DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PSOVKE-i tumačenja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
PSOVKE-i tumačenja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 PSOVKE-i tumačenja

Ići dole 
+2
Astra
sonia
6 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyNed Jun 29, 2008 11:50 am

1. Mamu im jebem - fraza koja se cesto upotrebljava i koja u savremenom srpskom jeziku nema samo dvojno ili trojno, vec bezbroj znacenja. S njom izrazavamo: BES (primer - Prokleta govna, mamu im jebem! ), RADOST (primer - Pa gde si, bre, mamu ti jebem, sto godina te nisam video!?), CUDENJE (E, pa kakvo je to dubre, mamu mu jebem!)...

2. Sta, dosta kurac? - fraza koja oznacava neslaganje sa sagovornikom. U savremenom srpskom jeziku upotreba ove reci obicno znaci negaciju, npr. HOCU KURAC znaci NECU.

3. Pa, pusi se vise! - Rec je o frazi koja, po statistickim podacima, odrazava misljenje prosecnog Srbina o opstem stanju u drzavi u poredenju sa stanjem od pre nekoliko godina. Pritom, rec PUSENJE ne znaci uzivanje u duvanskom dimu.

4. Srbin do jaja - 100 posto Srbin.

5. Jebote!
- Rec koja se cesto upotrebljava u savremenom srpskom jeziku a ipak nema neko konkretno znacenje (kao i rec BRE). Iako je nastala iz reci koja opisuje polno opstenje, uglavnom s tim nema nikakve veze. Primer: ako vam u gradskom prevozu saputnik kaze "U, jebote, pun autobus", to ne znaci da vam predlaze grupni seks sa putnicima, on samo izrazava cudenje zbog guzve u autobusu.

6. Zabole me(ne) dupe - Bas me briga.

7. Ma, jedi bre govna - Briga me.

8. Joj, picka ti materina! - Legenda medu kletvama i psovkama, majka svih kletvi, zapravo deo folklora.

9. A sad se kurcite... - Za glagol KURCITI SE nazalost ne postoji adekvatna zamena u slovenackom jeziku. O cemu se tu radi najbolje objasnjenje je ovaj vic. Elem, lete avionom Mujo i papagaj. Dolazi stjuardesa i pita ih sta zele da popiju. - Viski, kaze Mujo. - Kakav viski, vikne stjuardesa, jeste li vi normalni, zar ne znate da je rat! Budite srecni sto ste uopste u avionu! - Okej, onda mi donesi sok - kaze Mujo. - A vi? - pita stjuardesa papagaja. - Ma sta mi se tu izmotavas, picka ti materina! Brzo donesi jedan viski s ledom - viknu papagaj. Stjuardesa otrci do pilota, pozali mu se na cudne putnike, on kaze da im ovaj put da to sto su trazili a ako nastave da je maltretiraju - on ce da sredi stvar. Stevka im odnese pice - viski za papagaja, sok za Muju. Muja besan zove devojku: - Sta se izmotavas, pizda ti materina, papagaju viski a meni sok! Brzo donesi i meni jedan viski, jebem ti mater! Stjuardesa otrci do pilota, kaze sta se desilo, ovaj otvori vrata i izbaci Muju i papagaja iz aviona. Dok padaju, papagaj pita Muju: - Je li Mujo, jel ti znas da letis? - Ne, rece Muja. - Pa sto se onda kurcis?

10. Ako slucajno ne zaluta neka bomba i posalje nas u picku materinu - Potpuno je jasno sta ove reci znace. Zapravo, nije jasno zasto se naslo u ovom uputstvu.

11. Ode sve u picku materinu! - Isto kao broj 10, samo sto se ovde radi o tuznoj konstataciji, za razliku od prethodne recenice koja izrazava optimizam.

12. Nemoj da kenjas - Ne lupetaj!

13. Cuti i kenjaj - Radi sta hoces, samo cuti.

14. Nemoj da psujes, picka ti materina - Ovim recima sagovorniku jasno stavljamo do znanja da ne zelimo da se raspravljamo i spustamo na njegov ulicni nivo.

15. Koji ti je, bre, kurac? - Sta se desava?

16. Ja pogledam levo, kad ono tresnja rodila u picku materinu! - Cetvrti stepen poredenja. Postoji samo u srpskom jeziku. Primer: lep - lepsi - najlepsi - lep u picku materinu, sto znaci lepsi od najlepseg.

17. Sta je bre, picka ti materina, matori? - Sta vas muci, gospodine?

18. Ali sam celog zivota imao muda! - Ovo ce sigurno razumeti oni koji redovno prate sednice naseg parlamenta (misli se na slovenacki parlament).

19. Nema frke, burazeru! - Sinonim za NEMA PROBLEMA, prve reci koje stranci nauce kad dodu u Srbiju.

20. Ubedio sam bolide da rade - Ovo smo izabrali kao ilustraciju odnosa savremene srpske mladezi prema radu. Rec BOLID je krasan primer cetvrtog stepena za vredanje sagovornika: KRETEN, DEBIL, IDIOT, BOLID. Ako bi stepen tuposti uporedivali sa brzinom, IDIOTA mozemo da uporedujemo sa Ficom dok je BOLID vec na nivou Formule 1.

21. Baba je riknula! - Skracenica za: S velikom tugom vas obavestavamo da je stara gospoda preminula posle duge i teske bolesti.

22. Koji je tebi kurac, kretenu pijani? - Dobar dan komsija, kako ste?

23. Ajde dodi, pun mi te je vise kurac... - Draga tasta, ocekujemo Vas s nestrpljenjem i veseljem.

24. A i napusis mi se kurcine - Znate vec... Ocigledno je u pitanju nekakav lajt motiv - crvena nit filma.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyNed Maj 01, 2011 7:52 pm

Ebem ti sve po spisku! - konkretna psovka. [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyNed Maj 01, 2011 7:58 pm

sonia ::
Ebem ti sve po spisku! - konkretna psovka. [You must be registered and logged in to see this image.]

Bemti lebarnik smehsmeh smehsmeh smehsmeh

hahhahha ova gore je baš konkretna..










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyPon Mar 11, 2013 4:51 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptySre Okt 01, 2014 11:19 pm

Kod nas je prilično omiljena psovka - sexx  ti sestru !
I naravno ,psuje se "iz milja" ,kad vam je neko drag .
Nekako automatski se projektuje da ta osoba mora imati sestru koja je super ,pa psovka ima pun smisao .Ali nije uvek tako .....evo jedne sestre .

[You must be registered and logged in to see this image.]
A čija -Džordža Klunija !
Koji je to za*eb -opsovati Kluniju "sestru" ,aaaaa ? trtrr
Pa ako se u tom slučaju nije moglo "nadati najboljem" ,i mirno opsovati ,jer i Kluni je izuzetno lep čovek ....a  ono










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptySre Okt 01, 2014 11:27 pm

Bogat rečnik nema šta.
Pazi sister..hahaha..
Kao leteći medvedić..:D

Da sam muško,zanemela bih:)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyNed Avg 23, 2015 7:59 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

I ovo je stručno objašnjenje ,deo rezultata rada tri naše doktorke nauka iz Balkanološkog Instituta SANU ,stručni rad "Psovka kao folklorni žanr "










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyPon Avg 24, 2015 4:54 pm

sonia ::
Ebem ti sve po spisku! - konkretna psovka.  [You must be registered and logged in to see this image.]

A jel znaš što se pCuje sve po spisku?
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyPon Avg 24, 2015 6:22 pm

balkansko
pizda ti materina,da ti pizda materina

njemacki prevod
verdammt und nochmal verdammt-dodjavola...ahahahah
.....................................................................

Arschloch-na njemackom uvreda

na bosanskom
Djes ba supak...od kad se nismo vidjeli
radost zbog ponovnog susreta
....................................................................
Mensch,warum ich erfahre erst jetzt davon? bi rekao Njemac,a Balkanac
Pa pizda ti materina,sto mi ne rece prije.
....................................................................
kod nas zajeban,odjeban.... se u njemackom uvijek prevodi u svezi sa analaom,pa je tako uopsteno prevod nasih psovki
scheisse oder beschissen
sto znaci da Njemaci koncentrisu svoje psovke na anal,a mi uglavnom na genitalije.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyPon Avg 24, 2015 7:28 pm

Omiljena mi je: "Jebo te Ćizdro." Koristim je od početka 80-ih a pokupio je u Svetom Martinu.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyPon Avg 24, 2015 8:56 pm

John Doe ::
Omiljena mi je: "Jebo te Ćizdro." Koristim je od početka 80-ih a pokupio je u Svetom Martinu.

rasta
Otkri li ikada ko je taj Ćizdro ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptySre Okt 31, 2018 9:43 pm

Poenta svake psovke je da te uvredi, zato se koristi asocijacija na seksualne konotacije sa vašom majkom ,sestrom itd . Čak se tu i ne staje -ide se u finese koje  dodaju sodomiju i ostale seksualne devijacije ,da još pojačaju uvredu . 
Ovih dana se ustalila jedna ne psovka ,više konstatcija,koja je posebno uvredljiva . Svaki pošten čovek će manje reagovati na "*ebem ti mater" ,nego na "Lažeš kao Vučić" .  zubic










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptySre Okt 31, 2018 9:47 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptySre Mar 13, 2019 5:22 pm

Jebo te ko te za noge uhvatio da vidi šta si! - Psovka koja ima za cilj da kaže da opCovani nije vredelo ni da se rodi.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja EmptyUto Jan 21, 2020 11:05 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





PSOVKE-i tumačenja Empty
PočaljiNaslov: Re: PSOVKE-i tumačenja   PSOVKE-i tumačenja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PSOVKE-i tumačenja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KNJIŽEVNOST I JEZIK :: JEZIKOVA JUHA :: LINGVISTIKA-
Skoči na: