DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )

Ići dole 
+16
sonia
Lakota
Samouka
Astra
Danubius
slatkicass
Samhain
cojle
Tattoo
EAGLE
promaja
determinanta
Lily
brunolino
Krupljanka
jelajelena
20 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jun 02, 2011 9:12 am

First topic message reminder :

BivŠi general Vojske RS teŠko bolestan
Mladić ima rak

Bivši general Vojske RS boluje od teškog oblika tumora limfnih žlezda, zbog čega je polovinom 2009. operisan i podvrgnut hemoterapiji u Beogradu, tvrdi njegov advokat
[You must be registered and logged in to see this image.]
U lošem stanju ... Haški pritvorenik Ratko Mladić

Bivši general Vojske RS Ratko Mladić, koga je Srbija pre dva dana izručila Haškom tribunalu, boluje od teškog oblika raka limfnih žlezda, tvrdi njegov advokat Miloš Šaljić.

Šaljić za Press kaže da je zbog progresije ove bolesti njegov klijent polovinom 2009. godine operisan, a zatim podvrgnut hemoterapiji u jednoj bolnici u Beogradu. Prema medicinskoj dokumentaciji kojom on raspolaže, Mladić boluje od nonhočkinovog limfoma, koji mu je zahvatio stomak.
Gde je lečen?

- On je oboleo mnogo ranije. U nalazu iz zdravstvene ustanove u kojoj je ležao, a koji posedujemo, piše da je u istoj bolnici lečen i devet godina pre 2009. - objašnjava Šaljić za Press, i pokazuje medicinski nalaz u kojem stoji da je od 20. aprila do 18. jula 2009. godine Mladić dobijao terapiju na nekoj od klinika.

- Ratko je tada operisan zbog problema sa čirevima u stomaku, što je posledica nonhočkinovog sindroma. Bio je na hemoterapiji, zbog čega mu je, kao što ste videli, kosa opala, a koža mu je crvena - kaže Šaljić....
[You must be registered and logged in to see this link.]


Poslednji izmenio jelajelena dana Čet Jun 02, 2011 9:14 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

AutorPoruka
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 04, 2011 8:54 am

Samoubistvo u Vlasotincu - Pucala iz pištolja sebi u glavu
Devojka se ubila zbog raskida sa momkom

Milena Pešić (21), student prava iz Vlasotinca, izvršila je juče samoubistvo u svojoj kući. Kako Press saznaje, Milena je iz pištolja pucala sebi u glavu zbog raskida sa momkom.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tuga ... Kuća porodice Pešić u Vlasotincu

Milena je juče oko 11 časova u pratnji roditelja dovezena u teškom stanju na Neurohiruršku kliniku u Nišu, u koju je upućena iz Leskovca. Dok su okrvavljenu devojku iznosili iz vozila Hitne pomoći, njeni roditelji su vrištali tražeći pomoć.

- Kćeri moja, pa zar zbog momka da se ubiješ - jecala je njena majka. Ona je lekarima kazala da je ćerku videla pre odlaska na pijacu i da ju je poljubila.

- Nisam ni slutila da se oprašta od mene - ispričala je kroz suze Milenina majka. Nesrećni roditelji su ishod ćerkine borbe za život očekivali u hodniku Neurohirurške klinike. Medicinsko osoblje se trudilo da im olakša muke, međutim, oni su odbijali da uzmu bilo kakvo sredstvo za smirenje. Oplakivali su ćerku rečima da je bila odličan student i da ne mogu da shvate šta ju je nateralo da se ubije.

Ivan Stefanović, direktor Neurohirurške klinike, saopštio je da je devojka primljena sa teškim povredama.

- Pacijentkinja je primljena zbog povreda mozga. Ona je bila u komi i obilno je krvarila. Preduzeli smo sve mere, ali je ona preminula u 13 časova - kaže Stefanović.

U trenutku nesreće u kući Pešića u Vlasotincu sa Milenom je bio samo njen brat Aleksandar.

- Spavao sam jer sam rano ujutru otpratio suprugu na ispit i vratio sam se u krevet. Čuo sam da Milena ulazi u našu sobu. Otvorio sam oči, a ona je prišla i samo me poljubila. Zatim je bez reči izašla iz sobe. Posle nekoliko minuta čuo sam neki jak udarac, nije ličilo na pucanj već više kao da se nešto ruši. Utrčao sam u njenu sobu i imao šta da vidim. Pozvao sam Hitnu pomoć i roditelje, koji su bili na pijaci - kroz suze kaže Aleksandar. On dodaje da ništa nije ukazivalo da može doći do tragedije.

- Ne znam koji je to razlog da ona digne ruku na sebe. Bila je dobar student na drugoj godini Pravnog fakulteta. Pre dva dana mi je samo onako, više u prolazu, rekla kako je raskinula sa momkom, ali nije to saopštila na neki dramatičan način. Ne mogu da verujem da je zbog ljubavi to uradila - priseća se Aleksandar.

Rođaci kažu da je Milena bila izuzetno fina i mirna devojka.

- Milena je studirala prava. Svi smo se šalili sa njom da će ona biti prvi advokat ili sudija u porodici. Ne znamo zašto je to uradila ni da li je to sve zbog nekog momka. Njen brat kaže da je bila malo neraspoložena što je raskinula vezu - pričaju očajni Milenini rođaci.

Kako saznajemo, pištolj kojim se ubila bio je u vlasništvu njene porodice.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 04, 2011 8:57 am

POSLEDNJI DANI SLOBODE srpske FOLK DIVE
Ceca obišla manastir i Žitorađu!

Vera - Svetlana Ražnatović, koja će ovih dana otići u kućni zatvor na osam meseci, posetila je pre tri dana manastir Grabovac kod Obrenovca, u kome se pomolila za zdravlje, a potom i rodnu kuću u Žitorađi
[You must be registered and logged in to see this image.]
Svetlana Ceca Ražnatović nekoliko dana pre odlaska u kućni zatvor odlučila je da poseti nekoliko omiljenih mesta, saznaje dobro obavešten izvor Pressa blizak folk zvezdi. Pevačica se prvo pomolila bogu u manastiru Grabovac kod Obrenovca, a zatim otputovala kod roditelja u Žitorađu.

- Ceca obavlja poslednje pripreme pred kućni zatvor i jako joj je bitno da psihički i duhovno ostane mirna. Neće joj biti lako da narednih osam meseci provede u kući, ali je to prihvatila na najbolji mogući način, bar za sada. Ona očekuje da presuda svakog trenutka stupi na snagu i da dođu da joj stave narukvicu na nogu, pa svaki dan koristi kao poslednji pred zatvor. Početkom sedmice posetila je manastir Grabovac kod Obrenovca, u koji inače često ide, kako bi se pomolila za svoje i zdravlje porodice i posavetovala se sa monasima kako da prevaziđe sve što je čeka narednih meseci. Ona je ostala nekoliko sati u manastiru, poslušala molitvu i nakon razgovora sa monasima otišla - kaže naš izvor blizak pevačici.

Kako saznajemo, Ceca najviše brine kako će novonastalu situaciju prihvatiti njeni roditelji Slobodan i Mira, koji žive u Žitorađi, pa ih je zato ove sedmice posetila sa ćerkom Anastasijom i sestrom Lidijom, dok sin Veljko i dalje miruje u kući zbog povrede kičme.


- Ceci je najžalije što njena porodica sve ovo preživljava možda čak i bolnije nego ona sama. Otac Slobodan duboko je povređen što njegovu mezimicu terete i stalno je zove kako bi mu bilo lakše. S druge strane, majka Mira se trudi da izbalansira situaciju, ali su i na njoj vidljivi tragovi tuge, što Cecu dodatno boli. Cecini roditelji su bili kod nje za Anastasijin rođendan, ali ih je ona i ove sedmice posetila u Žitorađi. Ceca voli da ode tamo u devojačku sobu i ispriča se sa svojima uz domaću kafu i ručak koji njena mama spremi. Iako će najverovatnije jedna od tri destinacije koje izabere da posećuje tokom zatvora biti porodična kuća u Žitorađi, Ceca je želela to da uradi i kao slobodna - kaže naš izvor.

U Cecinu kuću prethodnih dana doneto je sve što će joj biti potrebno u narednih osam meseci, ali će ona imati pravo da traži dodatne zahteve koje će joj odobravati Uprava za izvršenje krivičnih dela preko posrednika koji će je svakodnevno kontrolisati.
Izvor (press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 04, 2011 9:02 am

VB:Nemeševa mama ne priča o "gospođi Čvrljak"


Nada Nemešević gostovala je u emisiji "Pozovi Velikog Brata" gde je, u ne toliko reči, stavila javnosti do znanja da Marijana neće biti "srpska snajka".
[You must be registered and logged in to see this image.]
Poslednji put kada smo čuli Nemeševu mamu, bilo je takođe u emisiji "Pozovi Velikog Brata", gde se javila telefonom tek kako bi rekla da "Marijana, alkoholičarka koja šeta sa pićem u ruci i plaćena je za seks", neće živeti sa njenim sinom.

Sada se kaje što je to rekla, ali i dalje stoji iza svojih reči...

"Nemeš nije uradio ništa što se ne radi napolju", počela je Nada Nemešević da priča o svom sinu i njegovim "problemima sa alkoholom". "On je ušao u rijaliti da bi promovisao sebe i svoju muziku, a sve ostalo što se dešava je uticaj zatvorenog prostora...".

O Marijani nije želela, tačnije izbegavala je da priča, ali je bilo primetno da joj nisu prijali komentari slušalaca koji su se uključivali u program da "prozbore s njoj reč-dve". Uzdisala je, odmahivala glavom...bilo joj je neprijatno što njenog sina dovode u kontekst sa Marijanom. Ipak, progovorila je i o njoj... tek da kaže: "o gospođi Čvrljak ne želim da pričam".

"Nemeš je ušao nespreman, problem u koji je upao sa određenom ukućankom...mislim da je našao izlaz u konzumiranju alkohola...", rekla je Nada.

"Mislim da se svima nama desilo da se zbližimo sa pogrešnom osobom, a ja sam u braku sa Nemeševim tatom od svoje 17. godine tako da mislim da nisam kompetentna. O gospođi Čvrljak ne želim da pričam".

Izgleda da je Marijana dobro procenila da bi bilo najbolje da raskine sa Nemešom jer je "njegovi neće prihvatiti".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 04, 2011 9:05 am

Neznam dali neko prati velikog brata ...? ja ne
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 8:42 am

Počela istraga o poslovanju „Galenike"
[You must be registered and logged in to see this image.]
Dokazi - Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal počelo sveobuhvatnu istragu i prikupljanje dokaza o malverzacijama u srpskom farmaceutskom gigantu ...
Sumnjivo poslovanje... Direktor „Galenike" Nenad Ognjanović

Specijalno tužilaštvo za organizovani kriminal pokrenulo je istragu o malverzacijama u javnom preduzeću „Galenika", o kojima je Press pisao seriju tekstova prethodnih meseci, otkriva naš list.

Provera nezakonitog i štetnog poslovanja krenula je iz dva pravca - Specijalno tužilaštvo dostavilo je našoj redakciji zahtev za prikupljanje potrebnih obaveštenja kojim se traži da dostavimo sve tekstove i dokaze koje posedujemo, dok je drugi zahtev otišao u MUP Srbije, preciznije u Službu za borbu protiv organizovanog kriminala.
Zahtev tužilaštva

Naime, nakon što je Press objavio niz tekstova o malverzacijama u najvećem državnom proizvođaču lekova, decenijama unazad profitabilnom javnom preduzeću koje se prošle godine pretvorilo u gubitaša, u našu redakciju stigao je dopis iz tužilaštva sa molbom za prikupljanje svih informacija, kojim obično počinju ovakve istrage.

U zahtevu koji je potpisao Vojislav Isailović, zamenik tužioca za organizovani kriminal, na osnovu člana 225 Zakonika o krivičnom postupku, od Pressa je zatraženo da se dostave svi tekstovi i dokazi kojima se ukazuje da je nezakonitim postupanjem direktora „Galenika" a. d. Nenada Ognjenovića prouzrokovana višemilionska materijalna šteta tom privrednom društvu.

Po nalogu tužilaštva uveliko postupa i policija, a kako smo saznali, SBPOK uveliko pročešljava poslovanje državnog farmaceutskog giganta...........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 8:45 am

Maler... Otkazan koncert Dejvida Gete
Srušila se bina na Kalemegdanu
[You must be registered and logged in to see this image.]
Koncert francuskog di-džeja i producenta Dejvida Gete, koji je trebalo da se održi sinoć u 23 časa na košarkaškim terenima kluba Partizan na Kalemegdanu, otkazan je oko 18 sati jer su se srušili nadstrešica i reflektori iznad bine


Lakše su povređena tri člana benda "Mistejk mistejk", koji je kao predgrupa imao tonsku probu u trenutku kada se urušila i na pola polomila krovna konstrukcija bine.

Pevačica grupe Aleksandra Krstić je zadobila povrede glave, koleginica iz benda Milana povredu ruke, a kolega Adam ramena i noge. Posle nezgode blokirani su ulazi u ograđeni deo predviđen za održavanje koncerta, a Getini obožavaoci, koji su pristizali na Kalemegdan, vraćeni su.

Organizatori koncerta poručili su da se nastup francuskog di-džeja odlaže najviše za 60 dana.

- Koncert je otkazan usled tehničkih problema i odlaže se do daljnjeg, ali će svi koji su kupili karte moći da ih iskoriste za novi datum koji ćemo zakazati narednih dana - rečeno je u organizaciji.
Izvor press
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 8:50 am

GODINU DANA POSLE NESVAKIDAŠNJE SAOBRAĆAJKE
Oslepeo posle sudara sa sinom!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Udarac motorom - Slaviša Marković (51) iz Paraćina 6. juna prošle godine zakucao se motorom u automobil koji je vozio njegov sin Aleksandar (19). U komi 16 dana - Slaviša zadobio teške povrede, 16 dana bio u komi. Preživeo je, ali je izgubio vid

DUG I TEŽAK OPRAVAK... Slaviša Marković sa sinom Aleksandrom

Slaviša Marković (51) iz Striškog naselja kod Paraćina pre tačno godinu dana doživeo je tešku saobraćajnu nesreću kada se motorom zakucao u automobil koji je vozio njegov sin Aleksandar (19)! Slaviša, koji je zadobio teške povrede i izgubio vid, kaže za Press da je srećan što je ostao živ!

Posle 32 dana lečenja u bolnici i 16 dana provedenih u komi Slaviša Marković se oporavio od strašnih povreda, ali su ostale trajne posledice.
Ne seća se udesa

- Na levom oku izgubio sam vid, a na desnom vidim samo 20 odsto. Vid mi je teško oštećen zbog povrede očnog živca kad sam razbio glavu o beton. Nikakve naočare ne mogu da mi pomognu. Kada sedim, osećam jake bolove zbog povrede petog kičmenog pršljena. Zato ne mogu da sedim bez naslona duže od jednog sata, a zbog premora ruku ne mogu sam da se brijem. Zbog podrhtavanja ruku čak mi je i ispijanje soka ili kafe veliki problem - priča Slaviša Marković.

Naš sagovornik kaže da mu je sudar promenio život.

- Godinu dana sam na bolovanju, a uskoro očekujem rešenje o invalidskoj penziji i o naknadi za tuđu negu i pomoć. Od lekova sam se ugojio desetak kilograma - priča Slaviša.

Marković kaže da se još uvek ne seća šta se dogodilo pre tačno godinu dana.

- Čak se i ne sećam da sam vozio motor! Rekli su mi da se tog dana, u nedelju, glavna ulica u Paraćinu upravo zatvarala za saobraćaj. Policajac me je pustio da prođem pre nego što je postavio znak. U celoj ulici praktično smo bili samo ja i moj sin Aleksandar u „krajsleru"! On je čekao da se parkira. Kako sam se motorom zakucao u njega i pao na glavu ni danas mi nije jasno - priseća se Slaviša.

Iako nije vozio brzo, Slaviši je od siline udarca pala kaciga i on je glavom udario u beton. Bio je u komi 16 dana, a neurohirurzi ćuprijske bolnice nisu smeli da daju nikakve prognoze. Probudio se i oporavio samo zahvaljujući izuzetno snažnom organizmu.............
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 8:53 am

Optužnica... Tužilaštvo za ratne zločine
Dobrovoljci optuženi za ubistvo i silovanja
[You must be registered and logged in to see this image.]
Tužilaštvo za ratne zločine Republike Srbije podiglo je optužnicu protiv tri državljanina Srbije koja ih tereti da su, kao pripadnici dobrovoljačke jedinice u sastavu Vojske Srpske Republike BiH, 14. juna 1992. u Bijeljini, počinili ratni zločin protiv civilnog stanovništva


- Optužnica je podignuta protiv Dragana Jovića, Zorana Đurđevića i Alena Ristića. Oni se terete da su ušli u kuću bošnjačke porodice, oduzeli im novac i stvari i potom naizmenično silovali dve žene, od kojih se jedna par dana ranije porodila. Jović je zatim ubio civila pucajući mu u usta. Dve žene su iz kuće, gole i bose, poveli kroz grad. Oni su potom opljačkali kuću jedne žene invalida i odvezli se njenim „jugom" - navodi se u saopštenju Tužilaštva za ratne zločine, i dodaje:

- Po izlasku iz grada, na putu ka Brčkom, u mestu Ljeljenča, zaustavili su auto i ispred njega naizmenično silovali dve žene. Onda su ih, gole i bose, ostavili na putu i otišli. Kako je saopšteno, tužilac predlaže da sud okrivljenima produži pritvor. Predmet „Bijeljina" je BiH ustupila Srbiji na osnovu Zakona o međunarodnoj pravnoj pomoći u krivičnim stvarima. Pretkrivični postupak je prethodno vođen pred Osnovnim sudom u Bijeljini.


Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena




Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 8:57 am

U ZAGREBU ODRŽANO FINALE MODNOG RIJALITIJA
Neda Stojanović je prvi srpski top model
[You must be registered and logged in to see this image.]
Neda Stojanović proglašena je sinoć za prvog srpskog top modela u okviru istoimenog takmičenja koji se emitovao na Prvoj srpskoj televiziji!


Ona je na gala finalu koje je održano u Zagrebu izabrana za najbolju u konkurenciji koju su još činile Milica Đorđević i Bojana Banjac! Pobednica je potpisala ekskluzivni ugovor sa modnim studijom „Klik", a kako je žiri koji su činili Ivana Stanković, Nenad Radujević i Miša Obradović rekao, Nedu čeka blistava svetska karijera top modela!

Emisiju koja je oborila sve rekorde gledanosti vodile su Ivana Zarić i Marija Kilibarda, a u muzičkom delu publiku su zabavljali Marija Šerifović i Aleksandra Radović!

Izvor(Press)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 06, 2011 9:00 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pomešana osećanja pevačice zbog ćerkinog neuspeha
Božinovska: Drago mi je što je Jelena ispala!


Ponedeljak - 06.06.2011

Iako je mlada učesnica „Zvezda Granda“
Jelena Vučković preksinoć ronila gorke suze zbog napuštanja takmičenja,
njena majka, folk pevačica Goca Božinovska, imala je pomešana osećanje
sreće i tuge.

Naime, dok je Jelena plakala,
Goca je, kako nam je sama priznala, u prvom momentu osetila olakšanje
jer je u proteklih nekoliko meseci živela pod strahovitim pritiskom zbog
svoje ćerke.
- Kada je Jelena ispala, prvo sam bila u šoku! Kao da me je ošinuo grom!
Ali, nakon toga osetila sam ogromno olakšanje jer sam u proteklom
periodu bila izložena strahovitom pritisku zbog njenog takmičenja -
priča Božinovska.
- Meni je pao kamen sa srca! Često sam čula komentare kako Jelena zbog
mene i njenog oca Radeta Vučkovića prolazi i kako je privilegovana, što
apsolutno nije tačno. Uostalom, i ovo njeno ispadanje je čist dokaz da
je niko od nas nikada nije gurao, niti urgirao za nju kod Saše Popovića.
Otkad nam je saopštila da se prijavila na takmičenje, Jelena je bila
izričita da želi sama da se izbori bez našeg mešanja. Tako je i bilo.
Kad god bih pokušala da joj nešto sugerišem, ona bi saslušala, ali na
kraju je ipak uradila po svom, što dokazuje da je izuzetno tvrdoglava i
uporna - kaže folk pevačica, kojoj ćerka nije dozvolila da kupuje
kartice i glasa za nju.

- Jelena je moje dete, veoma sam ponosna na nju, a u isto vreme i ljuta
zbog toga što nijednog momenta nije dozvolila da joj pomognem u
glasanju. Ponudila sam joj da se organizujemo u vezi s glasanjem, što je
ona kategorički odbila. Zato je sada i ispala - priča uzbuđeno Goca,
koja je, kako kaže, pokušala da objasni ćerki da je glasanje izuzetno
važno.
- Ona je tvrdila da je najbitnije pevanje i glasanje naroda koji šalje
te poruke. Jelena je donekle u pravu, ali možda se te večeri nekom ne
dopadne njena haljina, frizura, pesma… Zato je bitno da se što više
glasa. Ipak, hvala svima koji su podržali moju ćerku, zadovoljna sam što
je bez ičije pomoći dogurala maltene do kraja. To što je ispala joj je
odlična škola da ponekad treba poslušati savet starijeg, a ne samo
tvrdoglavo gurati napred. Po ko zna koji put pokazalo se da sam u pravu i
da mladi misle da su najpametniji, a kada im se to obije o glavu, onda
shvate da je roditelj znao šta priča. Jedino što sam joj objasnila je da
to takmičenje ne treba shvatiti kao kraj, već naprotiv, kao nešto novo,
jer kad se jedna vrata zatvore, druga se odmah otvore - zaključuje
Božinovska.

Jelena preplakala celu noć!


Pošto je u večeri kada je Jelena ispala iz takmičenja bila na nastupu u Bosni, Božinovska nije mogla da bude uz ćerku.
- Pozvala sam Jelenu jer sam želela da joj se nađem u ovom teškom
trenutku. Međutim, ona je bila toliko razočarana i potresena da je jedva
mogla da prozbori koju reč. Sutradan sam saznala da Jelena celu noć
preplakala i da oka nije sklopila od suza - kaže potreseno Goca.
Dragana Tripić
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 8:51 am

Bunt - Radnici traže zaostale plate
Štrajk upozorenja u „ABC fudu"

Radnici Fabrike zamrznutog povrća „ABC fud" u Ruskom Krsturu, koja je u većinskom vlasništvu kiparske firme „ETT Evgenija", ponovo su juče održali jednosatni štrajk upozorenja zahtevajući isplatu zaostalih zarada.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Oni su zapretili da će, ako poslodavac ne ispuni njihove zahteve, u petak, 10. juna, stupiti u generalni štrajk.

- Nakon jednosatnog štrajka organizovanog 3. juna, većinski vlasnik fabrike je isplatio prošlogodišnje dnevnice kombajnerima, putne troškove zaposlenima, nadoknade porodiljama i otpremnine radnicima koji su otišli u penziju. Međutim, više od 50 sezonskih radnika nije dobilo zarade za poslednjih sedam meseci. Stalni radnici su prošle sedmice primili martovsku platu, a trebalo je da im bude isplaćena i aprilska - rekao je za Press predsednik Samostalnog sindikata u fabrici „ABC fud" Mihajlo Pap. On dodaje i da su za period od oktobra 2010. do marta stalni radnici, kojih ima 130, dobijali minimalce, a da bi aprilska plata trebalo da bude redovna.

- Prema potpisanom sporazumu s poslovodstvom fabrike, do septembra bi trebalo da nam se isplati i razlika u platama za šest meseci, koliko smo umesto normalnih zarada primali minimalce - ističe Pap.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 8:57 am

Pregazio dete, pa pobegao!

Točkom prešao dečaku preko glave! Na mestu mrtav - Daniel Kiš (15), učenik iz Martonoša, pronađen mrtav pored seoskog puta sa smrskanom lobanjom ...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Mesto nesreće ... Daniel stradao na putu Martonoš - Kanjiža

Policija traga za vozačem koji je u selu Martonoš kod Kanjiže pregazio Daniela Kiša (15), učenika iz Martonoša, i pobegao! Nesrećni dečak je pronađen mrtav pored seoskog puta sa smrskanom lobanjom! Pretpostavlja se da je Daniel pao pod vozilo, čiji su mu točkovi prešli preko glave!

Telo pregaženog Daniela pronašao je taksista Aleksandar Saša Brankov iz Martonoša.

- Vraćao sam se kući u ponedeljak oko dva sata ujutru. Na putu Kanjiža-Martonoš, dva kilometra od sela, pored kolovoza video sam telo. Kada sam izašao iz kola, zatekao sam stravičan prizor! Video sam telo dečaka sa glavom koja je bila skoro odrubljena! Pozlilo mi je, nekoliko puta sam povraćao. Jedva sam smogao snage sa pozovem policiju. Ni sada ne mogu da dođem sebi. Kada mi se vrati pred oči smrskana dečakova glava, teško mi je i strašno - priča taksista Brankov.

Kako saznajemo, Daniel Kiš, učenik osmog razreda OŠ „Jovan Jovanović Zmaj" u Kanjiži, u noći između nedelje i ponedeljka pešice se vraćao kući iz Kanjiže u Martonoš, gde je živeo sa majkom Olgom Vereš i očuhom...........
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 8:59 am

Nasilje u Pirotu - Mladić bez ikakvog povoda napao maturanta koji je igrao fudbal sa drugovima
Bokser brutalno prebio učenika!

Bokser N. J. (17) iz Pirota brutalno je pretukao Lazara Ćirića (14), učenika iz ovog grada! Ćirić je zadobio otvoreni prelom desne ruke, zbog čega je hitno operisan u Nišu!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lazar Ćirić kaže da se napad dogodio na igralištu nedaleko od sportske hale „Kej" u centru Pirota.

- Sa drugarima sam igrao fudbal. N. J. je došao i počeo redom da nas zadirkuje i maltretira. Okomio se na mene, vrteo me držeći me za noge dva puta i bacao u vazduh. Onda me je obuhvatio rukama i ponovo bacio u vazduh. Prvi put sam se dočekao bez posledica, ali drugi put sam pao na leđa, dočekao se na ruku i zadobio otvorene prelome ruke - priča Lazar.

Lazareva majka Zdenka Ćirić kaže za Press da u vreme kada se drama dešavala, u njihovom stanu u ulici 7. juli nedaleko od igrališta, nije bilo nikoga.

- Suprug je bio dežurni inženjer u Hidroelektrani, a ja sam bila kod komšinice. Lazar, koji je inače vukovac, poslednjih dana naporno je učio spremajući se za prijemni ispit i rekao mi je da je umoran i da hoće da ode na igralište da igra fudbal sa drugarima. Ubrzo me je suprug pozvao, rekao da je Lazar pretučen i da ga je Hitna pomoć odvezla u bolnicu. Obe kosti leve podlaktice su imale otvoren prelom, pa su nas uputili hitno u Niš - kaže Zdenka.

Ona dodaje da je N. J. nasilnik od koga se plaše sva deca koja dolaze na igralište kod hale „Kej".

- Nasilnik je romske nacionalnosti, ali to je u ovoj situaciji najmanje bitno. Takvom nasilniku je mesto u popravnom domu, a ne na ulici. Imamo podršku roditelja drugara mog deteta, ali i rođaka i komšija. Stvar ćemo isterati do kraja jer to što se desilo Lazaru ne bih želela da se desi više ijednom detetu. Naročito mi je žao jer je Lazar vukovac, uskoro treba da polaže prijemni. Zbog huligana je pretrpeo ogroman stres i teške povrede - kaže naša sagovornica.

Prema rečima dr Nebojše Jovanovića, ortopeda pirotske bolnice, Lazar je na njegovo odeljenje primljen u pratnji roditelja i policije.

- Lazar će šest do osam nedelja nositi gips, a posle će morati da ide na fizikalnu terapiju, s obzirom na vrstu preloma - kaže dr Jovanović. U pirotskoj policiji u toku su saslušanja svih aktera ovog nemilog događaja.

Izvor(Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 9:03 am

POBEDNICA SRPSKOG „TOP MODELA" NEDA STOJANOVIĆ
Odoleću alkoholu, drogi i prostituciji!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Karakter - Poroci još uvek nisu uzeli maha u našem modnom svetu i na džet-set partijima koliko u inostranstvu! Ja sam protivnik i alkohola i droge i ne bih poklekla pred takvim stvarima, a poslovnom pratnjom se nikada ne bih bavila

Pobednica rijaliti takmičenja „Srpski top model" Neda Stojanović (18) iz Raške kaže da je spremna da se nosi i s lepom i s ružnom stranom modelinga. Ona tvrdi da će se odupreti alkoholu, drogi i prostituciji koja je zastupljena u tom svetu.

U intervjuu za Press ona kaže da je zasluženo pobedila i da će maksimalno iskoristiti šansu koju je dobila u ovom takmičenju.

- Mnogo sam uzbuđena i srećna što sam uspela. Još uvek nisam sabrala utiske, ali mislim da su moj izgled i to što sam verovala u sebe pobedili. To samopouzdanje su mi iz emisije u emisiju ulivali modni kritičari rečima da sam tipična manekenka. Dok sam hodala pistom i slikala se, davala sam se potpuno i to su ljudi u finalu prepoznali. Na početku serijala nisam bila sigurna u sebe i pomišljala sam da odustanem, ali sada vidim koliko mogu da se borim.

Šta ti je najteže palo tokom takmičenja?

- Izolacija i zatvoren prostor na početku, ali kasnije izbacivanja. Jednostavno nisam imala sa kim da pričam i da se ispraznim, već mi se sve skupljalo i jedino mi je taj plač pomagao da sve prebrodim. Sve to me je ojačalo i da u finalu nisam pobedila, sigurno bih to muški podnela, bez suza.

Poznato je da su svetski modeli skloni porocima, konzumiranju droga i alkohola. Da li ćeš uspeti da se izboriš sa svim tim?

- Dosta sam o tome razmišljala i mislim da ću moći. Droga i alkohol još uvek nisu uzeli maha u našem modnom svetu i na džet-set partijima koliko u inostranstvu! Ja pak mislim da je sve do vaspitanja i karaktera neke osobe. Ja sam protivnik i jednog i drugog poroka i ne bih poklekla pred takvim stvarima jer ovaj posao volim i nisu mi novac i popularnost jedini motivi.

Da li bi potpisala ugovor sa nekim poznatim kreatorom ukoliko bi shvatila da to podrazumeva i bavljenje poslovnom pratnjom?

- Naravno da bih takvu ponudu odbila jer ukoliko neki kreator želi da vas uzme da radite njegovu reviju, znači da je u vama prepoznao nekog ko može da iznese njegove modele. Međutim, kada bi mi ponudili bilo kakvu vrstu „prostitucije", to bi značilo da taj kreator to radi zbog novca, koji meni jeste bitan, ali ja imam granicu do koje idem. Poslovna pratnja nikada ne bih bila.

Da li to znači da se ne bi slikala naga za potrebe neke kampanje za veliki novac?

- Ne želim tako da počnem svoju karijeru, ali za nekoliko godina neću imati bojazan od toga niti problem da se skinem. Jednostavno, sada sam mlada i želim da me zapamte po nekim drugim stvarima, a ne golim slikama.

Da li je modeling tvoj životni put ili planiraš da upišeš fakultet?

- Razmišljala sam o studijama jer sam završna godina gimnazije, ali mislim da ove godine neću nastaviti školovanje. Ukoliko dobijem dobre poslovne ponude, završavaću ga vanredno.

Veliki broj tvojih koleginica oprobao se u voditeljstvu i na filmu. Imaš li ti takvih ambicija?

- Nisam razmišljala o tome, ali film i gluma mi idu od ruke, pa zašto da ne ukoliko dobijem neku ponudu.

Imaš li dečka?

- Nemam i tek ga sada neću imati jer ću se okrenuti karijeri. Nemam visoke kriterijume, dovoljno je da bude zgodan i dobar, ali očigledno još nije naišao pravi.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 9:36 am

Seka: Srpska vlast nije normalna!!!
Folkerka oplela po državnom vrhu zbog poskupljenja goriva!
Seka: Srpska vlast nije normalna!!!
Utorak - 07.06.2011
Vest da je gorivo u Srbiji ponovo poskupelo iznervirala je i razočarala građane, ali i folk zvezdu Seku Aleksić, koja je odlučila da svoj stav podeli sa nekoliko stotina hiljada svojih poklonika na internetu! Tako je pevačica, revoltirana ovim poskupljenjem, javno iskritikovala vlast na svom „fejsbuk“ profilu!

- Opet poskupljuje gorivo??? Ono, nisu normalni... Jadan ovaj narod, iskreno ga žalim! Jadni smo, 90 odsto naroda nema osnovne potrepštine za život! Razočarana sam!!! Svaki dan nešto poskupljuje, sve je gore i gore... Gde li će ova situacija dogurati, pitam se?! Gde su svi nestali??? - napisala je Seka na svojoj stranici.
Kao što je bilo i za očekivati, armija nezadovoljnih odmah je podržala folk divu i sočno popljuvala vlast, označivši je kao „katastrofalnu“.
- Treba nam neko poput ruskog premijera Putina, koji će uvesti reformu kako bismo kasnije bolje živeli - samo je jedan od komentara koji su Sekini prijatelji komentarisali na njenom zidu. Očigledno potresena nad sudbinom svog naroda, Seka se izuzetno iznervirala, pa je nastavila debatu.

- Strašno, stvarno mi se k... od njih - napisala je pevačica i dodala:
- Ne znam šta da mislim, šokantno!
Ovakvi komentari doveli su do toga da se obožavaoci i prijatelji udruže u pljuvanju po aktuelnoj vlasti u Srbiji, a neki od njih došli su do ideje i da bi Seka trebalo nešto konkretno da preduzme tim povodom.
- Ja mislim da Seka treba malo da se zabavi politikom i da mi glasamo za nju , kakav crni Tadić, uz Seku je budućnost! - napisao je jedan od njenih „fejsbuk“ prijatelja, na šta je folkerka odgovorila sa osmehom.
U želji da čujemo da li će Seka razmisliti o političkom angažovanju, pozvali smo je, ali su nam iz njene PR službe odgovorili da neće davati nikakve dodatne izjave.


Dokazani humanista!

Odmah po njenom oglašavanju, na internetu su se mogli pročitati i komentari da folk diva ima puno pravo da komentarišete aktuelnu vlast, ako se uzme u obzir da važi za jednog od najvećih humanista u Srbiji.
Naime, opšte je poznata stvar da je Seka Aleksić pre nekoliko godina osnovala svoj humanitarni fond iz kojeg odvaja sredstva za najugroženije i da je na taj način pomogla mnogim porodicama i pojedincima. Kada je prošle godine Kraljevo zadesio katastrofalni zemljotres, Seka je bila prva pevačica koja je pritekla u pomoć i donela žiteljima ovog grada sredstva neophodna za život. Aleksićeva je donirala Kraljevu nekoliko šlepera koji su sadržali vodu, građevinski materijal i hranu.


I ranije prozivala vlast!

Ovo nije prvi put da folk diva iznosi svoje negodovanje na račun aktuelne vlasti. Naime, ona je Borisu Tadiću, predsedniku Srbije, održala javnu lekciju iz humanosti. Dok je pomagala zemljotresom razoreno Kraljevo, optužila je prvog čoveka Srbije da je zatajio pred pravom nesrećom, a „svesrdno je pomogao paradiranje gejeva“.
- Poštovani gospodine predsedniče, bila bih presrećna kada biste podržali Kraljevo sa većim novčanim iznosom od onog koji ste izdvojili za gej paradu... Kada biste takođe podržali humanitarni koncert koji planiramo moje kolege i ja u „Beogradskoj areni“... Kada bi država s vama na čelu pomogla tim porodicama. Podržite i pomozite ljudima koji su vas izglasali za predsednika naše zemlje. Hvala u njihovo i moje ime - napisala je Seka na internetu u novembru mesecu.
- Predsednik Tadić je dokazao da stremi evropskim integracijama, pa je svesrdno pomogao održavanje gej parade u Beogradu, ali mislim da bi sada bio red da podrži i sve one koji imaju većih životnih problema od paradiranja. I ti ljudi su ponosni, pa ne kukaju da su im životna prava ugrožena, a pomoć im je neophodna - izjavila je tada Aleksićeva za „Alo!“.

Dragana Tripić
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jun 07, 2011 9:42 pm

Srbija | utorak 7.06.2011 | 10:11
Dinkić: Ne živi se loše zbog mene

[You must be registered and logged in to see this image.]

„Nikada nam građani nisu dali 50 odsto podrške, neka se žale onima za koje su glasili. Ja sam uvek sve uradio što je bilo do mene“, kazao je Dinkić.

Kritikujući partokratiju i centralizam u Srbiji, koji su građeni 20 godina, Dinkić je naveo da prihvata „svoj mali deo odgovornosti“ u tome.

Na pitanje kako se sada setio da kritikuje partokratiju kada je u vlasti već 11 godina, istakao da nije sve to vreme samo gledao, već se borio da to promeni pojedinačnim gestovima i radio i završavao sve što je bilo na njemu.

Dinkić je kazao da je sve što je do sada uradio, uradio kako treba, počev od izgradnje bankarskog sistema, koji je prema njegovim rečima, najbolji deo finansijskog sektora, pa sve do dovođenja Fijata u Srbiji, koji inače ne bi ni došao, da nije bilo njega.

„Istina je da je Fijat došao zbog mene, zbog Ministarstva ekonomije, a bili su korak da odu u Rumuniju“, kaže Dinkić.

Lider URS-a je istakao da je uvek nastojao da postavlja stručne ljude na čela javnih preduzeća i naveo primer direktora Komercijalne banke koji je, prema njegovoj oceni, stručan a ne partijski kadar, a ta banka je jedna od najuspešnijih.

On je istakao da je aspolutno za profesionalizacija javnih preduzeća i da to može vrlo brzo da se uradi.

Na konstataciju da se ponaša kao Kalimero i da se o temama koje sada pokreće URS priča 11 godina, tokom koji je bio na vlasti, Dinkić kaže:

„Ja sad hooću da uradim neću više da pričam“.

Ao, ao, baš nepravda prema Mađi, ccc, srce moje naivno.

P.S. obrati pažnju na dve bolodovane rečenice, pa kako da mu ne veruje čovek.
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 08, 2011 7:59 am

Koliko graĐane Srbije koŠtaju poslanici?
Penzioner u Skupštini Srbije zarađuje čak 100 prosečnih plata
[You must be registered and logged in to see this image.]
Rekorder - Šef poslaničkog kluba PUPS-a koštao nas lane 3.277.942 dinara i jedini je od 250 poslanika koji je iskoristio baš sve povlastice

Bingo... Čolakoviću su plaćeni i izrada vizit karti i parkiranje

Šef poslaničkog kluba PUPS-a Momo Čolaković (71) koštao nas je lane 3.277.942 dinara, navedeno je u izveštaju o rashodima za rad parlamenta u koji je Press imao uvid.

Čolaković je jedini od 250 parlamentaraca koji je iskoristio sve poslaničke privilegije i naplatio parking, izradu vizitkartica, odvojeni život od porodice i smeštaj u Beogradu.
Tri miliona za 22 poslanika

Iako živi u Novom Sadu, koji je od prestonice udaljen svega 74 kilometra ili nešto više od sat vremena vožnje, Čolaković je za odvojeni život od porodice naplatio 241.538 dinara, a za smeštaj u Beogradu 420.000 dinara. Građani Srbije su za parkiranje automobila potpredsednika PUPS-a izdvojili 119.335 dinara. O trošku poreskih obveznika Čolaković je štampao i vizitkartice (944 dinara). On je iskoristio ove povlastice iako je na ime redovne poslaničke plate u 2010. godini dobio 1.649.762 dinara
Bingo... Čolakoviću su plaćeni i izrada vizit karti i parkiranje

Šef poslaničkog kluba PUPS-a Momo Čolaković (71) koštao nas je lane 3.277.942 dinara, navedeno je u izveštaju o rashodima za rad parlamenta u koji je Press imao uvid.

Čolaković je jedini od 250 parlamentaraca koji je iskoristio sve poslaničke privilegije i naplatio parking, izradu vizitkartica, odvojeni život od porodice i smeštaj u Beogradu.
Tri miliona za 22 poslanika

Iako živi u Novom Sadu, koji je od prestonice udaljen svega 74 kilometra ili nešto više od sat vremena vožnje, Čolaković je za odvojeni život od porodice naplatio 241.538 dinara, a za smeštaj u Beogradu 420.000 dinara. Građani Srbije su za parkiranje automobila potpredsednika PUPS-a izdvojili 119.335 dinara. O trošku poreskih obveznika Čolaković je štampao i vizitkartice (944 dinara). On je iskoristio ove povlastice iako je na ime redovne poslaničke plate u 2010. godini dobio 1.649.762 dinara.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Plaćeni parking

1. Momo Čolaković, PUPS 119.335
2. Božidar Delić, SRS 64.330
3. Sulejman Spaho, SRS 63.345
4. Ivan Andrić, LDP 51.345
5. Jelena Budimirović, SNS 45.050

Predsednik poslaničkog kluba PUPS-a je u grupi 22 najplaćenija poslanika, koji su sa skupštinske kase „podigli" više od tri miliona dinara u prošloj godini (pogledajte tabelu). Čolaković bi sigurno bio na čelu najskupljih parlamentaraca da pet prvoplasiranih (Gordana Čomić, Miloš Aligrudić, Nataša Jovanović, Dragoljub Mićunović i Bajram Omeragić) nisu članovi parlamentarnih delegacija, tako da je gro njihovih troškova otišao na službena putovanja.
Najveća stavka - plate

Inače, Skupština Srbije potrošila je u 2010. godini 1,46 milijarde dinara, od čega je na troškove poslanika „otišlo" 595,5 miliona dinara, dok su nas stručne službe parlamenta koštale 869,6 miliona dinara. Najveća stavka su plate poslanika (299,9 miliona dinara) i službenika (274,2 miliona). Finansijski izveštaj o radu parlamenta verovatno će ove sedmice biti predstavljen na sednici Administrativnog odbora.

Izvor (press)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 08, 2011 8:38 am

Protestima spreČili usvajanje devojČice
Šiđani ne daju Andrijanu!

Ostaje kod hranitelja - Stotine meštana je nakon protesta i peticije uspelo da natera Centar za socijalni rad da jednogodišnju Andrijanu ne da na usvajanje van šidske opštine, već da ona ostane u hraniteljskoj porodici Preradović, koja ju je primila kada je imala samo 17 dana
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jednogodišnja Andrijana, koja je odlukom Centra za socijalni rad trebalo da bude oduzeta hraniteljskoj porodici Preradović i data na usvajanje drugoj porodici van Šida, ujedinila je meštane te varoši u nameri da ona ostane u njihovom gradu. Stotine Šiđana je peticijom i protestima uspelo da natera nadležne da devojčica do daljeg ipak ostane u hraniteljskoj porodici Preradović u Šidu, koja je preuzela brigu o Andrijani kad je imala svega 17 dana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prihvatili je kao rođenu ćerku... Ljubomir i Dragica Preradović

Andrijana je, inače, poverena prošle godine na hraniteljsko staranje Dragici i Ljubomiru Preradoviću, a potencijalni usvojioci devojčice bili su njihovi sin i snaja Goran i Dubravka.
Usvojitelji sin i snaja

Oni nemaju dece, pa su nameravali da usvoje malu Andrijanu, s obzirom na to da stariji Preradovići to nisu mogli da učine zbog svojih godina.

- Želimo da dete ostane u našoj porodici i mislimo da je i za nju najbolje da ostane ovde i da je usvoje naši sin i snaja, kad već ne možemo supruga i ja. Obavili smo sve potrebne formalnosti i činilo nam se da smo na korak od usvajanja - priča Ljubomir Preradović.

Kada se učinilo da će sve proteći u najboljem redu, Centar za socijalni rad doneo je odluku da Andrijanu usvoji neka druga porodica koja se nalazi izvan šidske opštine.

- Odlazak iz naše porodice bi za Andrijanu sigurno bio veoma stresan i traumatičan, pa se pitam da li je uopšte neko u Centru za socijalni rad o tome vodio računa. Zato supruga i ja nismo hteli da potpišemo takvo rešenje. O svemu tome obavestili smo i opštinsko rukovodstvo, a spremni smo bili da tražimo prijem i kod ministra Ljajića - navodi stariji Preradović.
Pomoć ombudsmana

Kako je za naš list izjavio Goran Preradović, na inicijativu predsednice opštine Nataše Cvjetković obavljeni su razgovori i sa pokrajinskim ombudsmanom.

- Koliko znam, sada se i ta institucija uključila u ceo slučaj. Prema našim saznanjima, predmet se nalazi na rešavanju u Novom Sadu, pred drugostepenim organom, i nadamo se da će ovih dana sve biti rešeno i da će Andrijana ostati naša. Na stotine ljudi nas svakodnevno zove, interesuje se šta se događa i spremno je da se opet okupi i spreči da odvedu Andrijanu iz Šida - priča Goran Preradović.

Pomoć i podrška ovoj porodici stigle su od komšija i prijatelja, ali i od skoro svih Šiđana. Protekle sedmice čak su organizovali i proteste i potpisivanje peticije protiv oduzimanja deteta porodici Preradović.
„Ne damo decu"

Na prošlonedeljnom skupu ispred Centra za socijalni rad stotine Šiđana se okupilo s transparentima na kojima je pisalo: ''Mi ne damo našu Nanu'', ''Ne damo našu decu''... Pojavila se i predsednica opštine Šid Nataša Cvjetković, koja je rekla da ''tu nije došla kao predsednica opštine, već kao majka i žena''.

- Nadam se da ćemo i ubuduće sve probleme rešavati institucionalno, kao što je to bilo u ovom slučaju - istakla je Nataša Cvjetković.

Nakon zajedničkog razgovora predsednice, hranitelja i predstavnika Centra za socijalni rad, odlučeno je da Andrijana ostane u porodici Preradović do konačne odluke viših organa.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
jelajelena

jelajelena


Datum upisa : 01.06.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 08, 2011 8:41 am

StraviČan zloČin u deČjem sos selu u kamenici
Štićenik doma ubio kuvaricu!

Maloletnik - Sedamnaestogodišnji S. M. nožem brutalno izbo radnicu u menzi Doma za nezbrinutu decu u Sremskoj Kamenici. Užasan prizor - Iskasapljeno telo Svetlane Zorić pronađeno na kuhinjskom podu u lokvi krvi

[You must be registered and logged in to see this image.]
Novosadska kriminalistička policija uhapsila je sinoć oko 20 časova S. M. (17), štićenika Dečjeg SOS sela u Sremskoj Kamenici, zbog sumnje da je ubio Svetlanu Zorić (33), kuvaricu u ovoj ustanovi za nezbrinutu decu!

Motiv ovog stravičnog zločina još uvek je nepoznat, a kako saznajemo, S. M. je u menzi Dečjeg sela nožem više puta izbo nesrećnu ženu i pobegao!

Zaposleni u Dečjem selu ubrzo su pronašli iskasapljeno telo Zorićeve i pozvali policiju, koja je uhapsila tinejdžera.

Prema rečima Pressovog izvora, telo Zorićeve je otkriveno u lokvi krvi u menzi, a na telu je bilo vidljivo više uboda nožem.

- Nedaleko od mesta zločina pronađen je i nož kojim je, kako se sumnja, maloletnik izbo Svetlanu Zorić. Motiv ubistva još nije utvrđen, ali moguće je i da je u pitanju koristoljublje. Istraga će utvrditi prave razloge ovog brutalnog ubistva - kaže naš izvor.

Direktorka Dečjeg SOS sela Ksenija Balaban kaže za Press da je S. M. njihov štićenik već duže vreme i da je bio mirno dete.

- Svi smo šokirani jer on nikad nije pravio probleme. Završavao je srednju školu i bio je vrlo dobar učenik. Malo je osoben momak i voleo je da gleda horor filmove, ali ništa nije nagoveštavalo da je u stanju da uradi nešto tako užasno - priča Ksenija Balaban.
Ubica pomagao vaspitaču

Zamenik direktora Dečjeg sela Vidoje Radulović rekao je da je S. M. bio jedan od najprimerenijih dečaka u Dečjem selu i da je neposredno pre incidenta pomagao svom vaspitaču.

- U jednom trenutku došao je kod vaspitača krvavih ruku i saopštio da je ubio kuvaricu - rekao Radulović, i dodao da ovog trenutka ne može da precizira kako je došlo do incidenta.

Radulović je napomenuo da je ovo prvi incident takve vrste od kada postoji ova ustanova od 1975. godine.

Osumnjičeni mladić živeo je u ovoj ustanovi sa još dva brata. Kako saznaje Press, njih su roditelji tamo ostavili pre pet godina zbog porodičnih problema. Braću su često posećivali rođaci, a čak je bila pokrenuta i inicijativa da se za njih trojicu pronađe plac kako bi napravili kuću. Najstariji je student i bavi se muzikom, dok je srednji završio autolimarsku školu. S. M. je pohađao srednju mašinsku školu, a oni koji ga poznaju kažu da se u poslednje vreme neuobičajeno ponašao i da je na svom Fejsbuk profilu ostavljao čudne poruke.

Sedamnaestogodišnjak je uz krivičnu prijavu za teško ubistvo priveden kod istražnog sudije za maloletnike Višeg suda u Novom Sadu Miroslavi Alimpić, koja mu je odredila pritvor.

Izvor (Press)
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 08, 2011 9:04 am

IZBACILI PORNIĆE IZ SUDA

(1) Send to friend Print Sreda, 8. Jun, 2011
Ministarstvo pravde odlučilo da u sudstvu ograniči pristup internetu kako bi ubrzalo rad zaposlenih
[You must be registered and logged in to see this image.]

BEOGRAD - Odgledali su svoje!
Više od deset hiljada zaposlenih u sudstvu neće moći da uživa u neograničenom pristupu internet sajtovima na kojima se nalaze pornići, igrice i drugi sadržaji koji nisu usko vezani za njihov rad. Ovu odluku donelo je Ministarstvo pravde zbog, kako kažu, efikasnijeg poslovanja, pooštravanja discipline i bezbednosti informativnog sistema.

Cilj mere je, kako tvrdi pomoćnik ministra pravde za informacione tehnologije Dejan Pašić, da se ubrza rad zaposlenih u sudovima.

U periodu pre reforme pravosuđa sudovi su imali decentralizovan pristup internetu. To danas nije slučaj jer je ministarstvo omogućilo da se svih 60 sudova umreži.

- Sproveli smo anketu kako bismo utvrdili koje su to internet stranice koje korisnici najčešće posećuju i na osnovu odgovora sastavili listu od 150 internet adresa koje će korisnicima biti dostupne - navodi Pašić i objašnjava da je bilo korišćenja i sajtova s pornografskim sadržajem:

- Sajtovi su podeljeni na dva sektora - prvim su obuhvaćene adrese Vladinih institucija i sajtova neophodnih za obavljanje posla, a drugi sektor odnosi se na socijalne mreže, sajtove za skidanje muzike, filmova...

- Pristup mrežama poput Fejsbuka, ali i ostalim zabavnim internet stranicama, biće delimično ograničen, obavljaće se u internet sobama uz prisustvo administratora, a odgovornost za korišćenje biće na predsednicima sudova - ističe Pašić.


Valjda će izbaciti i iz Skupštine, Vlade i ostalih institucija pa da
prestane sveopšti narodni sex.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:30 am

Srbi idu sve kasnije u penziju
Izvor: Novosti

Beograd -- Ukoliko prođe preporuka Međunarodnog monetarnog fonda, žene bi u starosnu penziju mogle da idu tek sa 65, a muškarci sa 67 godina.[You must be registered and logged in to see this image.]


O ovoj inicijativi raspravljaće ekspertska grupa, ali ko će je činiti i kada će se ona formirati još nema pouzdanih informacija. I u kabinetu potpredsednika Vlade Jovana Krkobabića potvrđuju da u Vladi Srbije zasada nema nijednog zvaničnog zaključka o njenom sastavu, ali ni inicijativi da se ona oformi.

Izvesno je, međutim, da će do kraja godine Srbija morati da ima svoju ”platformu” predloga za podizanje starosne granice jer je tako, krajem 2010. godine, obećano delegaciji MMF.

Prema novom Zakonu o PIO, koji je na snagu stupio 1. januara , žene u Srbiji mogu da odu u penziju sa 60 godina života i najmanje 15 godina radnog staža, dok muškarci mogu da dobiju rešenje sa isto toliko staža i 65 godina života. Ukoliko žene odrade pun staž od 35 godina, mogu da se penzionišu i sa 53 godine, a ukoliko muškarac odradi pun staž od 40 godina, on može da se penzioniše sa 53 godine i četiri meseca. Za oba pola starosna granica nije važna, ako su platu primali 45 godina.

O ovoj su temi, na poslednjem sastanku sa stručnjacima MMF, razgovarali i predstavnici sindikata koji su učestvovali u stvaranju poslednjeg Zakona o penzijsko-invalidskom sistemu.

"Mi jesmo spremni za razgovore o podizanju starosne granice, ali ne na način na koji to zahteva MMF.Oni bi najviše voleli da se ženama podigne starosna granica za pet, a muškarcima za dve godine u jednom koraku, dakle odmah i bez ustezanja. Mi, međutim, mislimo da je to neodrživo. Važno je da se napravi precizna dinamika podizanja granice i da se to učini postepeno", objašnjava Milorad Mijatović iz Saveza samostalnih sindikata Srbije.

O neophodnosti podizanja granice gotovo da nema dileme ni među predstavnicima Vlade i sindikata. Kao argument za ovaj, u narodu nepopularan potez, oni ističu neodrživost sadašnjeg penzijskog sistema.

"Srbija spada u jednu od deset najstarijih nacija sveta. A uz to imamo i veoma nepovoljan odnos broja penzionera i zaposlenih, jer praktično današnji radnik radi za današnjeg penzionera, a ne za sebe. Zato je reforma neophodna", kažu u SSSS.


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:30 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slobodan M. (21), brat dečaka koji je ubio Svetlanu Zorić:
Bata je zanemeo kada je ubio kuvaricu!


Petak - 10.06.2011

Motivi koji su Sašu M. (17) u utorak uveče
naveli da na veoma brutalan način usmrti tridesetčetvorogodišnju
Svetlanu Zorić (34) i dalje su pod velom tajne.

Četiri
dana od tragedije, niko, pa ni njegov četiri godine stariji brat
Slobodan (21), ne može da spozna šta se u glavi osumnjičenog mladića
događalo kada je ušao u kuhinju i sa više uboda nožem usmrtio jednu od
kuvarica Dečjeg sela u Sremskoj Kamenici.
Slobodan kaže da je Saša bio najbolji i najmirniji od sve braće, koje je
centar za socijalni rad, nakon što im se majka Bosiljka preudala, pre
12 godina smestio u Dečje selo, gde su proveli svoje dečačke dane.
- Kada smo došli u ustanovu za brigu o deci bez roditeljskog staranja,
Saša je imao šest, Spomenko osam, a ja 10 godina. Odvajanje od majke
Saša je kao najmlađi brat najteže podneo - svoju životnu priču za „Alo!“
započinje Slobodan M., rođeni brat dečaka kome se na teret stavlja da
je počinio ubistvo.

Najstariji brat, inače student treće godine Prirodno-matematičkog
fakulteta u Novom Sadu, kazuje da im je život krenuo nizbrdo davne 1995.
Godine, kada im je otac preminuo. Naredne tri godine živeli su u
zajednici sa majkom, koja se tri godine nakon smrti supruga udala za
drugog čoveka.
- Kada se mama udala za drugog čoveka, život nam se pretvorio u pakao.
Majka nas je zapostavila, a očuha apsolutno nismo interesovali. Sve je
to trajalo do 2001. godine, kada sam otišao u centar za socijalni rad,
gde sam se požalio na fizičko zlostavljanje. Tada su nas smestili u
Sremsku Kamenicu, gde smo pozavršavali škole i krenuli na fakultet -
objašnjava Slobodan, dodajući da noćima ne spava zbog svega šta se
dogodilo.
Slobodana, koji živi u jednom od stanova koje Dečje selo ima na području
Novog Sada, o svemu su obavestili u utorak uveče. Pozvali su ga iz
ustanove i rekli da mora hitno da dođe u Sremsku Kamenicu.
- Mokar od tuširanja, izašao sam iz kade. Kada sam stigao u dom,
pomoćnik direktora mi je rekao: „Saša je zaklao Cecu“. Mislio sam da je
neki crni humor. Nisam verovao šta mi čovek priča - drhtavim glasom
objašnjava naš sagovornik.
Dok je policija obavljala uviđaj, Slobodan je otišao do Saše, koji je sedeo u vozilu Hitne pomoći.
- Ruke su mu bile u zavojima i krvave. Njegov pogled se gubio u daljini.
Gledali smo jedan drugog, a nijedan od nas nije mogao da pusti glas -
priča brat Slobodan.
Saša je bio veseo, normalan dečko. Niko nikada nije mogao ni da zamisli
šta se u njegovoj glavi događa, a posebno da je spreman da ubije
kuvaricu koja ga je svakodnevno hranila.
- Ne mogu da prevalim preko usta šta je napravio. Četiri dana već živim u
neverici. Ne spavam, ne jedem. Bio je to dobar i pošten mladić. To što
je uradio ne mogu apsolutno ni sa čim da povežem, pa ni sa tim što smo
odrastali bez majke, koja nas nije posetila prethodne tri, četiri
godine. Kada god je dolazila u dom, želela je da vidi svu trojicu. Uvek
nas je grlila i plakala - objašnjava Slobodan.
On kaže da je strašno što su uništena dva mlada života. Život nedužne
kuvarice, koja je bila u najlepšoj mladosti, i Saše, koga čekaju sud i
zatvor u trenucima kada je trebalo najviše da se razvija.
- Najstrašnije je kada roditelji sahranjuju sopstveno dete. Znam kako je
bilo kada je moja baka sahranjivala moga oca. Mogu samo da zamislim
kako je Cecinim roditeljima!? Strašno mi je sve ovo. Ne mogu i ne znam
šta bi više mogao da kažem - suznim očima za „Alo!“ završava svoju tužnu
priču rođeni brat osumnjičenog Saše M.
Slobodan i Spomenko se sa majkom Bosiljkom nisu čuli ni posle zločina
koji se dogodio u Dečjem selu. Navodno, promenila je oba broja mobilnog
telefona koje je imala, a do sinova nije pokušala da dođe ni posle
stravičnog masakra.

Svetlana nije ličila na našu majku


Prema Slobodanovim tvrdnjama ubijena kuvarica ni po čemu nije ličila na njihovu majku.
- Ceca uopšte nije ličila na našu mamu ni po čemu. Majka nam je visoka,
prosta žena, sa izrazitim crtama lica. Prosto nema nijedne crte da liče.
Ceca je jedna prizorna i pristojna žena - tvrdi Sašin brat.
N. N. Travica
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:31 am

Poslednji oproštaj

SAHRANJENA KUVARICA DOMA ZA NEZBRINUTU DECU








Kuvarica Svetlana Zorić (34), žrtva štićenika Dečjeg
sela u Sremskoj Kamenici S. M. (17), sahranjena na Novom groblju u Novom
Sadu







[You must be registered and logged in to see this image.]
NOVI SAD - Tuga i neverica!
Svetlana Zorić (34), kuvarica doma za nezbrinutu decu u Sremskoj
Kamenici, koju je štićenik S. M. (17) u utorak uveče oko 19 časova ubio
nožem, sahranjena je juče na novosadskom Novom groblju. Nesrećnu ženu je
na poslednji počinak ispratilo više stotina rođaka i prijatelja, među
kojim su bili i štićenici Dečjeg sela, gde se tragedija odigrala.

- Ustani, ćerko moja, pođi s nama kući - naricala je neutešna majka Dušanka kad se spustio poklopac na porodičnoj grobnici.

Igrom sudbine, i Svetlanin otac Svetozar odrastao je u domu za decu bez
roditelja, jer je u Drugom svetskom ratu ostao bez oca i majke.

- Trebalo je neko ranije da reaguje, da s tim mladićem pričaju, da vide
šta nije u redu - kaže za Kurir stric pokojne Svetlane Milorad Zorić.












Brat S. M.: Uništili su nam detinjstvo

S. M. (21), najstariji brat mladića koji je ubio Svetlanu, rekao je
juče da je njihov očuh Stevan Filipović zaslužan za to što su braća
smeštena u Dečje selo.

- On je suvišan u celoj ovoj tragediji. Ta žena koju nazivate mojom
majkom ne treba da dolazi, i ona je suvišna. On je ušao u naše živote i
uništio nam detinjstvo. Jedva smo pobegli od njih - priča S. M.



Vesti:
Sahranjena kuvarica doma za nezbrinutu decu
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:33 am

Samouka ::


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.

pa ovdje kod mene vec su nudjeni prijedlozi da se podigne na 70g , jer eto kazu ljudski vijek je porastao...tako da dok ja jos malo krenem , biti ce na 75g...pod uvjetom da dozivim , e , sad to je drugi roman...
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:35 am

brunolino ::
Samouka ::


Lepo, zamišljam sebe kako u 65.oj godini života odlazim na posao
stavljajući "dnevni kateter", podmazujući veštačke kukove i
zaboravljajući veštačku vilicu u čaši, ruku pod ruku sa Alchajmerom krećem na radno mesto!!!A radni učinak do Parkinsona!
Ako je i od MMFa mnogo je.

pa ovdje kod mene vec su nudjeni prijedlozi da se podigne na 70g , jer eto kazu ljudski vijek je porastao...tako da dok ja jos malo krenem , biti ce na 75g...pod uvjetom da dozivim , e , sad to je drugi roman...

Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:37 am

Samouka ::


Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.

e,sada to je druga prica ,da li puzes po zemlji ili hodas , gleda se koliko kuka imas... migg
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 8:40 am

brunolino ::
Samouka ::


Aham baš je porastao ljudski vek, naročito od svih stresova i od
siromaštva. Narod nema ni da se prehrani a ni da se leči.
Od toga šta je poraslo.. Porasli su nekima apetiti i računi po
bankama u inostranstvu.

e,sada to je druga prica ,da li puzes po zemlji ili hodas , gleda se koliko kuka imas... migg

More, nadam se ja da će to sve "Narod pozlatiti".. dok proradi ona
zaprljana motka.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 10, 2011 11:42 am

jelajelena ::
Protestima spreČili usvajanje devojČice
Šiđani ne daju Andrijanu!

Ostaje kod hranitelja - Stotine meštana je nakon protesta i peticije uspelo da natera Centar za socijalni rad da jednogodišnju Andrijanu ne da na usvajanje van šidske opštine, već da ona ostane u hraniteljskoj porodici Preradović, koja ju je primila kada je imala samo 17 dana
[You must be registered and logged in to see this image.]
Jednogodišnja Andrijana, koja je odlukom Centra za socijalni rad trebalo da bude oduzeta hraniteljskoj porodici Preradović i data na usvajanje drugoj porodici van Šida, ujedinila je meštane te varoši u nameri da ona ostane u njihovom gradu. Stotine Šiđana je peticijom i protestima uspelo da natera nadležne da devojčica do daljeg ipak ostane u hraniteljskoj porodici Preradović u Šidu, koja je preuzela brigu o Andrijani kad je imala svega 17 dana.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Prihvatili je kao rođenu ćerku... Ljubomir i Dragica Preradović

Andrijana je, inače, poverena prošle godine na hraniteljsko staranje Dragici i Ljubomiru Preradoviću, a potencijalni usvojioci devojčice bili su njihovi sin i snaja Goran i Dubravka.
Usvojitelji sin i snaja

Oni nemaju dece, pa su nameravali da usvoje malu Andrijanu, s obzirom na to da stariji Preradovići to nisu mogli da učine zbog svojih godina.

- Želimo da dete ostane u našoj porodici i mislimo da je i za nju najbolje da ostane ovde i da je usvoje naši sin i snaja, kad već ne možemo supruga i ja. Obavili smo sve potrebne formalnosti i činilo nam se da smo na korak od usvajanja - priča Ljubomir Preradović.

Kada se učinilo da će sve proteći u najboljem redu, Centar za socijalni rad doneo je odluku da Andrijanu usvoji neka druga porodica koja se nalazi izvan šidske opštine.

- Odlazak iz naše porodice bi za Andrijanu sigurno bio veoma stresan i traumatičan, pa se pitam da li je uopšte neko u Centru za socijalni rad o tome vodio računa. Zato supruga i ja nismo hteli da potpišemo takvo rešenje. O svemu tome obavestili smo i opštinsko rukovodstvo, a spremni smo bili da tražimo prijem i kod ministra Ljajića - navodi stariji Preradović.
Pomoć ombudsmana

Kako je za naš list izjavio Goran Preradović, na inicijativu predsednice opštine Nataše Cvjetković obavljeni su razgovori i sa pokrajinskim ombudsmanom.

- Koliko znam, sada se i ta institucija uključila u ceo slučaj. Prema našim saznanjima, predmet se nalazi na rešavanju u Novom Sadu, pred drugostepenim organom, i nadamo se da će ovih dana sve biti rešeno i da će Andrijana ostati naša. Na stotine ljudi nas svakodnevno zove, interesuje se šta se događa i spremno je da se opet okupi i spreči da odvedu Andrijanu iz Šida - priča Goran Preradović.

Pomoć i podrška ovoj porodici stigle su od komšija i prijatelja, ali i od skoro svih Šiđana. Protekle sedmice čak su organizovali i proteste i potpisivanje peticije protiv oduzimanja deteta porodici Preradović.
„Ne damo decu"

Na prošlonedeljnom skupu ispred Centra za socijalni rad stotine Šiđana se okupilo s transparentima na kojima je pisalo: ''Mi ne damo našu Nanu'', ''Ne damo našu decu''... Pojavila se i predsednica opštine Šid Nataša Cvjetković, koja je rekla da ''tu nije došla kao predsednica opštine, već kao majka i žena''.

- Nadam se da ćemo i ubuduće sve probleme rešavati institucionalno, kao što je to bilo u ovom slučaju - istakla je Nataša Cvjetković.

Nakon zajedničkog razgovora predsednice, hranitelja i predstavnika Centra za socijalni rad, odlučeno je da Andrijana ostane u porodici Preradović do konačne odluke viših organa.

Izvor (Press)

Odluka o Andrijaninoj sudbini za sedam dana!!!
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jun 16, 2011 10:14 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Intervju: Patrijarh Irinej o nato za Alo!:
Rekao sam samo ono što boli narod!


Četvrtak - 16.06.2011

Patrijarh srpski Irinej poručio je u intervjuu za “Alo!” da nije kvazipatritizam to što ne želi Srbiju u NATO!

Naime,
istog dana kada je patrijarh izjavio da Srbija još nije zalečila rane
od bombardovanja i da u tu alijansu naša zemlja ne treba da ulazi jer su
rane sveže, ministar odbrane Dragan Šutanovac je poručio da
“kvazipatriote napadaju NATO”.
U razgovoru za “Alo!”, Njegova svetost kaže da ga uopšte ne interesuje šta političari pričaju.
- To je njihov problem što tako govore, svako govori onako kako misli. U
svakom slučaju, država verovatno ima svoje razloge da tako priča i da
vodi takvu politiku, ali ja ne mislim tako.
- Ipak, sigurno niste iznenađeni što je vaš stav izazvao takve komentare?

- To je moj stav. I ja imam pravo da iznesem mišljenje bez obzira na to
da li se ono nekome dopada ili ne. Ja samo mislim da je još prerano da
govorimo u ulasku u NATO, sve je to još sveže, sve te rane ovog
napaćenog srpskog naroda... Još su sveže bolne uspomene na NATO
bombardovanje Srbije, na sve što smo preživljavali i kao država i kao
narod. Zato i kažem da je rano da stupamo s njima u neko partnerstvo ili
zajednicu. Teško je tako olako preći preko svega toga.
- Vrhovni komandant NATO za transformaciju general Stefan Abrijel je u
Beogradu rekao da treba da gledamo u budućnost, a ne u prošlost. Da li
je to izbegavanje priče o bombardovanju?

- Da, da... To je opet njihova stvar, ali srpski narod dobro pamti šta je proživeo. I to ne smemo da zaboravimo!
- Vrlo ste oštro kritikovali konferenciju NATO u Beogradu. Da li vas je neko zvao, da li vam je neko zamerio?
-Ne, niko me nije zvao. A i zašto bi? Ja sam samo rekao ono što osećam i što pretpostavljam da oseća i boli moj narod.
- Mislite li da narod na referendumu treba da se izjasni o ulasku u NATO?
- U to ne ulazim, to treba narod da kaže! Ja sam svoje rekao, stojim iza toga!

Šutanovac: Besmislene optužbe


Kada kvazipatriote napadaju NATO zaboravljaju da napadaju Grčku,
Rumuniju, Bugarsku, Norvešku, kao i da se time čini šteta na
bilateralnom planu odnosa Srbije s tim zemljama, rekao je za „Blic“
ministar odbrane Dragan Šutanovac i naglasio da „Srbija i dalje ostaje
vojno neutralna“.
- Već za sedam dana ili nekoliko meseci, nakon održavanja vojne
konferencije u Beogradu, ubeđen je Šutanovac, videće se sav besmisao
napada i optužbi da je ovo korak Srbije ka članstvu NATO. „Tada će biti
jasno da je sve što govore protivnici održavanja ove konferencije
apsolutno netačno“, izričit je Šutanovac.
S. Vojinović
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jun 16, 2011 10:17 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Porodična tragedija u novobeogradskom bloku 22
Muž ubio ženu, pa pucao sebi u glavu


Četvrtak - 16.06.2011

Dragan Miljković (56) ubio je juče oko 19
sati svoju suprugu Vesnu (54), ispalivši joj u grudi nekoliko hitaca iz
pištolja, a potom presudio i sebi u njihovom stanu u Bulevaru Arsenija
Čarnojevića 44 u Novom Beogradu. Beživotna tela u hodniku stana pronašao
je njihov sin M. M. (22) kada se vratio kući.

Kako
saznajemo, mladić je zatekao zaključane sigurnosne rešetke na njihovom
porodičnom stanu na petom spratu zgrade, dok su vrata stana bila
zatvorena, ali ne i zaključana. Kada je otvorio, ugledao je tragove
krvi, a zatim i svoju majku u blizini ulaznih vrata, dok je njegov otac
ležao nešto dalje u hodniku sa pištoljem u ruci. Nesrećni mladić odmah
je pozvao Hitnu pomoć i policiju, ali su lekari mogli samo da konstatuju
smrt bračnog para.
- Pretpostavlja se da je žena pokušala da pobegne iz stana jer je njeno
telo bilo u blizini ulaznih vrata. Ona je ubijena sa nekoliko hitaca u
grudi, dok je muškarac izvršio samoubistvo pucajući sebi u glavu -
kažu u beogradskoj policiji.
Niko od komšija međutim nije čuo pucnjavu, niti raspravu iz stana
porodice Miljković. U bloku 22 susedi ih znaju kao izuzetno fine,
kulturne i tihe ljude, a motiv porodične tragedije za sada je nepoznat i
njihovim najbližim prijateljima.

- Vesna se sa porodicom ovde doselila još kao srednjoškolka sedamdesetih
godina, dok je Dragan došao koju godinu kasnije. Upoznali su se ovde u
kraju i njihova ljubav traje još od gimnazijskih dana. Kasnije su se i
venčali i preselili u njegov stan. Niko od nas nikada nije čuo da su
imali bilo kakvih problema - kažu poznanici porodice Miljković.
Oni napominju da se ovaj par nije rastao ni nakon saznanja da ne mogu da imaju dece, već su se odlučili da usvoje sina.
- Dečak im je bio sve na svetu i delovali su kao jako srećna porodica.
Nikada ih u komšiluku niko nije čuo ni da su povisili ton jedno na
drugo. Bili su izuzetno pedantni i neporočni, toliko da Dragan čak ni
posle fudbala nikada nije popio ni pivo sa nama komšijama - kažu komšije
i dodaju da ne znaju da su Miljkovići eventualno imali finansijskih
problema. Kako kažu, iako Dragan u poslednjih nekoliko meseci nije
radio, Vesna je kao ekonomista lepo zarađivala na poslovima u bankama.

Napadnut novinar „Blica”


Jedan od prijatelja sina nastradalih Miljkovića, koji se raspitivao o
tragediji bračnog para, a zatim razbesneo kada mu je rečeno da
razgovara sa novinarima koji izveštavaju o nemilom događaju, bez ikakvog
povoda počeo je da dobacuje novinaru „Blica“ V. M. niz psovki, a potom i
nasrnuo na njega. Iako novinar nije odgovorio nijednog trenutka na
uvrede, mladić mu je prileteo i udario ga u predelu glave, a zatim se
trkom udaljio kroz blokove uzvikujući pregršt uvreda i psovki okupljenim
novinarima. Policija je napravila zapisnik o celom događaju, dok je
novinar sa lakšim povredama prevezen na VMA.
B. Jelovac
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jun 16, 2011 10:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]


Srbi gledali pomračenje Meseca


Četvrtak - 16.06.2011


Potpuno pomračenje Meseca trajalo je sinoć
jedan sat i 40 minuta. Kako je Beogradsko astronomsko društvo „Ruđer
Bošković“ obavestilo, Mesec je izašao u 20 sati i 16 minuta, a u 20 sati
i 23 minuta počeo je da ulazi u senku Zemlje.

Građani
Srbije imali su priliku da posmatraju potpuno pomračenje Meseca, i to
odmah posle njegovog izlaska na istočnom delu horizonta. Pomračenje je
bili dobro vidljivo golim okom samo tokom prolaska Meseca kroz Zemljinu
senku.
Beograđani su ovu interesantnu pojavu pratili sa terase Narodne opservatorije na Kalemegdanu.
Pojava se inače pratila iz Evrope, Afrike, Australije i Južne Amerike i
većeg dela Azije, dok je za stanovnike Severne Amerike bila nevidljiva.
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jun 17, 2011 11:59 pm

Obavezno pogledajte šta se dogodilo mom drugu Boletu!:

[You must be registered and logged in to see this link.]

* Mater im svima hohštaplersku! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 9:33 am

Mladić: Srbija da plati odbranu



Izvor: Blic



Beograd -- Porodica generala Ratka Mladića zahtev
Srbiji i RS da snose troškove odbrane Ratka Mladića pred Haškim
tribunalom, kaže njegov advokat Miloš Šaljić. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ratko Mladić (Beta)

Pitanje
finansiranja Mladićeve odbrane, a verovatno i troškove porodice zbog
odlaska u posetu optuženom, postavićemo Vladi u Beogradu, rekao je
Šaljić.
Na primedbu kako haški optuženik može da očekuje da država
finansira njegovu odbranu kada se nije dobrovoljno predao, Šaljić je
rekao da se ni Gotovina nije predao, pa je za odbranu od Hrvatske dobio
32 miliona evra.

Šaljić je potvrdio da će Darko Mladić ocu u pritvorskoj
jedinici zatvora u Sheveningenu predati spisak potencijalnih branilaca.
Mladić bi trebalo da kaže koga sa spiska advokata želi da angažuje. Tim
će biti podeljen u tri ekipe. Jednu će činiti tri-četiri branioca koji
će biti sa Mladićem u Hagu, rekao je Šaljić.

Ostale dve ekipe,
dodao je, biće u Beogradu i Republici Srpskoj, gde će uzimati izjave
svedoka i pripremati ostale potrebne dokaze. U timu će biti advokati iz
Srbije i RS koji se pretežno bave krivicom, koji su kao branioci
učestvovali u haškim suđenjima i koji poznaju propise i suštinu haških
procesa.

Šaljić je rekao da će među njima biti i bar jedan advokat iz inostranstva.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 18, 2011 9:34 am

Niko ne zna broj dece prosjaka



Izvor: Politika



Beograd -- Decu prosjake neretko roditelji
zloupotrebljavaju jer izazivaju sažaljenje kod ljudi da bi prikupili
veću sumu novca, piše "Politika".[You must be registered and logged in to see this image.]

Radni
dan osmogodišnjeg Novosađanina Dejana ne počinje pakovanjem knjiga za
školu. Malom Dejanu je svaki dan isti – i leti i zimi, on umesto u redu
za užinu, stoji ispružene ruke na novosadskim ulicama. Za hleb sebi i
svojoj, kako kaže, bolesnoj majci, zarađuje proseći i to od ujutru do
uveče "Ne idem u školu, a baš bih voleo. Šta da radim, mora se
ovako... Nemaju svi sreće u životu", s neverovatnom zrelošću za svoje
godine zaključuje Dejan.

Neko, kako kaže, mora da zarađuje.
Majka mu je, objašnjava, teško bolesna i ona ne može da im obezbedi
egzistenciju, otac ih je davno napustio, a kirija i računi stižu svakog
meseca.

Ni on ni njegova majka ne uspevaju da dobiju socijalnu pomoć, iako žive u teškim uslovima.

I sudbina Elvisa (20) iz Beograda je slična. Njegovu situaciju dodatno
otežava i činjenica što je, zbog cerebralne paralize, vezan za
invalidska kolica. Na beogradskim ulicama, kada je "dan dobar" zaradi do
500 dinara, ali kako kaže, to nije život.

Obraćao se, kaže, svima koji bi mogli da mu pomognu, ali još nije uspeo da reši nijedan problem.

"Skupljao sam dokumenta, lekarske nalaze, ali izgleda da nisam dovoljno
bolestan. Kažu, za ta kolica, kakva su meni potrebna, moram da budem
još bolesniji", razočarano, ali i dalje kroz osmeh priča sagovornik
"Politike", pokazujući deformisane noge.

Tragom potresnih
ispovesti ovih, za institucije, ali i većinu prolaznika nevidljivih
ljudi, "POlitika" se obratila Ministarstvu za rad i socijalnu politiku,
gde su saznali da ne postoji zvanična državna strategija za rešavanje
problema prosjačenja, a posebno kada je reč o deci i starim licima, dok,
odgovor na pitanje da li uopšte postoji bilo kakva evidencija o broju
dece u Beogradu i Srbiji koja su prepuštena ulici, nisu ni dobili.

Sa druge strane u Prihvatilištu i Prihvatnoj stanici za decu Beograd,
koje mališani sa ulice doživljavaju kao utočište, kažu da je tokom 2009.
godine u ovu ustanovu dovedeno tridesetsedmoro dece, dok je tokom 2010.
spas od sumorne svakodnevice kod njih pronašlo 26 mališana.


"Međutim stvarna brojka je prikrivena. Većina dece dolazi sa udruženim
problemima. Dete napravi krivično delo krađe, ali ujedno i prosi, skita,
žrtva je trgovine ljudima, ili zavisnik od psihoaktivnih supstanci, te
je prosjačenje propratna pojava nekog glavnog problema", kaže za
"Politiku" Marija Grbić, socijalna radnica iz ovog beogradskog
prihvatilišta, dodajući da je za većinu dece prosjačenje izvor
egzistencije, a neretko ih roditelji zloupotrebljavaju, jer deca koja
prose izazivaju sažaljenje kod ljudi i zarade veću sumu novca koju daju
roditeljima.

"Reč je o deci koja dolaze iz marginalizovanih
porodica, pripadaju nižim socijalnim grupama, žive u lošim socijalnim,
ekonomskim i kulturnim uslovima. Marginalizacija se upravo i ispoljava
kroz zavisnost od drugih", objašnjava ona, napominjući da se deca i
mladi, odmah po prijemu uvode u sistem
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2011 9:18 am

Bruka na Kalemegdanu

SKANDAL: PIJANA EJMI NAPUSTILA KONCERT!





Pevačica razočarala 15.000 ljudi, koji su joj vikali da se skloni sa bine, da bi ih ona na kraju i poslušala






[You must be registered and logged in to see this image.]
Nije mogla da stoji na nogama!
Umesto oduševljenih povika 15.000 ljudi, Ejmi Vajnhaus je od okupljenih
u Donjem gradu na Kalemegdanu čula samo zvižduke, uz povike da se
skloni! To se i desilo, jer je pevačica napustila binu na desetak
minuta.

Koncert je počeo s malim zakašnjenjem, pesmom „Just Friends“ oko 23
časa, ali bolje bi bilo da nije, jer je to bila jedina numera koju ste
mogli da čujete. Odmah se izula, pošto je počela da posrće, a potom je i
sela na binu. Sve vreme je mumlala, zaplićući jezikom i pokušavajući da
ustane, dok najzad nije pala. Izašla je sa scene na nekih desetak
minuta, ali to joj nije pomoglo. Vratila se samo da bi sela pored benda,
izbezumljena.

Čeda Jovanović, Dragan Đilas, Dragan Šutanovac i Severina Vučković samo
su neki od poznatih koji su došli da slušaju Ejmi. E, pa, džabe ste
dolazili. Inače, pevačica je u toku tog nazovinastupa konstantno
ponavlja „je*bi ga“ na engleskom, poprilično razgovetno. Stvarno, Ejmi,
je*i ga...













Vesti:
Ejmi Vajnhaus, pijana, koncert na Kalemegdanu
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2011 9:19 am

Hoće li Srbi ovo preživeti?

CIGARETE SKUPLJE ZA 120 DINARA!








EU zahteva da akcize na 1.000 komada cigareta povećamo za čak 62 evra
To će dovesti do poskupljenja paklice za neverovatna 1,2 evra







[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Pušiti ili jesti?!
Ukoliko želimo da se približimo Evropi, ova dilema će, po svemu sudeći,
postati realnost jer EU traži da u roku od pet godina akcize na 1.000
komada cigareta povećamo za čak 62 evra!

Razlog zbog kojeg će cena paklice automatski biti veća za čak 120
dinara jeste uvođenje sistema prosečne ponderisane cene (WAP), kojim
države EU žele da osiguraju veće prihode.

Vest o akcizama na cigarete stigla je iz Bečića, gde je održan sastanak
guvernera centralnih banaka i ministara finansija zemalja jugoistočne
Evrope, a ako nam je za utehu, sve zemlje zapadnog Balkana zbog ulaska u
EU moraće da urade isto što i Srbija.
U “Japan tabako internešenelu” kažu da će ovaj sistem sprečiti
nelegalnu trgovinu cigaretama i tako osigurati stabilne budžetske
prihode.

- Predvidiv, postepen i regionalno izjednačen rast akciza uslov je za
prevenciju nelegalne trgovine cigaretama. To se može osigurati
donošenjem akciznih kalendara, koje bi svaka država regiona trebalo da
razvije u saradnji s duvanskom industrijom - kaže Kristijan Kring,
potpredsednik te duvanske kompanije, i dodaje da je svrha akciznog
kalendara da unapred reguliše povećanje akciza u periodu od tri do pet
godina.

S druge strane, Petar Bogosavljević iz Udruženja za zaštitu potrošača
misli da će visoke cene cigareta i te kako umanjiti platežnu moć
potrošača.

- Sigurno će jedan deo njih prestati da puši, dok će se oni navučeniji
na cigarete odreći drugih proizvoda, pa čak i hrane. Pošto su u pitanju
akcize koje direktno idu u budžet države, naša vlada se sigurno neće
buniti zbog ove odluke - kaže on za Kurir.










Cenovnik

vrsta cigareta trenutna cena cena posle poskupljenja


jeftinije 85 205
prosečne 130 250
skuplje 180 300

(napomena: cene su izražene u dinarima)



Vesti:
Cigarete skuplje za 120 dinara
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 19, 2011 9:21 am

ZVEZDE GRANDA: STEFAN OSVOJIO STAN!








Pred polupraznom Arenom pobedu u finalu ovogodišnjeg takmičenja za „Zvezde Granda“ odneo Stefan Petrušić






[You must be registered and logged in to see this image.]
Oskudacija ili prezasićenje „Zvezdama“?
Finale ovogodišnjeg takmičenja za „Zvezde Granda“ održano je pred samo
8.000 ljudi u Areni. To je poprilično šokantno, s obzirom na to da je
prethodnih godina uvek tražena karta više za ovaj događaj.

Kao pobednik je izašao Stefan Petrušić sa osvojena 213.664 glasa od
mogućih 603.805. Pale su suze, smeh, a bilo je i vidno razočaranih. Kako
i ne bi kada pobedniku idu ključevi od gajbe u Krnjači, koju je
obezbedila firma „Antikilogram“, a od „Granda“ album. Malo li je?

- Emocije su mi uzburkane. Nadao sam se, ali nisam očekivao. Ispunio sam svoj san - rekao je Petrušić za Kurir.

Nastupajući po redu, pevali su Mirjana Mirković, Dragi Domić, Bojana
Šarović, Mišel Gvozdenović, Ivana Pavković, Milan Mitrović, Stefan
Petrušić i Andrija Marković. Andrija je, nažalost, ispao prvi. Teško je
to podneo, komentarišući suznih očiju da su neki favorizovani u
medijima. Za njim je odmah ispala i Bojana Šarović.

Od poznatih, osim onih koji su se pojavili na sceni kao gosti, skoro da
niko nije došao. Dušan Svilar je bio u društvu devojke, Bane Mojićević
je, kao i uvek, bio najraspoloženiji, Darko Lazić i Dinča pružili su
podršku i sa scene, ali i iz bekstejdža.

M. Vojvodić - D. Ivanović












Saša vikao na Mirjanu i Bojanu

Mirjana i Bojana su napravile krupnu grešku u koracima, jer su se
presvukle pre nego što se prvi krug završio. To očigledno nije bilo po
dogovoru, jer je Saša Popović izgubio živce i počeo da viče na njih.
Nažalost, Biljana se džabe presvlačila, jer drugi krug nije ni dočekala -
ispala je odmah na startu.

Mitrović pljoskom ubijao tremu!


Prošle godine je tadašnji pobednik „Zvezda Granda“ Darko Lazić cuganjem
vinjaka ubijao tremu. Na kraju je odneo pobedu. To mora da je palo na
pamet Milanu Mitroviću, koji je celo veče natezao pljosku. Pije čovek za
sreću! Pošto je upalilo kod Darka, mislio je da će možda i kod njega.



Vesti:
zvezde granda, arena, finale Zvezda Granda, pobedio Stefan Petrušić
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 22, 2011 8:02 am

Vesti


[You must be registered and logged in to see this image.]

Počinje izgradnja Kamengrada u Višegradu po delu „Na Drini ćuprija“ našeg Nobelovca Ive Andrića
Kusturica: Andrić je najveći umetnik svih vremena!


Sreda - 22.06.2011


Proslavljeni reditelj Emir Kusturica
najavio je juče da će na Vidovdan, 28. juna ove godine, početi izgradnja
Kamengrada u Višegradu, grada posvećenog nobelovcu Ivi Andriću.

Kusturica
je naglasio da će Kamengrad biti oličenje duha Andrićeve literature i
osmišljen je na osnovu njegovog dela „Na Drini ćuprija“, gde su
različite epohe i periodi ostavljali tragove, koji su srušeni, dodajući
da Andrić mora da dobije najveći spomenik, jer je najveći umetnik
južnoslovenskih naroda svih vremena i nema mu premca.
„Meni je izuzetno drago što pravimo grad koji će vratiti dignitet
Višegradu“, rekao je Kusturica i istakao da će „duh Republike Srpske
biti projektovan kroz način na koji je ovaj grad postavljen“. Kusturica
je poručio da će Kamengrad „pacifikovati sva ratna iskustva“ i
predstavljati spomenik multikulturnom životu. Predsednik Republike
Srpske Milorad Dodik je istakao da će Višegrad „dobiti novi sadržaj koji
će ga postaviti na mesto koje zaslužuje, da bude stecište ljudi koji će
se na pravi način upoznavati s istorijom“.
„Zbog toga nismo oklevali da podržimo ovaj Kusturičin projekat“, rekao
je Dodik i istakao da je sve spremno za početak radova. Dodik je dodao
da se nada da će Kamengrad biti scenografija za film „Na Drini ćuprija“,
koji će Kusturica režirati. „Mislim da nema nikog drugog koji bi to
mogao da uradi“, naglasio je Dodik.

Izgradnja Kamengrada, koji će se prostirati na dva i po hektara i imaće
objekte ukupne površine 17.500 kvadratnih metara, trebala bi da traje
četiri godine. Kusturica je rekao da će ceo projekat koštati između 10 i
12 miliona evra.
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 22, 2011 8:03 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zukorlić zamerio lideru LDP-a „koketiranje“ s Jusufspahićem
Pukla tikva!


Sreda - 22.06.2011

Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji
Muamer Zukorlić se drugi put za kratko vreme obrušio na LDP, iako mu je
ta stranka u prošlosti u više navrata pružala podršku.

Novi
faul kod muftije Čedomir Jovanović je zaradio samo zato što je posetio
vođu rivalske Islamske zajednice Srbije Muhameda Jusufspahića!?
Tako je muftija IZuS-a pobesneo zbog nedavne posete predstavnika LDP-a
Jusufspahiću, gde su potražili rešenje za problem sahranjivanja po
islamskim običajima u Beogradu.
- Poznato je da je porodica Jusufspahić proteklih decenija služila svim
beogradskim režimima, pa i onim totalitarnim, uglavnom na uštrb Islama i
muslimana. Svaku kolaboraciju sa ovom porodicom smatramo negativnim
činom prema Islamskoj zajednici - navodi se u saopštenju Mešihata
Islamske zajednice u Srbiji, na čijem je čelu Zukorlić.

Mada je izgledalo da je muftija svom, sad već bivšem, drugu Jovanoviću,
oprostio prethodni gaf, njegovu skorašnju uvredljivu izjavu na račun
šerijatskog zakona više ne vidi kao slučajnost. Podsetimo, Čedomir
Jovanović je krajem maja tokom skupštinske rasprave o izmenama Zakona o
izboru narodnih poslanika rekao da neće podržati taj propis zbog rešenja
koja diskriminišu žene i koji će od njegove tri ćerke „napraviti taoce
šerijatskog društva“.
Ni Jovanović Zukorliću nije ostao dužan, pa je LDP uzvratio saopštenjem u kome su muftijine prozivke ocenili kao „uvredljive“.
- Za LDP je apsolutno neprihvatljiv i uvredljiv način komunikacije koji
je ovim pokušala da uspostavi Islamska zajednica u Srbiji, reagujući na
pokušaj LDP-a da reši veliki problem koji ima svaki musliman u Beogradu,
a tiče se nemogućnosti sahranjivanja po islamskom običaju - navodi se u
saopštenju LDP-a, uz napomenu da pokušaj da se problem reši „nema
nikakve veze sa odnosom LDP-a prema legitimitetu Islamske zajednice u
Srbiji, o kome smo govorili mnogo puta do sada.“
- Mi našu politiku ne formiramo radi “udvaranja” nekim glasačima.
Čedomir Jovanović je svoj stav o Bošnjacima i muslimanima dosad rekao
nebrojeno puta, kao i čitav LDP, govoreći o ratu u BiH, genocidu u
Srebrenici, formiranju BNV-a, zbog čega smo često bili izloženi
verbalnom linču, po sličnim metodima na koje se sada odlučila i Islamska
zajednica u Srbiji - poručili su eldepeovci.
“Alo!” je juče pokušao da dobije reakciju i u porodici Jusufspahić, ali
se ni Muhamed ni Hamdija nisu javljali na poznate brojeve telefona.

Čedo, džabe si krečio!


Ljubomora zbog Čedine posete Jusufspahiću očigledno je toliko
zaslepila Zukorlića da je zaboravio podršku lidera LDP-a koju mu je
otvoreno pružao kada je bilo najavljeno njegovo krivično gonjenje zbog
prošlogodišnjih incidenata između policije i pristalica Mešihata u Novom
Pazaru. Jovanović je tada, kako se pisalo, za Zukorlića čak posredovao
kod ministra policije Ivice Dačića. Ostaće upamćena i Jovanovićeva
izjava: „Kada je Muftija podržavao vlast, bio im je prihvatljiv“.
B. Majdarević
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jun 25, 2011 7:34 am

U Srbiji 24.000 narkomanskih zavisnika

U Srbiji, prema najstrožim procjenama, ima oko 150.000 zavisnika od droge, uključujući i oko 24.000 heroinskih narkomana - rekao je u petak državni sekretar Ministarstva zdravlja Periša Simonović.

[You must be registered and logged in to see this image.]


On je, na konferenciji za novinare u beogradskom Institutu za javno zdravlje "Batut", rekao da je nekoliko stotina hiljada ljudi u Srbiji u kontaktu sa drogom, ali da se tek više od 1.700 ljudi na terapijama za odvikavanje od droge na 25 lokacija.

Direktorka Instituta Tanja Knežević navela je da je u četiri regionalna centra u Srbiji za liječenje zavisnika od droge /Beograd, Novi Sad, Niš i Kragujevac/ od marta prošle godine do juna ove godine liječeno 1.057 pacijenata.

"Problem je, međutim, dug period konzumiranja droge do početka lečenja. Više od deset godina prođe od prvog eksperimentisanja sa drogom, koje se događa najčešće u 17. godini, do lečenja, u 30. godini života", navela je Knežević.

Direktorka Kancelarije UNICEF za Srbiju Judita Rajhenberg rekla je da u svijetu više od 210 miliona ljudi konzumira drogu, a više od 200.000 godišnje umire od toga.

Prema pisanju "Večernjih novosti", u Srbiji zvanično ima oko 30.000 registrovnih narkomana, ali nezvanične procjene kažu da ih ima i više stotina hiljada.


Bar 16,5 odsto učenika prvih razreda srednjih škola i sedam odsto osnovaca probalo opijate.

U Beogradu, na svakih 1.000 stanovnika živi pet registrovanih narkomana, odnosno skoro 8.000 osoba. Zbog droge je 2009. godine umrlo 37 Beograđana, a narkomanija kao prateće oboljenje godišnje "pokosi" do 50 ljudi.

Dan borbe protiv narkomanije se obilježava u nedelju, 26. juna.

Izvor: Cafe.ba / Srna
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 8:43 am

Spektakularan koncert: Čola zapalio Ušće













Okupio Jugu - Pred sto hiljada fanova iz
cele bivše Jugoslavije Zdravko Čolić dokazao da mu na ovim prostorima
nema ravnog. VIP gosti - Među mnogobrojnim posetiocima koncertu
prisustvovao i celokupni politički, kulturni i estradni vrh zemlje













[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedan
je Zdravko Čolić - zvezda i šmeker bez premca, što je sinoćnim
veličanstvenim koncertom na Ušću još jedanput potvrdio, „zabetoniravši"
svoju poziciju apsolutnog vladara estradnog neba Srbije.Naime,
koncert na kojem je prema nezvaničnim procenama bilo više od 100.000
fanova iz svih krajeva bivše Jugoslavije potukao je sve dosadašnje
rekorde i postao ubedljivo najposećeniji, a publiku su, naravno, većinom
činile dame, od onih koje su još davnih sedamdesetih godina minulog
veka uzdisale za neprevaziđenim šarmerom, do onih koje su ispisnice
njegovih novijih albuma.Prilaz Ušću je od kasnih popodnevnih sati
bio zatvoren, a već od 19 časova reka ljudi počela je da se sliva do
mesta na kome je trebalo da počne veliki koncert. Žene su, rekosmo već,
bile u najvećem broju, iako ni muškaraca nije manjkalo. Zapravo, nije
manjkalo nikog, jer je u publici bilo svih uzrasta od sedam do 77
godina, pa i čitave porodice, pod ruku.Koncert prošao bez incidenata

Na
travnjacima oko Ušća bili su pripadnici policije i Žandarmerije, koji
su brinuli da sve prođe u najboljem redu. Trgovci raznim „mamiparama"
nisu propustili jedinstvenu priliku da i oni osete nešto od Čoline
popularnosti na svom buđelaru.Na sličan način razmišljali su i
prodavci kokica i pljeskavica koji su čak imali svoj štand na prilazu ka
ograđenom prostoru gde se očekivao početak najavljenog koncerta.-
Zdravko Čolić se ne propušta - rekla nam je Kristina Đogo, devojka koja
je na koncert došla u pratnji najboljih drugarica sa fakulteta.[You must be registered and logged in to see this image.]

Sem
fanova iz Beograda i iz cele Srbije, od kojih su mnogi imali
organizovan prevoz, na beogradsko Ušće došli su i iz gotovo svih krajeva
nekadašnje Jugoslavije. Tako je Zdravko Čolić po nebrojeni put ujedinio
bivše sunarodnike. A bilo ih je iz iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i
Hercegovine, Makedonije Crne Gore...Svi smo sinoć bili tu

Gužva
na kapijama bila je sve veća kako se približavao 21 čas. Tek što je
prošao koji minut od zakazanog termina, publika je počela da doziva
svoju zvezdu. Zdravko se pojavio sa mikrofonom i zapevao, dok se ženski
vrisak prolomio Ušćem.- Dobro veče, Beograde! Znam da vas večeras
ima iz svih krajeva bivše Jugoslavije i to mi je posebno drago. Bog nas
je pogledao večeras, neće biti kiše - tim rečima je Čolić pozdravio
prepuno Ušće posle otpevanog hita „Sinoć nisi bila tu". Kako je
objasnio, ta pesma je simbolično prva otpevana, jer je njom i istoimenim
albumom započeo svoju solo karijeru davne 1972. godine. A onda su se
ređali hitovi koju su obeležili njegovu karijeru poput „Produži dalje",
„Jedna zima sa Kristinom", „Malo pojačaj radio", „Zvao sam je Emili",
„Okano"...Da se mislilo o svakom detalju koncerta pokazalo se
kada su na binu izašle plesačice, koje su mogli da primete samo oni u
prvim redovima. Ipak, za sve druge tu su bila dva video-bima.Dok
je izvodio svoje pesme Čolić je dobijao i poklone, pa se tako na bini
našlo cveće, ali i jedan meda. Popularnost ovog pevača nije ni u jednom
trenutku dovedena u pitanje od kada se prvi put pojavio na sceni, a to
je bilo 1968. I danas, sa svojih 60 godina, Čola se ponaša kao da mu
godine ne mogu ništa. Sa istim žarom kao i pre 43 leta igra, peva i
komunicira sa svojim obožavaocima, među kojima više ima žena.[You must be registered and logged in to see this image.]
VIP loža puna poznatih lica

Da
vide i čuju Zdravka Čolića došli su i predsednik Srbije Boris Tadić,
ministar odbrane Dragan Šutanovac, ministar policije Ivica Dačić, Mlađan
Dinkić i advokat Zdenko Tomanović koji su uživali u VIP loži. Čola je
omiljen i među domaćom ženskom džet-set populacijom, pa su tako došle da
uživaju i nekadašnja glumica a sada poslanica SRS-a Lidija Vukičević,
Lepa Brena, novinarka Sandra Perović, supruga Dragana Stojkovića Piksija
Snežana Stojković i Jelena Trivan, pevačica Jovana Nikolić, glumica
Mirka Vasiljević... Čoli nije mogao da odoli ni Bojan Jovanovski,
poznatiji kao Boki 13, kao ni čuvene voditeljke Nataša Miljković,
Zvezdana Jovanović, Katarina Šišmanović i Vesna Dedić. Ni manekenke nisu
bile imune na poznatog pevača, pa smo u odvojenom separeu primetili i
Jelenu Tomašević, Mariju Tarlać i Tamaru Paunović. Jedini od političara
koji je pokazivao nežnosti prema svojoj supruzi dok su se nizali najveći
Čolini hitovi bio je Čedomir Jovanović, koji nije skidao ruke sa nje.

Kompletan tekst možete pročitati u štampanom izdanju Pressa
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 8:44 am

Čiča Dražo ko je tvoje dete...

VOJISLAV MIHAILOVIĆ NIJE DRAŽIN UNUK?

Draža je želeo da sačuva obraz sestri svog druga i upisao njeno dvoje dece kao svoju, otkriva Bratislav Živković






[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Da li istina izlazi na videlo?
Jelica Branković, izabranica Draže Mihailovića, u brak je došla sa
ćerkom Gordanom i sinom Brankom, ocem Vojislava Mihailovića! Na Jelicu,
inače sestru Dražinog klasnog druga i najboljeg prijatelja Bore, đeneral
se sažalio i priznao je ovo njeno dvoje dece kao svoje, tvrdi za Kurir
predsednik Ravnogorskog pokreta Srbije (RPS) Bratislav Živković.

Ova nova saznanja možda bacaju svetlo na činjenicu da Vojislav
Mihailović, navodni unuk Čiča Draže, ne želi da svoj DNK da za analizu
pronađenih ostataka na Adi Ciganliji.

Dve verzije

Živković otkriva i druge manje poznate detalje iz Čičinog života.
- Zvanična verzija je da je Jelica ostala bez brata, a Draža bez
najboljeg druga, Bore Brankovića. On je poginuo u Cerskoj bici, na Crnim
barama. Jelica i Draža su navodno izrodili četvoro dece: sinove Branka
(1921-1995), Ljubivoja (1922-1923) i Vojislava (1924-1945) i ćerku
Gordanu (1927). Jelica je ceo rat provela u logoru na Banjici, a i posle
za vreme komunizma nije imala ništa bolju sudbinu. Umrla 1970. u
Beogradu - priča Živković i dodaje nezvanični deo:

- Draža i Jelica bili su poznanici godinama i izgledalo je da će zauvek
ostati samo prijatelji. Jelica se uoči Prvog svetskog rata udala za
profesora književnosti Radivoja Lazarevića. Živeli su u Prizrenu, gde je
Radivoje iznenada umro od srca 1915. Jelica je bila u petom mesecu
trudnoće kad je, iza srpske vojske u povlačenju, na Kosovo stigao surovi
bugarski okupator. Uspela je da se probije do Kruševca. Sledeće godine
Jelica je u Kruševcu rodila ćerku Gordanu.

Voja ne odgovara


Pored nje, priča se da je u zajednicu s Dražom dovela i sina Branka, a
on je, poštujući svog najboljeg druga i želeći da sačuva obraz njegove
sestre, upisao oboje kao svoju decu.
Brankov sin Vojislav Mihailović, koji živi u Beo­­gradu, nije želeo da komentariše ove navode.










Jugović: Vojislav je sumnjiv

Potpredsednik SPO Aleksandar Jugović smatra da je čudno i neprihvatljivo ponašanje Vojislava Mihailovića.

- Da sam ja kojim slučajem unuk generala Mihailovića, moj životni
angažman bio bi usmeren na otkrivanje istine o mom dedi. Učinio bih sve
što je u mojoj moći da bude rehabilitovan, da dokažem njegovu herojsku
ulogu u srpskoj istoriji, da mu se pronađe grob i da bude sahranjen uz
najviše državne počasti, a Vojislavu Mihailoviću je teško da da uzorak
DNK na analizu. To nije samo porodična obaveza, već i obaveza prema
Srbiji. Zbog toga njegovo ponašanje otvara sumnju i mnoga pitanja -
rekao je za Kurir Jugović.




Vesti:
Draža Mihailović, Vojislav Mihailović nije Dražin unuk
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jun 26, 2011 8:45 am

KANAĐANI TVRDE: BOŠNJACI I CRNOGORCI SU HRVATI?!












[You must be registered and logged in to see this image.]
VANKUVER - Nedavna istraživanja u genetskoj laboratoriji u Vankuveru u
Kanadi potvrdila su poreklo Bošnjaka i Crnogoraca. Genetska biblioteka
sa stotinama hiljada genetskih uzoraka iz celoga sveta (Genebase.com)
objavili su svoja istraživanja iz Vankuvera, gde se laboratorija i
nalazi, u vezi Haplogrupe koja je direktno povezana sa Bošnjacima i
Crnogorcima.

Haplogrupa I, koja se uzdigla pre otprilike 25.000 godina na Balkanskom
poluostrvu za vreme poslednjeg ledenog doba, ekskluzivno je povezana sa
hrvatskom populacijom. Po prvi put u ljudskoj istoriji, u mogućnosti
smo da otkrijemo svoju istoriju sa 100 odsto, preciznošću tako što se
oslanjamo na redosled DNA koda koji postoji u svakom živom biću na našoj
planeti.

Haplogrupe su DNA markeri koji su često geografski orijentisani i
koriste se za praćenje zajedničkih predaka čitave populacije. Ovi
markeri su često još više podeljeni, dodatnim slovom ili brojem koji
simbolizuje još dublju pukotinu među ljudima. Na primer, Hrvati i
Bošnjaci imaju najvišu frekvenciju Haplogrupe 12a2, a to je marker koji
se može pronaći samo unutar granica Hrvatske, Bosne i Hercegovine i malo
više od pola Crne Gore.

Otkad su se pojavila istraživanja može se predložiti da su Bošnjaci i
većina Crnogoraca po svim genetičkim podacima - etnički Hrvati. Mapa
sleva pokazuje genetički marker 12a2 ograničen na Hrvatsku (32 odsto),
Bosnu (40 -50 odsto), na ostrvo Hvar (66 odsto), Korčulu (52 odsto),
Brač (36 odsto) i Krk (9.5 odsto). Odemo li severno (prema Sloveniji)
vidimo da marker nestaje i postaje slabiji. Isti fenomen nastaje i ako
pogledamo prema Ulcinju, lociranom u Crnoj Gori, te ako pogledamo u
Albaniju i Srbiju.

Pre 25.000 godina Halpogrupa I pojavila se iz Haplogrupe IJ,
zajedničkog pretka Haplogrupe I i Haplogrupe J. Haplogrupa I smatra se
ekskluzivnim hrvatskim markerom prema Genebase.com i autoru Dr. Ivanu
Juriću, koji je u svojoj knjizi „Genetičko podrijetlo Hrvata" napisao da
bi se marker 12a2 trebao zvati „Hrvatski marker". Jurić objašnjava da
je Haplogrupa samo Hrvatska, a ne i Bošnjačka, jer dolazi iz današnje
Hrvatske i širila se istočno, prema Bosni, i južno prema Crnoj Gori,
čineći obe zemlje sličnima.

Haplogrupa IJ došla je iz Haplogrupe F, te je mutirala u Haplogrupu I u
današnjoj Hrvatskoj (pretpostavlja se da je nastalo na području oko
grada Splita). Haplogrupa F nastala je u Africi pre otprilike 50.000
godina i širila se severno, prema Bliskom istoku i mutirala i promenila
se u IJ, popraćena nastankom Haplogrupe I u Hrvatskoj, prenosi
Ljubuski-online.info.

Da li Bošnjake treba smatrati Hrvatima? To je političko pitanje, a ne
naučno. Nauka ne zna za barijere koje su postavile političke
institucije. Genetski rečeno, Hrvati i Bošnjaci su neprimetni. Oni,
zajedno sa polovinom populacije Crne Gore (do Ulcinja) su isti ljudi.
Genetički, jedan narod, ali kulturno? To je drugo poglavlje i nije
vezano za nauku.

Prema genetici, neki Bošnjaci imaju više hrvatskih markera nego neki Hrvati iz Hrvatske.

Kako je to moguće? Još jednom, nauka ne vidi kulturu ili nacionalnost.
Ona vidi samo genetski kod, star hiljade godina. Najbolji odgovor je da
su ti individualci koji nose Haplogrupu 12a2 markera, jednostavno
„etnički Hrvati". Na primer kada bi bio jedan samo prozvani Bošnjak, ali
imao velik postotak 12a2 Haplotipa, on bi bio etnički Hrvatski Bošnjak.
Crnogorac, koji bi imao isti rezultat, bi bio etnički Hrvatski
Crnogorac. Želimo istaknuti da je nacionalnost osobe (Bošnjak,
Crnogorac, itd) lična deklaracija i osećaj, ali etnički raspored
određen je genetičkim faktorom na kojeg lična deklaracija ne može
uticati.












Bećković: Neki ljudi su postali od majmuna!

Miodrag Vuković, funkcioner crnogorskog vladajućeg DPS, za Kurir kaže
da se posle ovog istraživanja dovodi u pitanje poreklo ljudskog roda:

- Za Bošnjake ne znam, nisam podrobnije istraživao, ali znam da su
Crnogorci crnogorskog etničkog porekla. Autohton narod. Svi ostali imaju
pravo da nas upozoravaju da grešimo.
Neko kaže da smo Srbi, a sada ta institucija može sa 100.000 dokaza da
tvrdi da smo Hrvati! Mi smo zadovoljni da drugi pokazuju želju da smo mi
deo njih, ili da smo nastali od njih, ili da smo njihov najbolji deo!
Razuman Crnogorac uvek će reći da je Crnogorac.

Akademik Vasilije Krestić samo se nasmejao ovom istraživanju:
- To ne zaslužuje komentar. To su budalaštine! Ali, svako ima pravo da
se bavi svačim polazeći od Dukljaninove hronike o crvenoj Hrvatskoj.
Puke pretpostavke.

I akademik Matija Bećković u svom stilu prokomentarisao je rezultate istraživanja:
- Što kažu, nikad niko nije negirao da su neki ljudi postali od
majmuna. Samo je bilo sporno da li su svi, ali da je bilo slučajeva, to
je sigurno.

Potpredsednik Sandžačke demokratske partije Munir Poturak smejao se grohotom:
- Smešno! Stvarno smešno! Ko sam ja to komentarišem?
Molekularni biolog iz Beograda dr Bojana Panić, koja se inače bavi genetikom, za Kurir je samo kratko prokomentarisala:

- Bilo bi malo neozbiljno da govorim o tome bez uvida u metode istraživanja. Na prvu loptu, sve to izgleda vrlo neozbiljno!


Vesti:
kanada, vankuver, Genebase.com, Bošnjaci i Crnogorci su Hrvati
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 27, 2011 7:49 am

Radnici sanjaju Đilasa za gazdu
Izvor: Dnevnik

Beograd -- San svakog radnika u Srbiji danas je da ima gazdu kao što je Dragan Đilas, gradonačelnik Beograda, ali i uspešan biznismen i zamenik predsednika DS-a.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Naime, on ovih dana poručuje da je prosečna plata u njegovoj firmi veća od 1.000 evra.

Ako su naši statističari izračunali da je prosečna prošlmesečna plata u Srbiji bila jedva 350 evra onda je više nego jasno da Đilasovi zaposleni dobijaju skoro tri puta više od ostalih radnika.

Ako bi se pak odvojio javni od realnog sektora onda bi podaci o prosečnoj plati radnika u Srbiji bili još bedniji jer bi se videlo da oni što proizvode i praktično izdržavaju sve ostale, dobijaju daleko manje od tih 350 evra i da su oni zapravo većinom na nivou primanja od 150 do 200 evra mesečno a samo ponegde im se “zakine” nešto više.

Jeftina radna snaga

Primera radi, prosečna plata u Srbiji iz prošlog meseca manja je od minimalne zarade u Hrvatskoj u kojoj je takođe jedna od prednosti jeftina radna snaga. Tamo svaki ulagač u startu mora da računa da manje od minimalne zarade ne može dati radniku a da li će dati više to zavisi od njegove procene i spremnosti da odreši kesu. Pored toga naše ekonomski vlasti daju subvencije svim stranim investitorima za otvaranje radnih mesta ali iznosi koji se izdvajaju iz budžeta, dakle para svih građana Srbije, za svakog novozaposlenog ne podrazumevaju platu o kojoj priča Đilas već onu najnižu. Kada je već tako onda se kao sasvim logično nameće pitanje zašto bi strani ulagači, pa i domaći, dali više od onog sa čim je država zadovoljna jer rešava pitanje zapošljavanja a ne pitanje zarade.

Đilas, pak, tvrdi da ako i u narednom periodu barem polovina od 1,8 miliona zaposlenih bude primala 150 evra mesečno Srbija će završiti kao Venecuela.

Međutim, on osim “besa” prema biznismenima koji na svakom koraku pokazuju da imaju kuće od 10 miliona ili jahte od nekoliko miliona evra a svoje radnike plaćaju između 150 i 200 evra i isticanjem da je on široke ruke ne nudi rešenje kako bi Srbija izbegla da postane Venecula.

Naprotiv praksa i planovi ekonomskih vlasti i poslodavaca u Srbiji upravo idu u pravcu toga da se niske plate radnika zadrže a sve ostalo poraste.

Naime, prilikom pozivanja stranih investitora da ulažu u Srbiju kao najveći naš adut nudi se upravo jeftina radna snaga što samo po sebi znači da će srpski radnik zbog velike stope nezaposlenosti pristati da radi za male pare jer drugog izbora jednostavno nema.

Za mnoge investotore to jeste jedan od glavnih razloga zašto ulaže u Srbiju jer sa ponudom jeftine radne snage izlaze i druge evropske države koje imaju problem za nezaposlenošću.

Sasvim je druga priča to što se ne zna šta se podrazumeva pod tim jeftina radna snaga jer ona je ista takva i u ostalim državama regiona ali ne znači minimalnu zaradu od 150 evra već je tamo taj najniži prag na mnogo višem nivou od našeg pa kada ulagači dođu oni zateknu situaciju u kojoj najmanja cena rada iznosi nekoliko puta više od naših 150 evra.

S druge strane srpskim poslodavcima je i ova najniža cena rada, koja tek od ovog meseca treba da bude povećana za pet dinara po radnom satu i da iznosi 180 evra mesečno, velika i traže da ona za realni sektor bude manja od one u javnom iako dobro znaju da i sada isplaćuju daleko manje plate od javnog sektora i da bi prosečna plata u Srbiji bila još mizernija da nije visokih i nerealnih plata u javnim službama i javnim preduzećima.

Pored toga isti ti poslodavci koji su nedavno javno zatražili da minimalna cena rada bude zasebno utvrđena za privatni a zasebno za javni sektor u zavisnosti od konkretnih ekonomskih pokazatelja likvidnosti i rasta svakog od ovih sektora, ustvrdili su da je minimalna zarada bila za 2,2 puta više uvećana od ukupnog rasta inflacije u periodu od 2005 do 2010. godine odnosno da je, kako tvrde, podizanje minimalne zarade u Srbiji u proteklih pet godina bilo isključivo populistički potez koji nije imao uporište u razvoju i rastu realne ekonomije.

Drugim rečima, proizilazi iz njihove računice, sa poslednjim povećanjem minimalne cene rada od ovog meseca ukupni realni iznos povećanja minimalne zarade biće 123,12 odsto dok je realni rast privrede svega 23,9 odsto odnosno pet i više puta manji.

Drugačije rečeno, da je minimalna zarada pratila privredni rast ona bi danas bila pet puta manja od 180 evra koliko će tek iznositi. Šta bi tek na to rekao Đilas i da li bi i Venecuela bila dobra budućnost za Srbiju?

Svima je odavno jasno da se od prosečne plate ne može sastaviti početak i kraj meseca i da je njeno povećanje bilo i ostaje imperativ a ne lepa želja i populizam koji uvek ima dobru prođu kod radnika.

Pozivati poslodavce, bez obzira da li se oni bave velikim ili malim biznisom, da budu moralni i da ne koriste siromaštvo kako bi tako bedno platili one koji im stvaraju profit deluje kao otrcana demagogija od koje se bolje ne živi i zarađuje. Jer svako ko se bavi biznisom ima za cilj da bude bogat a to može biti samo ako na svemu pa i radnicima zakida i dobro zarađuje.

S druge strane svako ko radi ima za cilj da od toga što dobije na kraju meseca živi pristojno. Sasvim je druga stvar što se kod nas samo jednima planovi ostvaruju dok drugi ostaju kratkih rukava.

O tome država, a dobrim delom može joj pomoći i sam Đilas, mora da vodi računa i da pronađe način da pomiri planove i potrebe i jednih i drugih. Dok to ona koja kreira i vodi ekonomiju ove države ne uspostavi povremeni bes i upozorenje biznismenima i pozivanje na nemoral neće promeniti surovu stvarnost niti će zaustaviti srpski put ka Venecueli.

Pretpostavljam da mu portiri i kafe kuvarice imaju platu kao neko
sa visokom školskom spremom u državnim institucijama.
Zabrinut podpredsednik DS!! Lepo brinu o radnicima ali bi bilo lepše da preduzmu nšto i spreče "Argentinski tango."
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPon Jun 27, 2011 9:09 am

Godina Ive Andrića










Akcija Pressa: Zašto se Srbija stidi svog nobelovca?













Srbija kao da se stidi svog jedinog
nobelovca, velikog književnika Ive Andrića, umesto da kao druge zemlje
iskoristi njegovo ime kao nacionalni brend













[You must be registered and logged in to see this image.]

Ove
godine u oktobru navršava se 50 godina otkad je Andrić primio Nobelovu
nagradu, a osim nekoliko sporadičnih manifestacija i ličnog poduhvata
Emira Kusturice, koji podiže Andrićgrad, država ovaj jubilej suštinski i
neće obeležiti (ako se nešto ne promeni do kraja godine). Da stvar bude
još gora, niko od nadležnih nije se setio ni da je ove godine 300
godina od rođenja Ruđera Boškovića, naučnika koji je uvršćen među 100
najznamenitijih Srba svih vremena.A kako može RS?

Prema
Kusturičinom mišljenju, sve to je kombinacija nemara i loše koncepcije,
tipične za našu državu, koja se odriče sopstvene kulture i tradicije.-
Država koja ne mari za pedesetogodišnjicu Nobelove nagrade mora da je u
teškoj krizi. Bez Ive Andrića i njegove genijalnosti, duha, teško da
bismo uopšte mogli da govorimo o ovoj državi. A ona to zaboravlja. Kao
da je neko tera da zaboravi ko su i šta su predstavljali ljudi koji su
ponikli odavde. Nažalost, taj proces traje već 10 godina, ta neka
autodenacionalizacija, koja je potpuno suluda. To odricanje od jedne od
najsnažnijih tačaka identifikacije ovog naroda. I stvarno bi neki
psihopatolozi i socijalni stručnjaci morali da ispitaju o čemu se tu
radi. Zaborav u koji se Ivo Andrić stavlja jeste kulminacija nemara i
koncepcije, koja je i skrojena tako da sve što je nacionalno, sve što je
u tradiciji, nestane - oštar je Kusturica, koji je nedavno sa
predsednikom RS Miloradom Dodikom predstavio projekat izgradnje
Andrićgrada.Kusturica kaže za Press da to što Srbija zaboravlja
da obeleži tako značaj događaj, dok se RS, s druge strane, na najvišem
nivou sprema za jubilej, pokazuje da je reč o izboru prioriteta.-
Laž je da nema novca za to. Država ne sme da bude niti je samo
operativni sistem, već nešto što stoji na temeljima nacionalne kulture i
tradicije. I tako je od Finske do Amerike, od Amerike do Japana, do
Rusije. I RS je u oskudici istoj kao i Srbija, pa obeležava
pedesetogodišnjicu. Da li iko može da zamisli na ovoj planeti da se,
recimo, jedna Francuska liši Rablea ili Balzaka? - završava pitanjem
Kusturica.Kompletan tekst možete pročitati u štampanom izdanju Pressa
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 29, 2011 9:35 am

Ljudi


[You must be registered and logged in to see this image.]

Hakeri izazvali sukob između pop dive i „ružičaste“ televizije
„Pink“ zabranio Karleušu!!!


Sreda - 29.06.2011

Dobra saradnja između pop zvezde Jelene
Karleuše i medijske imperije „Pink“ juče je ozbiljno dovedena u pitanje
kada je njena pesma „Nova religija“ skinuta sa sajta „jutjub“ uz
objašnjenje da je to učinjeno na zahtev Televizije „Pink“.

Ovakav
potez zatekao je u šoku čak i samu JK, koja je, iznervirana onim što je
videla, na svom „fejsbuk“ profilu napisala da se na taj način sabotira
njen rad i uspeh koji je pesma postigla.
- „Pink“ televizija je skinula snimak pesme „Nova religija“, to jest „
Plava Šeherezada“ sa „jutjuba“, koji je za manje od 24 sata imao preko
100.000 pregleda. Njihovo delo govori više od 1.000 reči. Nisam
razočarana, jer je i ovo način da svi vide kako se „udara“ na mene ...
sa svih strana - napisala je Jelena i izazvala bes i ljutnju njenih
fanova koji su ostavili veliki broj negativnih komentara.
U želji da saznamo kako je došlo do toga da „Pink“ zabrani samo Jelenin
klip sa finala „Velikog brata“, dok su Severinin i nastup Nataše
Bekvalac i dalje na internetu, pozvali smo Tanju Vojtehovski, koja nam
je saopštila da je sve to maslo hakera. Naime, kako nam je objašnjeno,
neko je zloupotrebio „Pinkovo“ ime kako bi se sabotirala Jelena
Karleuša, ali je na taj način pričinjena šteta i samoj firmi.

- „Pink“ nije skinuo klip Jelene Karleuše sa „jutjuba“. Čim smo saznali
šta se desilo, angažovali smo stručnjake iz naše firme da istraže slučaj
i oni su uspeli da saznaju da neko koristi korisničko ime slično imenu
naše kompanije. Naše ime je „Pink internešnel kompani“, a snimak je
skinuo neko pod nazivom „RTV Pink Internešnel“! Naši stručnjaci će
vratiti klip Jelene Karleuše na „jutjub“ i istražiti ko koristi ovo ime i
stoji iza celog incidenta - rekla je za „Alo!“ Tatjana Vojtehovski,
potpredsednik kompanije.
Nakon ove izjave pozvali smo Jelenu, koja nam je rekla da je u međuvremenu i sama saznala o čemu je reč.
- Obaveštena sam da RTV „Pink“ ne stoji iza sramnog skidanja moje pesme
sa „jutjuba“. Uostalom, zašto bi moja matična kuća zabijala nož u leđa
svom najtiražnijem izvođaču. Očigledno je da je ogroman uspeh pesme
nekom jako zasmetao, ali nažalost, pesma je već vraćena na internet i
verujem da će sada premašiti rekord „Insomnije“ - rekla je Jelena i
osvrnula se na komentare o pesmi.
- Još jednom ću napomenuti da pesma propoveda ljubav i ujedinjenje svih
vera. U prenesenom značenju, reč je o ženi koja se krsti, ali će voditi
ljubav sa muškarcem koji se ne krsti, znači o ljubavi između dve osobe
različite vere. To je objašnjenje reči „Alahu amin“ - izjavila je JK.
Da li će njena poruka biti prihvaćena, ostaje da se vidi, ali ono što je
sigurno je da će, kako stvari stoje, ljubav između nje i „Pinka“
trajati još dugo.
Atf „Nova religija“ nadmašila „Insomniju“!
Kako je „Alo!“ saznao, u trenutku kada je pesma „Nova religija“ skinuta
sa interneta, broj onih koji su je videli i čuli već je nadmašio rekord
koji je do tada držala druge Karleušina pesma „Insomnija“. Naime, dok je
„Insomnija“ u prva 24 sata imala 60.000 pregleda, novi hit je imao
skoro 130.000, a na zvaničnom internet sajtu pop zvezde [You must be registered and logged in to see this link.]
preko milion i 300.000 ljudi pokušalo je da uđe i besplatno „skine“
pesmu.

JK dobila pravo na obradu pesme!


Nakon što je pesma „Plava Šeherezada“ uklonjena sa interneta, mogli
su se čuti i komentari da je to urađeno jer je u pitanju obrada za koju
JK nije dobila pravo. Međutim, pop zvezda demantuje ove tvrdnje.
- Za pesmu smo dobili odobravanje autora, tako da u tome nema ničega spornog - rekla je Karleuša.
A. Veljković
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 29, 2011 9:37 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nezabeležen skandal u glavnom gradu Vojvodine
Oplakivali pogrešnog pokojnika!


Sreda - 29.06.2011

Ana Maksimović iz Novog Sada umalo se nije
šlogirala kada je već skrhana bolom zbog gubitka supruga na sahrani
prišla sanduku da se od njega oprosti i ugledala nepoznatog čoveka!

Ovaj
nezabeležen skandal dogodio se krajem prošle nedelje u Novom Sadu zbog
krajnjeg ljudskog nemara u Kliničkom centru, gde su pokojnici pomešani,
pa je istovremeno sa Maksimovićima i porodica Stanislava Makivića iz
Čeneja umalo sahranila pogrešnog čoveka!
- Poželela sam da se oprostim od supruga, koji je već dugo bolovao. U
kapeli sam prišla sanduku i, umesto svog muža, u njemu ugledala
nepoznatog čoveka! Mislila sam da će me udariti infarkt! - priča Ana
Maksimović, supruga pokojnog Dušana.
Kako kaže, posle šoka usledio je još veći haos, jer su se jedno za
drugim otvarala pitanja! U jednom momentu, Ana se zapitala i da li joj
je muž uopšte preminuo!

- Ređala su se pitanja... Pa koga mi to sahranjujemo? Gde je moj muž?
Da li je uopšte mrtav ili i dalje živi u bolnici, dok ga mi oplakujemo
na groblju - kroz suze priča udovica još u šoku zbog, kako kaže,
nepravde i tragedije koja ju je zadesila.
Porodica je potom odmah alarmirala policiju i bolnicu kako bi pronašli
telo Duška Maksimovića, čiju sahranu je u tom trenutku spremala porodica
pokojnog Stanislava Makivića sa Klise, i to na Čeneju!
- Tamo je sahrana već bila u toku! U poslednjem momentu smo je
obustavili i sprečili da moj Dušan bude sahranjen tamo. Porodica
preminulog čoveka, koji je ležao u kapeli umesto mog muža, nije ni
otvarala kovčeg kako bi proverila koga sahranjuju. Nisu hteli zbog
dece... Naravno, i oni su bili šokirani, a bol i tuga samo su još
postali veći zbog ove ogromne greške i propusta osoblja iz bolnice.
Užasno je što pokojnici ne mogu u miru da počivaju i što porodice ne
mogu u miru da žale za njima - kaže Ana Maksimović.

KC: Suspendovana dva tehničara


U Kliničkom centru Vojvodine kažu kako su oba pacijenta, koji su
ležali u Urgentnom centru, preminula u razmaku od svega nekoliko sati i
da su dva medicinska tehničara odgovorna za propust suspendovana i
protiv njih se vodi disciplinski postupak.
- Preminuli pacijenti prenose se u Institut za sudsku medicinu u kom se
radi obdukcija. Tu bi trebalo da dođe neko od porodice da identifikuje
telo, što u ovom slučaju nije učinjeno. Identifikacija dosad nije bila
obavezna, ali smo sad doneli odluku po kojoj će telo pokojnika morati da
se identifikuje pre nego što ga preuzme pogrebno preduzeće. Ovo je prvi
put u istoriji Kliničkog centra Vojvodine da se nešto ovako dogodilo, a
nadam se i poslednji - rekla je portparolka KCV-a Jelena Jurišin.
A. LALIĆ - I . BRCAN
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySre Jun 29, 2011 9:38 am

MAJKA BACILA DECU SA TERASE, PA I ONA SKOČILA












[You must be registered and logged in to see this image.]
NIŠ - U Nišu je noćas jedno dete poginulo, a drugo teško povređeno kada
ih je majka bacila sa terase, a zatim i sama skočila i poginula,
saopštila je jutros niška policija.
Tragedija u kojoj je majka A. S. (35) gurnula decu sa terase četvrtog
sprata na Trgu kralja Aleksandra dogila se pola sata posle ponoći.
Dvogodišnji K. S. je poginuo, a petogodišnja A. S. je zadobila teške
telesne povrede opasne po život i smeštena je u Kliničkom centru u Nišu,
naveli su u policiji.
Uviđaj na licu mesta obavili su istražni organi, tužilac i policija.












Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jul 01, 2011 10:20 am

UBIJEN CRNOGORSKI KOŠARKAŠ LJUBOMIR JOVANOVIĆ


CETINJE - Košarkaš Ljubomir Jovanović (24) ubijen je sinoć, najverovatnije, u pokušaju razbojništva u cetinjskom kazinu "Lutrija", koji se nalazi na Balšića Pazaru.

Ubistvo se dogodilo oko 22.30 časova, kada je maskirani pljačkaš sa fantomkom na glavi i pištoljem u ruci upao u kazino u kojem je bilo nekoliko gostiju i osoblje.

Jovanović je rođen 27. juna 1987. u Podgorici. Kao dete igrao je u "Budućnosti", potom u "Lovćenu" i niz drugih timova u okruženju.

Poslednju sezonu proveo je u grčkom KAOD-u i izborio plasman u prvu ligu.

Bio je na pripremama B reprezentacije, koja se sprema za odlazak na turnir u Kinu.



Vesti: ubistvo, košark, Ljubomir Jovanović
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jul 01, 2011 10:22 am

OPTUŽEN MANEKEN

UHAPŠEN SIN AMBASADORA CRNE GORE ZBOG SILOVANJA!








Damjan Perović (28), sin ambasadora Crne Gore u Švajcarskoj, pritvoren zbog sumnje da je napastvovao devojku






[You must be registered and logged in to see this image.]
BEOGRAD - Sin ambasadora Crne Gore u Švajcarskoj osumnjičen za silovanje.
Maneken Damjan Perović (28), sin ambasadora Crne Gore u Švajcarskoj
Ljubiše Perovića, uhapšen je u Beogradu zbog sumnje da je silovao
34-godišnju devojku. Damjanov advokat tvrdi da je reč o lažnoj prijavi.
Nasilnik i žrtva su se, kako saznajemo, odranije poznavali. Maneken je
navodno devojku silovao u njenom stanu u Zemunu, gde je došao da zajedno
pogledaju film.

- Ona je na saslušanju rekla da joj se Damjan neko vreme nabacivao i da
je bio fin prema njoj. Dok su sedeli kod nje u stanu, više puta je
pokušao da je poljubi. Međutim, ona ga je odbijala i rekla mu da izađe
iz stana - priča naš izvor iz istrage.

Damjan, prema njenim rečima, nije slušao šta mu govori. Zgrabio ju je i bacio na pod.
- Ona tvrdi da ju je nekoliko puta udario pesnicom u glavu. Potom joj
je, navodno, skinuo odeću i šest sati se seksualno iživljavao nad njom.
Rekla je da je pokušavala da se odbrani od manijaka, ali da nije uspela -
priča naš sagovornik.

S druge strane, prijatelji manekena kažu da su navodna žrtva i Damjan
već neko vreme bili u ljubavnoj vezi i da je ona često od njega tražila i
uzimala novac.
- Pre nekoliko dana bili su zajedno na svadbi kod prijatelja. Njena
priča je izmišljena, a koji su bili njeni motivi za takvu besmislenu
laž, utvrdiće policija - priča Damjanov prijatelj.

Ove navode potvrđuje i Perovićev advokat Vladimir Petrović, koji je rekao da je siguran u to da je reč o lažnoj prijavi.
- Oštećena je podnela krivičnu prijavu najverovatnije kako bi ucenjivanjem došla do novca - rekao je Petrović.

Reporteri Kurira pokušali su juče da stupe u kontakt s Ljubišom
Perovićem, Damjanovim ocem. Međutim, službenica Ambasade Crne Gore u
Švajcarskoj novinarima je prvi put rekla da je ambasador na sastanku, a
drugi put da je izašao i da ne zna da li će se vraćati do kraja radnog
vremena.











* Poziva se na imunitet

Damjan Perović, kako Kurir nezvanično saznaje, odbio je juče da iznosi
odbranu pred istražnim sudijom Višeg suda u Beogradu jer se pozvao na
diplomatski imunitet. Ipak, protiv njega je doneto rešenje o sprovođenju
istrage i određen mu je pritvor do mesec dana.
- Perović ima diplomatski pasoš jer mu je otac ambasador. Zasad čekamo
dokaze o diplomatskom imunitetu jer ne želimo da pravimo cirkus od celog
slučaja. On nema nameru da se krije iza imuniteta, časnije je možda
dokazivati nevinost pred sudom, ali put do istine nekada je predugačak -
kaže za Kurir njegov branilac, advokat Vladimir Petrović.


* Otac ga smestio u bolnicu

Mladi maneken je dospeo u žižu javnosti 2005. godine, kad je pet dana
proveo u psihijatrijskoj bolnici „Dr Laza Lazarević“, u koju ga je,
navodno, prisilno smestio otac Ljubiša. Glavni razlog za to navodno je
bio taj što se njegovom ocu, a tadašnjem pomoćniku Vuka Draškovića, šefa
diplomatije, nije svidelo to što je Damjanova devojka Srpkinja. Otac i
sin potukli su se jer je Ljubiša hteo da izbaci devojku iz svog doma.


* Snimao spot za pesmu „Kaligula“ s Bokijem 13

Početkom januara ove godine, neposredno pred početak rijalitija „Dvor“,
maneken Perović se zajedno s kolegom Jovanom Stojanovićem pojavio u
spotu makedonskog šoumena Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13.
Sin ambasadora našao se u spotu za pesmu „Kaligula“. Perović je bio
jedan od kandidata za ulazak u „Dvor“, ali u rijaliti ipak nije ušao.



Vesti:
crna gora, SILOVANJE, zlostavljanje, Damjan Perović, ljubiša perović, ambasador crne gore
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyPet Jul 08, 2011 9:49 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zakazan „obračun“ estradnih zvezda u palati pravde
Ceca i Jeca na sudu!





Ako smo do sada mislili da Svetlanu - Cecu
Ražnatović i Jelenu Karleušu-Tošić zajedno možemo videti samo u
fotomontaži, prevarili smo se jer ćemo takav prizor imati prilike da
posmatramo za samo četiri meseca!

Naime,
nakon što je u novembru prošle godine JK na svoj „fejsbuk“ profil
okačila otvoreno pismo Svetlani Ražnatović, u kome nije štedela optužbe
na račun svoje „rivalke“, Ceca je odlučila da priča epilog dobije na
sudu. Iako folk zvezda trenutno služi kaznu kućnog pritvora, isti će
verovatno napustiti 30. novembra, kako bi u Višem sudu prisustvovala
ročištu povodom tužbe koju je uputila na adresu koleginice.
Kako „Alo!“ saznaje, prvooptužena Jelena Karleuša-Tošić imaće „zadatak“
da obrazloži i argumentuje sve tvrdnje koje je tada iznela.
Glavna rasprava je održana pre dva dana u sudu, ali su se tada pojavili
samo advokati tužioca i tužene i tada je Cecin advokat potvrdio da ona
ostaje pri svemu što je navela u tužbi. Sudiji je predloženo da se
sasluša Jelena Karleuša-Tošić i svi ostali tuženi i svedoci, koji su
preneli otvoreno pismo popularne pevačice - priča za „Alo!“ dobro
obavešten izvor iz suda i dodaje da svi navedeni akteri moraju biti u
sudnici 30. novembra, inače će snositi posledice.

Podsećanja radi, poznato je da je prava retkost zateći ove dve pevačice
na istom mestu u isto vreme. Pre sedam meseci, obe su se našle na
velikoj proslavi magazina „Svet“ u beogradskom klubu „Teatro“ i kao što
je bilo očekivano, ignorisale su jedna drugu.
No, kako stvari stoje, neće moći večno!

Ceca i JK bez komentara!


Kako bismo došli do komentara poznatih pevačica, pozvali smo njihove
PR službe. Međutim, izjavu Jelene Karleuše-Tošić nismo dobili do
zaključenja ovog broja, a Cecini saradnicu su nas uputili na njenog
advokata u ovom slučaju Mišu Petrovskog, koji nam nije odgovorio na
poziv.

„Ceco, zbog tebe sam trpela Arkana!“


U otvorenom pismu koje je Jelena Karleuša uputila Svetlani Ražnatović, pop diva je poručila Ceci da je glupa kao ku*ac.
- Da upoznam malo naciju sa nekim detaljima o našem nazovi odnosu: prvo
sam zbog tebe trpela Arkana (mada, ko ga od svih nas nije trpeo). Zbog
Arkana, novinari se nisu usuđivali da napišu nešto lepo o meni. Znao se
šablon - za Jecu loše, za Cecu - dizanje u nebesa. Iako, realno, ti to
ne zaslužuješ, al‘ ajde, snalažljiva si. Život je borba, a parola je -
snađi se. Ali, zar ti nije bilo trulo dok je Arkan šamarao Minimaksa
zato što me je branio od vas dvoje? Hmm? Mislim, stajala sam tu... Nisi
pokušala da sprečiš... Ali da... Opet stari odgovor - to je uradio
Arkan, ne Ceca - napisala je između ostalog Karleuša.
A. Veljković
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jul 12, 2011 10:01 am

Fatalni muškarac

OLJA I JELENA ZARATILE ZBOG VELJE








Bećkovićka u „Utisku nedelje“ nazvala Bačićkinu
emisiju „Dobro veče, prostakluče“, jer je Ilić govorio da bi uter’o
svakoj za dobrobit Srbije







[You must be registered and logged in to see this image.]
Novi rat voditeljki.
Olja Bećković je preksinoć u „Utisku nedelje“ kao predlog za glasanje
pustila snimak gostovanja Velje Ilića u emisiji „Dobro veče, Srbijo“
Jelene Bačić-Alimpić. I tu ne bi bilo ništa čudno da nije onako oštro
kako ona ume prokomentarisala da bi taj tok-šou mogao i drugačije da se
zove. A sama ga je prekrstila u „Dobro veče, prostakluče“, jasno
aludirajući na razgovor svoje koleginice sa političarom iz Čačka, u
kojem je on izjavio kako bi, za dobrobit Srbije, nagnao neku od
evropskih političarki, a potom su zajedno tražili sinonime za
upotrebljeni glagol, koji znači uterati.

Kad smo pozvali Olju i pitali je zašto je isprozivala koleginicu i
pogrdno nazvala njenu emisiju koja se emituje na Pinku, odgovorila je da
nije tako kao što zvuči:
- Taman posla! Iz svega može sve da se izvuče, a ja kažem: „Taman posla!“.

S druge strane, Jelena poručuje Bećkovićki da može mnogo da nauči od nje kad je u pitanju odabir gostiju.
- Rejting sve govori! Moju emisiju gleda dva miliona ljudi, a gosti
govore najbolje što umeju. Mogu samo da kažem to da u večerašnjoj
emisiji sledi novi šok, pa će sigurno i to završiti kao utisak. Ugostiću
Milutina Mrkonjića i Vesnu Radusinović. Imaće i Olja uspešnu sezonu ako
se bude oslanjala na emisiju „Dobro veče, Srbijo“ - poručila je Jelena.

(M. K. V.)












Vesti:
Olja i Jelena zaratile zbog Velje
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyUto Jul 12, 2011 10:01 am

ZUKORLIĆ DOŠAO U SREBRENICU U „BEMBARI“








Muftija IZuS s pratnjom stigao u BMW-ima u Potočare, na obeležavanje zločina u Srebrenici, posle svih zvanica






[You must be registered and logged in to see this image.]
SREBRENICA - Muftija u belom BMW stigao na komemoraciju!
U Memorijalnom centru Potočari, između Bratunca i Srebrenice, juče je
obeležena 16. godišnjica srebreničke tragedije, a ukopani su posmrtni
ostaci još 613 Srebreničana koji su u međuvremenu identifikovani.

Dok je ceremonija uveliko trajala, u momentu kad se skupu obraćao
hrvatski predsednik Ivo Josipović, u Potočarima se sa 40 minuta
zakašnjenja pojavio i glavni muftija IZuS Muamer Zukorlić. Okružen
brojnim obezbeđenjem i saradnicima, probio se do mesta na kome su reis
Islamske zajednice BiH Mustafa Cerić i ostale efendije čekali da se
završi obraćanje zvanica, da bi počeli verski deo ceremonije.

Koji minut pre toga Zukorlić je do ulaza u Memorijalni centar stigao u
koloni u kojoj su bila dva bela luksuzna BMW beogradskih tablica (iako
je poznato da ga vozi takođe BMW s njegovom titulom na registraciji - NP
MUFTY). Zukorlić je Potočare napustio u koloni u kojoj je bio i zamenik
turskog premijera i koju je kroz Bratunac pratila policija s rotacionim
svetlima.

Inače, u Potočarima juče je oko 40.000 ljudi koji su prisustvovali
komemoraciji, a koji su došli iz svih krajeva Bosne, ali i Srbije i Crne
Gore, dočekao veliki transparent s porukom da „genocidna tvorevina
(misli se na Republiku Srpsku) neće nadživeti Mladića“.


(Z. Š. )












Vesti:
srebrenica, Zukorlić došao u „bembari“
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jul 14, 2011 10:26 am

Grčki taksisti nožem ubili Britanca na Zakintosu


Atina - Za devetnaestogodišnjaka Roberta Džejmsa Sevidža iz Bejzingstoka, u južnoj centralnoj Engleskoj, letovanje na grčkom ostrvu Zakintos završilo se tragično, dok su četvorica njegovih drugova sa teškim povredama završili u bolnici. Džejms je u sredu u ranim jutarnjim časovima u centru Laganasa, u prepirci sa iznerviranim lokalnim taksistima, izboden nožem u predelu srca.

Nesrećni mladić na licu mesta je ostao mrtav dok su još četvorica Britanaca smešteni u lokalnu bolnicu. Lekari kažu da nisu u životnoj opasnosti.

Sve se, prema saopštenju policije, odigralo rano ujutru ispred restorana brze hrane u centru Laganasa gde se posle noćnog provoda okuplja većina mladih turista. Njih petorica su, stojeći u restoranu, laserom igračkom izazivali dvojicu mladih taksista koji su bili na drugoj strani ulice. Posle nekoliko upozorenja da ih laserski zraci zaslepljuju, jedan od taksista, takođe mladić od 21 godine, otišao je do kola i uzeo nož, a zatim nasrnuo na mladiće.

U tuči kojoj se priključio i drugi taksista, dvadesetpetogodišnjak, Džejms je zadobio udarac nožem u srce od kojeg je na mestu preminuo, dok su ostali završili sa povredama različite težine. Posle ubistva, taksista je pobegao sa mesta zločina, a nož bacio u more. Obojicu taksista policija je uhapsila posle nekoliko sati, a gnjurci tragaju za oružjem kojim je izvršeno ubistvo.

Podsetimo da su sukobi mladih turista iz Britanije sa lokalnim stanovništvom na grčkim ostrvima česta pojava i da su meštani ogorčeni na turističke agencije koje u vrlo jeftinim aranžmanima dovode mlade koji se opijaju a zatim, pod dejstvom alkohola, bukvalno orgijaju. Posledica jednog takvog sukoba bila je, pre nekoliko godina, i pogibija mladića iz Australije u tuči na Kritu.

Meštani i lokalna policija nisu u stanju da se izbore sa stotinama mladih turista koji, neretko, demoliraju kafiće i prodavnice, goli šetaju ulicama i izazivaju stanovnike koji se žale da se već u ranim večernjim časovima zatvaraju u svoje domove.

Posebno u jeku sezone u Atini, policija teško izlazi na kraj i sa drugom vrstom problema koji je ovdašnja štampa nazvala „humanitarnom katastrofom”. Reč je trgovini narkoticima i stotinama prostitutki koje „ordiniraju” u istorijskom delu grada, oko Omonije. To su mlade devojke iz tzv. trećeg sveta, uglavnom afričkih zemalja,koje su prenosioci side i ozbiljnih infektivnih bolesti.

Prema izjavi zamenika ministra zdravlja Mihalisa Timosidisa, situacija je alarmantna, a lekarske patrole koje su sastavni deo tzv. „uličnog programa“ pokušavaju da koliko-toliko reše problem, steknu njihovo poverenje i privole ih na lečenje. Tokom rada na terenu ustanovljeno je da su mnoge vrlo mlade devojke već obolele od side ili su nosioci virusa, da su tuberkuloza i agresivne forme hepatitisa C i B u porastu. Timosidis poručuje da će lekari u saradnji sa policijom nastaviti borbu za rešavanje ovog problema koji, kako je rekao, „na Omoniji, kad počne da pada mrak, postaje - najveći”.

U isto vreme, policiju u tom delu grada već godinama muče grupe anarhista koji napadaju policijske stanice, bacaju na policajce kamenice i zapaljive bombe. Poslednji incident u kome je povređeno nekoliko policajaca u patroli odigrao se kasno noćas. Njih je napala grupa od 30 maskiranih osoba koja ih je zasula kamenjem, udarala drvenim motkama. Dva policajca su ozbiljno povređena, a situaciju je smirila specijalna jedinica koja se razračunala sa napadačima.

Međutim, u Grčkoj nikako da se dogovore oko kompetencija. Grčki novinari odlučili su da tuže ministra unutrašnjih poslova zbog napada policije na reportere koji su izveštavali tokom poslednjih nereda i demonstracija protiv vladinih mera štednje. Tom prilikom je ispred zgrade parlamenta povređeno oko sto osoba, uključujući i nekoliko novinara, pa sada njihov sindikat traži da se istrazi podvrgnu ministar policije, ali i sami policajci.

Izvor : Politika
____________________________________


Vozač taksija na ostrvu Zakintos u Jonskom moru ubodima nožem usmrtio je turistu (19) iz Velike Britanije nakon što je grupa mladića razbesnela dvojicu ljudi usmeravajući lasere prema njihovom licu.Mladi Britanac i njegovi prijatelji odmah su prebačeni u bolnicu.

"Taksista je nožem napao i naneo povrede petorici mladića. Jedan od njih je podlegao povredama, ostala četvorica su u bolnici ali njihove povrede nisu ozbiljne prirode", rekao je policijski zvaničnik koji nije želio da bude imenovan.

Drugi zvaničnik rekao je da je mladić, koji je preminuo, bio uboden u srce.

Očevici su izjavili da su da je tuča izbila nakon što su turisti usmeravali laser na dvojicu Grka, koji su jeli u restoranu u odmaralištu Laganas.

Policijski zvaničnik je dodao da je jedan od taksista priznao da je napao mladiće i pokazao je mesto gdje je ostavio nož.

Prema njegovim rečima, taksisti su uhapšeni i trebalo bi da se tokom dana pojave pred tužiocem.

Nisu saopšteni drugi detalji.

(Srna)

Centar Laganasa
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jul 14, 2011 10:33 am

Ljudi moji, ovo je bilo samo pitanje vremena kad ce se nesto ovako desiti, ne opravdavam taksistu, ubistvo nije resenje i treba da odgovara sto je jednom mladoj osobi oduzeo zivot.. ali ti mladi englezi svasta rade, takvo bahato ponasanje nigde niste videli, verujte. Laganas je za njih Meka, po pitanju zabave i ludosti.. i stalno su u nekom svom tripu bilo da je dan ili noc - svejedno!

U principu su to momci od 15-20 godina, kojima su roditelji uplatili letovanje all exclusive i dobili dzeparca oko 1000 funti - na sta da trosi, na alkohol i ko zna sta jos.. non stop su pijani.. Sve ovo sam cula sa vise strana, od vodica do grka koji drze restorane brze hrane u Laganasu! Momci su izuzetno bahati, ali im mestani tolerisu sve jer imaju zaradu od njih..

A sad zamislite kako to izgleda kada oni/ englezi govore da je Laganas za njih Las Vegas u svakom pogledu!

Katasrofa je bila neminovna, na zalost!!!
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2011 9:42 am

Nova kriza bi nas slomila ko cunami
Izvor: Press

Beograd -- Nastavak ili novi udar svetske ekonomske krize koji je već pogodio Ameriku, a trese i Evropu, mogao bi potpuno da uništi srpsku ekonomiju, kažu ekonomisti.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Srbija ne može da podnese još jedan talas finansijskog sunovrata jer domaća ekonomija već stoji na staklenim nogama, pa bi spoljni faktor bio poput cunamija. Ekonomisti se slažu u jednom, da bi država pre svega morala da sprovede mere štednje ne bi li barem ublažila nadolazeću krizu.

Boško Mijatović kaže da se Srbiji loše piše i da nas očekuje tragičan scenario, ako država hitno ne sprovede nove mere štednje.

"Mi ćemo novi talas krize podneti teško, zapravo nikako! Mi smo već u agoniji. Novi talas krize Srbiju će pokositi kao cunami i mi taj udar nećemo moći da izdržimo jer će nas potpuno uništiti. Ne može se ni prognozirati kakav nas scenario očekuje jer Srbija uopšte nema koncepciju. Sigurno je samo da će nam biti teško i da nas očekuje tragedija", kaže on.

Finansijski problemi i dugovanja koje imaju Grčka i Italija dovešće do njihove propasti što će se i te kako odraziti na Srbiju.

Mi dobro poslujemo sa ovim zemljama pa Srbija neće ostati imuna na njihove ekonomske probleme koji će uticati i na našu ekonomiju.

Njihova kriza otežaće nam izvoz u njihove zemlje, a sa druge strane, zbog grčkih i italijanskih banaka koje posluju u Srbiji, tamošnje banke koje su ih osnovale povući će deo novca jer će im biti neophodan - to je crni scenario ukoliko se ne nađe povoljno rešenje.

Mijatović upozorava na previsoke plate u javnom sektoru koje prve treba srezati da bi se smanjili troškovi.

"Sve treba svesti na minimum. Ove plate od 200.000-300.000 koje imaju neki prelaze svaku granicu, dok običan čovek ima platu od 20.000-30.000 dinara. Plate onih koji su na funkcijama ne bi smele da budu veće od 100.000 dinara",upozorava Mijatović.

Milan Kovačević objašnjava da se prvi talas krize različito odrazio na zemlje, i dok je neke vrlo malo dotakao, Srbija je prošla sa ozbiljnim posledicama.

On smatra da je priča o novoj svetskoj krizi odvraćanje pažnje od već postojećih ekonomskih problema koje Srbija ima i koje bi pre svega trebalo da rešava jer predstavljaju daleko veću pretnju od drugog ekonomskog talasa krize.

"Svet se inače kretao po nekoj amplitudi, s vremena na vreme je bilo prosperitetno, pa su se dešavali padovi. Mene mnogo više brine naša moguća kriza jer mi u poslednje vreme imamo toliko veliku inflaciju da je svega nekoliko zemalja iznad nas. U vrhu smo po nezaposlenosti, zadužujemo se naglo, imamo preveliku zaduženost države i nerazumno trošimo novac. To su naši kumulativni problemi koji se u poslednje vreme uvećavaju, a država pravi nove izdatke. Veći su rizici da sama Srbija doživi goru krizu od postojeće, nego što je to rizik čitavog sveta ", kaže Kovačević.[You must be registered and logged in to see this image.]

Strašno i depresivno! Ponovo beznadje, puko preživljavanje a i to je pitanje za mnoge; produbljivanje krize morala i svega što se kao polip vezuje za nemaštinu od umiranja, bolesti, kriminala, agresije...nacije koja izumire.
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja


Godina : 61
Datum upisa : 02.08.2010

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyNed Jul 17, 2011 1:26 pm

SVETSKI MIROVNJAK--SIN NACISTE????? affraid


BEOGRAD - Finski političar Marti Ahtisari,
jedan od glavnih protagonista razrezivanja kosovskog čvora, rođen je u
Rusiji, a otac mu je bio pripadnik SS divizije “Viking”, koja se u
Drugom svetskom ratu borila na strani nacista, preneo je u najnovijem
broju “Nedeljni Telegraf”.
“Otac Martija Ahtisarija, Oiva Ahtisari, za vreme Drugog svetskog
rata služio je u SS motorizovanoj diviziji, koja je bila sastavljena od
dobrovoljaca iz skandinavskih zemalja i nemačkih veterana”, tvrdi
beogradski nedeljnik u tekstu “Svetski mirovnjak sin naciste”.
Bataljon Nord-Ost, u kome je kao mehaničar služio Ahtisarijev otac, bio
je sastavljen od 1.200 finskih dobrovoljaca, a formiran je 1941.godine
kao deo Waffen SS divizije.
Ta formacija poslata je na Istočni front u sastavu SS “Viking” divizije u
januaru naredne godine, i učestvovala je u bitkama duž reke Mius, a
kasnije i u regionu Kavkaza.
Bataljon je dobio pohvale mnogih Waffen SS komandanata, pa je čak i
Hajnrih Himler rekao:”Tamo gde stoji finski vojnik, neprijatelj neće
proći”, piše “Nedeljni Telegraf”.
Taj nedeljnik navodi i da je divizija “Viking” učestvovala u borbama u
odbrani ukrajinskog grada Harkova, gde je, za samo par dana, uništila
oko 100 sovjetskih tenkova.
Divizija “Viking” nije zvanično optužena za ratne zločine, ali
predstvalja deo Waffen SS koja je, prema suđenju u Nirnbergu, kriminalna
organizacija.
Smatra se i da su pripadnici te formacije učestvovali u ubistvu
ukrajinskih Jevreja u Lvovu, 9. jula 1941.godine, iako to nikada nije
dokazano.
“Nedeljni Telegraf” navodi i da je u vreme bombardovanja Srbije 1999.
godine Finska odlučila da podigne spomen- ploču finskim nacistima iz
bataljona Nord-Ost, koji su poginuli u Ukrajini u zloglasnim “Viking” SS
trupama, što je naišlo na oštro reagovanje jevrejske zajednice širom
sveta.
“Ahtisarijeva komemoracija finskim nacistima uvreda je za sve žrtve
nacizma i ugrožava edukativne ciljeve zemalja članica EU u borbi protiv
rasizma i antisemitizma”, naveli su tada u jedinstvenoj poruci
predstavnici jevrejskih organizacija.
Tanjug
ŠTA REĆI SAD A NE DOBITI OD POJEDINACA OSUDU ... [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptyČet Jul 21, 2011 5:33 pm

Tadić u Školi prijateljstva na Tari

21. jul 2011. 16:16 > 16:17

Predsednik Srbije Boris Tadić doputovao je na Taru, gde se u "Školi prijateljstva" danas obeležava Dan zemlje prijatelja - Izraela.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Tadić se po dolasku pozdravio sa mališanima, a deca su predsednika dočekala horskim izvođenjem himne Srbije, "Bože pravde".

Jedanaesta "Škola prijateljstva", koju organizuje humanitarna organizacija "Naša Srbija", okupila je 600 mališana iz Srbije i zemalja regiona koja su tokom proteklih ratova na našim prostorima ostala bez jednog ili oba roditelja, kao i decu iz srpskih enklava na Kosovu i Metohiji.

"Škola prijateljstva" ove godine je počela 2. jula i trajaće do 6. avgusta.

Obeležavanju Dana zemlje prijatelja prisustvuje i ambasador Izraela Artur Kol.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
Krupljanka

Krupljanka


Godina : 57
Location : Beograd
Datum upisa : 13.04.2009

Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 EmptySub Jul 23, 2011 10:10 am

EMINA JAHOVIĆ OPET TRUDNA!








Atraktivna Novopazarka već tri meseca je u blagoslovenom stanju






[You must be registered and logged in to see this image.]
Stiže prinova.
Pop pevačica Emina Jahović ponovo je u blaženom stanju. Supruga Mustafe
Sandala za nekoliko dana ulazi u treći mesec trudnoće. Još je rano da
se zna da li će trogodišnji Jaman dobiti brata ili sestru.

- Emina i Mustafa su žarko želeli da prošire porodicu i u tome su
uspeli. Ona će se, kao i prvi put, poroditi u Istanbulu, a o njenoj
trudnoći kao i o samom porođaju brinuće se jedan od najboljih lekara u
Turskoj - kaže sagovornik Kurira.

Nakon što smo dobili ovu informaciju, pozvali smo Jahovićku, a ona nam je potvrdila da je u drugom stanju.
- Više informacija ću moći da vam saopštim uskoro, već koliko sledeće nedelje - rekla je Emina.

Atraktivna Novopazarka je, inače, sinoć gostujući u emisiji „Veče sa
Ivanom Ivanovićem“ na Prvoj TV pomalo zbunila voditelja kada mu je na
pitanje da li planira još dece, kao iz topa odgovorila:
- Planiram, i to upravo sada!

Ivanović je pitao kako to misli „sada“, a pevačica je pojasnila da je
već trudna i da se ona i suprug veoma raduju drugom detetu.

(D. K.)











Vesti:
Emina Jahović opet trudna!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )   Srbija - Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA ) - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Prelistavamo jutarnju štampu -VESTI (SRBIJA )
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» EKSKLUZIVNO ,SKANDALOZNO
» Vesti u ogledalu - NJUZ
» Somborske vesti i novine
» VESTI IZ SVETA FILMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: MEDIJI/ ŠTAMPA :: PRESS / RADIO /TV...-
Skoči na: