DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IZ UGLA PREDATORA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
IZ UGLA PREDATORA - Page 3 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 IZ UGLA PREDATORA

Ići dole 
+7
Lily
Duca
sonia
determinanta
Danubius
svilanaasvaltu
EAGLE
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySub Okt 23, 2010 4:37 pm

First topic message reminder :

Prvi ljudi s Trećom (B) krvnom grupom bili su pravi nomadi, koji su se privikavali na razne klime i kulture. Kroz istoriju čovečanstva oni su naseljavali nove zemlje, prilagođavali su se svemu nepoznatom, pre svega, klimatskim uslovima, sukobljavali su se s problemima mešanja raznih rasa i drugim problemima.

Potpuno je prirodno, da su ti ljudi, radi preživljavanja, morali da ispoljavaju snalažljivost, stvaralaštvo, fleksibilnost i lukavstvo. U tim davnim vremenima od ljudi-"nomada" u manjem stepenu, nego od stalno nastanjenih "zemljoradnika", zahtevala se sklonost prema socijalnoj harmoniji, druželjubivost, spremnost da se potčinjavaju novostvorenim poredcima. Međutim njima je, takođe, u manjem stepenu bila potrebna i usredsređenost na postizanje određenog cilja "lovaca", koja je svojstvena ljudima Prve (0) krvne grupe.

Po svom karakteru "nomadi" su fleksibilni, veoma uravnoteženi, miroljubivi i veliki stvaraoci. Oni imaju stabilan imunitet, snažan probavni sistem, pa zato oni imaju, za razliku od drugih krvnih grupa, najfleksibilniji izbor svih mogućih dijeta.

Dnevni obrok osoba Treće (B) krvne grupe treba da bude izbalansiran i raznovrstan. Ljudi te grupe su jedinstveni po tome, što mogu uzimati sve vrste mlečnih proizvoda.

Ljudima "nomadima" odgovaraju sve vrste mesa, oni se lako prilagođavaju ishrani kako sa malim, tako i sa velikim sadržajem belančevina. Međutim njima ne odgovara govedina, već im više odgovaraju druge vrste tamnog mesa: ovčetina (jagnjetina), meso od jelena i zeca. Piletinu oni treba da izbegavaju, pošto se u mišićnom tkivu pilećih grudi nalazi lektin, koji ispoljava loše dejstvo na organizam "nomada" i koji, na kraju krajeva, može izazvati insult i autoimuna oboljenja. Pri čestoj upotrebi piletine njima je najbolje zameniti je ćuretinom.

Za ljude Treće (B) krvne grupe veoma je korisna riba, posebno dubokovodna, s visokim sadržajem masti. Međutim oni treba da izbegavaju mekušce (beskičmenjake), koji sadrže, kao i pileće (kokošije) meso lektine - razarače organizma "nomada". Upotreba zrnaste hrane kod njih takođe treba da bude izbalansirana. Oni u svoj dnevni obrok ishrane treba da uključuju najraznovrsnije žitarice. Njihov organizam posebno dobro asimiluje rižu i ovas.

Povrće i voće čine važan deo dnevnog obroka ishrane ljudi "nomada", kojima se preporučuje da upotrebljavaju najraznovrsnije vrste povrća i voća, pošto je kod njih stabilan probavni sistem. Izuzetak su samo paradajz, čiji panglemaglutinani izazivaju veoma jaku reakciju, koja se ispoljava kroz nadražaj sluzokože, kao i japanska jabuka (kaki) i nar (mogranj). Ljudi "nomadi" treba da se trude da dnevno uzimaju makar po 2-3 obroka voća (sa spiska korisnog), da bi iz njih izvukli lekoviti efekat.
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySre Dec 15, 2010 6:33 pm

Srbija prva zemlja odgajivač elitnih krava

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na prvi pogled deluju normalno

BEOGRAD, 29. novembar 2010, (Njuz) – Srpska Agencija za strana ulaganja i promociju izvoza (SIEPA) zvanično će ovih dana održati svetsku promociju elitnih krava koje proizvode samo čokoladno mleko, milk šejkove, jogurt, kiselu i slatku pavlaku i sireve sa plemenitim plesnima.U poverljivom dokumentu do kojeg je došao Njuz.net navodi se da će premijera elitnih krava biti održana na poljoprivrednom sajmu u Indiji polovinom decembra, kada će svetu biti predstavljene performanse stočnih grla iz kojih više ne mora da se muze mleko već finalne proizvode prave direktno u vimenu, posle čega farmeri dobijene proizvode pakuju i distribuiraju na tržište.Njuz je kontaktirao izvore iz SIEPE i saznao da u poljprivrednim krugovima u svetu već postoji veliko interesovanje za napredne krave iz Srbije, uprkos činjenici da još nije ni bilo zvaničnih informacija o tome u javnosti.- Javnost u Srbiji bila je mesecima u uverenju da je nestašica mleka veštački stvorena i da iza toga stoje nečiji finansijski interesi, ali sada sa ponosom možemo da kažemo da je to bila samo priprema građana za potpuno nov koncept u srpskoj mlečnoj industriji. Znamo da je građanima teško pala prividna nestašica mleka, ali smo uvideli i da su oni, sa druge strane, primetili značajnu razliku u kvalitetu ostalih mlečnih proizvoda u odnosu na raniji period i počeli mnogo više da ih kupuju. Indiju smo izabrali za svetsku premijeru jer je to zemlja krava, zemlja u kojoj je ta životinja svetinja, i zato smo smatrali da je to pravo mesto za premijeru naše apgrejdovane krave – rekao je Milorad Dapčević iz SIEPE.Za razvoj napredne srpske krave najzaslužniji je farmer Milanče Beko iz Krčedina, koji se amaterski već godinama bavi i genetikom, tako da je pre godinu dana rešio da spoji te dve svoje ljubavi.- Sve je počelo tako što nekoliko puta nisam stigao da pomuzem sve krave na svojoj farmi. Desilo se to da su one koje nisam pomuzao posle nekoliko dana počele direktno iz vimena da daju vrlo kvalitetan jogurt i sireve. Tada sam uz pomoć komšija Dragančeta počeo da sprovodim izvesna istraživanja koja su, evo sada, posle godinu dana, rezultirala gotovo epohalnim otkrićem – rekao je Milanče u izjavi za Njuz.Prema njegovim rečima, unapređene srpske krave do sada su uspešno prošle testove za proizvodnju čokoladnog mleka, milk šejkova u tri ukusa, voćnih jogurta u četiri različita ukusa, jogurta, pavlake, kiselog mleka i devet vrsta sira. Trenutno se radi na osposobljavanju krava da daju i kefir i papriku u pavlaci.Milanče Beko nije želeo da otkriva detalje svojih istraživanja, ali je rekao da su krave tokom istraživanja pretrpele izvesne promene u obliku vimena i ishrani, što je bilo neophodno da bi apgrejdovana krava davala, recimo, kvalitetno čokoladno mleko sa belgijskom čokoladom ili nekim drugim dodatkom. Prema najavama iz SIEPE, ove krave će se u slobodnoj prodaji u odgajivačnicama naći krajem sledeće godine i očekuje se da će izazvati pravi bum na svetskom tržištu stoke i mlečnih proizvoda.
ZDRAVA HRANA,A??
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Dec 16, 2010 7:05 pm

Evo jedne poduze ali istinte price iz zivota nas iseljenika u Kanadu pod nazivom:

KAD PRASIĆI UTIHNU

Ćurka neće proći. No passaran. Ne dam. To u moju kuću može da uđe samo na podvarku, i to u slučaju da dotaknem dno života, pa da nemam za krmenadle. Granica stvarno negde mora da postoji. Pristao sam da živim u zemlji u kojoj lipa ne miriše. Nekako sam prihvatio i to da ovde fudbal neće nikada zaživeti. Progutao sam i činjenicu da više od pola godine provedem ispod nule.

Pomirio sam se sa skoro svim glupim običajima, ali ćurka predstavlja direktan atak na moj integritet i nacionalni identitet. Ako nešto ne podnosim, onda je to prvo jutro nakon Dana zahvalnosti ili Božića (po gregorijanskom kalendaru), kada me obavezno iza prvog ugla sačeka neko kome suva ćuretina i gnjecava krompir-salata vire iz ušiju sa obaveznim pitanjem:

- Kakva je bila vaša ćurka?

- Mi ne jedemo tu pticu, jer je ćurka u Srbiji sveta životinja.

- Je l'? Nešto kao krava u Indiji?

- Pa da, samo što smo mi daleko manja zemlja, pa nam ne doliči da obožavamo rogatu marvu. Nama je dobra i živina; prema svecu i tropar.

Zašto osećam toliku netrpeljivost prema gastronomskom specijalitetu Severne Amerike? Pa iz prostog razloga što je on odavno izašao iz tog okvira i postao produžena ruka, trojanski konj, novog svetskog poretka, nadnacionalnog kapitalizma i globalizma koji preti da nam, pored svesti, uniformiše i jelovnik.

Umotana u celofan, očišćena i zamrznuta ćurka predstavlja simbol novog načina života i razmišljanja, stoji rame uz rame sa "Mekdonaldsom", najisturenijim jurišnikom u osvajačkom pohodu kome se ne vidi kraj. Pored toga, kada bih se priklonio ćurećem belom mesu, izgledalo bi kao da sam izdao prase, a to je isto kao i da sam izdao uspomenu na svoje detinjstvo.

Sećam se mraznog zimskog jutra, puste ulice i ušorenih kuća iz čijih se dvorišta razleže groktanje i skičanje. Čuju se samo oni mali beli, od 10 do 12 kg, vitki kao ribice i spremni da padnu za dobrobit porodica koje slave najveći hrišćanski praznik. U tom trenutku, negde u vrhu sokaka, kroz maglu se pojavljuje stamena figura deda Ive, jednog od najvažnijih članova našeg komšiluka.

Opasan kožnom mesarskom keceljom, sa urolanom futrolom u kojoj se nalazi dvanaest noževa oštrih kao brijač, deda Iva kreće da pokaže svoje umeće. Čovek koji kolje po kućama. Sigurnim korakom ulazi u prvo dvorište, gde ga već čeka ustreptala domaćica sa rakijicom, dok se domaćin rve sa budućom pečenicom koja, očigledno, nema nameru da se preda bez borbe.
Pridošlica prihvata ponuđeno piće, ali "samo jedno da smirim ruke", znalačkim okom odmerava žrtvu (prase, ne domaćicu), vadi prikladan alat i kreće na posao.

Desnim kolenom klekne na njega (na prase, ne na domaćina), levom rukom ga čvrsto uhvati za njušku i onda u deliću sekunde zada jedan ali smrtonosan udarac. Kroz grkljan pravo u srce, dva trzaja nogama i gotovo. - Al' ima laku ruku, svaka mu čas' - komentarišu lokalni zgubidani koji su došli da gledaju predstavu. Sledi čišćenje, šurenje i soljenje. Prolazno vreme po prasetu - 20 minuta i deset sekundi. Ležerno, skoro nezainteresovano, stavlja bakšiš u džep umašćene kecelje i polako kreće dalje prema sledećoj kući, gde ga sa nestrpljenjem očekuju. Svi, osim praseta.
. . . . . .

Već negde oko podneva deda Iva lagano izlazi iz poslednjeg dvorišta, malo umoran, ali svestan važnosti posla koji je obavio. I dalje hoda lagano i uspravno, blago se njišući u kukovima. Odmerenim korakom gazi "bulevarom palog praseta" u suprotnom smeru prema svojoj naherenoj kućici. Gde on prođe, više se ne čuje ni skičanje ni groktanje.
Prasići su utihnuli. Ostala je samo tišina pojačana snegom koji polako zatrpava
pustu ulicu.

A za to vreme u kućama se odvija prava drama.
Glavno jelo je već u rerni, ali ima toliko pratećih komponenti koje treba pripremiti da zajapurene žene jedva stižu da dignu glavu. Srećom, muževi im daju zdušnu moralnu podršku uz rakiju, sir i kiseli kupus, pa tako sve ipak stigne da se u planirano vreme nađe na trpezi pred ozarenim članovima porodice.

Uštirkani batistani stolnjak i stara porodična srebrnina, uglancana do bola, dominiraju ambijentom. Počinje se, normalno, rindflajšom, koji u stopu prati supa sa domaćim rezancima, a nakon nje, čisto kao zagrevanje, tzv. peting, na sto se spušta činija sa onom pravom mučeničkom, pravoslavnom sarmom. Meze i rusku salatu namerno nisam pomenuo, jer služe isključivo da zavaraju glad.

Tu obavezno istrpimo babu, koja se uvek sa setom seti pokojnog gospodina Nikolajevića. "On je za ručak jeo po dvanaest sarmi, ali onih predratnih, a ne ovih današnjih komunističkih, što ni na šta ne liče." Onda se deda nađe dirnut u živac i udari kontru pričom kako je on sa poručnikom Alempijevićem jeo u svoje vreme celo prase za fruštuk. Nama mlađima to je dobar znak, jer znamo da po završetku priča iz davnina sledi krešendo, to jest prelazak na ono glavno.

Glava kuće važno daje znak glavom i sredina stola se raščišćava da primi dugo očekivanu životinju koja svakako nije ćurka.
Počasno mesto zauzima vruće, rumeno, hrskavo i slatko prase koje prosto mami
svojim nadrealnim izgledom. Nešto kao apstraktna skulptura od koje ne možete da odvojite pogled, samo što je za jelo. U grobnoj tišini, domaćin polako uzima
nož i pristupa sečenju. Taj delikatan posao zahteva dobro oko, sigurnu ruku i smisao za pravdu, jer svi cvile za omiljenim delom.

Ko će narodu ugoditi? Neko vapi za rebarcem, neko hoće butkicu, svi su za kožicu, a nađe se i neki izrod, koji izvoljeva za nusproizvodima kao što su rep i mozak. Ipak, sve se završava na opšte zadovoljstvo i uskoro se čuje samo zvuk zadovoljnog žvakanja, koje vodi najprimarnijem ljudskom instinktu - blagoutrobiju. Verovatno sam zaboravio da napomenem da je prase obično vrlo sočno. Ali u to vreme to što je curilo niz bradu zvalo se mast. Holesterol je kasnije izmišljen.

Ako malo bolje razmislite, prase predstavlja neizostavni i sastavni deo srpskog folklora; ili, ako hoćete da budem nešto precizniji, srbijanskog, jer su naša braća iz pasivnijih krajeva nekako više naklonjena jagnjetini, protiv koje nemam ništa - naprotiv. Bez njega (praseta) kum ne dolazi na svadbu, ne može se zamisliti ni ispraćaj u vojsku, a neizostavan je deo i svake mrsne slave. Zato je za mene prelazak na ćurku potez ravan veleizdaji, skrnavljenje dobrih starih običaja i zatiranje tradicije, koja jedina može da nas održi u surovom svetu pečalbarenja.
. . . . . .

Svetli primer očuvanja tekovine naše gastronomske revolucije predstavlja Radiša Dobrosavljević, poreklom iz Despotovca, poslednjih tridesetak godina stalno nastanjen u Torontu. Svake zime pred Božić, Radiša putuje 200 km na sever do farmi Amiša, gde kupuje živo prase, ono belo ko ribica, od 10 do 12 kg. Zaveže mu njušku kanapom, stavi ga u prtljažnik i doveze do svoje kuće u Ričmond Hilu, gde ga već čeka vrela voda za šurenje i naoštren nož.

Na užas svih komšija, koje su odavno digle ruke od zvanja policije i društva za zaštitu životinja, moj dobri Rade obavi egzekuciju kao paganski sveštenik ritualni obred prinošenja žrtve. To nije sve. Njegovo zadnje dvorište od jutra se oseća na dim bukovine, koja daje najbolji žar za ražanj. Onda ga polako, sa merakom, ispijajući ljutu rakiju prokrijumčarenu iz zavičaja, satima okreće i zaliva pivom da dobije onu nedostižnu sjajnu, rumenu boju kože.

Ne bih želeo da me neko optuži za uskogrudost i kulinarski nacionalizam, ali ćurku nikada neću zavoleti onom iskrenom, toplom ljubavlju koju osećam prema prasetu. Moram da priznam da sam prvih godina svog bivstvovanja u Kanadi, sada se toga stidim, ali svako je grešan, pa i ja, pokušao da za jedan Božić svoje omiljeno biće iz carstva domaćih životinja zamenim ovom ružnom pticom.

Razočaranje je bilo veliko kao prerija Alberte.
Već pri prvom zalogaju strani ukus sintetičke živine paralisao je svaku želju za daljim "uživanjem", a da ne pričam o tome kako je apsolutno onemogućen tako potreban čin "omršćivanja" nakon dugog božićnog posta. Što se tiče čuvenog belog mesa, po meni, ono može samo ponekad da posluži kao odlična zamena za hleb.

Gledajući sugrađane Kanađane kako ushićeno iz velikih supermarketa iznose zamrznute džinovske lopte koje treba da predstavljaju glavno jelo za najveći praznik, u isto vreme osećam i poštovanje i sažaljenje. Poštovanje prema tradiciji koja se gaji stotinama godina i sažaljenje zbog toga što znam šta propuštaju. Ali neću im reći. Zadržaću za sebe onu čaroliju mraznog zimskog jutra, iščekivanje deda Ive i porodični ručak sa pričama iz davnina i umašćenim rukama.

Zato, braćo Srbi i sestre Srpkinje, ne dozvolite da vas sablazne poroci u obliku ćurke i ostalih navlakuša novog svetskog poretka
Čuvajte prasetinu kao zenicu oka svoga. Ona nas je održala - njojzi hvala.

Nebojša Milosavljević, "Kišobran",
Vankuver
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySub Jan 01, 2011 3:08 pm

MAGIJA ILI ŠARENA LAŽA

Pamtim vremena,kada smo supruga i ja,sa našom malom decom (u kolicima ili bez njih) slobodna popodneva i vikende provodili u šetnji,u parku,pored vode,ali svakako na otvorenom.
Mnogi današnji roditelji to čine pod kupolama tržnih centara,magičnim šarenim lažama potrošačkog doba koje se prilično odomaćilo i u našim krajevima.
Tu,na jednom mestu,u nekom od brojnih separea,ovi roditelji ispijaju kapućinere sa sebi sličnim prijateljima,groteskno zaodenuti oblacima duvanskog dima,dok se njihovi mališani valjaju po uglačanim podnim pločicama,žvalaveći podmetače za čaše koje su dobili u nekom od susednih kafea.
A kada dođe vreme ručka,ove nestvarne porodice obaviće i to u jednom od brojnih restorana brze hrane.
Itako iz vikenda u vikend,od praznika do praznika ... u nedogled ...
Bojim se:IZ GENERACIJE U GENERACIJU!
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Jan 04, 2011 10:57 am

MALO ŠTA MOŽE DA VAS POREMETI KAO GRIP ILI PREHLADA

Ne osećate se dovoljno dobro da biste radili a opet imate snage da se nekako dovučete do posla...
Iako univerzalnog leka nema postoji način,koji su još onomad znale naše bake,da sebi olakšate nevolju i da vaša prehlada potraje što kraće.

ODMOR i dovoljno tečnosti najbolja su pomoć telu koje se bori protiv virusnog napada.

ČAJEVI sadrže teofilin koji je prirodni bronhodilator.Izaberite onaj koji vam je najukusniji i dodajte malo meda.Med ublažava iritaciju grla,a bogat je i sastojcima koji se bore protiv infekcije.Podstiče i produkciju sline čime se razređuje sluz.

PILEĆA SUPA i knedle.Cistein,aminokiselina koja nastaje prilikom kuvanja pileće supe,ima sličan hemijski sastav kao i lekovi za bronhitis.Ova supa razređuje sluz i umiruje simptome začepljenog nosa i kašlja.

PAPRIKA Ljuta hrana pokreće lučenje tečnosti u disajnim putevima,što razblažuje sluz,pa se ona lakše pokreće i izbacuje.sinusi se pročišćavaju,sekret iz pluća se lakše iskašljava i izbacuju se nadražajne supstance iz disajnih puteva.Zbog toga se senf,beliluk,biber iljuti ren od davnina koriste za lečenje gripa i prehlade.

PARA Inhalirajte topli vlažni vazduh.Napravite parnu kupku naginjući glavu nad lavor vruće vode.Pazite da se ne opečete.Vruće tuširanje takođe pomaže.

CINK vraća snagu.Uzmite tablete cinka i ubrzaćete oporavak.On pomaže proizvodnju belih krvnih ćelija koje se bore protiv virusa,ali NE PRETERUJTE!Više od 50mg dnevno može imati kontra-efekat tj. sa potisne rad imuniteta.

I naravno: NE ZABORAVITE KUVANO VINO!!
:hellooo:
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySub Jan 22, 2011 4:46 pm

Maločas me je sin zamolio da ga edukujem malo po pitanju ... (prave nekakvu žurku) ... pa dok mi je sveže u glavi,pomislih da bih to mogao podeliti sa još nekim.
Nije ovo nikakva mudrost i većina prisutnih na forumu zna sve ovo ali ako i jednom posetiocu bude zanimljivo onda ja nisam džabe tipk'o ...

Elem ...

* Većina crnih vina se poslužuje na sobnoj temperaturi od oko 18°C .Burgundac i neka lagana italijanska i naša kontinentalna crna vina su najboljeg ukusa na 16°C.

* Crno vino treba na sobnu temperaturu zagrejati polako.Bolje je da se posluži prehladno nego pretoplo.Otvorite bocu nekoliko sati pre posluživanja;vino mora da "diše" u toploj sobi.

* Suva bela vina i ružica poslužuju se na "podrumskoj" temperaturi od oko 10°C.Hladite ih u hladnjaku ok sat vremena pre konzumiranja.
Slatka bela vina se poslužuju na nižoj temperaturi od suvih (hladite ih sat i po pre posluživanja).Izuzetak su visoko kvalitetna dezertna vina;ona se služe na 14°C tj. hladite ih oko pola sata.

ČUVANJE VINA

* Sva vina,pa i ona najjeftinija,moraju pre posluživanja "mirovati".Korisno je vino kupiti najmanje dva dana pre no što će se piti.
* Ako je moguće,čuvajte vino u mraku-na svetlu se kvari.
* Bilo bi dobro da je prostorija suva,mračna i prozračna.Bez vibracija i sa stalnom temperaturom od 12-15 stepeni.
* Vina,pogotovo penušava NIKADA ne držite u frižideru duže vreme jer će izgubiti aromu!
*Stona vina su bolja ako duže odleže.Boce treba obavezno držati u vodoravnom položaju kako bi plutani čep bio stalno vlažan i dobro zaptivao.


IN VINO VERITAS!
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Feb 06, 2011 2:23 pm


Nekad bilo sad se pripoveda...





Evo jedne poučne i istinite priče!

Jedne večeri razgovaraju deda i unuk o aktuelnim događajima... Najednom, unuk upita dedu: "Deda, koliko ti imaš godina?"

Deda odgovori:"Da razmislim... rođen sam pre televizije, vakcine za dečju paralizu, aparata za fotokopiranje, kontaktnih sočiva i kontracepcijskih tableta. Nije bilo policijskih radara, kreditnih kartica, lasera. Nisu jos izumeli klima uređaje, veš mašine i mašine za sušenje veša,(veš su jednostavno prali i okačili da se suši na čistom vazduhu).
Čovek nije bio na mesecu, nisu postojali mlazni avioni. Venčao sam se s tvojom bakom i živeli smo zajedno, a u svakoj porodici su bili i tata i mama.
Reč "gay" je bila poštovanja vredna engleska rec, koja je značila veselog, simpatičnog, zadovoljnog čoveka, a ne homoseksualca.
Za lezbejke nismo uopšte čuli, a muškarci nisu nosili minđuše.
Rođen sam pre računara, paralelnih studija i grupne terapije. Ljudi nisu odlazili na preglede, nego ih je lekar slao prema potrebi na preglede krvi i mokraće.
Do 25.godine starosti sam svakoga muškarca oslovljavao sa gospodine, a žene sa gospođo ili gospođice ...
Kada je u moje vreme gospođa ulazila u tramvaj ili autobus, deca i mladi su žurili da joj ustupe mesto. Ako je bila trudnica, dopratili bi je do sedišta i ako je bilo potrebno išli za nju da kupe kartu i donesu joj.
Muškarci su hodali uz ivicu ulice, žene uz kuće.
Na stepenicama je ženama bila prepuštana strana do ograde, one su se prve propuštale da udju u lift i iz njega. Muškarci su uvek ženama primicali stolicu kada bi sedale.
Muskarci nisu nikada pozdravljali žene, a da ne bi ustali ako su sedeli i skinuli kapu...
Ustali bi svaki put kada bi žena ustala, pa i samo za trenutak.
Na zabavama i igrankama im se obraćalo rečima "Molim za igru", uz obavezno izmicanje i primicanje stolica posle plesa, uz zahvalnost.
Muškarci su otvarali vrata automobila ili koja god druga vrata i ženama pomagali da skinu ogrtače.
Naš život je bio određen sa 10 zapovesti, treznim rasuđivanjem, poštovanjem starijih, ponašanjem prema zakonu i bio je ispunjen plodnim zajedničkim životom sa bližnjima i odgovornoj slobodi.
Za brzu hranu smo mislili da je namenjena ljudima, koji se žure. Ozbiljna veza je znacila da smo u dobrim odnosima sa braćom, sestrama i ostalom daljom i bližom rodbinom, prijateljima i prijateljicama.
"Time sharing" je znacilo da porodica letuje s drugim porodicama, a ne da deli prostor sa nepoznatima.
Nismo znali za bežični telefon, o mobilnom telefonu da i ne govorimo.
Nismo imali stereo snimke, UKV radio, kasete, CD-e, DVD-e, elektronske pisaće mašine, računare...
Notebook je bila beležnica.
Satove smo navijali svaki dan. Nista nije bilo digitalno, ni satovi, kuhinjski aparati nisu imali svetleće indikatore. Kada vec govorimo o mašinama, nije bilo bankomata, mikrotalasnih pećnica, radio-budilnika. O videorekorderima i videokamerama da ne govorimo.
Nije bilo instant fotografija u boji, samo crno-bele, a za razvijanje je trebalo pričekati barem 3 dana. Fotografija u boji takođe nije bilo.
Kada je na nekom proizvodu pisalo Made in Japan, to je znacilo da je loseg kvaliteta, a proizvoda s natpisom Made in Korea, Taiwan ili Thailand, a pogotovo Made in China nije ni bilo.
Nismo čuli za Pizza-hut ili McDonald's niti za instant kafu, veštačke zaslađivace...
U trgovini je bilo moguće kupiti nesto za 5 do 10 dinara.
Sladoled, vozna karta ili osvežavajuće piće koštalo je 10 para.
Novi automobil je koštao 10.000.000 dinara, ali ko je imao toliki novac?!
U moje vreme, trava je bila nešto što smo kosili, a ne pušili.
Mi smo bili poslednji, koji su bili uvereni da ženi treba muž da bi imala dete.
Sada mi reci, koliko ti misliš da sam star?"

"E..., deda....ja mislim vise od 200 godina!?" - odgovori unuk.

"Ne, dragi moj sinko, samo šezdeset.....!"
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Feb 13, 2011 4:23 pm

Sirovi sokovi

[You must be registered and logged in to see this image.]

Norman Walker

Dr Norman Walker (1866-1984) je dijetolog, tvorac sistema terapije sokovima ili žive hrane. Ovaj veliki naučnik je živeo punih 118 godina što predstavlja najveću potvrdu i dokaz korisnosti i ispravnosti njegovog sistema. Isto tako, hiljade ljudi može da posvedoči da se izlečilo zahvaljujući njegovim instrukcijama.
Sokovi imaju važan zadatak u našem organizmu: s jedne strane predstavljaju građevinski materijal jer organizam na najbrži i najstabilniji način snabdevaju svim neophodnim aminokiselinama, mineralnim solima, enzimima, vitaminima, prehranjuju krv, regenerišu tkivo. S druge strane, sokovi su higijeničari celog organizma: čiste ga od otpada, toksičnih materija, izbacuju štetne produkte.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Feb 13, 2011 4:45 pm

Sok od celera




Najveća vrednost sirovog celera jeste njegov neobično visoki postotak sadržine vitalnog organskog natrijuma. On poseduje hemijsko svojstvo da kalcijum održava u rastopljenom obliku. Ovo je slučaj i sa ljudskim sistemom kao što ćemo to prikazati.
Sirovi celer sadrži četiri puta više vitalno organskog natrijuma nego što sadrži kalcijuma. Ova činjenica pokazuje koliko su sokovi vriedni za ljude koji su konzumirali koncentrovane šećere, skrob više ili manje ceo život. Hleb, keksi, kolači, žitne kaše, špageti, riža u stvari svaka hrana koja sadrži brašno se može klasifikovati kao koncentrovani skrob. Beli, smeđi ili bilo koja druga vrsta šećera koja je bila napravljena ili prerađena kao i svaki proizvod takve hrane (uključujući slatkiše, "meka pića"‚ gazirana, komercijalni sladoledi itd.) isto tako spada u koncentrovane ugljene hidrate.
Iskustvo nas uvek uči da je takva hrana destruktivna i produženo korištenje takve hrane dovodi do nepotpune ishrane koju sledi alarmantan broj bolesti. Mi smo pronašli da su takvi ugljenohidrati najpogubniji za zdravlje u našoj "civilizovanoj" hrani. Ljudske probavne procese Priroda nije namenila za probavu te takozvane hrane za ishranu stanica i tkiva. Rezultat njihovog korištenja je vidljiv sam po sebi, čak i pre nego li se odraste po pogubnim posledicama koje nastaju na ljudskom tijelu.
Ako u obzir uzmemo da je čovek u pedesetim i šezdesetim godinama već onemoćao i star tada to nije ništa drugo već napad i oskvrnjenje Prirode i našeg Tvorca. To je sramota za nas da ne znamo i nismo ništa naučili iz naših prošlih pogrešaka i da nismo shvatili prvi princip o regeneraciji svoga tela. To je potvrda da smo jedući hranu samo za svoj apetit sebe doveli do groba.
Kao prvo kalcijum je jedan od najvažnijih elemenata u našoj ishrani, ali to mora biti vitalni organski kalcijum. Kada kuvamo ili prerađujemo hranu koja sadrži kalcijum tada se isti automatski pretvara u anorganske atome što je slučaj sa hranom koja sadrži ugljenohidrate, koju smo već spomenuli. Kao takvi oni nisu topivi u vodi i ne mogu ishranjivati stanice koje su potrebne za obnavljanje našeg tela. Nadalje enzimi se uništavaju na temperaturi od 60 stepeni celzusijevih i atomi se pretvaraju u mrtvu materiju.
Posledica toga je da takva hrana začepljuje sistem dovodeći do artritisa, dijabetesa, srčanih poremećaja, proširenih vena, hemoroida, žučnog i bubrežnog kamenca itd. Bivajući bez života ove nakupine anorganskog kalcijuma se kumulativno povećavaju ako ništa ne učinimo da bismo ga odstranili iz tela.
U prisustvu anorganskog natrijuma i naravno uz pomoć drugih elemenata i procesa koji su kasnije u ovoj knjizi opisani,te nakupine se mogu razmestiti i održavati u tekućem stanju dok se ne odstrane iz organizma. Ovi procesi će detaljno bi ti objašnjeni u poglavlju o artritisu i.
Natrijum ima veoma važnu ulogu u fiziološkim procesima tela, jedna od najvažnijih je da krv i limfu održava u tekućem stanju sprečavajući da ne postane prerijetka. U tom pogledu je jedino natrijum od koristi‚ ali samo vitalni organski natrijum koji se nalazi u svežem voću i nekim vrstama povrća.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE




Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Feb 13, 2011 4:56 pm

Sok od hrena

[You must be registered and logged in to see this image.]




Sok od hrena se ne koristi jer je on u obliku fine kaše (sosa) isto tako jak. Uzimanje jedne i po čajne žličice trituiranog hrena dovodi do rastvaranja sluzi u šupljinama sinusa. Kada se ovo jednom pokuša sa kašom od hrena tada ćemo shvatiti zbog čega ga nije potrebno koristiti u obliku soka.
Kada se uzima svježe trituiran (samljeven) i kada se ta kaša ne preša (uz dodatak limunovog soka odmah nakon trituiranja tako da dobije oblik sosa) to se uzima dva puta dnevno između obroka po pola žličice i odlično pomaže u rastvaranju i odstranjivanju sluzi iz sinusa i drugih djelova tijela bez da oštećuje sluzne membrane.
On djeluje kao rastvarač i odstranjivač abnormalno velike količine sluzi u ljudskom tijelu. Kada se koristi razborito, kao što je to već navedeno pomješan samo sa limunovim sokom, tada nadražuje bubrege, žučne sluzne membrane probavnog trakta.
Zbog svoje vrijednosti eteričnih ulja u rastvaranju sluzi sos od hrena je isto tako dobar diuretik, a djelomično pomaže i kod vodene bolesti. Sos od hrena mora biti svježe pripremljen i ne bi se smio koristiti ako je star više od jednog tjedna. On se treba čuvati na hladnom u dobro zatvorenoj boci iako se njegova moć pojačava ako mu dopusimo da se zagrije na sobnu temperaturu kada ga upotrebljavamo. Treba ga dobro preliti limunovim sokom.
Kada se sos od hrena uzima po jednu i po žličicu ujutro i isto tako popodne svaki dan, to ispočetka može dovesti do prevelikog suzenja očiju što ovisi o tome koja količina sluzi je nakupljena u šupljinama sinusa i drugih djelova tijela. Osim limunovim sokom sos od hrena se ne smije ničim drugim razrjeđivati niti se poslije njegovog uzimanja smije piti ikakva tekućina za nekoliko trenutaka.
Ovo se treba provoditi više tjedana ili mjeseci ako je potrebno sve dok se sos od hrena ne bude mogao jesti bez ikakvih popratnih senzacija koje proizlaze iz njegove upotrebe. To nam tada praktički pokazuje da smo u potpunosti odstranili sluz. Ovo se pokazalo kao dobro prirodno sredstvo koje pomaže u odstranjivanju UZROKA koji dovode do smetnji kod bilo kojeg stanja nakupljanja sluzi u sinusima.
Kao pravilo zadovoljavajući rezultati se postižu kada je smjesa u omjeru soka od dva do tri limuna i nešto malo više od jednog decilitra trituiranog hrena. Tako dobivamo smjesu sličnu tečnom sosu.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySre Feb 16, 2011 9:51 pm

HA!Otkriven tajni recept coca-cole!

Recept za coca-colu,jedan od najpoznatijih svetskih brendova,koji se prodaje u više od 200 zemalja sveta,čuvan je kao najstroža poslovna tajna,još od kako je 1886.godine taj popularni napitak stvoren.Sada međutim,jedan web-sajt tvrdi da je otkrio kompletan recept,odnosno tačan spisak sastojaka koji se koriste za proizvodnju coca-cole,kao i njihovu preciznu količinu.
Tvrdilo se da je jedini pisani primerak u sefu jedne američke banke,a da u svakom trenutku samo dvoje službenika ove kompanije u isto vreme znaju kompletnu formulu koja čuvenom gaziranom piću daje njegov specifičan ukus.

[You must be registered and logged in to see this image.]

... A EVO KAKO ON GLASI:

* tečni ekstrakt koke 11ml
* limunska kiselina 88ml
* kofein 30 ml
* šećer 30 (nije jasno kojih mer.jed.)
* voda 9.5 L
* sok od limete 0.946 L
* vanila 30 ml
* karamel 44 ml
* alkohol 240 ml
* narandžino ulje 20 kapi
* limunovo ulje 30 kapi
* ulje musk. oraščića 10 kapi
* ulje korijandera 5 kapi
* ekstrakt gorke pomorandže 10 kapi
* cimet 10 kapi
I TAJNA AROMA 7X (na 8L sirupa ide 60 ml začina)

Ovo je recept za oko 12L napitka.

Sajt Thisamericanlife.org tvrdi da nije morao da obija sef u banci da bi došao do recepta.Sajt je objavio i fotogtafiju originalnog recepta.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPet Feb 18, 2011 12:28 pm

Lepo, lepo.. premda izbegavam Colu.

A za kuvano vino si u pravu, godinama sam se tako leila protiv prehlade.. ali pre desetak dana oborila me gripa, toliko da sam nedelju dana bila u krevetu pod tepmeraturom i preznojavanjem.. neizmenicno.. u stratu mi je prepisam antibiotik pa nisam bila u mogucnosti da primenim stari provereni domaci lek - kuvano crno vino.
A da ga volim.. volim.. u kaficu najcesce narucujem od toplih napitaka kuvano vino, toplu cokoladu ili produzenu kafu..
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Feb 22, 2011 5:42 pm

Videh,tamo negde,Bosanka piše o "namenskoj" hrani ...
Ne želeći da joj tamo zalazim,među recepte,da posle ne budem za nešto prozivan,odlučih ovde napisati nešto na temu :

Hrana i Sex,odnosno,Hrana kao Afrodizijak


Mnogi od nas još uvek ne shvataju seksualnu stranu hrane, mada su hrana I sex povezani kroz celu ljudsku istoriju. Stara poslovica koja kaže “Put do muškarčevog srca, vodi preko njegovog stomaka” ima u sebi prilično istine. Obratimo samo pažnju koliko se prvih izlazaka parova I specijalnih okolnosti vrti oko romantične večere u dvoje
Kroz ljudsku istoriju su se mnoge stvari a naročito hrana doživljavale kao afrodizijak. Afrodizijaci su hrana, piće, miris, raznorazni stimulansi, koji mogu podići I stimulisati seksualnu želju. Nauka kao direktnu pomoć priznaje samo tablete poput viagre i slične, sintetičke tvari. Upravo zato što je reč o moćnim sintetičkim tvarima, treba ih tretirati kao i svaki drugi lek. Viagra i slične pilule ne bi se smele uzimati bez konsultacije s doktorom, a ako se uzimaju redovno, nužne su i česte zdravstvene kontrole i pretrage.
Iako viagra može biti velika pomoć u određenim slučajevima i stanjima, nauka poručuje da većina ljudi njeno uzimanje može izbeći i u poodmaklim godinama, a za to bi trebalo biti dovoljno voditi zdrav život. To pre svega znači kvalitetno i raznoliko se hraniti, redovno vežbati i izbegavati stres. Iako se mnogi žale na doktore koji za sve tegobe preporučuju zdravi životni stil, u tome ima puno logike: vežba održava zdravlje i kondiciju, stres je i te kako povezan sa seksualnim poteškoćama, a zdrava prehrana bogata je raznovrsnim nutrijentima, pa i onima odgovornim za seksualne hormone, libido i plodnost.


Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Feb 22, 2011 5:45 pm

Recepti koji podižu libido dobro se čuvaju već hiljadu godina, a legenda o hrani i biljkama kao moćnim afrodizijacima intrigiraju čovečanstvo oduvek. U evropi su do 18. veka isprobavani recepti rimskog doktora Galena. Koji je u svojim knjigama tvrdio da hrana sa svojstvima afrodizijaka mora biti topla i vlažna . U njegovim receptima važnu ulogu su imali začini, posebno feferone i ljuta paprika, a hrana koja se učestalo pojavljivala u receptima bile su mrkve, šparoge, anis i grašak. U današnje vreme, afrodizijakom se smatra svaka stvar ili namirnica koja podiže seksualnu želju i funkciju. Afrodizijaci su se prepisivali kod svakog nedostatka požude, potencije ili plodnosti. Jedna od poznatijih namirnica koja ima afrodizijačko dejstvo jeste čokolada. Najbolji način korišćenja hrane kao stimulacije je da postavite sto sa ljubavlju. Odaberite hranu različitog izgleda I okusa.

ČOKOLADA

Za neke od nas nema ništa senzualnije od mirisa istopljene čokolade. Ona sadrži stimulans feniletilamina, a neki naučnici ga smatraju „hemikalijom ljubavi” i zbog toga se prilikom konzumiranja budi osećaj blaženstva. Čokolada, tj. kakao, jača mišiće i živce, vraća energiju i potiče produkciju polnih hormona. U njenom sastavu nalaze se i one supstance koje dokazano opuštaju, podižu raspoloženje i usrećuju nas, stvarajući u našem mozgu isti osećaj kao kada smo sveže zaljubljeni. Zahvaljujući učinku mešavini masnoća, belančevina, ugljenohidrata, vitamina B-grupe, minerala, gvožđa, kalcijuma, magnezijuma i naravno cinka, čokolada je prava ljubavna bomba.

Banane – Podižu samopouzdanje, a na taj način i želju za intimnošću.
Orasi, bademi, lešnici – U kineskoj medicini se koriste za lečenje impotencije.
Ginseng – Koren ginsenga povećava protok krvi u polnim organima.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Feb 22, 2011 5:57 pm

Narodno verovanje pripisuje svojstvo afrodizijaka, pre svega raznim jelima, na primer: jajetu, ribljem mesu, ostrigama, kavijaru, nekim vrstama sira, crnom luku itd. To vredi i za neke mirođije i začine, kao što su: cimet, muskat, vanilija, pa i druge. Istina je da hrana koja sadrži mnogo belančevina, pre svega onih životinjskog porekla (dakle, meso, sir, jaja i drugo), deluje nadražajno na ceo organizam, pa i na polni nagon.


Klasični afrodizijak je alkohol. On znatno utiče, u malim dozama, na pojačavanje polnog nagona, ali takođe ne pruža garanciju da će ujedno pojačati i polnu moć. Isto vredi i za neke opojne droge, naročito kokain i hašiš. Povremeno se događa da neki afrodizijak postane moda, pa ga ljudi počnu masovno upotrebljavati pod uticajem sugestije mase.


Kako je skoro prenela agencija fonet, muški znoj je najbolji afrodizijak. Čini se da ženama ništa ne miriše tako dobro kao znoj muškarca, rezultat je istraživanja sprovedenog na Univerzitetu Berkli. Naučnici su utvrdili da je kod žena koje su mirisale hemikaliju pronađenu u muškom znoju zabeležen porast nivoa hormona kortizola, osećale su seksualno uzbuđenje, a registrovan im je i brži rad srca.


U časopisu Journal of Neuroscience naučnici su saopštili da je to ispitivanje direktan dokaz da ljudi luče miris koji deluje na hormone suprotnog pola. Istraživanje se usredsredilo na androstadienon, koji se smatra muškim hemijskim znakom. Ranija istraživanja su utvrdila da već i najmanja količina androstadienona deluje na raspoloženje žena, seksualno i psihičko uzbuđenje i na aktivnost mozga, ali njegovo delovanje na hormone nije bilo poznato.


Taj derivat testosterona nalazi se u muškom znoju, pljuvački i spermi, a miriše na mošus. Naučnici su merili nivo hormona kortizola u pljuvački žena koje su 20 puta udahnule androstadienon. Uloga kortizola je da pomogne u održavanju seksualnog uzbuđenja, a njegov nivo kod žena koje su udisale androstedienon bitno je povećan u roku od 15 minuta i ostao je na tom višem nivou oko sat vremena.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Mar 10, 2011 6:54 pm

Supermesec može da smanji broj epileptičnih napada

Mesec će se 19. marta naći u tački najbližoj Zemlji posle 1992. godine, što je odmah pokrenulo raspravu...
...o tome kakve će posledice ta pojava imati po ljude. Istraživanje koje su sproveli naučnici Univerzitetskog koledža u Londonu pokazalo je da se za vreme snažnijeg Mesečevog sjaja kod pacijenata obolelih od epilepsije beleži manje napada nego tokom perioda normalne udaljenosti Meseca od Zemlje.



[You must be registered and logged in to see this image.]

FENOMEN - Doktorka Seli Beksendejl sa Instituta za neurologiju ovog univerziteta bila je na čelu tima koji je tako zaključio na osnovu 24-časovnih praćenja pacijenata.
“Ovi nalazi ukazuju da postoji manja opasnost od epileptičnih napada tokom sjajnijih noći”, kaže Beksendejlova.
Udaljenost Meseca od Zemlje će 19. marta biti samo 355.665 kilometara. Astronomi amateri koji zagovaraju senzacionalističke teorije tvrde da će sila gravitacije kojom Mesec deluje na Zemlju izazvati haos na njoj, poremećaj klime, a možda čak i zemljotrese i vulkansku aktivnost.
U trenutku kada se Mesec najviše pribiži Zemlji (ova pojava poznata kao lunarni perigej događa se jednom mesečno), on na nebu deluje sjajnije i krupnije, dok je u apogeju (kada je najudaljeniji od Zemlje) manji i bleđi. Ove nedelje se tzv. supermesec poklapa sa punim Mesecom - kombinacija koja se događa samo jednom u dve-tri godine.
Naučnici, međutim, tvrde da ovaj događaj nema nikakvog uticaja na Zemlju. „Postoji mogućnost da će se Mesec naći jedan-dva kilometra bliže Zemlji nego uobičajeno u perigeju, ali to je potpuno beznačajan događaj”, kaže Dejvid Harland, istoričar svemira. Pristalice senzacionalističkih teorija ističu da je ranije „supermesec” zabeležen 1955, 1974. 1992. i 2005. godine, te da su uvek bili povezani sa ekstremnim meteorološkim nepogodama. Primera radi, cunami u Indoneziji, u kome je poginulo više stotina hiljada ljudi, dogodio se dve nedelje pre „supermeseca” u januaru 2005.
Pit Viler iz Međunarodnog centra za radio-astronomiju sumnjičavo reaguje na najave smaka sveta i tvrdi da neće biti zemljotresa, erupcija vulkana, osim onih koji bi se i inače dogodili.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 10:43 am


Zagovornici "zdrave ishrane" ne bi trebali čitati moje postove ...

Onomad su,bar u Vojvodini,generacije odrastale na ovome.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mana je bila jedino to što se moglo jesti samo "u sezoni" ,dok danas...ja sam baš fruštik'o . migg
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 11:14 am

Mmmmmm.. to me vrce u detinjstvo.. igramo se napolju ceo dan i samo jurnemo svako svojoj kuci na brzinski namazan hleb i opet svi napolju, slatko njupamo svako svoje parce.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 11:22 am

Lily ::
Mmmmmm.. to me vrce u detinjstvo.. igramo se napolju ceo dan i samo jurnemo svako svojoj kuci na brzinski namazan hleb i opet svi napolju, slatko njupamo svako svoje parce.. [You must be registered and logged in to see this image.]


HA-HA-HA-HA!!Kad sam znao da ćeš se ti prva oglasiti ispod ovog posta smehsmeh

Ljubi te komša tako okruglu!Samo ti njopaj,za oboje ...
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 11:28 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

.. a sta cemo, kad volemo da njupamo ove nase domace brzinske specijalitete.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 12:37 pm

EAGLE ::

Zagovornici "zdrave ishrane" ne bi trebali čitati moje postove ...



[You must be registered and logged in to see this image.]
Baš trebaju breeee
Mast se pokazala (još ako je od mangulice ) da je zdrava -sadrži onaj "zdravi" holesterol .
Crveno povrće - opšte poznato ,zdravo
Zelena ljuta paprika - Meksikancima su nepoznate "stomačne " bolesti ,a oni žderu ljuto (ne jedu ...jer to bi značilo "ograničeno " ) nema razloga da ni nama ne bude na zdravlje .
Naravno ,za punoletne ....rakijica pre (šljiva ,dud ,dunja ) i čaša vina posle -i nema da doktora vidiš (sem kad te nateraju ovo sad da potpišeš za "odabrani lekar " kad overavaš knjižicu )
Zdrava hrana, nego šta ...ja ne čuh još i da se od kulena neko razboleo ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 12:45 pm

Mos' samo cuti da trazi jos!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 12:46 pm

malo sale u vezi sa temom

[You must be registered and logged in to see this image.]

a sad ozbiljno-cinjenica je da se i NAUKA sama u zadnje vreme opovrgava i demantuje-cas ovo je zdravo-ovo nije,Eagle,Dani-u pravu ste!!!Ja sada koristim mast u ishrani, moji Holesteroli (svi)su sada fantasticni-trigliceridi ko bombona sem sto mi je secer jos malo u deficitu-svako malo pada ali mislim da ce i to biti ok...-vestacke tvorevine vise ne koristim!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jan 19, 2012 7:19 pm

EAGLE ::



[You must be registered and logged in to see this image.]


Ja bi na ovaj hljeb dodala sitno isjeckan bijeli luk.Moj otac je obozavao ovako namazan hljeb.Uzivala sam gledajuci ga dok ga je pravio jer je usput pricao o svom djetinjstvu i kako je sve nekad bilo...Danas ne jede mast zbog zdravstvenih problema a evo sad citam da mast ima pozitivan holesterol.Ovo mu moram reci sigurno ce se obradovati :smile santa : jede2
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 6:35 pm

I tako,ko o čemu-strina o krofnama ...ili što bi onomad rekla moja tašta:"Kakav na jelu-takav na delu".

Pošto večeras neću nigde mrdnuti te me briga za "(za)dah i druge priče" - odoh da se ubijem od pihtija! :eee: Znači :masno,ljuto,puno belog luka,obraza,papaka ... joj baš,baš salašarski !

I još jednom:ova tema je za vegane,vegetarijance i druge travopase STROGO ZABRANJENA!!
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 7:16 pm

EAGLE ::

Pošto večeras neću nigde mrdnuti te me briga za "(za)dah i druge priče" - odoh da se ubijem od pihtija! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nista ne verujemo bez dokaza [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 7:18 pm

sonia ::
EAGLE ::

Pošto večeras neću nigde mrdnuti te me briga za "(za)dah i druge priče" - odoh da se ubijem od pihtija! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nista ne verujemo bez dokaza [You must be registered and logged in to see this image.]


Aaaaaaaaaaaa ........ !!

Prljavim trikovima se služiš,Habibi gorepost
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 7:31 pm

EAGLE ::
sonia ::
EAGLE ::

Pošto večeras neću nigde mrdnuti te me briga za "(za)dah i druge priče" - odoh da se ubijem od pihtija! [You must be registered and logged in to see this image.]

Nista ne verujemo bez dokaza [You must be registered and logged in to see this image.]


Aaaaaaaaaaaa ........ !!

Prljavim trikovima se služiš,Habibi [You must be registered and logged in to see this image.]



Ma jok, more, reko' dok ne vidimo masne brkove, nista [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Feb 13, 2012 7:35 pm

sonia ::




Ma jok, more, reko' dok ne vidimo masne brkove, nista [You must be registered and logged in to see this image.]


musketar
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Mar 11, 2012 4:44 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Seća li se neko ovog smetala iz priče o svinjokolji?

E pa i juče nam se vrtio oko nogu i smetao na putu do ovoga ispod ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

... što je,naravno,tek deo onoga što je u prepodnevne sate izašlo iz Ruškine pekare ... :eee:

Al dobro sad,mi salašari,seljačine,krkanluku skloni ... mi koji ubijamo da bismo preživeli (makar se to i na hranu odnosilo) ... spite

Ne sekirajte se,vi koji imate slab stomak,imam laku ruku-jagnje nije ni kmeknulo ...

Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyNed Apr 22, 2012 2:20 pm


[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo nešto za sladokusce ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

... i nešto za "travopase" ...
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Maj 03, 2012 8:21 pm

Evo na brzinu,uz pivo ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

...a ja odoh naseckati još malo ...

[You must be registered and logged in to see this image.]

... da ne zafali migg
Nazad na vrh Ići dole
emanuella

emanuella


Godina : 50
Datum upisa : 08.04.2012

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Maj 03, 2012 9:55 pm

i onda mene pita sta ce za veceru?pih
ererere
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Maj 17, 2012 12:56 pm


Misli svako da je meni lako ...

[You must be registered and logged in to see this image.]


... u jutra rana ...
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Maj 17, 2012 6:27 pm

EAGLE ::

Misli svako da je meni lako ...

[You must be registered and logged in to see this image.]


... u jutra rana ...
Tu ti fali jos jedna soljica puna kafe....[You must be registered and logged in to see this image.]
....za idealno jutro rano....
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Maj 17, 2012 7:20 pm

kad bi bilo lako drogirao bi se svako.... :joint:










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Maj 28, 2012 8:15 pm

Postoje muškarci koji znaju koliko kalorija ima u 200 grama Polimark majoneze,vole Rafaelo kuglice i ne vole ajvar. Začepe nos kad ulaze u bazen i kao mali su skupljali salvete. Stariji ljudi ih nazivaju izrodima.

Izroda nema mnogo i trenutno se međusobno dopisuju porukama preko KCN televizije i predstavljaju kao preplanuo, dobro situiran mladić.

Sve je to u redu. Sto ljudi – sedamdeset zdravih jetri,trideset nadobudnih drkadžija.

Stvari koje slede njih uzbuđuju koliko i moju kevu liga šampiona,tako da ovaj tekst svakako nije namenjen njima, nego tek nekima od vas.

Jedno od najjačih aduta (kec pik,alijas "karta smrti") žena za vaginalnu manipulaciju su svakako TANGE.

Prvi podaci o ovom revolucionarnom izumu datiraju iz 1939. godine. Od tada čine da muškarci seks sa svojom suprugom požele čak duplo češće! Tačnije svaki put kad one obuku tange. Dakle, dva puta mesečno.

Jednostvno je, kad prvi put vide partnera u flekavoj potkošulji kako desnom rukom naginje kefir direkt iz teterpaka, a levom češe dupe, one prestaju da navlače ovaj minimalistički vid gaća. Taj njihov suptilni protest je prouzrokovan time što su im uglavnom neudobne, ladno im je dupetu i zbog njih mogu da zapate nezanemarljivu gramažu bakterija. Ta simptomatična pojava se koristi i za prevenciju prevare. Naime, kad muškarac primeti da je njegova sisatija polovina locirala tange koje je posle banketa uštekala u poslednji krug ormara, i sad ih nazuva prvi put od tada, iako ide kod mesara po urku i papke za cubok, jasno je da se nešto čudno dešava.

Tange su kao Kinezi. Mnogo ih je, postoje u raznim oblicima i veličinama, ali generalno gledano sve je to isti qrac.

U nekim zemljama su zabranjivane pod izgovorima koji imaju veze sa pameću koliko i Čedo Čvorak, pa ih neću ni spominjati. Te zakone su svakako doneli neke manje mudri ljudi. Neki više mudar čovek je patentirao tange sa ugrađenim GPS-om kako bi muškarci tačno znali gde su im žene krenule u žetvu qrčevine koja nije njihova.

Ali,ne lezi vraže, feministički lobi je podigao takvu dževu da je proizvodnja ovog vanvremenskog izuma momentalno zabranjena, a pominjani mudar čovek momentalno nestao. Kad-tad će osvanuti vest da su mu pronašli kutnjake u utrobi krokodila. Karijes, nesrećan slučaj. :pušač:




[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio EAGLE dana Uto Maj 29, 2012 9:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
emanuella

emanuella


Godina : 50
Datum upisa : 08.04.2012

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyPon Maj 28, 2012 9:38 pm

Napkon si me odusevio textom rukuju se
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Maj 29, 2012 9:36 am

emanuella ::
Napkon si me odusevio textom rukuju se

NIje mi to bila namera,izvinjavam se.

Ovo je,prvenstveno tema koja se bavi zdravljem,a u okviru foruma "Higijena i nutricizam" pa ću ja,stoga,nastaviti u tom duhu.Doduše,ovde je više reč o hrani za dušu i mentalnoj higijeni ali,Bože moj ...

Elem,posle alimentacije najubojitije oružje hladnog rata muško-ženskih odnosa jesu

HALTERI

Bojeva glava vaginalne manipulacije!I da, u njihovom je vlasništvu...

Halteri su čipkasti odevni predmet sa tregerima koji služi da ženi ne padnu čarape do gležnjeva kad naglo ustane da okrene kore za Bomba tortu. U stvari služile su tome do pojave samodržećih čarapa sa silikonskim krajevima. Sad im je jedina svrha da se pendreci ukrućiju u realnom vremenu. To i ništa više!

Odgovorno tvrdim da je ovaj odevni predmet kroz istoriju više uticao na potenciju od Vijagre, tabana i Severininog pornića zajedno. :zubi3: Zbog njih su mesari postajali vegeterijaci, zidari pili malo pivo, a ja počeo da sečem nokte na nogama jednom nedeljno.

Ponižavauće, obeshrabrujuće...

Najčešće se viđaju u pornićima, što je dobro, jer da ih žene svakodnevno nose,broj razvedenih brakova bi skočio za 90 posto.


[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this link.]


Zbog ovoga mnoga deca tatu viđaju samo nedeljom popodne.

Nazad na vrh Ići dole
emanuella

emanuella


Godina : 50
Datum upisa : 08.04.2012

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Maj 29, 2012 3:05 pm

Haha,ja ih nosim stalno,baby


[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Harite
White Angel
Harite


Godina : 47
Datum upisa : 02.11.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyUto Maj 29, 2012 10:53 pm

EAGLE ::






HALTERI

Bojeva glava vaginalne manipulacije!I da, u njihovom je vlasništvu.





Veoma zanimljivo razmisljanje o jednom komadu čipke.Nije jednostavno pričati o tome ipak je u pitanju intima a tad smo svi osjetljivi.Postoje žene koje se znaju nositi sa halterima i one koje se ne znaju nositi s njima.Slicno kao odnos muskarca i odijela.Nekim muskarcima stoje odlicno jer ih znaju nositi a opet nekim ne.Ako se zena u halterima ne osjeca zavodnički ,ne zrači sexipilom ..onim nečim ,i efekat ce izostati.Nisu udobni, bar meni ali vrijedi ih ponekad obuci ...I ne bi bilo interesantno nositi ih svaki dan zar ne...samo ponekad u posebnim prilikama. :girlcool:
Neki ce opet reci da su halteri zastarjeli,pa evo i nekih ideja
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kako ovo sažvakati a? gorepost
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySre Maj 30, 2012 8:33 am


Harite ::


Kako ovo sažvakati a? gorepost

"U ljubavi i u ratu sva su sretstva dozvoljena" - makar bila i u službi zadovoljstva migg

Lično,smatram da je "biti lepa" imperativ za ženu a nemam ništa ni protiv igračaka i pomagala.
Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySub Jun 02, 2012 4:41 pm

Pirsing



Pirsing jezika se pojavljuje u Afričkoj kulturi, pirsing bradavice je poznat iz doba starog Rima, a genitalni pirsing se prvi put pojavio u Indiji.

Ako ti devojka nije poreklom iz Čada, ako se ne preziva Materaci i ako nema crvenu tufnu između obrva, jasno ti je zašto je provukla tiplu kroz kožuru. Da celu noć ne bi tukao po poker aparatu, nego po njoj. To je u redu. U redu je i to što žene sa genitalnim pirsingom osećaju seksualne užitke i dok voze sobno biciklo i gledaju "Domaćine, priženi se". Oduvek sam cenio snalažljivost. migg

Ove tri vrste pirsigna mogu da izazovu određene medicinske poteškoće, kojima naravno neću da te davim brate, jer sve nade ulažem da ti nikad neće pasti na pamet da probušiš jezik, sisu ili vićgla. Đavoli ne čuli. :zubi3:

Ipak možda bi te moglo zanimati kako da se osvetiš devojci koja ima pirsing, a prevarila te je ili presolila Minut pire.

Metal se brzo hladi i brzo greje. Stoga, na temperaturama nižim od minus 10 °C tipla može da izazove promrzline, čak je jako opasna na izrazito niskim temperaturama. Oće bradavica d'otpadne k’o dugme!

Sad, pošto nemaš para da je odvedeš u Sibir, a i ne znam kako da je nagovoriš da odete tamo, postoji bolje rešenje:Odveti je u saunu, postoje realne šanse da ne nanjuši opasnost. Ima da paniči kao da je juri 300 krivih ku*aca, neće joj biti ništa, a smešno je do besmisla. :eee:


Nazad na vrh Ići dole
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptyČet Jun 07, 2012 5:56 pm

Mislim da četvrto mesto s pravom zaslužuje

TATOO


[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovakve sise zaslužuju da budu oslikane kao Sikstinska kapela migg jbt!

Tetoviranje je trajno unošenje mastila u kožu pomoću posebno izrađenih igli. Tetoviraju se i ljudi i životinje. Ljudi se tetoviraju iz esktetskih, ritualnih ili običajnih razloga.

Ako ti devojka nije ćerka poglavice Maorskog plemena ili Jakuza, lako je zaključiti da joj je rozi vilin konjic sleteo na sisu kako bi se tebi ukrutio kad ga vidiš. To što raznorazne TV emisje pokušavaju svaku tetovažu osenčiti nekom patetičnom propratnom pričom je holivudsko sranje za emotivne gubavce.

Tetovaža,na žalost, u nekim slučajevima može izazvati i privremenu impotenciju.Ali to uglavnom nije do tebe već do ukusa žene. Ne budi nastran, ne do tog ukusa! gorepost

Ja kad vidim kinesko slovo između bubrega totalno mi se naruši psihofizičko zdravlje i imam osećaj da će mi iskočiti čukalj na mozgu.

Ipak, fetiš prema ovom vidu telesnog moleraja je jedan od najjačih na svetu. Mnogo semene tećnosti se godišnje prolije po kvadratnom centimeru implementiranog mastila. kasljuc

Primenjena umetnost-šta ćete ...



Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 EmptySre Dec 11, 2013 6:25 pm

EAGLE ::
Mislim da četvrto mesto s pravom zaslužuje

TATOO


[You must be registered and logged in to see this image.]  

Ovakve sise zaslužuju da budu oslikane kao Sikstinska kapela  migg jbt!


Ja kad vidim kinesko slovo između bubrega totalno mi se naruši psihofizičko zdravlje i imam osećaj da će mi iskočiti čukalj na mozgu.

Ipak, fetiš prema ovom vidu telesnog moleraja je jedan od najjačih na svetu. Mnogo semene tećnosti se godišnje prolije po kvadratnom centimeru implementiranog mastila.  kasljuc

Primenjena umetnost-šta ćete ...




    Toliko o primenjenoj umetnosti...  cola 










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: IZ UGLA PREDATORA   IZ UGLA PREDATORA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
IZ UGLA PREDATORA
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» ZOI 2014- iz drugog ugla :)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: HIGIJENA I NUTRICIONIZAM-
Skoči na: