DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyPet Dec 10, 2010 10:10 pm

First topic message reminder :

Sanader uhapšen u Austriji 
N.V, Agencije | 10. 12. 2010. - 08:55h |

ZAGREB - Austrijska policija telefonom je obavestila policiju Hrvatske da je, na osnovu međunarodne poternice, danas u 15.50 časova u salcburškoj regiji uhapsila bivšeg hrvatskog premijera Ivu Sanadera.

Uhapšen Tomislav Merčep, optužen za zločine nad Srbima

Hrvatska policija juče je uhapsila Tomislava Merčepa, nekadašnjeg pomoćnika ratnog ministra unutrašnjih poslova, koga, kao i jedinicu kojom je komandovao, mediji i nevladine organizacije odavno optužuju za ratne zločine nad srpskim civilima u Zagrebu, Vukovaru, Pakračkoj poljani i Gospiću.

---------

Ovako nešto je bilo nezamislivo u regionu , i još je uvek ...da li je Hrvatska postala odlučna u sprovodjenju zakona koji moraju važiti  za sve , ili je to dimna zavesa za gradjane ?

Poslednji put izmenio Danubius dana Sub Avg 05, 2017 8:16 am, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok

Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySub Jun 29, 2013 9:48 pm

Ne znam mnogo o Milanoviću i Josipoviću ali ošigledno se i u Hrvatskoj EU idealizira.
Logično je biti deo Evrope i dobro je što Hrvatska postaje član ali očekivati da će samim tim poteći med i mleko, prilično je glupo.
Na duge staze, nema članstvo veze sa boljim životom, za tako nešto potrebno je više raditi, a manje palamuditi.
Prosta forumula.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 39
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySub Jun 29, 2013 10:29 pm

tok tuk tok ::
Ne znam mnogo o Milanoviću i Josipoviću ali ošigledno se i u Hrvatskoj EU idealizira.
Logično je biti deo Evrope i dobro je što Hrvatska postaje član ali očekivati da će samim tim poteći med i mleko, prilično je glupo.
Na duge staze, nema članstvo veze sa boljim životom, za tako nešto potrebno je više raditi, a manje palamuditi.
Prosta forumula.
Zoran Milanović je predsednik SDP-a.,koji vozi biciklo u krivom pravcu.Kako vozi biciklo,tako vodi državu...:zubi3: 

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 Milanovic_bicikl_PXL_111209_1587_f5826bfb0f

Ivo Josipovi   je treći Hrvatski predsednik,i  obično mrtvopuhalo..Jadniče.. :zubi3:

Ovo je trenutno najveće zlo u Hr.Tomislav Karamarko.Bivšu ministar policije..i sadašnji predsednik HDZ-a..No..kod nas je sve lako.Preko noći predsednik,osvaneš u zatvoru...ironic3 .Trenutno se prepucava sa Milanovićem...POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 419607 ,a narod "slavi" ulazak u E.U...1.07..Odhebasmo mi na velika vrata...kasljuc
A ja glasala da neću.Vidi pravde...:zubi3: 

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 Tomislav-karamarko-300x228
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyNed Jun 30, 2013 4:05 pm

Kijara, welcome to the wild, wild west smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 03, 2013 9:04 pm

Evo ovako, Hrvatska je od 01.07.2013 clan EU zajednice,koliko sam to sve pratio dolje i pricao sa ljudima,iizgleda da ce se to sve opet spojiti,misilim na Balkanu. Tako da ce Bosna i Hercegovina ucu u EU kao i Srbija pa sve ostalo CG i na kraju ce to sve opet biti zajedno, neka i treba,koji quraz nam treba granica.:329340: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 03, 2013 10:11 pm

AstrinaKomsinica ::
Kijara, welcome to the wild, wild west smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
nemoj me ništa pitati...osetih danas i ja...
sinoć čitam na netu da se od danas cigarete prodaju po novoj ceni,iako na kutiji piše stara.
trknem sad do prodavnice po kiselu vodu..au brate kad se ne poubijaše
verovatno ljudi nisu pratili vesti,niti čitali,pa se zakačili za prodavačicu da krade...:zubi3: 
jedva nas par koji smo bili tamo ubedismo kretena da je tako...
ebo nas je sve skupa sa E.U...
rekoh pa ti prestani pušiti čoveče..:zubi3: 
Nazad na vrh Ići dole
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok

Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 03, 2013 10:14 pm

Juhu... a mi pušimo li pušimo..
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 03, 2013 10:24 pm

tok tuk tok ::
Juhu... a mi pušimo li pušimo..
ispušićete i vi,kao i mi...ironic3 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 24, 2013 5:41 pm

O POKOJNIKU SVE NAJGORE
Podnesena kaznena prijava protiv Franje Tuđmana
POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 GetImage
Franjo Tuđman

Denis Šešelj, politički aktivist iz doline Neretve, podnio je danas kaznenu prijavu protiv Franje Tuđmana, bivšeg hrvatskog predsjednika, zbog 'počinjenja teških kaznenih djela'
Podnio sam kaznenu prijavu protiv bivšeg majora OZN-a i bivšeg hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Unatoč dobroj argumentaciji počinjenih kaznenih djela, očekujem da će DORH ipak odbaciti moju prijavu jer se zakonski ne može goniti mrtva osoba, ali njegova djela i ljudi koje je instalirao još uvijek vladaju Hrvatskom koja još trpi posljedice njegovih loših odluka. Prijavu sam podnio nakon istupa i odluke primoštenskog načelnika Stipe Petrine koji je u tom mjestu 'skinuo' Ulicu dr. Franje Tuđmana, a posebno sam ogorčen što Hrvati svetkuju bivšeg predsjednika kao 'oca domovine' a njegove najbliže suradnike, primjerice Perkovića i Boljkovca, drže za neprijatelje i udbaše', kazao je za Dubrovački vjesnik Šešelj.

Navodi kako je prijavu podnio 'temeljem Kaznenog zakona RH, Ustava RH i Zakona protiv diskriminacije a prema građanskoj dužnosti i saznanju o počinjenju teških kaznenih djela od Tuđmana i ostalih kako ga se ne bi smatralo sudionikom počinjenja'.

Prijavu temelji na kaznenom djelu genocida, zločinu protiv čovječnosti, ratnom zločinu i sumnji u ratno profiterstvo te omogućavanje istog, a u cilju otkrivanja i kažnjavanja supočinitelja te oduzimanje cjelokupne stečene imovine koja je nezakonito stečena, a vrlo je jasno vidljiva u okruženju.

U opsežnom materijalu navodi da smo 2013. godine svjedoci stanja u državi čiji su resursi opljačkani, a privreda uništena, da novac od pretvorbe i privatizacije te poluge vlasti i medija drže provjereni kadrovi bivšeg režima te njihova djeca, odnosno nasljednici.

'S promjenom vlasti se ne događaju važnije političke promjene pa logično zaključujem da je vladajuća politička oligarhija stvorena od strane osumnjičenog i njegovih kolega iz 1945. godine, a osobito s time jer je Hrvatska država nestala te je upisana kao privatna korporacija', zaključuje Šešelj u kaznenoj prijavi podnesenoj DORH-u.
-----------------------------------------------
Dignite mu još koji spomenik i njemu sličnima...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptySre Jul 24, 2013 7:35 pm

Ovaj Denis Seselj treba paznje pa izaziva malo pa i podnio kaznjenu prijavu, neka. Zanima me samo kad se budne rublje pralo na 90°C kako ce onda izgledati. :329340: 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:11 pm

A moglo bi se reci : Pismo naroda svih republika EX YU svojoj vladajucoj klasi !
PISMO JEDNOG HRVATA
...A riječnik možda nije "probran", ali je...autentičan.

"Dragi moji političari,

Uz životni standard kakav konzumiram, a vi mi ga pripremiste, ja stvarno ne znam koliko ću dugo živjeti pa evo odlučih da vam napišem pismo zahvale, kako ne bi bilo da vam nikad ništa konkretno ne napisah i ne rekoh.

Bez obzira kojoj političkoj stranci pripadate, oporbi ili vladajućim, želim vam se zahvaliti što ste od jedne jake, industrijske, poljoprivredne, turističke zemlje...moje domovine Hrvatske...u samo 20 i kusur godina uspjeli napraviti, što bi narod reko - "go kurac".

Od žitne Slavonije ste uspjeli napraviti ledinu..."nogometno
igralište"... na kom "utakmica" nije odigrana već 20 godina pa je
korov preuzeo i naš i protivnički šesnajsterac zajedno sa centrom.Mora da ste ponosni na to? - čestitam vam!

Čestitam vam i na tom što ste uspjeli sjebat drvnu industriju kraj
živih šuma Gorskog Kotara i Like pa sad drvene stolice koje su
napravljene od našeg drva kupujemo od Talijana...jer eto...oni to mogu, a mi ne.

Čestitam vam i na tom što ste od svjetski poznate hrvatske
brodogradnje napravili to da nas čisto veseli kad brodogradilište "3. Maj" sklopi ugovor u vrijednosti 800 dolara pa radimo kanue za somalijske naručitelje. Ponosim se s vama. Čestitam, uspjeli ste!

Uspjeli ste i u tome da 90tih isisate sve novce iz naših domaćih
banaka koje ste kasnije sanirali sa našim novcem a onda ih prodali strancima uz ogromne provizije za vas i vaše obitelji pa vam sada sinčići i kćerkice uživaju dok mi jedemo govna koja ste vi izasrali. Ponosim se sa vama...čestitam vam od srca.

Uspjeli ste sjebat i poznate građevinske firme koje su radile po
čitavom svijetu i zapošljavale po 15tak tisuća radnika. Naši
građevinari su prije bili cijenjeni u cijelom svijetu...a
danas?...danas ste od njih oformili građevinsko mafijaške organizacije koja jedna drugu koči i međusobno se kolju poput vukova nad plijenom, i to direktno za vašu korist...za vašu i vaših sinčića i kćeri. Ponosim se sa vama. Čestitam.

Čestitam vam i na tome, što ste u ono malo državnih firmi što je
ostalo, uspjeli ugurati svoje rođake pa sad nama običnim "malim" ljudima javljanje na javne natječaje u vezi dobivanja posla izgledaju kao sajens jebeni fikšn. Bravo. Čestitam. Ponosim se sa vama.

Uspjeli ste sjebat kompletnu industriju...ne jednu...ne dvije
tvornice...vi ste uspjeli sjebat do temelja kompletnu industriju...sve sve sve...i više od SVE. Zadnjeg kojeg sjebavate je kamenolom koji se bavi eksploatacijom bračkog kamena...kamena za kojim ludi cijeli svijet, baš vi ste uspjeli sjebat. Da ono što cijelom svijetu treba, nama ne treba - za to ste se pobrinuli vi. Čestitam. Ponosim se sa vama, al baš ono, što bi reko Edo Majka - pravo pravo!

Kako ste sjebali industriju, tako ste sjebali i radnička odmarališta na moru. Ista ona u koje bi svake godine radnici sa svojim obiteljima za jeftine pare otišli na ta 2 jebena tjedna...2 tjedna mora...2 tjedna u kojima su padali romantični poljupci sa prvim ljubavima, negdje na Jadranskom moru. Danas si malo tko može priuštiti 2 tjedna mora...a da nema romantičnih poljubaca na Jadranu, za to ste se pobrinuli vi.
Čestitam vam. Ponosim se sa vama.

Ponosim se sa vama, kada mi prijatelj...visoko obrazovan i stručnjak u svom poslu govori: - Stari, možda sam si uspio riješiti Kanadu! Mogu samo reći da ukoliko moj prijatelj i ode, Kanada će biti jedna sretnija zemlja. A vi? Ne brinite se, tu sam ja da se ponosim vama.

Ponosim se sa vama, kada me moj prijatelj Mrki...inače zidar...nazove pa kaže: -Krule prijatelju... kud sve ovo ide u pičku materinu... suze mi na oči od muke idu! Mogu samo reći da je Kanada tužna što nema mog Mrkog. A vi? Ne brinite se...tu sam ja da se ponosim vama.

Čestitam vam i na tome što ste nakon rata uspjeli isprintati papir sa 500 000 branitelja kao da smo ratovali protiv Kine i Indije zajedno, te u tu brojku ugurati sebe...svoje rođake...rođakove rođake...i od rođakovih rođaka rođake. Znam da je to za vas bilo jebeno, vrlo jebeno...mislim...ne rat...nego to sve papirnato sprovesti i napraviti...ne morate mi objašnjavati, pobogu, pa bar vam ja vjerujem.
Znam da vam je bilo jebeno srediti si papire za vojne mirovine i
činove...oh...pobogu...pa kao da je bilo lako tamo negdje1991...1992...sa BMW-om sletiti u jarak sa činom ...pukovnika... jedno 80 km od prve linije.
Ponosim se ja sa vama i kad je u pitanju mladi hrvatski čovjek koji je tek izašao iz srednje škole jer osim što ništa ne zna raditi nigdje nema priliku i naučiti. To ste mu sredili vi. Bože kako vas volim i ponosim se sa vama.

Najmanje 100 afera ste proizveli čija se materijalna šteta mjeri u
MILIJARDAMA EURA koje ste sebi slili na razno razne bankovne račune Kajmanskog otočja i Ekvatorijalne jebene Gvineje čiji direktor banke ni ne zna da postoji Hrvatska, ali zna da postojite vi.

Ne mogu vam opisati koliko sam sretan što ste svojevremeno uzimali radnicima 2 i 4% od plaća i tako godinu i nešto...a sad ste digli i PDV na 25%. Nakon 20 godina sustavne pljačke i uništavačine uspjeli ste sjebat sve što hoda...puzi...gmiže...a rupe u državnoj kasi da čepimo mi? Opisati vam ne mogu koliko se ponosim vama.

Čestitam vam i na ulasku u Europsku Uniju čije sam i sam standarde prigrlio odmah, pa sad dok cijela Europa spava, ja u 10 navečer palim veš mašinu kako bi oprao veš po jeftinijoj tarifi struje čiju ste cijenu formirali ka da je ista 3 puta opasala Zemlju pa tek onda došla u moju veš mašinu. U ponoć kad Europljani sanjaju, ja se jebem sa centrifugom od veš mašine zajahavši istu kako mi ne bi otišla u hodnik. Ponosim se sa vama...kako ja tako i moja veš mašina.

U samo 20 godina sjebali ste sve. Sve što se na hrvatskom jeziku
izreći iz usta dade, vi ste sjebali. Niste vi uništili, vi ste SJEBALI. Kužite? SJE - BA - LI. Tim sjebanlukom, sjebali ste i malog poštenog čovjeka, koji sam o sebi misli da je nesposoban, a zapravo...PREŽIVJETI u ovoj hrpi govana koju ste vi izasrali, može nadčovjek...superčovjek...jebeni SUPERMAN.

Moj Mrki je jednom na baušteli rekao: - Ništa im sveto nije, majku li im jebem lopovsku! - te nastavio raditi svoj 250satni radni mjesec.
Oprostite mom Mrkom na psovanju...a i sam nisam siguran na koga je mislio. Sigurno nije na vas...jer vi ste iskreni i pošteni...zato se ja vama i ponosim.

Vaš Krule"

p.s. Ovo isto vrijedi i za Bosnu i Hercegovinu i Srbiju,a bogme i Montenegro i takozvanu Bivšu jugoslavensku republiku Makedoniju i da ne zaboravimo perjanicu od "bivših", Sloveniju..!)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:16 pm

Definitivno je čovek napisao jednu veliku jebenu istinu..
Zato sam ja tu...da vam to potvrdim. :zubi3: 

al* se ne ponosim..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:17 pm

Ne brini ne ponosi se ni on. Ali def vrijedi za cijelu bivsu Jugu.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:20 pm

Ne brini ne ponosi se ni on. Ali def vrijedi za cijelu bivsu Jugu.
 razumem..ali od muke čovek napisao....
def..sve što se moglo prodati, prodali su ili shebali do dna...
ostatak privatizirali..pa ucenjuju jadne ljude..užas...
ne znam gde ovo vodi..ali biće i gore...za većinu....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:26 pm

Vodi u ponavljanje istorije:) Samo malo treba procitati dragog nam Marksa i Engelsa:)
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 12:42 pm

Vodi u ponavljanje istorije:) Samo malo treba procitati dragog nam Marksa i Engelsa:)
 O da..:)Samo većina ljudi ne čita..ili zatvara oči pred istinom...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Avg 13, 2013 9:05 pm

Svaki proces traje, tako i jedna mlada drzava. :329340: 

Bice banana i kave kao za vrijeme Josip Broz Tito daj pivo 
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyPon Avg 26, 2013 6:05 pm

"Zabraniti poziv na obnovu SFRJ"link

Zagreb -- Predsednik zagrebačkog HDZ Andrija Mikulić zapitao je "kada će u Hrvatskoj poziv na obnovu Jugoslavije biti krivično, ili barem protivustavno i nemoralno delo".
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 12:40 pm

STOŽER TVRDI, POLICIJA SE ČUDI
'Spriječen dolazak 28 autobusa u Vukovar!'

Predsjednik Stožera za obranu hrvatskog Vukovara Tomislav Josić pušten je iz policije, pa su prosvjednici odustali od daljeg obilaska institucija na koje su postavljene dvojezične ploče i uputili se prema središnjem trgu gdje se očekuje da im se Josić pridruži. U očekivanju dolaska Josića, član Stožera Drago Adžaga objavio je pred stotinama okupljenih prosvjednika da je na autocesti zaustavljeno 28 autobusa punih ljudi koji žele podržati prosvjednike, no glasnogovornik PU vukovarsko-srijemske Domagoj Džigumović rekao je da nema takvu informaciju i da ne zna ni za kakvo zadržavanje autobusa
Jedan od sudionika prosvjeda, pozdravljajući okupljene, rekao je kako svaki narod ima pravo na jezik i pismo, ali Vukovar je, kazao je, nešto drugo, 'Vukovar je hrvatski Alamo'.

Zatvorena cesta Vukovar - Ilok
Zbog prosvjeda, za sav promet zatvorena je dionica državne ceste D2 Vukovar-Ilok, izvijestio je Hrvatski autoklub (HAK). Promet se preusmjerava okolnim cestama (ulicama Augusta Šenoe i Antuna Augustinčića).
Prosvjednici na trgu očekuju da im se pridruži predsjednik Stožera za obranu hrvatskog Vukovara Tomislav Josić, koji je jučer bio među privedenima na informativni razgovor i danas, kao zadnji, pušten.

U organizaciji Stožera, od jučer ujutro održava se prosvjed zbog postavljanja dvojezičnih ploča na latinici i ćirilici na javne ustanove u Vukovaru. Za razliku od jučerašnjih nemira, kad su prosvjednici nasilno skidali ploče, pri čemu je ozlijeđeno četvero policajaca, danas se prosvjed pretvorio u hodnju od jedne do druge institucije na koje su te ploče postavljene, a koje čuvaju vrlo jake snage reda.

Na mir i dostojanstvo pozivali su danas sami prosvjednici, kao i gradonačelnik Željko Sabo, koji je istaknuo da 15 godina građani Vukovara žive u miru, za što je im je trebalo puno tolerancije. "Nemojmo dozvoliti da grad Vukovar postane Bejrut", poručio je Sabo danas.

KAKO JE IZGLEDALA PROSVJEDNA HODNJA

Prosvjednici, koji su se nakon zgrade Centra za socijalnu skrb uputili pred Županijski sud, na kojemu je također postavljena ploča s natpisom na latinici i ćirilici, nisu se zadržali pred sudom već su produžili u krug Opće bolnice Vukovar, gdje su pred velikim križem zajedno s gvardijanom vukovarskog franjevačkog samostana Gordanom Propadalom molili.

Fra Gordan je izjavio novinarima da mu je žao što ljudi na vlasti 'ne vide da je ovo udar na ovdašnje ljude". Kako je kazao, događanja u Vukovaru ocijenjuje 'posipanjem soli na svježu ranu', rekao je da je to 'zlo, pa i zločin, koji traži odgovornost.'

Prosvjednicima se u vrlo emotivnom govoru obratila majka nestalog sina, Kata Gombović, svjedočeći o potrazi za njim, o devet članova u njenoj široj obitelji koji su ubijeni, a ona i suprug odvedeni u logor u Mitrovicu. Optužila je imenom i prezimenom čovjeka srpske nacionalnosti koji radi u gradskoj upravi da je tukao sina i muža te rekla da već godinama policija i druge institucije ništa ne poduzimaju.

Zatim su se uputili prema Državnom inspektoratu. Kolona je na tom putu srela doktoricu Vesnu Bosnac, ratnu i dugogodišnju ravnateljicu vukovarske Opće bolnice i burno je pozdravila skandirajući 'Vesna, Vesna'.
U prosvjednoj hodnji, koja protječe mirno i bez izgreda, kolona je došla do zgrade Državnog inspektorata u Vukovaru, koju osiguravaju jake snage interventne policije.

Na svakom punktu na kom se kolona zaustavlja, trojica invalida u kolicima, Đuro Glogoški, Mato Mikajević i Ivan Artuković, obraćaju se snagama reda navodeći detalje svojih ratnih biografija i stradavanja. Oni su istaknuli da će današnja hodnja kroz Vukovar proteći mirno i dostojanstveno kako bi se još jednom upozorilo na 'neprihvatljivost' dvojezičnih ploča u Vukovaru.

Zatim su trebali krenuti prema Državnom odvjetništvu, no Stožer je saznao da je Josić pušten, pa se kolona uputila natrag na Trg Republike Hrvatske da ga tamo dočeka.

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 12:47 pm

SRB O VUKOVARSKOJ HODNJI
'Inzistiranje na ćirilici dovest će na Jelačić plac 100.000 nezadovoljnih'
Kolona prosvjednika obilazi javne ustanove (14)

Predsjednik HSP-a Daniel Srb komentirajući situaciju u Vukovaru rekao je da je ona izvanredna
I to zbog jednog nerazumijevanja političke stvarnosti ovdje na istoku Hrvatske. Nije Hrvatska ono što se vidi s Markova trga, Hrvatska je i Vukovar, Hrvatska je i Osijek, Hrvatska je Podunavlje. Bude li premijer Milanović tvrdoglavo inzistirao na postavljanju tabli u Vukovaru s ćiriličnim natpisima imat će u roku od dva tjedna prosvjeda s više od 100 tisuća nezadovoljnih i branitelja i građana na Jelačić placu u Zagrebu. Toga mora biti svjestan', rekao je Srb.

I sve zbog ćirilice..Žalosno koliko je narod okupiran glupostima...,a većina nema šta da jede...
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 10:06 pm

Kijara-brm ::
SRB O VUKOVARSKOJ HODNJI
'Inzistiranje na ćirilici dovest će na Jelačić plac 100.000 nezadovoljnih'
Kolona prosvjednika obilazi javne ustanove (14)

Predsjednik HSP-a Daniel Srb komentirajući situaciju u Vukovaru rekao je da je ona izvanredna
I to zbog jednog nerazumijevanja političke stvarnosti ovdje na istoku Hrvatske. Nije Hrvatska ono što se vidi s Markova trga, Hrvatska je i Vukovar, Hrvatska je i Osijek, Hrvatska je Podunavlje. Bude li premijer Milanović tvrdoglavo inzistirao na postavljanju tabli u Vukovaru s ćiriličnim natpisima imat će u roku od dva tjedna prosvjeda s više od 100 tisuća nezadovoljnih i branitelja i građana na Jelačić placu u Zagrebu. Toga mora biti svjestan', rekao je Srb.
Hrvatski narod zna šta hoće.
Što poželi to i učini. aplauseee 

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 10:25 pm

Kad jedna rana nije potpuno zarasla, lako je opet otvoriti, netreba puno...par zrna soli je vec dovoljno.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 10:30 pm

cojle ::
Zna i vlada -a između ostaloga ,zakasnelo ,ali preduzimaju mere da se sopstveni Ustav i zakoni poštuju ,koji su naravno ,usklađeni sa zakonima EU ,kada su prava nacionalnih manjina i uopšte ,ljudska prava u pitanju .
I Hrvatska mora da nauči da se u svetu izglasano i potpisano poštuje ,a države bez pardona koriste sredstva koja su im na raspolaganju ,jer je tako svuda u svetu .Možeš da demonstriraš,pišeš peticije -ali ne smeš da razbijaš ,pa da si sto puta "dragovoljac " ili pop . Niko nije iznad zakona i države -a kome se ne dopada ,stiže marica po njega .
Uhapšeno je više osoba ,a dve table su opet postavljene ,no nisu smeli dozvoliti da 300 "demonstranata" divlja u gradu koji i sada ima 33,3 % srpskog stanovništva ,po popisu iz 2011 ,i shodno ustavnom zakonu ,ima pravo na ćiriličnu tablu ,tj dvojezičnu .
Vukovar ima 32 000 stanovnika ,valjda se i oni nešto pitaju a ne šačica  galamdžija ?Uz sve uvažavanje žrtava i razaranja Vukovara -život ide dalje ,rat je prošao ,a nekima izgleda nikada nije dosta krvi.
Uopšte se ne bi čudio da su među "nezadovoljnima" upravo oni koji su i 90 te bili najglasniji ,i krenuli od svojih komšija .
Što se mene tiče -sva podrška Vladi u poštovanju Ustava .
Mogu se opkladiti da prosečnog građanina zabole uvo što je "tabla" na dva pisma ,pismeni su .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 11:06 pm

Danubius ::
cojle ::
Zna i vlada

Vukovar ima 32 000 stanovnika ,valjda se i oni nešto pitaju a ne šačica  galamdžija ?
Šačica?smehsmeh 
Zaista tu ne vidim nikakav problem. Malo im se Vlada ponekad postavi kao remetilački faktor pa se nečinjenjenjem ispravi pa na koncu sve dođe na svoje mesto.
Al zaista... коме или чему ћирилица не само у Вуковару већ уопште у Хрватској?
Kome je to u interesu da gajimo iskrivljenu sliku da su Srbi u Hrvatskoj ravnopravan ili ne daj bože poželjan narod. Kao bezimena manjina će uvek imati podršku i razumevanje al jezik... pismo il sačuvaj me bože vlasnička i imovinska prava... ma sačekajte more. Ima procedura. Nek se žale... pa...

Da se ne lažemo, problem ćirilice u Vukovaru je naduvan da bi zamaskirao mnogo bitnija otvorena pitanja.
Večito progonstvo više stotina hiljada građana srpskog porekla i otimačinu njihove imovine i svih drugih stečenih prava.
I najiskrenije... lično ništa ne zameram ni hrvatskom narodu niti njihovim vlastima.
Jednostavno, ne moram da odobravam niti se tome radujem ali moram da konstatujem da je to činjenica. I samo želim da ukažem da pitanje ćirilice u Hrvatskoj nije za Srbe primarno.
Da ne traže trunku u komšijinom oku, nek pogledaju Srbiju kakva je sa sve ćirilicom pa nek se zapitaju šta sami sebi čine. Nek obezbede za svoju decu u Srbiji bar približna prava kakva su dali drugima a ne da se pod obeležjima Romske zajednice upisuju preko reda na škole i studije.
Neka se prvo izbore za ravnopravnost i pravo reciprociteta sa Crnom Gorom pa tek posle toga neka gledaju u Vukovar.
Zašto pre prijema hrvatskog predsednika ne otvore pitanje rešavanja putanja otete imovine, penzionih fondova...
Priča o diskriminaciji ćirilice u Vukovaru je zajednički isfabrikovana medijska propagnda "da se Vlasi ne dosete".

I sudeći po jeftinim obrascima senzacionalističkih kampanja i ćirilica je poturena da tabloidima i vladajućoj eliti ponudi alibi...
sve bi bilo lako kad bi svukud po Vukovaru nakačili ћирилицу.POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 900975

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 11:16 pm

daleko od pravne....ali jednog dana možda

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 Divide10
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 EmptyUto Sep 03, 2013 11:20 pm

Da se ne lažemo, problem ćirilice u Vukovaru je naduvan da bi zamaskirao mnogo bitnija otvorena pitanja.

100 si u pravu cojle...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?    POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska )  DRŽAVA ?  - Page 9 Empty

Nazad na vrh Ići dole

POSTAJE LI HRVATSKA PRAVNA (demokratska ) DRŽAVA ?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DRŽAVE :: HRVATSKA-
Skoči na: