DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Politička dešavanja- Republika Srpska

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Okt 15, 2010 10:18 pm

First topic message reminder :

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 8:17 pm

justicija ::
Dani, na referendum je izašlo preko 620 000 ljudi. Ako uzmemo u obzir podatak koji si iznio da je za SNSD i koaliciju na prošlim izborima glasalo 300 000 postavlja se pitanje ko su još ostalih 320 000 glasača?

Opet nisam citirao sve ,jer se uglavnom i slažem ,a naravno shvatam da možda i bolje poznaješ situaciju .Svako piše šta hoće ,zato uvek gledam više izvora ,da bih imao neku realniju sliku .

Matematika ne laže ,a ono da su na referendum izašli  "penzioneri i deo mladih" sam našao na više mesta .To je uostalom i tradicija ,tako se glasa i u Srbiji . Elem ,Dodikova koalicija je osvojila 264.051 glas 2014 ,dakle ,da kažemo da su to članovi partije i simpatizeri ,verovatno se nisu "predomislili" . 
Penzionera u Srpskoj ima 239.986 ,teško da su "politički aktivni" ,ali po defaultu penzioneri glasaju "za vlast" i "vođu" ,zar ne ? 
Ne vidim razloga da masovno ne glasaju "za Dodika" ,praktično . 
Nezaposlenih na birou ima 146.616 . Čovek koji je siromašan i beznadežan ,ne preostaje mu ništa drugo nego (nacionalni ) ponos ,njime se najlakše manipuliše ,mislim da i tu možemo pronaći dobar deo glasača ,za ovu priliku . 
Ja bih tu pronašao onih još 320 000 (i plus "dijaspora" ,koja nije nimalo zanemariva ,a uvek je "patriotski" raspoložena za glasanje ) 
Ne treba ni trošiti vreme ,analitičari iz Srpske su očekivali i veću izlaznost ,i stavljaju pod upitnik da li je referendum u stvari "uspeo" ,uglavnom -rezultati nisu bili upitni ni jedne sekunde . To je ono -da li je čaša poluprazna ili polupuna ? 

Ostaje samo ono pitanje -zašto ga je trebalo praviti odvojeno od lokalnih izbora koji su za samo 7 dana ? 

Milslim da se ni u jednoj zemlji na svetu nije desilo da se birači izvode na birališta u razmaku od samo 7 dana ,kada listić više rešava sve i štedi milion evra ? 

Odgovor se sam nameće . 

Ono da se već traži modus kako "ozakoniti" (i možda preimenovati ) Dan Republike Srpske je izjavila Željka Cvijanović (danas ) 
Time bi stvar pravno -formalno ,"legla" . 
Ne treba misliti da će se Dodiku išta desiti zbog ovoga ,ma šta pričali iz Federacije ili međunarodne zajednice ,ali realno postoje dve opasnosti . 
"Veliki" hladno mogu da nametnu ekonomske sankcije Srpskoj ,ako im se tako "hoće" ,i da to opravdaju "referendumom" ,kršenjem Dejtona ,kršenjem odluka Ustavnog suda ,samovoljom vođstva Republike Srpske ,jer im se može . 

Za inače više nego slabu privredu Srpske ,koja se bazira na trgovini i uslugama ,poluproizvodima -to bi bilo pogubno . 
Druga opasnost je u mogućnosti "epidemije referenduma" sa različitom tematikom od strane drugih entiteta ili "naroda" . 

Ko sada sprečava Hrvate da "traže" neki drugi katolički praznik za dan osnivanja "Herceg Bosne "recimo (lupam ,ali razumete smisao )   ,ili muslimane ,da uvedu kakvu šerijatsku stavku u Ustav -jer su "Srbi dobili" referendumom ,hajdemo i mi ,"prava" su nam ista ? 
To su dve realne moguće posledice referenduma ,tj Dodikove izborne kampanje .No vrlo je verovatno da se neće desiti ama baš ništa ,jer je narod u celoj BiH sit "nacionalnih tribuna" i "patriotizma " ,isto kao i u celom regionu ,svi uglavnom gledaju kako će preživeti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija

Datum upisa : 22.12.2013

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Sep 27, 2016 10:04 pm

Ja ne citiram ništa iz prostog razloga što mi je to nepraktično. Činjenica je da se tebi obraćam i super je što ti to tako i doživljavaš. A ono što je najbolje je da se može i normalno diskutovati i razmjenjivati mišljenje bez teških riječi (sunac ti, kako sam ponosna na sebe, još će od mene biti i dobar forumaš! :brdski2:).

Kad sagledamo sve, nepotrebna je bila sva ta buka, počev od apelacije Bakira Izetbegovića Ustavnom sudu BiH pa do referenduma. Ali tako je to, jedan potez vuče drugi. Moj lični stav je da je trebao referendum da se čuje mišljenje naroda kojeg se tiče ta odluka. Da li je to trebalo pred izbore ili ne, to je drugi par rukava. Ali, pričati o ratu zbog jednog praznika je apsurdno.
Znaš, u elektronskim medijima (a takve uglavnom i pratim) činjenica je da je masa ljudi odreagovala tako da ih rat ne interesuje, ali je isto tako i činjenica da ima mnogo i onih koji mržnju iskazuju svuda i na svakom mjestu u cyber svijetu (mislim konkretno na Bosnu i Hercegovinu). Najtužnije je što je među takvima najviše mladih ljudi koji pojma nemaju šta je rat. Podjednako kao što sam i ja slušala evociranje sjećanja iz NOB-a, ali dok mi granata nije letjela iznad glave nisam ni sanjala šta je to. Ta djeca bi trebala znati da u rovu nema wi fi, da ne mogu ići na depilaciju i čupanje obrva, da uv lampa za nadogradnju noktiju teško da radi bez struje, a za agregat trebaju pare za naftu i slično. Trebali bi da znaju kako zvuči sirena za prestanak opasnosti a kako za početak, i još mnooogo, mnogo toga. Oni to ne znaju i zato lupaju gluposti. Što reče naša Astra, smatram da se svaki rat može izbjeći dogovorom i pregovorima. Polako, stopu po stopu, nađe se rješenje.
U pogledu izbora mogu reći sledeće: činjenica jeste da Dodik i koalicija oko njega igraju na kartu nacionalnog i to prolazi kod onog dijela glasača kod kojih prolazi, ali je činjenica i da opozicija nema šta da ponudi. Svaka predizborna kampanja koja se zasniva na pljuvanju suprotne strane bez ikakvog plana i vizije i argumenata, za mene je priča u prazno.
Što se tiče nekih novih referenduma, pa čuj, sve je moguće, mada sumnjam. Kad si već spomenuo "Herceg Bosnu" malo se npr. komentariše o Mostaru koji godinama živi podijeljen. Koliko god se Hrvati ne osjećali komotno u Republici Srpskoj, nisu baš najkomotniji ni u Federaciji.
Što se tiče spominjanja šerijetskih zakona, ne mogu da se ne vratim na temu na kojoj i dalje smatram da me nisi shvatio a to je čini mi se bila "degradacija žena" ili nešto tako. Pričali smo o hidžabu. Kada je VSTV BIH donio odluku o zabrani nošenja vjerskih obilježja pa samim tim i hidžaba (što je veoma blisko šerijetskim zakonima ako možda i nije i po njima) digla se galama. I stalno se prezentovalo kako je zabranjen hidžab a niko nije spomenuo da se ne može okačiti ni krst oko vrata ili nositi bilo koje vjersko obilježje u pravosudnim institucijama. To je ono što sam tada pokušavala i tebi objasniti, ali očigledno se nismo razumjeli. Ne da ne može hidžab, nego ne može ništa! Negdje sam prije neki dan pročitala izjavu nekog američkog analitičara da u Bosni i Hercegovini živi najveći broj mudžahedina po glavi stanovnika u Evropi. Ja ih nisam susretala u Srpskoj, osim jednom kada je jedna osoba u svojstvu svjedoka izgledom jako sličan vehabiji na sudu izjavio da ne može položiti zakletvu jer se to kosi sa njegovim vjerskim ubjeđenjima, pa je nakon rasprave sa sudijom (i upozorenjem o mogućim sankcijama) dao izjavu (što je zakonito). Znači, kad sve sagledaš lako je moguće da se i "šerijat" podigne i zatraži svoje. Primjera radi, ovo je jedna od kandidata na izborima u FBiH
[You must be registered and logged in to see this link.]
No to je jedna sasvim druga tema pa nećemo o tome jer odosmo totalno u off topic.
Inače, moram da dodam i ovo: moji prijatelji na facebooku koji su forumaši sa ovog foruma mogli su primijetiti da baš nikada ne komentarišem ništa vezano za politiku. To je tako iz prostog razloga što ne želim da se raspravljam sa ljudima koji su prijatelji mojih prijatelja a možda ne znaju za granicu. Ne želim drugima uputiti teške riječi ali isto tako ne želim ni da budu upućene meni. Ovdje pišem jer među "svojima". Vjerovali ili ne, otvorenija sam ovdje na forumu nego sa mnogim ljudima koje znam još iz djetinjstva. Ala sam se raspisala! Evo neću više brdski
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Sep 28, 2016 8:22 am

Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic

Datum upisa : 21.04.2012

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Okt 05, 2016 9:42 pm

Jedni pricaju jedno,drugi pricaju drugo.A meni nista nije jasno sta se desava u Republici Srpskoj.

Ali znam sigurno da je Mile bio dobar kosarkas. [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPon Okt 24, 2016 3:27 pm

SRĐAN ŠUŠNICA: IZ BANJALUKE JE PROTJERANO 75.000 LJUDI

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 9:28 am

Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 1:29 pm

Za Dodika je glasao tamošnji narod.

Što se tiče "humanog" preseljenja bilo ga je na svim stranama. Iz Sarajeva je "svojevoljno" otišlo bar 150 000 ljudi.

Nikad neću porihvatiti da je za celu istoriju kriv jedan narod i to onaj najstradalniji.

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 2:41 pm

Naravno da su iseljavanja vrsena na cijeloj teritoriji bivse Juge,a ovo je tema o RS,pa zato taj podatak....a upitno je to kako su ljudi odlazili dobrovoljno(pa tako su dobrovoljno dolazili i rezervisti sa teritorije Srbije)....bila sam tamo pa znam.
Ni ljubav ni rat se ne vode bez najmanje dvoje....tako nikad ne moze bit da ucestvuje u tome samo jedna strana,a rat nije nevin nikako.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 2:44 pm

Jos nesto....ako je za Dodika glasao tamosnji narod,a znamo kako se glasa,znaci li to da je on OK,da je ispravan....pa i za Vucica je glasao tamosnji narod....za Kolindu je glasao tamosnji narod....da li je to zaista ono sto zeli narod?

.
Nazad na vrh Ići dole
Kica/Praja
El virtuoso
Kica/Praja

Godina : 81
Humor : Filmovi Veljka Bulajića
Datum upisa : 04.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Okt 25, 2016 3:14 pm

Dodik se predstavio kao zaštitnik tamošnjeg naroda. Da li je on to stvarno ili folirant nisam toliko upućen. Znam samo da nema medijsko manipulatorsku mašineriju iza sebe, kao vučić, bakir, kolinda...
Znam i to da bi narod u Bosni, jednako u federaciji kao i u RS, jedanko voleo kad bi moglo da se vrati ono vreme kad su svi imali jednake šanse i uslove života i kad je bilo neuporedivo bolje (bivša država) ali pošto to ne može, oni biraju manje zlo za sebe. U rs misle da im je bolje sa Dodikom nego s Bakirom. To je otprilke to, niko nije oduševljen sa stanjem u državi i sa svojim političarima. Tu je naravno i strani faktor, kome je do blagostanja u nas stalo kao do napuštenog rudnika uglja. Dodik je jedini koji se batrga od njihovog zagrljaja, ostali svi ponizno kleče i kevću.

Dečko je suvo zlato

Jedan poziv menja sve !
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 11:32 am

Srpska danas slavi Dan RS ,što i ne bi bilo neko čudo ,da nije malkice čudan sastav srpske delegacije i njihova uloga u samoj svečanosti .
AV je odlučio da ovaj datum preskoči ,zajedno sa svojim "funkcionerima" iz SNS ,iako je kuvan i pečen sa Milom iz Laktaša ?
"Nas" predstavlja" ex Predsednik Toma Nikolić ,koji je i ovom prilikom zaradio još jedno odlikovanje (u čijem broju će da polako stigne Broza )

Visoko odlikovanje RS je zaradio i najveći Srbin među Srbima ,Emir Kusturica .
Nadalje ,Srbiju "predstavlja" i ministar Vojni -Vulin (ne nađoh na slikama ,da li je došao u svojoj lično kreiranoj crnoj uniformi ?Da li će se i za njega naći kakav ordenčić ,nije mi poznato )
Nadalje ....Mile nađe za shodno da odlikuje i Hansa Kristijana Štrahea ,iz "Austrijske Slobodarske Partije  " (što je da se ne lažemo ,desničarska ,neonacistička partija ) Zbog čega ga odlikuje ? Valjda što je lični Šešeljev prijatelj ,i stranka mu "bratska " sa "radikalima" ili šta ?
Naravno ,tu su i neizbežni mantijaši predvođeni Irinejom ,koji održa liturgiju uz činodejstvo vladika iz "bosanskog lobija" ,koji i u SPC važe za "tvrdo krilo" ,dakle "desno" ,"ultranacionalističko" i da se ne lažemo "ratnoprofitersko" .
Crkva više i ne krije da Vladu Srbije smatra "izdajničkom " po pitanju Kosova ,i nalazi se u otvorenom sukobu sa pomenutima ?

Vrlo čudna družina ,a političku analizu ,i kakvu "poruku" šalju , će već dati malo više upućeni u ovu temu ,i u "regionu" i u"svetu" ,sigurno .
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 12:54 pm

Red, rad i disciplina rasta
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Jan 09, 2018 2:07 pm

Danubius ::

Dodik, Toma, Vučić, Bakir, Kolinda i svi drugi, svi su oni prolazni, ja volim moju Republiku, volim narod koji živi u njoj, neka smo i seljaci i džiberi i krkani, to su moji i ja ih volim.
Žao mi je ako ikoga to vrijeđa, nije mi to namjera, ne guram nikome prst u oko, prosto samo volim svoje.

SREĆAN TI ROĐENDAN REPUBLIKO SRPSKA!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 10, 2018 4:11 pm

justicija ::

Dodik, Toma, Vučić, Bakir, Kolinda i svi drugi, svi su oni prolazni, ja volim moju Republiku, volim narod koji živi u njoj, neka smo i seljaci i džiberi i krkani, to su moji i ja ih volim.
Žao mi je ako ikoga to vrijeđa, nije mi to namjera, ne guram nikome prst u oko, prosto samo volim svoje.

SREĆAN TI ROĐENDAN REPUBLIKO SRPSKA!

Bakir i Kolinda su svakako prolazni ,trajaće koliko i mandat ,i relativno su novije "pojave" .

Dodik,Toma ,Vučić ,Šešelj ,Kačavenda i njima slični -nisu .Samo menjaju dres i dalje nanose zlo i Srbiji i Srpskoj i to rade već skoro tri decenije . Pa pobogu ...Toma ni ne krije afinitete da "prisajedini "Srpsku ?
Svima nabrojanima je zajedničko otvoreno ili prikriveno forsiranje nacionalističkih ideologija ,a budite sigurni da će biti opet spremni ratuju ,zarad ličnog bogaćenja i bogaćenja uskog kruga oko njih .
Nijedan od naroda nije ništa naučio iz krvavih posledica te i takve "politike" ,čim su im takvi i dalje "vođe" .
No ono što je zaista poniženje za Srpsku (a na kraju ,i govori jasno kakav je u stvari Vučić i njegovi lopovi ) je slanje ovakve "delegacije" na tako važan događaj kod braće i komšija . Vulin i "Neša iz Beograda" ,ministri vojni i policijski ,kakvu to poruku šalje ?
Valjda treba da dođe Predsednik ,predsednik Vlade ,Skupštine ,ministar spoljnih poslova ,ako nekoga poštuješ kao narod i državu ?
Sramno ,ali mene ne iznenađuje ,licemeri kao i uvek .
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySre Jan 10, 2018 5:39 pm

Šta si bolan navalio na ove nebitne maskote  što su otišle da se slikaju tamo.(znaju oni kakvo je stanje kod njih)
Čestitaj ljudima dan njihove republike.  leptir
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptySub Maj 26, 2018 7:33 am

Republika Srpska ima samo 14 kompanija koje zapošljavaju više od 1.000 radnika, te oko 170 preduzeća sa više od 300 zaposlenih.

Shodno tome su i finansijski izveštaji i naplata poreza .

Analiza prošlogodišnjeg finansijskog poslovanja kompanija u BiH pokazala je neverovatnu stvar, a to je da je jedna sportska kladionica imala veće prihode od većine monopolskih javnih preduzeća.

Tako je Premier World Sport iz Čitluka imao prihod od 640 miliona KM, čime je zauzeo peto mjesto na ljestvici top deset kompanija po ostvarenim prihodima. Kladionica je po prihodima ostavila iza sebe “BH Telekom”, “Elektroprivredu RS” i mnoge druge velike kompanije.

U celoj Srpskoj ima 14 registrovanih sportskih kladionica na više od 1.000 lokacija, u čemu Banjaluka prednjači.

Prema podacima iz 2017. godine u Banjaluci ih ima 230, dakle ,više nego pekara ,škola ili vrtića .

Pošto Srpska nije Monako ,a "kladioničari" su već osnovci (jer niko ne poštuje zakon ) cela slika izgleda katastrofalno .
No, teško je verovati da iza ovakvog "biznisa" ne stoji država ,ili neka politička opcija ,kojoj takvo stanje odgovara .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2018 9:23 am

Zašto se Mile Kent druži sa AV-om ? Pa da uzme "recept" kako se "dobijaju izbori ".
A pošto nije prošao Šešeljevu "demagoško -licemernu" školu do kraja (položio je uspešno samo predmete "nacionalizam" i "zloupotreba funkcije" ) ,dovoljno je glup da otvoreno kaže:

Ko glasa za opoziciju ,a radi u "državnim preduzećima "-izbaciću ga sa posla .

Evo pa slušajte -javno ,na "predizbornom skupu"

[You must be registered and logged in to see this link.]

Toliko o "poštenim ,demokratskim izborima" .

AV bar to prikriva ,šalje emisare ,preti bez svedoka ,ucenjuje u tišini ,pa i  potplati ,ovaj balvan -otvoreno .
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 12, 2019 10:49 am

Ovog momka će da ubiju, (kao onog Davida ) ,ili (da li je moguće ?) ima mladih lavova koji se ne boje Mileta Kenta i njegovih bandita ? Ako je ovo drugo -ima nade za Srpsku .
Ukoliko se ne desi ono prvo.

Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyUto Nov 19, 2019 8:17 pm

Jeste Dani, to je mladi lav u Republici Srpskoj. Borac za socijalnu pravdu. Tata je ako ne i najbogatiji u Banja Luci, onda sigurno među najbogatijima. Upućeni kažu da posjeduje pola grada (šta god to značilo). Kao 18-ogodišnjak dok je bio odbornik u skupštini grada Banja Luka je na posao odlazio novim BMW-om. No, onda su shvatili da to i nije baš dobro za imidž mladog lava, pa je lavić kupio golfa, valjda se bolje uklapa u imidž borca za socijalnu pravdu. Da bi pripomogao stvaranju slike mladog pravednika, tata je prodao jednu od firmi (mislim da se radi o dionicama u jednoj od banaka, nisam baš sigurna). Vjerujem da nije prodata za klikere, jer ta banka i dalje radi bez problema, tako da i ta "sića" još uvijek je dio porodičnog kapitala.
Niko nije glup da ubije tog momka. Isuviše bi bilo rizično i očigledno. Obzirom na potencijal koji se svodi samo na drskost i dosta priče bez argumenata i obezbijeđenu budućnost u ekonomskom smislu, taj mali nema baš mnogo toga za ponuditi. Moje mišljenje naravno. Skidam mu kapu za to što se odrekao poslaničkih primanja u dobrotvorne svrhe, mada i tu nisam baš sigurna kome tačno. Ali znam da jeste i to zaista poštujem. No,ni to mu nije predstavljalo preveliki problem, jer momak i ne zna koliko imaju.
Evo, u spotu pjevaljke Goge Sekulić se vidi njegova kućica i dio sirotinje koju ima.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 5:47 pm

Pa srećan rođendan svima koji žive u Rep Srpskoj.

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 5:57 pm

Kijara-brm ::

Fala brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 6:03 pm

Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:12 pm

Aleksije Grgur

Јуче сам, припремајући се за радио - емисију поводом Дана Републике, много размишљао о томе шта је то највећи успјех Републике Српске у протеклих 28 година (вршњаци смо :) ) . Било је за то вријеме много удара, притисака и санкција. И тек ће их бити.

Онда ми у главу однекуд дође мисао Николе Кољевића, записана у ноћи након потписивања Дејтонског споразума. А професор Кољевић, врхунски познавалац америчке књижевности, тада се сјећао Фокнерове реченице о америчким црнцима:

"Они су опстали."

И управо у томе чини ми се да лежи и наш највећи успјех.

Република Српска постоји, упркос свему.

Срећна нам слава!
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:40 pm

Kijara-brm ::

Hvala Kijarita moja jakog liebe
Nazad na vrh Ići dole
justicija

justicija

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 EmptyČet Jan 09, 2020 7:44 pm

Danubius ::
Ne bi* da lajem ...ali, da živim u Srpskoj ,i shodno tome (i godinama ) ,da sam bio borac (što su bili svi muškarci ,ili većina) ...ovo bih smatrao kao uvredu svega što je tamo sveto. Pa zar za tako važan dan za Srpsku ,odlikovati ovo smeće ,ordenom "Zastave" ??? 

Nama je danas svečani dan. Nemamo danas vremena da se opterećujemo imenima. Danas naša Republika Srpska slavi 28 godina postojanja. Srećni smo što smo uprkos svemu opstali.
Vulin, Dodik, Vučić, Šarović i svi ostali su samo imena i prolazni su. Najvažnije je da naša Republika Srpska traje !
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Politička dešavanja- Republika Srpska   Politička dešavanja- Republika Srpska - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Politička dešavanja- Republika Srpska
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: REGIONI I POKRAJINE :: REPUBLIKA SRPSKA-
Skoči na: