DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptySub Mar 05, 2011 11:41 am

First topic message reminder :

"Prema Jovanu Cvijiću u našim krajevima, pod specifičnim istorijskim i kulturnim uslovima, formirao se osobeni etnopsihički tip, a to je centralni tip, za koga je karakterističan "rajinski mentalitet". Ovaj tip je nastao u središnjem delu Balkanskog poluostrva (u plodnim dolinama Morave i Vardara), kod bespomoćnog stanovništva koje je vekovima bilo izloženo Turskim pljačkanjima i zulumima. U neprestanom strahu od dušmana i pod stalnim pritiskom težnje za održanjem golog života razvio se podanički mentalitet potištenih i servilnih ljudi.

Sindrom osobina rajinskog karaktera čine crte
: plašljivost, fatalizam, potuljenost, pakost, nepoverljivost, pragmatizam, lukavstvo, egoizam, čulnost, slepa odanost gospodaru, poniznost prema moćnima i surov odnos prema nemoćnima, kao i moralna mimikrija."

Da li je ovo realan opis ?

Imamo li mi taj neuništivi tzv. lenji gen, koji nam ne dozvoljava da se kolektivno menjamo ili je za kolektivnu svest potrebno nešto drugo? Vekovi recimo?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptySub Avg 13, 2016 3:03 pm

Ovo nema ni u Severnoj Koreji .Selo Prigrevica ,opština Apatin .
Sramota me što živim tu . 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptySub Avg 13, 2016 7:12 pm

Danubius ::

Živiš u Prigrevici???

Inače svuda su na "opštinskim" a vala i "seoskom" odborima SNS-a slični transparenti. Kod mene je isti na MZ al nam 3.14čkousti bar nije u hercetu ... vidi da makneš onaj smajli koji povraća s FB ovaj što imamo je nedovoljan da opiše ono što hoću.

Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyNed Avg 14, 2016 11:44 am

ZoxZoja ::

Živiš u Prigrevici???

Inače svuda su na "opštinskim" a vala i "seoskom" odborima SNS-a slični transparenti. Kod mene je isti na MZ al nam 3.14čkousti bar nije u hercetu ... vidi da makneš onaj smajli koji povraća s FB ovaj što imamo je nedovoljan da opiše ono što hoću.
Ne živim ,daleko bilo ,ali je to moja opština . 
Apropo teme ,odličan tekst Peđe Cybera 

Idolopoklonstvo u Srba link

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 9:03 am

Ovo je ,navodno ,okačeno u Drvaru .
Pa ,da li je moguće ovako nešto ,ovakvo  naklon naklon naklon?

Sklon sam misliti da jeste -jer i kod mene "aktivisti" kače "portrete" na mesta koja se "sa zemlje  " ne mogu dohvatiti bez merdevina .
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

Datum upisa : 01.10.2016

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 12:39 pm

Ovo je ,navodno ,okačeno u Drvaru .
Pa ,da li je moguće ovako nešto ,ovakvo  naklon naklon naklon?

Sklon sam misliti da jeste -jer i kod mene "aktivisti" kače "portrete" na mesta koja se "sa zemlje  " ne mogu dohvatiti bez merdevina .

Naravno da je moguće, ako se slika nalazi na privatnom vlasništvu, čak i ako nije ne vidim problem. NIJE MI JASNO ZAŠTO SE TI ISČUĐAVAŠ?

ops caps...
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 12:48 pm

A da je na slici npr. Ištvan Pastor ne bi te bilo sramota?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 2:05 pm

Time ::

Naravno da bi,u tom kontekstu . Iako ne dajem pet para na neku "nacionalnost" (što je tebi izgleda vrlo bitno ,sudeći po provokacijama ) sramota me je zbog udvoričkog odnosa političkih tribuna vojvođanskih Mađara prema aktuelnim vlastima još od vremena Miloševića ,pa eto ,sve do sada . Nije to nikakva "želja za saradnjom iz patriotskih pobuda "prema zajedničkoj domovini ,nego skupljanje koski "većinski vladajućih" koji ovima omogućavaju da rade isto što i oni ,na svojim "feudima" .

Jozef Kasa (dokazani lopov ,na kraju i osuđen ) Mihalj Kertes (zločinac i lopov ,izbegao osudu "prelaskom"u SNS ) Geza Farkaš (Miloševićev načelnik vojnih službi bezbednosti ,odgovoran za premeštanje tela ubijenih Albanaca sa Kosova na terotoriju Srbije ,slučajevi još "nisu zaključeni ") Margit Savović (SPS ministar za manjinska prava tokom čijeg mandata je bilo najviše slučajeva narušavanja istih ) Elvira Fekete (novinar ,iz ekipe najostrašćenijih Miloševićevih širitelja mržnje ,ratni huškač ) itd ,itd ...
Eto ,to su Mađari -uvlakači kojih sam se na brzinu setio ,zadovoljan ?

Što se Pastora tiče ,radi se o diplomiranom pravniku iz Novog Kneževca (državni fakultet ,Univerzitet u Novom Sadu )

Bivši direktor "Sigme" Subotica (preduzeće radi i danas ) ,bivši direktor Instituta za informatiku Ekonomskog fakulteta u Subotici ,bivši pokrajinski sekretar za privredu ,za čije se ime ,koliko je meni poznato ,ne vezuje ni jedna afera vezana za krađu ili sl?

Lično mu zameram okretanje od prirodnih političkih saveznika ,i savez sa dojučerašnjim srpskim ultranacionalistima(devojački ,radikali ) danas poznatima kao "srpskonapredni" ,a da li je to uradio iz političko pragmatičnih razloga ,ili iz lične koristi ,videćemo .
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 2:12 pm

Vučić je sramota za Srbiju, ne smo za Prigrevicu.
Otkuda Pastor u kontekstu?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 2:19 pm

Sada pročitah ostatak.
I dalje narod ne može bez čvrste ruke. Sindrom ispranih mozgova. Pojedinci, takođe. Kako mama ili baćo kaže. OK, zemlja je i dalje ravna ploča.
Što se tiče Pastora, mogu upotrebiti prstiće al' me mrzi. U Prigrevici je po kupatilima, kanda još ostalo pločica.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 2:39 pm

John Doe ::

rasta
Pitaj "Time" -on je implicirao .
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 2:41 pm

rasta
Pitaj "Time" -on je implicirao .

Dovoljna je evidencija.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:00 pm

Naravno da bi,u tom kontekstu  . Iako ne dajem pet para na neku "nacionalnost" (što je tebi izgleda vrlo bitno ,sudeći po provokacijama ) sramota me je zbog udvoričkog odnosa političkih tribuna vojvođanskih Mađara prema aktuelnim vlastima još od vremena Miloševića ,pa eto ,sve do sada . Nije to nikakva "želja za saradnjom iz patriotskih pobuda "prema zajedničkoj domovini ,nego skupljanje koski "većinski vladajućih" koji ovima omogućavaju da rade isto što i oni ,na svojim "feudima" .

Jozef Kasa (dokazani lopov ,na kraju i osuđen ) Mihalj Kertes (zločinac i lopov ,izbegao osudu "prelaskom"u SNS ) Geza Farkaš (Miloševićev načelnik vojnih službi bezbednosti ,odgovoran za premeštanje tela ubijenih Albanaca sa Kosova na terotoriju Srbije ,slučajevi još "nisu zaključeni ") Margit Savović (SPS ministar za manjinska prava tokom čijeg mandata je bilo najviše slučajeva narušavanja istih ) Elvira  Fekete (novinar ,iz ekipe najostrašćenijih Miloševićevih širitelja mržnje ,ratni huškač ) itd ,itd ...
Eto ,to su Mađari -uvlakači kojih sam se na brzinu setio ,zadovoljan ?

Što se Pastora tiče ,radi se o diplomiranom pravniku iz Novog Kneževca (državni fakultet ,Univerzitet u Novom Sadu )

Bivši direktor "Sigme" Subotica (preduzeće radi i danas ) ,bivši  direktor Instituta za informatiku  Ekonomskog fakulteta u Subotici ,bivši pokrajinski sekretar za privredu ,za čije se ime ,koliko je meni poznato ,ne vezuje ni jedna afera vezana za krađu ili sl?

Lično mu zameram okretanje od  prirodnih političkih saveznika ,i savez sa  dojučerašnjim srpskim ultranacionalistima(devojački ,radikali )  danas poznatima kao "srpskonapredni" ,a da li je to uradio iz političko pragmatičnih razloga ,ili iz lične koristi ,videćemo .

Nisam zadovoljan. To što si mi naveo imena Mađara koji su po tebi loši Mađari ne znači meni ništa. Nisam pratio njihove karijere. Po meni nije uputno širiti nacionalnu mržnju ma sa koje strane to dolazilo.
Ja kao Srbin nemam nameru da stavljam na stub srama bilo kojeg Mađara ili da govorim loše o bilo kojoj manjinskoj odnosno mađarskoj stranci.
Zarad mira u kući očekujem isto i od tebe, ništa više ništa manje.
Znači ja mogu da mlatim protivu srpskih popova, a od tebe to nije umesno, uputno kakogod.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:11 pm

Nisam zadovoljan. To što si mi naveo imena Mađara koji su po tebi loši Mađari ne znači meni ništa. Nisam pratio njihove karijere. Po meni nije uputno širiti nacionalnu mržnju ma sa koje strane to dolazilo.
Ja kao Srbin nemam nameru da stavljam na stub srama bilo kojeg Mađara ili da govorim loše o bilo kojoj manjinskoj odnosno mađarskoj stranci.
Znači ja mogu da mlatim protivu srpskih popova, a od tebe to nije umesno, uputno kakogod.

Kada se iznosi nacionalnost, traži se i deklaracija o autentičnosti. Znači, nije dovoljno biti Srbin. Dokaži!
Glupost se prepoznaje za to ne treba deklaracija a Dančo je gazda pa mu je baljezganje u opisu radnog mesta. Može mu se.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

Godina : 60
Datum upisa : 20.06.2008

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:24 pm

Koliko znam gazdu a znam ga jako dugo,duze od svih vas,on ce okacit na stub srama bilo koga nevezano za nacionalnost,e sad sto to radi vise sa Srbijom i Srbima,pa tu zivi,to mu je pod nosom,a vec mu je amputirano da se ne petlja van granica Srbije,zar ne.Malo sjasite sa tema o SPC sns i slicnih,pa obidjite i druge konfesije,gdje je taj gazda isto tako pisao kao za ovu stranu....nego svi se nalazite i pronalazite gdje vam odgovara.
Pun mi je "zmaj" svih vasih proseravanja...sve  veliki rodoljub iz Pizdica,sjedite za kompom i drkate "zmaja"(postavicu zmaja na dno posta,ne brinite.
Svako da pomete svoje dvoriste ne bi bilo ovih sranja....Dany pokusava ocistit bas svoje...kome se ne svidja zna gdje izlaz sa foruma.
Ja  sam apoliticna,iako bih imala stosta da napisem,tako da ne mozete meni reci da navijam za bilo koju naciju ili vjeru,jer ni bogomolje bas ne begenisem,
A sad ZMAJ,dragi moji...pa radite s njim sta vas volja.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:25 pm

Kada se iznosi nacionalnost, traži se i deklaracija o autentičnosti. Znači, nije dovoljno biti Srbin. Dokaži!
Glupost se prepoznaje za to ne treba deklaracija a Dančo je gazda pa mu je baljezganje u opisu radnog mesta. Može mu se.

rasta

Ok izvadiću birth certificate, napiti se tomovače i uraditi analizu krvi, a onda to sve uredno priložiti forumskim mudracima na razmatranje, mora da i u meni ima nešto srBsko :brdski2:

SrBBBski je biti pismen. Birth certificate priznajemo k'o Tominu diplomu. Jebga brate, moraš pronaći pravi rodoslov il' ne mahati zastavom.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:28 pm

Zmajevi, zmije, pun forum nekih gmizavaca i ustavnih pravobranitelja. :brdski2:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:31 pm

Zmajevi, zmije, pun forum nekih gmizavaca i ustavnih pravobranitelja. :brdski2:

slazem se....jer....rajinski mentalitet.

Valja se pripazit da zmija ne pusti zmaja...ahahah a kad se taj razgoropadi,nema druge neg se samo namjestti.

.
[You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.] [You must be registered and logged in to see this image.]

Poslednji izmenio Astra dana Pon Okt 10, 2016 3:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:34 pm

Lično čitam samo poslednje teme ne bunarim po forumu i ne tražim šta je ko kada rekao. Ono što mi se ne svidi na to i regujem, kome se ne sviđa može da me mrzi iz potaje. rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:36 pm

Ali si dajes za pravo da nekoga napadas iako nisi procitao ni deseti dio sta je osoba pisala....
ccccccccccccc djecak ne valja ti posò

.
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 3:53 pm

Ne napadam Astra. Sad sam ozbiljan, samo ukazujem.
Kad pročitam sve možda se izvinim zapravo izvinjavam se odmah ako sam nekoga uvredio odnosno Danubisa ili bilo koga ko se osetio povređenim, mada ja mislim da nisam vređao.
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 4:17 pm

Ne napadam Astra. Sad sam ozbiljan, samo ukazujem.
Kad pročitam sve možda se izvinim zapravo izvinjavam se odmah ako sam nekoga uvredio odnosno Danubisa ili bilo koga ko se osetio povređenim, mada ja mislim da nisam vređao.

Prc... do kraja, nema vađenja.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 6:31 pm

Moram primetiti da si nešto jako brzo stekao "mišljenje " za nekoga ko je vrlo malo vremena proveo na ovom forumu (što nemoj shvatiti pogrešno -ovde su svi ravnopravni po svim osnovama ,bili "osnivači" ili "novi" )Nije mi logično da si stigao iščitati i proanalizirati nekih 50 000 postova koje sam ja napisao ,pa tako steći "sliku" ? Biće da se "znamo" pod nekim drugim "imenom" ,ili su "konsultacije" bile iscrpne ?
Nekako mi deluješ jakooo dobro upoznat sa "forumom" i samnom lično ?

Jer ...nije logično da ti "znaš" moju "nacionalnost ","versko opredeljenje" ,"politički stav" ili bilo šta lično vezano za mene ,da bi mogao deliti "packe" po tom osnovu,koliko za tri dana provedenih ovde  ?
Ja doduše ne krijem identitet niti bilo šta drugo ,ali su to ipak lični podaci koji ne pišu na ulazu na forum ? Pa odakle onda ,znaš? 
No nebitno -ja ne donosim zaključke bez činjenica . 

Od kada je za lopove ,kriminalce, varalice ,pedofile ,zločince ,obmanjivače javnosti -bitna nacionalnost ?

Koliko ja znam ,svako odgovara ili treba da odgovara za svoja dela pred zakonom kao jedinka ,svi smo  jednaki pravno formalno pred "državom" .

Znači ,po tebi  o devijacijama u društvu ,čijeg si ravnopravni građanin ,smeju da govore samo oni kojima devijantne osobe nacionalno pripadaju ?
Takođe da pišu članke ,privode , tuže, sude (ako im je to profesija  ),za te radnje moraju da budu "nacionalno identični" ,"nije umesno" da to radi neko ko nije "odgovarajuće nacionalnosti" ?

Nešto mi je poznat taj pravac gledanja (od kojeg je samo stepenicu niže onaj da su unapred amnestirani i "nevini" svi koji nešto počine ,a pripadaju "mojoj " nacionalnoj grupi" )

Ako bih "pljuvao "recimo Merkelovu ,Severinu ,NATO , EU ,Kolindu -na to bih ipak "imao pravo",ne bi moja "nacija" bila onda problem  ? E pa vidiš ,čitaj malo -ja "prozovem" sve bez razlike ,a učinio bih to i da je u pitanju moj komšija ,kolega ili pokojni otac . 

Ja insititucije "napadam" samo u slučaju kada  svesno zataškavaju ,sakrivaju ,ometaju izvršenje pravde i krivičnih sankcija za pojedince  kojima pripadaju . Uvek navedem imenom i prezimenom dotičnog , izvor podatka (a to su vrlo često nadležne državne institucije ) dokaz (ako postoji foto ili video materijal ) dakle -samo konstatujem činjenicu uz svoj ,ako dozvoliš ,lični komentar .
Ko se sa tim ne slaže -može uvek da iznese (validan ) argumet protiv ,kojim će dokazati da ja ne govorim ili iskrivljujem istinu ,navodim lažan podatak ,klevećem ,i sl .

Dakle -tu počinje i završava se priča oko toga ko sme ,a ko ne sme o nečemu da piše ,o svemu i svako može da piše ,dok je u okviru onoga što se zove Pravilnik foruma .

Žao mi je što neko to "ne voli da čuje" ,ali nisam ja to izmislio ,nego o tome pišu srpske novine ,govori se na srpskim televizijama ,izjave daju nadležni srpski zvaničnici ,a identično meni misli i dobar deo srpske inteligencije i ljudi od integriteta u ovoj zemlji ,čak i bar polovina nacionalnog korpusa (jer nisam ja izmislio teoriju o "dve Srbije" ,nego je to činjenična stvarnost.E sad ,što ,biće -ne pripadamo istoj ,i što "ona druga" odnosi prevlast na izborima ......onda se može samo ukazivati na lopovluke ,nepotizam , pljačku ,bahato ponašanje , demagogiju i sve ostalo vezano za SNS ....što i dalje mislim činiti na društvenim mrežama ,forumima i portalima ,jer nemam drugu mogućnost ) 
-----
A što se tiče teme -evo ,po temi : 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 7:53 pm

rasta

Ok izvadiću birth certificate, napiti se tomovače i uraditi analizu krvi, a onda to sve uredno priložiti forumskim mudracima na razmatranje, mora da i u meni ima nešto srBsko :brdski2:

SrBBBski je biti pismen. Birth certificate priznajemo k'o Tominu diplomu. Jebga brate, moraš pronaći pravi rodoslov il' ne mahati zastavom.

rasta

Zašto je moj post editovan u stilu John Doea?
Da li to znači da smo neki jednakiji od drugih? brdski
Nazad na vrh Ići dole
Time

Time

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 8:04 pm

Moram primetiti da si nešto jako brzo stekao "mišljenje " za nekoga ko je vrlo malo vremena proveo na ovom forumu (što nemoj shvatiti pogrešno -ovde su svi ravnopravni po svim osnovama ,bili "osnivači" ili "novi" )Nije mi logično da si stigao iščitati i proanalizirati nekih 50 000 postova koje sam ja napisao ,pa tako steći "sliku" ? Biće da se "znamo" pod nekim drugim "imenom" ,ili su "konsultacije" bile iscrpne ?
Nekako mi deluješ jakooo dobro upoznat sa "forumom" i samnom lično ?

Jer ...nije logično da ti "znaš" moju "nacionalnost ","versko opredeljenje" ,"politički stav" ili bilo šta lično vezano za mene ,da bi mogao deliti "packe" po tom osnovu,koliko za tri dana provedenih ovde  ?
Ja doduše ne krijem identitet niti bilo šta drugo ,ali su to ipak lični podaci koji ne pišu na ulazu na forum ? Pa odakle onda ,znaš? 
No nebitno -ja ne donosim zaključke bez činjenica . 

Od kada je za lopove ,kriminalce, varalice ,pedofile ,zločince ,obmanjivače javnosti -bitna nacionalnost ?

Koliko ja znam ,svako odgovara ili treba da odgovara za svoja dela pred zakonom kao jedinka ,svi smo  jednaki pravno formalno pred "državom" .

Znači ,po tebi  o devijacijama u društvu ,čijeg si ravnopravni građanin ,smeju da govore samo oni kojima devijantne osobe nacionalno pripadaju ?
Takođe da pišu članke ,privode , tuže, sude (ako im je to profesija  ),za te radnje moraju da budu "nacionalno identični" ,"nije umesno" da to radi neko ko nije "odgovarajuće nacionalnosti" ?

Nešto mi je poznat taj pravac gledanja (od kojeg je samo stepenicu niže onaj da su unapred amnestirani i "nevini" svi koji nešto počine ,a pripadaju "mojoj " nacionalnoj grupi" )

Ako bih "pljuvao "recimo Merkelovu ,Severinu ,NATO , EU ,Kolindu -na to bih ipak "imao pravo",ne bi moja "nacija" bila onda problem  ? E pa vidiš ,čitaj malo -ja "prozovem" sve bez razlike ,a učinio bih to i da je u pitanju moj komšija ,kolega ili pokojni otac . 

Ja insititucije "napadam" samo u slučaju kada  svesno zataškavaju ,sakrivaju ,ometaju izvršenje pravde i krivičnih sankcija za pojedince  kojima pripadaju . Uvek navedem imenom i prezimenom dotičnog , izvor podatka (a to su vrlo često nadležne državne institucije ) dokaz (ako postoji foto ili video materijal ) dakle -samo konstatujem činjenicu uz svoj ,ako dozvoliš ,lični komentar .
Ko se sa tim ne slaže -može uvek da iznese (validan ) argumet protiv ,kojim će dokazati da ja ne govorim ili iskrivljujem istinu ,navodim lažan podatak ,klevećem ,i sl .

Dakle -tu počinje i završava se priča oko toga ko sme ,a ko ne sme o nečemu da piše ,o svemu i svako može da piše ,dok je u okviru onoga što se zove Pravilnik foruma .

Žao mi je što neko to "ne voli da čuje" ,ali nisam ja to izmislio ,nego o tome pišu srpske novine ,govori se na srpskim televizijama ,izjave daju nadležni srpski zvaničnici ,a identično meni misli i dobar deo srpske inteligencije i ljudi od integriteta u ovoj zemlji ,čak i bar polovina nacionalnog korpusa (jer nisam ja izmislio teoriju o "dve Srbije" ,nego je to činjenična stvarnost.E sad ,što ,biće -ne pripadamo istoj ,i što "ona druga" odnosi prevlast na izborima ......onda se može samo ukazivati na lopovluke ,nepotizam , pljačku ,bahato ponašanje , demagogiju i sve ostalo vezano za SNS ....što i dalje mislim činiti na društvenim mrežama ,forumima i portalima ,jer nemam drugu mogućnost ) 

Ovako, što se Tebe tiče poznajem Te odnosno znam za Tebe iz priče drugih ljudi, kao vlasnika foruma Danubius.
Video sam Te na fejsu kada si zvao u jednoj grupi da se pridružimo na forum kod Tebe i ja sam došao.
Ne moram da pročitam svih 50000 tvojih postova da bih video da mi se ne sviđa Tvoje pljuvanje po SPC.
Na kraju ne sviđa mi se ni to što se zgražavaš oko plakata SNS mada ja nisam njihov ni član ni simpatizer.
Znači mogu li ja da tebi kažem ono što mi se ne sviđa? Ako mogu onda smo OK i to je demokratija, ako ne mogu i ako će da mi se edituju postovi od strane tebe ili John Doe-a onda ovaj forum i nije baš za mene.
Naravno na drugim forumima ne bih udario baš na administratora ali ovde Ti tvrdiš da smo svi jednaki i pomislio sam da nemaš problem da Tebi neko kaže nešto suprotno Tvojim stavovima.
Ako nemaš problem onda ok, ja nastavljam da pišem gde god mi se svidi, većinom na igricama jer ne volim ovakve rasprave a ako sam ja problem i tebi smetam onda ću da odem i svi zadovoljni.
Mislim da je to OK?
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 EmptyPon Okt 10, 2016 10:36 pm

Vučiću, pederu...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?    RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?  - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole

RAJINSKI MENTALITET -nasledje vekova ,imamo li ?
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: