DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Bar kod - žig zveri BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

Bar kod - žig zveri

Ići dole 
AutorPoruka
ANDJEO82

ANDJEO82

Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Bar kod - žig zveri Empty
PočaljiNaslov: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Nov 14, 2010 12:26 pm

Monasi Solovjeckogmanastira prepričavaju odgovor prepodobnog Zosime, koji je Starac učenicima, kojisu ga bili upitali kako prepoznati antihrista kada dođe. Prepodobni je rekao:"Kada čujete da je na Zemlju došao ili se na Zemlji javio Hristos - znajteda je to antihrist!" Najtačniji odgovor! Svet ili čovečanstvo neće prepoznatiantihrista: ono će ga priznati za Hrista, proglasiće ga za Hrista, tj. Mesiju. Sledstveno:kada se pronese i raširi i pojača glas, o tobožnjem dolasku Hristovome, to će vernimaposlužiti kao znak da se javio antihrist i da je počeo da vrši unapred mu određenui dopuštenu službu. Odgovor prepodobnog Zosime zasniva se na rečima Spasiteljevim.Spasitelj sveta, upoznavajući učenike Svoje sa znacima koji nagoveštavaju Njegovskori Drugi dolazak, rekao je: "Tada ako vam neko kaže: ovde je Hristos ilionde, ne verujte... I reći će vam: evo ga ovde ili eno ga onde, ali ne odlaziteniti tamo jurite. Jer kao što munja sine s neba, i obasja se što je pod nebom, takoće biti i Sin Čovečiji u Dan Svoj! "(Mt.24,23-27) ; (Lk. 17,23-24). Neće bitipotrebno i biće nemoguće ljudima da jedan drugome prenose vest o Dolasku Sina Božijega.On će se javiti iznenada. Javiće se po Svemogućstvu Svome, svim ljudima i čitavojZemlji istovremeno."Doći će Gospod", rekao je sveti Jovan Damaskin,"sa nebesa na onaj način na koji su Ga sveti Apostoli videli da uzlazi na nebo"."Doći će Savršeni Bog i Savršeni Čovek, sa Slavom i Silom. Niko neka Ga neočekuje sa Zemlje, nego svak neka Ga očekuje s neba, kako je On Sam potvrdio".

Gospod je zaključionauk o kraju sveta i o Svome Drugom dolasku sledećom poukom i zaveštanjem:"Pazite na sebe da ne otežaju srca vaša mnogim jedenjem i pijanstvom i brigamaovoga sveta i da ne naiđe na vas Dan taj. Jer će on doći na sve koji žive na Zemlji".

Odnos Hrišćanaprema elektronskom dosijeu - O BAR-KODU I BROJU 666
Arhimandrit Georgije,Iguman manastira prepodobnog Grigorija (Sveta Gora Atos -1997. g.)

Šta nam kažeApokalipsa? Ukratko, evo šta: Tokom vekova Crkva će morati da podnese mnoštvo iskušenja.Doći će i antihrist, koji neće predstavljati jednostavno - ideologiju, već konkretnuličnost, koja će imati pretenziju da zasedne u hramu Božijem, da joj se svi klanjajukao Bogu. On će praviti čuda i znamenja, on će ljudima govoriti lepe stvari, takoda će ljudi teško moći da shvate ko je on, smatrajući da je dobročinitelj ljudima,da je on - Hristos. Međutim, u stvari, to neće biti Hristos Spasitelj, nego lažnihristos, lažni mesija, lažni spasitelj, koji će sablazniti mnoge ljude. Pa ipakće verni ostati čvrsti u veri. Oni, koji u sebi imaju Hrista, neće se sablazniti,nego će ostati istrajni i čekaće Drugi Dolazak Hristov. Doći će Hristos, pobedićeantihrista, i onda će carstvovati večno zajedno sa svim svecima. I znači - vestOtkrivenja nije deprimirajuća, niti nam uzima nadu. To je podsticajna vest: poslednjapobeda će biti Hristova. Poslednja reč neće biti neprijatelja Hristovih, nego našegaSpasitelja - Hrista, pobednika smrti i nečastivog. Hristos pobeđuje, i On će pobeditiuvek. Zato, kada mi slušamo sve to, o broju 666 i ostalom, mi ne smemo paničitii plašiti se. Zato što, ma koliko da nastupe iskušenja i koliko god da dođe do poteškoća,i šta god da uradi antihrist, pobediće Hristos. Mi ćemo biti sa Hristom, i zatomi uvek treba da imamo nadu u sebi i optimizam. Ma šta da se desi u svetu, mi nesmemo paničiti. To je prvo što sam želeo da vam kažem.
Drugo što bihželeo reći je sledeće. S obzirom da će i Crkva i svi mi proći kroz iskušenja, okojima govore proročanstva i za koja mi vidimo da dolaze, mi treba da se duhovnopripremamo, da bismo se suprostavili tim iskušenjima. Kako treba da se spremamo?
Budimo u jedinstvusa Hristom. Potrudimo se da od ovoga časa vodimo veliku duhovnu borbu i da stalnobudemo sjedinjeni sa Hristom - kroz ispovest, Božansko Pričešće i molitvu. Da nasnečastivi ni u čemu ne pokrade i da nemamo nikakvu slabost, neku strast koja binas odvajala od Hrista. Onaj ko bude u jedinstvu sa Hristom, umeće da razlikujei znamenja vremena. Razlikovaće šta je Hristovo, a šta nečastivog, i imaće odvažnosti snagu. Dakle, sada više nego u bilo koje drugo vreme, s obzirom da dolaze ta iskušenja,moramo se pobrinuti da se sjedinimo sa Hristom.
I treće, štoželim da vam kažem, je sledeće. Šta da radimo sa svim onim, što imamo priliku dačujemo? Najviše - sa tom legitimacijom ličnosti, koju nameravaju da uvedu i kojaće, po svemu sudeći, imati broj 666 na sebi - broj o kome sveti jevanđelista Jovanu 13. glavi Otkrivenja (Jovan 13) kaže da će to biti broj, simvol, znak - antihrista.
Znamenje i simvolantihrista će biti broj 666. Zašto 666, a ne 777? Zato što su taj broj imali Jevreji.Njega je imao car Solomon i zahtevao je od svojih podanika, od država koje je pokorio,da mu plaćaju porez - 666 talanata zlata (1.Car. 10,14). Znači', broj 666 je simvol,potvrda koja je ukazivala na poresku podređenost. I sada je đavo odabrao 666, dato predstavlja na neki način porez, koji se od Hrišćana naplaćuje u njegovu korist.
Sam po sebi broj666 nije loš. Ali, kada ga određeni antihristi koriste smišljeno, da oskrnave Hrišćane,mi to ne možemo prihvatiti. Mi znamo da ga oni koriste samo zato što je to simvolnečastivog. Kada se taj broj koristi bez lukavstva, nas to onda ne brine. Ali, kadase on koristi sa posebni ciljem, onda nas zabrinjava izuzetno.
Ja sam odredioposlušanje nekim ocima našeg manastira, koji su se ranije specijalizovali u oblastiinformatike, da naučno istražuju temu bar-koda, koji je prisutan svuda, čak i naprehrambenim proizvodima - da bih se uverio da li broj 666 postoji u bar-kod sistemu.Oci su se time bavili u periodu od jednog meseca, pročitali su mnogo stranih knjigai uverili se da zaista u dve vrste bar-kod sistema postoji broj 666. To su tri vertikalnedvostruke crte - jedna na početku, druga na sredini, jedna na kraju bar-koda. Svakaod tri dvostruke crte odgovara broju 6. Oci su rekli takođe da je srednja crta moglabiti i izostavljena. Kompjuter bi broj mogao prepoznati i bez srednje linije, dovoljnesu prva i poslednja. I kako nam se čini, ona je stavljena s predumišljajem, jer,obzirom da nije bila neophodna, zašto je stavljena? Samo, i samo zato, da bi sekompletirao broj 666. Znači, postoji lukava namera - oskrnaviti Hrišćane, nateratinas da, hteli mi to ili ne, prihvatimo broj 666.
Taj broj je postavljensvuda, pa i na prehrambenim proizvodima takođe. Šta da radimo? Zar da ništa ne jedemo?Najzad, činimo ikonomiju, trpimo. Naravno da je to loše. Ali, najgore je to štose sada taj broj želi postaviti i na legitimaciji ličnosti. Zašto da se na našelegitimacije stavlja taj broj antihrista? Ako mi zaista imamo demokratsko uređenje- a ono i treba da bude, onda treba da se poštuju hiljade Hrišćana, koji ne želeda imaju na svojim legitimacijama 666. Ko želi, neka ima. Mi, kao Pravoslavni Hrišćani,to ne želimo.
Ta legitimacijanije opasna samo zato što će na njoj da stoji 666, nego zato što će se, uz pomoćnje, skupljati materijal za takozvani elektronski dosije. Taj elektronski dosijetakođe predstavlja izum antihrista, zato što će uz njegovu pomoć biti stavljenipod kontrolu milioni ljudi sa mnogim podacima iz njihovog života. Oni će biti registrovaniu jednom ogromnom kompjuteru, koji će se nalaziti u Strazburu. Odande će se Hrišćanimamoći nametati bilo šta.
Kontrolisaćese naš život. Pratiće nas svake sekunde. U legitimaciji, koju se oni spremaju dauvedu, biće, kako kažu, magnetna traka, koja je u stanju da primi 100 hiljada rečii bilo kakve informacije koje bi ih mogle zanimati o nama. Tu traku mi nećemo moćida pročitamo. Legitimacija će gospodariti nad nama, ona će svetu govoriti o nama,a mi nećemo moći da to pročitamo. Pojedini znalci, naoružavši se znanjem i kompjuterom,moći će da bez našeg znanja izvitopere informacije koje se na nas odnose.
Sve je to veomaopasno, zato što može da kontroliše naš život, i pre svega, život vernih Hrišćana:monaha, sveštenih lica, ljudi koji se podvizavaju u ime Hrista, za veru. Mi nećemoimati mogućnosti da se zaštitimo. Zato, i zbog te perspektive, ne možemo prihvatitielektronske legitimacije, na kojima će biti EKAM: identifikacioni broj, koji ćebiti dodeljivan svakome od rođenja i sa kojim će svako biti unet u centralne kompjuterezemlje u kojoj živi, kao i u glavni kompjuter u Strazburu.
Vi ste svesnida mi ulazio u novu epohu, koja još nije viđena u istoriji čovečanstva: epohu diktaturei sveopšte totalitarnosti. Određeni ljudi će kontrolisati čak ceo svet, ceo našživot. Šengenski sporazum je - prvi korak ka tome. Malo-pomalo, oni će uzeti podkontrolu celu Evropu. Cilj onih, koji se svim tim bave, je da stvore svetsku državui svetsku religiju. Kakav budizam, kakav islam, kakvo Hrišćanstvo! Biće mešavina,i ona već počinje. To nije pretpostavka, to je već počelo da se dešava. Takođe svetskaekonomija, kojom će moći da upravljaju mnogi ljudi. Dokazano je da u datom trenutkuotprilike dvesta ljudi (milijardera) poseduje 70% dobara na Zemlji. Iza svih tihelektronskih dosijea, država, vlada, Saveta Evrope - stoji tih dvesta ljudi kojiupravljaju svetom. Oni ismevaju ljude: "Uđite u Evropsku Zajednicu. Biće divno!Hajdete! Mi ćemo vam dati pomoć, mi ćemo vam dati jedno, mi ćemo vam dati drugo..:Dakle, sve je to - očigledno, i sve je to počelo da se ostvaruje. Mi smo na SvetojGori izjavljivali na zajedničkim skupovima da, kao Svetogorci, nećemo prihvatitielektronske legitimacije. Mi se borimo. I ne samo mi, nego i oni koji se ne rukovodereligijskim, nego političkim razlozima. Parlamentarci, advokatski kolegijumi i drugiljudi vode tu borbu i brinu se kako da ljudi ne izgube slobodu. Zato što mi vidimoda ekonomska oligarhija, koja ima duh antihrista, dovodi ljude do svetskog ropstvai želi da ih podredi svojoj volji. Ako (neka se to ne desi!) dođe antihrist, zakoga ne znamo kada će doći, onda će ti dosijei biti njemu na raspolaganju. On ćemoći da čini bilo kakvo zlo.
Mi ćemo vodititu bitku, i vlada mora da se sa poštovanjem odnosi prema Hrišćanima i da nas neobavezuje da prihvatimo elektronske dosijee. Ko želi, neka uzme. Ako je kod nasvladajuća demokratija, neka se prema nama odnosi sa poštovanjem i neka nam dozvolida imamo stare legitimacije, na kojima neće biti ni EKAM-a koji omogućava vezu sasvim međunarodnim kompjuterima, a ni broja 666. Eto, to je ono što sam želeo davam izložim, a vas takođe molim da se molite bez panike. Panika ide na ruku samonečastivom, koji želi da nas prestraši, ali mi to nećemo dozvoliti. Treba znatida konačna pobeda pripada Hristu. Hristos će pobediti, i zajedno sa Hristom, Njegovomblagodaću i pomoću Svesvete Vladičice naše, pobedićemo i mi, koji prebivamo zajednosa Hristom.
Ako pročitateSvetu Apokalipsu, onda ćete videti da će na kraju krajeva patiti oni koji prihvateznak antihrista. Njih će mučiti nečastivi. Zato što nečastivi postupa ovako: onuči čoveka da mu se poklanja, a zatim ga muči, zato što nečastivi nije čovekoljubiv.On nije kao Hristos. Koji je pun ljubavi i čovekoljublja. On je nečovečni mizantrop.Pošto nečastivi gresima i neverovanjem nauči čoveka da mu se potčinjava, on počneda ga muči. Međutim, po Blagodati Hristovoj, mi ćemo ostati verni Hristu našem inašoj Svetoj Crkvi, Svetim Tajnama, molitvama, proučavanju Svetog Pisma, i čekaćemodalji tok događaja, budući da smo zauvek sjedinjeni sa Hristom. Najzad, ja želimu molitvi da i vi, blagodaću Gospoda, uvek budete spremni da se suprostavite bilokom iskušenju. Pomolite se i vi, da i nas prosveti Bog, da ne govorimo u svoje ime,nego što je sveta Božja volja i sveta Božja opravdanja. Kako često mi ponavljamou crkvi: 'Nauči mja opravdanijem Tvojim (Nauči me zapovestima Tvojim)" (Ps.119,12).
Ja u molitviželim da vi uvek imate blagodat Hristovu i da se svi mi podvizavamo za istinu Boganašega i za našu Svetu Veru. Amin.

Arhimandrit Georgije,Iguman manastira prepodobnog Grigorija (Sveta Gora Atos -1997. g.)
Nazad na vrh Ići dole
https://www.soulmate.in.rs/index.php
ANDJEO82

ANDJEO82

PočaljiNaslov: Elektronski logor   Bar kod - žig zveri EmptyNed Nov 14, 2010 12:28 pm

I učini sve,male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove, da im dadu žig na desnojruci njihovoj ili na čelu njihovom,
Da niko ne moženi kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ime zvijeri ili broj imena njezina.
Ovdje je mudrost.Ko ima um neka izračuna broj zvijeri; jer je broj čovjekov, i broj njezin je šeststotina šezdeset i šest.

Dokumentarnifilm "Elektronski Logor" govori o sadašnjici i vremenima koja nam predstoje.Najviše pažnje je posvećeno problemu elektronskih ličnih karti što je predhodnicabio čipova koji će se ugrađivati u ljudska tela. Zbog čega su se sve Pravoslavnecrkve u svetu oglasile protiv uvođenja novih ličnih karti i bio čipova i ako jeto na prvi pogled potpuno nevezana stvar sa verom? Zašto je oko tako malih stvaridošlo do stahovitih nereda u Grčkoj i nekim drugim zemljama? Kako to da je RepublikaSrbija naručila najsavremeniju tehnologiju za izradu ličnih karti, i tako potrošilamilione, a da to još i nije bilo izglasano u skupštini? Kako to da iza čipova stojiglavni kod 666 (broj zveri po Otkrovenju Jovanovom-Apokalipsi). Šta je to NewAge i ko to šalje i dovodi razne nevladine organizacije u našu zemlju? Da li ćeSrbija biti slobodna zemlja ili elektonski koncentracioni logor?

U dokumentarcugovore:

- AleksandarPavić, politikolog i suosnivač Udruženja Građana "Za život bez žiga"
- arhiđakon RadošMladenović, upravnik duhovnog centra Svetog Nikolaja Žičkog
- Vlastimir Đorđević,potpredsednik Advokatske komore Srbije
- njegovo preosveštenstvog. Nikanor, vladika banatski
- Slađan Mihaljević,pravoslavni publicista
- Oliver Subotić,teolog i informatičar

Film mozete preuzeti na ovaj link-elektronski_logor.avi
Nazad na vrh Ići dole
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela

Datum upisa : 04.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptySub Mar 05, 2011 5:37 pm

Ovo me navodi na cinjenicu da smo vrlo brzo zaboravili princip da je Sveto Pismo svoj najbolji tumac. Svako moze da ima neku genijelnu ideju sta to moze da znaci, ali na kraju ostaje da se proveri sta Sveto Pismo kaze.

Otkrivenje Jovanovo stavlja "zig" zverin nasuprot "Bozjeg pecata". I taj Bozji pecat je stavljen na celo ljudima. Kako je to uradjeno? Pomocu nekog "Bozjeg barkoda" ili vec kako. Da li andjeli idu okolo i stavljaju vidljive pecate na celima? Gde su ti hriscani sa pecatima na celima?

Za mene je ovo dosta jasno. Nema nikakvih vidljivih "oziljaka" na celima Bozjih zapecacenih. Sve je pitanje svesti. Kome ce covek pokloniti svoju svest, Bogu ili sotoni!
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptySub Mar 05, 2011 8:38 pm

Nista tebi nije jasno i nikada i nece biti jer neverujes u ono sto ce desava i sto ce se desavati sve vise i vise.Nikakav pecat se i nepominje ali se zato pominje ali i desava uveliko a vi toga niste nimalo svesni.A to je izrada nivih licnih karti na kojima su ugradjeni cipovi ,takodje i novi pasosi sa cipovima pomocu kojih ce svako biti pracen gde ide i njegovo ponasanje.Da li vi to nezelite da vidite sami ili cekate da vam neko kaze da je nestasica hrane postala veliki problem u svetu pa i kod nas.Vidite koliko su zatrovane reke i jezera da ste poceli da sve vise na pojedinim mestima gde ste tocili vodu ili iz svojih cesama ima zagadjenih voda koje polako pocinju da se zabranjuju za pice jer se u njima pojavljuju sastojci stetni za zdravlje ljudi ali i stoke.Primecujete da se sve manje vernika pojavljuje u Hramovima Bozijim bas zbog Novotarija koje se uvode u Pravoslavne Hramove ali i Novine u Bogosluzenju Svetih Liturgija,da li vam to nesto govori ili ne? Ako to nevidite onda vi nezelite da vidite sva ta desavanja oko nas i zelite da mi citiranjem reci iz Svetog Pisma poredite sa necim usta vecina vernika neveruje.Da li je dovoljan citat koji je napisan,izgleda da vama to nista neznaci i u njega neverujete a to je zato sto ste poceli da gubite veru u Boga i reci njegovih Apostola.

Odnos Hrišćanaprema elektronskom dosijeu - O BAR-KODU I BROJU 666
Šta
nam kažeApokalipsa? Ukratko, evo šta: Tokom vekova Crkva će morati da
podnese mnoštvo iskušenja.Doći će i antihrist, koji neće predstavljati
jednostavno - ideologiju, već konkretnuličnost, koja će imati pretenziju
da zasedne u hramu Božijem, da joj se svi klanjajukao Bogu. On će
praviti čuda i znamenja, on će ljudima govoriti lepe stvari, takoda će
ljudi teško moći da shvate ko je on, smatrajući da je dobročinitelj
ljudima,da je on - Hristos. Međutim, u stvari, to neće biti Hristos
Spasitelj, nego lažnihristos, lažni mesija, lažni spasitelj, koji će
sablazniti mnoge ljude. Pa ipakće verni ostati čvrsti u veri.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptySub Mar 05, 2011 9:06 pm

ANDJEO82 ::
Vidite koliko su zatrovane reke i jezera da ste poceli da sve vise na pojedinim mestima gde ste tocili vodu ili iz svojih cesama ima zagadjenih voda koje polako pocinju da se zabranjuju za pice jer se u njima pojavljuju sastojci stetni za zdravlje ljudi ali i stoke.Primecujete da se sve manje vernika pojavljuje u Hramovima Bozijim bas zbog Novotarija koje se uvode u Pravoslavne Hramove ali i Novine u Bogosluzenju Svetih Liturgija,da li vam to nesto govori ili ne? Ako to nevidite onda vi nezelite da vidite sva ta desavanja oko nas i zelite da mi citiranjem reci iz Svetog Pisma poredite sa necim usta vecina vernika neveruje.Da li je dovoljan citat koji je napisan,izgleda da vama to nista neznaci i u njega neverujete a to je zato sto ste poceli da gubite veru u Boga i reci njegovih Apostola.

Hmmmm....Angele , to je tvoje gledanje , jer si očigledno vernik .
Pa ja gledam drugačije . Nema nikakve nestašice hrane -magacini bogatijih zemalja su prepuni .One godine kada su milioni umirali od gladi u Etiopiji -pšenice je u Evropi bilo rekordno ! Ima uvek dovoljno hrane na svetu da niko ne bi smeo biti gladan. Radi se o tržišnim pravilima, kapitalu , profitu....hrana je profitabilna roba , kao i sve drugo. Pa i kod nas su seljaci ove godine prolivali mleko i hranili svinje njime ,kao što su zaoravali i kupus . Balans cena je bio takav.
Vode nije zagadio djavo -nego mi, ljudi, svojim neodgovornim ponašanjem prema prirodi i prljavim tehnologijama .
Što je manje vernika u hramovima...pa može se razlog tražiti i u ponašanju sveštenstva , zar ne ? Koliko je skandala u crkvama ? Jedina novina je da sada mediji ponešto saznaju -što se do sada krilo .Mene ne čudi što je manje vernika . Bog nije medju zidovima hrama , ko ga želi spoznati ne mora biti tamo. A što se tiče "novina" ...pa to je samo tehnika bogosluženja. Inače bi liturgija bila na staroslovenskom ili misa na latinskom ,jednom je uneta i ta "novina" da je na "narodnom " jeziku, zar ne ?
Naravno da nisam dovoljno religijski potkovan,niti načitan u tom smislu da bih mogao komentarisati kada se i u kojoj knjizi pojavilo upozorenje na "znake " ,no ovo mi se čini kao potpuno objašnjivo sa tačke gledanja običnog čoveka ,i današnjeg stanja stvari, ne vidim nikakvu "satansku zaveru" u ovome što smo pomenuli . Za ovo smo krivi mi ,ljudi ...
Djavo je inače moćniji od čoveka ,i samo ga vera može spasiti , no na svakome od nas je koji ćemo put izabrati, zar ne ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela

Datum upisa : 04.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptySub Mar 05, 2011 10:13 pm

ANDJEO82 ::
Nista tebi nije jasno i nikada i nece biti jer neverujes u ono sto ce desava i sto ce se desavati sve vise i vise.Nikakav pecat se i nepominje ali se zato pominje ali i desava uveliko a vi toga niste nimalo svesni.A to je izrada nivih licnih karti na kojima su ugradjeni cipovi ,takodje i novi pasosi sa cipovima pomocu kojih ce svako biti pracen gde ide i njegovo ponasanje.Da li vi to nezelite da vidite sami ili cekate da vam neko kaze da je nestasica hrane postala veliki problem u svetu pa i kod nas.Vidite koliko su zatrovane reke i jezera da ste poceli da sve vise na pojedinim mestima gde ste tocili vodu ili iz svojih cesama ima zagadjenih voda koje polako pocinju da se zabranjuju za pice jer se u njima pojavljuju sastojci stetni za zdravlje ljudi ali i stoke.Primecujete da se sve manje vernika pojavljuje u Hramovima Bozijim bas zbog Novotarija koje se uvode u Pravoslavne Hramove ali i Novine u Bogosluzenju Svetih Liturgija,da li vam to nesto govori ili ne? Ako to nevidite onda vi nezelite da vidite sva ta desavanja oko nas i zelite da mi citiranjem reci iz Svetog Pisma poredite sa necim usta vecina vernika neveruje.Da li je dovoljan citat koji je napisan,izgleda da vama to nista neznaci i u njega neverujete a to je zato sto ste poceli da gubite veru u Boga i reci njegovih Apostola.

Vazno je da je tebi sve jasno Andjele kako sebe nazivas.I konačno da si nešto napisao svojom rukom (naravno i glavom) a nisi kopirao, jer tvoj stil je da samo kopiraš.Iako bih ovo mogla shvatiti i kao uvredu, ne brini neću, ja sam učena i naučena da poštujem i cenim i one koji ne misle kao ja, one koji su malo drugačiji.
da, primećujem da se sve manje vernika pojavljiuje u hramovima,ali to se odnosi na vernike Pravoslavne crkve.Kazeš zbog novotarija.I ko im je zato kriv, djavo ili oni sami?Biti vernik ne znači visiti stalno u hramu ili crkvi, vera se nalazi u čoveku u njegovom srcu,ako je tamo nema uzalud su mu sve liturgije i odlazak u hram da ga ljudi vide.
Zar zaboravljaš da u Bibliji piše, gde se skupe dva ili tri u ime moje i ja sam sa njima.
izvini, ja napisah malo ali svojom rukom i (glavom)A ti kao pravi vernik kako sebe nazivas morao bi nauciti neke bitne stvari.
Ima vremena mlad si naučićeš.
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 2:52 pm

Sve je to dzabe sto si napisala kako ti kazes svojom rukom i iznela misli koje si imala u svojoj glavi jer ipet si napisala bajke za malu decu.Sto se tice uvrede kako kazes da sam te uvredio ,neznam cime to da li je pisanje istine uvreda ako jeste onda sam te zaista uvredio ali nekajem se zbog toga.Tvoje reci da sam sve ono sto sam napisao samo Kopirao i preneo ovde na forum su samo jos neke od neistina i lazi koje iznosis samo da bi podcenila necije pisanje a svoje uvazila kao citate koje si izrekla svojim recima.Za mene ali i mnoge znacenje Vernika znaci i odlazak kao i prisustvo liturgijama ako ne svakodnevnih onda bar nedeljnim kao i trud da se ispostuju vecina pravila Pravoslavlja.Ko je i od kada poceo da uvodi novotarije i Hramove Bozije,kazes oni sami su krivi sto se todesava.Varas se jer sva ta desavanja su veliko mesanje Politike u Crkvene zakone i diktiranje pojedinih politicara kako treba da se radi u samom vrhu SPC a u njoj ima mnogo onih koji bi se prodali i za saku dukata.
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante

Godina : 49
Humor : da,uvek!!!
Datum upisa : 05.02.2011

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 3:26 pm

U ovoj priči ste oboje u pravu. Amisela ima svoje mišljenje i niko ne može da joj to ospori. S druge strana Andjelčiću i ti si upravu. Naime ljudi gube veru zbog lošeg života. I ja smatram da treba ići na liturgiju i moliti se,ali moliti se možemo i u svojoj kući,kad smo sami sa sobom. Naime,muka mi je od ovih lažnih isfoliranih vernika. Oni se silno trude da budu vidjeni u crkvi i bog zna kako su pokorni,a kad izadju, opet su to hulje koje ne pričaju sa bratom svojim,prokleti su,alavi i slično.I...kakvi su to vernici? Revnosn?!!! Ja se pomolim kad imam potrebu,a u crkvu idem kad mogu,ali zato volim sve oko sebe,pomoćiću svakome,ne treba mi tudje,nisam alava i hvala bogu ne zavidim nikome. A lično sam protiv bar koda,novih legitimacija ali mislim da nema načina da to izbegnemo. :maše1:
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 3:59 pm

Hvala ti na podrsci jer si shvatila sta sam hteo da kazem citatom koji je vezan za ,,Bar Kod,, kojim su poceli da nas obelezavaju prvo su poceli uvodjenjem novih licnih karti zatim Novim pasosima evo sada i novim vozackim dozvolama sve to u cilju sto lakseg pracenja i pronalazenja gde i sta radimo i na kom mestu se nalzimo.Razumeo sam tvoje reci i postujem tvoje stavove jer nisu Nadmeno citirani i nijednom recju nisi omalovazila osobu koja je postovala o toj temi.najvise mi smetaju takozvani Novovernici koji sve znaju i sole pamet drugome sa nekoliko citata koje su mozda ili Prepisali ili Procitali iz Svetog Pisma pa ih citirali na pisanje odgovora nekome i pokusavaju da ga time ponize i pobiju njegovo postovanje.Da takozvani Novovernici koji se svim silama trude da se pred narodom pokazu da su veliki vernici koji sve znaju,slave slavu i odlaze u crkve da bi bili vidjeni dok se sluzi Liturgija ali prava istina je da prisustvujuci Svetoj Liturgiji oni je uopste i neslusaju vec razmisljaju o drugim stvarima i o tome kako ce kada nekoga vide ispricati gde su bili i kako su oni vernici koji vole svoju veru i postuju nase narodne obicaje.Gledajuci unazad nekoliko godina takvih vernika je povecan broj i svi bi da nekoga uce kako je to biti Pravi Pravoslavni vernik.Najveca greska svih je ta sto cim procitaju neki post odmah im je pravo to da odlaze u profile osobe koja je postovala da bi videli koliko godina ima doticna da bi je istog trenutka podcenjivacki poredili da je suvise mlada da bi znala o tome ista i da ce tek godinama saznati.Ali niko od njih nije svestan toga da vidi koliko su gidina imali Hristovi Apostoli koji su sirili veru koju ih je on ucio.Niko nema pravo da se poredi sa njima ali i da podcenjuje njihove godine jer godine nikada nisu i nemogu imati ulogu u sirenju vere i pisanju o njoj.
Nazad na vrh Ići dole
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 8:27 pm

U pravu si Andjele,godine i vera nemaju veze,vernik može biti i dete od 4 godine.Ali znam iz sopstvenog iskustva, da godine života i celokupno naše životno iskustvo drugačije doživljavamo sa 20 godina,a sasvim drugačije sa 40 godina. Po meni ljudi sa godinama postaju fleksibilniji i shvate da nije uvek baš sve onako kako nam izgleda. Medjutim da se vratim na zadatu temu,da li postoji način da izbegnemo nova dokumenta napravkjena n "moderan i skup" način.? Da postoji izbor,ja bih opet da imam ova dobra stara dokumenta. Znam da će uz pomoć čipovanih dokumenata moći da nas kontrolišu i broje kao stado ovaca,a to mi se ne dopada jer nisam ovca! 55555
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 8:38 pm

Helena Trojanska ::
Da postoji izbor,ja bih opet da imam ova dobra stara dokumenta. Znam da će uz pomoć čipovanih dokumenata moći da nas kontrolišu i broje kao stado ovaca,a to mi se ne dopada jer nisam ovca! 55555
Hm...da je to tako ,predpostavka da svako ima lične dokumente -zašto se onda prave popisi stanovništva ?

Nekako mi nije logično da država daje milione za nešto što već "zna" ? Ako neko želi da "prati" -pa može taj "kod" da bude i na kartici mobilnog , kreditnoj, bilo gde....ko danas nema to ? Bolja kola imaju i GPS ...Hoću reći -ne razumem toliku buku oko toga...Zašto bi "država" ili bilo koja služba "pratila" običnog gradjanina ??? Šta mi to imamo da sakrijemo , da bi im bili zanimljivi ????
Kodovi na ličnim dokumentima su uobičajena stvar u svetu , i meni je sasvim ok ako to pomaže da se locira neki zločinac ili lopov ,što da ne ?
Ako ćemo sa religijskog stanovišta ....Bog uvek zna gde smo ,i šta radimo, pa valjda može da spreči Satanu pre nego što nas "locira" za neke svoje rabote , zar ne ? Ako zanimamo i jednog i drugog uopšte....
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Helena Trojanska
Slatkiš iz Neoplante

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri EmptyNed Mar 06, 2011 9:26 pm

Naravno da smo svi na popisu stanovništva i da bog u svakom trenu zna gde smo.Ja mislilm na globalnu kontrolu stanovništva. Možda nismo zanimljivi i možda nekom" naše male tajne" ne znače ništa. Na taj način bi mogli da nas kontrolišu,a možda i manipulišu nama da toga nismo čestito ni svesni. Neznam,to je samo moje razmišljenje,a čini mi se da nisam jedina?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Bar kod - žig zveri   Bar kod - žig zveri Empty

Nazad na vrh Ići dole

Bar kod - žig zveri
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: