DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Politička dešavanja- Republika Srpska

Ići dole 
+11
el_vibrador
Gothic
debilko
Astra
Kica/Praja
Danubius
bosankaa
popovac
cojle
Smiljan01
sonia
15 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Okt 15, 2010 10:18 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Sep 26, 2016 7:47 pm

Sve osim Dodika na srpskoj političkoj sceni vaskolikog srpstva je protivprirodni blud. Nisam oduševljen sa Dodikom lično, ali je jedini iole normalan. Jedini ne kolaborira sa neprijateljem. I upravo oni koje su mnoge u istoriji sudili za kolaboraciju, danas vode "viskoku politiku", a to je samo drugi naziv za istu stvar. Ko god spomene zapad i Ameriku kao prijatelje je čist ljotićevac i to je istina, a može se nazvati kako god hoćete. Ko su to naši neprijatelji. Amerikanci su više razorili Srbiju nego Hitler, zašto bi sa njima bilo poželjno sarađivati a sa Hitlerom to nije bilo. Sreća da mi nacionalisti imamo bar jednog normalnog čoveka (ne kažem pametnog, kvalitetnog), ali normalnog.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Sep 26, 2016 8:53 pm

John Doe ::

Stručnjak, ne lupetaj.

rasta
Pošto ovo nisam video ,da te poslednji put upozorim na osnovna pravila ponašanja na ovom forumu (i na svim drugima ) 

1. Ako se ne slažeš sa napisanim -iznesi svoje argumente "protiv" (kao što rade drugi ljudi koji se eventualno apsolutno ne slažu sa nečijim mišljenjem ) Onda imaš pravo da daješ "epitete" ,i to samo u slučaju da su tvoji argumeti  validniji .Ovo ad hoc vređanje svakoga redom ,bez ijednog kontraargumenta ili pojašnjenja se više neće tolerisati .Pogledaj svojih stotinjak "postova" unazad -sem kopiranja šta kaže Nemanja Cvijetić, "tekstova koji su se svideli" i iracionalnih vređanja ili "komentara" od tri reči koji nemaju ama baš nikakve veze sa temom -nigde nema nekog tvog ličnog mišljenja ,stava ili validnog argumenta kojim bi temu propratio ? 
Za čega si onda ti pa ,prijatelju -"stručnjak" ,na osnovu čega namećeš neku svoju visoku "inteligenciju" ,"informisanost" ,"znanje" ? 
Na osnovu vrednosti napisanog -sigurno ne . 
2. Ja tebi ne delim epitete ,dijagnoze ,niti zalazim u analize kako živiš ,razmišljaš ,koliki ti je stepen inteligencije ,ili šta je tvoje versko ili političko opredeljenje . Ti sebi dopuštaš da "sa visoka" takve stvari serviraš svakome ko ti se ne dopada ,ili ti se ne dopada šta i kako napiše .Ti to pravo sebi uzimaš ,i to ne samo kada sam ja u pitanju . 
Dakle -vređaš ,daješ dijagnoze ,odmeravaš tuđi stepen inteligencije .Na osnovu kojih kvalifikacija ,da nisi psihijatar ,psiholog ,sociolog ,ili tako šta ,pa da nastupaš sa "profesionalne tačke gledišta" ? Koliko ja znam -nisi .
Prema tome -više te neću upozoravati . 
PO TEMI : 
Ja svoje stavove branim i obrazlažem ,a potkrepljujem argumentima koji često nisu moji ,ali pripadaju opštepriznatim autoritetima .
Za razliku od tebe ,ja pratim i OBN ,i BN i još poneke televizije sa prostora na kojima živiš ,te sam naglasio da što sam napisao ,nije samo moje mišljenje ,nego i mišljenje ljudi koji su sa tih prostora ,a usput su i politički faktori u Srpskoj . 
Da si gledao poneku emisiju danas pre podne -znao bi o kome i čemu govorim . 
Niko tebi ili bilo kome nije osporavao pravo na referendum (što si verovatno kao novonaseljeni građanin Srpske uredno ispoštovao ) nego sam konstatovao ono što su rekli i drugi lideri političkih partija u Srpskoj ,da je termin održavanja iznuđen i loše odabran na inizistiranje samog Dodika ,a u direktnoj su vezi sa održavanjem lokalnih izbora ,dakle sticanju političkih poena za sebe i svoju partiju. I bez referenduma je bilo jasno da je postignut politički konsenzus oko refrendumskog pitanja ,kao što i nije bilo upitno raspoloženje naroda u Republici Srpskoj .
Republika Srpska je po Dejtonskom sporazumu konstitutivni deo federacije BiH ,te po tome podleže svemu što piše u tom dokumentu ,kao što je za ustavno -pravna pitanja nadležan Ustavni sud BiH . 
Taj sud je sastavljen od ljudi iz sva tri konstitutivna naroda (po dvoje ) + 3 pravna eksperta koje je odabrala ,da tako kažemo "međunarodna zajednica" . Odluke tog suda važe za sve entitete ,a koliko je meni poznato ,dvoje srpskih sudija (Miodrag Simović ,Zlatko M Knežević ) nisu "nadglasani" ? 
Dakle -niko ne osporava pravo bilo koga na referendum o bilo čemu ,nego se ovde radi o više presedana koji mogu da izazovu velike probleme u BiH .9 januar je Stevandan ,dakle verski praznik . 
Spisak državnih praznika u BiH obuhvata i verske praznike svih konfesija ,i tako je pravljen da nikoga ne "ošteti" Postoji procedura kojom se eventualno proširuje spisak na zahtev nekog entiteta ,a to nije referendum 
Da skratim -referendum u Srpskoj može da otvori celu seriju referenduma drugih konstitutivnih naroda ,i to o daleko opasnijim temama ,o tome se govori u gotovo svim komentarima ,ma sa koje strane dolazili .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Sep 26, 2016 10:31 pm

Nema potrebe za teškim riječima, pričati se može i bez toga, naravno kao što nema potrebe ni za provokacijama brdski
Kao prvo: u Aneksu četiri član 1. tačka 3. Dejtonskog sporazuma stoji:"  3. Sastav. Bosna i Hercegovina će se sastojati od dva entiteta: Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske (u daljem tekstu "entiteti"). Što će reći da je Bosna i Herceovina naziv zemlje. Federacija Bosne i Hercegovine je jedan od entiteta (logičan zaključak zbog čega se taj entiet zove "federacija" je zbog kantonalnog uređenja tog dijela Bosne), što se nikako ne smije poistovjećivati sa nazivom čitave zemlje, te samim tim Republika Srpska nije sastavni dio Federacije Bosne i Hercegovine nego Bosne i Hercegovine.
Kao drugo, lideri svih srpskih političkih partija u Republici Srpskoj su glasali za referendum i to ni jednog momenta nije bilo upitno, kao što su i svi do jednog izašli na taj isti referendum kao što su se i fotografisali i davali izjave nakon glasanja uz izuzetak Mladena Bosića lidera Srpske demokratske stranke (SDS). Da li je referendum iskorišten u predizborne svrhe ili nije, neću ništa da kažem iz prostog razloga što kad je politika u pitanju stvarno više ni sama nisam sigurna šta je tačno a šta ne. Vrijeme će pokazati pa ćemo vidjeti. Primjera radi: u mojim malim Loparama SDS je na vlasti od kako je krenuo višepartijski sistem - znači od 90-ih. U cijelim Loparama ni na jednom jedinom mjestu nije bilo ni jednog plakata, transparenta, letka, flajera...bilo čega čime bi se građani pozivali na referendum (ali zato izbornih plakata koliko ti duša hoće). Glasačka mjesta su juče ujutro u sedam bila otvorena kao što su otvorena na svakim izborima. Mještani većinom gledaju BN televiziju koja je totalno opoziciona televizija (uglavnom naklonjena SDS-u), pa je uprkos tome izlaznost na referendum bila preko 55 % što nije slučaj ni na jednim izborima do sada koliko ja znam.
Dalje, što se tiče vjerskih praznika oni su vjerski, ali ne i državni. Primjera radi, do prije godinu dana ja sam tražila slobodne dane za slavu na ime vjerskog praznika i to sam se pismenim putem obraćala poslodavcu i imala sam dva plaćena radna dana na ime vjerskog praznika (to se odnosilo na slavu ili ako su mi potrebni dani za radi vjerskog obreda za koji mi je potrebno odsustvovanje sa posla). Obzirom da radim državnoj a ne entietskoji instituciji takav isti zahtjev sam pisala i kada se radi o Božiću ili Vaskrsu. Moje kolege koje su islamske i katoličke vjeroispovijesti (ili neke druge) na taj dan rade. Oni takođe imaju pravo za svoje praznike na slobodne dane. Božić, Vaskrs i Bajram su plaćeni izostanci, dok je izostanak za slavu neplaćen. Istovremeno, oni koji su zaposleni u republičkim institucijama ne pišu nikakve zahtjeve, za njih se podrazumijeva da ne rade Božić, Uskrs, Bajram. Isto je i u FBiH. Mi nemamo iste ni entietske praznike, u Federaciji BiH slave 1. Mart kao dan nezavisnosti, mi to ne slavimo, mi slavimo 9. januar, u FBiH slave 25. novembar kao dan državnosti, mi slavimo 21. novembar, nova godina, 1. maj, 9. maj slavimo podjednako. Što se tiče toga da je 9. januar Sveti Stefan, to jeste, ali nije tako rijedak slučaj i da je 1. maja Vaskrs, da li to onda znači da ne treba da se slavi 1. maj? Dodala bih još da se taj isti 9. januar slavi već 20 godina i tek sada je nastao problem i to zbog toga što je Bakir Izetbegović (u izbornoj godini) potegao to pitanje. Da je htio da izbjegne referendum sigurno to pitanje ne bi potezao baš sada. I tačno je, jeste opasno potezanje referenduma, ali isto tako se odgovornost ne može tražiti samo na jednoj strani.
Što se tiče preglasavanja u Ustavnom sudu BiH, ne može se reći da nije bilo preglasavanje. 2 bošnjaka, 2 hrvata, 2 srbina, i 3 stranca. Teško da se dvojica srpskih sudija sami (pa čak i uz dvojicu hrvatskih) mogu za išta izboriti.
Inače, da, tačno je da ne sprovođenje odluka Ustavnog suda predstavlja krivično djelo, ali nije baš ne razmisliti i onih 89 odluka tog istog suda koje nisu sprovedene i zbog čega nikada niko nije odgovarao, čak nije pozvan ni na informativni razgovor. Jedna od takvih odluka je i "Sejdić-Finci" koja ni do dana današnjeg nije provedena, a koja je donešena nakon što Sud u Strazburu donio odluku a Ustavni sud dužan da je sprovede.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kad se sve rezimira i sabere dođeš do zaključka da ni ono što znaš da je ispravno više nije ispravno, da ne znaš kome da vjeruješ i kako da živiš, ali živiš jer moraš, boriš se kako znaš i umiješ. Narod je još i dobar kakav je vrh države.

Što bi rekla moj Zemo "tamo gdje prestaje logika, počinje Bosna"!
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda



Datum upisa : 22.06.2009

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Sep 26, 2016 11:15 pm

Referendum je uvek bio vrhunac demokratije, a svako ko je protiv referenduma, ne želi da čuje volju naroda. Znači, nema te cene zbog koje bi bilo kakav referendum bio sprečen, pa čak i da izaziva rat. Jer ne provocira rat referendum, već volja naroda u tom slučaju. Neka bude što biti mora, ali narod misli tako. I to je relanost. A guranje narodnog mišljenja pod tepih je pokazao 90-ih šta je izrodio. Upravo je sve eksplodiralo jer je narod mislio jedno, ali nije mu pružena prilika to da iskaže. Pa šta i taj Dejton? Ako narod misli durgačije i nije u skladu sa narodnom voljom, treba ga srušiti. On je bio privremeno rešenje d ase zaustavi ludilo rata. Ali sve strane moraju naučiti da se mirotvoračka politika postiže tolerancijom i uvažavanjem volje i želje drugih. Nametanje svoje volje dovodi do rata. A upravo referendum oslikava šta srpski narod misli o bilo čemu. I to je to, a sad vi ostali vidite šta će te sa srpskim narodom. Ako vam se ne sviđa, probajte ponovo da ga uništite kao što ste probali mnogo puta do sada. Ako imate mirno rešenje, iznesite ga. Ali ono mora da obuhvata želje srba. Srbi ne diraju nikog, Srbi hoće samo svoje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 3:57 am

Danubius ::

 
Meni tako izgleda (a i mnogim analitičarima ) .................... .



Odavno vec nema Alberta Anstajna. Umro je i Ivo Andric. Ni ja se nesto ne osjecam najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 7:13 am

ZIKO ::
Danubius ::

 
Meni tako izgleda (a i mnogim analitičarima ) .................... .



Odavno vec nema Alberta Anstajna. Umro je i Ivo Andric. Ni ja se nesto ne osjecam najbolje.

Kao i dotični stručnjaci na čelu sa Platonom, nešto me žulja u stomaku. Sigurno od stručnog časopisa "Alo!".

[You must be registered and logged in to see this image.]
Ima da se useru od novaca. Samo ne razumem, čemu EU?
Što se tiče Srpske, Dodik će odgovarati (Kao osumnjičeni) za referendum a to izgleda kao još jedan prst u oko. No, istorija će pokazati.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 11:50 am

justicija ::

Kad se sve rezimira i sabere dođeš do zaključka da ni ono što znaš da je ispravno više nije ispravno, da ne znaš kome da vjeruješ i kako da živiš, ali živiš jer moraš, boriš se kako znaš i umiješ. Narod je još i dobar kakav je vrh države.

Što bi rekla moj Zemo "tamo gdje prestaje logika, počinje Bosna"!
Ovo je već polemika kakvu tema zahteva (da ne kopiram ceo post ) 

Da se vratimo na izlaznost ,za koju kažeš da je velika -preko 55 % (55,7 % ) Procene iz Republike Srpske kažu da je izašlo uglavnom starije stanovništvo ,uz deo mladih  . Uzmemo li u obzir članove stranke i glasače SNSD i koalicije (DNS ,SP )  ,a njih je na poslednjem glasanju 2014 bilo preko 300 000  ,lako se dolazi do cifre od 55 % 

Kako objasniti da je najmanja izlaznost zabeležena upravo u glavnom gradu -Banja Luci (takav podatak sam našao ,ako nije tačan ,ograđujem se ,"Kolumnista" ,tekst Aleksandra Blečića ) 


Sam referendum je koštao 1,4 miliona KM (oko 767 000 eu) Koja je logika posebnog održavanja ,ako se za nedelju dana glasa na lokalnim izborima ,praviti dupli trošak ??? (ekonomista Svetlana Cenić ,Republika Srpska ) 

Jedini logičan zaključak je -promocija Mileta Ronhila i "stranke" pred izbore . 

Što se tiče naroda i iz Srpske i iz Federacije ,referendum nije promenio ništa ,niti ih previše zanima ,a što se tiče izjava političara i zaoštravanja odnosa do "ratne retorike" ,narod je jasno poručio -*ebite se ,ratujte vi ,mi nećemo (čak i sa ove strane Drine ) 

Već danas se traži način da se službenim aktima preimenuje iz Dana Republike Srpske u nešto drugo ,što će ostati istog datuma , i tu će se priča završiti ,jer niko u BiH ,a ni u "međunarodnoj zajednici" ne zna šta bi sada trebalo preduzeti ,posle održanog refrenduma .

Sve ovo nije ništa nego dizanje dimne zavese nad stvarnim ekonomskim pokazateljima života naroda i u Srpskoj ,i u Federaciji ,i niko stvarno neće preduzeti ništa ,ove razne "pretnje" ,naročito od Ustavnog Suda funkcionalno ne znače ništa ,jer ovo nije prva odluka koja se nije ispoštovala . 
Samom Dodiku pominjanje Republike Srpske kao države nakon referenduma može da donese neke jeftine političke poene ,ali da se ne lažemo ,pravi pobednik bi mogao da bude Mladen Ivanić ,koji je bio znatno više uzdržan u izjavama .
Uostalom -sve će se videti koliko u narednih 10-15 dana ,pa će slika biti jasnija .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 12:44 pm

Danubius ::
justicija ::

Kad se sve rezimira i sabere dođeš do zaključka da ni ono što znaš da je ispravno više nije ispravno, da ne znaš kome da vjeruješ i kako da živiš, ali živiš jer moraš, boriš se kako znaš i umiješ. Narod je još i dobar kakav je vrh države.

Što bi rekla moj Zemo "tamo gdje prestaje logika, počinje Bosna"!
Ovo je već polemika kakvu tema zahteva (da ne kopiram ceo post ) 

Da se vratimo na izlaznost ,za koju kažeš da je velika -preko 55 % (55,7 % ) Procene iz Republike Srpske kažu da je izašlo uglavnom starije stanovništvo ,uz deo mladih  . Uzmemo li u obzir članove stranke i glasače SNSD i koalicije (DNS ,SP )  ,a njih je na poslednjem glasanju 2014 bilo preko 300 000  ,lako se dolazi do cifre od 55 % 

Kako objasniti da je najmanja izlaznost zabeležena upravo u glavnom gradu -Banja Luci (takav podatak sam našao ,ako nije tačan ,ograđujem se ,"Kolumnista" ,tekst Aleksandra Blečića ) 


Sam referendum je koštao 1,4 miliona KM (oko 767 000 eu) Koja je logika posebnog održavanja ,ako se za nedelju dana glasa na lokalnim izborima ,praviti dupli trošak ??? (ekonomista Svetlana Cenić ,Republika Srpska ) 

Jedini logičan zaključak je -promocija Mileta Ronhila i "stranke" pred izbore . 

Što se tiče naroda i iz Srpske i iz Federacije ,referendum nije promenio ništa ,niti ih previše zanima ,a što se tiče izjava političara i zaoštravanja odnosa do "ratne retorike" ,narod je jasno poručio -*ebite se ,ratujte vi ,mi nećemo (čak i sa ove strane Drine ) 

Već danas se traži način da se službenim aktima preimenuje iz Dana Republike Srpske u nešto drugo ,što će ostati istog datuma , i tu će se priča završiti ,jer niko u BiH ,a ni u "međunarodnoj zajednici" ne zna šta bi sada trebalo preduzeti ,posle održanog refrenduma .

Sve ovo nije ništa nego dizanje dimne zavese nad stvarnim ekonomskim pokazateljima života naroda i u Srpskoj ,i u Federaciji ,i niko stvarno neće preduzeti ništa ,ove razne "pretnje" ,naročito od Ustavnog Suda funkcionalno ne znače ništa ,jer ovo nije prva odluka koja se nije ispoštovala . 
Samom Dodiku pominjanje Republike Srpske kao države nakon referenduma može da donese neke jeftine političke poene ,ali da se ne lažemo ,pravi pobednik bi mogao da bude Mladen Ivanić ,koji je bio znatno više uzdržan u izjavama .
Uostalom -sve će se videti koliko u narednih 10-15 dana ,pa će slika biti jasnija .

Da se ne lažemo, OBN, BN, Al džazira, o federalnoj TV da ne govorimo, nisu ni malo objektivne, šta više, rade sve što bi srpskom narodu moglo nauditi.Mis'iiim, da se ne lažemo a gledaocima i slušaocima istih, želim hemoroide. Tek da se zna.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 7:27 pm

Dani, na referendum je izašlo preko 620 000 ljudi. Ako uzmemo u obzir podatak koji si iznio da je za SNSD i koaliciju na prošlim izborima glasalo 300 000 postavlja se pitanje ko su još ostalih 320 000 glasača?

Banja Luka jeste najveći grad u Republici Srpskoj, i možda bi se moglo i reći o najvećem broju glasača u nekom gradu koji nije izašao na referendum, ali nije grad sa najmanjom izlaznošću. Lošiji su po izlaznosti, Doboj, Derventa, Srebrenica, Prijedor. Ne mogu da nađem tačnu izlaznost na kraju referenduma, ali do 17 h u nedelju u Banja Luci je izašlo 47 % glasača.  
Inače, možda sam ja fakat neobaviještena, ali zaista dok ga ti nisi spomenuo nisam nikad ni čula za tog Aleksandra Blečića. Sad sam ga malo pretražila na netu, vidim da vodi portal "Kolumnista", vidim da je novinar i da piše knjige. Ne znam čovjeka, pa stvarno ne mogu komentarisati, ali što se tiče izlaznosti nema baš prave podatke.

Što se tiče Svjetlane Cenić, mogla bih da prećutim, ali neću. U vrijeme dok je ona bila ministar finansija ja sam godišnje primala po 2-3 plate ukupno, nikada za cijelo trajanje njenog mandata nisam mogla ovjeriti zdravstvenu knjižicu i ako izuzmem rat to je bio najteži period za mene i moju porodicu što se tiče prihoda. Nikada, ali doslovce nikada, ta žena kao ministar nije poslala nikoga iz poreske uprave da dođe na vrata moje firme i upita zašto ne plaćaju poreze i doprinose za radnike, o platama neću ni da govorim. Ta ista žena je nakon isteka mandata još jedan period se motala oko vladajuće strukture a onda je uletila u nevladin sektor i od kako nije na platnom spisku pljuje po svemu što je na budžetu - doslovce po svemu. Nije zanemarljiva ni činjenica da je ta ista žena skupa sa istim takvim ekonomskim ekspertom Aleksom Milojevićem pokrenula priču o privatizaciji, pa su nas obilazili po firmmama i navodno da bi nas registrovali tražili da platimo po tadašnjih 10 KM nekakvu registraciju (kažem tadašnjih jer sam primjera radi tada stan plaćala 50 KM, čisto da se vidi koji je to omjer). Danas njih oboje pričaju o pronevjerama i krađama, a mislim da ni jedno od njih dvoje ne bi barem iz moralnih razloga trebali da o tome pričaju.

Nije priča o pronalaženju načina da se ipak obilježava 9. januar od danas, ta priča traje još od prije referenduma, na isti način kao što se radi na tome da se vrati i grb koji nam je ukinut, i himna "Bože pravde". To nije došlo poslije referenduma nego je od prije. Neću reći da je i prije odluke Ustavnog suda, ali nije ni zato što se neko uplašio sankcija zbog održanog referenduma. Isto kao što je i prije referenduma rečeno da svi oni koji ne osjećaju da je 9. januar njihov praznik niko ih ne sili da ga slave.
Ne znam da li se neko sjeća, ali nekako ubrzo poslije rata nakon odlaska Karadžića sa vlasti smo imali izbore i za predsjednika Srpske je izabran Nikola Poplašen, međunarodna zajednica je jednostavno rekla ne može vam on biti predsjednik i skinuli su čovjeka sa funkcije. Znaš, uče nas demokratiji, ali kad sami izaberemo a njima se ne dopadne onda to ne prolazi. Onda donesu ukaz da ne može naš izbor. To nije demokratija. To ubija u pojam.

Što se tiče Ivanića, nisam nikada bila oduševljena njime iz ličnih razloga,ali moram reći da me je obradovao sa svojim stavom u vezi sa svim u vezi sa referendumom. Mada, mislim da njegov rejting neće znatno biti bolji, no u svakom slučaju, njegova reakcija je sasvim ok.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 8:17 pm

justicija ::
Dani, na referendum je izašlo preko 620 000 ljudi. Ako uzmemo u obzir podatak koji si iznio da je za SNSD i koaliciju na prošlim izborima glasalo 300 000 postavlja se pitanje ko su još ostalih 320 000 glasača?




Opet nisam citirao sve ,jer se uglavnom i slažem ,a naravno shvatam da možda i bolje poznaješ situaciju .Svako piše šta hoće ,zato uvek gledam više izvora ,da bih imao neku realniju sliku .

Matematika ne laže ,a ono da su na referendum izašli  "penzioneri i deo mladih" sam našao na više mesta .To je uostalom i tradicija ,tako se glasa i u Srbiji . Elem ,Dodikova koalicija je osvojila 264.051 glas 2014 ,dakle ,da kažemo da su to članovi partije i simpatizeri ,verovatno se nisu "predomislili" . 
Penzionera u Srpskoj ima 239.986 ,teško da su "politički aktivni" ,ali po defaultu penzioneri glasaju "za vlast" i "vođu" ,zar ne ? 
Ne vidim razloga da masovno ne glasaju "za Dodika" ,praktično . 
Nezaposlenih na birou ima 146.616 . Čovek koji je siromašan i beznadežan ,ne preostaje mu ništa drugo nego (nacionalni ) ponos ,njime se najlakše manipuliše ,mislim da i tu možemo pronaći dobar deo glasača ,za ovu priliku . 
Ja bih tu pronašao onih još 320 000 (i plus "dijaspora" ,koja nije nimalo zanemariva ,a uvek je "patriotski" raspoložena za glasanje ) 
Ne treba ni trošiti vreme ,analitičari iz Srpske su očekivali i veću izlaznost ,i stavljaju pod upitnik da li je referendum u stvari "uspeo" ,uglavnom -rezultati nisu bili upitni ni jedne sekunde . To je ono -da li je čaša poluprazna ili polupuna ? 

Ostaje samo ono pitanje -zašto ga je trebalo praviti odvojeno od lokalnih izbora koji su za samo 7 dana ? 

Milslim da se ni u jednoj zemlji na svetu nije desilo da se birači izvode na birališta u razmaku od samo 7 dana ,kada listić više rešava sve i štedi milion evra ? 

Odgovor se sam nameće . 

Ono da se već traži modus kako "ozakoniti" (i možda preimenovati ) Dan Republike Srpske je izjavila Željka Cvijanović (danas ) 
Time bi stvar pravno -formalno ,"legla" . 
Ne treba misliti da će se Dodiku išta desiti zbog ovoga ,ma šta pričali iz Federacije ili međunarodne zajednice ,ali realno postoje dve opasnosti . 
"Veliki" hladno mogu da nametnu ekonomske sankcije Srpskoj ,ako im se tako "hoće" ,i da to opravdaju "referendumom" ,kršenjem Dejtona ,kršenjem odluka Ustavnog suda ,samovoljom vođstva Republike Srpske ,jer im se može . 

Za inače više nego slabu privredu Srpske ,koja se bazira na trgovini i uslugama ,poluproizvodima -to bi bilo pogubno . 
Druga opasnost je u mogućnosti "epidemije referenduma" sa različitom tematikom od strane drugih entiteta ili "naroda" . 

Ko sada sprečava Hrvate da "traže" neki drugi katolički praznik za dan osnivanja "Herceg Bosne "recimo (lupam ,ali razumete smisao )   ,ili muslimane ,da uvedu kakvu šerijatsku stavku u Ustav -jer su "Srbi dobili" referendumom ,hajdemo i mi ,"prava" su nam ista ? 
To su dve realne moguće posledice referenduma ,tj Dodikove izborne kampanje .No vrlo je verovatno da se neće desiti ama baš ništa ,jer je narod u celoj BiH sit "nacionalnih tribuna" i "patriotizma " ,isto kao i u celom regionu ,svi uglavnom gledaju kako će preživeti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 10:04 pm

Ja ne citiram ništa iz prostog razloga što mi je to nepraktično. Činjenica je da se tebi obraćam i super je što ti to tako i doživljavaš. A ono što je najbolje je da se može i normalno diskutovati i razmjenjivati mišljenje bez teških riječi (sunac ti, kako sam ponosna na sebe, još će od mene biti i dobar forumaš! :brdski2:).

Kad sagledamo sve, nepotrebna je bila sva ta buka, počev od apelacije Bakira Izetbegovića Ustavnom sudu BiH pa do referenduma. Ali tako je to, jedan potez vuče drugi. Moj lični stav je da je trebao referendum da se čuje mišljenje naroda kojeg se tiče ta odluka. Da li je to trebalo pred izbore ili ne, to je drugi par rukava. Ali, pričati o ratu zbog jednog praznika je apsurdno.
Znaš, u elektronskim medijima (a takve uglavnom i pratim) činjenica je da je masa ljudi odreagovala tako da ih rat ne interesuje, ali je isto tako i činjenica da ima mnogo i onih koji mržnju iskazuju svuda i na svakom mjestu u cyber svijetu (mislim konkretno na Bosnu i Hercegovinu). Najtužnije je što je među takvima najviše mladih ljudi koji pojma nemaju šta je rat. Podjednako kao što sam i ja slušala evociranje sjećanja iz NOB-a, ali dok mi granata nije letjela iznad glave nisam ni sanjala šta je to. Ta djeca bi trebala znati da u rovu nema wi fi, da ne mogu ići na depilaciju i čupanje obrva, da uv lampa za nadogradnju noktiju teško da radi bez struje, a za agregat trebaju pare za naftu i slično. Trebali bi da znaju kako zvuči sirena za prestanak opasnosti a kako za početak, i još mnooogo, mnogo toga. Oni to ne znaju i zato lupaju gluposti. Što reče naša Astra, smatram da se svaki rat može izbjeći dogovorom i pregovorima. Polako, stopu po stopu, nađe se rješenje.
U pogledu izbora mogu reći sledeće: činjenica jeste da Dodik i koalicija oko njega igraju na kartu nacionalnog i to prolazi kod onog dijela glasača kod kojih prolazi, ali je činjenica i da opozicija nema šta da ponudi. Svaka predizborna kampanja koja se zasniva na pljuvanju suprotne strane bez ikakvog plana i vizije i argumenata, za mene je priča u prazno.
Što se tiče nekih novih referenduma, pa čuj, sve je moguće, mada sumnjam. Kad si već spomenuo "Herceg Bosnu" malo se npr. komentariše o Mostaru koji godinama živi podijeljen. Koliko god se Hrvati ne osjećali komotno u Republici Srpskoj, nisu baš najkomotniji ni u Federaciji.
Što se tiče spominjanja šerijetskih zakona, ne mogu da se ne vratim na temu na kojoj i dalje smatram da me nisi shvatio a to je čini mi se bila "degradacija žena" ili nešto tako. Pričali smo o hidžabu. Kada je VSTV BIH donio odluku o zabrani nošenja vjerskih obilježja pa samim tim i hidžaba (što je veoma blisko šerijetskim zakonima ako možda i nije i po njima) digla se galama. I stalno se prezentovalo kako je zabranjen hidžab a niko nije spomenuo da se ne može okačiti ni krst oko vrata ili nositi bilo koje vjersko obilježje u pravosudnim institucijama. To je ono što sam tada pokušavala i tebi objasniti, ali očigledno se nismo razumjeli. Ne da ne može hidžab, nego ne može ništa! Negdje sam prije neki dan pročitala izjavu nekog američkog analitičara da u Bosni i Hercegovini živi najveći broj mudžahedina po glavi stanovnika u Evropi. Ja ih nisam susretala u Srpskoj, osim jednom kada je jedna osoba u svojstvu svjedoka izgledom jako sličan vehabiji na sudu izjavio da ne može položiti zakletvu jer se to kosi sa njegovim vjerskim ubjeđenjima, pa je nakon rasprave sa sudijom (i upozorenjem o mogućim sankcijama) dao izjavu (što je zakonito). Znači, kad sve sagledaš lako je moguće da se i "šerijat" podigne i zatraži svoje. Primjera radi, ovo je jedna od kandidata na izborima u FBiH
[You must be registered and logged in to see this link.]
No to je jedna sasvim druga tema pa nećemo o tome jer odosmo totalno u off topic.
Inače, moram da dodam i ovo: moji prijatelji na facebooku koji su forumaši sa ovog foruma mogli su primijetiti da baš nikada ne komentarišem ništa vezano za politiku. To je tako iz prostog razloga što ne želim da se raspravljam sa ljudima koji su prijatelji mojih prijatelja a možda ne znaju za granicu. Ne želim drugima uputiti teške riječi ali isto tako ne želim ni da budu upućene meni. Ovdje pišem jer među "svojima". Vjerovali ili ne, otvorenija sam ovdje na forumu nego sa mnogim ljudima koje znam još iz djetinjstva. Ala sam se raspisala! Evo neću više brdski
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 28, 2016 8:22 am

Nazad na vrh Ići dole
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Okt 05, 2016 9:42 pm

Jedni pricaju jedno,drugi pricaju drugo.A meni nista nije jasno sta se desava u Republici Srpskoj.



Ali znam sigurno da je Mile bio dobar kosarkas. [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Okt 24, 2016 3:27 pm

SRĐAN ŠUŠNICA: IZ BANJALUKE JE PROTJERANO 75.000 LJUDI
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador


Datum upisa : 07.02.2012

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 9:28 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 1:29 pm

Za Dodika je glasao tamošnji narod.

Što se tiče "humanog" preseljenja bilo ga je na svim stranama. Iz Sarajeva je "svojevoljno" otišlo bar 150 000 ljudi.

Nikad neću porihvatiti da je za celu istoriju kriv jedan narod i to onaj najstradalniji.










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 2:41 pm

Naravno da su iseljavanja vrsena na cijeloj teritoriji bivse Juge,a ovo je tema o RS,pa zato taj podatak....a upitno je to kako su ljudi odlazili dobrovoljno(pa tako su dobrovoljno dolazili i rezervisti sa teritorije Srbije)....bila sam tamo pa znam.
Ni ljubav ni rat se ne vode bez najmanje dvoje....tako nikad ne moze bit da ucestvuje u tome samo jedna strana,a rat nije nevin nikako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 2:44 pm

Jos nesto....ako je za Dodika glasao tamosnji narod,a znamo kako se glasa,znaci li to da je on OK,da je ispravan....pa i za Vucica je glasao tamosnji narod....za Kolindu je glasao tamosnji narod....da li je to zaista ono sto zeli narod?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja


Godina : 85
Location : Ladna Morava
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 3:14 pm

Dodik se predstavio kao zaštitnik tamošnjeg naroda. Da li je on to stvarno ili folirant nisam toliko upućen. Znam samo da nema medijsko manipulatorsku mašineriju iza sebe, kao vučić, bakir, kolinda...
Znam i to da bi narod u Bosni, jednako u federaciji kao i u RS, jedanko voleo kad bi moglo da se vrati ono vreme kad su svi imali jednake šanse i uslove života i kad je bilo neuporedivo bolje (bivša država) ali pošto to ne može, oni biraju manje zlo za sebe. U rs misle da im je bolje sa Dodikom nego s Bakirom. To je otprilke to, niko nije oduševljen sa stanjem u državi i sa svojim političarima. Tu je naravno i strani faktor, kome je do blagostanja u nas stalo kao do napuštenog rudnika uglja. Dodik je jedini koji se batrga od njihovog zagrljaja, ostali svi ponizno kleče i kevću.





Dečko je suvo zlato










Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 11:32 am

Srpska danas slavi Dan RS ,što i ne bi bilo neko čudo ,da nije malkice čudan sastav srpske delegacije i njihova uloga u samoj svečanosti .
AV je odlučio da ovaj datum preskoči ,zajedno sa svojim "funkcionerima" iz SNS ,iako je kuvan i pečen sa Milom iz Laktaša ?
"Nas" predstavlja" ex Predsednik Toma Nikolić ,koji je i ovom prilikom zaradio još jedno odlikovanje (u čijem broju će da polako stigne Broza )

[You must be registered and logged in to see this image.]

Visoko odlikovanje RS je zaradio i najveći Srbin među Srbima ,Emir Kusturica .
Nadalje ,Srbiju "predstavlja" i ministar Vojni -Vulin (ne nađoh na slikama ,da li je došao u svojoj lično kreiranoj crnoj uniformi ?Da li će se i za njega naći kakav ordenčić ,nije mi poznato )
Nadalje ....Mile nađe za shodno da odlikuje i Hansa Kristijana Štrahea ,iz "Austrijske Slobodarske Partije  " (što je da se ne lažemo ,desničarska ,neonacistička partija ) Zbog čega ga odlikuje ? Valjda što je lični Šešeljev prijatelj ,i stranka mu "bratska " sa "radikalima" ili šta ?
Naravno ,tu su i neizbežni mantijaši predvođeni Irinejom ,koji održa liturgiju uz činodejstvo vladika iz "bosanskog lobija" ,koji i u SPC važe za "tvrdo krilo" ,dakle "desno" ,"ultranacionalističko" i da se ne lažemo "ratnoprofitersko" .
Crkva više i ne krije da Vladu Srbije smatra "izdajničkom " po pitanju Kosova ,i nalazi se u otvorenom sukobu sa pomenutima ?

Vrlo čudna družina ,a političku analizu ,i kakvu "poruku" šalju , će već dati malo više upućeni u ovu temu ,i u "regionu" i u"svetu" ,sigurno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 12:54 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Red, rad i disciplina rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 2:07 pm

Danubius ::

Dodik, Toma, Vučić, Bakir, Kolinda i svi drugi, svi su oni prolazni, ja volim moju Republiku, volim narod koji živi u njoj, neka smo i seljaci i džiberi i krkani, to su moji i ja ih volim.
Žao mi je ako ikoga to vrijeđa, nije mi to namjera, ne guram nikome prst u oko, prosto samo volim svoje.

SREĆAN TI ROĐENDAN REPUBLIKO SRPSKA!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 10, 2018 4:11 pm

justicija ::


Dodik, Toma, Vučić, Bakir, Kolinda i svi drugi, svi su oni prolazni, ja volim moju Republiku, volim narod koji živi u njoj, neka smo i seljaci i džiberi i krkani, to su moji i ja ih volim.
Žao mi je ako ikoga to vrijeđa, nije mi to namjera, ne guram nikome prst u oko, prosto samo volim svoje.

SREĆAN TI ROĐENDAN REPUBLIKO SRPSKA!

Bakir i Kolinda su svakako prolazni ,trajaće koliko i mandat ,i relativno su novije "pojave" .

Dodik,Toma ,Vučić ,Šešelj ,Kačavenda i njima slični -nisu .Samo menjaju dres i dalje nanose zlo i Srbiji i Srpskoj i to rade već skoro tri decenije . Pa pobogu ...Toma ni ne krije afinitete da "prisajedini "Srpsku ?
Svima nabrojanima je zajedničko otvoreno ili prikriveno forsiranje nacionalističkih ideologija ,a budite sigurni da će biti opet spremni ratuju ,zarad ličnog bogaćenja i bogaćenja uskog kruga oko njih .
Nijedan od naroda nije ništa naučio iz krvavih posledica te i takve "politike" ,čim su im takvi i dalje "vođe" .
No ono što je zaista poniženje za Srpsku (a na kraju ,i govori jasno kakav je u stvari Vučić i njegovi lopovi ) je slanje ovakve "delegacije" na tako važan događaj kod braće i komšija . Vulin i "Neša iz Beograda" ,ministri vojni i policijski ,kakvu to poruku šalje ?
Valjda treba da dođe Predsednik ,predsednik Vlade ,Skupštine ,ministar spoljnih poslova ,ako nekoga poštuješ kao narod i državu ?
Sramno ,ali mene ne iznenađuje ,licemeri kao i uvek .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 10, 2018 5:39 pm

Šta si bolan navalio na ove nebitne maskote  što su otišle da se slikaju tamo.(znaju oni kakvo je stanje kod njih)
Čestitaj ljudima dan njihove republike.  leptir










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySub Maj 26, 2018 7:33 am

 Republika Srpska ima samo 14 kompanija koje zapošljavaju više od 1.000 radnika, te oko 170 preduzeća sa više od 300 zaposlenih.

Shodno tome su i finansijski izveštaji i naplata poreza .

Analiza prošlogodišnjeg finansijskog poslovanja kompanija u BiH pokazala je neverovatnu stvar, a to je da je jedna sportska kladionica imala veće prihode od većine monopolskih javnih preduzeća.

Tako je Premier World Sport iz Čitluka imao prihod od 640 miliona KM, čime je zauzeo peto mjesto na ljestvici top deset kompanija po ostvarenim prihodima. Kladionica je po prihodima ostavila iza sebe “BH Telekom”, “Elektroprivredu RS” i mnoge druge velike kompanije.

U celoj Srpskoj ima 14 registrovanih sportskih kladionica na više od 1.000 lokacija, u čemu Banjaluka prednjači.

Prema podacima iz 2017. godine u Banjaluci ih ima 230, dakle ,više nego pekara ,škola ili vrtića .

Pošto Srpska nije Monako ,a "kladioničari" su već osnovci (jer niko ne poštuje zakon ) cela slika izgleda katastrofalno .
No, teško je verovati da iza ovakvog "biznisa" ne stoji država ,ili neka politička opcija ,kojoj takvo stanje odgovara .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2018 9:23 am

Zašto se Mile Kent druži sa AV-om ? Pa da uzme "recept" kako se "dobijaju izbori ".
A pošto nije prošao Šešeljevu "demagoško -licemernu" školu do kraja (položio je uspešno samo predmete "nacionalizam" i "zloupotreba funkcije" ) ,dovoljno je glup da otvoreno kaže:


Ko glasa za opoziciju ,a radi u "državnim preduzećima "-izbaciću ga sa posla .

Evo pa slušajte -javno ,na "predizbornom skupu"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Toliko o "poštenim ,demokratskim izborima" .

AV bar to prikriva ,šalje emisare ,preti bez svedoka ,ucenjuje u tišini ,pa i  potplati ,ovaj balvan -otvoreno .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2019 10:49 am

Ovog momka će da ubiju, (kao onog Davida ) ,ili (da li je moguće ?) ima mladih lavova koji se ne boje Mileta Kenta i njegovih bandita ? Ako je ovo drugo -ima nade za Srpsku .
Ukoliko se ne desi ono prvo.

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2019 8:17 pm

Jeste Dani, to je mladi lav u Republici Srpskoj. Borac za socijalnu pravdu. Tata je ako ne i najbogatiji u Banja Luci, onda sigurno među najbogatijima. Upućeni kažu da posjeduje pola grada (šta god to značilo). Kao 18-ogodišnjak dok je bio odbornik u skupštini grada Banja Luka je na posao odlazio novim BMW-om. No, onda su shvatili da to i nije baš dobro za imidž mladog lava, pa je lavić kupio golfa, valjda se bolje uklapa u imidž borca za socijalnu pravdu. Da bi pripomogao stvaranju slike mladog pravednika, tata je prodao jednu od firmi (mislim da se radi o dionicama u jednoj od banaka, nisam baš sigurna). Vjerujem da nije prodata za klikere, jer ta banka i dalje radi bez problema, tako da i ta "sića" još uvijek je dio porodičnog kapitala.
Niko nije glup da ubije tog momka. Isuviše bi bilo rizično i očigledno. Obzirom na potencijal koji se svodi samo na drskost i dosta priče bez argumenata i obezbijeđenu budućnost u ekonomskom smislu, taj mali nema baš mnogo toga za ponuditi. Moje mišljenje naravno. Skidam mu kapu za to što se odrekao poslaničkih primanja u dobrotvorne svrhe, mada i tu nisam baš sigurna kome tačno. Ali znam da jeste i to zaista poštujem. No,ni to mu nije predstavljalo preveliki problem, jer momak i ne zna koliko imaju.
Evo, u spotu pjevaljke Goge Sekulić se vidi njegova kućica i dio sirotinje koju ima.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 5:47 pm

Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 5:57 pm

Kijara-brm ::
Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Fala brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 6:03 pm

Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:12 pm

Aleksije Grgur

Јуче сам, припремајући се за радио - емисију поводом Дана Републике, много размишљао о томе шта је то највећи успјех Републике Српске у протеклих 28 година (вршњаци смо :) ) . Било је за то вријеме много удара, притисака и санкција. И тек ће их бити.

Онда ми у главу однекуд дође мисао Николе Кољевића, записана у ноћи након потписивања Дејтонског споразума. А професор Кољевић, врхунски познавалац америчке књижевности, тада се сјећао Фокнерове реченице о америчким црнцима:

"Они су опстали."

И управо у томе чини ми се да лежи и наш највећи успјех.

Република Српска постоји, упркос свему.

Срећна нам слава!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:40 pm

Kijara-brm ::
Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala Kijarita moja jakog liebe
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:44 pm

Danubius ::
Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nama je danas svečani dan. Nemamo danas vremena da se opterećujemo imenima. Danas naša Republika Srpska slavi 28 godina postojanja. Srećni smo što smo uprkos svemu opstali.
Vulin, Dodik, Vučić, Šarović i svi ostali su samo imena i prolazni su. Najvažnije je da naša Republika Srpska traje !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Nov 16, 2020 9:08 pm

Iako mediji u Srbiji ćute kao p...zde (jer još nisu dibili od Vučića šta da kažu) ,a Mile Kent ,kao i Trump ,izjavljuje da su oni "ukupni pobednici " ,biće da je  Dodikova partija poražena -od Banjaluke pa nadalje .
Novi gradonačeknik je momak od 27 godina (na kojeg sam ukazivao baš na ovoj temi )
Bravo za narod Srpske .
Srpska ima Draška Stanivukovića .
Crna Gora ima Dritana Abazovića .
Ti mladi ljudi polako šalju Milu i Dodija na smetlište  istorije -gde im je mesto .
Ne treba se brinuti za nakrali su se toliko da su im praunuci obezbeđeni .
Srbija ima samo Mariniku Tepić ...i gomilu kukavica koja nemaju moooda da stanu pored nje.

I da dodam ...u maniru svog pobratima Šizoja ,Međed je odmah počeo da preti Banjalučanima kako će "republika"povući sve investicije iz BL ,pa da on vidi "kako će" ? Sirovina ostaje sirovina ,nadam se da će narod Srpske to dobro da zapamti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 17, 2020 9:19 am

Danubius ::
Iako mediji u Srbiji ćute kao p...zde (jer još nisu dibili od Vučića šta da kažu) ,a Mile Kent ,kao i Trump ,izjavljuje da su oni "ukupni pobednici " ,biće da je  Dodikova partija poražena -od Banjaluke pa nadalje .
Novi gradonačeknik je momak od 27 godina (na kojeg sam ukazivao baš na ovoj temi )
Bravo za narod Srpske .
Srpska ima Draška Stanivukovića .
Crna Gora ima Dritana Abazovića .
Ti mladi ljudi polako šalju Milu i Dodija na smetlište  istorije -gde im je mesto .
Ne treba se brinuti za nakrali su se toliko da su im praunuci obezbeđeni .
Srbija ima samo Mariniku Tepić ...i gomilu kukavica koja nemaju moooda da stanu pored nje.

I da dodam ...u maniru svog pobratima Šizoja ,Međed je odmah počeo da preti Banjalučanima kako će "republika"povući sve investicije iz BL ,pa da on vidi "kako će" ? Sirovina ostaje sirovina ,nadam se da će narod Srpske to dobro da zapamti .

Bez navijanja, mali krelac se nepotrebno izleteo u jednoj emisiji po pitanju C.G. Ne razlikuje se mnogo od Cede Jovanovica. OK, to je taj kalibar neoliberalizma, kojeg licno ne podrzavam. Dodara se izlece sa izjavama o blokadama sirom Srpske ko ga nije podrzao, krelac br.2.... Mora mnogo vode proteci Dunavom, Savom, Drinom dok se na ovim prostorima ne pojavi pamet. Znam da se to nikada nece dogoditi ali nekome to uliva nadu. Bezgresno zacece, hidanje po vodi i tako to, taj rad, uglavnom... zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 17, 2020 12:50 pm

Eugen Grafvajer ::


. Mora mnogo vode proteci Dunavom, Savom, Drinom dok se na ovim prostorima ne pojavi pamet. Znam da se to nikada nece dogoditi ali nekome to uliva nadu. Bezgresno zacece, hidanje po vodi i tako to, taj rad, uglavnom... zubic
Apsolutno se slažem .Ali ja ipak imam malu dozu optimizma .
Mi nećemo dočekati-naša deca hoće . 
I to je nešto...
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySub Nov 21, 2020 11:13 pm

Dobro je što se promjene dešavaju, samo se plašim u konkretnom slučaju sa malim Stanivukovićem da nije svjestan u šta je uletio.
Najgora moguća stvar koja se može dogoditi narodu je da glasa protiv a ne za. Bojim se da se to ovaj put dogodilo. Ista situacija je i u Bijeljini.

Ne pada mi na pamet da bilo koga branim, ali je činjenica da se najviše i ulagalo u Banja Luku. Vi u Srbiji koji ne živite u Beogradu znate o čemu pričam. Ogavno i odurno je prijetiti, da sam se ja pitala ja bi mudro ćutala, ali bi gradski budžet ostao uskraćen za subvencije npr. za grijanje koje se godinama daju u Banja Luku. Bijeljina primjera radi, to nikada nije dobila. Al' jbg. ne pitam se, a vala ne bi ni valjalo da se pitam, lupila bi šta pogrešno, donijela pogrešnu odluku pa ne bi mogla živjeti s tim. Grizlo bi me. Tako da Justi, u se i u svoje kljuse. Dok je meni mojih leđa ne brinem se.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Nov 23, 2020 7:45 pm





Beseda Mileta Dodika zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Nov 03, 2021 4:37 pm

Dodik opoziciji: Gonite se u tri repličke materine! Opozicija Dodiku: Pljačka ti materina!


„Pljačka ti materina: i tebi i svima koji ste ovo izglasali! Opljačkali ste ovaj narod za milijarde, a sad pljačkate i nas za replike“,

SLOBODAN DURMANOVIĆ / 01. Novembar 2021


Nova posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske(NSRS) održana je rano jutros i cilju pripreme za posebnu sjednicu koja će biti održana sredinom novembra, kako je obrazložio predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, na čiji zahtjev je jutros i održana sjednica. Pored Dodika i poslanika vladajuće koalicije, sjednici je prisustvovalo samo nekoliko poslanika opozicionih stranaka, među kojima nisu bili Nebojša Vukanović, Jelena Trivić....

„ Ko je doš'o, doš'o je! Ovo je pripremna posebna sjednica, pa smo zvali samo koga smo stigli telefonom, nismo zvali ni rukovodstvo NS RS jer nam nije potrebno, pošto ja predsjedavam ovom sjednicom, a tako će bit' i na svim narednim posebnim sjednicama: moja sjednica, moja pravila! Znači, pošto ja i sazivam posebne sjednice i predsjedavam, na njima će bit' posebna pravila, koja ćemo sada i da izglasamo. Imamo dovoljno poslanika za ovu posebnu priliku, nema posebne potrebe za raspravom, usvojićemo poseban poslovnik za posebne sjednice“, rekao je Dodik u uvodnom izlaganju, sjedeći na mjestu predviđenom za predsjednika NS RS.

„Koji ti je đavo, Milorade! Nisi se udostojio da nas makar telefonom nazoveš, a i nas nekol'ko je došlo jer smo slučajno čuli sinoć da će biti posebna sjednica. Šta je ovo?“, upitao je ljutito Miladin Stanić, šef poslaničkog kluba SDS-a.

„Ja tebi, Staniću, a ni vama ostalima iz opozicije, nisam dužan ništa da objašnjavam, jer ste vi i sa prošle posebne sjednice otišli i time ste sve pokazali. To što ste vi neki poslanici, za posebne sjednice više ne znači ništa! Evo, ako budem raspoložen, ja ću vas zvati, a ako ne dobijete poziv, možete doći ako 'oćete, a ako nećete – baš me briga. A ako dođete, dobićete riječ samo po jednom, i to ne svi, već samo oni kojima ja dam riječ! Dosta je meni više vaših replika, kad god ja govorim, vi se javljate za svaku glupost. E, toga više neće biti u novom posebnom poslovniku, a vi se gonite u tri repličke materine!“, odgovorio je Dodik. Na to su malobrojni opozicioni poslanici burno negodovali, ali im je Dodik isključio mikrofon.

„Dobro ste sve čuli! Ja nisam ništa nikome opsov'o, a to što se vama čini da sam psov'o nisam ja izmislio, već sam pročit'o kod poznatog beogradskog novinara Draže Petrovića da tako isto poslanici Vučićevog SNS-a komuniciraju u Skupštini Srbije. Ja se sa tim Petrovićem ništa ne slažem, ali, za razliku od njega, ja Vučića volim i volim sve što on i ovi njegovi rade u Skupštini Srbije. Oni se isto 'vako k'o i ja obraćaju opoziciji van parlamenta, jer u njemu nema opozicije. A ja sam lično dozvolio vama iz opozicije ne samo da budete ovdje u NS RS, već i da stalno nešto replicirate. Al', vama je i to bilo malo! E, toga više neće biti na mojim posebnim sjednicama! To piše u novom posebnom poslovniku i sad ćemo za to lijepo glasati. Ko je za novi poslovnik?“, upitao je Dodik, a zatim su sva 43 prisutna poslanika vladajuće koalicije glasali „za“.

„Zašto samo 43? Pa, gdje su ostali? Žuniću, tebe pitam? Šta sliježeš ramenima?......Nisu radili telefoni, ma nemoj! Nemate dovoljno novca da ih sakupite, 'ajde molim te! Porasle i cijene poslanika, ma šta kažeš! Nemojte mi na oči izlazit' ni ti, ni ostali, ako vas ne izbrojim ovdje bar 56 na sljedećoj posebnoj sjednici! Ova sjednica je završena, 'ajd sad zdravo!“, rekao je Dodik i tri puta lupio skupštinskim čekićem u sto.

„Pljačka ti materina: i tebi i svima koji ste ovo izglasali! Opljačkali ste ovaj narod za milijarde, a sad pljačkate i nas za replike“, ljutito je u glas poručilo nekoliko opozicionih poslanika Dodiku, dok je ovaj izlazio iz sale. Zatim je Stanić u skupštinskom holu održao kratku pres konferenciju, na kojoj je istakao da će poslanici opozicije doći u još većem broju na sljedeću posebnu sjednicu NS RS.

„Ako nam ne dopusti da repliciramo, mi ćemo opet izaći iz skupštinske sale, a vidjećemo da možda organizujemo i neke proteste ispred zgrade NS RS, ako bude lijepo vrijeme. Ako bude kiša il' bude suviše hladno, sa protestima ćemo krenuti na proljeće, a možda i odmah nakon Sretenja: ako ona mečka tada ugleda svoju sjenku, sačekaćemo da ponovo izađe iz pećine, a onda ćete vidjeti i pred čijim će vratima zaigrati“, zaprijetio je Stanić.
----
Toliko o bahatosti Mileta Kenta ,koji je umislio da je izgleda božanstvo ?
Priglupi ratni profiter ,prostačina (koji ne izlazi iz dupeta Šizoju ,građanstvo Srbije se sa pravom pita koji će (muški polni organ -narodna reč) ovaj svuda po Srbiji ,kao da je u najmanju ruku ministar ??? ) Ničija nije do zore gorela -pa neće ni njegova .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Dec 06, 2021 10:51 pm

Ne treba biti veliki mudrac -pa sa ove istorijske distance shvatiti šta su Milošević i Tuđman dogovorili .
Izdaja hrvatskih Srba -"Krajina" za " Republiku Srpsku" .
Teško da će mi iko imati šta prigovoriti ? Jer to je valjda danas svakome jasno? 
Nastranu što su se "general Mladić" i "doktor Karadžić" krili kao ...neću dovršiti .
Ali -da "Srpska" dobije jedno takvo govedo ,kao što je Dodik ,za "predsednika" ??? 
Ni Srbija nije bolja -no Hulja bar ume da glumi "evropljanina" -ovaj je neopevano bahato govedo .
Bog neka je na pomoći "srpskoj" 

ps .lažem li ja šta ? Pa svako ko je realan sa mora složiti ?
I da dodam : Mile Kent je pretio Banjalučanima ,prošle godine ,kada je onaj Draško dobio izbore -da neće imati grejanje ?
Sada moron ima i gore :

Ako ja, to jest kandidat SNSD-a ne dobije izbore za gradonačelnika, ni vi nećete dobiti uskoro autoput ni do Banjaluke, ni do Novog Grada.


Tačnije -citirano :


„Ako ja, to jest kandidat SNSD-a ne dobije izbore za gradonačelnika, ni vi nećete dobiti uskoro autoput ni do Banjaluke, ni do Novog Grada. Jer, ako mom kandidatu ne ukažete povjerenje, kako ja mogu imati povjerenja u vas da ćete iskoristiti taj autoput onako kako je najbolje?! Zato ćemo morati zaustaviti radove koje smo započeli 6. novembra ovdje u Prijedoru, a onda ćemo ponovo početi da gradimo autoput iz pravca Novog Grada, gdje imamo kompletnu vlast“, poručio je predsjednik SNSD-a Milorad Dodik građanima Prijedora uoči prijevremenih izbora za gradonačelnika, koji će biti održani 12. decembra.





Studio ? Građani Srpske ? 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Dec 07, 2021 1:59 am

Govedo je izgovorilo i ovo :

O tome je, kaže, diskutovao i sa patrijarhom Porfirijem tokom ručka u Prijedoru prije mjesec i po dana. „Vidio sam kako su mnogi likovali pošto je patrijarh rek’o da ne zna kako da me oslovi kad nisam predsjednik ničega. Al’ on tad nije znao da sam ja ovdje politički patrijarh, pa sam mu za trpezom lijepo objasnio razliku između mene i njega: da je on samo njegova svetost, a ja sam ovdje sve i svja! I da imam i mnogo veću odgovornost, jer sam ja narodu ovdje jedino svjetlo na kraju tunela kroz koji će proć’ autoput. Znači, gdje ja zasvijetlim tu bude tunel i tuda prolazi autoput!“, istakao je Dodik.


Sve i svja ?  jbt krsti se Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 900975










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Dec 08, 2021 11:58 am

Danubius ::
Govedo je izgovorilo i ovo :

O tome je, kaže, diskutovao i sa patrijarhom Porfirijem tokom ručka u Prijedoru prije mjesec i po dana. „Vidio sam kako su mnogi likovali pošto je patrijarh rek’o da ne zna kako da me oslovi kad nisam predsjednik ničega. Al’ on tad nije znao da sam ja ovdje politički patrijarh, pa sam mu za trpezom lijepo objasnio razliku između mene i njega: da je on samo njegova svetost, a ja sam ovdje sve i svja! I da imam i mnogo veću odgovornost, jer sam ja narodu ovdje jedino svjetlo na kraju tunela kroz koji će proć’ autoput. Znači, gdje ja zasvijetlim tu bude tunel i tuda prolazi autoput!“, istakao je Dodik.


Sve i svja ?  jbt krsti se Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 900975

Može mu se. Imaš protukandidata ili nekog od integriteta?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Dec 08, 2021 9:19 pm

Eugen Grafvajer ::



Može mu se. Imaš protukandidata ili nekog od integriteta?
Naravno .Draška Velimirovića (pored svega -manje je zlo) 
Nego procurelo -da je Šizoje ,kod Putina ,ponudio "svilen gajtan" za Milu Kenta -alternativa ,Cvijanovićka ? 
Pa, videćemo .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 5:46 pm

Danco, predsjednik Republike Srpske je Zeljka Cvijanovic, a Dodik je srpski clan predsjednistva BiH....samo kazem ....
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 5:47 pm

A ko je Drasko Velimirovic? Mislis na Stanivukovica?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 8:35 pm

justicija ::
Danco, predsjednik Republike Srpske je Zeljka Cvijanovic, a Dodik je srpski clan predsjednistva BiH....samo kazem ....

justicija ::
A ko je Drasko Velimirovic? Mislis na Stanivukovica?

Ma da ,u pravu si .Mada je "Mile Kent " sve i svja ,Željka je fikus .
I da ...Stanivuković .
Isprva me oduševio nastupima ,sad ,kad ispada da se vucara sa Kijom Kockar i onom još jednom pevaljkom ...
U suštini -Srpskoj treba neka "sveža krv" ,a ne da govedo i prostačina Dodik bude "sve i svja" .
Seronja koja preti Banjaluci da neće imati ni grejanja ,ni puteve ,ako "njegov ne pobedi" -i to javno ?
To zaista nije zabeleženo u "istoriji politike" .
Rade to svi -ali diskrento . Ovaj je toliko bahat ,prost ,nekulturan da je to sramota za Srpsku .
A i ne čudim se što je najbolji ortak sa Šizojem -isti su (pa čak se i Šizoje trudi da "medi" )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Dec 09, 2021 9:39 pm

Mislim da je mali Stanivukovic dostigao maksimum. Ozbiljan kandidat je Jelena Trivic, samo sto se ona ne eksponira na nacin na koji to rade Drasko i Mile.
Realno, ja cekam izbore da radim i ubijem dobru kintu
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySub Dec 25, 2021 1:15 am

Dovoljno "dno dna" za Srpsku je da je Mile Kent predsednik ,i dovoljno poniženje da ne izlazi iz Vučićevog dupeta .Ali da jedan takav smrad i idiot dobije  "mural" u Srpskoj ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Stvarno su došla "zadnja vremena" -i za Srbiju i za Srpsku ,kada jedan lažov ,lopov ,pudlica Mire  Marković,dezerter i manijak koji sam sebi kreira uniforme ,znači -totalni psihopata  (nažalost "ministar vojni" i sada "policije " u Srbiji ) ...se smatra osobom kojoj treba posvetiti "mural" -kao nekoj "zaslužnoj ličnosti" ?
To u Srbiji ne bi dobio ni u Ritopeku .
A da je Srbija iole pravna zemlja (a ne zemlja "partije i bratije" ) ovaj idiot bi davno robijao zbog mnogo stvari ,kamoli zbog izmišljene "tetke iz Kanade " (koja mu "dala" četvrt miliona eura za stan )
No ovo je ipak van svake pameti .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 12, 2022 10:48 pm

Neću naravno komentarisati (da nekog ne bih uvredio )ni krajnje bahate izjave Mileta Kenta ,niti onaj krajnje militaristički performans ,koji je obeležio "dan državnosti" Srpske ,a još manje pojavu Porfirija tamo .
Jer bi se svelo na "popovi ,topovi ,lopovi" .
Ali ....

Danilo Vučić, sin predsednika Srbije Aleksandra Vučića, uslikan je na proslavi Dana Republike Srpske u Banjaluci u društvu Aleksandra Vidojevića, zvanog Aca Rošavi, huligana koji se dovodi u vezu sa kavačkim klanom, a protiv kojeg se vodi postupak zbog demoliranja kafića „Komitet“ u Beton hali.

---
Zaista logičko pitanje -koja je uvažena persona Danilo Vučić (da ne pomenem "pratnju" ) pa da se nađe tamo ?
A to nije prvi put da je "uslikan" u Srpskoj, na važnim skupovima -u pratnji "navijača" ?
I onda se čudimo reakciji sveta ?
Ili i same BiH ?
Čim su videli "snage policije" Srpske -Sarajevo odmah izvadilo "Zelene beretke" iz naftalina ?
Mile Kent bi bio spreman na sve -pa i na oružani sukob ,samo da ostane na vlasti .
To je bar jasno ,zar ne ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 12, 2022 11:15 pm

Republika Srpska nije država. Republika Srpska je jedan od entiteta Bosne i Hercegovine. To nikako ne smije da se zaboravi.
Da li Srpska mašta o samostalnosti to je drugi par rukava.
Meni lično treba samo da mi niko ne ugrožava ljudska prava, da imam redovna primanja i najvažnije da nema rata. Sve ostalo iskreno, ne zanima me.
Apropo samostalnosti Republike Srpske, moralo bi se izaći iz okvira Dejtonskog sporazuma, a to su ogrooooomne komplikacije i mogućnost eskalacije ratnih sukoba.
Ko je bio, zašto je bio, ko su zvanice, ko je došao, iskreno nemam blage veze.

Što se tiče militarizma, policija naoružana dugim cijevima nije nepoznanica ni u EU. Oklopno vozilo Despot i dva helikoptera ako je militarizam, onda aferim.

I da dodamo još i činjenicu: Ustavni sud BiH je proglasio dan Republike Srpske neustavnim. Tačno.

Isto tako Bosna i Hercegovina je postavši članica Vijeća Evrope imala obavezu uskladiti svoje zakonodavstvo sa poveljom o ljudskim pravima, pa bi tako morala izmijeniti stav Ustava BiH ili Dejtonskog sporazuma da osim tri konstitutivna naroda i nacionalne manjine imaju pravo biti birane. Epilog te priče je da je sud u Strazburi po tužbi Sejdić i Finci protiv BiH odlučio da su prekršena ljudska prava i presudio u korist Sejdić i Finci i naložio da se Ustav uskladi sa poveljom o ljudskim pravima. Deset godina od donesene odluke suda u Strazburu ništa se nije promijenilo.
Odluka suda u Strazburu je snažnija od odluke Ustavnog suda BiH, ali to nikoga ne potresa niti čini nešto da bi se stvari promijenile.

Inače od osam odluka Ustavnog suda koje se odnose na ove koje treba provesti Parlament, osam nije provedeno. Svih osam odluka se ne odnose na Republiku Srpsku.

O čemu mi pričamo?!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 12:03 am

justicija ::


Što se tiče militarizma, policija naoružana dugim cijevima nije nepoznanica ni u EU. Oklopno vozilo Despot i dva helikoptera ako je militarizam, onda aferim.

I da dodamo još i činjenicu: Ustavni sud BiH je proglasio dan Republike Srpske neustavnim. Tačno.


O čemu mi pričamo?!


Proslave "Dana državnosti" se ne rade "vojnim paradama" -nego nastupima kulturno umetničkih društava  ,zar ne ? Niti se pevaju pesme koje asociraju na ratove-taman bio i I svetski  ("Pukni Zoro" .Što je najsmešnije ,pesmu je napisao slovenački muzičar Robert Pešut ,poznatiji kao "Manjfiko" ???)
Vojnim paradama se obeležavaju "datumi" samo u Severnoj Koreji (ako se izuzme ona u Rusiji ,na "Crvenom Trgu" ,kao znak pobede nad fašizmom ) Tačno ?
Ako je Srpska entitet u BiH (po Dejtonskom sporazumu ) valjda i ona podleže odluci Ustavnog suda BiH (čije je članstvo birano na osnovu zastupljenosti konstitutivnih naroda BiH ?) Kao i Predsedništvo ?
A što se tiče Dodikovih otvorenih poziva na "odcepljenje" i prisajidenje Srbiji ? Koja je onda razlika između "odcepljenja Kosova" ,i želji da se "prisadejini" Albaniji ? Nije li to ista stvar -formalno ?
Ne zaboravimo ,ma koliko se trsio ,ili uvlačio u dupe Vučiću -da ni Mile Dodik nije "kralj Srpske" ? Jer se nije slučajno našao na listi "nepoželjnih " u USA -na osnovu istih merila kao i svi oni kojima se  enormno bogatsvo ne može pokriti realnim prihodima .
Pobogu-ako nekoga narod Srpske zove "Mile Kent" -zar to nije dovoljan razlog ,ili dokaz ratnog profiterstva ?
Ja se iskeno nadam ,da kao što je Miletova stranka "skrajnula" SDS -da je došlo vreme i da neki novi ljudi "skrajnu" i njega i stranku .
Pobeda onog malog Stanimirovića (ili Stanivukovića ) u Banja Luci ,za gradonačelnika ,valjda će doneti neke promene u Srpskoj ?
Naročito ako Srpska i BiH teže ulasku u EU ?
Sa Miletom Kentom će se to desiti -nikada .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 8:27 pm

Danubius ::


Proslave "Dana državnosti" se ne rade "vojnim paradama" -nego nastupima kulturno umetničkih društava  ,zar ne ? Niti se pevaju pesme koje asociraju na ratove-taman bio i I svetski  ("Pukni Zoro" .Što je najsmešnije ,pesmu je napisao slovenački muzičar Robert Pešut ,poznatiji kao "Manjfiko" ???)
Vojnim paradama se obeležavaju "datumi" samo u Severnoj Koreji (ako se izuzme ona u Rusiji ,na "Crvenom Trgu" ,kao znak pobede nad fašizmom ) Tačno ?
Ako je Srpska entitet u BiH (po Dejtonskom sporazumu ) valjda i ona podleže odluci Ustavnog suda BiH (čije je članstvo birano na osnovu zastupljenosti konstitutivnih naroda BiH ?) Kao i Predsedništvo ?
A što se tiče Dodikovih otvorenih poziva na "odcepljenje" i prisajidenje Srbiji ? Koja je onda razlika između "odcepljenja Kosova" ,i želji da se "prisadejini" Albaniji ? Nije li to ista stvar -formalno ?
Ne zaboravimo ,ma koliko se trsio ,ili uvlačio u dupe Vučiću -da ni Mile Dodik nije "kralj Srpske" ? Jer se nije slučajno našao na listi "nepoželjnih " u USA -na osnovu istih merila kao i svi oni kojima se  enormno bogatsvo ne može pokriti realnim prihodima .
Pobogu-ako nekoga narod Srpske zove "Mile Kent" -zar to nije dovoljan razlog ,ili dokaz ratnog profiterstva ?
Ja se iskeno nadam ,da kao što je Miletova stranka "skrajnula" SDS -da je došlo vreme i da neki novi ljudi "skrajnu" i njega i stranku .
Pobeda onog malog Stanimirovića (ili Stanivukovića ) u Banja Luci ,za gradonačelnika ,valjda će doneti neke promene u Srpskoj ?
Naročito ako Srpska i BiH teže ulasku u EU ?
Sa Miletom Kentom će se to desiti -nikada .

Kao prvo: nije uredu da izvlačiš iz konteksta. Kad već repliciraš, onda repliciraš na čitav postl. Ovako kako si to uradio dobija jednu sasvim drugu konotaciju :)
Upravo iz gore pomenutog razloga iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?
Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku. Bosna i Hercegovina ima oružane snage BiH u čijem sastavu ima pripadnika srpske nacionalnosti. Svečani defile se sastojao od pripadnika civilnog sektora i policije. Ne znam odakle ti da se radilo o vojnoj paradi.
Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.
Bilo šta da se pjeva što neće drugog uvrijediti za mene je sasvim ok, bolje da se pjeva nego poziva na ubijanje, zar ne?

I tačno je da je Republika Srpska entitet u BiH, i tačno je da nije ispoštovala odluku Ustavnog suda BiH, ali si ti iz tebi poznatih razloga izbacio dio citata koji se odnosi na odluke suda u Strazburu koji ta ista BiH ne poštuje.

Što se tiče poziva na otcjepljenje Republike Srpske i ja pozivam na to da Republika Srpska bude dio Švajcarske, no me niko ne sluša.
Inače, kad već praviš poređenje Republike Srpske i Kosova i ovo da ti kažem: Kosovo je bilo dio Srbije kada je Republika Srpska nastala. Kosovo je izglasalo nezavisnost i Srbija se uporno bori da sačuva taj dio teritorije. Republika Srpska je dio Bosne i Hercegovine, ali ako bi kojim slučajem njen narod želio da bude samostalan onda to ne bi bilo moguće, ako sam te dobro shvatila? Nisu li to onda dupli aršini?
Da se odmah razumijemo, ja lično nikako nisam za to da se Republika Srpska pripaja Srbiji. Budimo realni, sve i da hoće Republika Srpska u Srbiju, neće nas Srbija. Mi smo ti nekako ko siromašna rodbina: jesmo mi rodbina, ali neka nas tamo negdje daleko.

Takođe, moraš znati jednu stvar: nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga. Isto kao što Srbija nije Aleksandar Vučić. Da li je Mile ratni profiter ili nije nema apsolutno nikakve veze sa pričom o paradi. Svi pričaju o tome da jeste, da mu djeca imaju firme to je tačno, priča se o nelegalnim radnjama, a znaš kako kažu: ako narod priča ili je tako bilo ili će biti. Vrijeme će pokazati ko je u pravu i to kada Mile više ne bude to što jeste.
Inače malog Stanivukovića kojeg uporno spominješ kao primjer za promjene, moj ti savjet da ipak držiš dozu opreza kada je on u pitanju. Ne zaboravi da je njegovom ocu upravo "Mile Kent" obezbijedio da stvori enormno bogatstvo. Do tada njegov otac je bio švercer polovnim autima, tako da zaista najdobronamjernije ti kažem da prije nego što ga glorifikuješ imaš i ovo na pameti.
Opet ću po ko zna koji put ponoviti, mene više ne zanima politika jer ne vidim ko je dovoljno jak i čestit da može nešto uraditi da nam svima bude dobro. Izdvojiću Jelenu Trivić kao moguću varijantu. Ona je u PDP-u (Partija demokratskog progresa), kao i Draško Stanivuković, ali bojim se da neće biti dovoljno da si obrazovan, pametan i odmjeren, nego da moraš imati i novac koji ti daje moć, a mali Draško to ima. Ona je kandidat PDP-a na mjesto predsjednika RS na izborima sledeće godine. Plašim se da će je ljudi oko nje ukopati i da neće uspjeti u tome.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 9:22 pm

justicija ::


Kao prvo: nije uredu da izvlačiš iz konteksta. Kad već repliciraš, onda repliciraš na čitav postl. Ovako kako si to uradio dobija jednu sasvim drugu konotaciju :)
Upravo iz gore pomenutog razloga iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?
Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku. Bosna i Hercegovina ima oružane snage BiH u čijem sastavu ima pripadnika srpske nacionalnosti. Svečani defile se sastojao od pripadnika civilnog sektora i policije. Ne znam odakle ti da se radilo o vojnoj paradi.
Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.
Bilo šta da se pjeva što neće drugog uvrijediti za mene je sasvim ok, bolje da se pjeva nego poziva na ubijanje, zar ne?

I tačno je da je Republika Srpska entitet u BiH, i tačno je da nije ispoštovala odluku Ustavnog suda BiH, ali si ti iz tebi poznatih razloga izbacio dio citata koji se odnosi na odluke suda u Strazburu koji ta ista BiH ne poštuje.

Što se tiče poziva na otcjepljenje Republike Srpske i ja pozivam na to da Republika Srpska bude dio Švajcarske, no me niko ne sluša.
Inače, kad već praviš poređenje Republike Srpske i Kosova i ovo da ti kažem: Kosovo je bilo dio Srbije kada je Republika Srpska nastala. Kosovo je izglasalo nezavisnost i Srbija se uporno bori da sačuva taj dio teritorije. Republika Srpska je dio Bosne i Hercegovine, ali ako bi kojim slučajem njen narod želio da bude samostalan onda to ne bi bilo moguće, ako sam te dobro shvatila? Nisu li to onda dupli aršini?
Da se odmah razumijemo, ja lično nikako nisam za to da se Republika Srpska pripaja Srbiji. Budimo realni, sve i da hoće Republika Srpska u Srbiju, neće nas Srbija. Mi smo ti nekako ko siromašna rodbina: jesmo mi rodbina, ali neka nas tamo negdje daleko.

Takođe, moraš znati jednu stvar: nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga. Isto kao što Srbija nije Aleksandar Vučić. Da li je Mile ratni profiter ili nije nema apsolutno nikakve veze sa pričom o paradi. Svi pričaju o tome da jeste, da mu djeca imaju firme to je tačno, priča se o nelegalnim radnjama, a znaš kako kažu: ako narod priča ili je tako bilo ili će biti. Vrijeme će pokazati ko je u pravu i to kada Mile više ne bude to što jeste.
Inače malog Stanivukovića kojeg uporno spominješ kao primjer za promjene, moj ti savjet da ipak držiš dozu opreza kada je on u pitanju. Ne zaboravi da je njegovom ocu upravo "Mile Kent" obezbijedio da stvori enormno bogatstvo. Do tada njegov otac je bio švercer polovnim autima, tako da zaista najdobronamjernije ti kažem da prije nego što ga glorifikuješ imaš i ovo na pameti.
Opet ću po ko zna koji put ponoviti, mene više ne zanima politika jer ne vidim ko je dovoljno jak i čestit da može nešto uraditi da nam svima bude dobro. Izdvojiću Jelenu Trivić kao moguću varijantu. Ona je u PDP-u (Partija demokratskog progresa), kao i Draško Stanivuković, ali bojim se da neće biti dovoljno da si obrazovan, pametan i odmjeren, nego da moraš imati i novac koji ti daje moć, a mali Draško to ima. Ona je kandidat PDP-a na mjesto predsjednika RS na izborima sledeće godine. Plašim se da će je ljudi oko nje ukopati i da neće uspjeti u tome.


Već vidim da ću uživati u repliciranju (hvala Just naklon ...nemam više sa kim ovde na tak*e teme zubic )

...iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?

Da se ne lažemo ,zar Dodik stalno ne preti "otcepljenjem Srpske" ? Kad je on pomenuo "entitet" ?

Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku

Možemo zvati te naoružane ljude u uniformama i "policijom" ,ili kako hoćeš .Ali ,seti se samo Tuđmana i Hrvatske ? Zar i tamo prvo nije bio "defile" snaga MUP Hrvatske (uniforme ,duge cevi) pa časom preraslo u nešto drugo ?
Pa i na Kosovu (koje nema vojsku ) figurira isto samo "kosovska policija" (duge cevi ,uniforme ) pa polako stižu "Hameri" ,helikopteri ...
Pa šta Srbija kaže na to ?

Nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga
Nije -kao što ni Srbija nije Vučić .
Ali obojica imaju iza sebe "partiju na vlasti" ,i sve "poluge sile" ,i za sada su apsolutni "fireri" ,tj feudalni vladari ,"Voždovi" .Svaki "napad" na njih i familiju se odmah generiše u "pokušaj državnog udara" i "Podrivanje ustavnog poredka" ,zar ne ?
Pa pobogu ...i sutra će se sastati ,da vide šta im je "činiti" -braća rođena .

Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.


Nemam ja ništa protiv pesama -nego protiv gluposti . "Pukni zoro" je novokomponovana ,sada već i kafanska pesma . Cela priča oko nje je -izmišljena .Tako i srpska žandarmerija ima "himnu" koju je napisao jedan od onih "Pink bendova" (mislim "Amadeus" ) ?Iako to niko nikada nije odobrio ,niti je usvojeno zvanično ,i sl ? "Odlazimo na Kosovo ravno" ima isto toliku težinu koliko i pesma koja se pripisuje Beogradskom Sindikatu" (Dogodine u Prizrenu ) Ako već želimo neku prikladnu pesmu ,koja ima i neku istorijsku osnovu -onda je "Tamo daleko" sasvim ok, treba da izmišljamo rupu na saksiji ?

Nije meni Draško nikakav uzor (baška sada kada se čulo da kreše neku srpsku pevaljku ) ali ...kako sam naivno verovao da je Mile i njegovi "nezavisni " nešto prelomno u odnosu na SDS Karadžića i kompanije ,prihvatam da se i sada ,moguće ,varam .
Nevezano za Dodika (ni drugi u BiH nisu bolji ) Dok god se drže kao pijani plota "nacionalnog" ,i takvi su na vlasti -ništa ni od "entiteta" ni od "Federacije" . Samo obaranje tih i takvih u sva tri entiteta donosi neku budućnost BiH .
Ali dok se "paradira " (svejedno da li MUP Srpske ,ili "Zelene beretke" ) ništa od toga .















[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 10:11 pm

Danubius ::


Već vidim da ću uživati u repliciranju (hvala Just naklon ...nemam više sa kim ovde na tak*e teme zubic )

...iz tvoje replike izgleda kao da se slavi dan državnosti, a ne dan entieta. Između države i entiteta je velika razlika, zar ne?

Da se ne lažemo ,zar Dodik stalno ne preti "otcepljenjem Srpske" ? Kad je on pomenuo "entitet" ?

Parada koja je održana nije bila vojna, niti jednog, jedinog vojnika nije bilo i to iz razloga što Republika Srpska nema vojsku

Možemo zvati te naoružane ljude u uniformama i "policijom" ,ili kako hoćeš .Ali ,seti se samo Tuđmana i Hrvatske ? Zar i tamo prvo nije bio "defile" snaga MUP Hrvatske (uniforme ,duge cevi) pa časom preraslo u nešto drugo ?
Pa i na Kosovu (koje nema vojsku ) figurira isto samo "kosovska policija" (duge cevi ,uniforme ) pa polako stižu "Hameri" ,helikopteri ...
Pa šta Srbija kaže na to ?

Nije Republika Srpska Milorad Dodik. Republika Srpska je mnogo više od toga
Nije -kao što ni Srbija nije Vučić .
Ali obojica imaju iza sebe "partiju na vlasti" ,i sve "poluge sile" ,i za sada su apsolutni "fireri" ,tj feudalni vladari ,"Voždovi" .Svaki "napad" na njih i familiju se odmah generiše u "pokušaj državnog udara" i "Podrivanje ustavnog poredka" ,zar ne ?
Pa pobogu ...i sutra će se sastati ,da vide šta im je "činiti" -braća rođena .

Što se tiče pjevanja i pjesama koje su odabrali, što se mene tiče mogli su pjevati i "Ne klepeći nanulama", ja ne vidim šta je loše u tome što je pjevano "Pukni zoro", još manje što je autor pjesme Manjifiko.


Nemam ja ništa protiv pesama -nego protiv gluposti . "Pukni zoro" je novokomponovana ,sada već i kafanska pesma . Cela priča oko nje je -izmišljena .Tako i srpska žandarmerija ima "himnu" koju je napisao jedan od onih "Pink bendova" (mislim "Amadeus" ) ?Iako to niko nikada nije odobrio ,niti je usvojeno zvanično ,i sl ? "Odlazimo na Kosovo ravno" ima isto toliku težinu koliko i pesma koja se pripisuje Beogradskom Sindikatu" (Dogodine u Prizrenu ) Ako već želimo neku prikladnu pesmu ,koja ima i neku istorijsku osnovu -onda je "Tamo daleko" sasvim ok, treba da izmišljamo rupu na saksiji ?

Nije meni Draško nikakav uzor (baška sada kada se čulo da kreše neku srpsku pevaljku ) ali ...kako sam naivno verovao da je Mile i njegovi "nezavisni " nešto prelomno u odnosu na SDS Karadžića i kompanije ,prihvatam da se i sada ,moguće ,varam .
Nevezano za Dodika (ni drugi u BiH nisu bolji ) Dok god se drže kao pijani plota "nacionalnog" ,i takvi  su na vlasti -ništa ni od "entiteta" ni od "Federacije" . Samo obaranje tih i  takvih u sva tri entiteta donosi neku budućnost BiH .
Ali dok se "paradira " (svejedno da li MUP Srpske ,ili "Zelene beretke" ) ništa od toga .


Ih ko te ne zna, skupo bi te platio zubic Skontala sam ja da ti čačkaš da se oglasim brdski

Kad si ti čuo da je u bilo kom mediju Republike Srpske parada nazvana kao vojna parada? Kao što rekoh, duge cijevi nisu strane i u policijama evropskih zemalja. Opet ti ponavljam: od oružja su bile te duge cijevi, tj. puške, bila su različita vozila policije, helikopteri i to oklopno vozilo "Despot" koje je proizvedeno u Remontnom zavodu u Bratuncu. Po meni je sasvim ok da se pokaže to oklopno vozilo jer je naše proizvodnje.

Što se tiče sastanka Vučića i Dodika, eto vjeruj da nemam pojma da će se uopšte sastati. Inače, mogao si primijetiti da se Vučić nije pojavio na paradi, misliš da je to slučajno? To ti je dragi moj dokaz da se on distancira od svega. Sve te kvazi patriotske priče tipa ne možemo mi reći ružnu riječ na Republiku Srpsku, sve je to šarena laža za izbore koji slijede u Srbiji i međunarodnu zajednicu.
Dodik jeste u ozbiljnom problemu, ali ko se s vatrom igra mora računati na to da će se i opeći, tako da vjeruj mi što bi kaz'li: sam pao, sam se ubio. Inače, tek je prvi dio sankcija krenuo, tek slijede sankcije koje je lako moguće je da se reflektuju i na nas građane, e to mene brine. Meni ako jedan mjesec bude kasnila plata ja sam na'ebala.
Inače, to što svako malo spominje otcjepljenje, prati kada se to dešava, svaki put se "otcjepljujemo" pred izbore  zubic  Izbori jbga, čudo je to!
Sve u svemu, mislim da je Dodik sada u zaista ozbiljnom problemu, naravno pod uslovom da nema neki debeli dogovor sa međunarodnom zajednicom, vjeruj mi, sve je moguće, jer nemoj zaboraviti činjenicu da Hrvati zadnjih dana blagonaklono gledaju na Dodika. Tako da...bem li ga, nešto je trulo u državi Danskoj  lu6777
Nažalost, moraću te razočarati, mislim da će Vučko kod vas još dugo biti na vlasti, bojim se da ga nećete lako skinuti.

Što se tiče pjevanja, vidim da se slažemo da je bolje da se pjeva ali da je zamjerka da je "Pukni zoro" kafanska pjesma, vidi druže, svjedočila sam mnogo puta tome da se i "Tamo daleko" itekako naručuje po kafanama. Inače kad smo već kod te pjesme, neki dan kolega Bošnjak kaže dok smo pili kafu na poslu:"Ja ne vidim u čemu je stvar sa "Tamo daleko" i zašto se uopšte tako emotivno doživljava ta pjesma?" Ja kažem: "pa I svjetski rat, Solunski front i sl. " Veli moj kolega meni, inače hijerarhijski mnogo više rangiran od mene: "daj pustite te priče o I svjetskom ratu, pobjegli su iz Srbije ostavili svoju nejač goloruku i pobili ih ljudi, odatle Vam toliki broj žrtava. Nikakvu pobjedu ni herojstvo tu Srbija nema da slavi jer doslovce ništa osim bježanja nisu uradili." Pitam ga:"pa ko pobjedi onda?" Veli: "Saveznici. Ništa Srbi tu nisu pomogli." Šokirana izjavom odgovorim: "Biće da si u pravu. I treba da nam ebe majku ko stigne.!"
Inače, "Beogradski sindikat" i Danica Crnogorčević su otpjevali pjesmu za tu priliku "Jedina Srpska", istina na svečanoj akademiji povodom Dana Republike Srpske koja je održana veče prije parade. Pjesma je postavljena na youtube kanalu. Gle čuda, danas je skinuta sa youtuba kao nepoželjna!

Da ti i ovo kažem što se tiže Stanivukovića, to sa tom pjevaljkom mislim da je paravan, opasno kruže glasine da je mali gej, kružio je i neki video klip na kom je navodno on. Prije toga je isto kružio i video klip sa gradonačelnikom Prijedora koji je mučen patio od ljubavi za švalerkom, pa mu je "rečeno" da da ostavku pa su izabrali novog. Inače, to sa tim videoklipovima je krajnje dno, ko god da je u pitanju. To mi se toliko gadi da nemam riječi. Ali, da se razumijemo, apsolutno nemam problem s tim da li je gej ili nije. Zaista me boli uvo koje je orijentacije ako je građanima dobro.

E vidiš, suštinu si rekao na kraju: problem je što se stalno ističe nacionalno, stalno se potenciraju grobovi, popovi, hodže, marševi, stalno i stalno se vraća u prošlost, biće da nikoga ne interesuje budućnost. Nema strane koja to ne radi i u tom pogledu nema ispravnih.
Uz svo dužno poštovanje, nikome nisam zla nanijela niti ja, niti bilo koji član moje porodice, niko, ali apsolutno niko, nema pravo mene nazvati genocidašom. Svaki put kada to neko uradi u meni se probudi inat, ali se trudim da ne komentarišem, kao što si možda i mogao primijetiti na društvenim mrežama. Danubius forum je valjda jedino mjesto gdje opušteno pišem i iznosim stavove što se tiče politike, osim naravno prepiske sa baš jaaaako bliskim prijateljima.

E da, moram ti i ovo dodati: za katolički Božić uvijek idemo u Suboticu da budemo uz familiju u te dane jer je veliki praznik. Ja Suboticu jako volim, dopada mi se grad, ljudi, kultura, običaji, sve mi je super. Oduševljena kako je sve lijepo okićeno, postavim slike na fb i čestitam Badnji dan i Božić familiji i prijateljima. Isti onaj kolega nakon praznika me pita:"jesam li se to ja pokatoličila kad sam tako ushićena?" Kako ja to da shvatim? Kažem mu:"nisam, ali shvati to kako hoćeš, udata sam za katolika, sad imam djecu katolike, familiju, kumove, oni slave sa mnom pravoslavne praznike, bilo bi krajnje nekulturno da ne radim isto kada su u pitanju katolički praznici."

Sve takve stvari čovjeka bockaju, moraš zaista biti krajnje pribran i jak da ne reaguješ impulsivno i iz inata ne lupiš nešto zbog čega će ti biti žao jer u suštini ne misliš tako.

Eto odoh i u off topic sunac ti žaren! smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 10:35 pm

justicija ::


E vidiš, suštinu si rekao na kraju: problem je što se stalno ističe nacionalno, stalno se potenciraju grobovi, popovi, hodže, marševi, stalno i stalno se vraća u prošlost, biće da nikoga ne interesuje budućnost. Nema strane koja to ne radi i u tom pogledu nema ispravnih.
Znao sam da ćemo se razumeti . zubic
Normalno da nemamo iste stavove ,pa se "ćeramo" -ali realnim činjenicama ,i obrazlaganjem istih -uz neoborive dokaze .
E ,to volim .Ma ko "nadgornjio" -prizna se ,i ide dalje .
A da će se mi posva*đat ? Nema teorije .
Jer ne patimo od od predrasuda i svega onoga koji likovi o kojima pričamo "pate" i još gore -zloupotrebljavaju .
To je razlika između "nas" i "njih" .
Mirno spavaj ,lepo sanjaj .Još sutra odrintamo -pa vikend .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 10:41 pm

Fala, živ i zdrav bio! Miran sanak ti želim.
Kod mene sutra praznik, jer SrBstvo smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ali ipak idem da radim, doduše kad se naspavam. Nagomilalo se posla pa da u miru završim.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 10:59 pm

justicija ::
Fala, živ i zdrav bio! Miran sanak ti želim.
Kod mene sutra praznik, jer SrBstvo smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Ali ipak idem da radim, doduše kad se naspavam. Nagomilalo se posla pa da u miru završim.
Pa zar nije danas "srpska nova" ?
Ima i kakav "svetac " sutra ?
Moja ex šefica je iz "Srpske" rodom -neko selo oko Banjaluke .Ona znala sve pravoslavne "svece" u januaru . Ispada da ceo januar u nekim "slavama" i praznicima ,u Srpskoj ? zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 13, 2022 11:01 pm

Sutra je Mali Božić. Takođe je svetac i sutra se jede svinjska glava od pečenice koja je ostala.
Mene ko da hvata neka groznica, kanda ću udarati po supicama i paracetamolu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Politička dešavanja- Republika Srpska
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Turizam- Republika Srpska
» Srpska posla :)
» Srpska poslovnost
» SRPSKA KUHINJA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: REPUBLIKA SRPSKA-
Skoči na: