DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jednom za svagda...BUREK nije pita

Ići dole 
+27
Kica/Praja
dusicaa
brdjanin
debilko
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
Astra
Danubius
montoya
Lakota
Nono 64
cojle
Bokssha
bosankaa
podbarac
Sibila_
bokki78
tvrtko
Zana
Samouka
Slavni
Smiljan01
slatkicass
EAGLE
determinanta
brunolino
komunikativn@
31 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyNed Maj 15, 2011 8:12 pm

First topic message reminder :

Burek je pitac,jer on je jedini od mesa...sve ostalo su pite,pa se tako i zovu

SIRnicA
ZELJAnicA
KROMPIRusA
TIKVApitA

Ima i coravi BUREK,u koji se turi i pomalo krompira,al to je samo losa imitacija....cisto meso jarane,pa da te Bog vidi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com

AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyNed Maj 15, 2011 8:52 pm

Dany,burek se ne pravi sa svim i svacim....samo sa MESOM.

To je glavno jelo,kad napravim po 25 zvrkova,ko da to doruckuje....najedes se za sav dan.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino




Datum upisa : 12.10.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyNed Maj 15, 2011 8:53 pm

Burek, zanimljivo nije baš zaživeo u mom gradu nikada -sa sirom,jabukama, pravi se i sa mesom -i to bi bilo sve ,za razliku od recimo Novog Sada gde je paleta mnogo šira .

ASTRA , de ga ba baniraj zbog ove izjave... smehsmeh

Danubius , jes da si admin tu , al brate za burek si levat... smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyNed Maj 15, 2011 8:53 pm

Astra ::
Dany,burek se ne pravi sa svim i svacim....samo sa MESOM.

To je glavno jelo,kad napravim po 25 zvrkova,ko da to doruckuje....najedes se za sav dan.

A mahala zamirise, ne od jezika:)))))

Robin, na obuku te saljemo u kakvo selo bosansko migg
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 2:30 pm

E alal ti cufte Astra za ovu temu...DedeR da jednom stavimo pite na mjesto haha
Kod nas je burek samo burek (SA MESOM) i nema drugog bureka...Sve ostalo su pite!

A gledam ovdje (Turci) natakeli table i to ogromnim slovima pise
BUREK SA MESOM
BUREK SA SIROM
BUREK SA JABUKAMA

Ma ima li to smisla mijesati burek sa pitama???

A vidim i u Apatinu prave "bureke" sa sirom i jabukama?
Treba vam zabraniti da koristite rijec BUREK,a narovito da jedete Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 98966
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 2:48 pm

Astra ::
Dany,burek se ne pravi sa svim i svacim....samo sa MESOM.

Pa nisam ja to izmislio...nego stručna lica U pekarama piše -burek ...pa sa ovim, onim....Što se mene tiče, meni dosta i jedan godišnje .

brunolino ::


Danubius , jes da si admin tu , al brate za burek si levat... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 944472
Jes vala .....a ti tamo kod Merkelove dobiješ orginal "der Bureck "von "Hidayet Türkoğlu Bäckerei" Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

bosankaa ::
E alal ti cufte Astra za ovu temu...DedeR da jednom stavimo pite na mjesto haha
Kod nas je burek samo burek (SA MESOM) i nema drugog bureka...Sve ostalo su pite!

A gledam ovdje (Turci) natakeli table i to ogromnim slovima pise
BUREK SA MESOM
BUREK SA SIROM
BUREK SA JABUKAMA

Ma ima li to smisla mijesati burek sa pitama???

A vidim i u Apatinu prave "bureke" sa sirom i jabukama?
Treba vam zabraniti da koristite rijec BUREK,a narocito da jedete Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 98966

Pa Turci ga izmislili -valjda onda znaju ? To vi Bosanci da budete veći katolici od pape....moš* misliti -burek , pita , pituljica...to je meni sve isto (i ne volem * ) Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 2:52 pm

Ma ne da ne volEs,vec nisi probao pravi beljenje Trebao bi ti otici malo u Bosnu pa da OSJETIS razliku :ita zavese :

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer



Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:03 pm

Cekaj jos dok pomenemo buredzike, siredzike etc......:))))

Nego tebi draga vrijeme rucku, pa da zamezis malo migg

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Detas15

:proleće :
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna



Datum upisa : 06.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:03 pm

Virnite šta kaže Vikipedija. Ono, može da bidne, ali ne mora da znači:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Burek
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:09 pm

Pa dok god ga prodaju pod nazivom burek.../sad da li sa mesom sirom,jabukama,za mene je burek.

Šta ću trežiti pitu,kad piše burek.. cherry
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:09 pm

E vala znas sve.Prahnuo mi burek,ali nema se kad razvijati,pa cu se morati zadovoljiti jednom kiflom onako usput :rlol:

Nego nesto kontam...Astra kad bude praviti burek,Astrolog to treba snimati...pa da vidite kako Bosanka razvlaci i mota migg











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:13 pm

determinanta ::
Virnite šta kaže Vikipedija. Ono, može da bidne, ali ne mora da znači:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Burek

Dermi....objasni ti molim te stručno ovim Bosnia Girls šta je "reteš" .
(Kakav burek bre , pite...mi najurili Turke 2-3 stotine godina ranije , pa se to nije "zapatilo" ) Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 162427










Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:15 pm

Ja ovo sa mesom ne mogu jesti.Meni bude zlo..da li zbog luka.Ne znam,a i domaći pravila komšinica-ne ide..

Radije bi ja junetine i dobar paprikaš.Sve je ovo laganica od koje samo drhtiš..:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:20 pm

Danubius ::
determinanta ::
Virnite šta kaže Vikipedija. Ono, može da bidne, ali ne mora da znači:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Burek

Dermi....objasni ti molim te stručno ovim Bosnia Girls šta je "reteš" .
(Kakav burek bre , pite...mi najurili Turke 2-3 stotine godina ranije , pa se to nije "zapatilo" ) Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 162427

E jesi nasao crkvu u kojoj ces se bogu molit: wikipedia?!?!?!
Daj otvori temu "retes", mene zanima; poguzija :eee: Ja nisam k'o ti :tomato:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:27 pm

Kijara-brm ::
Ja ovo sa mesom ne mogu jesti.Meni bude zlo..da li zbog luka.Ne znam,a i domaći pravila komšinica-ne ide..

Radije bi ja junetine i dobar paprikaš.Sve je ovo laganica od koje samo drhtiš..:)))
Ja naivno , kada sam došao i Novi Sad ,kao djak, *ajd* da probam taj sa "mesom" Sećam se kako sam bio debelo razočaran ...ono burek k*o burek, samo nešto masniji ,a unutra samo neke mrvice,valjda od mlevenog mesa .I jeste...dobrano miriše na luk .
Valjda sam očekivao neku šniclu unutra , šta li ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 948749










Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:29 pm

Burek se ne jede po kojekakvim "trafikama" vec ozenis zenu koja ga zna napraviti.....hihihi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:31 pm

Danubius ::
determinanta ::
Virnite šta kaže Vikipedija. Ono, može da bidne, ali ne mora da znači:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Burek

Dermi....objasni ti molim te stručno ovim Bosnia Girls šta je "reteš" .
(Kakav burek bre , pite...mi najurili Turke 2-3 stotine godina ranije , pa se to nije "zapatilo" )
Ono istina da ponekad Vikipedija nije izvor za šta se treba "uhvatiti", ali i ja eto znadem nešto od istorije, a prošla sam i živela u Bosni, pa mi je jasno o čemu vi pišete. Istina je da svojatate izum bureka, al' vas/nas zajebali Turci.
To što spominje Danubius, što se u Vojvodini naziva reteŠ (hungarizam), je beskvasno testo koje se razvija na tako fino da ti se učini da ga možeš obmotati oko sebe i nositi kao 'aljinu, jer liči na svilu. U ustima se 'rska i topi, a deluje na čula kao afrodizijak. Šta ćeš uturit' kao "fil" je stvar ukusa. Moja ga mama još uvek pravi ručno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:33 pm

Ma svaka civilizacija ima svoj i plus i minus....eto burek ostade od Turaka u amanet,kao veliki plus.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:41 pm

determinanta ::

To što spominje Danubius, što se u Vojvodini naziva reteŠ (hungarizam), je beskvasno testo koje se razvija na tako fino da ti se učini da ga možeš obmotati oko sebe i nositi kao 'aljinu, jer liči na svilu. U ustima se 'rska i topi, a deluje na čula kao afrodizijak. Šta ćeš uturit' kao "fil" je stvar ukusa. Moja ga mama još uvek pravi ručno.
Aha,,,,neka si im rekla ....a oni mi se tu fale.... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287

Astra ::
Ma svaka civilizacija ima svoj i plus i minus....eto burek ostade od Turaka u amanet,kao veliki plus.
Aha...pa sad dodali i Turske serije,uz burek.... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 162427 što nam nisu ostavili nešto od bogatstva što napljačkaše ,pa da kažemo -e falaaa, braćo Turci , halal vam.... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287










Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 3:48 pm

determinanta ::
Danubius ::
determinanta ::
Virnite šta kaže Vikipedija. Ono, može da bidne, ali ne mora da znači:

http://sh.wikipedia.org/wiki/Burek

Dermi....objasni ti molim te stručno ovim Bosnia Girls šta je "reteš" .
(Kakav burek bre , pite...mi najurili Turke 2-3 stotine godina ranije , pa se to nije "zapatilo" )
Ono istina da ponekad Vikipedija nije izvor za šta se treba "uhvatiti", ali i ja eto znadem nešto od istorije, a prošla sam i živela u Bosni, pa mi je jasno o čemu vi pišete. Istina je da svojatate izum bureka, al' vas/nas zajebali Turci.
To što spominje Danubius, što se u Vojvodini naziva reteŠ (hungarizam), je beskvasno testo koje se razvija na tako fino da ti se učini da ga možeš obmotati oko sebe i nositi kao 'aljinu, jer liči na svilu. U ustima se 'rska i topi, a deluje na čula kao afrodizijak. Šta ćeš uturit' kao "fil" je stvar ukusa. Moja ga mama još uvek pravi ručno.

To sam probala kod jedne Slavonke, njum, njum:)
Izum bureka, manje vise, ali wikipedia veli da je kvasno tijesto, gluho bilo!hahaahah Suma sumarum, nema nista gore nego probati neko jelo po prvi puta od nekoga ko veze nema kako se pravi:)
Kao podneblje imamo jako bogatu trpezu, so bon apetit migg
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 6:07 pm


Burek u Srbiji i Hrvatskoj

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Burek_trokut_3
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Burek

Reteš dopola razvučen
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 3

Burek u Bosni
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 P269661-Sarajevo-Burek_Burek_Burek

Evo me zabolele pljuvačne žlezde!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
EAGLE

EAGLE


Location : NS
Humor : CRNI
Datum upisa : 04.08.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 6:52 pm

BUREK je ime posude!

Jelo je po njoj (posudi) dobilo naziv kao i "lonac" , "dagara" , "lopata" ...

...provert'e molim ...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 7:16 pm

determinanta ::

Burek u Srbiji i Hrvatskoj

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Burek_trokut_3
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Burek

Reteš dopola razvučen
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 3

Burek u Bosni
Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 P269661-Sarajevo-Burek_Burek_Burek

Evo me zabolele pljuvačne žlezde!

Pa retesh se razvija kao i jufke za burek i sve ostale pite, so vrlo slicno:) Sad i ja umirem od gladi! migg
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 7:34 pm

Samo ono gore je sterani burek,na prvoj slici,jel tako Komsinice?

Ma jela sam ja u Srbiji i bureka i pite,genijalno napravljenjo,samo je stvar kako ko naziva.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 7:50 pm

Astra ::
Samo ono gore je sterani burek,na prvoj slici,jel tako Komsinice?

Ma jela sam ja u Srbiji i bureka i pite,genijalno napravljenjo,samo je stvar kako ko naziva.
Da prostiš...šta treba uraditi ili staviti da bude "sterani" burek ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287

Pošto nikako da se nagodimo šta je burek -evo par definicija i mudrih misli o bureku :

Hrana koja u kombinaciji sa jogurtom leci sve bolesti i poremecaje izazvane raznim opijatima.

Vrhovno božanstvo balkanskih naroda

Najbitniji faktor pri izradi reda vožnje javnog prevoza.

-majstore, kad je polazak?

-evo, čim završim burek.


Poznato je da su Srbi još za vreme Turaka izmislili burek.Njime su lečili razne neizlečive bolesti poput:side,raka,leukemije...


on se kasnije proslavio i postao naše nacionalno jelo.Počeo je da
se izvozi u razne Evropske zemlje.Ali evropska unija neće burek.Zbog
toga i mi nismo u njoj


Jedino jelo koje jedes sa uzivanjem kad si pijan ( mamuran)

Kako znamo da je burek dobar -kada "probije " 3 "Politike "












Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:07 pm

Danubius ::
Astra ::
Samo ono gore je sterani burek,na prvoj slici,jel tako Komsinice?

Ma jela sam ja u Srbiji i bureka i pite,genijalno napravljenjo,samo je stvar kako ko naziva.
Da prostiš...šta treba uraditi ili staviti da bude "sterani" burek ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287

Pošto nikako da se nagodimo šta je burek -evo par definicija i mudrih misli o bureku :

Hrana koja u kombinaciji sa jogurtom leci sve bolesti i poremecaje izazvane raznim opijatima.

Vrhovno božanstvo balkanskih naroda

Najbitniji faktor pri izradi reda vožnje javnog prevoza.

-majstore, kad je polazak?

-evo, čim završim burek.


Poznato je da su Srbi još za vreme Turaka izmislili burek.Njime su lečili razne neizlečive bolesti poput:side,raka,leukemije...


on se kasnije proslavio i postao naše nacionalno jelo.Počeo je da
se izvozi u razne Evropske zemlje.Ali evropska unija neće burek.Zbog
toga i mi nismo u njoj


Jedino jelo koje jedes sa uzivanjem kad si pijan ( mamuran)

Kako znamo da je burek dobar -kada "probije " 3 "Politike "



Ma za ovo ti se skida veto na ovu temu....ljubim ja tebe,konacno si shvatio sta je burek,a sad.....sterani je kao taj na slici,na ravnu jufku se stavlja meso,pa red jufke pa sve tako,a pravi burek,bosanski se mota u zvrkove,i sto manji zvrk,to je burek sladji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:10 pm

Danubius ::
Astra ::
Samo ono gore je sterani burek,na prvoj slici,jel tako Komsinice?

Ma jela sam ja u Srbiji i bureka i pite,genijalno napravljenjo,samo je stvar kako ko naziva.
Da prostiš...šta treba uraditi ili staviti da bude "sterani" burek ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287

Pošto nikako da se nagodimo šta je burek -evo par definicija i mudrih misli o bureku :

Hrana koja u kombinaciji sa jogurtom leci sve bolesti i poremecaje izazvane raznim opijatima.

Vrhovno božanstvo balkanskih naroda

Najbitniji faktor pri izradi reda vožnje javnog prevoza.

-majstore, kad je polazak?

-evo, čim završim burek.


Poznato je da su Srbi još za vreme Turaka izmislili burek.Njime su lečili razne neizlečive bolesti poput:side,raka,leukemije...


on se kasnije proslavio i postao naše nacionalno jelo.Počeo je da
se izvozi u razne Evropske zemlje.Ali evropska unija neće burek.Zbog
toga i mi nismo u njoj


Jedino jelo koje jedes sa uzivanjem kad si pijan ( mamuran)

Kako znamo da je burek dobar -kada "probije " 3 "Politike "




hahahahahaah oficielno si u "burek" klubu, hahahaahahahahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:11 pm

Astra ::


Ma za ovo ti se skida veto na ovu temu....ljubim ja tebe,konacno si shvatio sta je burek,a sad.....sterani je kao taj na slici,na ravnu jufku se stavlja meso,pa red jufke pa sve tako,a pravi burek,bosanski se mota u zvrkove,i sto manji zvrk,to je burek sladji.
Kako ne bih shvatio :
jufka -žena srednjih godina sa par kila viška
ravna jufka -"neobdarena " žena Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646
zvrk -mladja žena ili devojka
red jufke -"trojka" sa dve žene

Znači...treba ih smotati, pa sterati,,,,jel tako Astralna ? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287










Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:20 pm

Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat

Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 8:28 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat


smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: smehsmeh E ako mu ga stera......što traži to će i dobiti!! Baš me nasmeja Astra....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyPon Maj 16, 2011 9:10 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? cat


hahahahaahah I love you girl!!!! migg
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 11:44 am

Danubius ::



Pa Turci ga izmislili -valjda onda znaju ? To vi Bosanci da budete veći katolici od pape....moš* misliti -burek , pita , pituljica...to je meni sve isto (i ne volem * )


a, levata coeka , bog te mazo...pa ko tebe bolan pusti u ovu temu , ne bi ti meni primirisio ni do sinije... smehsmeh dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... smehsmeh

sto se tice Merkelke , pa kod nje bolan mogu samo klinac da zagrizem...kaki burek ba , sreca pa sam ponio oklagiju sa sobom i siniju inace bi osto gladan... smehsmeh

znas li ti bolan sto je sjeckani burek...??? nemoj da zaviris u Google ili onaj klinac Wickquraz...ako ne znas imas strucne suradnice madam ASTRA i ASCONA... migg

i nemoj da nam kulturno blago vrijedjas , inace budes jeo ampren supu... migg
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 12:30 pm

brunolino ::
inace budes jeo ampren supu... migg
Haha, baš me je slatko nasmejao ceo tekst.
U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. migg

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... ererere
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 1:39 pm

brunolino ::
Danubius ::



Pa Turci ga izmislili -valjda onda znaju ? To vi Bosanci da budete veći katolici od pape....moš* misliti -burek , pita , pituljica...to je meni sve isto (i ne volem * )


a, levata coeka , bog te mazo...pa ko tebe bolan pusti u ovu temu , ne bi ti meni primirisio ni do sinije... smehsmeh dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... smehsmeh

sto se tice Merkelke , pa kod nje bolan mogu samo klinac da zagrizem...kaki burek ba , sreca pa sam ponio oklagiju sa sobom i siniju inace bi osto gladan... smehsmeh

znas li ti bolan sto je sjeckani burek...??? nemoj da zaviris u Google ili onaj klinac Wickquraz...ako ne znas imas strucne suradnice madam ASTRA i ASCONA... migg

i nemoj da nam kulturno blago vrijedjas , inace budes jeo ampren supu... migg

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako migg :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:22 pm

Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 537239

Nemaš potrebnu "oklagiju" Bog to samo muškima podelio ... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

brunolino ::
dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 944472



Pa meni sestra iz Hrasnice *...jeo sam vala sve po redu od bureka, pita i pituljica...jok, ne volem * Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 189325 Još se zeznuo -pa vodio žensku u "Morića han" ......dao teške novce za ....nešto u loju , ni sam ne znam kako se zvalo . Da proba "bosansku kuhinju" (znam kako se zvalo ...neka "Begova...nešto "(bljak )

determinanta ::

U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 915553
To je od švapskog "einbrenen" -zapržiti . Ta supa i nije ništa drugo nego "zaprška " od brašna, voda , malo crvene paprike , soli ,i masti .
E sad -na dovoljno iskvareni nemački -mi ga još malo iskvarili .
Isto je i sa "amper " -švapski, kanta, kofa .Dunavske švabe kažu "amper" ,a mi ovdašnji tako čuli , pa i zapamtili .
Inače se pravilno kaže Eimer .

AstrinaKomsinica ::

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287
Teško ćete mene prevesti u tu vašu burek-sektu ,taman mi Pamella lično služila na Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953










Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:35 pm

Danubius ::
Astra ::
Steram ti ga ja,ili vise volis u zvrk? Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 537239

Nemaš potrebnu "oklagiju" Bog to samo muškima podelio ... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

brunolino ::
dobro ti je bosankaa rekla , idi u Bosnu pa se najedi pravog bureka , a ne tamo nekog naslaganog klinca... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 944472



Pa meni sestra iz Hrasnice *...jeo sam vala sve po redu od bureka, pita i pituljica...jok, ne volem * Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 189325 Još se zeznuo -pa vodio žensku u "Morića han" ......dao teške novce za ....nešto u loju , ni sam ne znam kako se zvalo . Da proba "bosansku kuhinju" (znam kako se zvalo ...neka "Begova...nešto "(bljak )

determinanta ::

U maminom kraju tu "ampren" supu nazivaju "amper" čorba. Jbt, mora da ubija, čim ima toliko AMPERA. Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763

p.s. ali oni amperom nazivaju i kantu za vodu, pa sad... Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 915553
To je od švapskog "einbrenen" -zapržiti . Ta supa i nije ništa drugo nego "zaprška " od brašna, voda , malo crvene paprike , soli ,i masti .
E sad -na dovoljno iskvareni nemački -mi ga još malo iskvarili .
Isto je i sa "amper " -švapski, kanta, kofa .Dunavske švabe kažu "amper" ,a mi ovdašnji tako čuli , pa i zapamtili .
Inače se pravilno kaže Eimer .

AstrinaKomsinica ::

Ne diraj Robina, vidis da smo ga "preveli" polako Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 558763 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 539287
Teško ćete mene prevesti u tu vašu burek-sektu ,taman mi Pamella lično služila na Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 910646 Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 947953

Ma trzaj se ti koliko hoces, ali ti si gotov bio cim je Astra "zvrk" pomenula muhaaa
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jednom za svagda...BUREK nije pita   Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 EmptyUto Maj 17, 2011 2:45 pm

AstrinaKomsinica ::


Ma trzaj se ti koliko hoces, ali ti si gotov bio cim je Astra "zvrk" pomenula Jednom za svagda...BUREK  nije pita - Page 2 3310266187

E mislio sam da ne kažem....ali , neka Astra me lično još odavno naučila kako se mesi testo za burek .Ko ne veruje -nek vidi sam .(bio sam mnogo mlad , pa me zvala "zvrk" )