DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 11, 2011 5:43 pm

First topic message reminder :

Premijera Srbije i lidera Demokratske stranke ubijen ispred sedišta Vlade Srbije 12. marta 2003.

OSAM GODINA OD UBISTVA ZORANA ĐINĐIĆA

[You must be registered and logged in to see this image.]

Petak, 11. Mart, 2011.| Autor:

BEOGRAD  - Sutra se navršava osam godina od ubistva premijera Srbije i lidera Demokratske stranke (DS) Zorana Đinđića, koji je ubijen ispred sedišta Vlade Srbije 12. marta 2003. godine.

Đinđić je bio prvi premijer Srbije posle pada režima Slobodana Miloševića 2000. godine i dolaska na vlast Demokratske opozicije Srbije (DOS). Vlada na čijem je čelu bio izabrana je 25. januara 2001. godine. Za vreme njegovog mandata pokrenut je proces demokratizacije društva i korenitih ekonomskih i socijalnih reformi u Srbiji.

Prema oceni zapadnih diplomata, Đinđić je doprineo izgradnji dobrih odnosa sa svim zapadnim zemljama, posebno sa SAD posle perioda višegodišnje nestabilnosti. Đinđićeva vlada se snažno zalagala za saradnju s Haškim tribunalom za ratne zločine i za vreme te vlade uhapšeno je i izručeno tom sudu nekoliko haških optuženika, među kojima je i bivši predsednik Srbije i SRJ Slobodan Milošević.

Poslednji put izmenio Danubius dana Pon Mar 11, 2019 11:28 pm, izmenio ukupno 6 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Tattoo

Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 8:29 pm

Ne znam je gore, 10 godina pre njegove smrti, ili ovih 10 godina posle njegove smrti.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 10:09 pm

Tattoo ::
Ne znam je gore, 10 godina pre njegove smrti, ili ovih 10 godina posle njegove smrti.
ISTO ....isti ljudi su tu ,ološ se još više obogatio , nije bilo lustracije ,"Sablja" je minirana od istih ovih, ono nešto političkih zločinaca što je onda pohapšeno -sada su polako "amnestirani" ,jedan po jedan izmile ispod kamena gde su se krili dok je bio živ ,a narod je .....nezahvalan i plitke pameti .
Setite se samo godišnjice smrti Patrijarha Pavla -ko je bio tamo ?
E pa tako je i sa Zoranom .
Isti onaj Tirnanić što je dodao medijsku krvavu sekiru -direktor je televizije .Medijska slika -ista kao 90 tih .
Šešeljeva i Slobina mezimčad su prvi ljudi države .
Sudovi ,policija ,DB ,Koštunica i Čović ,ti mračnjaci opet igraju svoje prljave igre .
Mrke ,Velje ,Karići ,Julovci ...u vlasti i oko nje .
Sudstvo -kao u Slobino vreme ,od Ustavnog do Kasacionog suda ,sam ološ .
Sinod .....Rišelje Srbije Amfilohije Radović i ološ mantijaški što se obogatio na narodnoj nesreći rovari iz svojih džipova i vladičanskih palata gde stigne -truju i dalje .
Svi Slobini tajkuni ,generali i paravojnici se lepo obogatili i mirno žive u Srbiji .
Demokratska opozicija -nikada slabija .
Narod -opet izmajmunisan svojom voljom .Nema Zorana da napravi neki novi DOS ,OTPOR......
Popovi ,lopovi ,patrioti po zanimanju ,vračare ,Dveri ,Obazi , Naši i "navijači" ,Pink i Ceca -to je Srbija 2013.
Ista kao i 90 te -samo nema tenkova ,topova i mobilizacija .

ZORAN JE POGINUO UZALUD -NIJE IMAO ZA KOGA ,OVA I OVAKVA SRBIJA GA I NIJE ZASLUŽILA .
Nazad na vrh Ići dole
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 10:13 pm

On je imao viziju da napravi "presedan" za desavanja kroz koja smo prošli i kroz koja prolazimo..a bio je najslabija karika-zato su ga ubili.

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
cojle

Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 10:21 pm

Samo je Ruža procvetala. 55555

Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo

Datum upisa : 24.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 10:55 pm

cojle ::

Samo je Ruža procvetala. 55555

Ruzica, zrela da je ponovo udamo.
Sta je sa njom, gde se ona nalazi?
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

Godina : 57
Datum upisa : 22.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:05 pm

Zoran je bio dar s neba.
Bog nas gleda, podari nam s vremena na vreme prave dragulje, ali mi to ne znamo ceniti.

Postavljaju mi pitanje da li sam nacionalista?
Jesam, volim svoju naciju.
Želeo bih da se iskorene oni koji se smejulje i likuju zbog UBISTVA.
Najveći neprijatelji moje nacije su upravo oni.
Znači, kako bih odgovorio.
Deo svoje nacije obožavam, tradiciju i sve ostalo. Ali one štetočine, prezirem više od bilo koga. Nema tu brat Srbin. Brat Srbin mi je samo onaj koji voli Srbiju i sve one koji su pokušavali od nje nešto da naprave.
Oni ostali su mi daleko ispod najgorih balista ili ustaša.
I sa ustaša mogu da nađem zejednički jezik, samo ne sa Srbima koji su protiv Zorana, Draže, Obrenovića.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:06 pm

Ruzica, zrela da je ponovo udamo.

Čeka Caneta u Slovcu, da mu vrati "pozajmicu". smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:22 pm

Citat :
ZORAN JE POGINUO UZALUD -NIJE IMAO ZA KOGA ,OVA I OVAKVA SRBIJA GA I NIJE ZASLUŽILA .

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:27 pm

Nigde ,vodi Zoranove fondove i zadužbine i daje malo dostojanstva DS pred izbore ,ne bi li se narod setio Zorana pa glasao za njih . Verovatno se nada da će bar ona doživeti da se javno otkriju Zoranove ubice i ovi jednom zauvek nestanu .Na njenom mestu bih davno uzeo decu i otisao odavde .

Čeka Caneta u Slovcu, da mu vrati "pozajmicu". [You must be registered and logged in to see this image.]

Ružica Đinđić je diplomirani pravnik i nosilac francuske Legije Časti ,kao jedna od retkih žena ,i nije joj dodeljena što je supuruga ubijenog predsednika .
Ako već ceo svet i francuzi ukazuju poštovanje jednoj takvoj ženi ,možeš joj ukazati i ti ,i poštedeti nas neukusnih komentara .
Znamo mi da je jedini Legija koji je tebi bitan -onaj što je ubio Zorana ,a jedina odlikovanja koje priznaješ ona koja Toma deli tvojim obožavanim diktatorima i Putinu .
U Srbiji se mrtvi poštuju,naročito ako su za života to zaslužili ,a baška se nikada ne pljuju žene i majke -naročito ako to nisu zaslužile .
No ne čudi me-takvi pravi "desničari"i "patriote" ih šamaraju po ulicama ,ako im nisu po volji ,gledali smo to .
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258

Godina : 48
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:36 pm

Pa ostade ideja, i to je valjda nešto.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyČet Mar 07, 2013 11:37 pm

Danubius ::

Ružica Đinđić je diplomirani pravnik i nosilac francuske Legije Časti ,kao jedna od retkih žena ,i nije joj dodeljena što je supuruga ubijenog predsednika .
Ako već ceo svet i francuzi ukazuju poštovanje jednoj takvoj ženi ,možeš joj ukazati i ti ,i poštedeti nas neukusnih komentara .

Davao na rate

Iako je u jednom momentu priznao da otkrivanjem nekih detalja on više u poslovnom svetu ne može imati isti status, Subotić je na kraju bio spreman da izdiktira isplate novca Ružici Đinđić, sve sa datumima kada se primopredaja odigrala.
Prema njegovoj tvrdnji, 19. januara 2007. dao je premijerovoj udovici 200.000 dolara, 80.000 švajcarskih franaka i 375.000 evra. Petog februara iste godine isplatio je 170.500 evra, a 16. marta- 281.120 evra.

Subotić je potom ispričao događaj koji do sada u svojim javnim obraćanjima nije pominjao. Kaže da je novembra 2002. godine u Italiji od Zorana Đinđića dobio poziv "u njegovom šaljivom tonu", kako kaže Subotić, da bi bogataši mogli da pomognu državnu kasu i kasu DS koje su prazne.

"Otvorio sam fond u dogovoru sa Đinđićem i dao mu novac na raspolaganje. Kako je deo novca posle atentata ostao nepotrošen, ja sam rekao Ružici i Tadiću za taj fond i poručio im da mogu da raspolažu tim novcem za šta je bio namenjen", započeo je priču Subotić.

Odgovarajući na pitanje novinara Subotić je precizirao da je fond bio namenjen za kampove za decu bez roditelja i za sportske hale, a da je dao pet miliona dolara. Tadić mu je potom poručio da je najbolje da ostatak tog novca da Đinđićevoj udovici, pa je Subotić novac predao Ružici Đinđić, ukupno 1.031.620 evra!

"Trebalo mi je nekoliko meseci da tu količinu novca prenesem Ružici jer su tražili u kešu. A kada sam dao poslednju sumu, tri meseca kasnije podignuta je optužnica protiv mene", konstatovao je Subotić uz napomenu da ga je prethodno posetio Dragan Šutanovac koji je bio zadužen za prenošenje poruka.

"Rekao mi je da je Tadić razočaran što ga nisam ispoštovao", dodaje Subotić.

Baš je Ruža nešto tužna. tesim te

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 4:05 pm

Baš je Ruža nešto tužna. [You must be registered and logged in to see this image.]
A Cane Subotić pouzdan svedok ? Da pogađam ,odakle ovi "podaci" ?
Iz "Nacionala" ,"Pečata" ,"Kurira" ,ili direktno sa srpskinacionalisti.com?
Mrzi me da tražim ....obično odatle crpiš te "podatke" ?
Cane Subotić bi sedeo u zatvoru u Srbiji ,da nije bilo Koštuničine policije koja mu je omogućila da izađe iz zemlje ,a posle braće Rusa koji su ga uhapsili u Moskvi po Interpolovoj poternici ,pa pustili da "zastari" ,pa sad pljuje nekažnjeno iz Švajcarske po poštenim ljudima iz zahvalnosti "braći patriotama" što ga pustiše da mirno ide -iako su svi iz njegove grupe osuđeni za isto krivično delo -tokom vladavine DS .
Jedna od glavnih teorija ubica Zorana Đinđića je bila "veze sa mafijom" ,a ta ista mafija ga je ubila ,čim je "patriotski blok" u DB dojavio da će da krene na njih .
Zoran Đinđić je i mrtav zaslužan što u Srbiji više nema "zemunskog klana" ,Legije ,JSO i sličnog ološa .
Da je poživeo-očistio bi i ove ,što su danas na vlasti .

12.03.2012 u podne -šetaće slobodni Beograd.

Biće malo ljudi verovatno-jer u Srbiji nema više ni D od demokratije -na sceni je opet jednoumlje ,a sve što je najbolje u ovoj zemlji ,ili su mrtvi ,ili su je davno napustili .
Ostaje ili da neko upali -ili zauvek ugasi svetlo u njoj.

Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:00 pm

Pitam...
zašto je sa ovoga mesta uklonjen moj prethodni post koji ukazuje na neprimerne sadržaje istaknute na Temi?

Da li je primereno statusu admina da ne reaguje na promociju ustaške ideologije istaknute van svakog konteksta Teme. 99i

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jelte...? gorepost

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:04 pm

Pitam...
zašto je sa ovoga mesta uklonjen moj prethodni post koji ukazuje na neprimerne sadržaje istaknute na Temi?

Da li je primereno statusu admina da ne reaguje na promociju ustaške ideologije istaknute van svakog konteksta Teme. [You must be registered and logged in to see this image.]

Jelte...? [You must be registered and logged in to see this image.]
Uklonjen je i taj post ,čim je primećen ,i tvoj komenatar-a dobio si i objasnjenje na pp . Bice i ovo obrisano čim procitas
Primedba je na mestu .
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:09 pm

Neće biti da je neprimećen...
pogotovu ako je admin odmah iza postovao i ostavio da se kiseli 24 h!? 99i

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:09 pm

[color=blue]Davao na rate

Iako je u jednom momentu priznao da otkrivanjem nekih detalja on više u poslovnom svetu ne može imati isti status, Subotić je na kraju bio spreman da izdiktira isplate novca Ružici Đinđić, sve sa datumima kada se primopredaja odigrala.
Prema njegovoj tvrdnji, 19. januara 2007. dao je premijerovoj udovici 200.000 dolara, 80.000 švajcarskih franaka i 375.000 evra. Petog februara iste godine isplatio je 170.500 evra, a 16. marta- 281.120 evra.

Što te podatke nisi ranije izneo kad si znao? Kakve to sad veze ima sa ovom temom, i da li je Subotić relevantan da bi se njegovi iskazi sad uzimali u obzir...posle 10 god..Da se razumemo ..Đinđić nije bio cvećka, niti je mogao da uzme prevlast 5 oktobra da mu ljudi poput caneta , zemunskog klana nisu u tome pomogli, ali mu sad kačiti etikete stvarno nema smisla.Glavu je dao za promene.Kako samo nespomenu Ivicu i kofer sa parama za koji se zna odavno..... :329340:
Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:12 pm

doctorr67 ::

Što te podatke nisi ranije izneo kad si znao?

Niko me ranije nije pitao. smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:14 pm

Što te podatke nisi ranije izneo kad si znao?

Niko me ranije nije pitao. smehsmeh
ni sad te niko nije pitao...a pored ostalog pitanje da li je to tačno....sve jedno Đikija više nema, a to Ružici neće ništa napakostiti.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:14 pm

Da li je primereno statusu admina da ne reaguje na promociju ustaške ideologije istaknute van svakog konteksta Teme. 99i

Na ustašku ideologiju sam bio prinuđen, jer jedino ona leži uz ovo vaše skrnavljenje bezbožničko upokojene osobe.
Potpuno se slažem sa kritikom Đinđićeve politike. Svako ima svoje mišljenje, ali ciničan-morbidan stav i pišalice na račun žrtve atentata me je baš odvukla na ustašku ideologiju sa kojim je jednio taj odnos spojiv.
Što kaže naš narod, kllin se kllinom izbija. Ustaški odnos prema srpskom heruje se može samo pobiti istim oružjem.

Nazad na vrh Ići dole
cojle
cojle

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:21 pm

ni sad te niko nije pitao...

Ama, nisam Tebi ni govorio. smehsmeh

Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPet Mar 08, 2013 11:23 pm

Ama, nisam Tebi ni govorio. smehsmeh

ondak mi je lakše.... smehsmeh rukuju se ziveli1
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyNed Mar 10, 2013 7:47 am

DESET GODINA POSLE

Ko su učesnici ubistva Đinđića?

Autor: FoNet | 09.03.2013 - 15:46:00h |

U sadašnjim političkim odnosima nema velikih šansi da se otkrije
politička pozadina ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića, ocenili su
učesnici tribine "Politička pozadina ubistva Đinđića" i istakli da je
potrebno u istrazi o pobuni Jedinice za specijalne operacije (JSO)
ispitati i lidera Demokratske stranke Srbije Vojislava Koštunicu.

Učesnici tribine "Politička pozadina ubistva Đinđića" | Foto: FoNet

Advokat Rajko Danilović, koji je učestvovao u procesu optuženima za
ubistvo Đinđića, rekao da je utvrđeno ko je izvršio sam čin ubistva, ali
je Srbija daleko od toga da sazna ko je sve učestvovao u ovom činu.

- Možemo konstatovati da su ubistvo izvršili zemunski klan i JSO, ali
iza političkog ubistva, što jeste ubistvo premijera, stoji politika i to
nije rasvetljeno u celini - rekao je Danilović.

- Stvar nije rešena i sve je otvoreno, ali u sadašnjim političkim
odnosima nema šanse da se rasvetli pozadina ubistva. Ipak, nikad se ne
zna - ocenio je Danilović.

Novinar Vremena i autor knjige o Zoranu Đinđiću Miloš Vasić ocenio je
da bi rasvetljavanje ubistva pripadnika službe državne bezbednosti
Momira Gavrilovića bio "konac koji će rasplesti džemper" pozadine
ubistva premijera.

Prema njegovim rečima, druga priča koju treba rešiti je i pobuna JSO i
naklonost medijima prema njenim pripadnicima za koje je tekao da su
"banda jajara i dripaca".

- Medijska podrška za JSO i Zemunski klan, kroz novine koji su oni
finansirali, nikada nije do kraja istražena i odatle bi trebalo možda
početi priču o pozadini atentata na premijera - ocenio je Vasić.

Vasić je istakao da treba podsetiti i na sistemsku opstrukciju
Demokratske stranke Srbije u saveznoj skupštini kada se usvajao zakon o
borbi protiv organizovanog kriminala i istup funkcionera ove stranke
Dejana Mihajlova o
saznanjima o ubistvu Đinđića, koji zbog toga nikad nije pozvan na odgovornost.

Miša Vasić i Rajko Danilović | Foto: FoNet

Novinar Slaviša Lekić, čiji je film o Đinđiću prikazan uoči ove debate,
rekao je da od 20 njegovih sagovornika 15 smatra da je centar hajke
protiv Zorana Đinđića bio u okruženju Vojislava Koštunice.

Lekić je rekao da ne veruje da će biti otkrivena politička pozadina
Đinđićevog ubistva, ne zato što nema politčke volje, već je politički
interes da do toga ne dođe.

- Veliki korak u toj istrazi bi bio napravljen ako bi se krenulo od
moje branše, od ljudi koji su se tada stavili u funkciju batine jedne
političke grupacije, bili vlasnici pojedinih listova, udarne pesnice, a
neko i načelu javnog servisa Srbije - rekao je Lekić.

Lekić se našalio da bi politička pozadina ubistva možda bila rešena
kada bi predsednik Srbije Tomislav Nikolić formirao komisiju koja bi se
bavila tim pitanjem i na njeno čelo postavila Miloša Vasića.

Predsednik Socijaldemokratske unije i potpredsednik Đinđićeve Vlade
Žarko Korać ocenio je da Srbija ima prljavu savest kada je reč o Đinđiću
i da je bilo strašno kako se država okrenula protiv jednog čoveka.

Korać smatra da u Srbiji postoje političari prvog i drugog reda, jer se
pozivu suda da da iskaz na okolnosti pobune JSO jedino ne odaziva
Vojislav Koštunica.

Ovde je potpisivana peticija da Koštunica ne može biti pozvan na sud,
rekao je Korać i istakao da kao psiholog može da konstatuje da se, ako
se neko ne odaziva pozivima suda, onda verovatno nešto krije.

Vrh LDP-a u prvom redu današnje tribine | Foto: FoNet

Korać je rekao da bi trebalo istražiti ubistvo Momira Gavrilovića, ali
da njega mnogo više interesuje iskaz zaštićenog svedoka Zorana
Vukojevića.

- On je bio zaštićen svedok, koji je strašno mučen, a potom zapaljen i
bačen na autoput ka aerodromu. On je bio profesionalni policajac i
njegovo svedočenje dosta bi reklo o pozadini ubistva - objasnio je Korać
i istakao da je Vukojević prvi koji je posvedočio da je zemunski klan
imao kontakte sa političarima iz Koštuničinog okruženja.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyNed Mar 10, 2013 3:55 pm

Zemlja u kojoj se deklarisani fašisti ovako oglašavaju ,a da državni tužilac ne preduzima ništa nema čemu da se nada .Ne samo to -gospodin njihov Firer je neki dan javno rekao "Ko kaže da Kosovo nije srpsko ,ostaće bez jezika i glave " ,a upravo to je izgovorio gosn Ivica Dačić -Ministar policije -i ništa ?

Dakle -direktna pretnja smrću najvišem državnom rukovodicu -i ništa ?

Da ne kažem da se "proces zabranjivanja "dotične organizacije vuče mesecima -iako su u međuvremenu napravili niz najtežih krivičnih dela ,najviše iz oblasti -nepoštovanje Ustava Srbije ,pozivanje na nasilje i mržnju ,itd,itd....i ništa ?

Uzdržaću se da kažem šta mislim o takvoj državi ,vladi ,pravnom sistemu i policiji -koja se plaši grupice fašista (i nemoj da me neko ispravlja -takvu odrednicu im je dao MUP Srbije još pre par godina u svojoj studiji o ekstremnoj desnici ,neonacistima i mogućim terorističkim grupama u Srbiji )

| 10. 03. 2013. - 10:30h
| Komentara: 167 [You must be registered and logged in to see this image.]

"SNP NAŠI" započeo je akiciju lepljenja
plakata u Aranđelovcu, Mladenovcu i Novom Sadu pod nazivom „Strani
agent, a ne državni heroj“.

"To je odgovor na skandaloznu kampanju koja se u Srbiji vodi sa ciljem
da se pokojni premijer, dr Zoran Đinđić, u javnosti predstavi kao
vizionar i političar kojeg generacije treba da slede", saopštio je taj
pokret.

SNP NAŠI najoštrije osuđuju "falsifikovanje istorije u kojem se
proglašava političkim genijem čovek za kojeg su Stejt Department, FBI i
CIA – kroz knjigu Vilijema Montgomerija, bivšeg američkog ambasadora u
Beogradu, zvanično potvrdili da je svojevremeno rad Zorana Đinđića i
OTPOR-a bio finansiran, pripreman i koordiniran preko operativnog CIA
centra u Budimpešti direktno od strane Bil Klintona".
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
MEDOLINA
MEDOLINA
Kijara-brm

Godina : 40
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPon Mar 11, 2013 7:00 pm

Đinđić – Lice mladosti

O knjizi

Povodom deset godina od atentata na premijera Srbije

Iz jedinstvenog kolaža priča, uspomena, osvrta, citata i fotografija
koji je pred čitaocem pomalja se ljudski i državnički portret Zorana
Đinđića, prvog srpskog demokratski izabranog premijera. Kako je
sazrevao, gde studirao i kuda sve proputovao, na koga se ugledao i čemu
je težio otkriva nam na početku ove knjige niz Veličkovićevih književno
uobličenih medaljona o svom prijatelju iz mladosti.

„Ova knjiga još jednom podseća kakav je redak intelektualac i političar
Zoran Đinđić bio. Iz sećanja prijatelja izranja lik mladog energičnog
čoveka koji je stalno bio željan znanja i novih saznanja, koji je bio
neverovatno radoznao i spreman da radi ne bežeći ni od jednog izazova.“
Politika

„Prvi deo knjige sastoji se od kratkih priča, brižljivo odabranih i
majstorski izbrušenih kamenčića bez presedana za mozaik Veličkovićevih
sećanja na svog prijatelja Zorana Đinđića, na zgode i nezgode iz
njihovog druženja i prijateljstva, koje nam je znalački i uverljivo, uz
neophodnu, često prigušenu dozu emocija, saopštio autor.“ Ljubiša
Vujošević, Republika

„Dušan Veličković poput svih pisaca ume da vidi i upamti detalje, te da
svojevrsnim dokumentarističkim „maštanjima“ napiše sasvim iskrene
pripovetke o jednoj stvarnoj ličnosti, a ovom knjigom nam je približio
Zorana Đinđića iz perspektive koju sami nismo mogli da pronađemo: vidimo
važnu istorijsku ličnost, ali i (literarnog) junaka kome se rafiniranim
sećanjima otvaraju vrata tajanstvene i veličanstvene mitologije.“ Mića
Vujičić, Danas[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya

Datum upisa : 09.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 EmptyPon Mar 11, 2013 7:19 pm

10 godina od ubistva Zorana Đinđića

U utorak se navršava deset godina od ubistva premijera Srbije i lidera Demokratske stranke (DS) Zorana Đinđića, koji je ubijen ispred sedišta Vlade Srbije 12. marta 2003. godine.

Đinđić je bio prvi premijer Srbije posle pada režima Slobodana Miloševića 2000. godine i dolaska na vlast Demokratske opozicije Srbije (DOS). Vlada na čijem je čelu bio izabrana je 25. januara 2001. godine.

Za vreme njegovog mandata pokrenut je proces demokratizacije društva i korenitih ekonomskih i socijalnih reformi u Srbiji. Prema oceni zapadnih diplomata, Đinđić je doprineo izgradnji dobrih odnosa sa svim zapadnim zemljama, posebno sa SAD, nakon perioda višegodišnje nestabilnosti.

Đinđićeva vlada se snažno zalagala za saradnju s Haškim tribunalom za ratne zločine, i za vreme te vlade uhapšeno je i izručeno tom sudu nekoliko haških optuženika, među kojima je i bivši predsednik Srbije i SRJ Slobodan Milošević. U obraćanju poslanicima u Skupštini Srbije u januaru 2001, po izboru članova njegovog kabineta, Đinđić je poručio da nova vlada želi da od Srbije napravi "demokratsku civilizaciju, odnosno da uspostavi osnovne demokratske temelje" države.

Đinđić je probleme Kosova i juga Srbije video i prihvatao kao "nasleđene", one koje je napravila prethodna vlast koja, kako je ocenio, "nije umela da probleme rešava političkim sredstvima".
"Prepustite nama našu šansu da probamo na naš način.
Mi hoćemo novu politiku, da drugim sredstvima rešimo probleme koje vi niste rešili. Od ekonomije do Kosova problemi su katastrofalni, ali ste ih vi napravili. Od ekonomije do Kosova, sve sami porazi", rekao je Đinđić obraćajući se poslanicima Socijalističke partije Srbije (SPS) i Srpske radikalne stranke (SRS) koji su kritikovali program nove vlade.

"Želimo da pokušamo da uspostavimo vezu između Srbije i Kosova, odnosno Albanaca i Srbije, i da Srbija ima neki uticaj na Kosovu i da pokušamo da pojačamo taj uticaj", poručio je Đinđić.

Na primedbe da nije patriota, on je odgovarao oštro: "Za mene je patriotizam da moja deca ostanu da žive u mojoj zemlji, da govore maternji jezik, a da ne moraju da idu po belom svetu trbuhom za kruhom. Patriotizam je to da cene moju zemlju, da ja sa svojim pasošem mogu da idem ponosno preko bilo koje granice. Za taj patriotizam će se ova vlada zalagati i mi smo u ovom smislu velike patriote".

Đinđić je jedan od osnivača Demokratske stranke (DS) u kojoj je bio predsednik Izvršnog odbora, a od januara 1994. do ubistva predsednik DS. Nakon njegovog ubistva za lidera DS izabran je Boris Tadić, a od novembra prošle godine na čelu DS je Dragan Đilas, koji je i gradonačelnik Beograda u drugom mandatu.

Posle opštih izbora u maju prošle godine DS po prvi put nakon pada režima Slobodana Miloševića nije deo republičke vlasti. Đinđić je bio prvi, posle 1945. godine, nekomunistički gradonačelnik Beograda, izabran u februaru 1997. ispred koalicije "Zajedno". Na toj dužnosti je bio sedam meseci kada je smenjen na zahtev koalicionog partnera SPO.

Bio jedan od veterana srpske opozicije i jedan od najistaknutijih lidera Demokratske opozicije Srbije (DOS), koja je porazila režim Slobodana Miloševića na saveznim i republičkim izborima 2000. godine.

U prvom saopštenju posle ubistva premijera, Vlada Srbije je kao organizatore i počinioce atentata označila kriminalce iz takozvanog zemunskog klana, a kao kolovođe grupe identifikovala nekadašnjeg komandanta raspuštene Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorada Ulemeka Legiju, kao i vođe kriminalnog "zemunskog klana" Dušana Spasojevića Šiptara i Mileta Lukovića Kuma.
Vlada Srbije je, takođe, saopštila da je tog dana trebalo da bude potpisan nalog za hapšenje članova "najveće organizovane grupe na prostoru bivše Jugoslavije", kako je označen zemunski klan. Đinđić je u jednom od poslednjih intervjua pred ubistvo, a nakon neuspelog atentata 24. februara 2003. na autoputu ispred Beogradske arene, demantovao tvrdnje da je sa takozvanim "crvenim beretkama", pripadnicima JSO, sklopljen dogovor da 5. oktobra 2000. pomognu u zbacivanju Slobodana Miloševića u zamenu za "neko pravo iznad zakona".

Nekoliko sati nakon ubistva Đinđića proglašeno je vanredno stanje u zemlji, koje je trajalo do 22. aprila, kada je ukinuto na predlog Vlade Srbije. Đinđić je sahranjen 15. marta u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu, uz prisustvo više od 70 stranih državnih delegacija. U pogrebnoj povorci na ulicama Beograda bilo je više stotina hiljada građana.

U policijskoj akciji "Sablja" uhapšen je atentator na premijera, bivši pomoćnik komandanta JSO Zvezdan Jovanović njegovi pomagači i još nekoliko pripadnika JSO, kao i većina pripadnika zemunskog i drugih kriminalnih grupa u zemlji i rasvetljena neka nerazjašnjena ubistva iz proteklih godina.

U avgustu 2003. podignuta je optužnica protiv 44 osobe a učešće u ubistvu premijera Đinđića, a prvi na listi okrivljenih, Milorad Ulemek Legija, predao se srpskim vlastima 2. maja 2004. godine, nedugo posle izbora Vojislava Koštunice za premijera, a nakon 14 meseci skrivanja. Suđenje optuženima za ubistvo premijera Đinđića počelo je 22. decembra 2003. godine u Okružnom sudu u Beogradu - Odeljenje za borbu protiv organizovanog kriminala. Oni su 23. maja 2007. oglašeni krivim i prvostepenom presudom osuđeni na ukupno 378 godina zatvora.

Za organizovanje ubistva premijera na 40 godina zatvora osuđen je bivši komandant "crvenih beretki" Milorad Ulemek. Na istu kaznu osuđen je i Zvezdan Jovanović, neposredni izvršilac ubistva i bivši Ulemekov zamenik. Te presude potvrdio je i Vrhovni sud Srbije 29. decembra 2008. godine.

Potvrđene su presude na 35 godina zatvora i ostalim pripadnicima zemunskog klana i bivše JSO (Aleksandar Simović, Vladimir Milisavljević Budala, Ninoslav Konstantinović), izuzev Sretku Kaliniću kome je presuda preinačena sa 35 na 30 godina. Na 30 godina osuđeni su Miloš Simović, Milan Jurišić Jure i bivši radnik BIA Branislav Bezarević, dok je bivši pripadnik JSO Saša Pejaković osuđen na osam godina zatvora. Željku Tojagi Žmigiju kazna je smanjena sa 30 na 15 i Dušanu Krsmanoviću sa 30 na 20 godina zatvora.
Vladimir Milisavljević Budala, Sretko Kalinić, Milan Jurišić, Ninoslav Konstatinović i Miloš Simović osuđeni su u odsustvu, jer su bili u bekstvu.U junu 2010. u Zagrebu je ranjen Sretko Kalinić, koga su, posle oporavka, hrvatske vlasti izručile Srbiji. Na njega je pucao, takođe, odbegli član zemunskog klana Miloš Simović, koji je ubrzo uhapšen u pokušaju ilegalnog prelaska granice između Srbije i Hrvatske i upućen u Zabelu na izdržavanje zatvorske kazne.

Vladimir Milosavljević Budala uhapšen 9. februara prošle godine u Španiji zajedno sa još trojicom, među kojima je i Luka Bojović, osumnjičen za više ubistava. Pripadnik zemunskog klana Dejan Milenković Bagzi, optužen za učešće u ubistvu Đinđića, posle višemesečnog skrivanja uhapšen je u Grčkoj sredinom jula 2004, a sedam meseci kasnije izručen je vlastima u Beogradu. U procesu optuženima za ubistvo srpskog premijera Milenković je bio svedok saradnik.Predsedavajuća veća sudija Nata Mesarović rekla je u obrazloženju da je najteže saznanje da je predsednika vlade mogla da ubije organizovana, kriminalna, neprijateljska organizacija. Ubistvo Đinđića je političko ubistvo upereno protiv države u kome je učestvovao kriminalizovani deo JSO i banda Dušana Spasojevića, navela je sudija Mesarović.

Sad posle deset godina svi to žele što je Zoran govorio, stim da bi to on realizovao još odavno, a ovi "novi" se koprcaju u blatu...a narod nema pristojnu platu.... :329340:

Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?    Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine  OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

Dr ZORAN ĐINĐIĆ -prolaze godine OD UBISTVA -šta je ostalo od ideje ?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: SVAŠTA NEŠTO :: IN MEMORIAM-
Skoči na: