DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))

Ići dole 
+12
brdjanin
dusicaa
Sibila_
Kica/Praja
AstrinaKomsinica
determinanta
Rada12
jutarnja izmaglica
Danubius
bosankaa
promaja
sonia
16 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Sep 01, 2010 7:51 pm

Ajmo, svi smo isli u skolu, i svi bar nekad prepisivali.
Da cujemo prepisivacke dogodovstine!
Ili- Kako su radile puskice?!  [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Sep 01, 2010 8:47 pm

pa ajde ti prva ,otvori temu.... :blimky: :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Sep 01, 2010 9:46 pm

Ufff vala...prepisivalo se kako se znalo i umijelo...Od puskica,pa do svrljanja po rukama...klupama...a bilo je i gledanja u knjige...ali u sustini,nikad mi se nije posrecilo u prepisivanju,
pa mi se dva puta desilo i ono "Saviceva odlozi olovku i predaj kontrolni." I to oba puta kod istog profesora :eee:
I tu je i bio kraj puskicama i silnim pripremama za prepisivanje.
A moja drugarica Marijana i sad zna reci da je zahvaljujuci prepisivanju i zavrsila skolu...Snalazljivo deFojce
cherry











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Sep 01, 2010 10:23 pm

promaja ::
pa ajde ti prva ,otvori temu.... :blimky: :srrrr:


Aj.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Al' cim se setim toga ja pocinjem da se smejem [You must be registered and logged in to see this image.]
Moj dozivljaj vezan za prepisivanje je, verovali ili ne, sa vise skole.
Naime, zavrsila sam srednju a da nikada nisam prepisivala. Mnogo sam bila strasljiva.
I..Krenemo mi na visu, nas nekoliko drugarica zajedno. Polazemo ispite, kad jedna kaze ja prepisala sa puskica! Objasnjava ona kakve su to carolije, vrte se sa dva prsta i sl...
Dolazi na red jedan dosadan predmet, i ona da predlog da podelimo knjigu, ispisemo puskice i izmenjamo kome se sta padne, zavisi..
Pocinje ispit, nas dve sedimo jedna kraj druge, i ona kaze:- Daj puskicu , kod tebe su moja pitanja. Ja izvadim puskicu [You must be registered and logged in to see this image.]
- Aaa! -Kakva ti je ovo puskica?! -Pa ovo izgleda kao bazuka a ne ko puskica! - Ne mogu ni u dlan da je smestim!
I pocinjemo da se smejemo [You must be registered and logged in to see this image.] Ali to je nezadrziv smeh, toliko da svi okolo pocinju da se smeju, i ne znajuci zasto!
A ja, biser resavske skole, spremala puskice, i pisala sve sto mi se ucinilo vaznim! Ispsala sam tako ukratko pola knjige, i ako je to ujedno znacilo i da sam naucila! To je ispao namotuljak debljine tri prsta! [You must be registered and logged in to see this image.] Trebalo je pola sata da se premota ono!
I tako se zavrsilo moje neslavno prepisivanje [You must be registered and logged in to see this image.]
Polozismo nekako i te silne sociologije, pedagogogije, andragogije i Bog bi ti ga znao sta, a bilo je jos prepisivackih dogodovstina , ali ne sa moje strane! [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Sep 01, 2010 10:50 pm

e sad polako čitajte jer ja polako pišem smehsmeh ovo je moja caka iz srednje škole,sad je koriste mnogi...
Razredna -determinanta-ali ne ova nego jedna starija žena ali vrsan profesor i pedagog stvarno...pismeni ali ona nas vodi u jednu veliku učionicu gde oni profani drže neka predavanja ,i uglavnom to su spojene dve klupe pa prolaz pa dve klupe opt.Jedan sedi pa dva mesta slobodna pa tako u nakrst da nas ima sve na dlanu .Meni ovi rekli čas pre kako to ide sa sedenjem i ja sam znao.Kažem ortaku da mi pošalje zadatak --imali 3 zadatka-kad budem tražio.Počeo čas ,ja u prvu klupu do nje odma,i sad počeli da radimo a ja veze nemam ,meni samo da provalim profanku i napravim pizdarije.Pre časa ja napišem dve cedulje ,na prvoj 1-0 a na drugoj 2-0 i sakrijem,kao radim i vrpoljim se sve ,cedulja u ruci ,ja virkam ono fol ,ona ustane ,,Laziću,vamo taj papir--nemojte profesorice ,neću više i ti fazoni ,uze ona papir ,pogleda u korpu baci --još jednom letiš napolje...JA MALO KASNIJE OPET ,PRAS ISTI SCENARIO ,opet ,pročita i baci i odmahne glavom i smeje se --ja kolegu ,on pošalje 2 ,ja prepišem i ja car ....
Ali ,rekoh ja ,pedagog žena --ispravila ona pismeni ,donela deli ,nigde mene ,,,zadnji ,kaže ona ajde Laziću ,pošto si dobio trojku da NAM URADIŠ OVA DVA ZADATKA ,,,,I ŠTA DA VAM PRIČAM ,VEZE NEMAM ,KAŽE ONA -lAZIĆU ,UTAKMICA JE ZAVRŠENA KAD SUDIJA ODSVIRA KRAJ ,ČUDNO KAŽE U NADOKNADI VREMENA SUDIJHSKOG ,REZULTAT SE ZAVRŠI SA 3--2 eto ,jedna moja zajebancija školska..
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyUto Okt 12, 2010 9:48 pm

Ostali nisu prepisivali?! (kao) [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySub Okt 30, 2010 1:34 am

sonia ::
Ostali nisu prepisivali?! (kao) [You must be registered and logged in to see this image.]
Nego sta su ...
Dakle repertoar :

obicne papirne cedulje , pisanje po podlaktici (pa dugacki rukavi ) ,pisanje grafitnom olovkom po peronici , pa gledas "pod uglom" , ubačen papirić sa formulama u ručni sat....

Sada je to nauka....bubice u uvu, citavi tekstovi u mob,iPod ,,,,svasta deca sad imaju ...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySub Okt 30, 2010 1:43 am

joj sve sam volela ali matematiku i to ne bas celu - samo algebru tadasnju- nisam volela ni kad je pomenu(geometriju sam simpatisala i da crtam)da... i normalno puskice su moji morali da mi salju i oni pored mene i iza mene i ispred ali zato za sve druge predmete ja morala slati njima-razmena bila samo takva i bogami ja vise nadrljala migg jedva sam postizavala...hehehe
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Rada12

Rada12


Location : Beograd
Humor : nemam više smisla za to
Datum upisa : 26.10.2010

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyNed Okt 31, 2010 1:06 am

Izgleda da sam ja išla u pogrešnu školu.
Na pismenim zadacima bilo nam je dozvoljeno da SVE ŠTO nam treba držimo na klupi. Knjge, sveske i digitrone (ko ih je imao u ono vreme. Imala sam dobrog tatu kupio mi je onda još 77. digitron sa 4 Kb rama, šta sve u njega stane za druge predmete mislim) sve se stavi na klupu i onda "počnite deco".
Ko je znao umeo je i da potraži ako zna gde treba, ko nije nema šanse ni da nauči jer nema kad.
Dakle ja sam se snalazila sa tim digitronom međutim, dok ga isprogramiram prolazi silno vreme. Možda sam mogla i nešto naučiti. Ipak bila je to dobra "puškica"
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyPet Dec 03, 2010 10:58 pm

A ostaliii?! Sve to fina deca, nisu prepisivali affraid










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySub Dec 04, 2010 10:05 pm

Kada sam naučila puškica mi nije trebala, u suprotnom, nisam otišla na čas. Jes! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Okt 17, 2012 1:59 am

Jasta radi nego prepisivala:)

Imala sam groznog profesora marksizma, dear god affraid Zenskaros, bario svaku od nas, pa kad mu se izmaknemo, osveta.
Helenese, na pismenom, sve se moralo ostaviti kod table, torbe, knjige, cak i jakne.
A bas me mrzilo da strebam, pa parola snadji se.
Prvi put sam obukla suknju na preklop, stavila puskicu u carape, i lijepo smaknem malo preklop, procitam, kad on naidje, kao fol namjestam suknju, da se ne vidi:)
Ali, ne moze se ista suknja stalno nosit, postane sumnjivo, pa plan 2:)

Na Konstrukcijama fino isjekla paus papir na malo duze kaiseve, napisala sto treba, zarolala u tanku tubu, i zalijepila ispod klupe tacno iza one metalne sipke:)
Izvucem, procitam, pustim, a ono se fajn zarola:) ahhahaha
Tako dvije godine:)
Na maturi, momak i ja plesemo, kad Mr.Hegel pita za ples,,,znala sam odmah zasto:)
Kaze: znam da si prepisivala svo ovo vrijeme, hajde reci kako.
Eeeeee to se dragi moj prodaje sljedecoj generaciji;))))))

Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 4:32 pm

Najuspešnije muvanje je bilo na ispitu iz ONO i DSZ, za neupućene Opštenarodna odbrana i društvena samozaštita.
Prvo troje koe ulaze moraju da znaju.
Prvi koji odgovara povlači dve cedulje sa pitanjima. Na jednu odgovara, drugu iznosi napolje. Tamo se listaju odgovori zapisani svaki na po jednom papiru. Ko udje odgovara na onu koju je uneo, a izvlači novu koju iznosi opet napolje. I tako u krug.

U jednom momentu lanac je nešto pukao i moj današnji kum ulazi potpuno nespreman.
Tuc, muc..tuc muc i onda stiže pitanje od profe:
-Jesi li ti Aleksandre služio vojsku?
-Jesam profesore! (laže inače)
-Gde?
-U Zagrebu profesore?
-Koji rod?
- E to ne smem da Vama kažem, vojna tajna!
-Svaka čast kolega tako se brani domovina. Imate desetku!!!

Izlazi A. sav srećan i prepričava drugaru. Samo kažeš da si služio vojski i gde i sve ok!!!!
Ulazi drugar i sve ide istim redom. Na pitanje koji rod, on kaže: "Vojna policija" sav srećan i ponosan.
-E moj dragi kolega ,odali ste vojnu tajnu. Žao mi pali ste! smehsmeh smehsmeh










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 5:01 pm

Danas mnogi predavači još ne znaju da postoje pametni satovi, sa kojih se može pozvati i primiti poziv, poruka i još što šta. Pogledaš u njega da vidiš koliko je sati, a tamo stoji odgovor na ispitno pitanje.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 5:06 pm

Nedavno sam raspremala fioke moje dece, nađem uredno složen štos puškica u jednoj kutijici, mislim da beše hemija... Nasmejem se i pomislim, dok su to pisali, morali su nešto i zapamtiti, tako da...puškice su bile od koristi. Ovo sad sa pametnom tehnikom nema nikakvu draž ;)

Lično, jednom sam probala da prepišem i uhvatili me :D
I na ispitima isto, od 300 pitanjanja ako 3 nisam znala bar jedno od ta tri bi me zapalo...tako da, samo u se i u temeljan rad... :(










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 8:10 pm

Jaooooj ta hemija!
Bila mi je najtezi predmet na fakultetu. Cak sam je vukla do upisa trece godine. Dalje se nije moglo, pa sam prionula na ucenje, jer sta se mora, mora se. Organska mi nije bila problem, ali neorganska BAUK!
I tako resim ja da napravim puskice za kolokvijum. I napravim (tako me naucili) na uskom tanjem hameru, zalepljenom na dva prepolovljena dela grafitne olovke i urolano. Mala puskica, lako stane u saku i samo pomeras u jednom pravcu, odmotava se i citas sta tamo pise.
E vraga! Meni je bila u dzepu od farki i trebalo je izvaditi. Preznojavam se ja kao da radim najtezi fizicki rad na  40C. Primeti to asistent (koji me dobro poznaje) pridje do mene i pita sta mi je.
-Ma ne mogu da se setim ostatka formule-kazem ja. Djavola, zapocela sam jer ta jedinjenja uvek polaze sa istom grupom, ostatak ne znam. On uzme olovku iz moje ruke, dopise ostatak i ode.
Ostatak iz neorganske uradim jer sam znala i polozim kolokvijum.
Eto prvi i poslednji put sam pravila puskice, ali ih ne upotrebih.
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 8:40 pm

Kada sam ovo skoro završavao master. Kolege koristile bubice.
Mene bilo sramota. I ne smeta mi moja 7, a njihova 9 ili 10.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptySre Nov 11, 2015 9:46 pm

Gizela, strah i trepet naše škole ako nisi horista. Istorija muzike sa sve godinama MORA da se zna. Mora očin ako imaš malo mašte. Kontrolni, kako Kona gore reče sve stvari ispred table. Čak nam je i gumice konfiskovala.

Nokti makar i kratki su ODLIČNE puškice ako ne nameravaš da pišeš Rat i mir. Znaš koja oblast je na redu i lepo grafitom ispiše na noktima godine rođenja i smrti (eventualno još neku bitnu) na noktima. Fazon je samo zapamtiti ili napisati i M (Mocart) prva dva prsta leve ruke, B (Betoven) druga dva i tako dalje i tako dalje... Kad dobiješ pitanja samo protrljaš "nepotrebne" nokte i obrišeš višak.

Onda te po završetku osmog pita kako si prepisala kad zna da jesi a nije mogla da te uhvati. A ti lepo kažeš da imaš mlađu braću i sestre i da nije fer ne predati im u nasledstvo tako dobro otkriće.

Inače sam bila loš Resavac.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyPet Nov 27, 2015 10:57 pm

Nikada nisam prepisivala sa puškica. Nikada. Plašila sam se. Ali sam imala ok ocene iz gotovo svih predmeta, sem iz nemačkog i matematike. Tu sam dobila jadne dvojke jer sam uzimala časove iz tih predmeta.

Sećam se da sam iz srpskog uvek imala pet, ali samo jednom u životu sam dobila dvojku na kontrolnom. Razredni je bio profesor srpskohrvatskog i književnosti. Bila sam mu miljenica. Kada mi je doneo kontrolni do klupe i kada sam videla dvojku, počela sam da vrištim od plača. Celo veče i sutradan pre podne sam plakala. Mama je morala da zameni smenu i da ide sa mnom u školu, kod razrednog.
Drugi razred gimnazije i mama mi dolazi u školu, blam, ali..bila sam smirena dok nisam ušla u kabinet kod razrednog. Tu sam opet počela da plačem, a mama ga je molila da me pita te nedelje.
Čovek je bio iznenađen i rekao je, da je znao da ću ovako reagovati ne bi me ocenio, već bi ostavio da me pita usmeno..a pitao je i zašto nisam uzela od nekog puškicu..Ja sam bila zapanjena, jer to nikada nisam radila..smejali su se i mama i on.

I kad smo već kod škole, u trećem razredu gimnazije išla je knjiga obaveštenja kroz sve razrede..Bila sam jedina u školi koja nije imala neopravdane časove.

Kasnije sam, pri kraju četvrtog razreda pobegla, ali to je bilo grupno bežanje i taj jedan čas mi je oprošten. Sestra koja je bila 100 puta snalažljivija od mene iako mlađa šest godina, danima se zezala na moj račun.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyPet Nov 27, 2015 11:21 pm

Ja sam bila vrlo inteligentno i snalazljivo dijete,izmislila sam novo pismo,potpuno nove znakove za slova i cijelu klupu ispisala lekcijama i tako mirno citala i pisala sta mi treba.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyUto Jan 03, 2017 6:47 pm

Kod Kineza je mnogo toga strogo ,no verovatno ne streljaju decu za prepisivanje u školi ,ali da uhvaćeni prepisivač dobije batina -to je sigurno . 
A da uopšte ne bi mogli da prepisuju ,Kinezi pronašli jednostavno socrealističko rešenje -novine na glavi. Sistem ,kao ono što stavljaju kučićima da se ne češu . 
Pa ,prepisuj od komšije ,ako možeš . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) EmptyNed Maj 14, 2017 12:59 am

Naravno da se prepisivalo ... na tone ...

Uvek sam mrzeo da učim sociologiju jer to što smo učili dve blage veze nije imalo sa onim što se stvarno dešava u društvu. A profesorka je bila toliko tunjava i istovremeno nadrndana da je zapinjala sa lekcijom o Makijaveliju koga tek nikako nisam mogao da smislim. Više gluposti u životu nisam pročitao ...

Sad, obzirom, da joj je Makijaveli bio omiljen (jebo je on zid), normalno je da nije pismeni mogao bez njega da prođe. I normalno je da ja nikad nisam želeo da naučim jer me je nervirao. Nervira me i danas.

Sistem koji sam imao danas koriste mnogi ali tad ga nije koristio skoro niko. Pošto sam se rokerski oblačio, nosio sam znojnice na rukama. Staviš ceduljče ispod znojnice i čim se ona udubi u papire, ti malo izvučeš i samo cepaš. Kad završiš, vratiš nazad u znojnicu i mirna bačka. :948208144:

Srećom pa nikad nije tražila da se znanje nakon pismenog proveri ispred table inače od keca nikad dalje ne bih mak'o smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





"Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty
PočaljiNaslov: Re: "Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))   "Resavska"  ili kako su radile puškice?! :))))) Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
"Resavska" ili kako su radile puškice?! :)))))
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» hik???kako cu kuci?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: SVAŠTARA-
Skoči na: