DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Banja Luka ~ Grad zena ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Banja Luka ~ Grad zena ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Banja Luka ~ Grad zena ?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyUto Okt 19, 2010 10:50 pm

Banjaluka grad žena

Datum: 13.08.2010 16:34
Autor: Nikola Salapura

Banjaluka bi uskoro mogla i zvanično postati grad žena, jer bi realizacijom projekta "Banjaluka - grad žena" sjevernu kapiju, kroz koju bi trebalo da se ulazi u grad na Vrbasu, čuvale dvije statue djevojaka simboličnih imena "Nada" i "Zora".
Banjaluka grad žena

One bi dočekivale i ispraćale turiste, čime bi godišnji priliv od turizma mogao da se poveća za čak 50 miliona evra.

Ako se realizuje ovaj projekat, čiji je autor Draško Mikanović, biće to jedini grad žena na svijetu i sasvim sigurno će velikim slovima biti označen na svim turističkim mapama na planeti.

Stručnjaci su zbog toga procijenili da bi samo za sedam dana, dok traje jedan od brojnih festivala koji su planirani, prihod od turizma u "gradu žena" dostigao nevjerovatnih 35 miliona evra. Oni su uvjereni i da bi se sve investicije u poboljšanje turističke ponude u gradu isplatile za godinu dana.

Djevojke u Banjaluci vladaju pješačkom zonom, pronose slavu grada širom svijeta i ima ih, kaže legenda, sedam puta više nego muškaraca.

Iz tog razloga se ubrzano radi na projektu u slavu Banjalučanki, prema kojem bi na sjevernoj kapiji grada stajale dvije ogromne statue "Nada" i "Zora", jer nada, kažu, posljednja umire, a zora donosi novi dan.

"Nije to grad iz moje mašte. To je realna perspektiva Banjaluke. Ovaj grad ima sve pretpostavke da uzme mnogo veći dio turističkog kolača", rekao je Mikanović i dodao da se vijekovima unazad o Banjaluci pjevalo, pričalo i pisalo, a u svemu tome, ovaj grad se kitio brojnim epitetima, pa je nazivan gradom mladosti, zelenila, ljubavi, te krajiškom ljepoticom.

"Prije nekoliko dana sjedio sam s prijateljem skoro tri sata u bašti jednog kafića u jednom drugom gradu u BiH. Dogovorili smo se da ima piće ko prvi ugleda lijepu i zgodnu ženu. I niko nije zaradio to piće, jer za sve to vrijeme ulicom nije prošlo nijedno zgodno žensko. Ali, ako sjedite u bašti nekog kafića u Banjaluci, za samo pet minuta poželjeli biste da se tri puta oženite", rekao je Draško Mikanović.

Priča o ljepoti i šarmu ovdašnjih djevojaka je opštepoznata, pa je tako nastala ideja o gradu žena, koji bi lako mogao da postane novi banjalučki brend.

Naime, na ulazu u grad, između opština Banjaluka i Laktaši, trebalo bi da bude napravljena sjeverna kapija grada žena. Na visokim postamentima, s lijeve i desne strane autoputa, stajale bi statue prekrasnih devojaka, "Nade" i "Zore". Bile bi visoke 18,5 metara i, pošto je na tom području ravnica, vidjele bi se sa udaljenosti od pet ili šest kilometara. Između tih statua trebalo bi da se iznad puta sagradi veliki restoran, a dolje, pored postolja, u podnožju statua, gosti koji bi dolazili u Banjaluku mogli bi da se osvježe nekim pićem pod bijelim suncobranima.

Statue bi bile napravljene od bijelog kamena premazanog specijalnom perla bojom koja se na svjetlosti mijenja i blješti. Ta boja je i fluorescentna tako da noću, kada se na trenutak ugase reflektori, statue svijetle.

I danju bi te statue, zahvaljujući perla boji, bile prava atrakcija. Presijavale bi se na suncu, tako da bi mnogi dolazili ovdje samo da se slikaju ispod nogu tih lijepih i zgodnih djevojaka.

Za realizaciju ove ideje urađen je projekat na četrdesetak stranica koji govori o velikim finansijskim efektima. Urbanistički zavod Republike Srpske već je uzeo da razradi projekat, da procijeni koja je to lokacija na kojoj bi se gradila sjeverna kapija i koliko bi to moglo da košta.

"Kada bih ovo dao Kinezima da urade, siguran sam da bi oni za to izdvojili i više od milijardu dolara ili evra. Ako bismo mi to radili - ne vjerujem da bi nas koštalo više od dvadesetak miliona evra, što bi se otplatilo već u prvoj godini", tvrdi Draško Mikanović.


Nasiroko se diskutuje o "Nadi" i "Zori" pa hajde da i mi prebacimo koju...
Sta mislite o ovom projektu Banja Luka - Grad zena?Kakvi su vasi stavovi?Da li Banja Luka nema cim drugim da privuce turiste vec zenama...pardon...statuama :) ?












Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyUto Okt 19, 2010 11:07 pm

Tuzno jeste sto bas ovakvom idejom zele da privuku turiste...Ali sigurno i zvuci "primamljivije" ... Meni bi bilo draze da obnove tvrdjavu Kastel i jos mnogo,mnogo toga u BL,ali moguce je da im to ne bi donijelo neku vecu dobit...Samo me zanima,kakvu ce TI turisti imati sliku o BL,kao gradu zena...Mislim...sta ce ocekivati 55555











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyUto Okt 19, 2010 11:15 pm

U moje vreme je bilo "in" imati vezu u Vojnom odseku da se dobije Banja Luka za služenje vojnog roka -baš zbog te legende o "gradu žena "
(ne sećam se više tačno ...mislim da je "kvota "bila 3 ? 5 ? žena na jednog muškarca ?)
No ne sećam se da se neko nešto pohvalio po tom pitanju posle ..... sssss










Banja Luka ~ Grad zena ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyUto Okt 19, 2010 11:19 pm

Sad kako citam na netu...doslo je do OMJERA 7:1 :blimky: Da ga nisu pretjerali malo...ili je to propaganda bas zbog ovog projekta 55555











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyPet Dec 16, 2011 4:18 pm

BANJALUKA: SVAKI TREĆI TESTIRANI NIJE OTAC DETETA




Petak, 16. Decembar, 2011.|

Autor: E.P.K.


Majke obično znaju ko je otac njihovog djeteta, ali
imao sam jedan slučaj kada devojka ni sama nije bila sigurna ko je od
dvojice muškaraca sa kojima je imala odnose otac deteta, kaže Zoran
Obradović







Banja Luka ~ Grad zena ? 125906

BANJALUKA - Otkako je pre 14 meseci otvorena DNK laboratorija pri
Zavodu za sudsku medicinu u Banjaluci bilo je 63 zahteva za utvrđivanje
očinstva a u 19 slučajeva utvrđeno da osoba za koju se pretpostavlja
nije biološki otac deteta.



Rekao je ovo “Glasu Srpske” DNK analitičar u laboratoriji Zavoda za sudsku medicinu u Banjaluci Zoran Obradović.



”Podaci na svetskom nivou pokazuju da kada bi se redom vršilo
proveravanje očinstva oko 25 odsto slučajeva bi imali negativan
rezultat. Majke obično znaju ko je otac njihovog djeteta, ali imao sam
jedan slučaj kada devojka ni sama nije bila sigurna ko je od dvojice
muškaraca sa kojima je imala odnose otac deteta’‘ – rekao je Obradović.



Prema njegovim rečima, u banjalučkoj DNK laboratoriji očinstvo se
utvrđuje privatnim zahtevom i sudskim postupkom koji može biti parnični i
krivični.



”Imali smo 17 slučajeva po sudskom rešenju a ostalih 46 je bili su
privatni zahtevi. U regionu i u svetu jako je popularan anonimni način
primanja uzoraka putem pošte, što je jako komforno za očeve. Kod nas se
to još ne primenjuje ali razmatramo mogućnosti da uvedemo i takvu
opciju’‘ – istakao je Obradović za Glas.



Kako on navodi pri DNK analizi kao uzorak se može uzeti bilo koje
tkivo, dlaka, krv, koža… ali najgalantniji metod, pogotovo za decu jer
je bezbolan, jeste da se uzme bris sa obrazne sluzokože.



”Očinstvo se može utvrditi uzimanjem uzorka od majke deteta i
potencijalnog oca, što je i najpouzdanija analiza, ali imali smo slučaj i
indirektnog utvrđivanja očinstva uzorcima od dede, jer je otac deteta
poginuo u ratu’‘ – naglasio je Obradović.



Prema njegovim rečima suočavao se sa različitim reakcijama pri saopštavanju rezultata.



”Dešavalo se da muškarci godinama pokušavaju da dobiju dete sa
suprugom, i da se leče od steriliteta, a ljubavnica im ostane u drugom
stanju i ustanovi se da je dete zaista njihovo. Neki se obraduju, neki
ne mogu da prihvate činjenicu pa mi donose nalaze o neplodnosti od
urologa i slično’‘, priča Obradović.



Dodao je da neki čak proveravaju rezultate iz drugih laboratorija.



”Neki od najgorih slučajeva bili su utvrđivanje očinstva u krivičnom
postupku za polnu obljubu nemoćne osobe, gde je stric otac deteta
mentalno zaostale nećakinje. Još jedan slučaj incesta gde je brat bio
optužen za obljubu sestre, ali je analiza pokazala da on nije otac
njenog deteta” – rekao je Obradović.



On je istakao da je utvrđivanje očinstva moguće i dok je beba još u
stomaku majke, tačnije pred kraj prvog tromesečja trudnoće, ali takvih
slučajeva u banjalučkoj laboratoriji još nisu imali.



”Na nalaz se čeka od tri do pet dana, a cena DNK analize je 250 KM (oko
120 evra) po uzorku odnosno po osobi’‘ – dodao je Obradović

-----------
Zaključak ove statistike bi mogao biti jakoo nezgodan .... Banja Luka ~ Grad zena ? 279207 Banja Luka ~ Grad zena ? 611333 Banja Luka ~ Grad zena ? 988935










Banja Luka ~ Grad zena ? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyPet Dec 16, 2011 4:20 pm

Moracu da odem u Banja Luku, nije daleko od mene kad sam na odmoru. spite
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyPet Dec 16, 2011 4:21 pm

Cccc,ni zene vise nisu sto su nekad bile!
Sve to Evropa kriva smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? EmptyPet Dec 16, 2011 4:23 pm

Dolinac ::
Moracu da odem u Banja Luku, nije daleko od mene kad sam na odmoru. spite


Mislim, otisao bi samo za burek i cevape. Da me netko ne pogresno svhati. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Banja Luka ~ Grad zena ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Banja Luka ~ Grad zena ?   Banja Luka ~ Grad zena ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Banja Luka ~ Grad zena ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Banja Luka,bosanska ljepotica
» 8 Mart - dan zena...
» Psiholoski profil zena ubica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: BOSNA i HERCEGOVINA-
Skoči na: