DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?

Ići dole 
+5
Bokssha
bosankaa
determinanta
Anamaria
sonia
9 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptySre Sep 15, 2010 6:43 pm

First topic message reminder :

Da li utiče, a ako utiče na koji način, zbog čega, koliko utiče na ponašanje, oblačenje i sl.?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Bokssha
Princes of Darkness
Princes of Darkness



Datum upisa : 22.04.2010

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:06 pm


A zasto je iko kompetentan da kaze sta je kvalitet a sta ne?
Zar nije to subjektivna stvar? :dontunderstand: 

Muzika treba da probudi neki osecaj u nama...
A ne moze u svima isto, i svaka muzika.Dakle svako slusa nesto iz nekog svog razloga.



Nazad na vrh Ići dole
http://wheels.serbianforum.info/
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:09 pm

Slazem se roditelji su govorili,ali si imao medijsku zastupljenost i rokera,i balada i pankera i posela na kalemegdanu,i znao si da je to muzika..a ne stil zivota..
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:19 pm

Lakota,pa tek sad imaš sve to na izvolte ,biraš šta oćeš da gledaš.slušaš ...pa nisi u moje vreme mogao da budeš baš tako upoznat sa svim vrlinama i manama muzike koju slušaš i ko je prezentuje ali si je slušao jer ti odgovarala....medijska zastupljenost je danas svima dostupna,al mi biramo šta će da slušamo i na čiji koncert idemo .Mogu meni reklamirati DIVU i nuditi ne znam šta al ja tio ne slušam i ne idem na te spektakle ...ali isto ne mogu da zabranim nikom da to sluša i posećuje.Danas ako imaš para imaš sve ,pa i muziku ,reklamu ,medije ,publiku...to je današnjica
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-



Datum upisa : 11.07.2013

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:23 pm

Slazem se...ali kad nemas gde da je cujes,kako da saznas da li ti se nesto dopada? cesto procitam komentare ispod pesama na youtube,i zacude me ovakvi-jao sto je ovo dobro,prvi put cujem-..
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:31 pm

Pa zato što rokeri prvi uporedjuju na primer Micu trofrtaljku i recimo Tomu Zdravkovića...za njih je to jedno isto al neće da uporede na primer Milića Vukašinovića i Radomira M. Točka ili DŽonija Štulića...svaki od njih ima svoju publiku tako da i ta Mica ima svoje fanove ...e sad je drugo što to našem uvu smeta al ona i u ovim godinama ima nekoga ko je sluša ali pola rokera je nestalo ko da ih nikad nije ni bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:41 pm

promaja ::
Deni ,šta misliš ti da ne prteteruješ malo sa takvom dijagnozom.Znači svi koji nju slušaju su mafijaši ,lopine,ubice i sve što ti nabroja.
Eto ,ja je poslušam a nisam ništa od toga ,isto ko što si ti slušao Zepeline i KISS -ovce... ILI BILO KOGA DRUGOG A NISI NARKOMAN(ja bar mislim da nisi),po tebi je samo muzika koju ti slušaš pravi putokaz za sve ..mislim da grešiš :durise3: 55555 
Mi smo druga generacija i živeli smo drugačije .
Ovi klinci iz 90 tih nemaju uzore koje smo mi imali (sportiste i sl ) niti imaju  drugačiju stvarnost od one koja jeste .
A ta stvarnost je siromašna i prilično bez perspektive ,i normalno da se radije identifikuju sa glamurom koji ove pesme i izvođači prezentiraju -nego sa onim što jeste .
Mlad  čovek želi da se provodi ,da uživa ,da ima svašta ,vidi sveta,vozi kola ,izlazi ...
To se propagira u tim pesmama -ludilo ,provod ,splavovi  itd .
Ne kažem da svi koji slušaju su mafijaši ili narkomani -ali baš mafijaši se ili zabavljaju sa pevaljkama ,ili ih "guraju" ,reklamiraju ,angažuju u svojim klubovima -dakle ,propagiraju .
I onda žele da su što popularniji -da dođe što više mladih ,potrošača robe (alkohola ,droge)
"Rodićeš mi sina ,kralja kokaina"
Tekstove već godinama štancuje isti tim ,Marina i Futa i uvek po istom obrascu -"nešto" se dešava u kafani ,klubu ,splavu ,diskoteci ...pije i uživa .Mladi onda žele da to i probaju -jer svi mladi žele da rade zabranjene stvari .Ne mora da isto utiče na sve mlade,ako imaju roditelje koji ih kontrolišu ,ali koliko ih ima gde roditelji nemaju pojma gde su im deca noću ?
U naše vreme se takva muzika i tekst smatralo "šundom" ,tako etiketiralo i oporezivalo . Postojale su komisije koje su ocenjivale da li neki tekst "može da prođe" ili ne .
Uhapsili su "Bijelo Dugme " zbog malo trave ,
Promenili im tekstove ,nije se smeo pomenuti Hrist ,i morali su promeniti u "sve u finu materinu" umesto originala .
Snimaj ponovo -ako hoćeš da izađe ,a bili su veća institucija nego svi ovi zajedno na gomili .
Danas ,svega toga nema.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
promaja
Panonski lav
Panonski lav



Datum upisa : 02.08.2010

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 4:51 pm

Pa Deni ,svako vreme nosi svoje breme ...i naši stari nisu voleli elektronsku muziku(kako su oni govorili)za njih je to bilo zlo ,a i Dugmići su se uživeli pravo pa i oni krenuli sa drogom ko i rokeri njihovi idoli...nije to baš bilo malo trave ,trebao si čitati njihove prave izjave posle pa bih shvatio gde su krenuli ...a i Aca lUkas je sa drogom počeo kao roker ,tako da to nije nešto što je bilo samo ovde 90 i sve su mafijaši ...pa napolju isti ti mafijaši i održavaju sve te zvezde i zvezdice tako da je ovo samo prepisano ali za nas Balkance to se mora primeniti na ovom stilu muzike.
Kako na zapadu deca odrastaju ,sve su kulturna i opbrazovana uz one repere koji svaki ima po nekoliko godina robije i ko zna koliko duša na savesti ...to je današnji stil života
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyČet Okt 24, 2013 8:04 pm

promaja ::
Pa Deni ,svako vreme nosi svoje breme ...i naši stari nisu voleli elektronsku muziku(kako su oni govorili)za njih je to bilo zlo ,a i Dugmići su se uživeli pravo pa i oni krenuli sa drogom ko i rokeri njihovi idoli...nije to baš bilo malo trave ,trebao si čitati njihove prave izjave posle pa bih shvatio gde su krenuli ...a i Aca lUkas je sa drogom počeo kao roker ,tako da to nije nešto što je bilo samo ovde 90 i sve su mafijaši ...pa napolju isti ti mafijaši i održavaju sve te zvezde i zvezdice tako da je ovo samo prepisano ali za nas Balkance to se mora primeniti na ovom stilu muzike.
Kako na zapadu deca odrastaju ,sve su kulturna i opbrazovana uz one repere koji svaki ima po nekoliko godina robije i ko zna koliko duša na savesti ...to je današnji stil života
Naravno ,ja ni ne kažem da svako vreme i muzika nema uticaja-i to uglavnom ,lošeg .
Misliš da mi nismo  rasta  uz "Flojde" iz lokali pivčinu uz "Parple" ?
Jašta smo ...nego ,trave bilo slabo ,a da si ušao kao balavac u lokal ,pa zatražio neki alkohol ,dobio bi iza ušiju .
Nego ,u samouslugu ,kao da nabavljaš za kuću ,bocu -pa u park, na grupno cirkanje i tamburanje . Dok ne dođe pandur pa razjuri "kosijanere" .Ali se cenila kvalitetna muzika .
Ismevali smo one što slušaju "glam rock" -priznavao se samo simfo i jazz rock .A narodnjaci ? Nikada !
A nema te škole ili kuće -koja je bila važnija od koncerta ove ili one grupe -taman bio u Sarajevu ili Ljubljani .
Ako zbog toga treba pobeći ili da te izbace iz kuće -bez razmišljanja .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyPet Okt 25, 2013 12:55 pm

Jedino turbo,,,,ubija sive celije hahahahahahahahahahahahahahhahaha
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyPet Nov 08, 2013 5:01 am

Pa eto kako mi ovde prolazimo sa muzikom ,sto se onda pitamo da li utice na mlade...pa i mi smo bili mladi ,pa ja kako znam u moje vreme se slusalo sve sto se slusa i danas (ima i nekih dodataka poput DIVE,CECE,Boki13...i jos nekih...ali i onda se slusao Toma ko i danas,Azra i onda i sada,Mitar jos uvek ,Saban il Zorica,,,,Parni valjak,Crvena jabuka....sta smo dobili novo sem turbo folka sto se svi kace ...pa imamo one sto ti bubrege odvale sa basovima,repere,razne pokusaje da se izvedu narodnjaci na stub srama ali u svoj toj ceznji za njjihovim unistenjem pola tih rokera svira il pise pesme il muziku za njih....i onda pricamo da li utice --NEGO STA DA UTICE,SVE ZAVISI NA KOGA KAKO....
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptySub Feb 08, 2014 8:26 pm

Evo jednog teksta koji je više nego jasan -kakve "poruke" se danas šalju mladima ,kroz muziku .

__________________________



U šta su se pretvorile ljubavne pesme: Od svilene maramice do đona u glavu


08. 02. 2014. 09:16 |
Sonja Martić |

U neka normalnija i manje turbulentna vremena, patnja zbog izgubljene ili neuzvraćene ljubavi imala je, da kažemo uzvišeni smisao iz kog su proistekla neka vanvremenska dela književnosti, filma i muzike.
 



I put oporavka bio je jednostavan: patiš dok ne preboliš, ako uopšte preboliš. U zavisnosti od preferencija, tuga se lečila uz maramče svileno suzom zaliveno ili glupave, prazne dane i život kao po kazni. 
 
A onda, naporedno sa medijskim fanfarama oko raskida poznatih, iznošenjem "prljavih" detalja, veličanjem veza u kojima je jedan partner već u braku ili dosta stariji otvorio se bizaran prostor.
 
Prostor u kom se tuga pretvorila u agresiju, a patnja u psihopatologiju. No, krenimo redom.
 
ZA DAMU - VINJAK!
 
Odvajkada se u našem lirskom folkloru pominju litre i litre vina, a sve zbog stare, nesrećne, ili izgubljene ljubavi. A onda su ženski interpretatori odlučili da podignu dramatiku svojih dvotaktilnih pesama, i u njih ubacili votke, sangrije i koktele. Davno je Gaga Mirković kulturno provukla refren "Dušu si mi opio, srce si mi slomio", međutim, čak ni tadašnji najcrnji prognozeri budućnosti nisu mogli ni da sanjaju stihove "mešam piće a kad pomešam mladiće nikad ljubav ne mešam u to". Da, takva pesma postoji!
 
LJUBAVNICA, NEKAD SRAMOTA, DANAS TITULA
 
Hajde da ostavimo po strani moral kao nemerljivu kategoriju pošto njegovo tumačenje zavisi od epoha i intelektualne klime. Niti ćemo ulaziti u to šta je manje dostojanstveno, biti "druga" ili prevarena. Svakom je svoja muka najveća, stoji, ali, treba li se time hvaliti na sva usta?
 


 
"Druga ga miluje, on za njom luduje, a moje srce usamljeno za njim boluje", pevala je svojevremeno legendarna Silvana Armenulić, da bi tridesetak godina kasnije došlo do zapomaganja i preklinjanja stihovima "Devojko veštice, srećnice i grešnice, vrati ga, volim ga, jer ljubav nema granice". Ni granice ni dostojanstva, sudeći po izvedbi Ražnatovićke. Pomenuta interpretatorka je inače uvela manir "puzim i klečim sa sve nalakirani nokti dok mi suze padaju na parket" stihovima "prođi sa mnom kroz crveno", "a sad mi daj njen broj da 'mesto tebe ja raskinem sa njom", "pazi koga biraš za ulogu žrtve, rešićeš se mene samo preko mene, mene mrtve". 
 
Vrhunac psihopatologije svakako je dostignut refrenom "dok mi u trenutku žara tvoja burma kožu para" posle kog, što se kaže, "nema dalje". Pesmu izvodi Svetlana Seka Aleksić, inače društveno odgovorna osoba čije moralne pouke prenose mnogi mediji, humanitarni radnik i veliki vernik. Malko se kosi opevanje avanture sa oženjenim muškarcem i moralisanje, ne?
 
UZ ALKOHOL UZEĆU I TABLETICE, A ONDA ĆU JA TEBE DA PREVARIM!

"Ne pomažu tablete ni sav alkohol" poručuje Ana Nikolić svome Miši i hiljadama devojaka koje je slušaju, dok se komšinica Severina Vučković sa nevernim muškarcem obračunava kako "pametnije" nego prevarom, "jer ti bio si dno, varao me sa sto, sada gledaj me i pati, s drugim sve ću ti vratiti". Da, da, baš će ga zaboleti, kako da ne!

Sa mnom spavaš druga ti je maskarada kukavice!
Sada na stranu ironične interpretacije stihova koji su očigledno nastali iz podrobnih marketinško-demografskih istraživanja a ne umetničkih pobuda, koliko oni zaista menjaju našu svest i stavove?
 
PAZI KOGA SLUŠAŠ

Sve ono što percipiramo na određeni način stvara našu sliku sveta i stvarnosti. Ako ste redovni čitatelj crne hronike neminovno ćete u jednom trenutku ubediti sebe da živite u veoma opasnom svetu kriminala i obesti; ako čitate maliciozne komentare na portalima verovatno i sami ljudima iz okoline dajete pogrdne epitete; ako "gutate" tužne priče i tuđe nesreće gotovo je neverovatno da ste vesela i opuštena osoba. 
 
A ako se prepoznajete u navedenim i sličnim stihovima onda je gotovo nemoguće da ćete naći ljubav koja će vas činiti zadovoljnim. Ne mislimo ovde da treba da zapušite uši kada čujete ovako nešto, naprotiv, izloženi smo muzičkom teroru na gotovo svakom koraku. Samo ne treba da se poistovećujete sa "ženom kraljicom i mučenicom koja pati jer je partner vara sa zakonitom suprugom te će iz obesti da obuče najlepšu haljinu, ispije svu žestinu iz kuće i ode u grad da mu napakosti sa nekim duplo mlađim".

Uostalom, zato je većina pesama napisana u prvom, a ne trećem licu. Da se prepoznate.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyPet Jun 03, 2016 6:00 pm

Primer kako treba muzikom uticati na ponašanje omladine stiže nam iz osnovne škole "Radoje Domanović" .Rock*nroll praše zajedno ,u istom bendu -đaci ,nastavnici i sam direktor (gitara ) 
Svečanost povodom kraja školske godine .
A da bude zanimljivije -za bubnjevima je -veroučitelj! 
Dakle ,može i bez besomučnog pijančenja uz "trubače" ,nadzor nastavnika je prisutan , a ne košta roditelje baš ništa . 
Lepo videti .  

[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 EmptyNed Avg 20, 2017 8:04 am

Utiče ,itekako ,a u ovoj kombinaciji -baš ovako "utiče" . 

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?    KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
KOLIKO MUZIKA UTIČE NA PONAŠANJE OMLADINE ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Filmska muzika.....(muzika iz serija)
» Duhovna Muzika
» SOTONSKA MUZIKA ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: TINEJDŽER /ADOLESCENT KLUB-
Skoči na: