene i znaju više od mene.

Mimi-Mini je u komentaru na tekst “Ja sam jugoslavenska kurvetina” napisala sljedeće:

Vedrana piše o jugoslovenskom osećaju i opredeljenju, pristojnom i ljudskom životu toga vremena, a mahniti klerofašisti to jednostavno ignorišu i teraju po svom, pri tom, mnogi od njih nisu ni bili rodjeni tada, što je najinteresantnije. I tako unedogled, pri tom, koliko mene sećanje služi, Jugosloveni nisu bili miks Srba i Hrvata, nego svih naših naroda i narodnosti, to je bio jedan od retkih Bravarevih poklona, da je Jugoslavija bila zajednica i država svih naroda i narodnosti, tako da termin jugoslovenstva nije autorsko pravo samo Srba ili Hrvata, evo konkretno na ovom postu javljaju se i Makedonci, Bošnjaci, Bosanci i Crnogorci koji takodje, baštine i prisvajaju izraz jugoslovenstva, čak se desi da se javi neko i iz Slovenije, koji lamentira o tom lepom i mirnom periodu života. Pre neki dan smo odavali počast i Kemalu Montenu koji se isključivo deklarisao kao Jugosloven i to nikom nije smetalo.

Šta vam je ljudi, neka se svako deklariše kako hoće, zašto to smeta nekom stalno. Na moju najveću žalost, izbore doduše i to jedva, dobijaju desničarske stranke i mi smo zato taoci njihove retorike u kojoj se kuvamo i učestvujemo. Mi svi pripadamo grupi malih naroda. Koji su uglavnom celog, svog postojanja osudjeni na ovaj ili onaj način na izumiranje. Izumiremo na razne načine, proterivanjem, pokrštavanjem, ubijanjem, asimilacijom i do sad na najbrži način zabeležen na ovim prostorima, iseljavanjem u normalne džave. Mi smo mali narodi, a mali narodi nemaju istoriju, mi imamo istoriju koja je uprljana na uštrb drugih naroda, na žalost.

Ljudi iz naših krajeva su hipnotisani sopstvenom istorijom, koju niti znaju niti razumeju. Smisao je da mali narodi uglavnom zavise od politike i odnosa velikih naroda. Ako hoćete da proverite ovu moju tvrdnju, pogledajte kako su ove naše države istorijski nastajale.

Nastajale su padom Austro-Ugarske, koju nisu srušile ni Hrvatska, ni Vojvodina, ni Bosna. Srbija je nastala padom Otomanske imperije,koju, takođe, nije Srbija srušila. Jugoslavija je nastala nakon Prvog svetskog rata, u kojem je pobedila Antanta, a ne Srbija, Hrvatska, Bosna ili Crna Gora. Druga Jugoslavija je nastala ne zato što su partizani pobedili sile Osovine, nego zato što su ih pobedili Rusi i Amerikanci. Komunizam je kod nas došao ne zato što smo mi to želeli, nego zato što su nam ga doneli Rusi. A Rusi su mogli to da učine, jer su ih Englezi pustili da nam ga donesu. O nama su drugi odlučivali.
Komunizam u Jugoslaviji nije pao zato što smo ga mi srušili, nego zato što ga je Gorbačov ukinuo.Prema tome, mi NIKADA nismo bili gospodari svoje sudbine ni u ključnim trenucima stvaranja sopstvene istorije. Mi smo, svakako, neki mali doprinos tome davali. Ali to nije bio kauzalni, nužni, već sporedni činilac. Svi naši napori uloženi na upravljanje vlastitom sudbinom su sekundarni: mi sami po sebi nikada ne bismo doveli do tih posledica. Veliki svetski događaji izazivaju te posledice kod nas. To nije ništa čudno, ni za nas ponižavajuće. Tako svet funkcioniše i to je smisao međunarodne politike.

Ono što je ludo jeste da mi, Srbi, kada učimo svoju istoriju stičemo utisak da smo mi srušili Otomansku imperiju,da smo izazvali i dobili Prvi svetski rat, da smo pobedili Nemce u Drugom svetskom ratu, da je naš komunizam autohton i da smo ga mi srušili. A, vi Hrvati mislite da ste Domovinskim ratom pobedili i zaslužili da dobijete državu. Vi ste dobili, kao i ostale bivše republike, a mi Srbi izgubili, protektorat i poligon za eksperiment kako u što kraćem roku uništiti što više privredu, ekonomiju i ljude uz pomoć kapitala i religije, i od onoga što otstane uklopiti u svoje finansijske i teritorijalne interese.

Sve što mislimo da smo dobili, odavno smo izgubili, za stolom velikih moćnika, to što smo još uvek živi, ravno je čudu. Mi posmatramo svoju istoriju izolovano od konteksta, a ona je van konteksta potpuno nerazumljiva. Mi sami sebe ne možemo da razumemo i ne možemo, čak ni danas,da delujemo racionalno u kontekstu svoje sredine, jer negiramo da smo deo ikakve sredine. Svaka od tih novonastalih država želi da bude suverena na način na koji ni SAD nisu suverene, jer zavise i od drugih, naravno.

Mi se ponašamo kao autistično dete: niti nas ko razume, niti mi koga razumemo. Sedimo u svom ćošku i žalimo se na to što nas Srbe svi mrze, a vas Hrvate i ostale niko ne razume. To je teška nacionalna nezrelost. Mi tražimo da se ceo svet prilagodi nama. To je na ivici ludila i šizofrenije. Klasičan primer pocepane ličnosti i svesti, čiji se delovi povremeno sreću, ali pošto smo mali, neobrazovani i krvoločni, ne umemo kao što kažu veliki pisci Iljf i Petrov te pocepane pešake poštovati i nikada nećemo, dok budemo u svinjcu i blatu u kome živimo.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Feb 09, 2015 10:31 pm

Ko su genocidisti ?

FEB 04
Hrvati su tužili Srbe zbog genocida. Srbi su tužili Hrvate zbog genocida. A što je to genocid? To je kad hrvatske matere koje su u Domovinskom ratu izgubile svoje najdraže danas u Dnevniku Hrvatske televizije prebiru krunicu i plaču. To je kad srpske matere plaču jer su u istom ratu izgubile svoje najdraže. To je kad muslimanske matere plaču jer su u istom ratu izgubile svoje najdraže. To je… Genocid je kad matere plaču nad nađenim ili izgubljenim leševima svoje djece i svojih muževa.

Da li je Haški sud bio u pravu kad je odbio obje tužbe? Što je Haški sud? Vidjela sam uživo neke od tih sudaca. To je skupina muškaraca u najgorim godinama koji donose presude ili odbijaju tužbe onako kako im gazda kaže. U Sarajevu su bili opsjednuti potrebom da pijani pod jaja bace neku od prekrasnih prevoditeljica koje su im sjedile na crnim ili bijelim jajima. Ili su to bili suci Haškog tribunala za bivšu Jugu, a ovi su oni drugi haški koji ne smiju suditi Amerima? Ili su ovi neki treći haški…Neš ti razlike.

I Hrvati i Srbi, tko su “Hrvati”, tko su “Srbi”, nezadovoljni su raspletom haške priče. Sad su “ustaše” i “četnici” opet na startu. Čiji su zločini bili krvaviji? Da li je veći zločin čišćenje Hrvatske od Srba ili je vukovarska tragedija ono što se nikad, nikad i nikad ne smije i ne može zaboraviti? I neće se zaboraviti tko je prvi počeo. Ne, ne, to se neće nikad zaboraviti. Nikad! Pa ni onda!

Ustaše…Četnici… Toliko sam oguglala na spominjanje obrijanih i bradatih koljača da sam u stanju samoj sebi postaviti neka pitanja. Sestru moga oca Nijemci su sa kućnog praga odveli u koncentracijski logor. Ni majka ni otac ni braća nikad je više nisu vidjeli. Imam njenu fotku. Dvadesetogodišnja Marija imala je blistave zube i kovrdžavu smeđu kosu. Oteli su je davne četrdeset i druge. Ja, kad god mogu, odem u Berlin na neku izložbu ili koncert. Šećem među Nijemcima i Njemicama. Ne pada mi na pamet pomisao kako su mi njihovi preci ubili tetku. Ne palim se ni na Angelu Merkel koja jest današnji Hitler iako izgleda kao časna sestra na službenom putu. Njemačka s njom na čelu zavija Evropu u crno ali građani Evrope, oni građani koje je i Hitler zavijao u crno, to ne vide.

Sestru moje tetke ubili su Talijani u Trstu. Kao dijete, kao cura, čak i danas kao prezrela žena znam skočiti do Trsta ali nikad, nikad mi ne padne na pamet da sam, dok pijem kavu, okružena potomcima fašista koji su ubili moju tetu. Ne znam kako je izgledala. Ni slika mi nije ostala.

Nijemci nam danas nisu neprijatelji a ubijaju nas svakodnevno, a s kim vi bankarite? Talijanskim bankama ni naši praunuci neće vratiti dugove u eurima i švicarcima. Pa ipak “nama” su jedini neprijatelji “četnici”, “njima” smo jedini neprijatelji “mi”, “ustaše”. Bilo bi smiješno da nije bolesno. Pokojni Srđa Popović jednom je rekao kako se mrzimo strastveno i kako ćemo se mrziti dovijeka jer govorimo istim jezikom. Nijemci i Francuzi su se pomirili jer ne razumiju jedni druge.

Nedavno sam bila u Varšavi. Prijateljica mi je pričala o zločinima koje su Nijemci činili u Varšavi, nekoliko dana pred kraj rata. Masakrirali su poljske djevojke i mladiće, uništili su poljsku mladost. Rusi su na rubu Varšave hladno gledali kako se Varšava kupa u krvi. “Prokleti Rusi”, rekla je moja prijateljica. Prokleti Rusi? A prokleti Nijemci?

To bi bilo to. Poljaci mrze Ruse, Hrvati mrze Srbe, Srbi mrze Hrvate a i prvi i drugi i treći dižu kredite u švicarcima kod Nijemaca. Mi Hrvatice i mi Hrvati u svojoj bismo mržnji morali biti malo maštovitiji. U sebe ubacivati uvijek istu hranu opasno je po zdravlje. Sjašimo na godinu ili dvije sa četnika. Zajašimo Amere, Engleze, Nijemce, Talijane, Austrijance. To bi nas moglo prosvijetliti. Tko zna, možda bismo nakon nekakvog zbrajanja i oduzimanja došli do zaključka da možda četnici i nisu ono najgo…

Ne, ne mogu završiti ovu rečenicu. O čemu ja pričam?!

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Feb 09, 2015 10:32 pm

Kad nosorozima omekša

FEB 06
Svake nam se večeri na teve ekranima u udarnim terminima svih hrvatskih televizija ukazuje kutija tableta. Na kutiji je nosorog obješena roga. Nosorog je depresivan, ima problema sa prostatom i sa rogom. Kad žalosna živina proguta čarobnu tabletu rog mu se uspravi i ostane tako sve dok ne… popije iduću tabletu.

Koliko ima smisla nosorozima liječiti depresiju kad ih u Hrvatskoj ima, možda, komada jedan? Koga briga zašto je žalosna, ogromna, ružna životinja koju su u Hrvatsku dovukli pitaj boga odakle. Nosorog nije hrvatska životinja. Ne bi se smjelo posvećivati toliko pažnje rugobi koja je u našoj domovini stranac?

A ovršeni? A zaduženi? A dragovoljci u šatoru i izvan šatora? A samohrane majke koje će dobiti alimentaciju kad im dijete krene u penziju? A nezagrijani kontejneri koji su za mnoge Hrvate i Hrvatice jedini restorani? Strašno. Sve te ugrožene skupine u drugom su planu, ako su uopće u planu, a nosorogu se tko zna koliko puta dnevno tužni rog ponosno diže.

Ili… Ili sam ja ipak sve krivo shvatila. Nosorog na onoj kutiji tableta, koja sam ja budala, možda sirota životinja i nema prostatu, predstavlja hrvatske muže koji imaju problema sa svojim međunožnim rogovljem. Nevjerojatno! I utuživo. Sva svjetska naučna istraživanja dokazala su, Hrvati su najveći jebači na svijetu.

Prosječno se krešu tri puta dnevno, sedam dana u tjednu, pa puta pedeset i dva. Mnogi od njih na Staru godinu upotrijebe đokadina i četiri puta kako bi srušili hrvatski prosjek. Da li je moguće da su naučna istraživanja jedno a stvarnost drugo?

Sudeći po broju ukazanja nosoroga u našim hladnim domovima svi su Hrvati impotentni, svima treba lijek ako žele biti ono što sigurno žele biti, nosorog stalno dignuta… roga. Zašto nikome nije palo na pamet pitati nosorogice koliko njima odgovara tužni nosač roga koji svaka četiri sata bjesomočno traži tabletu koja žvaku pretvara u granit.

Autori reklame za liječenje nosne depre ostavljaju nosorogice na miru jer znaju da se ženke nosoroga croaticusa dijele na one koje jedva čekaju pobjeći od roga koji bez tableta nije rog i one koje doma imaju rog kome u spuštanju ne pomaže ni jedna tableta.

Skinite s ekrana nosoroga! Ja se njega bojim. Kad god ga ugledam pomislim, jebote, sad ćeš mi ga još i ti uvaliti!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Feb 09, 2015 10:33 pm

Obogaćeni uranom

FEB 09
Na nekom sam portalu pročitala dirljivu priču o bračnom paru koji živi u nekom gradu u Srbiji. On ima rak, ona umire od raka. Preko medija mole da im dobri ljudi pomognu otplatiti dugove kako im djeca ne bi ostala bez krova kad im roditelji umru. Spominju iznos od nekih sedam tisuća eura. Znam da ih moj prilog, možda će na portalu osvanuti i broj bankovnog računa, neće spasiti ali bi pomogao.

Strašna priča? Banalna priča. Na bivšim prostorima pokojne Juge ljudi se dijele na one koji imaju rak i one koji ne znaju da ga imaju. Nitko od visokokvalificiranih stručnjaka u sve strastvenije posvađanim zemljicama ne objavljuje koliko ima od raka bolesnih ljudi oko nas. Ne znam koja od mojih znanica nema rak dojke, maternice, mjehura… Muškarci prostate, pluća, grla, crijeva.

Dječica na onokološkim odjelima dječjih bolnica umiru daleko od medija. Tužne priče, ružne priče, ćelave žene, muškarci žuta lica, bebe velikih očiju koje pune strave čekaju smrt… Koga to zanima? Imamo Severinu i imamo rat između četnika i ustaša koji je sve žešći iz dana u dan, iz sata u sat. Dok svi oko nas umiru mi koji mislimo da smo živi krupnim koracima stupamo u devedeset i prvu.

Hrvatski političari nam poručuju kako će prokleta Srbija jednom platiti sve što su nam gadovi učinili. Srpski političari objavljuju svom narodu, ustaše su prošle bolje nego zaslužuju nakon svega što su učinile srpskoj nejači od… jedno stoljeća sedmog. A zapravo, otkako imamo demokraciju, jedino su naše tumorčine svoj na svome. Kemo, kemo, gospodaru, ne vidjesmo davno kemo.

Da nam je netko pred dvadesetak godina rekao da ćemo se danas rukama i nogama boriti za mjesto na stolcu na kome će nam u žilu uvaliti kemoterapiju a nje biti neće, što bismo mu rekli? Ništa nama tada nije bilo jasno kao što nam ništa jasno nije ni danas. Crkavamo u najstrašnijim mukama jer smo presiromašni da bismo baš svakome bolesniku mogli u venu uštrcati lijekoviti otrov. Love nema jer su nas opljačkali a usput nas i našu djecu i naše unučiće obogatili osiromašenim uranom.

U bivšoj Jugoslaviji ničega nema osim gladi, bijede, mržnje i raka. Da bi stvar bila totalno suluda nikome od nas u kojima čuči rak ili se već opušteno šeta ne pada na kraj pameti postaviti pitanje, odakle sav taj rak? Doduše, zašto bismo pitali kad je dovoljno zaguglati, osiromašeni uran, pa doznati što su nam Ameri učinili.

Baš bi bilo zanimljivo kad bi neki luđak sa ovih preludih prostora potegnuo pitanje otštete koju bi nam zbog genocida morali platiti sijači osiromašenog urana. Vukovarska tragedija, Srebrenica, rušenje Dubrovnika, ubijanje Sarajeva, tjeranje Srba iz Hrvatske, Škabrnja, rušenje Mosta u Mostaru, proglašenje Kosova državom, koncentracijski logori u Mostaru, Manjača i manjače…Sve su to pizdarije u usporedbi sa onim što su Amari posijali na ovim nekad našim prostorima.

Zašto neki naš rakonosac ne bi na onom haškom sudu za genocid spomenuo Amere? Zašto ne bi netko tko se raspada od raka imao pravo na posljednju zajebanciju u životu? Nikad se to neće dogoditi. Ne zato jer onaj sud u Hagu ne smije suditi Amerima, mi jednostavno nismo zajebanti. Na tlu bivše Jugoslavije žive, još neko vrijeme, ljudi bez duha. Uskoro će ovim prostorima bauljati samo duhovi.

Sve naše poraze i sve naše “pobjede” jednom će ipak prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš. Kosti naših praunuka obogaćene osiromašenim uranom dijelit će se na ustaše, četnike i balije. Bože, mi ni preko raka nećemo doći do mira.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Feb 12, 2015 10:14 pm

Vedrana Rudan: "O meni dobro misle samo kritičari izvan Hrvatske"
Priča Vedrane Rudan pod naslovom “My granddaughter’s name is Anita” objavljena je u antologiji “Best European Fiction 2015″. Izdavač je američki Dalkey Archive Press. Portal "Booktrust" je u svojoj recenziji prokomentarisao i Vedraninu priču: "Dok neke priče nude intelektualnu stimulaciju, druge izazivaju smeh. Možda najzabavnija priča dolazi od hrvatske autorike Vedrane Rudan. U priči “My granddaughter’s name is Anita” čitaoci prisluškuju unutrašnji monolog žene koja se dosađuje u seksu. "S v e žene na svim meridijanima i paralelama dosađuju se kad se krešu sa muškarcem s kojim su u braku", kaže Vedrana za sajt PRVA.RS

ANTOLOGIJSKA / FOTO: VEDRAN KARUZA / NOVI LIST
Da li vam je neko nekad rekao da ste antologijska spisateljica i šta ste mu odgovorili?
- Naravno da mi niko nikad nije rekao nešto slično. Ja sam jedina u Hrvatskoj koja zna da sam velika. O meni dobro misle samo kritičari izvan Hrvatske.
Evropi se svidela priča o ženi koja se dosađuje u seksu. Mislite da se i evropske žene dosađuju?
- Knjigu je izdala ugledna američka kuća “Dalkey Archive Press”. Istovremeno je izašla u Americi i u Kini. U mojoj priči pisala sam o seksu između muža i žene. S v e žene na svim meridijanima i paralelama dosađuju se kad se krešu sa muškarcem s kojim su u braku.
Dokle ste stigli s probojem na američko čitalačko tržište?
- Nisam daleko stigla jer je probiti se na američko tržište ravno naučnoj fantastici. Ipak, učinila sam više od mnogih iz Hrvatske. U Americi mi je prevedena knjiga “Uho, grlo, nož”, priča "Too Much of Me" mi je izašla u zbirci priča "Women in Clothes" . Knjiga je postigla fantastičan uspeh i neko vreme je bila na listi bestselera „Njujork Tajmsa“, monodrama “Uho, grlo, nož” igrala se u Santa Moniki, Kalifornija, priča "Kad je žena kurva" objavljena je u uglednom američkom književnom časopisu, uskoro će u istom časopisu osvanuti i priča "Kad je muškarac peder". Trenutno mi se prevodi "Ljubav na poslednji pogled" koja će izaći krajem ove godine.
Šta je novo kod vas? Čime se trenutno bavite i hoćemo li uskoro čitati novo štivo?
- Upravo pišem novu knjigu. Radni naslov, "Izgubljena u demokraciji". Posebno mi je drago što mi je Ministarstvo kulture dalo podsticaj za pisanje ove knjige.
Vaša publika je srećna jer...
- Čita me nevjerovatan broj ljudi. Moj blog prati preko 150 hiljada "fanova" a pogledan je sad već devet milona puta. Ponosna sam na svoj uspeh jer ne verujem da u svetu ima mnogo žena koje u šezdeset i šestoj na ovaj način žare i pale. Nema ni muškaraca.
A nesrećni su oni koji...
- Niko zbog mene nije nesrećan. Oni koji me vole srećni su što postojim, one koji me ne vole veseli što me, uskoro, neće biti. Osiromašeni uran kojim su nas zaparašili Ameri ne ubija samo Srbe i Srpkinje. U međuvremenu sam srećna jer me čitaju i jedni i drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyNed Feb 15, 2015 3:38 pm

Predsjednica i ja*

FEB 15
Bilo je to ove srijede.

Poštovana,

slobodni smo ovim putem prenijeti Vam poziv novoizabrane predsjednice Republike Hrvatske gđe Kolinde Grabar Kitarović na svečanost inauguracije koja će se održati u nedjelju 15. veljače 2015. godine u 12.00 sati na Trgu sv. Marka. Ljubazno Vas molimo Vaš odgovor u što kraćem roku kako bismo Vam pravovremeno osigurali akreditaciju za navedeno događanje. Napominjemo kako je za izdavanje akreditacije potrebno navesti OIB.

S poštovanjem, Gordana Kolak

Čitam ja tako čitam. Mene HDZ poziva na svečanost inauguracije? Na što ja njima ličim? Dvadeset i pet godina dižem glasić protiv lopina i fašista koji su nam opljačkali zemlju, ljude pretorili u roblje, rasprodali sve živo. Uz njihov blagoslov Glavaš je postao general. Njihov je general i Norac. Oni su Hrvatsku pretvorili u rupu u koju ga Crkva u Hrvata uvaljuje kad god joj se digne. Stalno joj se diže. Meni su dali otkaz devedesete jer sam uvrijedila Tuđmanovu lentu a danas me “novoizabrana predsjednica” poziva na svoju feštu. Još ako joj stave onu lentu?!

Odbila sam i zahvalila se na pozivu a onda krenula razgovarati sa bliskim ljudima. Ogromna većina bila je zapanjena. Tko normalan može tebe tamo zvati? Među šatoraše za koje si ti na televiziji rekla da bi ih šmrkom rastjerala? Na skup gdje će biti onaj Klem, onaj, sa dva m ili jednim m, nikako da zapamtim? Zašto taj lik nije u zatvoru nego i on ide na inauguraciju? Što ako budeš stajala uz Klema ili Klemma?

Čuj, oni te provociraju. Žele od tebe napraviti budalu. Misle, stalno pizdi protiv nas ali kad joj se bude pružila prilika da se ukaže pokraj Karamarka… Koja normalna ženska može tome odoljeti? Kolinda je NATO sluškinja u Hrvatskoj. Predsjednica Hrvatske? Hrvatske nema. Hrvatska je baza u kojoj budale vježbaju kako u ime Amerike od života oslobađati Ukrajince i ostale Ince. Sve si to tisuću puta napisala. Nećeš, valjda, ići, budalo?

Nećeš, valjda, ostati doma, budalo? Uvijek si se borila za ženska prava. Konačno se u ovoj mačo vukojebini žena dokopala položaja. Gospođa te pristojno pozvala. Ti si djevojka iz njenog kraja. Što toj ženi fali? Znaš odakle je potekla. Zamisli koju je ona energiju utrošila da bi došla do vrha. Kad je Josipović postao predsjednik svi su ga dizali u nebesa. Intelektualac, profesor, muzičar, pravnik…Pa ipak lopina u pet godina ništa pod milim bogom nije napravila. Ništa! A sirotu ženu pljuju unaprijed.

Daj, ne pravi se blesava, svi hadezeovci su fašisti. Ti ćeš sjesti među njih? Trenutno se u ovoj sprdačini od zemljice nacići kote brže nego devedeset i prve. Prijete, urlaju, dragovoljci su gori nego subnorci, nikad dosta para i privilegija, nema više Srba pa love Jugoslavene. Gdje su danas u Hrvatskoj Jugoslaveni, jebali ih Jugoslaveni? A ona Omejec, šefica Ustavnog suda, Kolinda će se pred njom zakleti da će joj Bog pomoći u pitaj boga čemu. Omejec?! Dobro znaš kako se Omejec dočepala funkcije. Zbog nje se mijenjao zakon da bi mogla stajati na onoj bini, a zakon se zbog nje promijenio jer je ona dala… I ti i ja znamo kome je dala i kad je dala. Zašto žene i u Ustavni sud stižu preko zemičke?

Čekaj, Vedrana! Ne mora ti baš svaka pizda držati predavanje! Okej, Hrvatsku fašizam drži za grlo. Tko vlada Hrvatskom? Jebeni, desničarski, fašistički, lopovski, lažljivi Hadeze je opozicija! Hadeze je opozicija! A onda ti ovi seru kako je stvar higijene ne otići Kolindi na noge. A nije stvar higijene rasturiti jebenu, nesposobnu, uspavanu, korumpiranu esdepeovsku vlast? Svi vidimo naciće, tko se buni protiv Esdepea? Gdje su ti junaci i junakinje koji će reći, Esdepe, da se vi ne davite fašističkom spermom Hrvatska ne bi bila fašistička zemlja.

Zahvaljujem gospođi Predsjednici na pozivu ali na inauguraciju neću otići. Kad bih išla? Išla bih da sutra na Markovom trgu Božju pomoć zazove Ivo Sanader. On je jedini čovjek u Hrvatskoj koji jest i koji bi mogao Hrvatsku očistiti od fašizma. Da on preko sebe objesi lentu u trenu bi sa scene nestali svi glavaši, svi klemovi… Cirkusanti bi u Zagrebu sklopili svoj šator, fašistički spomenici bi se rušili, danju, Srbi bi opet postali ljudi, Jugoslavene nitko ne bi ni spominjao ni tražio. Znam, on je lopov, ali Hrvatskom opušteno šeću veći lopovi od njega.

Jebiga, na moju veliku žalost, Sanader je u zatvoru a fašizam na slobodi.

* Idućeg sam dana nazvala broj naveden u mailu i tražila Kolak, rekla sam da sam se predomislila. S druge strane nije bila Kolak nego bezimena gospođa. Gordana Kolak ne postoji. Mene netko zajebava.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyUto Feb 17, 2015 11:59 pm

Opet sam djevica

FEB 17
Jučer me nazvala novinarka. “Gospođo Rudan, što mislite o ‘Pedeset nijansi sive?'” Jebote! Nisam pročitala knjigu, valjda jedina u civiliziranom svijetu, nisam gledala film. Kakve to veze ima? Ne mogu ja, “poznata osoba”, ne misliti o onome o čemu svi misle. Priznala sam svoj grijeh. S druge strane nečega, žice ne, signala… Nastao je muk. Zaprepaštena novinarka pristojno me pozdravila.

Uključila sam Gugl. Priča je jako zanimljiva. Djevica ode intervjuirati “karizmatičnog tajkuna” koji je još i “mladi poduzetnik”. Ta virgointaktica se smrtno zaljubi u tog karizmatika ali on se ne da. Oće da ona s njim potpiše ugovor pa će onda oni na ne znam koliko stranica igrati sadomazo igrice.

Djevica? Tajkun? Ja sam bila djevica za vrijeme Jugoslavije. U Jugoslaviji nije bilo “karizmatičnih tajkuna” kojima bih ja poželjela pokloniti djevičanstvo. Nije bilo ni “mladih poduzetnika.” U moje vrijeme veliki igrači bili su Stane Dolanc, Kardelj… Zaguglajte taj dvojac i zamislite mene u sedamnaestoj kako s njima potpisujem ugovor. Za neznalice, Stane Dolanc je imao tristo kila a Kardelj tristo boleština. Želim reći, novinari ne bi smjeli na svaku temu daviti “poznate” ne uvažavajući njihove godine i totalno nepoznavanje materije. Nismo svi Puhovski. Ili sam ipak u krivu?

Djevičanstvo je nešto na što se muški pale. Kad sam bila mlada nekoliko sam puta izgubila djevičanstvo. Moji nekarizmatici, mladi nepoduzetnici, svršili bi prije nego počeli. Ja bih svaki put bolno stenjala a onda bi me “poslije” neki od njih pitali, da li boli, ja bih rekla, boli. I tako do tridesete. Kad sam upoznala svog prvog muža, danas sam u sretnom braku sa četvrtim, mome je djevičanstvu odzvonilo. Ne možeš biti majka troje djece i djevica. Među nama, možeš. Kad bih se kresala sa ljubavnicima, nikad u svom gradu, pretužno bih zavijala jer sam znala što vole.

Zašto moderne muškarce djevičanstvo ukrućuje na isti način kao i dečke iz mog vremena? Zato jer muškarci vole biti “učitelji”? Zato jer su muškarci naši gospodari kojima svaka od nas, da bi ih usrećila, mora citirati fenomenalnu Gabi Novak:”Rekoh tebi da si prvi ko što rekoh dosad svima, pusti me da spavam.”

Kad sam bila djevica strašno mi je išlo na djevičnjak što svaki put na nekoj livadi, u parku, na plaži, u jebenoj Jugoslaviji nitko živ nije imao stan od tristo kvadrata u kome bi djevice pojio šampanjcem, moram drečati poput ovce kojoj vuk čupa vunu s leđa. Ti moji dragi, uvijek bi to došlo do mene, hvalili bi se idući dan kako su mi skinuli “junfer”. Znalo je biti zanimljivo kad bi se u društvu našlo nekoliko mojih skidača junfera. Gledali bi jedan drugoga a ja bih gledala njih i pušila. Da, tada sam još pušila.

Da mi je netko rekao, kad sam ja bila djevica, ono, baš djevica, da će djevičanstvo vječno biti u modi rekla bih mu da je poremećen. Sve napreduje, ne mogu samo muškarci dovijeka ostati kreteni. Pa ipak…Doduše, knjigu o djevici i poduzetniku napisala je ženska. Možda se ženske nisu promijenile? One misle da je na cijeni ono što zapravo nije? Ili jest? Knjiga je prodana u milijardu primjeraka.

Imam visok tlak od koga me zna boljeti glava, često vozim sobni bicikl, zbog cirkulacije, koljena mi škljocaju. Ali ja sam bila kod doktora Zambellija, najbolji estetski kirurg u Hrvatskoj, posebnim koncem dignuo mi je lice, spalio staračke pjege, kiselinom napunio ruke, nema više debelih, plavih žila. Usne mi je pretvorio u maline. Zato imam velikih problema. Dok sama šećem ulicama grada koji nije moj prilaze mi muškarci.

Pred tri tjedna legla sam mladom poduzetniku i karizmatičnom tajkunu iz Bjelovara. Zambelli mi je ugradio sise “suze” koje djeluju mnogo prirodnije od “jabuka”. Bože, raspadala su mi se leđa, trnule ruke, u glavi mi je bubnjalo. Moji bolni krici čuli su se u recepciji iako nam je soba bila na drugom katu. “Ja sam ti prvi, mala?” “Jesi”, jedva sam to izgovorila a onda pod jezik stavila tableticu koja sprečava infarkt.

Ne znam kako je onoj curi u Nijansama ali biti djevica u šezdeset i šestoj zna biti naporno za popizdit.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Feb 19, 2015 1:07 pm

God Bless Rusija

FEB 18
Ministar gospodarstva Vrdoljak i još stotinjak hrvatskih gospodarstvenika trenutno su u Rusiji i tamo traže bilo kakav posao. Ništa tu ne bi bilo sporno, dapače, neka su se najzad pokrenuli, ali…Američki ambasador, ime mu zaista nije bitno, zbog tog je hrvatskog izdajničkog poteza iskočio iz kože. Rusija je pod sankcijama, Hrvatska je članica NATO-a, odlazak Vrdoljaka na noge Neprijatelju nespojiv je s onim što Hrvatska danas jest.

A što Hrvatska danas jest? Američka sluškinja. Znam da sam otkrila toplu vodu u bojleru pod garancijom ali kako je nitko u Hrvatskoj ne otkriva čini se kao da tople vode i nema. Što ja zamjeram Amerima? Odakle početi? Rušenje njujorških blizanaca. Ukidanje ljudskih prava u Americi i svim američkim kolonijama. Prodavanje teze kako je krađa nafte u nekad samostalnim zemljama borba protiv terorizma. Činjenicu da Amerikom vladaju trgovci oružjem. Potrebu da Evropu pretvore u Afganistan. Brane Putinu da on bude na lokalnoj razini, čitaj Ukrajina, ono što su oni na svjetskoj.

Što Ameri rade meni? Prisilit će nas da kupimo ogromnu količinu njihovog oružja da bismo se mogli obraniti od Rusa. ?? NATO članarina skočit će u nebo da bi nas NATO mogao lakše obraniti od Rusa. ?? Na izborima možemo glasati samo za njihove ljude. Oni odlučuju da li će i kad će američka pionirka pobijediti američkog omladinca.

Uništili su Jugoslaviju. Dvadeset godina prije raspada Juge američki politički analitičar koji uvijek sve zna, Zbigniew Brzezinski, detaljno je opisao što će nam se dogoditi. Amerikanci nisu u svojim procjenama dešavanja na svjetskoj političkoj sceni vidoviti, oni su kreatori. Kad sam pročitala ono što je napisao naježila sam se. Kako je vrijeme prolazilo, opuštala sam se. Sve je išlo po planu, čemu čuđenje? Da li su narodi na prostorima Jugoslavije mogli išta učiniti da se ne prolije toliko krvi? Naravno. Onoliko koliko su mogli Iračani, Libijci, Afganistanci, Sirijci, Egipćani, Tunežani, Ukrajinci…

Sjetite se one scene kad je gospođa, predstavnica Amerike u Ukrajini, prosvjednicima na Maidanu u Kijevu dijelila sendviče jer su ti izmanipulirani sirotani bili borci za slobodu. Možemo li zamisliti što bi se dogodilo ruskoj gospođi, predstavnici Rusije u Vašingtonu, kad bi jednog zimskog dana krenula američkim prosvjednicima protiv američkog fašizma dijeliti votku i ruske specijalitete? Ne možete to zamisliti? Ni ja. U Americi nema prosvjeda protiv američkog fašizma. Ameri svoje prosvjednike razbiju čim krenu dizati šatore a ludoj bi Ruskinji isti čas snajperom razvalili glavu.

Mene posebno smeta, mene jedinu na području Jugoslavije koje ima iako je nema, mene ubija što nitko da bi riječ rekao o genocidu izvršenom nad ljudima koji još uvijek žive na ovim prostorima. Da, mislim na osiromašeni uran. U Hrvatskoj nikad nitko nije službeno zatražio da se ispita kako nas ubija osiromašeni uran kojim je zaprašivana Srbija. Ništa bolje nam ne čine ni neisporučene bombe na dnu Jadrana. Dragovoljci koji šatoruju već mjesecima, pitaj boga na koju temu, ne potežu to pitanje iako su mnogi od njihovih oprašenih kolega pod zemljom a djeca ovih koji šatoruju će biti. Unuci će im se rađati, ako im djeca prežive, sa tri glave od kojih im ni jedna neće pomoći da shvate što znači biti born in Croatia.

Možemo li mi, ovako mali i ovako bijedni i ovako opljačkani i ovako slijepi, učiniti nešto? S jedne strane mi, nekoliko milijuna robova kojima upravljaju američki dečki i poneka cura, s druge strane gospodar svijeta? Ne baš. Ili možda ipak? Evo, možemo učiniti sitnu provokaciju. Naši privrednici ipak su otišli u Rusiju iako im je Amer zabranio. U prvom trenu u sebi sam vrisnula, aleluja, aleluja. A onda sam skužila. Nikamo se naši dečki ne bi uputili bez dozvole. Ako u Rusiji dobijemo neki posao moći ćemo dati više love za NATO, moći ćemo kupiti više američkog oružja, moći ćemo bolje opremiti naše dečke koji moraju osloboditi svijet od terorizma…

Zahvaljujući Americi mali Hrvati za svijet će učiniti velike stvari. Dovijeka obogaćeni osiromašenim uranom. Dosadna sam, je li? Stalno jašem na istoj temi? Budite tolerantniji, dozvolite papigi da govori. A možda ste vi u suštini strpljivi ljudi? Samo, kemoterapija vas čini nervoznima.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPet Feb 20, 2015 11:10 pm

Verana Rudan
Počivala u miru.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyNed Feb 22, 2015 11:21 pm

*ebe mi se !

FEB 22
Znam što se od mene očekuje pred moj šezdeset i šesti rođendan. U društvu se moram diskretno smiješiti i svima pokazivati plastične zube. Nonice su topla ljudska bića. Nemam plastične zube, ne smiješim se gotovo nikad. Ili urlam od smijeha, rijetko, ili mrko gledam u ljude i ekrane, najčešće.

Što se još od mene ne očekuje? Žene, posebno žene u mojim godinama, ne smiju nikad spomenuti *i*ka, *urac, jebi se. Slanje u spolne organe i nabijanje na iste oduvijek je rezervirano za muškarce i kurvetine. Ne, ne kurvetine koje su u slobodno vrijeme teve voditeljice nego one koje nude na kantunu.

U ovim godinama ne bih smjela biti zlobna prema mladim ženama koje se pičkom mukotrpno probijaju kroz život. Ako jesam protiv takvog mukotrpnog probijanja to znači da sam ljubomorna jer ja sa svojim spolnim organom danas više ne mogu zaraditi tri kune i još ne prepoznajem da smo na tržištu rada poželjne onoliko dugo dok je poželjno ono brazilski izbrijano među našim nogama.

U moji godinama ni jedna žena ne bi smjela imati svoj blog jer u mojim godinama ni jedna žena nema šta reći ni na blogu ni oko bloga. Da, morala bih i od politike bježati. Ona je muški posao. Vidite što se dešava našoj predsjednici, svi je zovu Kolinda. Bivši predsjednik, ako se sjećate, zvao se Ivo. Tko ga je zvao Ivo? Niko. Kad je gospodin Ivo Sanader postao Ivo? U zatvoru je gospodin Sanader postao Ivo. Nakon pravomoćne presude. I još za Kolindu govore da nosi “sedmicu.” Tko je ikad za gospodina Josipovića rekao da nosi pet centimetara? Tko? Niko!

A kad se žena u mojim godinama na netu ipak dotakne politike onda joj se dešava ono što bi svaka žena u mojim godinama koja se bavi politikom morala očekivati. Komentatori joj poručuju da je stara kurvetina i pičketina željna kurca, dobrog kurca, pravog, čistokrvonog, hrvatskog kurca, takva jedna morala bi ga popušiti nilskom konju. Zašto Hrvatsku u srcu ne nosiš, četnikušo?

Kad ti je šezdeset i šest a žensko si ne smiješ ni o ženskim temama previše pisati. Nije ti jasno da je dojenje do djetetove sedme obavezno? Ne kužiš da bebica smije srati u pelenu do prve pričesti? Ubij se, stara kujo, tvoje je vrijeme isteklo!

Kad krećeš prema 66 iz rječnika bi trebala, to je zaista krajnji čas, uskoro ćeš krepati, izbaciti sve vezano uz seks. Morala bi imati na umu da se jebu samo jako mladi, mladi i mladi. Što ti znaš o orgazmu i kako ga steći? Pij svoje lijekove i ne sramoti staru djecu!

Kad imaš 66 onda si nona, baba, baka. Ono najdraže na svijetu ti je unuče, u mom slučaju unuk. Čitav tvoj svijet morao bi se vrtjeti oko tvog malog Kreše. Trebala bi u društvu stalno pričati anegdote iz njegovog preslatkog života koje će tvojim vršnjacima reći kako će tvoj Krešo, za razliku od njihove krešadi, kad poraste postati Kolindo.

Krešo nije junak moga života a tko jest čak i on zna. Ne uzbuđuje se zbog toga. Volim ga koliko i on mene. Povremeno i iz interesa. Ja želim pokraj sebe osjetiti njegov miris, on želi da mu kupim igračku. Naša ljubav je iskrena i ne opterećuje. Trajat će dok se jedna strana droksa mirisom kosice i dok može platiti džip gotovo u prirodnoj veličini.

Ohladila sam se i od djece. Voli li još ona njega? Voli li još on nju? Kako će na kraj sa minusima? Vole li oni mene? Hoće li nazvati? Kad će dobiti posao? Tko ih jebe. Neka odu iz Hrvatske. Bolje jučer nego danas.

Ako si žensko a imaš 66 nikad ne smiješ reći da imaš 66. To je nepristojno i prema onima kojima govoriš i prema tebi samoj. Biti stara žena neopisivo je odvratno jer staroj ženi sise vise a smokva joj je suha. Muškarcu u tvojim godinama ništa ne visi, nekoliko puta dnevno iz njega štrcne milijardu spermića, zato dečko u najboljim godinama nikad pored sebe nema staru kravu.

Eto, sve što bih morala biti ja nisam. I živo mi se ebe što vi mislite o tome. Naravno da znam da žena u mojim godinama ne bi smjela lagati kako joj se ebe jer joj se ne ebe. A, eto, meni se baš ebe iako mi se ne jbe.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Feb 26, 2015 1:08 am

Lijepa Naša Ukrajina

FEB 23
U današnjem se svijetu sve odvija brzo i pred kamerama. Kad si daleko od Majdana jasno ti je zašto je ona Amerka dijelila čaj “borcima za slobodu” i što će se dogoditi, što se uvijek događa, u zemlji koju Ameri krenu demokratizirati. Ipak, nije sve baš tako jednostavno. U Ukrajini se ukazala u obliku brižne sredovječne gospođe koja puna empatije dijeli borcima za slobodu topli čaj.

Kako ukrajinski scenarij izgleda u Hrvatskoj? Maštovitije? Ne bih rekla. Nedavno smo imali predsjedničke izbore. Na njima nije pobijedila djevojka sa sela opsjednuta čistim zrakom, zelenim livadama i strahom od poskoka nego NATO šefica koja je dobila zadatak. Utjerati demokraciju u hrvatske kosti. Nikad nećemo saznati koliko je i čijih para uloženo u projekat. Američka cura pobijedila je za dlaku.

Ne smijem biti ni sitničava ni zlobna. Dlaka, dlaka. Znamo da je jednom davno i Bush Mlađi pobijedio za dlaku pa je frka oko te pobjede kratko trajala. Oko ove “naše pobjede” frke i nije bilo. Tko bi je i mogao dignuti? Oni koji su na vlasti i čiji je Josipović bio igrač? Ha, ha. Tko vlada Hrvatskom? Vlada? SDP? Milanović?

Hrvatskom vlada Klemm. Ja ne znam tko je Klemm samo znam da mi već mjesecima objašnjava što se dešava u mojoj zemlji. On i njegovi dečki čuvaju šator dignut u centru Zagreba bez ijedne dozvole. On se jučer sa Majdana obratio naciji i umirio je. On je jučer držao na uzdi svoje i one koji su “za ovu zemlju dali ruke i noge”. Da nije, njegovi visoki, nabildani, nogati i rukati i naoružani dečki krenuli bi na žene i djecu onih bez mirovina i onih koji za ovu zemlju dali očeve, sinove, braću i muževe. Trunu njihovi najdraži u lakoj zemlji hrvatskoj dok ovi drugi za nju ratuju i dan danas.

Na čijoj je strani Pravda kad krene Hrvat na Hrvata? Koje glupo pitanje? Na američkoj. Hrvatska Vlada nema snage zbrisati sa lica zemlje zagrebački šator jer se Klemm nikad s tim ne bi složio, dapače, krenuo bi u rat za bolju, pošteniju i demokratskiju državu. Klemm je opak dečko, doduše, i ja bih bila opaka cura, poput Kolinde, primjerice, kad bih imala iza sebe štit osut zvjezdicama.

Jučer je jedan od Klemmovih glasnogovornika izgovorio novinaru u kameru i mikrofon: “Recite onima preko neka se operu.” “Oni preko” su neoprana, bezuba, siromašna, ogorčena rodbina, majke, sestre i djeca kukavica koje su za Hrvatsku dale život umjesto da od Hrvatske izvuku lovu i moć. Klemm i svi oko Klemma djeluju sito i oprano. Možda se glasnogovornik trebao upitati kako to da “oni preko” nemaju ni za sapun, o geliranju kosice i bildanju sitih tijela da se ne govori.

Jučer je krenuo Hrvat na Hrvata ali sve je to bilo sitno koškanje. Jebeš borbu za slobodu i demokraciju bez krvi. Danas se javila američka djevojčica i ponudila nam spas. “Neka se Milanović makne.” Neka se Milanović makne. Ja sam prva koja nemam ništa protiv toga ali bih htjela da ga maknem ja a ne Klemm, ekipa iz šatora i američka djevojčica.

Hrvatska je na korak od građanskog rata. Većini ljudi koji našu stravu i užas gledaju na ekranu to ne ide u glavu jer je previše strašno da bi se moglo povjerovati. Kad krene teći krv potocima bit ćemo pametniji ali nam pamet neće pomoći. Po meni, pamet nam ne bi pomogla ni danas. Odnos Vlade prema šatorašima nije, sigurna sam, izraz dobre volje i tolerancije prema onima koji su … Dosadna sam više s tim “rukama i nogama.” Hrvatska Vlada se boji prolijevanja hrvatske krvi.

Kao da ona to može spriječiti? Amerima se Hrvatska ne sviđa ovakva kakva jest. Da sam u krivu njihova djevojčica bila bi pristojna, onako pristojna kako je bila kad je trčala grobničkim livadama, ne bi se drsko istresala na premijera svoje države ma koliko on sam bio neotesan.

Ako nisam u pravu, ako sam paranoična zbog užasnih prizora koje sam jučer gledala u centru Zagreba, ako sam luda, neka me Vlada demantira. Spec ijalci, vojska, vatrogasci, tenkovi, topovi, kola hitne pomoći, sve su to sredstva kojima se može uvesti red u zemlju kojom trenutačno vladaju divljaci.

Zar je zaista nemoguće danas u Zagrebu sa crnom, hrvatskom zemljom sastaviti 1 slovima:jedan šator? Uostalom, članica smo NATO-a. Ako netko napadne jednu članicu NATO-a, šatoraši u klinču drže Hrvatsku već mjesecima, napao je NATO.

To je dosad uvijek funkcioniralo. Doduše, možda se to ne odnosi na članicu NATO-a kad je napadne NATO?

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Feb 26, 2015 1:09 am

Moj sin i Klemm

FEB 25
Klemm je vršnjak moga sina. Sramim se što sam odgojila kretena. O Klemmu sve znate, o mom sinu ništa, pa će vam pretužna majka nabaciti nekoliko činjenica. Moje dijete koga sam se u srcu odrekla, javno neću jer to košta, diplomiralo je na dva fakulteta.

Živi u rupetini od tridesetak kvadrata, otplaćuje je godinama, rata mu je nešto manja nego plaća, kad mu se rodi prvo unuče možda će stan postati njegov. U međuvremenu odlazak u Lidl za njega je uvijek proslava Nove godine, dok ne dođe kartica na naplatu. Naravno da u ovoj zemlji mnogi ljudi žive gore od njega ali oni nisu moji sinovi.

Klemm, rođen 1972. godine, heroj je Domovinskog rata. Ali to nije sve. On je i vlasnik zaštitarske tvrtke koja vrti milijune kuna. Ni to nije sve. On je i “organizator braniteljskih manifestacija koje odrađuje besplatno ili uz minimalnu naknadu.” (Wikipedija) Ni to nije sve. Jednom je nezgodno pao, padobranom, lokacija nepoznata, pa postao umirovljenik domovinskog mira.

Klemm je sve što sam nabrojila ali i mnogo više od toga. On je muškarac koji fenomenalno izgleda i koji će sigurno za koji mjesec reklamirati donje rublje poznate svjetske marke. Dok su neki heroji iz rata izašli bez ruku i nogu, on, bogat i uspješan i umirovljen, izgleda poput dečka na koga sline svi koji posjećuju gej portale. O vlaženju cura da se ne govori.

Moj sin je upisao je još jedan fakultet, pizda mu materina, jer sam mu ja pred četrdeset godina rekla da je u školovanju i poštenju i obrazovanju spas. Jednom sam bila glupača. Srećom, dobila sam priliku da ispravim grešku.

Imam unuka Krešu. Ponekad u ruke uzme slikovnicu. Razderem je na komadiće pa šutnem u smeće. Jučer je pjevao pjesmicu o dobrim ljudima koji su u šumi spašavali zatočene medvjediće. Živine su uhitili zli ljudi. Učinilo mi se da Krešo navija za one dobre pa sam mu usta oprala sapunom. “Nećeš biti kao tata!” Među nama, moj sin je čitao kad je imao dvije godine. Mrzio je vuka i zalagao se za prava Bakice, Crvenkapice i one prasadi.

Krešo je naoružan do zuba. Ima nekoliko pištolja, tri mača, šest noževa, pet ručnih bombi i luk i strijelu. Doma i u vrtiću nosi maskirnu uniformu. Nakon svakog obroka urla:”Mi Hrvati! Mi Hrvati!” Ja ne vjerujem u boga ali mali je kršten, a bit će opet ako treba. Jutros je bio tako sladak. Otišli smo na igralište, u ručici je držao luk i strijelu. Na pijesku je ležala trudna mačka. “Može”, rekla sam. Mali je odapeo strijelu i maci probio oko. Pomilovala sam ga po generalskoj glavici.

Moj unuk će, kad navrši petnaest, postati organizator braniteljskih manifestacija koje će odrađivati besplatno ili uz minimalnu naknadu. U dvadesetoj će biti umirovljenik. A kad navrši tridesetu…Nek vam dragi bog pomogne.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyNed Mar 01, 2015 11:24 pm

Gite i hlapići

FEB 27
Zašto na svim hrvatskim televizijama stalno gledamo branitelje i slušamo kako se krše njihova prava? Što oni hoće? Dio njih, manji ali glasan, ima svoj šator, svoje zastave, parole, pomagala, mirovine, potrebu da njihova prava uđu u Ustav,ljude koji im guraju kolica i predsjednicu Kolindu. Mi ostali imamo samo Hrvatsku za koju su se oni borili.

U kakvoj Hrvatskoj žive naša djeca koja nemaju pravo na šator, urlanje, mahanje zastavicama? Kako žive najmlađi na koje je zaboravila Kolinda, žena koja je nekad davno kao ministrica dojila na radnom mjestu?

U hrvatskim osmogodišnjim školama gladuju. Najmanje 4% ih je pothranjeno. Ljudi dobre volje stalno, daleko od kamera, organiziraju posebne akcije da bi sirotanima omogućili jedan besplatni školski obrok. To je najčešće i jedini obrok koji oni u toku dana pojedu.

U Splitu je umrla pedijatrica doktorica Zorica Vukušić. Slobodna Dalmacija piše, u trenu je 1500 dječice ostalo bez liječničke skrbi. Očajni roditelji čekaju pred vratima ambulante a pomoći niotkuda.

Koliko ima gladne djece u Hrvatskoj nitko ne zna, naslućuje se da je broj zastrašujući. Nemamo registar gladne hrvatske djece. Registar dragovoljaca imamo. Zašto prava gladnih nisu izjednačena sa pravima sitih?

Hrvatska siromašna djeca nemaju pravo na zubara,liječnika, mjesto u vrtiću, cijepivo. Difterija, hripavac, tetanus… Sa teve ekrana nam poručuju da će cijepivo “doći uskoro.” Kad je to “uskoro”, odakle će doći, koliko ćemo ga platiti, tko će ga platiti? Hrvatske, zemlje šatora, divljaka, ustaša koje imaju “demokratsko pravo” da se “postrojavaju” na Trgu bana Jelačića, mafijaša, lažova, manipulatora i gladne djece stidimo se svi mi koji se sjećamo dobrih, starih vremena kad nam je zdravlje djece bilo sveto.

Naša predsjednica, bivša ostrašćena dojilja, ima dvoje djece pa ipak joj nije palo na pamet da prvi dan nakon stupanja na dužnost pozove na Pantovčak majke koje ne mogu dojiti jer umiru od gladi. Bitniji su joj oni u šatoru koje hrani gladna Hrvatska. Neuspješno. Trakavice koje se u njima baškare nikad neće biti site.

Kako žive Kolindina djeca? Da li su cijepljena? Zašto su u Bruxellesu? Možda bi ipak bilo pristojno da ih tata vrati u zemlju koje je njihova majka predsjednica? Možda bi bilo pristojno da ih roditelji upišu u neku običnu zagrebačku osmogodišnju ili srednju školu. Ta djeca sigurno nisu glupa. Ispričala bi mami kako izgleda prava Hrvatska i objasnila joj u kakvoj zemlji živi.

Nažalost, ostala su u Bruxellesu. Tamo godišnja školarina u privatnoj srednjoj školi stoji 34.000 eura, pa puta dva, pa dodatni troškovi… A mi već mjesecima raspravljamo o dragovoljcima. Ako su oni likovi u onom šatoru dali ruke i noge da bi hrvatska djeca danas skapavala od crne gladi i crvene difterije zašto se o njihovim “zaslugama” toliko govori?

Hrvatska danas izgleda poput Bijafre iz mog djetinjstva. Kad sam ja bila dijete mi smo u našim školama u kojima nitko nije bio gladan skupljali lovu za gladnu afričku djecu. Danas živimo u Africi i na sva zvona oglašavamo kad o Božiću hrvatskoj gladnoj djeci hrvatski ratni i mirnodopski profiteri plate doručak. I mislimo da je to normalno.

Kolinda, Kolinda. A pred neki dan si govorila:”Svi ste vi moji.” Nismo svi tvoji, a nisi ni ti naša. “Bože, kako se ovde brzo smrkava”, davno je napisao Danilo Kiš. Srećom, umro je a pravu mračinu upoznao nije.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyNed Mar 01, 2015 11:25 pm

Rosna prava neću!

MAR 01
Naša predsjednica Kolinda Grabar Kitarović ovih će dana odletjeti u Njujork na Konferenciju o pravima žena gdje će se, kako je rekla, susresti sa najjačom i najpoznatijom ženom svijeta Hillary Clinton. Kad je Hillary postala turbo poznata? To znaju sve žene na planeti starije od četrnaest a saznat će i sve cure mlađe od četrnaest kad navrše četrnaest. Ipak, utvrdit ću gradivo jer će, možda, ovo pročitati i neki dečko koji pojma nema who the fuck is Hillary. Hillary je supruga bivšeg američkog predsjednika Clintona koji će zlatnim slovima biti upisan u povijest preljubnika jer je izjavio da oralni seks nije seks.

To nije sve. Njemu se zatresla predsjednička stolica kad je spermom orosio plavu haljinu svoje mlade ljubavnice i pripravnice u Bijeloj kući Monice Lewinsky. Monica je sačuvala haljinicu tako da Clinton, uz najbolju volju, nije mogao demantirati orošenje. Dok je trajao cirkus svjetskih razmjera Hillary Clinton nepokolebljivo je podržavala svoga supruga. Svim ženama svijeta poslala je jasnu poruku, kad vaš muž obliže curu to nije seks, ako vaš muž spermom orosi haljinu neke ženske utješite ga.

Nakon žestokih demokratskih promjena koje su se dogodile na području Jugoslavije sve nam je jasnije da “postali smo svet”. Jedan od reklamnih slogana iz moje mladosti. Dok je pred petnaest godina orošavanje bilo u modi u Bijeloj kući danas je to u Srbiji. Hrvatska se zbog toga ždere, mi smo i u NATO-u i u EU, pa ipak…O čem se radi? Poznata srpska teve voditeljica Suzana Mančić (59) otkrila je dobrobiti “vaginalnog orošavanja”. Priča je vrlo jednostavna. Odeš u banju, namjerno je ne želim reklamirati, ovo je hrvatski blog, onda ti tamo orose ono što ti orose pa se nakon orošenja osjećaš turbo orošeno.

Suzana Mančić zna. Svaka normalna žena mora biti orošena i u mrtvačkom sanduku. Eto, imamo poruke dviju žena koje su miljama udaljene jedna od druge. Mančić je srpska teve voditeljica, Clinton je možda buduća predsjednica Amerike pa ipak isto misle. Da bi bila pravo žensko moraš biti mokra i danju i noću, i u četrnaestoj i u osamdeset i četvrtoj.

Ovih će se dana u Njujorku, Osmi mart je blizu, održati onaj samit na kome će biti Clinton i Grabar-Kitarović. Mančić tamo neće biti ali će njezin orošeni entuzijazam lebdjeti poput oblačića nad glavama moćnih žena. Sve će se one javno zalagati za ženska prava a tajno se vaginalno orošavati i držati za ručicu muževe koji orošavanje susjedine haljine drže problemom obližnje kemijske čistionice.

Grabar-Kitarović će se nakon njujorške ženske konferencije na vrhu vratiti u domovinu. Za koji će mjesec povesti akciju proširivanja kapaciteta Krapinskih toplica. Iduće godine tamo će se organizirati i centralna proslava Osmog ožujka. Bože, ja ću i tada kao što sam to i danas biti jedina neorošena građanka Republike Hrvatske.

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyUto Mar 03, 2015 12:10 pm

U ime Tita
Mar 03

Sinoć sam na Hrvatskoj teve gledala njemački dokumentarni film o Titu ubojici. Autori su mladi Nijemci Gruell i Hofmann. O čem se u filmu radi prepisujem iz Novog lista. “To je najstarija nerazriješena serija ubojstava u Njemačkoj, sve do pada Berlinskog zida u Saveznoj Republici Njemačkoj ubijeno je 30-tak protivnika jugoslavenskog režima. Većinom su to bili Hrvati u egzilu. Ubojstva su naručivana iz Beograda… Jedan od glavnih igrača bio je Josip Perković. Njemačko državno odvjetništvo optužilo je ovog bivšeg visokopozicioniranog agenta tajne službe u slučaju ubojstva Stjepana Đurekovića koje se dogodilo prije više od 30 godina.”

Što sam doznala o Titu a da to prije nisam znala? Začudilo me da je Tito koji je došao na vlast 1945. godine a sišao s nje pola stoljeća kasnije u Njemačkoj dao pobiti “30-tak protivnika jugoslavenskog režima.” Tridesetak? Tito i Udba su u pedeset godina strahovlade mučki umorili tridesetak “uglavnom Hrvata”? Ajmo tih “tridesetak” pretvoriti u pedeset. Tito je u Njemačkoj u pedeset godina ubio jednog, “uglavnom Hrvata”, godišnje.

Kako je Titu, šefu male zemlje, uspjelo ubijati u Njemačkoj? Autori filma su objasnili. Pomogao mu je poznati njemački i svjetski zločinac Willy Brandt. Udbinim ubojicama omogućavao je da ubijaju bez frke i još je, podaci iz filma, milijune maraka slao Jugoslaviji. Njemačka je istovremeno bila obećana zemlja za jugoslavenske gastarbajtere koji su, vjerojatno, “većinom bili Hrvati”.

U filmu koji sam gledala jer je bio najavljen kao “napet poput trilera” govorile su i žrtve i zločinci. Jedna je žrtva ostala bez očiju, metak joj je prošao kroz glavu, drugoj je ubijen otac. Zločinac iz Beograda, udbaš, mrtav hladan, nije negirao masakriranje Hrvata. Ako me uši ne varaju, u filmu se spominje kako je Stjepan Đureković bio njemački špijun. Njegovu smrt je naručio zloglasni Josip Perković.

Moram priznati da me taj podatak zaprepastio. U našim medijima Đureković se najčešće spominje kao borac za demokratsku Hrvatsku u kojoj, hvala i Đurekoviću, danas živimo. Neki ga drže i velikim hrvatskim književnikom. Samo povremeno i onako baš nekako stidljivo znalo se čuti da je Đureković bio njemački čovjek na hrvatskom terenu. U te glasine nitko tko hrvatski diše, ta sam, nije mogao povjerovati. Doduše, Perkovićeva obrana na tome gazi. Tko vjeruje odvjetnicima? Oni su jedini ljudi kojima zakon daje pravo da lažu i da još za to budu plaćeni.

U filmu je jedan od svjedoka rekao kako su “oni” postavljali eksploziv na jadranskim plažama ali ne da bi nekoga ubili nego su željeli “samo prestrašiti” turiste, tada uglavnom njemačke. Zanimljivo. S jedne strane hrvatski borci za demokratsku Hrvatsku na hrvatskim plažama postavljaju eksploziv, s druge strane ih jugoslavenska Udba nevine ubija. Bože, kako smo nekad živjeli u uzbudljivim vremenima?

Tito zločinac žario je i palio po sirotoj Njemačkoj ubijajući Hrvate koji su život dali za ovo što danas imamo. Što danas imamo? Imamo državu koja u Njemačkoj ne žari i ne pali. Danas u Hrvatskoj žare i pale njemačke banke. Brandt je bio Titov šegrt, Merkel je šef svim hrvatskim titićima.

Autori filma “Ubojstvo u Titovo ime” htjeli su reći istinu o zločincu Titu. Nijemcima treba vjerovati. Tito je uz pomoć Udbe u pedeset godina ubio tridesetak Hrvata u Njemačkoj. Njegov general i ekipa su u dvadeset godina ubili nekoliko milijuna Hrvata u Hrvatskoj. ?!

Po Nijemcima, Tito je bio ubojica od kurca. Treba li vjerovati Nijemcima i kad istinu govore?

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyUto Mar 03, 2015 11:25 pm

U zemlji krvi i idiota top88

Autor Vedrana Rudan
Kategorija Biografije i kolumne
Stranica 296

Vedrana Rudan se usuđuje reći ono što se drugi ne usude. O Hrvatima i Srbima, o Americi, Izraelu i Palestincima, o Katoličkoj crkvi, o ženama i muškarcima, o sebi i svom mužu…

Ona obožava nasrnuti na tabue koji nas sprečavaju da slobodno mislimo i jasno vidimo, pa čak ako ponekad i pretjera, nepogrešivo razotkriva licemjerje, šovinizam, primitivizam, zlostavljanje… jednom riječju nepravdu.
Provjerite i vi zašto su ovi tekstovi Vedrane Rudan, koji su objavljivani u Nacionalu i na njenom blogu, dosad pročitani više od dva milijuna puta.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyNed Mar 08, 2015 1:35 am

Danas je sedmi mart

MAR 07

Kad sam se rodila moj je otac bio očajan. Žensko. Kad se rodila moja pokojna sestra svijet mu se srušio na mužjačku glavu. Zadrti Primorac opsjednut strahom da mu doma rastu čak dvije buduće kurve maltretirao nas je na sve moguće načine. Kajšem, šakama, opakom jezičinom.

Jezičina je i najviše boljela. Bio je siguran da će nas mlaćenjem pretvoriti u izvrsne kuharice, u mom se slučaju zajebao, jako, vezilje, pletilje i krojačice. Ne znam da li je očekivao da mu rodimo unuke, ako jest bio je siguran da ćemo roditi djecu i biti djevice.

Sto puta mi je knjigu iščupao iz ruke urlajući kako mi ona “neće kruha dat.” Ovo mi nije prvi put da se obračunavam sa mrtvim ocem. Žao mi je što i mrtav u meni budi ubilački bijes. Jednom sam ga pokušala ubiti. Nije mi uspjelo i lagala bih kad bih rekla da žalim zbog toga.

Zašto mi otac ne izlazi iz glave? Ne volim ga mrtvoga onako kako ga nisam voljela živoga zato jer je u mene usadio tezu da su svi muškarci u suštini svinje koje samo rokću na različite načine. Žao mi je što iz svoje kože ne mogu.

O mužjacima, zahvaljujući činjenici da sam okružena muškarcima koji s mužjacima veze nemaju, razmišljam samo s vremena na vrijeme. Ne želim si trovati dane koji su mi preostali. Nažalost, kad se približi Osmi mart ne mogu a da posebno žestoko oko sebe ne osjetim strašnu mržnju koju hrvatski gadovi u sebi za nas čuvaju kao zjenicu oka svog.

Davno sam spoznala da pripadam vrsti koju ona druga vrsta želi umlatiti na tisuću maštovitih načina. Ja se ne dam. Oni mrze mene ali ni u ludilu toliko koliko ja mrzim njih. Na svoga sam oca. Kad volem volem, kad ne volem…Mrzim. I uvijek pružam otpor. Na ovome svijetu ne postoji muškarac koga volim više nego sebe ili, ne daj bože, bezuvjetno. Ili će biti sve po mom ili neće biti!

Mislite da ja i nisam neka ženska, da sam zapravo muško? Nema šanse. Ja sam prava ženska, drago mi je da sam ženska i nema tog mužjaka koji će u meni probuditi osjećaj krivice jer ne mogu pišati stojećki.

Nije sve u pišanju. Ima nešto i u ogromnoj ljubavi koju osjećam prema sebi i svojim sestrama. Znam da nam nikad svaki dan neće biti Osmi mart. Imamo sitnije šake, manje kila i manje mržnje u sebi. Slabije smo, nema veze, ali u borbi je spas. Treba sutra proslaviti Osmi mart. Velika je stvar biti žena. Velika ko kuća. Zato, cure, zabavite se sutra.

Zašto pišem danas? Zato jer ću se večeras napiti i najvjerojatnije prespavati naš praznik.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyČet Mar 12, 2015 3:55 pm

ZEMLJA BEZ NARANČI
Hrvatska vlada je najvjerojatnije našla način kako pomoći švicarcima. Troškovi hrvatske pljačke stoljeća rasporedit će se tako da dio otpadne na sirote banke a dio na sve građane. Ljudi koji nisu digli kredit u švicarcima s pravom se bune. Zašto bi netko tko se nije uvalio u dug platio moj dug? Slažem se, ali…

Ja se nisam zadužila zato jer sam neodgovorna osoba koja se voli zajebavati. Htjela sam kupiti stan od tridesetak kvadrata. Tadašnji šef Hrvatske narodne banke Željko Rohatinski, opskurni lik koji je bio debelo plaćen da me štiti od pljačkaša, nije učinio ništa. Nitko mu danas ne spominje ime ni činjenicu da je bio proglašen najboljim guvernerom na svijetu, čini mi se, zato jer je mafiji štitio leđa.

Vlada se dogovorila sa bankama da će švicarcima kredite pretvoriti u eure, dignuti nam kamatu, smanjiti glavnicu…Prevedeno na ne znam kakav, koji i čiji jezik moja će rata biti nešto manja a deseci tisuća građana koji u Hrvatskoj nikad nisu digli kredit platit će moj zajeb. Nije fer. Dapače, krajnje je nekorektno. S jedne strane, ja sam nasjela organiziranim kriminalcima čiji je zločin blagoslovila Republika Hrvatska, s druge strane, zašto ljudi koji nisu nasjeli moraju platiti moju frku? Izbori su na vratima. Zato Vlada švicarcima puši.

Hoće li nešvicarci popizditi zbog nepravde kojom će ih država tresnuti po glavi? Nema šanse. Ne bismo se ni mi pokrenuli da nismo na samrti. Ima nas, što dizača kredita što sirotana koji s nama žive, najmanje 200 tisuća. U Domovinskom ratu poginulo je 21.000 ljudi. Kad god ih se netko sjeti spomene “vječnu slavu” i “hvalu”. A što je s nama? Ima nas više, patimo više, gdje je naša slava, gdje je nama hvala?

Naravno, prodaju nam smrdljivu foru kako bi u Hrvatskoj sve bilo drugačije da nije “krize”. Što je “kriza”? “Kriza” je kad šef Zagrebačke banke Franjo Luković strpa u džep 1,27 milijuna kuna dividende. Toliko će, ako mu bog da zdravlje, dobiti u travnju. Kako to da u Hrvatskoj “kriza” žestoko jebe sirotinju a lukovićima nikad bolje? Neka mi to netko objasni.

Što ja oću? Ja bih htjela da u ovoj zemlji najzad najebu kriminalci. Ja bih htjela da zločin sa švicarcima plate banke, ne svi hrvatski građani. Ja bih htjela da Željko Rohatinski bude proglašen zločincem Domovinskog mira, da mu se oduzme kuća u kojoj živi, da mu se oduzme sve što ima i vrati onima koje je pokrao. I nečinjenje je zločin.

U Firenci sam na vratima jednog dućana vidjela natpis: specijalna ponuda. Naranče i maslinovo ulje extra djevičansko proizvodimo na terenima oduzetim od mafije. Sve dok se tereni u vlasništvu hrvatske mafije ne pretvore u maslinike i voćnjake u ovoj zemlji sreće biti neće.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Mar 16, 2015 3:36 pm

VEDRANA RUDAN Kako umrijeti bez stresa

HLO I BETA

Hloverki Novak-Srzić i Elizabeti Gojan uručen je otkaz na Hrvatskoj televiziji zato jer su govorile u medijima. Što se od novinara u Hrvatskoj ljeta gospodnjega 2015. očekuje? Da šute onako kako su novinari šutjeli 1991.? Radila sam na Hrvatskom radiju te pradavne 91. i dobila otkaz jer sam govorila. Mnogi su tada na Hrvatskoj televiziji i radiju dobili otkaz zato jer su bili Srbi ili krivomisleći, više ili manje govorljivi, Hrvati. Normalni ljudi se s gnušanjem sjećaju Tuđmanove diktature. Normalni ljudi su mislili da je ona iza nas.

Ja sam mislila da je Antun Vrdoljak mrtav. Tko bi mogao pomisliti da ćemo dočekati Radmanovu diktaturu? Kome služi Radman? Služio je Josipoviću, esdepeovcu, danas služi Milanoviću, esdepeovcu. Zlobnici, preciznije, ljudi koji s gađenjem gledaju na današnju vlast držeći ju jednako mrskom kao Tuđmanovu 91., došli su na svoje. Tuđman je davio i udavio sve hrvatske medije, Hrvatsku televiziju posebno, danas to čini Milanović.

Da nije tako Hrvatski sabor bi razjebao kliku koja drma Prisavljem, Milanović u Saboru ima većinu. To mu ne pada na kraj pameti. Hloverku Novak-Srzić ne podnose jer je hadezeovska igračica. Krajnje benigna Elizabeta Gojan je za Esdepe kolateralna žrtva a za Hadeze raspomamljena esdepeovka. Jednim pokretom kurca svoga Radman je zadovoljio obje ekipe.

Smije li se takozvana civilizirana Hrvatska, ma što to značilo, pomiriti s ovom nacionalnom sramotom? Ne bi trebala. Građani bi morali reagirati i prisiliti Milanovića, Radman je ipak samo lutak na koncu, da povuče svoju perverznu odluku. Hoće li to Milanović učiniti? Hoće. Ima američkog savjetnika koji će mu uz nadljudske napore ipak objasniti da uručivanje otkaza novinarima zato što govore jest, Milanović voli latinski, contradictio in adjecto.

U ovu se sramotnu priču uključila predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović na jedini mogući način. Stala je u zaštitu novinarki, demokracije i prava na govor. Što čeka Milanović?

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Mar 16, 2015 3:38 pm

OKUPI KROEJŠA

Broj okupatora koji želi okupi Kroejša sve je veći. Kad su se sastavili oni iz šatora sa onima koji su spremni izašli iz domova svojih jučer ih je zagrebačkim ulicama marširalo, ako je vjerovati kroejša medijima, preko tisuću. Što oni oće znamo. Oće novu vlast, oće da im se milanović javi, zato su mu došli urlikati pod prozore, oće veće mirovine, invalidnine, još novija kolica, aute… Oće da budu svoji na svome a ne da Hrvackom vladaju jugoslaveni i četnici.

Neki se s njima ne slažu. Posebno su prema okupatorima okrutni kojekakvi jugoslaveni i četnička kopilad koja sebe naziva kolumnistima umjesto komunistima. Jebo njima pas četničku mater, dabogda slijepi pipali po kući gdje im je kopilad a kopilad će im mrtva ležati na pragu doma četničkoga. Okupatori s potpunim pravom sve žene koje se ne slažu s okupacijom nazivaju kurvama, kurvetinama, četnikušama. Neka im ga popuše prije nego im okupatori otkinu glavu.

Zašto se okupatori ljute na neke hrvatske majke kojima je strano sve što je hrvacko? Zato jer te kuje za svoju beznogu i bezruku i teško bolesnu dječicu traže ista prava kakva uživaju okupatori. Jebo im srbin milanović pokojnu nonu na četničkom grobu, ter im jebo. A đe su ta djeca bila 91.? Đe su bila, jebo pas mater ocu te komunističke gamadi. Ima pravo Tomson, treba onima sa Trga bana Jelačića koji poštene Hrvate nazivaju fašistima glasno zapivati, sjajna zvijezdo iznad Metkovića, pozdravi nam Antu Pavelića.

Ne, ne, naši hrvatski heroji, dragovoljci i okupatori Kroejše se s pravom nikoga ne boje jer ih ljubi Kolinda a nju je ljubila Hilari Klinton a za koji dan će ju ljubiti Angela Merkel. Iza svega što je hrvacko u onom šatoru stoje Evropa i Amerika. A jebenim jugoslavenima i komunistima neka divlji vepar jebe srpsku mater i oca četnika ter neka im jebe.

I jebo pas mater svima koji govore da jebeš ti okupatore Kroejše koji se bore za Hrvacku i prava Dragovoljaca u Domovinskom Ratu ako im je vođa njemac sa dva m? Šta njemcima fali? A di bi naša dica našla posal da nema Njemačke?

I neka je Tomson u šatoru Klemmu pjevao, ima nešto vrednije od zlata, to su tvoje ruke oko moga vrata, ima nešto što u tami blista, to je naša ljubav strastvena i čista.

Rat se u Hrvatskoj vodi. Zlo ne miruje. Ako kojim slučajem Klemm završi u zatvoru zbog neplaćanja poreza ili neke slične komunističko-četničke-jugoslavenske ujdurme neće sve biti izgubljeno. Tu je Tomson koji će se obratiti Bogu dragome kome ništa hrvatsko nije strano: s nebeskih tih visina daj nam Bože opet sina da nas vodi iz bijede sve do pobjede!

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptySre Mar 18, 2015 5:30 pm

DRAGOVOLJCI NISU PEDERI !
Ljudi u onom šatoru u Zagrebu u Savskoj koji se već mjesecima pate i prosvjeduju i po kiši i po ledu i po suncu i po snijegu i bez dozvole danas su dobili strašnu šamarčinu.

Ajmo redom. Jedno petsto dragovoljaca Domovinskoga rata već mjesecima šatoruje jer oće različita ljudska prava. Smjenu nekoliko ministara, smjenu premijera, smjenu svega što nije hrvatsko a trenutno vlada Hrvatskom samo zato jer su za tu zločinačku organizaciju glasali četnici.

Naravno da skupina od petsto što ranjenih, što invalida, što komada u punoj snazi, nije dobila dozvolu da šatoruje. Zašto bi od mrskih im Jugoslavena tražila blagoslov?

Mnogi građani i građanke ovoga što se zove Hrvatska ogorčeni su na šatoraše jer mogu raditi što ih volja dok ostali moraju plaćati teve. Slučaj moje pokojne mame. Toga kobnoga dana pogledala je kroz špijunku. Žena je bila slijepa ali je očekivala poštara i talijansku penziju. Čovjek u pravilu vidi ono što želi vidjeti pa je “poštara” pustila u kuću.

Provalnik joj je rekao da su “oni” “rengenom” kroz zid zgrade snimili njezin televizor i da mora platiti pretplatu. Uzalud je moja majka vrištala da je slijepa i da nema televizor. Uzalud. Moja je osamdesetpetogodišnja majka pravomoćno osuđena na višemjesečni “rad za opće dobro”. Umrla je s osjećajem da umire jer nije poštovala zakone jedine joj Domovine. Već sam rekla da nije imala televizor?

Hvala bogu, našim se dragovoljcima živo jebe za hrvatske zakone. Sigurna sam da u onom šatoru ne plaćaju ni teve pretplatu iako gledaju Haerte jer su na njoj u svim vijestima, Dnevnicima, Otvorenima, Zatvorenima, Hrvatskama danas, Hrvatskama uživo i umrtvo i utvrdo i umeko i u gusto i u ritko… Neka su, zaslužili su. I mi smo.

Ne bi mene uznemiravalo što hrvatska policija štiti šatoraše od uznemiravanja nemirnih divljaka da ih ministar policije Ranko Ostojić nije uvrijedio. Koji šok?! Još se tresem! Na pitanje zašto policija štiti šatoraše rekao je da je policija “sa značajnim snagama osiguravala i neki drugi skup.” Mislio je na Gay prade, Bog mu duši oprostio. I još je naglasio:”Tako će biti i ubuduće i branit ćemo demokraciju i pravo na prosvjed.”

U katoličkoj Hrvatskoj izjednačavati dragovoljce Domovinskoga rata, njih uspoređivati sa pederčinama?! Ako taj Ostojić nije normalan hitno ga treba smijeniti, ako je peder, što je vjerojatnije, hitno ga treba umlatiti.

U Hrvatskoj se demokracija i pravo na prosvjed brani tako da baš svatko ima pravo razapeti šator gdje mu se digne a policija će ga, dok bude badave gledao Dnevnik, čuvati i još će mu dati kućni broj za šator? U ime Oca i Sina i Duha Svetoga?! Hrvatska je na rubu ponora. Haerte to još nije objavila ali konkurencija jest.

Svi hrvatski pederi krenut će sutra prema Zagrebu, na Trgu bana Jelačića razapet će šator u duginim bojama a mala djeca će moći gledati kako dečko dečku, danju, bože me sačuvaj, stavlja hrvatski jezik u hrvatska usta. Kako će, oj hrvatska mati, odgovoriti na pitanje svoga čeda što će hrvatski dečko hrvatskom dečku staviti u usta noću? Oj, hrvatska mati, nemoj tugovati? Kako hrvatska mati na ovo neće tugovati? Neka mi Ostojić odgovori na to pitanje.

Smrt hrvatskoj demokraciji! Smrt hrvatskom pravu na prosvjed! Smrt Ostojiću pederu!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptySre Mar 18, 2015 5:31 pm

NA BJELINI
Pišem prečesto o hrvatskim neandertalcima koji nam truju život. Šatoraši, čadoraši, klemmovi i ostala čudovišta moja su trajna inspiracija. A onda, ponekad, očajna zbog zemlje u kojoj živim i ljudi koji svojim njuškama i kricima zagađuju moj prostor ipak osjetim kako duboko dišem. Koja je to sreća.

Danas mi je Josip Vaništa, veliki hrvatski slikar, pisac, grafičar, akademik, filozof i čovjek poslao svoju “knjižicu”. Zove se “Na bjelini”. Izdana je u stotinu primjeraka, moj ima broj dvadeset i osam. Pogovor je napisao Tonko Maroević. Pročitala sam je u trenu a onda krenula nazivati svoje najbliže prijatelje da bih s njima podijelila svoju radost.

Čitajte i vi sa mnom.

“Rođen sam u malom gradu, u narodu bez sreće.” Cioran

“1943. Za čestih racija u Zagrebu hvatani su ljudi na cesti usred dana i odvođeni na ratište, u logore. U hladnim crtaonama likovne akademije goli modeli stiskali su se uz peć, a Hegedušić, grub i bijesan, s rukama u džepu hodao bi hodnicima. Noću, za redarstvenoga sata, čuo se samo šum policijskih kola, koja su bjesomučno jurila gradom.”

“1947. Nedjelja. Poslije ručka, na odlasku iz menze, dijeli se suha hrana za večeru: marmelada zamotana u novine. Prazni Zagreb, dugo ljetno popodne. Pred nama, netko je u čistoj košulji.”

“1954. Rovinj.
Samo jedna lampa gori ispred zatvorene gostionice.
Cijelo je mjesto u mraku. Kao mali Jaroslavac u doba Staljina, tamo je bio osvijetljen samo kolodvor.”

“Na Gvozdu.

Kasno popodne, mračilo se. Krležino lice dobivalo je neku tamnu profinjenost.
Iza Rimbauda nema poezije, veli, ne govorite mi o Eliotu.”

“Venecijanska tišina
Idem cestom uz more prema Piranu. jesen je kasnila.
1995.”

“Petrinja 2010.

Svi su prozori na kućama zatvoreni, ali ni iza jednog ne gori svjetlo.

Nigdje čovjeka.

Tek u mrkloj noći pramenovi magle lebde nad mjesecom. Kao duše samotnika.”

“Njižni Novgorod

Prazni trg, na njemu Kaufland, robna kuća. U stilu seoskih crkvica u Tirolu mala pobijeljena crkva. Sparušena trava, lokve, zapuštena galerija slika. Tmurno nedjeljno popdne. Jedan crveni sportski auto u polju.”
2014.

“2013.
Bez dinara sam.”

“Slikarstvu preostaje da živi svoju nemogućnost.”

“Ne izlagati.

Treba samo isprazniti prostor.

NESTATI.

Riječ koju je volio Cioran.”

Ah, Vaništa. Svjetlo u mom hrvatskom mraku. Srce mi je veliko ko kuća.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptySub Mar 21, 2015 5:02 pm

MIŠEVI NA DVORU CARA RADMANA

Antun Vrdoljak, zloglasni šef “Katedrale duha”, tako je on tepao Hrvatskoj teve dok joj je bio na čelu, upravljao je Katedralom sjekući glave jadnim novinarčićima a da trepnuo ne bi. Srbi, na cestu! Krivomisleći Hrvati i Hrvatice, van, nazad u pizdu materinu nehrvatsku, komunističku! Čak su u Rijeci i Talijani trebali dobiti nogu iako Talijani nisu ni Srbi ni zločesti Hrvati. Vrdoljaku je Italija poručila, mrš! “Razumem”, rekao je drug Vrdoljak.

Sjećam se jednog Vrdoljakovog zanimljivog smaknuća. Kolegica, Riječanka, nije Srpkinja, odbila je Tončiju pomoći da preko njenih veza, uređivala je “morske” emisije, Jugolinijom sebi doveze automobil iz Amerike. Gospođa je na tu temu dala intervju glasilu Udruženja novinara, sve je zabilježeno, sve zaboravljeno.

Vrdoljak mi je posebno mrzak lik jer je inkarnacija spodoba podobnih za sva vremena. Tito mu je bio poput oca, Tuđman mu je bio poput oca, Kolinda će mu biti poput matere. Zašto mi pred oči skače nešto premazano svim mogućim smrdljivim mastima?

Drug Vrdoljak me neodoljivo podsjeća na druga Radmana. Isti način strahovlade, isti podanici. Kao da se od četrdeset i pete ništa u međuvremenu dogodilo nije. S jedne strane drugovi, s druge strane miševi koje drugovi šalju na Goli otok. Osuđeni skupljaju štrace i kreću prema brodu, miševi u kući u kojoj su golootočani godinama bili svoji na svome tiho cijuču sebi pod bradu:”Okreni glavu na drugu stranu! Jebe ti se! Same su krive. Ona hadezeovka je dobila kopito jer je hadezeovka, ona ludara je dobila vritnjak jer nisu mogli samo Hlo šutnuti. Ciju, ciju.

Imam djecu. Imam kredit. Nek se jebu, krave. Da su šutjele, da su šutjele onako kako pravilnik nalaže, bile bi tu sa nama. Valjali bismo se skupa u dreku koji smrdi do neba ali i grije i hrani. Glupače. Ciju, cviju, ciju. Ja sam mali miš koji ne zna niš. Ja sam mali miš, ja ne vidim niš.”

Želim reći, nije u Radmanu problem kao što to nije bio ni u Vrdoljaku. Usrani mišići kojima ne pada na pamet da nama koji ih hranimo demonstriraju trun dostojanstva i hrabrosti, oni su problem. Da li je Radman zaposlio svoga kuma bez natječaja? Jest. Što ste učinili, mišići? Da li će Radman, ako mu se digne, svoga psa zaposliti u emisiji “More i pomorstvo”? Hoće. Tko će od vas reći da nije normalno da pas vodi emisiju o moru i pomorstvu?

Cioran je napisao. “Treba se staviti na stranu potlačenih u svim okolnostima, čak i kada su u krivu, a da se ipak ne izgubi iz vida da su i oni zamiješani iz istog blata kao i tlačitelj.”

Zašto ne čitate Ciorana, mišići?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptyPon Mar 23, 2015 3:19 pm

NE OKREĆI SE, SINE
Jako volim Zlatka Dizdarevića, kolumnistu Novog lista. Pročitam svaki njegov tekst. Ove je subote u svojoj kolumni objavio tekst velikog književnika Nenada Veličkovića. Volim Zlatka, volim Nenada, volim vas. Pročitajte i vi ono što me oduševilo. Nenadov tekst objavljen je prije dvije godine na radiju “Deutsche Welle”.

“Preokreni se, sine. Slabom sam te opremom na pogrešan put uputio. Pravda, jednakost, sloboda-krupne riječi zveckaju kao praporci na ludinoj kapi. Preokreći se, postani jedan od njih. Pristupi im. Upiši se. Učlani se. Partije su ovdje jedina perspektivna poduzeća. Priđi im ponizno, poljubi ruku s pečatnjakom, sagni se da te pomiluju. Primi njihov jezik, palacaj u klupku.

Preokreći se, sine. Moli se na glas i smiči u tišini. Gazi slabe kao da plešeš tvist. Govori kao janje, čini kao vuk. Imaj tvrdo srce za meke duše. Kuni se u domovinu s dlanom na šlajpeku. Napuni usta demokratijom kao duhanom za žvakanje, stani pred narod kao pred pljuvaonicu. Nosi odijelo kao dres, kravatu kao zastavu, okiti rever značkom kao karanfilom. Otvori račun u njihovoj banci sperme.

Preokreći se, sine. Mudro šuti, neka vođa govori u tvoje ime. Misli njegovom glavom. Kad onijemiš, pjevaj himnu. Hvali post punim ustima. Bolje snob nego rob. Liži domaće. Budi jegulja u zakonu. Imaj mozak od plastelina. Puštaj nokte. Šilji laktove. Naoružaj se pljuvačkom. Kradi u samoobrani.

Preokreći se, sine. Zaboravi Boccaccio, Daviča, Rablea, Zolu, Kiša, Kafku, Manna, ne pali knjige, popišaj se na njih. Udavi Antigonu u urinu. Zatomi Toma Soyera, samo budale svjedoče protiv jačih. Prepusti Gepetta utrobi kita. Neka ishlapi Hlapić. Opali kvrgu Kvržici. Zadavi Pipi čarapom. Sahrani Matildu u kolicima. Ne cmizdri za Nemečekom. Iskaki se na Kekeca. U rošu s Gavrošem. Utuci Korčagina. Kukutni Sokrata. Pometi Prometeja. Budi Karagmazov. Drekula. KraljeviČmarko. Alibaraba. Fukarađoz.

Preokreni se, sine. Hvali gospoda, slijedi Darvinove zakone. U raj se ulazi kroz upravne odbore. Od izborne nema bolje platne liste. za šta si dizao ruku kao čovjek, sada diži nogu kao pas. Miriši njihovim mirisom. Prilagodi korak njihovim stopama. Vjenčaj se po njihovim obredima. Budi modul njihove memorije. Napuni sačmaricu krvnim zrncima. Plači pametno. Laj na komadnu.

Ili idi odavde, i ne okreći se, sine.”
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 EmptySre Mar 25, 2015 3:13 pm

ANDREA, MA TKO IH *EBE!
Za neznalice, ako ih ima. Andrea Zlatar je ministrica kulture, osoba nad čijim se lešom trenutno izdrkavaju prodani hrvatski mediji, portali, tiskovine, Hrvatska televizija posebno je nemirna, ne bi me čudilo da se oglasi i Hrvatsko društvo lovaca na leptire. Što je učinila Zlatar-Violić? Digla je lovu za putne troškove, u kešu, nije išla ni na kakav službeni put a onda je na rate lovu vraćala. Čitamo i kako “voli zaviriti u čašicu.”

Nikad se u hrvatskoj povijesti nije cipelarilo leš političara na ovako okrutan način. Što to ja želim reći? Prema političarima i još lopovima i još onima koji “vole zaviriti u čašicu” treba biti milostiv? Te smradove mi plaćamo, mi jedva spajamo kraj s krajem a oni ili na naš račun stalno putuju ili uopće ne putuju a naplaćuju kao da putuju?

Zadnja sam kojoj tako nešto pada na pamet ali bi ipak morala postojati mjera. Živimo u Hrvatskoj. Kad bi iz naše politike preko noći maklo sve lopine i pijance pitam se tko bi ostao? HNS, stranka kojoj pripada Zlatar-Violić, najpoznatija je upravo po tome da u njenim redovima sjede gadovi širokoga spektra. Njihovu šeficu, uvaženu nešto u hrvatskoj vladi to nikad posebno nije uznemiravalo. Dapače, poput lavice je branila svoje kolege, brani ih i danas. Zašto se preko noći iz političarke prometnula u borkinju za širenje svetosti to samo ona zna.

Bože, kad se samo sjetim naših političara, kriminalaca svjetskog kalibra, kojima svi hrvatski mediji puše kurac i još se oblizuju kad pravednici svrše. A oni koji vole cugnuti? Kako bi hrvatska politika izgledala bez uvaženog gospodina Šeksa? Njegovim kolegama nikad nije palo na pamet da svima nam dragog gospodina purpurna lica i još purpurnijeg nosa izbace iz Sabora samo zato jer mu je voda mrska. Hvala bogu da je tako. Da su to učinili mi bismo ostali bez Ustava, jebote!

Mislim da će Andrea, naravno da je sada mogu zvati Andrea, otići iz Vlade zato jer je krala nešto sitno i pila manje nego Šeks. Na njoj Vlada trenira strogoću da se ne bi uhvatila pravih. Bajdvej, dokumenti koji dokazuju Andrein grijeh stari su nekoliko mjeseci. Đe je bila djevica Pusić do sada? Deratizacija hrvatske političke scene treba nam ko kruh ali nije pristojno da se peruškom skida paučina sa zidova dok usran zahod smrdi do neba.

Andrea, pošalji ih u kurac i neka te tješi da će na tvoje mjesto doći gori. U Pusićkinoj stranci, da stranci, mili bože, gdje u svijetu pet ljudi čine stranku, ne postoji bolji od tebe. Zato te i miču. Andreica, popij nešto i u moje ime. Odjebi licemjere, da si zaista pravo govno sad bi bila u lovu na mjesto čelnice Ujedinjenih nacija.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vedrana Rudan   Vedrana Rudan - Page 13 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Vedrana Rudan
Nazad na vrh 
Strana 13 od 23Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 23  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: BIBLIOTEKA DANUBIUS FORUMA :: DOMAĆI PISCI/PESNICI-
Skoči na: