DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Čini li nas religija moralnijim? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Čini li nas religija moralnijim? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Čini li nas religija moralnijim?

Ići dole 
+13
Nut
Kijara-brm
dusicaa
ZezaM
Sibila_
sonia
Astra
determinanta
brunolino
Danubius
Ivana_258
AstrinaKomsinica
Samouka
17 posters
AutorPoruka
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 10:10 am

Da li nam je neophodna religija da bi bili moralni ili dobri? Neki ljudi, uključujući tu i filozofe, bi rekli da za tako nešto nema potrebe. Ipak, postoje i oni ljudi čiji su moralni pogledi na svet, ali i principi usko vezani sa religioznim i duhovnim verovanjima, crkvom ili samom religioznom praksom.
S druge strane, postoji svega nekoliko sekularnih formi koji mogu da ponude prijateljstvo, saosećanje, podršku, usmeravanje, kao što je to slučaj u crkvama. Religijske organizacije imaju različite vrste sveobuhvatnih službi. Od različitih programa, grupa, lekcija, čitanja, obrazaca ponašanja, ali i drugih činilaca kojima se podržavaju etnički principi članova.

Čini se da sekularne zajednice nemaju ovako dobro razvijenu strukturu. Naravno, uvek postoje izuzeci. Moguće je čak reći da se Društvo anonimnih alkoholičara bazira na nekim stavovima koji su vidljivi u religijama. Neguju se vrline poput iskrenosti, integriteta I odgovornosti.

Čini se da se ne moramo biti religiozni da bi imali moralna načela, ali bi organizaciona struktura poput one u religijskim zajednicama, kojima se ohrabruju i osnažuju etički principi, svakako pomaže.

Religija ohrabruje “čist život”. Istraživači uvek ukazuju da su religiozni ljudi manje skloni kriminalu, bračnom neverstvu, alkoholizmu i nezaštićenim seksualnim odnosima. Takođe, nalaze da su više aktivni u društvu, pa ih je tako više u redovima među volonterima i dobrotvornim organizacijama.

Oni koji imaju nameru da se okrenu religiji i duhovnim stvarima, najpre imaju za cilj da promene svoje ponašanje i to na bolje.

Religija promoviše moralno ponašanje i čitanjem svetih knjiga, gde se mogu naći primeri valjanih postupaka. Ovo ne moraju biti primeri svetaca ili osnivača religija, već i učitelja i sledbenika religije.

Ipak, činjenica je da postoje odstupanja od ove tvrdnje. Tužno je da se u ime relgije čine tolike nemoralne stvari koje su proizvod mržnje i netolerancije. Međutim, iznad svega religija pomaže ljudima da žive moralnije.

Tako i kada bi odgovarali na pitanje da li nas religija čini moralnijim, odgovor bi mogao da bude ne, ali da nam može pomoći na tom putu.


Izvor teksta: B92
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 1:26 pm

Cvrsto sam ubijedjena da je organizovana religija izvor sveg zla na ovom svijetu. Mozda, samo mozda bih izdvojila budizam, ali u zadnje vrijeme susrecem i budiste koji nisu bas za ponosit se.
Ljudi su stado, koje trazi lidere, zastitu, od ovog svijeta kao i onog. I kler to pametno koristi.
E sad, ljudi, pojedinci, koji cvrsto vjeruju u Boga, koji se pridrzavaju Bozijih zapovijedi, ali iznad svega svojih inih vjerovanja, i etike, ne mogu reci morala, jer to nema veze ni sa cim, ti ljudi su primjer koji bi svi trebali da slijedimo.
Mislim da je "moral" mozda malo neodredjena rijec, pa bih radije upotrijebila etiku, humanost, POSTENJE.
Sto se mene licno tice, sve vjere se mogu komotno izgubiti, da ustupe mjesto novoj, humanosti i ljubavi. Jer Bog jeste ljubav, samo sto mu mi svojim mizernim bivanjima na zalost pripisijemo puno ruznije epitete.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 6:29 pm

Ne.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 8:05 pm

Apsolutno -NE .
Poznajem likove koji su "veliki vernici" , a kao ljudi ne nule, nego zveri . Opšte je poznato da upravo oni koji nam "tumače" reč Božiju (ne svi naravno -ali zabrinjavajuće puno ) su prvi ogrezli u svim vrstama nemorala -pre svega srebroljublju , zavadjanju ljudi, podstrekavanju na razna zla ,pedofiliji....svačemu.
Cela religija bi se mogla sabiti u "10 zapovesti" i kada bi se bar polovine drzali svi ljudi -bilo bi sasvim dobro . A kada bi nestale "organizovane religije" tek onda ...suviše je zla i krvi proliveno isključivo zbog toga .
Veruj u Boga ako želiš , drži se osnovnih postulata i ne dozvoli da te upotrebe kao orudje neke religije -to je sasvim dovoljno za nekoga da bude umereno moralan.
Nismo andjeli , nego ljudi .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 8:11 pm

Ja sefe stvarno ne znam o cem ti pricas!!!! Ja sam andjeo Čini li nas religija moralnijim? 5406 :blabla:
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 8:17 pm

ne...

moja je pok. baka uvijek govorila:boga moleci ,ljude je...eci... :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Ivana_258
Seven of nine
Ivana_258


Godina : 52
Location : Beograd
Humor : Uvek
Datum upisa : 27.06.2010

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 10:24 pm

Bravo Nedostižni!
Nazad na vrh Ići dole
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 06.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyČet Jun 23, 2011 11:42 pm

Samouka ::
Da li nam je neophodna religija da bi bili moralni ili dobri?
Zrelim osobama, dakle onima koje kroz život spoznaju šta je dobro, a šta loše na ovom svetu, nije potrebna religija. Savest je jedini pravi merač morala i dobrote.

p.s. Mislim da reč moralan nije komparativan pridev. Ili jesi ili nisi, zar ne? Ja to, 'nako u smislu jezičkog. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyPet Jun 24, 2011 12:59 am

Da ne idem daleko,u samom mom okruzenju srecem vjernike koji su spremni na sve i svasta,a najbitnije,misle kad izmole dva ocenasa i 3 zdravomarije da im je oprosteno,pa mogu dalje da grijese...a sami sebe nazivaju dobrim vjernicima.
Covjek prva saznanja o dobru ili zlu dobije u svojoj porodici,od koje najvise zavisi hoce li postati normalna,postena osoba ili ne.Vjera je cesto pokusaj da se nekim strahom nekoga drzi u pokornosti....da "slusa" i bude dobar....znam da ce oni koji su iskreno uz Boga naci zamjerku u ovome,ali pricam iz svoga iskustva,ne na osnovu slusanja TV ili citanja na netu,novinama.
Ne moze me niko ubijediti da je vjernik i bolji covjek od nevjernika....mislim,vjeruj u covjek i postuj ga,pa neces biti u prilici da naudis,da cinis zlo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Okt 02, 2011 9:43 pm

Amfilohije: Rađajte se i množite



Izvor: Beta, Tanjug


Cetinje -- Mitropolit crnogorsko-primorski
Amfilohije kaže da skupovima poput Parade ponosa "čovek obesmišljava
božje darove ugrađene u sebi".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Amfilohije je osudio nameru organizacije Parade ponosa u Beogradu nazivajući je "paradom srama i bestidnosti".

"Reč je božja, a ona je istina, čoveku na Zemlji: 'Rađajte se i
množite se i napunite Zemlju'. Taj blagoslov važi ne samo za čoveka nego
i za svako stvorenje, za svaku biljku", kazao je mitropolit
crnogorsk-primorski u obraćanju vernicima.
Prema njegovim
rečima, čovek sadi biljku da bi donela plod, a voćka koja ne donosi plod
"se seče i u oganj baca, a tako i čovek, svako ljudsko biće".



"Ako se zloupotrebi ono što je bog dao čoveku i ljudskoj prirodi ...
onda čovek skrnavi i obesmišljuje svoju dušu. Tako se onda i takozvana
parada ponosa pretvara u paradu sarama i bestidnosti", ocenio je
Amfilohije.

Vladika Amfilohije je kazao da je za u Beogradu
pripremana takozvana "parada ponosa", koju je patrijarh Irinej s punim
pravom nazvao "paradom srama".

"Zašto srama? Upravo zato što u
takvoj upotrebi prirodnih sila obesmišljava čovek one božje darove koji
su u njega ugrađeni", naveo je on.
Mitropolit Amfilohije je poručio da "blagoslov množenja" Bog nije podario samo čoveku, nego svakom stvorenju i biljkama.

"Sve nam je slobodno, ali nije sve na korist", rekao je vladika
Amfilohije nakon liturgije u Cetinjskom manastiru, podsetivši na reči
Svetog apostola Pavla.

Mitropolit je rekao da "imamo pravo da
izvršimo i samoubistvo", ali je zapitao da li je to ono što vodi
ostvarenju čovekovog smisla i čovekovog života.


"Čovek ima
pravo da prirodne sile koje je Bog ugradio u njega upotrebljava na
pravi, istinski način, da bi onda te prirodne sile urodile pravim i
istinskim plodom. Ali čovek može te prirodne sile i da zloupotrebljava. I
to je njegovo pravo. Ali zloupotrebom onoga što mu je Bog dao i što je u
nas ugradio, i pogrešnim načinom upotrebe tih sila čovek gubi svoju
dušu", rekao je mitropolit.
----------------
Od ovoga lika me zaista ništa ne čudi -ali koliko se ja razumem u hrišćanstvo -izgovorio je dve strašne stvari .
a voćka koja ne donosi plod
"se seče i u oganj baca, a tako i čovek, svako ljudsko biće".
Dakle, kako da ovo shvate recimo bračni parovi koji nemaju decu -ili muškarci i žene koji su iz medicinskih razloga neplodni ????

Treba ih baciti u oganj jer su beskorisni ?

Da ne kažem da je time posredno odobrio i "bacanje u oganj" onih koji se "ne množe" ,dakle gej populaciju . Ovo drugo sam i očekivao ,čak je bio ove godine i finiji -prošle godine su bili "sotonin nakot" ,ali da ovako nešto izgovori...
Ono drugo ,da čovek ima pravo na samoubistvo -ne bi izgovorilo nijedno svešteno lice ma koje konfesije .
"Bog daje život ,i jedino on ga ima pravo oduzeti " -tako nekako glasi jedna od najvažnijih poruka Svetog Pisma ,zar ne ?
Ovo što je on izgovorio je u najmanju ruku jeres -ako se dosledno tumači .
Bog daje i iskušenja ,i "blago bolesnima i siromašnima i nesrećnima i progonjenima " -njihovo je carstvo nebesko" -dakle , ni u najgoroj muci se ne sme pomisliti na samoubistvo -nego zadržati vera u Boga i nada u život posle smrti u Raju .
Mitropolit crnogorski daje "kart blanš"...
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Okt 02, 2011 9:48 pm

Da, da, religija nas definitivno cini boljima....Pogledajmo sve casne primjere onih koji ubijaju u ime "svetih knjiga", onih koji tri puta sedmicno mijenjaju vjeru, pa su najveci u svakoj, onih koji u ime religije zatvaraju zene, homoseksualce, pripadnike drugih religija, etc.
Ma bolji smo "mi" nego "oni", anamooni, tacka.
Samo da mi je znati otkud to "mi" i "oni"........
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Okt 02, 2011 10:05 pm

I da ne procitam sta pise, vec mogu da pretpostavim kako ce svi reci ne, i uz to navesti najekstremnije slucajeve da dokazu kako nas religija ne cini moralnijim...

I umesto sto se osvrcemo na negativne stvari, trebalo bi razmisliti , bar za pocetak, zasto uvek kad nam je najteze kazemo - Pomozi Boze? ( Prevedi ga na bilo koji jezik sveta, svi isto kazu) Zasto kad nam se nesto lepo desi, opet- Hvala ti Boze!?

Naravno da nas religija cini moralnijim, ali ne treba to shvatati bukvalno.

Covek treba da ima neke kocnice, pocevsi od najbanalnijih stvari u zivotu, a jedino VERA ( mozda je pogodnija rec) moze coveka da vodi pravo...Vera u Boga, i sve prave vrednosti koje religija i propoveda...Za one koje umeju da cuju....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Okt 02, 2011 10:35 pm

sonia ::


I umesto sto se osvrcemo na negativne stvari, trebalo bi razmisliti , bar za pocetak, zasto uvek kad nam je najteze kazemo - Pomozi Boze? ( Prevedi ga na bilo koji jezik sveta, svi isto kazu) Zasto kad nam se nesto lepo desi, opet- Hvala ti Boze!?

Naravno da nas religija cini moralnijim, ali ne treba to shvatati bukvalno.

Covek treba da ima neke kocnice, pocevsi od najbanalnijih stvari u zivotu, a jedino VERA ( mozda je pogodnija rec) moze coveka da vodi pravo...Vera u Boga, i sve prave vrednosti koje religija i propoveda...Za one koje umeju da cuju....
Kažu i da se i sam djavo u nevolji Bogu moli ......
Meni to nema nikakve veze sa moralom -nego sa nekom očajnom gestom i zakasnelom zahvalnošću ,što je svojstveno ljudima .
Tu se radilo o našem dupetu ,nekoj koristi za nas ,izbegnutoj nevolji,nenadanom dobitku ili povoljnom završetku nekog problema ..ja ne vidim kakve veze to ima sa moralom ?
To je samo simbolični čin .
Prave vrednosti koje religija propoveda su sadržane (delom ) u onome što se naziva 10 božijih zaposvesti -i za ljudsko biće je to sasvim dovoljno da bi se mogao smatrati moralnim .
Ne ubij, ne ukradi,voli bližnjega svoga itd.........jer nismo savršeni , mi smo ljudi,a ljudi greše,pa bi ovo osnovno bilo dosta .
No problem je što oni -koji bi trebali da nam usade te vrednosti -i primerom pokažu ,se prvi toga ne drže .
Otuda kriza morala i kriza religije kao nečega što bi trebalo da bude stožer.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Jun 30, 2012 12:07 pm

Evo, ovaj uzeo sebi pravo da određuje ko će živeti ,a ko ne ?
A ne beše li prva zapovest "Ne ubij" , i piše li u Bibliji "blago siromašnima zemaljskim bogatstvima i duhom ,njihovo je carstvo gospodnje ?"
Sigurno ga vera učinila "moralnijim" . Čini li nas religija moralnijim? 599
---------
Holandski monah ubio 37 duševno obolelih dečaka

Nakon 60 godina otkrivena stravična istina
[You must be registered and logged in to see this image.]

Tridesetsedmoricu dečaka koji su početkom 50-ih godina prošlog veka umrli u holandskoj psihijatrijskoj bolnici koju je vodila katolička crkva verovatno je ubio monah koji je bio zadužen da se brine o njima, izjavili su tužioci, a prenosi Reuters.
Brat Andreas je dečacima koji su umrli u periodu od 1952. do 1954. godine u bolnici Svetog Josipa davao prekomernu dozu morfijuma piše u izveštaju tužilaštva.
Istraga je pokrenuta nakon što je povereništvo uočilo neubičajeno visok broj umrlih u bolnici pre šezdesetak godina.
Monah ubica je umro, tako da neće biti suđenja, a da je živ tužilaštvo tvrdi da bi imalo dovoljno dokaza da ga osudi.
Gus Vestraelen koji je bio u to doba doktor u ustanovi, sigurno je "pokrivao" brata Andreasa navodeći druge uzroke smrti dečaka, ali je i on mrtav.
Biskupija koja je bila nadležna za sumnjive smrti saznala je sve to 1958. godine, ali nije obavestila vlasti.
- Biskupija ne može da objasni to što tada nije prijavila te događaje – rečeno je iz crkve.
To je samo poslednji skandal koji je pogodio crkvu u Holandiji, gde je prošle godine utvrđeno da je 20.000 maloletnika seksualno zlostavljano u katoličkim sirotištima i školama od 1945. do 1981. godine.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Jun 30, 2012 2:14 pm

Satiričar, Efraim Kišon, vrsni poznavalac Svetog pisma, napisao je negde da Bibliju smatra najvažnijom i najuzbudljivijom knjigom u istoriji čovečanstva, a Deset zapovesti moralnom osnovom ljudskog društva.
Ali to ga ne sprečava da kritikuje religiju jer u suštini:
"Bogove svih religija neprestano obasipaju hvalospevima, a oni imaju mnogo dobrih osobina, samo što nemaju smisla za humor".
Kada je Bog, po njemu, stvorio čoveka, video je da je pogrešio jer uopšte nije ispao tako dobar kakvim ga je zamislio.
No, nije više imao volje da popravlja!

Otuda u nama potomcima pohotne i lukave Eve i tupavog Adama, stalna potreba da izigramo Božije zapovesti.
U čemu bi bila draž života kada bi smo sve igrali po pravilima?

Sveštenici, birokratija religije, svojim neznanjem ili onim genetskim deformitetom usadjenim još od nastanka i "overenim" otrovom s drveta spoznaje, samo nam daju primer i navode na stranputice.
Jer, ako njima Bog prašta što ne bi i nama?!

Zato nas religija sama po sebi ne čini moralnijim, ali vera u humane vrednosti i strah od kosmičke (ili Božije, ko kako voli ) pravde nas može držati u nekim okvirima. A moral jeste upravo to: okvir ili skup nepisanih ali utvrđenih pravila ponašanja kojima se odvaja dobro i zlo!











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Jun 30, 2012 2:42 pm

Sibila_ ::


Sveštenici, birokratija religije, svojim neznanjem ili onim genetskim deformitetom usadjenim još od nastanka i "overenim" otrovom s drveta spoznaje, samo nam daju primer i navode na stranputice.
Jer, ako njima Bog prašta što ne bi i nama?!


Upravo ovo i ja tvrdim (a tumači se kao izrugivanje veri i Bogu )
Mantijaši i crkve - uz izuzetak poštenih ,su se ne juče , nego vekovima dokazali koliki i kakvi su njihovi "moralni kodeksi" ,a daju sebi za pravo da nam i sude i drže litanije kako smo grešni ?
Da se svi ljudi drže samo osnovnih postulata hrišćanske vere ,bar polovine od onih "10" bilo bi dovoljno .
Dobar deo se i drži -a ne vrišti do neba kako su dobri "vernici" .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Jun 30, 2012 2:57 pm

Da, dodje momenat kad nam zafali religija, ali ona koje na zalost nema. I bas u tom momentu je tesko potraziti je u sebi.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 4:56 pm

[img][You must be registered and logged in to see this image.] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 6:22 pm

Sve dok je to umjereno i sa razumjevanjem,samo je korisno i cini nas moralnijima.
Ne treba se osvrtati na propovjednike koji ispiraju mozgove....to nije religija,oni samo tumace religiju na nacin koji njima odgovara,sami se ne drzeci istih pravila..
Kao dijete sam isla na vjeronauku...mogu se prisjetiti da sam tamo ucila jedino dobro i pokusala se tako i vladati,pomoci starijima,u prvom redu,bojati se uciniti grijeh.
Bila sma ponosna kad sam mogla reci na sljedecem casu da sam nekoj starici pomogla ponijeti kese ili joj otrcati po mlijeko.
Pokusajte danas bilo koje dijete nagovoriti da ode na vrata starih komsija i da ih priupita treba li im sto.

Kasnije nas drustvo uci...manje crkva i vjera,ali neke osnove se usade u djetinjstvu i obiljeze nam karakter.

Opet naglasavam,izuzimam one koji ubijaju u ime Boga,koji rade zlocine i misle poslije 3 Zdravomarije i 5 Ocenasa da su grijesi oprosteni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 7:32 pm

Zato mi se i svidja ovaj natpis; i ne odnosi se samo na Kriscane, da ne bude zabune,,,,Ljudi cesto zaborave sta je to vjera.
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 7:34 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gasili toranj, pa usput održah i misu :joint:


Poslednji izmenio ZezaM dana Uto Jul 31, 2012 7:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 7:42 pm

Ma Vi o sektama, ma sta ce mi to. U moja cetri zida se molim i dobro.

Ponekad vise zli ljudi ima u crkvi nego obrnuto.

Moral? Mozda, sve zavisi, kad mi ide dobro i ne molim se, kad mi je tesko, e onda da.

To je negativan moral, ali nisam jedini.

Čini li nas religija moralnijim?

Defentiv veliko NE!

To od Boga dano i roditelja, mada to svatko ima, samo ako hoce.

Kaze se: "Losim ljudima ide uvjek dobro"

Pripadam onoj drugoj grupi. :ventilator :
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyUto Jul 31, 2012 9:36 pm

ZezaM ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gasili toranj, pa usput održah i misu [You must be registered and logged in to see this image.]
Snimak je autentičan (za one koji ne znaju ) Radi se o crkvi Srca Isusova u Apatinu gde je grom izazvao požar u tornju (i priličnu materijalnu štetu) Opširnije o tome imate na temi "dobošar javlja " . [You must be registered and logged in to see this image.]

Bitno za temu -ovde je velečasni ZezAm koga možete videti u toku činodjestvovanja ,a moja malenkost je bila 3 godine ministrant u istoj crkvi .
Prisustvo dve ovako viskomoralne ličnosti ,poznate po smernosti i religioznosti trebalo bi da vam pomogne u odgovorima ne temu . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Avg 24, 2013 1:22 pm

O svakako ....bilo da se radi o "ognju i maču " ,ili o "pokrštavanju šizmatika" ili o "šerijatu i džihadu" -što je "vera" jača -sve je humanije . Čini li nas religija moralnijim? 599 tesim te s40 

__________________

MONSTRUOZNO: Kazna za čitanje Biblije u Saudijskoj Arabiji!
Planeta, 21:46, 22.08.2013.




Ubuduće njen se kažnjenik ne može služitu isečenom šakom
[You must be registered and logged in to see this image.]
RIJAD - U Saudijskoj Arabiji je na snazi nova kazna za čitanje Biblije: slomljena i zdrobljena desna ruka. Četiri prsta i palac iseckani „na froncle“ do koske, 40 ili 50 puta!

Pritom su posečeni i mišići, tkzv. ispružači prstiju (lat. musculus extensor digitorum), koji više nemaju međusobnu povezanost kao i nervi ruke, koja je na taj način postala praktično beskorisna. Ubuduće njen se vlasnik dakle, njome ne može služiti. Takođe, pored kazne, kažnjenik i vlasnik ruke, gotovo sigurno može zadobiti i infekciju, jer se sprovodi u nehigijenskim uslovima, piše portal themuslimissue.wordpress.com, prenosi Vaseljenska.com!
Dželati su ovom prilikom izjavili da su „ponosni da rade Božje delo“! (?)










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Avg 24, 2013 3:29 pm

Danubius ::
Dželati su ovom prilikom izjavili da su „ponosni da rade Božje delo“! (?)
Jezivo i neoprostivo!
Ako je to od Boga ( a nije, vec njihova samovolja) hvala lepo, ja u takvog ne verujem!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Avg 24, 2013 10:16 pm

ZezaM ::
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gasili toranj, pa usput održah i misu  :joint:
Gospode Bože..odakle ti sve nećeš iskočiti... :zubi3:..
Ova slika sve govori...Znači NE... ironic3










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Jan 26, 2014 5:44 pm

Svaka "Bozija akcija" se desila u tom malom crvenom kruzicu. Scary shit, ain't it  migg 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Jan 26, 2014 6:03 pm

Religija bi možda i činila ljude moralnijim ,ukoliko bi se držali bar minimuma onoga što joj se pripisuje -ne ubij ,ne ukradi ,pomozi bližnjem u nevolji ...
Ali ,baš na to huškaju ,niko drugi ,nego božiji službenici na zemlji ,mantijaši ,zvalo se to "krstaški rat" ili "džihad" .
Pljačka je ok ,ukoliko se pljačkaju "neverni" i dovlači u riznice božije ispostave na zemlji .
Ubistvo je ok -ukoliko se čini u "ime vere" .
Dakle ,sve religije su u samoj srži duboko nemoralne .
Svi koji veruju ,a ne žele da igraju po tim pravilima ,odmah se proglase jereticima ,otpadnicima od vere ,sektašima .I naravno ,sleduje im progon ,i gore od toga.
Ateisti i agnostici su sto puta moralniji od mnogih koji ližu patose po crkvama i manastirima ,i od onih koji klanjaju deset puta dnevno.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Jan 26, 2014 7:06 pm

..Nikako..
U svoje vreme sam napisala

''Licno , prilicno sazaljevam religiozne ljude( a,to su oni koji se klanjaju ikonama,posecuju verske objekte,ljube ruke svestenicima,a po prirodi su prilicno losi,zavidni,osvetoljubivi,bezosecajni i mrznjom prozeti ljudi...)''

Biti vernik, je nesto sasvim drugo,..........










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Jan 26, 2014 7:18 pm



Pre neki dan pročitam da je Irinej pozvao kanadskog vladiku Georgija da se vrati u Srbiju, bez da je obrazložen razlog za to, a već se uveliko priča i zna: nemoralno ponašanje, još jedno u nizu koje od pravoslavne crkve pravi leglo bluda, pedofilije i koristoljublja.
I kakvu to poruku o moralnim vrednostima i principima šalje vernicima?















[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Maj 13, 2017 11:45 am

Sve crkve formalno ispovedaju blagost ,praštanje ,empatiju ,"ljubi bližnjega svoga" i ostalo . 
A u praksi ,stvari stoje sasvim drugačije . 
Neretko su baš "sveštena lica" glavni podstrekači mržnje i nasilja -prema svemu i svakome ko nije naše "vere" ili ne deli naše poimanje "moralnog ". 
Evo jednog primera ,ne treba bolji : 



Religije bi trebale da ljude  čine moralnijim ,ali se to u praksi svakako ne dešava ,ni u jednoj konfesiji .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Maj 13, 2017 12:13 pm

Ako je moje ponašanje religiozno zato što se ponašam tako da ne ubijam, ne kradem, ne lažem, poštujem svoje roditelje,ne činim preljubu, ne uzimam tuđe, opraštam itd. itd. onda sam ponosna što sam religiozna jer po mom nahođenju sam i moralna. To kako se ponašaju vjerski velikodostojnici nikako ne umanjuje moju želju ali i potrebu da se ponašam kako sam to gore opisala. Svi ti velikodostojnici su samo ljudi. Oni će morati živjeti sa tim svojim nemoralnim ponašanjem, ne ja. Da li ih kao takve poštujem? Sigurno ne, ali opet kažem, ponašam se onako kako ja smatram da treba i da je ispravno. Činjenica da je masa gore pobrojanog jako nalik 10 Božijih zapovijesti i činjenica da me je odgojio jedan religiozan roditelj i drugi koji je u srcu i duši do kraja života ostao komunista, vjerovatno mnogo doprinosi tome i opet ću da ponovim onu pjesmicu koju je često imao običaj reći:
"Nosim kapu sa tri roga jer se borim protiv Boga,
ali ne i protiv Hrista jer i on je komunista".
Tačno je, velikodostojnici imaju veći uticaj na ljude nego običan čovjek, ali imamo mozak kojim bi trebali da mislimo i razlučimo šta je moralno a šta ne. Osim toga svi ti poglavari nisu Bog, oni su samo "zaposleni" baš kao i u mnogim drugim profesijama. Takođe, ne može se reći da su i među njima svi loši, ima ih itekako i dobrih i čestitih, kao i u bilo kojoj oblasti ljudskog društva.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Maj 13, 2017 2:41 pm

Ma čini nas ... naročito dok gledamo popove ...
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Sep 09, 2018 9:20 pm

Svakako ,svakako ....

Samo pratite "učenje crkve" .

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Sep 09, 2018 9:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Sep 09, 2018 10:12 pm

Danubius ::
Religija bi možda i činila ljude moralnijim ,ukoliko bi se držali bar minimuma onoga što joj se pripisuje -ne ubij ,ne ukradi ,pomozi bližnjem u nevolji ...
Ali ,baš na to huškaju ,niko drugi ,nego božiji službenici na zemlji ,mantijaši ,zvalo se to "krstaški rat" ili "džihad" .
Pljačka je ok ,ukoliko se pljačkaju "neverni" i dovlači u riznice božije ispostave na zemlji .
Ubistvo je ok -ukoliko se čini u "ime vere" .
Dakle ,sve religije su u samoj srži duboko nemoralne .
Svi koji veruju ,a ne žele da igraju po tim pravilima ,odmah se proglase jereticima ,otpadnicima od vere ,sektašima .I naravno ,sleduje im progon ,i gore od toga.
Ateisti i agnostici su sto puta moralniji od mnogih koji ližu patose po crkvama i manastirima ,i od onih koji klanjaju deset puta dnevno.

Koliko sam ja upoznata, nijednoj religiji se ne pripisuje moralnost. Svaka od njih zapravo i traži od čovjeka da je moralan i umjeren. Da li ima svakakvih sveštenika? Ima, kao i u svakom drugom poslu. Kao i među naučnicima, piscima, ljekarima, filozofima, profesorima itd. itd.
Ako sam religiozna osoba, kao prvo mogu se moliti i u svojoj kući, a ako i odem do crkve, ja ne idem tamo radi sveštenika, idem radi sebe i želje da se molim skupa sa drugim vjernicima. Pri tome, ne smatram se nešto religioznom osobom, za razliku od moje majke. Ona je svake nedelje u crkvi, ona istinski vjeruje u Boga i ona zaista živi deset Božijih zapovjesti.
Sve je stvar osobe koja je vjernik ili se predstavlja vjernikom. Jedna od osobina koja se očekuje od vjernika je biti umjeren u svemu, ne govori li već to da ni previše klanjanja nije poželjno, kao ni vrbovanje ljudi da postane pripadnik neke vjere? Mi smo svjesna bića. Ako je neko odlučio vjerovati u Boga, odlazi u crkvu, moli se, ne čini nikome nažao, sam odlučuje kome će šta dati, koliki prilog će dati i toj crkvi - to je njegova i samo njegova stvar. Ja tu ne vidim ništa nemoralno. Ne smatram ni da je svetac zato što se tako ponaša, prosto živi svoj život tako da ničiji ne čini lošijim. Već to je za svaku pohvalu.
Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyPon Sep 10, 2018 10:20 pm

Ne znam da li je pametno da iznosim svoje misljenje u ovoj temi . Kao prvo crkva me ne zanima da budem iskrena , u zadnje vreme zuljam njihove klupe redovno htela -ne htela -mora se . A ono sto se mora .... ccccc
Posete crkvama po meni treba da bude izbor osobe a ne nesto nametnuto.
Drugo toliko mlacenja gluposti se naslusam da nekad popizdim dok misa traje. (Napomena: zbog prirode posla posecujemo sve crkve iz solidarnosti, kurtoazije i postovanja manjina, to podrazumeva katolicku, pravoslavnu, cak i misu na nemackom odslusam isto tako iz moranja)
Trece moj stav je da Bog ne stanuje niti je stanovao u crkvi. Ili je u tebi ili ga ni nema.
Moral je nesto sto veze sa crkvom nema jer da ima pridrzavali bi se nekih zakona, pravila , propovedi iz biblije. No puj pik ne vazi vise nista odatle , popovi promovisu nesto sto prvi pobijaju. Recimo : pohlepa,pomahnitalost, kradja, pronevera, bludnicenje , laz i da ne nabrajam glupo je ... u ove tvrdnje sama sam se uverila ne jednom ,no gledam da sam ona tri majmuna : ne vidim,ne cujem ,ne govorim. Jer mi samo jos fali u ovom zivotu jedan sismis u mantiji da me proganja ... klonim ih se na siroko.
Moral u opste jbg to se ne uci u crkvi , pogotvo nek mi ne popuje neki betmen koji vacari malu decu , u sporednim odajama .... da ne duzim jer znam bas ogavne stvari koji se uredno guraju pod tepih a svi se kezimo pred olatarom kao da je sve u najboljem redu na svetom tlu ...
Crkva i ja ne sviramo na istim orguljama ... eto toliko od mene
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
wrdoljak

wrdoljak


Godina : 64
Datum upisa : 04.09.2020

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 13, 2020 2:04 pm

Ko zna uopste 10 Bozjih zapovjedi?u stvari 12 posto su pape koje su isto sluge sotone promenili da nebude 12 vec 10 kako njima odgovara
i ko zzna 7 smrtnih grrijeha? da se toga podrzavamo nemoramo se ni moliti niti ista nebi bilo rata bolesti ljubomore sve sto smo sad mi ljudi mrzimo prvo sebe pa u podne i komsiju a navece vec ceo svet ..zasto zasto nebi ziveli u slozi u ljubavi ? Bog je ljubav Bog je u nama
i koga ti sefe smatras pravim vernicima?oni koji idu u cerkvu i mole par ocenasa itd i posle moli boga da komsiji crkne krava?ili pak da ja budem najbogatiji u selu a ostali da crknu?plate popu misu da se komsija razboli ?
da to su kao vernici koji se pokazuju ee ja idem u crkvu i molim se a crkva vise nije ni Bozja sta su popovi?najveci bikovi u selu najvise grese pedofili ,,sta je papa najveci peedofil n
ubica dece nosi crvene cipele od decje koze
mozda cu za ovo biti izbacena ali me nebriga
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 13, 2020 2:32 pm

wrdoljak ::

i koga ti sefe smatras pravim vernicima?Oni koji idu u crkvu i mole par ocenasa itd i posle moli boga da komsiji crkne krava?i
Godinama je poznat ovde moj stav prema "mantijašima" svih boja .
A takođe i prema "agresivnim vernicima" (od one sorte što nose "badnjak" na braniku ili "krstaču" na retrovizoru )
Stari Zavet kaže "Ne gradite hramova ,ne klanjate se idolima" (ikonama ,freskama ,skulpturama)
Svi koji svoju "veru" upražnjavaju za sebe ,ok su .
Svi koji smatraju da zbog "vere" treba onog drugog ubiti -nisu vernici ,nego fanatici .
A takvih ima ohoho...ne samo u "islamu" ,nego i među "hrišćanima" ,itekako .
ps .ovo je narodni demokratski forum .Piši šta god hoćeš i kako misliš .Ceo "pravilnik" je stao u jednu rečenicu .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka


Datum upisa : 24.05.2011

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 13, 2020 4:00 pm

Definitivno NE... Otkud onda pedofilija u redovima svestenstva, gde im je stid od sirotinje dok voze dzipove i naplacuju svoje usluge u evrima. Religije su cesto povod i uzrok ratova za tako zanesene budale.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 13, 2020 4:49 pm

Samouka ::
Definitivno NE... Otkud onda pedofilija u redovima svestenstva, gde im je stid od sirotinje dok voze dzipove i naplacuju svoje usluge u evrima. Religije su cesto povod i uzrok ratova za tako zanesene budale.

Kao i obično -Samouka i ja se slažemo ,apsolutno. hugi5
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Justicija
Gost
Anonymous



Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 13, 2020 5:24 pm

NE! kao i iz svetih knjiga,  gde se navode zlodela, sprovode najčešće vernici. Malo njih veruje u 19 zapovesti s još manje sprovodi. Kada nekog treba osuditi za nešto, vernici se pozivaju na najgore kazne a jedan od postilata im govori: "Opreostite im, ne znaju šta čine". Taj postulat, prepisuju samo sebi a za ostale grehe, služi lemozija u crkvi i k' da je oprano sa Arielom u Whirpul, vešmašini.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptySub Dec 30, 2023 9:23 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Datum upisa : 15.07.2023

Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? EmptyNed Dec 31, 2023 11:25 am

Religija je suprotna moralu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čini li nas religija moralnijim? Empty
PočaljiNaslov: Re: Čini li nas religija moralnijim?   Čini li nas religija moralnijim? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Čini li nas religija moralnijim?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SUJEVERJE
» KANABIJANCI -nova religija :))))

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: