DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Ukrašavanje torti by bosankaa

Ići dole 
+33
Ladyintheblack
podbarac
Lakota
Astra
Gagica78
tok tuk tok
dusicaa
Danubius
MayaMau
promaja
debilko
Okano
cojle
Sanjalica
doctorr67
MonteGirl
Noisette
Uther Pendragon
Samhain
Sibila_
Tattoo
Aurora Borealis
Smiljan01
slatkicass
Harite
nada.nada
AstrinaKomsinica
Helena Trojanska
komunikativn@
Lily
ANDJEO82
njushkalo_
determinanta
37 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Avg 02, 2010 11:37 am

First topic message reminder :

E pa drage moje kako vidim da ste dobre kuvarice,vjerovatno ste tako dobre i sa tortama i njihovim ukrasavanjem.

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Torta


Volite li da ukrasavate torte?Cime ih ukrasavate?Kupujete gotove ukrase ili ste mastoviti i sve ukrase izradjujete same?Pri ukrasavanju koristite slag,fondan,marcipan ili neku drugu masu?
Ovdje mozemo podijeliti ono sto znamo o ukrasavanju ili smo culi od drugih.
Ukoliko imate neke ideje i savjete u vezi ukrasavanja...Dobro dosli na ovu temu :))
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Avg 28, 2010 12:33 am

njushkalo_ ::
Super je torta , lepo izgleda . A kolko si je platila , jel cena po kg. Aj mi preporuci tu poslaticarnicu , trebace mi jedna torta ovih dana

:zlz:

Zahvaljujem :) ... Platila sam je...moram da izracunam migg ... cijena ti je po utrosenom materijalu...trud se ne naplacuje...
Inace radimO po narudzbi...pa tako... kad ti zatreba,ti javi,a ja cu napraviti i uslikati...pa ko je pojede migg
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySre Okt 06, 2010 1:53 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 64056_1497266745719_1567669_n

Neka i ove tortice ovdje...

Nugat torta(recept by Iris) ,ukrasena sa slagom i pecenim bademom :))


Poslednji izmenio bosankaa dana Uto Sep 23, 2014 8:17 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Okt 09, 2010 6:05 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 47011_1501699976547_1871802_n

I opet Nugat torta(recept by Iris)

dekoracija...slag,perle i Gold sprej ... ikebana radjena sa prirodnim cvijecem :))


Poslednji izmenio bosankaa dana Uto Sep 23, 2014 8:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Nov 13, 2010 2:44 am

I ovo bi bila moja prva torta radjena sa secernom masom.Istina...mogla je biti mnogo bolja,ali kad nesto ne ide od samog pocetka...onda znate kako je...Bitno da je to ono sto je moja kcerka zamislila i da je ona zadovoljna,a ostalo manje-vise...

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 148110_1549597573957_8081524_n

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 148110_1549597613958_346620_n



Poslednji izmenio bosankaa dana Uto Sep 23, 2014 8:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Nov 13, 2010 8:50 am

Hahahahhah sta si ti to zaokruzio??? Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 98966
Sefe...el' svaka plava zena lici na ja? s16
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Nov 15, 2010 1:36 pm

I jos jedna srce torta ukrasena slagom i  kalama od secerne mase...

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 76631_1553086941189_3231880_n

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 76631_1553086981190_1597150_n


Poslednji izmenio bosankaa dana Uto Sep 23, 2014 8:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82




Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Nov 15, 2010 3:02 pm



Po samom izgledu vidi se da su medene i pravljene da bi vise krasile neku divnu izlozbu nego za pojesti. ererere
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Nov 15, 2010 3:27 pm

bosankaa ::
Hahahahhah sta si ti to zaokruzio??? Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 98966
Sefe...el' svaka plava zena lici na ja? s16
Naprotiv...ali ovoj samo glases fale ...
Nego ja nešto gledam ove teme ...mogao bi to biti dobar biznis ?
REVELIN i ti ste izgleda extra klase ...uz dobrog MENADŽERA , tj mene ....i SPONZORA (javite se ? ) ....iduće godine u ovo vreme ...bio bih miloner ! zubbb
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride



Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 16, 2010 3:54 pm

Ako radis ukrase, a ne stavljas kupovne.. kako ih radis, od cega.. bas me zanima.. volela bih da naucim nesto vise o tome.. migg
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 16, 2010 6:01 pm

Lily ::
Ako radis ukrase, a ne stavljas kupovne.. kako ih radis, od cega.. bas me zanima.. volela bih da naucim nesto vise o tome.. migg

I ja bih volio da znam jer tako bih saznao sta jedem,da li je to prirodno ili vestacko .... multi
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 16, 2010 6:52 pm

@ANDJEO82 ufff da znas kako se slatko i pojedu migg

@Danubius sta nam jos fali?Sponzor a?

@Lily,ja ukrase radim od secerne mase ili rahatlokuma...dakle,jestvi su,mada meni ukus nije cemu jer je mnogoooo slatko...secernu masu kupim gotovu(kod vas ima fondan ili gum pasta)...Cvjetove koje vidis na dvorcu radila sam pomocu rezaca za te cvjetove...Kale radim tako sto masu razvijem i isjecem rezacem za pizzu u obliku suze...unutrasnji dio u obliku crvica napravim u drugoj boji(najvise radim bijelo-zuto kombinaciju) i onda taj unutrasnji dio uvaljam u kukuruzovo brasno da bi sto vise licilo originalnom cvijetu :)) ... Za skoljke uzmem pravu skoljku i preko nje stavim masu...a onda skinem masu i izvrnem na kontra stranu kako bi mi sare ostale na licu i opet vratim na skoljku da se osusi...

Sutra radim neke cvjetove pa cu ti detaljno slikati i postaviti slikice :))

@ANDJEO ukoliko zivis u Srbiji...nemaj brige.Koliko vidim na netu tamo zene koje se bave izradom dekoracija i torti bas se trude da sve bude i na oko lijepo,a i ukusno...E sve je stvar koliko volis te mase od kojih se to radi...
Ja iako sama izradjujem te ukrase,uvijek kada jedem tortu,ukrase ostavim sa strane cherry











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 16, 2010 7:09 pm

Ma zivim u Srbiji ali iako i ovde ima takvih lepotica mislim da su ipak kod tebe mnogo i sladje i lepse,pa je jedino resenje da se tako prekrasne i divne za oko ali i za probati prvo pocastimo i isprobamo pa da nakon toga damo misljenje.Ali siguran sam da su tvoje mnogo ukusnije jer su pravljene da bi prevazisle vsku onu tortu koju bi neka Srbijanka napravila. ruza
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 16, 2010 10:24 pm

bosankaa ::


@Lily,ja ukrase radim od secerne mase ili rahatlokuma...dakle,jestvi su,mada meni ukus nije cemu jer je mnogoooo slatko...secernu masu kupim gotovu(kod vas ima fondan ili gum pasta)...Cvjetove koje vidis na dvorcu radila sam pomocu rezaca za te cvjetove...Kale radim tako sto masu razvijem i isjecem rezacem za pizzu u obliku suze...unutrasnji dio u obliku crvica napravim u drugoj boji(najvise radim bijelo-zuto kombinaciju) i onda taj unutrasnji dio uvaljam u kukuruzovo brasno da bi sto vise licilo originalnom cvijetu :)) ... Za skoljke uzmem pravu skoljku i preko nje stavim masu...a onda skinem masu i izvrnem na kontra stranu kako bi mi sare ostale na licu i opet vratim na skoljku da se osusi...

Sutra radim neke cvjetove pa cu ti detaljno slikati i postaviti slikice :))

:super:
Sjajno, bas me zanima, divna si!!! ruza
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySre Nov 17, 2010 9:35 am

eeee pa i ja sam u ovom samo pocetnik,tako da Lily i ja mozemo zajedno da ucimo,a nasa REVELIN je profy po pitanju torti :))











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySre Nov 17, 2010 9:45 am

bosankaa ::
eeee pa i ja sam u ovom samo pocetnik,tako da Lily i ja mozemo zajedno da ucimo,a nasa REVELIN je profy po pitanju torti :))

Super onda moze da se desi da torta ispadne jos lepsa od one koju pravi parvi majstor REVELIN. ruza :girlcool:
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 11:56 am


Pa bosankaa ti ode u Vajare,svaka cast za neku godinu postaces i pravi majstor za dekoraciju...





P.S. ima vremena da naucis,pa tek ti je 24 godina. :maše1:
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:02 pm

ANDJEO82 ::

Pa bosankaa ti ode u Vajare,svaka cast za neku godinu postaces i pravi majstor za dekoraciju...





P.S. ima vremena da naucis,pa tek ti je 24 godina. :maše1:

E moj ANDJEO,hvala ti sto me podmladi...na tih 24 dodaj jos 5 migg ...a sto se "vajarstva" i profesionalnog dekorisanja tice....znas ono...star konj se ne uci igrati,ali eto ucim koliko mogu...dovoljno za moje potrebe i da napravim sta i za moje prijatelje :))
Volim ovo da radim...uzivam u tome,pa aj da i vas malo davim sa tim migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...


Poslednji izmenio bosankaa dana Pet Nov 19, 2010 12:13 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:08 pm

Jao sto je divan ovaj broj u sredini,njega bih prvo probao i mislim da se nebih pokajao. Sladak jeeeeeeeeee....... migg





P.S.
Ma ja bih samo da bar malo probam kakav ukus ima,naravno ako mogu da se ubrajam u tvoje prijatelje???
A sto se tice godina i ucenja,ma zar su vazne godine ako nesto zelis da naucis i usavrsis.
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:09 pm

Jesi i svaka ti cast.. milina je za gledanje.. valja samo nabaviti alat.. hmm.. od svega sto si pokazala, imam samo noz ( od pizze) i spric za filovanje.. cherry

.. moracu u nabavku..


Nego gde si nabavljala, sve te spravice? tongue
Ima jedna radnja u mom komsiluku, sa svim potrepstinama za poslasticarnice i za torte.. do sada sam uvek samo prolazila pored nje, ali sad cu da svrnem i detaljno pogledam sve sta nudi. migg

Mozes nam objasniti i sta se sve moze sa tim alatom.. barem da znamo osnovno, kasnije masta cini svoje.

Veliko ti hvala za pomoc!!! srce
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:13 pm



Samo vi pravite i stvarajte nesto carobno i slatko a ja cu da vam budem Sudija i da ocenjujem ko je bolji majstor...



Masta cini svasta... migg
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:14 pm

Koliko se dugo susi testo.. recimo kale?

kako spojiti neke detalje, recimo kod ptice, a pri tom ne narusiti oblik, izgled?
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:25 pm

Lily i ja sam krenula od istog(rezac za pizzu i jedna obicna sprica) i ljetos sam pocela da prikupljujem po malo...Sve sam kupovala ovdje u Becu,mada mi se u Srbiji cini povoljnije,pa cu najvjerovatnije jedan vikend skoknuti do vas u nabavku migg

Evo neki sajtovi pa pogledaj sta sve nude i cijene

TORTECO

EUROWILT

WILTON

Ja sam kupovala ovdje

Anna Gold

Alles Torte

Pogledaj...i ako krenes da kupujes,znaj da ces se tesko zaustaviti...svaki put ces reci...aj jos ovo pa necu za sada nista hehhe migg
Ako nadjes sta na ova zadnja dva sajta,to ti uvijek mogu kupiti i poslati.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Gde nabaviti materijale za ukrašavanje torte?   Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:27 pm




Gde u Srbiji nabaviti materijale za ukrašavanje torte?

Mnogo vas mi se u poslednjih par meseci javilo sa pitanjima gde kupiti materijale i pribor za ukrašavanje torte? Mnoge stvari je moguće improvizovati, ali da bismo zaista mogli da uradimo sve ono što zamislimo, pravi alat i materijali su nezamenljivi. Ne samo što mnogo skraćuju vreme rada, već daju odlične rezultate, pružaju vam više mogućnosti za kreativno eksperimentisanje...ma znate i sami uostalom koliko je bitno imati dobar alat i materijal.


Ja lično (pošto živim u Kanadi) koristim isključivo Wiltonov alat i materijale. Budući da sam "zanat" učila na Wiltonovim kursevima za dekoraciju, tamo sam imala prilike da se upoznam sa raznoraznim alatima i priborom za ukrašavanje koji nude, i po mom mišljenju zaista su najbolji. Ali - skupi su - čak i za američko-kanadske uslove.


Pošto ja ne znam gde se sve može nabaviti u Srbiji dobar materijal i alati za ukrašavanje, pitala sam za vas članice Roditelj foruma da mi pomognu i daju informacije o tome šta je sve dostupno na tržištu i gde je u kom gradu moguće nabaviti materijale i alate.


Najčešće pitanje koje ste mi u mejlovima postavljali do sada jeste - gde naći gotov fondan - pokrovnu masu za torte uz pomoć koje možete napraviti torte poput ove na slici dole.


Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 DSC05926m Od fondana (ticino masa) koji se trenutno može naći, svi po ceni i kvalitetu preporučuju Barvalovu masu za dekoraciju torti i kolača. Koliko vidim svi su jako zadovoljni istom, fondan ne puca, ne lepi se i ne sija se previše a možete ga naći u nekoliko boja. Naročito mi se dopala informacija da ga je moguće naći i u crnoj i crvenoj boji, znajući koliko je nekada teško dobiti od belog crveni i crni fondan.


Takodje je moguće naći i Wiltonov fondan koji je dosta skuplji. Ja lično ne volim ukus tog fondana, sa druge strane jako je dobar za dekoraciju, odličan je za rad, pravljenje figurica, sve što vam padne na pamet.


Generalno postoje tri firme koje se bave prodajom ukrasa, figurica, materijala i alata za izradu torti i kolača to su Eurowilt (prva takva firma koja prodaje Wilton proizvode), Barvallo i Torteco - koliko vidim na sajtu prvi zvanični Wilton distributer.


Barvallo nema sajt, ali Minja je u svojoj Kuhinjici ostavila kontakt informacije za naručivanje.


Beograd - radnja koju najviše preporučuju je Erikson u Mihaila Gavrilovica 21 (okolina Južnog bulevara). Imaju fondan (čokoladni, crni i i crveni), boje u gelu i prahu, različite ukrase i ukrasne kartonske podloge za tortu. Različite modlice i ukrasi se mogu kupiti u Eurowiltu na Čukarici, imaju lep izbor ali su koliko čujem cene visoke.


Novi Sad - Barvallo radnja u Dušana Danilovića 22 ima sve opisane Barvallo proizvode. Takodje Sweet u Gagarinovoj 4 ima različite ukrase i materijale za dekoraciju.


Užice - prodavnice "Kristal" u kojima možete naći Barvallove ukrase (cvetice,figurice)


Pančevo - Poslasticarna Golub prodaje dekoracije za torte, fondan, boje, gum pastu, alat za torte......(a imaju i preporuku za ljubazno i strpljivo osoblje). Torteco je otvorio svoju prodavnicu u Žarka Zrenjanina 36, još uvek im je ponuda relativno mala ali se očekuje da će se uvećavati. Imaju takodje Wilton proizvode, a cene su manje nego u Eurowiltu.

Vršac - Poslasticarnica Jovana, u ulici Branka Radicevica pravi fondan po narudzbini samo se mora naruciti par dana unapred.



Kragujevac - Barvallo fondan i ukrasi mogu da se nadju u jednoj radnji na na meru u Crvenom barjačetu - za sada je to jedina informacija koju imam, ako neko zna kako se radnja zove - javite.


Takodje po megamarketima je često moguće naći različite modlice za kolače ili torte ili neke druge stvari korisne za dekoraciju.


Ovako stoji stvar po gradovima, onoliko koliko do sada imam informacija. Ako imate informacije za vaš grad pošaljite mi da dodam :=)


Hvala svima koji su mi dali ove informacije, nadam se da sam vam pomogla sakupljanjem istih ovako na jednom mestu, i želim vam uspešno ukrašavanje i mnooogo prelepih torti kojima ćete obradovati svoje najmilije!
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:29 pm

Pa brzo se susi,narocito zimi kad stavis na malo hladnije mjesto i zavisi od debljine mase...Ako je nesto deblje,ja ostavim par dana da se susi,inace uradim dan,dva prije nego sto mi treba.A da...sve sto uradis mozes staviti u kutije i da ti stoji dugoooo,dugooo...

A figurice spajam tako sto uzmem kist i premazem dio gdje se spaja sa sasvim malo vode.
Recimo ta gore ptica je prezivjela pad iz ruku moje kcerke (na laminat) i nista se nije ostetilo :super:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 12:36 pm




Bez alata nema zanata iliti sta vam je sve potrebno za dekoraciju

Ako ste se vec odvažili da se upustite u kreativnu avanturu samostalne dekoracije torte, po ugledu na sve one lepe torte koje vidjate po fancy poslastičarnicama ili Internetu, pre nego sto se bacite u nove pobede radne morate (jelte) imati i čime da napravite to malo slatko umetničko delo ;) Ako zivite na zapadu - izbor je zaista širok, mozete nabaviti milion raznih stvari - od kojih vrlo verovatno neke necete nikada ni koristiti. Ja preporučujem Wilton proizvode, skoro isključivo njihove proizvode koristim i sve je vrhunskog kvaliteta. Sa druge strane, ako ste u Srbiji (ex yu) većina tih zerzevalja vam nece biti dostupna pa ćete em malo pristedeti kućni budžet (ne kupujući i potrebne i nepotrebne stvari) a bogami i vaša kreativnost i snalažljivost će biti stavljena na probu...ali nije li tako skoro svaki dan..;). Doduše vidim da sada mogu da se nabave i neki od Wilton proizvoda kod nas, ali cene su bogami poveće, za neke stvari skoro tri puta skuplje nego ovde ("ovde" je Kanada btw) Ajd da ne filozofiram mnogo na ovom zanatskom blogu nego da kažem i ponešto korisno. Ono bez čega apsolutno ne možete jesu: Kese za fil -- trouglastog oblika. Mogu biti providne plastićne (navodno za jednokratnu upotrebu ali ja ih perem dok ne puknu -a bogami i instruktorka na kursu radi istu stvar po sopstvenom priznanju;)) ili od jake plastike koje su za višekratnu upotrebu. Suštinski i bilo kakva jača plastična kesa može da posluži u te svrhe(mora da bude čvrsta plastika recimo barem kao one jače kese za zamrzivač). Špricevi su nešto laksi za korišćenje i sasvim dobro mogu da posluže ali sa kesama je potpuno drugačiji osecaj pošto imate potpunu kontrolu pritiska. Nastavci barem 3 vrste (poželjno i više) - zvezdasti (posebno bitan za dečje torte i inače jako koristan) Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 402-13_spg - Okrugli nastavak sa rupicom na vrhu za pisanje Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 402-1_spg -Nastavak za pravljenje listova Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 402-65_spg i držači tih nastavaka čiji se jedan kraj stavi u kesu a drugim se nastavak fiksira(couplers - ne znam kako se na srpskom zovu) što vise njih to bolje naravno, Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 411-1987%20_mpg Učvršćivac za fil - šlag fix ili meringue powder (nemam pojma šta je to na srpskom ali je mnogo dobro) jer bez čvrstog šlaga nema ništa od dekoracije, sve se razliva i izuzetno je frustrirajuće (ovo ja iz iskustva) :) Moze vam biti korisno da imate i spatulu za razmazivanje fila, ali savršeno ravan fil je generalno tesko dobiti samo spatulom (o tehnikama kako se to radi neki drugi put) a relativno pristojna ravna površina se moze dobiti i uz korišćenje obicnog većeg noža. Ukoliko se odlucite za spatulu - uzmite ugaonu, mnogo je lakše mazati tortu sa strane njome. To je ono osnovno za početak. I naravno dobra volja, i entuzijazam dovoljan da se izborite sa raspadnutim testom, mrvicama u filu, filom koji curi na sve strane, zvezdicama koje se pretvaraju u barice, lošim kombinacijama boja...i sve to shvatite kao dobru zabavu pre svega :)
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Nov 19, 2010 1:21 pm

Hvala ti Bosankaa.. potrazicu za sada po Novom Sadu, sve sto ima veze sa ovim.. nadam se , a i trebalo bi da ima raznih alata, bas imam veliku zelju da se igram sa figuricama, a i da ujedno iznenadim sve!

Inace sem Fondan mase, marcipana i itd.. moze se masa napraviti i u kucnoj radinosti, elem imam dosta recepata za pravljenje. Tako da cu se okusati i u tome.
Prvi put kad budem pravila, slikacu i postaviti ovde da vidite sta sam uradila i kako je ispalo! migg


Ima tu dosta sitnih saveta koji mnogo mogu da znace, pogotovu ako neko nema mnogo iskustva s tim! ererere
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyNed Nov 21, 2010 7:57 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 1111bx

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 033111

I ovo bi bila tortica











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Nov 22, 2010 12:18 pm

Predivno, veoma su mi lepe bele kale.. tako su elegantne! :thb:
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Nov 22, 2010 1:52 pm

Bravo bosankaa svaka cast na dekoraciji,ali trebala si bar malo da posaljes na probu... Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 73915
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 23, 2010 10:54 am

Hvala vam :))

@Lily i meni se svidjaju bijele kale...bilo ih je vise,a na kraju sam se odlucila da stavim svega po 3...djelovalo mi je jednostavnije i ljepse...mada da se mene sve pitalo,ne bi bilo ni sitnih cvjetica...bilo bi odradjeno samo sa kalama,aliiii zahtjevi onog ko narucuje moraju se postovati(bar dijelom) :eee:

@ANDJEO82,ova tortica je radjena po narudzbi,tako da nisam mogla da vam ponudim ni parce migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyUto Nov 23, 2010 12:36 pm

Ma salio sam se malo izvini na sali ali i hvala sto bi ipak da torta nije bila namenjena nekome podelila sa nama po jedno parce.kao da sam je i probao imam takav osecaj da je lepa i preslatka. Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 558763
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyNed Feb 13, 2011 9:56 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 039bf

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 056wg

I evo jos jedne rodjendanske tortice...dekoracija radjena od slaga i secerne mase.Motiv,kao sto vidite...brdoviti predjeo Semberije ...











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 12:46 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 044v

Hello Kitty...detaljčić koji će ići na tortu tetkinog djeteta srce
(u pitanju je šećerna masa)











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 12:54 pm







Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 8445 Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 8445
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 12:58 pm

E ANDJEO82,hvala ti...super je ocene











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 1:01 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 997370 Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 61597
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 1:04 pm

Bosankaa,echt puna si kreativiteta prava umjetnica ukrasavanja.
Ti bi trebala (ako vec nisi) otvoriti sopstveni Konditorei i unovciti svoje proizvode.
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 2:00 pm

komunikativn@ ::
Bosankaa,echt puna si kreativiteta prava umjetnica ukrasavanja.
Ti bi trebala (ako vec nisi) otvoriti sopstveni Konditorei i unovciti svoje proizvode.

Uff komsike moja,hvala ti mnogo na ovim lijepim rijecima...Daleko sam ja od umjetnice,ali eto...volim to i zanimam se :))

A za Konditorei injaoooo....nema od tog nista cherry ... i dalje ostaje ovako da se sigram u svojoj maloj kuhinjici migg

srce srce srce











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 3:03 pm

Ja to volim da radim i zato mi je to životni poziv. Ukrašavanja torti se može vršiti na 100 načina i kombinacija.Treba upotrebiti maštu i malo kreativnosti. Po meni slatka pavlaka je najlepša za rad. Treba vam špric i par modlica i malo vežbe. Na išaranu tortu možete stavljati ukrase od šećera,prirodno cveće ili ukrase koje ste same napravile.Madjutim i gotova pasta ima svojih čari samo što se meni ne dopada ukus. Ali tu je samo bitno da vam je torta glatko namazana filom i da malo odstoji u frižideru. Za to vreme se pasta izmesi,doda se boja po želji i onda je oklagijom razvučete na stolu i prebacite na tortu. Po potrebi se može i seći .Pasta je relativno lagana za rad,samo se mora izmesit sa šećerom u prahu i uvek ga posuti po radnoj površini da se ne zalepi.Ja koristim Barvalo pastu i njihove boje i odlično je. Ima tu i raznih sjajnih prahova za posipanje i farbanje.
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 3:03 pm

komunikativn@ ::
Bosankaa,echt puna si kreativiteta prava umjetnica ukrasavanja.
Ti bi trebala (ako vec nisi) otvoriti sopstveni Konditorei i unovciti svoje proizvode.
Veoma originalan predlog i mislim da bi imala velikog uspeha

Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 3:19 pm

Ti praškovi su u srebrnoj,zlatnoj i bakarnoj boji i zanimljivi su kao dodatak na svu dekoraciju. Ja ne volim kičaste torte i trudim se da moje budu efektne,ali ukusno dekorisane. Ako hoćete da probate sami kupite ratluk i sa šećerom u prahu ga mesite i od te smese pravite latice i listiće i videćete da je zanimljivo i lepo. A marcipan je priča za sebe,on je ukusan ali je malo zahtevniji od paste i skuplji naravno,što je razumljivo jer se pravi od badema. Toliko za ovaj put,imam ja na ovu temu puno materijala ali ne bih da vas udavim i da pomislite kako se foliram . To je samo zanat koji volim. jede2
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 6:46 pm

Helena Trojanska dobrodosla u nase slatke carolije. Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 527949
Sigurna sam da ti to radis profesionalno...stavi nam koju slikicu i podijeli svoje znanje sa nama amaterima...

Pasta o kojoj pises je vjerovatno fondan masa?
Po meni je to super za estetski izgled,ali nista mi se (sto se ukusa tice) ne moze porediti sa slagom.Slatka pavlaka jeste daleko laksa za raditi,ali ja je ne volim ruckati,pa valjda zato i izbjegavam cak i filove sa njom.

Moja draga REVELIN mi je dala detaljan opis sto se tice cvjetova i detalja od vucenog secera,no jos se nisam okusala u tome...cini mi se komplikovano,ali svejedno cu jedan dan da probam,pa kako bude :))


Srdacan pozdrav majstorici i ocekujem te cesce na ovom kutku ruza











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyČet Feb 17, 2011 9:00 pm

Najlakse za ukrasavanje vjencanih i rodjendanskih torti je koristenje kreme od maslaca (tradicionalni "butter cream", maslac miksan sa staub secerom). Mozete dodati kafu, ljesnjakovu kremu, otopljenu cokoladu ili bilo koju drugu aromu po zelji u mix.
Ostavite maslac na sobnoj temperaturi da omeksa, dodajte staub po ukusu (ako treba tacan recept, javi), pjenasto umutiti.
Koristiti ravnu spatulu, kolo za tortu, i vrecicu za ukrasavanje. Od iste kreme mozete napraviti cvjetice, dodati razne boje, staviti 2-3 minute u zamrzivac i ukrasiti tortu.
Ove torte mogu stajati po nekoliko sati u sali, a i ukusne su za razliku od fondanta, koji u najboljem slucaju ima okus przenog badema.
Prednost fondanta je besprijekoran izgled, ali iz mog iskustva sa kremom od maslaca mozete postici skoro pa identican efekat.

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Spatula



Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 4311p



Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Board
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Feb 18, 2011 1:07 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 002aav

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 004jqi

I evo je jedna tortica ukrašena čokoladom...


p.s. AstrinaKomsinica...slobodno stavljaj recept...Ova Bosanka voli sve da proba migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Feb 18, 2011 5:06 pm

Krema od putra:

Sastojci:
5 bjelanca
200 g secera
.5 kg maslaca
vanilija po ukusu (po mogucnosti prirodna)

Prokuhaj vodu (za miksanje na pari), stavi bjelance i secer zajedno u zdjelu za miksanje na paru i mjesaj dok ne postane vruce, ne prevruce, na dodir.
Skini sa pare i miksaj dok ne postane pjenasto. Smanji brzinu, pa polako dodaji isjecen, razmeksan maslac (ne otopljen, samo mekan), komad po komad, i miksaj dok ne postane svilenkasta masa (znaces po sjaju). Dodaj vanilije po ukusu.
Mozes koristiti odmah, a ostatak stavi u frizider, cak i zamrzivac. Ja sam pravila ogromne kolicine, drzala u frizideru, pa kad treba izvadis na sobnu temp. kolicinu koju trebas, ponovo izmiksas kad je spremno i koristis.
U ovu smjesu mozes dodavati kakve zelis arome. Ako ces cokoladni buttercream, otopi cokoladu na pari, crnu, ne mlijecnu, poluslatku, i kad je sve dobro umiskano, dodaji polako, OHLADJENU, ali tecnu, da se miskanjem izjednaci.
Od iste smjese odvoji male kolicine, dodaj boje po zelji, pravi cvjetice ili listice.
Ovaj video je najblize sto sam mogla naci..Obavezno stavi ruze u zamrzivac nekoliko minuta.
Prijatno:)

Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPet Feb 18, 2011 7:28 pm

Hvala lepo Bosanki na dobrodošlici! Ja smatrm da čovek uči dok je živ. Mene nije sramota da pitam ako nešto neznam,a zanima me. Isto tako ću uvek odgovoriti ako mene pitate,ukoliko znam. Htela bih da se zahvalim i Astrinoj Komšinici na predhodnom receptu. Medjutim nešto mi u receptu nije jasno.Da li ipred 5kg putera ima zarez ili se to meni čini. Naime 5 kg putera je mnogo u odnosu na šećer i belanca, ili ja grešim? P.s. slike ću montirati za koji dan,što da ne. Pozdrav svim sladokuscima!!! :maše1:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 10:00 am

AstrinaKomsinica,hvala ti na receptu.Razmisljam da jos danas probam tu kremu 55555 ...
Helena Trojanska...mislim da se radi o 1/2 kg maslaca...
Hajde zene,ubacite slikice da bosankaa bre gleda i uci :eee:











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 11:28 am

Nije tema gde muško ima šta da kaže (jer se može onda i drugačije gledati ) no ne mogu da ne primetim , gledajući slike ....
Vi dame ne bi propale da ovo radite i profesionalno . Moja mama važi za lokalnog "majstora" no ovo što ste vi stavljale je daleko iznad toga . Bez problema možete da radite u bilo kojoj (vrhunskoj ) poslastičarnici .










Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
nada.nada

nada.nada


Godina : 62
Location : Ne daleko
Humor : uvek iznenadenje
Datum upisa : 05.07.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 11:56 am

To nisu torte vec skulture...svaka cast. aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 5:52 pm

Hahahahaha Helena, pola, pola kilograma:))) Bilo bi zanimljivo da je pet!
Ima tih krema puno, nekad sam imala slasticarnu, pa je ostalo "tajni", ako ti Helena ista treba poslacu ti na PP:)
Cokoladna krema:

Mjera je 1:1 poluslatke crne cokolade (najbolje koristiti "novcice" ima na net naruciti Balcolade ili slicno), i slatke pavlake (mislim da se tu moze naci kao slatko tuceno vrhnje - izgleda kao mlijeko: heavy cream).

Prokuhate slatku pavlaku i kad provri (pazi, pokipi za cas:) skini i dodaj cokoladu. Neka stoji par minuta, dok se cokolada ne smeksa, onda dobro i dugo mijesati "zicom" dok ne postane monolitna masa (bice tecna, tamna masa - napravi sigurno da nema grudvica).
Malo ohladiti, poklopiti, stavit celofan preko, i staviti u frizider preko noci (minimalno).
Sutradan napravi socniji biskvit od cokolade,(torta modla) ohladi, isjeci na tri dijela. Izvadi kremu po potrebi, miksaj dok ne postane lijepa, mekana krema (promijenice boju malo, samo pazi, nemoj pretjerati sa miksanjem, moze postati grudvasto). Znas da je ok kad je malo sjanije, i odvaja se zajedno sa zicom od miksera.
Namazi svaki sloj, stavi na kartonski krug iste velicine, namazi okolo cijelu tortu, ukrazi istom kremom okolo po ukusu, male cvjetice, kruzice, po zelji, stavi po jedan "novcic" prave cokolade preko, ohladi, i njum, njum:))))
Ja napravim 5-6 tortica (biskvit), pa zaledim, vadim po potrebi. Trik: kad je kolac odledjen na pola, najlakse se reze:))
Kremu mozete zalediti takodjer, ali definitivno morate staviti u frizider prije upotrebe, ne na sobnu temperaturu: uvijek MORA biti hladna za miksanje.
Prijatno:)
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 6:49 pm

Žao mi je što nisam sve svoje torte slikala,ali imam dosta fotki. Medjutim ,nešto me zeza usb kabel. Sledeće nedelje ću kupiti novi,pa ću staviti slike. Žao mi je što momentalno nisam u inostransvu,da mogu kupiti taj kvalitetni alat. Bez alata nema zanata, mada neke stvari možemo improvizovati i upotrebiti maštu. Ja na žalost tokom šklovanja i rada nisam došla u dodir sa ukrasima od vučenog šećera. Po meni je to najlepša dekoracija. Ali znam da je teža za rad,treba biti spretan i imati alat.Imam recepte,probaću. multi
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 7:07 pm

Hvala ti, Astrina komšinice! Ja sam i predpostavila da nešto nije u redu sa receptom. Ja ti pravim ČOKOLADNU FANTAZIJU slično ovom receptu koji si napisala. Napravim običnu čokoladnu piškotu,ali da je tanka 1cm. Zatim kuvam 0,5 dl slatke pavlake (holle ili hulala) i kad je pavlaka topla u nju stavim 200 gr tamne čokolade(menaž,rijal) i mešam dok se čokolada ne otopi, čim baci jedan ključ skidam sa šporeta. Nakon 5 minuta sipam preko tople kore i stavljam u frižider. Nakon 1h-2h služim.Sečem u štanglice i brzo se pojedu! :55f: P.s. a znaj da ću te neke stvari pitati i unapred ti hvala! :svaka cast:
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 7:15 pm

Opet ja! migg Novčiće čokolade koje je Astrina Komšinica pomenula su marka Belgijske čokolda ,Balcolade i u Novom Sadu se mogu kupiti u Sweetu i Barvalu.Sem toga tamo ima i Puratosove slatke pavlake koja je dobra. Toliko za sad! :eee:
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptySub Feb 19, 2011 9:40 pm

Helena, ovo je super, ima da probam odmah!!!! Moj najveci problem je sto volim napraviti, ali degustirati migg
Pitaj slobodno, sve sto znam rado cu podijeliti...nadam se da neces zamjeriti i ako ja pitam tebe, a bogme i Bosanku:)
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyNed Feb 20, 2011 12:29 am

Helena Trojanska ::
Ja ti pravim ČOKOLADNU FANTAZIJU slično ovom receptu koji si napisala. Napravim običnu čokoladnu piškotu,ali da je tanka 1cm. Zatim kuvam 0,5 dl slatke pavlake (holle ili hulala) i kad je pavlaka topla u nju stavim 200 gr tamne čokolade(menaž,rijal) i mešam dok se čokolada ne otopi, čim baci jedan ključ skidam sa šporeta. Nakon 5 minuta sipam preko tople kore i stavljam u frižider.
Isti postupak, samo sa dve tanke piškote (jedna odozgo) je onaj čuveni starinski recept jednog mađarskog kolača poznatog pod nazivom Rigo Janči. Obožavam!
Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Rigo-jancsi564
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Feb 21, 2011 9:30 pm

I ja volim Rigo Janči mada je moj školski recept malo drugačiji: KORA : 6 jaja,6kašika šećera,2 kaš. ulja,4kaš. brašna,2kaš.kakaoa i 1/2 praška za pecivo.Peći u tepsiji srednje veličine na 200C. FIL: 7dc slatke pavlake umutiti da postane penasta(ali ne čvrsta) i u nju dodati 200 gr otopljene,ali prohladjene tople čokolade,još malo mutiti pa dodati 100gr prženih seckanih lešnika. Fil naneti na koru,od gore išarati topljenom čokoladom. Može se jesti odmah,ali ja volim kad odstoji 1h u frižideru. Prijatno!!! Inače,kolač je dobio ime po Ciganinu,svircu i ljubavniku carice Marije Terezije. Verovatno je bio odličan kad je po njemu dala ime kolaču?! A ja se pitam ko joj je bio sladji? ...Imamo li mi svaka svog Jančija? love 1
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Feb 21, 2011 9:35 pm

Helena Trojanska ::
....dobio je ime po Ciganinu,svircu i ljubavniku carice Marije Terezije. Verovatno je bio odličan kad je po njemu dala ime kolaču?! A ja se pitam ko joj je bio sladji? ...Imamo li mi svaka svog Jančija? love 1
Mala ispravka :

RIGO JANČI


Krajem 19.veka u celoj Evropi veliku senzaciju je napravila ljubavna avantura čuvenog madjarskog tamburaša romskog porekla Rigo Jančija i francuske kneginje Šime.

Rigo Janči je rodjen u Madjarskoj i potiče iz porodice romskih muzičaka. Kao dete svirao je violinu, a kasnije je osnovao svoj orkestar, sa kojim je obišao ceo svet. Godine 1895. gostovao je u jednom otmenom francuskom restoranu, gde je tom prilikom večerao francuski knez Šime sa svojom lepom suprugom. Mladu plavušu oduševila je muzika tamburaša, tako da je počela češće da dolazi u taj restoran. Posle izvesnog vremena, izgleda da joj se svidelo i nešto više osim muzike. I, kako to obično biva, ubrzo je izbio skandal. Plavuša je ostavila muža i dvoje maloletne dece i pobegla iz Pariza u Madjarsku, zajedno sa Rigo Jančijem.

Ovaj skandal je tamo izazvao veliku pažnju javnosti, a u rodnom mestu je Rigo Jančiju napravljena velika svečanost, onako kako to samo Romi umeju.

Zamislite situaciju u takvom vremenu. Novinari izveštavaju o svemu što se dešava, pa i o najmanjim sitnicama, a u Francuskoj se vodi brakorazvodna parnica.

I tada su izgleda postojali biznismeni sa idejama, tako da se jedan poslastičar iz Budimpešte setio i napravio ukusan desert kome je dao ime Rigo Janči.

U medjuvremenu desila se svadba izmedju ovo dvoje golubova, a interesantno je da su im kumovi bili engleski i američki ambasador.

Ljubav, normalno, nije trajala dugo. Kako došla tako i otišla. Ali, ostao je čuveni desert, koji se i dan danas ubraja u najomiljenije svetske deserte.










Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante
avatar


Godina : 53
Location : Novi Sad
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyPon Feb 21, 2011 10:22 pm

Hvala lepo Danubiusu na ispravci! Ja sam ovo čula pre par godina na rts1 i nisam proveravala,jer nisam ni sumnjala u verodostojnost podataka. U svakom slučaju vas neću više " gadjati " neproverenim podatcima. 55555
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 EmptyNed Feb 27, 2011 1:12 pm

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 012zv

Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 020aoe

Evo je tortica za prvi rodjus tetkinom djetetu....Dekoracija slag...i leptirici su radjeni od secerne mase.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ukrašavanje torti by bosankaa    Ukrašavanje torti by bosankaa  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Ukrašavanje torti by bosankaa
Nazad na vrh 
Strana 1 od 14Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: TORTE , KOLAČI I SLANA PECIVA-
Skoči na: