DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Vunene čarape - mmmm, tako tople :))

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) Empty
PočaljiNaslov: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 7:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jesen je na pragu, a uskoro ce i zima.
Za neke seljacki stil, za neke modni trend,za sportiste prava stvar, nosite li ih, i sta mislite o njima?

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:08 pm

Vunene carape, solja caja, i parce hleba sa pekmezom..mmmmmmmmm, sto VOLEEEEM! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 39
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:17 pm

Ijaooo al' se to nosi u moje selo tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975
Carape ne nosim,ali zato nosim priglavke?
El' mogu one pod ovu temu ili ce sonia da ih odvoji?

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:20 pm

bosankaa ::

CE GI uglavimo nekako, aj! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:28 pm

sonia ::
bosankaa ::

CE GI uglavimo nekako, aj! [You must be registered and logged in to see this image.]

E ziva mi ti...to volEm...cu stavim koju mustru i alat s kojEm se plete...mozda bude koja zenica vrijedna pa isplete sve saS natpis Danubius forum...
To bi bile unikat!

Cista runska vuna!

Nazad na vrh Ići dole
popovac

popovac

Godina : 52
Humor : znam i ozbiljan se nasmijati
Datum upisa : 26.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:40 pm

Moja komšinica hoću reći( susjeda ) kaže mi da ona nosi od "runo " vune čarape?
Ja kažem da se ukupna količina vune sa ovce zove runo ! Posvađasmo se ! evo vi odlučite šta je istina :
komšinica u "runo "čarapama "

i runo od ovce

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 9:55 pm

Nemam naviku i ne nosim .Nije da nemam , znali su pacijenti donositi , no to mene grebe i ne znam uz cega se moze nositi ?Tako da su "negde " u ormarima .
Priglavke sam dobio od bosanske rodbine , to mi je opet "klizavo" ...

U sustini, zaista nisam ljubitelj ,no one zime 90 tih ,u vojnickim cizmama nista nije pomagalo, nego to . Čak ni one "termo" .Cela somborska motorizovana brigada je bila u tim belim štrikanim čarapama i rucno pletenim vunenim kapama .
Doduse....kada su se skinule cizme....mogla je mirno i gas maska [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyUto Sep 21, 2010 10:14 pm

Несуђени српски бренд. Константним вишевековним грејањем ногу старих српских сељака, одржале су се и до дан-данас. Плету се традиционалним техникама наших бака, а масовно се користе зими. С обзиром да многи људи потцењују вунене чарапе, дају им ''сељачку'' конотацију и исмевају им се (и ако их радо носе) у нашој... земљи једно такво културно богатство остало је у сенци. А верујте, многе друге државе би тако нешто одавно заштитиле и брендирале.

I da, na severu Evrope uvek su u trendu. Norvezani, da ne idem dalje, su od vunenih carapa napravili kult. Dodje Norvezanka u posetu, skine cizme, ispod skida vunene carape i stavlja ih u torbu. Obucice ih opet kad krene. Oni dosta pesace tokom cele godine, a zimi je vunena carapa zakon. Deca u skolama, nose vunene carape, niko ne unosi obucu unutar ucionice. Devojke ih nose sasvim dugacke, do iznad kolena, preko helanki... Ma, svaka im cast, i sve umeju da pletu, uce ih jos u skolama. A ne kao mi, najlonke, pa se - Smrzla ko p..piiip..... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptySre Sep 22, 2010 3:04 pm

Ne nosim..Previše griju ,pa mi nisu potrebne..
Najviše volim zimi bosa da hodam..Papuče su uvek tu negde.Samo ne na nogama..
Ali čarapke su lepe i kao modni trend..Možda kad me ophizde neke godine,počnem i da nosim...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptySre Sep 22, 2010 9:19 pm

Nose ih i ovako mladi. Ima i drugih varijanti, ali bitno je da greju noge, a i moderni su.

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptySre Sep 22, 2010 10:00 pm

E sonia..bas tako...mladi ih sada nose preko cizama i izgledaju skroz zanimljivo.Kod nas su se zvale stucne.Sjecam se mama ih je plela meni i sestri i sa strane su bile one bombice...A danas to noci moja kcerka :))

Nazad na vrh Ići dole
hator
Riznica tajni
hator

Datum upisa : 05.09.2010

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptySre Sep 22, 2010 10:07 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]Ove bi mi bas odgovarale
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta

Godina : 61
Datum upisa : 06.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyČet Sep 23, 2010 8:45 am

Obožavam vunu, jer je ona jedini prirodan materijal koji ne podleže komplikovanim tretmanima, u vunu se ne uvlače grinje i druga "gamad", pa je dovoljno samo ih svakodnevno provetriti, a prati najbolje ručno i to tek onda kada je prljavština vidljiva. Zimi nosim "priglavke" (šuše, zepe...), jer je laminat hladan, kao i keramičke pločice...
Volim obične, koje u Su na buvljaku koštaju 400,00 RSD.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 6:55 pm

Moze u obzir da dodje i tanja vuna...samo da je toplo... [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 7:21 pm

Ala greju! tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 7:35 pm

Vunene čarape su efikasne samo u kombinaciji sa drugim detaljima koje vredne pletilje odrade.

Sva ta umetnost se u našim selima proslavlja kao RUČNI RAD i obično je prati slava seoskih pofaljivanja:

Naprcak!

Vid' ti Mare.... bila vična i u ručnom radu.
Svaka čas'! tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 7:59 pm

cojle bre tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975 tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 933166

Ja nosim vunene čarape po kući, ništa toplije od njih. Nosim ih na bosu nogu. Imam i popke (priglavke) ali mi više prijaju i greju nogu čarape. Ne umem da ih pletem ali ih kupujem, na pijaci su od 150,00 - 200,00 dinara par.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 8:06 pm

cojle ::

Ala greju! [You must be registered and logged in to see this image.]

Sto se nisi izdepilirao kad se slikUJES , vec? [You must be registered and logged in to see this image.] Vid' kako je bledunjav [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 8:12 pm

slatkicass ::
cojle bre

Ne umem da ih pletem ali ih kupujem, na pijaci su od 150,00 - 200,00 dinara par.

N'umem da pletem al umem da nosim! tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975

Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass

Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 8:15 pm

Da!! N'umem da štrikam čarape! Puloveri i džemperi mi ležu, al čarape nikako migg
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 8:18 pm

Sto se nisi izdepilirao kad se slikUJES , vec?

Ne šišaj ga dok te greje! tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) 900975

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPet Jan 14, 2011 8:21 pm

cojle ::

Sto se nisi izdepilirao kad se slikUJES , vec?

Ne šišaj ga dok te greje! [You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.] Jok , more, al' volim da cupnem, vuna je to [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPon Sep 19, 2011 12:09 pm

Samo da priupitam el su spremne vunene carapke a?

Ja bome svoje priglavke sve oprala da onako mirunu i da su spremene pa kad zatrebaju :girlcool:

Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily

Godina : 24
Datum upisa : 12.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPon Sep 19, 2011 3:38 pm

Imam ih, no ne pamtim kada sam ih obula.. a u stanu bude i zimi tako toplo da luftiramo svaki cas.. tako da kada smo unutra nosimo letnju garderobu, tek kada treba napolje ondaK se umotavamo u debelo..
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) EmptyPon Sep 19, 2011 5:23 pm

Ma Lily ni ja ih ne nosim,niti ih kome dajem da obuje...uvijek cu ponuditi papuce hehe,ali eto...to me valjda podsjeca na to "odakle sam" ...mada ni tamo odakle sam malo ko ih nosi.
Sve se bre pogospodilo pa ima i grijanje,pa eto priglavci i carape i ne trebaju...

A da...moram reci i ovo...ko god nam je dosao u goste (od stranaca) pozeljeli su da to imaju kao suvenir iz Bosne hahaha ...po neko jos i bardacic,plosku,mlin za kafu,tamburicu itd...ali carape su No1 zubbb

Tako da ako bude prilike i ko od vas mi dodje u goste...da znate da vas cekaju carape ili priglavke (ovo drugo ce prije biti) smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Vunene čarape - mmmm, tako tople :))   tako - Vunene čarape - mmmm, tako tople :)) Empty

Nazad na vrh Ići dole

Vunene čarape - mmmm, tako tople :))
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNE NOVOSTI I LUDOSTI-
Skoči na: