DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)

Ići dole 
+6
Sibila_
ZezaM
Kijara-brm
Lily
Harite
Danubius
10 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPet Apr 08, 2011 8:21 pm

First topic message reminder :

Saveti lekara koji će vas iznenaditi

Pedijatri: Bebe kupati tek svaki četvrti dan


Sonja Todorović | 06. 04. 2011. - 00:02h |

BEOGRAD - U porodilištima u Srbiji bebe se ubuduće neće više kupati po rođenju. Ni tokom boravka u bolnici to neće biti običaj, već će se tek rođena deca stavljati u tople sterilne komprese.

[You must be registered and logged in to see this image.]


U početku je dovoljno zapirati bebu jednom do dva puta nedeljno,
kaže načelnica pedijatrije u „Narodnom frontu“ dr Lidija Avramović

Ovo su novine koje su propisane Vodičem za osnovno i specijalizovano zbrinjavanje novorođenčadi, prvog ovakve vrste u našoj zemlji. Prema tim preporukama, savetuje se da se deca ne kupaju u prve dve nedelje života, a kasnije roditelji to mogu da rade na svaka četiri dana, saznaje „Blic”.



Vodič je trenutno u štampi i očekuje se da bude gotov do kraja meseca, kada će biti prezentovan stručnoj javnosti. Za sada se ove promene primenjuju samo u pojedinim porodilištima, poput „Narodnog fronta” i porodilišta u Zvezdari.


- Radi se o malim promenama dosadašnjih stavova, ali baziranim na dokazima - kaže za „Blic” prof dr Borko Janković iz Instituta za majku i dete, pisac ovog vodiča.


Kako to izgleda u praksi i šta se radi po rođenju deteta, objašnjava dr Lidija Avramović, načelnica pedijatrije u GAK-u „Narodni front”.


- Po rođenju dete prihvatamo u tople sterilne komprese i stavljamo ga na majčine grudi, ne bi li se ostvario prvi kontakt kože na kožu. U tom času ne kupamo novorođenče, niti skidamo takozvanu sirastu mast kojim je obložena koža. Ta mast je inače štitila bebu u majčinom stomaku od vodene sredine - ističe dr Lidija Avramović.


Ova mast je, nastavlja doktorka, dobra termička izolacija, učestvuje u zaštiti novorođenčeta od eventualnog naseljavanja patoloških bakterija i štiti od infekcije. Zbog toga se ne preporučuje kupanje deteta od četiri do šest sati po rođenju.


Dobra kolonizacija kože, tvrdi doktorka, smatra se da traje do dve nedelje. To je period kada je dete već kod kuće.
Da li će roditelji kupati bebu u to vreme ili ne, ostavljeno je njima da izaberu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

- Ne treba decu kupati agresivno, kao što smo to nekada radili. Svako veče puni se kadica, pravi se pena. Dovoljno je da se beba zapere, i to jednom do dva puta nedeljno. Bez sapuna, samo toplom vodom. Obično savetujemo sapun ili penu za kupanje sa neutralnom Ph vrednošću - savetuje doktorka Avramović.

U GAK-u „Narodni front” već godinu dana se deca ne kupaju nakon rođenja. Dosadašnja iskustva stručnjaka pokazuju da deca mnogo manje imaju ojede i osipe.


- To ne znači da decu ne treba prati. Agresija prema koži koju smo primenjvali dovodila je do toga da se koža odmašćuje, skida se korisni površinski sloj. Takva koža je podložnija svim mogućim promenama, uključujući infekciju, a kasnije u životu i pojavu alergija - kaže doktorka Avramović.



Međutim, ima i oprečnih mišljenja. Dr Nedeljko Radulović, pedijatar iz Univerzitetske dečje klinike u Tiršovoj, kaže da su mišljenja svetskih lekara podeljena.


- Naš vodič su pisali eminentni stručnjaci, tako da ne treba sumnjati u njihove preporuke. Lično mislim da neće škoditi svakodnevno kupanje dece, ali ne ribanje već, blago zapiranje - kaže dr Radulović.


S druge strane, dr Dejan Jonev, pedijatar u Domu zdravlja Čukarica, smatra da decu ne treba kupati da se ne bi skinula prirodna zaštita kože.


- Sve novo što sam primenio u praksi ispalo je povoljno za decu. Stvari u medicini se menjaju, a ovo je ispravna odluka, jer je važno ne isušivati bebinu kožu - ističe dr Jonev.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Šta na ovo kažu "iskusne "mame(i tate ) a šta misle buduće mame (i tate ) ? cucla










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 10:00 pm

Sibila_ ::
Ali kad prodju babine, ono 40 dana i to... :zlz:

Neki ni to ne iscekaju, jedni moji prijatelji imaju dve cerkice. Jedna rodjena u januaru a druga u octobru, iste godine.
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom



Datum upisa : 18.12.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 10:01 pm

Bas ti prijatelji imaju dobar tajming :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda



Datum upisa : 20.12.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 10:03 pm

Ima moja tetka tri sina, rodjeni su godina za godinom, tako da poznato mi je :zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Dec 23, 2012 10:11 pm

I ja se zgrazam na danasnje izmisljotine,sve u svrhu istrazivanja...ne smije beba do 6 mjeseci vodu da pije,ne smije kravlje mlijeko,na kojem smo svi odrasli...samo da se kupuje skupo mlijeko pravljeno za bebe,koje kosta zaista jako puno,ne smije sampon,kremice...ja bogami svojoj unuci,krijuci dajem vode da se dijete napije,jer to mi ej osnova,kad si zedan,nema tog preparata kkoji ce da utoli zedj.
Kad ju kupam,moja kcer samo stenje i otpuhuje....mama,jao ispace ti,pa kako ti to...a ja se samo nasmijem,i kazem,onako kako sam vas troje kupala i ni jedno nije ispalo ni utopilo se....a imala sma uvijek duge nokte,nikad nisam ogrebala ni jednu bebu...osjecaj majke je nesto posebno i ne treba tu mnogo k´njige citati.
Ovaj video je predivan,beba se najbolje osjaca u vodi,pod uslovom da se temperira kao ona u kojoj je bilo 9 mjeseci...36°C i mora da uziva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Tattoo




Datum upisa : 24.10.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 7:57 am

Astra ::
I ja se zgrazam na danasnje izmisljotine,sve u svrhu istrazivanja...ne smije beba do 6 mjeseci vodu da pije,ne smije kravlje mlijeko,na kojem smo svi odrasli...samo da se kupuje skupo mlijeko pravljeno za bebe,koje kosta zaista jako puno,ne smije sampon,kremice...ja bogami svojoj unuci,krijuci dajem vode da se dijete napije,jer to mi ej osnova,kad si zedan,nema tog preparata kkoji ce da utoli zedj.
Kad ju kupam,moja kcer samo stenje i otpuhuje....mama,jao ispace ti,pa kako ti to...a ja se samo nasmijem,i kazem,onako kako sam vas troje kupala i ni jedno nije ispalo ni utopilo se....a imala sma uvijek duge nokte,nikad nisam ogrebala ni jednu bebu...osjecaj majke je nesto posebno i ne treba tu mnogo k´njige citati.
Ovaj video je predivan,beba se najbolje osjaca u vodi,pod uslovom da se temperira kao ona u kojoj je bilo 9 mjeseci...36°C i mora da uziva.

Izuzetno vazno za bebu je da joj se daje cista voda, pored mleka i cajeva.
Svaki dan, minimum nekoliko kapi vode, jer odredjene glasne zice se formiraju bas uz pomoc ciste vode.
Nista vodu ne moze da zameni.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 7:59 am

Vidis,stari narod kaze,daj djetetu vode,prije ce progovoriti....znali ljudi prije nauke.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:28 am

Treba razumjeti i mlade mame; doktori im govore jedno (ovisno koji je modni trend u pitanju - citaj lova;), a mi drugo.
Mada ponajvise ima nedostatka logicnog rezona: ako se vec podrazumijeva kao sposobna da ima djecu, onda je valjda sposobna i da donosi realne odluke. A mozda i nije, ebes ga, svaka susha moze imat bebu,,,,
Helenese, mene iz cipela izbaci kad naidjem na "sposobnu, poslovnu zenu", puca od ponosa na svoju pamet, a ovamo terorise dijete bez kupanja i vode - eto nju je mama odgojila na havi,,,i jos kad kaze "Izvini mama, ali ti si staromodna, ti ne znas", a mama cuti umjesto da joj roditeljsku marne preko labre,,,
Odgoj, odgoj, sve su mame same sebi dale :girlcool:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:35 am

Imam jednu,sve sto kazem,provjerava u knjigama i na netu...sad se dokazalo drugacije,a opet kad malena place,mama sta joj je...pa kuha caj sa kimom i stavi bebanu na stomacic da spava...sve prodje...ali valjda treba da se sami uvjere praksom da knjige nisu svemoguce.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyPon Dec 24, 2012 11:38 am

Ma tvoja i moja ce se i uvjerit, brzo, al ovaj kramp o kojoj pisem izmuci djecu, hoce nesto da mi bude.
Ali ima samo toliko sto jedan moze uraditi, zar ne,,,,rekla joj je mama, rekla ja, a sad sto je alatka, to je njen problem,,,,a boga mi i problem djecice, na zalost.
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyČet Sep 26, 2013 6:27 pm

I ja sam letos bila kod jedne mlade mame,koja jedino veruje internetu i -halo bebi-..a da,zaboravih i doktore,koji garant ,nijedno svoje dete nisu odgajili..i ona po onoj vrucini nece da kupa bebu,dzabe joj majka govori,daj da je malo razladimo,pa toplo je i njoj,svakome prija..ne,nista mi ne znamo.. :durise3: ...ja se odmah setila Vuka Karadzica i ondasnjih verovanja..
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyČet Sep 26, 2013 7:33 pm

Lakota ::
I ja sam letos bila kod jedne mlade mame,koja jedino veruje internetu i -halo bebi-..a da,zaboravih i doktore,koji garant ,nijedno svoje dete nisu odgajili..i ona po onoj vrucini nece da kupa bebu,dzabe joj majka govori,daj da je malo razladimo,pa toplo je i njoj,svakome prija..ne,nista mi ne znamo.. :durise3: ...ja se odmah setila Vuka Karadzica i ondasnjih verovanja..
A ima i druga krajnost.
Miršiljava kupka ,pena , budalaštine -pa posle ,mazanje ovim i onim -dete bude posle kupanja masno kao prase pred ražanj.
Mi smo znali samo za "bebi sapun" (tako se zvalo ,običan blagi sapun bez mirisa ) "bebi puder" (verovatno fini talk) i "bebi krema " (običana krema koja se ručno pravila u apoteci -glicerin ,lanolin ,ulje kamilice itd)
I ništa nam nije falilo ,niti su nas roditelji "sterilizirali" tri puta dnevno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Okt 13, 2013 1:21 pm

Blogerka šokirala javnost: Priznala da ne kupa bebu po 10 dana
11. 10. 2013. 14:17 |
Dragana Pandurević | bliczena

Priznanje blogerke Kler Gos da svog tromesečnog sina nekad ne kupa i po 10 dana, šokiralo je roditelje u Americi i pokrenulo burne rasprave o tome koliko često bebu treba kupati i da li to što Kler tvrdi da za češćim kupkama nema potrebe, nju čini lošom majkom.



- Trudim se da ga okupam jednom nedeljno, ali zbog posla nekad čak ni to ne stignem. Priznajem, dešavalo se da prođe i više od 10 dana, ali ne mislim da je u tome bilo šta strašno. Moja beba uprkos tome uvek divno miriše i sigurna sam da kad bi je bilo ko uzeo u naručje, složio bi se s tim - ispričala je Kler.



Ona kaže da je svog starijeg petogodišnjeg sina kao bebu kupala svakodnevno, nekad i dva puta. Međutim, sa mlađim joj je lekar savetovao da to proredi, jer mu je koža postajala tanja i suvlja. Praksa da bebi uveče jednostavno opere lice i ruke, kako tvrdi ova majka, ne škodi njenom detetu. Naprotiv, smatra da je on “zdrava i srećna bebica”.



Kler smatra da je dobra majka svojoj deci.

Mnoge mame, međutim, na njeno viđenje su reagovale vrlo oštro, kritikujući je i nazivajući lenjom i neodgovornom. Nina Postans iz Bruklina, takođe mama tromesečne bebe, kaže da svog sina kupa svako veče pred spavanje.



- U dobu kad je za njih vrlo važno da steknu rutinu spavanja, kupanje je sastavni deo tog procesa, jer voda bebu uspavljuje. Ne morate čak ni koristiti sapun uvek, za higijenu vašeg deteta čak i samo voda je nekad dovoljna - smatra ona.



Stručnjaci se umnogome slažu sa njenim mišljenjem, ističući da je ritual kupanja i na psihološkom nivou bitan za odnos majke i deteta, jer je ovo jedan od načina da se veza između njih produbi i ojača.

- Kupanje bebe je trenutak fizičke bliskosti i kontakta licem u lice između mame i bebe, kroz koji se između njih gradi zdrava privrženost - kaže siholog i majka Stefani Mejns.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Okt 13, 2013 1:42 pm

Ma ja, plisanj je pola zdravlja trtrr smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 EmptyNed Okt 13, 2013 1:57 pm

Priznanje blogerke Kler Gos da svog tromesečnog sina nekad ne kupa i po 10 dana, šokiralo je roditelje u Americi i pokrenulo burne rasprave o tome koliko često bebu treba kupati i da li to što Kler tvrdi da za češćim kupkama nema potrebe, nju čini lošom majkom.

Divna majka..Neka sebe ne okupa ,ni istušira 10 dana..
Lepše će spavati,i pri tome mirisati.
Svašta ću pročitati..
Ma lenčuga bre.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Sponsored content





DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)   DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
DRAGE MAME -nemate pojma ! (Kupanje beba....)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jao,slatka beba,ista TATA
» DNEVNI LISTOVI (Srbija)
» Nekoliko korisnih saveta za "mlade mame"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: PORODICA /DOMAĆINSTVO :: BEBIRON KLUB-
Skoči na: