DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Rodna ravnopravnost - pro et contra

Ići dole 
+8
Diplomirani Duduk
Mima65
Astra
AstrinaKomsinica
Kijara-brm
Danubius
determinanta
REVELIN
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
REVELIN

REVELIN


Location : nedostižna
Humor : osmehom razbijam.... valove
Datum upisa : 27.08.2010

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyUto Sep 28, 2010 7:11 pm

First topic message reminder :

Neizbežna tema u današnjem vremenu.
Da bismo napravili razliku izmedju termina ravnopravnost polova i rodne ravnopravnosti,kratko podsećanje:

Pol - biološka kategorija koja se odnosi na biološke razlike izmedju muškaraca i žena,odredjena rodjenjem,trajne i univerzalne - nepromenljiva.

Rod - društvena kategorija,nametnuta pripadnicima jednog i drugog pola
odredjivanjem,društvenim konstruisanjem rodnih uloga - promenljiva.
Nazad na vrh Ići dole
http://sestreposrcu.serbianforum.info/portal.htm

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySub Jun 10, 2017 7:21 pm

Danas je međunarodni Dan rodne ravnopravnosti .Zanimljivo ,da nisam primetio da su mediji to nešto pa "propratili" ? 
Saznao sam na FB od Peđe Cybera koji kaže:Povodom ovog dana lokalni market u Krčedinu daje ženskim mušterijama 11 % popusta na svu robu koju kupe .
Lepo da se neko u Srbiji setio ,ali mi ne bi bili "mi" da nismo malo "čudni" ? 
Ne 10 ,ne 15 ili 20 % -oni daju 11 . Pa gde nađoše 11 ???  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySub Jun 10, 2017 7:31 pm

11 je simbol zenskih nogu....cccccc Dany....ja sam iznenadjena da ti to promaklo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySub Jun 10, 2017 10:41 pm

Astra ::
11 je simbol zenskih nogu....cccccc Dany....ja sam iznenadjena da ti to promaklo.
Što meni ....ali promaklo i Cyberu ?
Zaista nisam to znao ,učiš dok si živ .
Ispade lokalni piljar iz Krčedina bolji poznavalac simbola . smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyNed Jun 25, 2017 12:33 pm

Naoko -teška nepravda ,kršenje "rodne ravnopravnosti ". 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Objašnjenje je vrlo jednostavno -muškarci u ovom slučaju rade noćnu smenu ,kada izmili sav kriminalni ološ ,dakle ,tih 4000 su im "nadnica za strah" . 
A kada pogledate obe "plate" - beda ,i ako ste žensko ,i ako ste muško .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySre Okt 25, 2017 4:12 pm

Još jedan primer rodne ravnopravnosti : 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Znači -karakterizacija pojma je potpuno rodno ravnoravna . gorepost

E sad ,što u slučaju pola ,kada su žene u pitanju , smo (biće ,maliciozno ) malo iscrpniji u "pojašnjavanju" ,druga priča . spite
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPet Nov 24, 2017 6:50 pm

Švedska hrišćanska crkva je uvela novi pravilnik (umesto onoga iz 2000 -te ) koji nalaže da se zamenica muškog roda vezana za Boga ,izbegava .
Tako je u Švedskoj Crkvi, Bog sada samo -Bog ,ni muškog ni ženskog roda . 
Koliko je ova crkva rodno ravnopravna ,govori sledeći podatak : 
"Sinod" ove crkve ima 125 žena i 126 muškaraca ,a 45 % sveštenstva su žene . 
Ostale "crkve" (za nas zanimljive ,SPC ,Katolička ,i Islamska zajednica ) će ovaj stepen da dostignu -nikada . Ako nisu za 2000 godina napravile nikakav ustupak ženama -neće ni nadalje . 
Tu se mantijaši svih boja slažu -žene ,sikter .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPet Nov 24, 2017 8:27 pm

U CH ima zena svestenika....to sam vidjela davno i bilo mi cudno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPon Jul 30, 2018 11:56 am

Poznato je da da se za muškarce koji nisu previše "obdareni" posprdno kaže "Mali ,ali tehničar" .
Po rodnoj ravnopravnosti...da li je onda ok kazati za žene sa malim sssss da su "tehničarke" ? spite
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPon Jul 30, 2018 12:09 pm

Danubius ::
Poznato je da da se za muškarce koji nisu previše "obdareni" posprdno kaže "Mali ,ali tehničar" .
Po rodnoj ravnopravnosti...da li je onda ok kazati za žene sa malim sssss  da su "tehničarke" ? spite

Pa sad, ne bih ja to baš tako poistovjećivala, doduše, zavisi ko šta voli.
Elem, ako i hipotetički uzmemo u obzir da se radi o istoj stvari ok je kazati, ali u oba slučaja se radi o kurtoaznoj utjehi. zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPon Jul 30, 2018 12:48 pm

justicija ::


Pa sad, ne bih ja to baš tako poistovjećivala, doduše, zavisi ko šta voli.
Elem, ako i hipotetički uzmemo u obzir da se radi o istoj stvari ok je kazati, ali u oba slučaja se radi o kurtoaznoj utjehi. zubic
Imam ja još toga . zubic
Počešće žene za kakvog muškog koji nije obdaren visinom znaju reći :picopevac .
Šta su onda niske žene -kurcokokoši ? zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPon Jul 30, 2018 12:58 pm

Jbg ja ne znam da je nizak čovjek picopevac. Po meni je picopevac neki istina pomalen,nakinđureni drekavac. Znaš ono, malen, nakinđuren, "hajpametniji" i vazda najglasniji. Ko oni mali pjetlići, malen, nemaš ga šta vidjeti, ali stalno se nešto šepuri.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPon Jul 30, 2018 9:10 pm

justicija ::
Jbg ja ne znam da je nizak čovjek picopevac. Po meni je picopevac neki istina pomalen,nakinđureni drekavac. Znaš ono, malen, nakinđuren, "hajpametniji" i vazda najglasniji.  Ko oni mali pjetlići, malen, nemaš ga šta vidjeti, ali stalno se nešto šepuri.
Malo se zezam kroz temu .  zubic  Sa jedne strane ,žene jesu ostvarile punu rodnu ravnopravnost (kako gde, naravno ,i naravno da je onaj "procenat žena na rukovodećim mestima" u Vladi i državnoj upravi malo "veštački " ,zna se čija je "zadnja reč" i ko odlučuje ,ali ,recimo ,u mojoj firmi nijedna žena ne može da kaže da je diskriminisana ili "skrajnuta" zato što je žena -naprotiv)
"Doktor" i "doktorka" (ma šta bilo pravilno ) su potpuno izjednačeni ,i meni je malo smešno kad čitam da su žene "slabije plaćene za isti posao" . Plaćeni su isto i rade isto radno vreme .
Cela ta priča je malo deplasirana ,kada pogledamo koliko žena u stvari "drma svetom" ,direktno ,ili preko svojih muževa -marioneta .
Sve je to džabe u zemlji apsurda ,gde je nasilje nad ženama na nivou srednjeg veka ,i gde dobar deo muževa može da kaže u društvu "ćuti ,glupačo ,šta ti znaš "-iako je "glupača" obično duplo više obrazovana od njega . Dok šamar rešava raspravu ,jer na to "muž" ima pravo -dotle nikakve "rodne ravnopravnosti" ,u suštini .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyPet Maj 28, 2021 8:10 am

Odosmo u krasni kurac. Vujaklija će da se  dopuni sa novim rečima. Srbija u odnosu na Hrvatsku ne zaostaje po pitanju imbecilnosti u smislu novih reči.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2021 9:09 pm

To su rešili naši najbolji "stručnjaci za jezik" iz SANU .
Rodna ravnopravnost,ok ...ali meni "pilotkinja" ,"advokatkinja",." ekonomkinja"i sl zvuči malko rogobatno.

Kao da uvažena gospoda iz SANU malkice smišljaju neki "novoSRBski" ,po ugledu na "novohrvatski " .

Ali su oni dokoni (dok neko ne zatraži opet kakav "Memorandum" -ne bi li opet doprineli "srBskoj stvari" )
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2021 10:02 pm

Zamišljam facu mog Profesora Srpskohrvatskog i književnosti, pokojne Dušanke, da vidi ove nazive zanimanja. Onog ko bi je oslovio sa Profesorka ili Profesorice bi poslala na popravni iz mesta. Profesor je titula i nema rod. Uostalom šta kaže rodno senzitivan jezik šta bi bilo ispravno Profesorka ili Profesorica? Ili će da izmisle Profesorinjku?










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptyUto Jun 01, 2021 10:27 pm

ZoxZoja ::
Zamišljam facu mog Profesora Srpskohrvatskog i književnosti, pokojne Dušanke, da vidi ove nazive zanimanja. Onog ko bi je oslovio sa Profesorka ili Profesorice bi poslala na popravni iz mesta. Profesor je titula i nema rod. Uostalom šta kaže rodno senzitivan jezik šta bi bilo ispravno Profesorka ili Profesorica? Ili će da izmisle Profesorinjku?
Ma jel* ti to sumnjaš u umnost naših Akademika ?
(ja decenijama sumnjam i u njihov zdrav razum ,ali ja to uvek tako ,"begečki Nanan "(rodna ravnopravnost i za muške )

Biće da više niste forumašice -nego forumaškinje ? zubic
Forumaš -Forumaškinja (po novom ) ? ludismeh
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySre Jun 02, 2021 8:56 pm

Ženski kriminalac se sada zove "kriminalica" , a ženski ubica "ubičica" ?
E jest* rodna ravnopravnost ...sprdačina ,pre svega sa ženama .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 EmptySre Jun 02, 2021 9:25 pm

Danubius ::
Ženski kriminalac se sada zove "kriminalica" , a ženski ubica "ubičica" ?
E jest* rodna ravnopravnost ...sprdačina ,pre svega sa ženama .

ludismeh  Ova ubicica me zasmeja.. Ta rodnost nam je krucijalno pitanje za opstanak od bede, diktature i ostalih propratnih zaraza. Evo  da mi crkne javna izvrsiteljica ako lazem... ludismeh

ZoxZoja likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rodna ravnopravnost - pro et contra    Rodna ravnopravnost - pro et contra  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Rodna ravnopravnost - pro et contra
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» (Intimna ) DEPILACIJA-pro &contra

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: DRUŠTVENE NAUKE :: SOCIOLOGIJA-
Skoči na: