DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyNed Avg 21, 2011 3:04 pm

Za ubijanje bubamare 15.000, mrkog medveda milion dinara

Ubijanje mrkog medveda u vrletima Srbije skupo će koštati počinioca tog dela za koje je propisana kazna od milion dinara, predviđeno je Pravilnikom o odštetnom cenovniku za strogo zaštićene i zaštićene vrste

Mrki medvedi nisu jedina zaštićena životinjska vrsta.

Stroge kazne sleduju i „ubicama" bubamara ili leptira kupusara, koji za ova dela moraju da izdvoje 15.000, odnosno 10.000 dinara.

Pravilnik o odštetnom cenovniku za strogo zaštićene i zaštićene vrste, koji je donet na osnovu Zakona o zaštiti prirode iz 2009. godine, pored pomenutih, propisuje kazne i za ubijanje ili uništavanje niza drugih životinjskih vrsta.

Tako kazna za ubijanje planinskog vrapca isnosi 20.000, a sove deset puta više – 200.000 dinara, .

Predviđena je i kazna za ubijanje dabra u iznosi od 120.000 dinara, vidre od 250.000, vuka ili risa od 300.000 dinara, kao i različitih vrsta sokola i to od 80.000 do 400.000 dinara.

Do sada, međutim, na osnovu Pravilnika nije podneta ni jedna prijava, rekla je Tanjugu republički inspektor za zaštitu životne sredine Tatjana Babić, ali je precizirala da je republička inspekcija ranije reagovala na osnovu Zakona o zaštiti prirode iz 2009. godine.

Sada, kada postoji pravilnik, istakao je direktor Specijalnog rezrevata prirode „Zasavica" Slobodan Simić, kažnjavanje odgovornih biće daleko lakše.

„Do sada smo imali velike probleme u utuživanju i dokazivanju visine štete, a ovaj pravilnik bi trebalo da reši te probleme. On je, ustvari, pomoć sudu i sudijama koje nisu uvek upoznate sa materijom da lakše odrede odgovarajuću kaznu", rekao je Simić Tanjugu.

On je dodao da nedostaju i posebni posteri na kojima bi bile istaknute sve zaštićene vrste, kao i kazne za njihovo uništavanje ili ubijanje.

„Taj poster bi trebalo da se istakne u svim mesnim zajednicama, a posebno u svim lovačkim društvima. Predlog smo izneli Ministarstvu zivotne sredine, rudarstva i prostornog planiranja", istakao je Simić, dodajući da će na taj način ljudi znati koje se vrste ne smeju loviti ili ubijati, kao i koje su zaštićene, a koje strogo zaštićene vrste.

Onaj ko nema dozvolu za sakupljanje puževa, treba da zna da je kazna za uništavanje ove vrste propisana na 2.100 dinara, dok, slično tome, kazna za uništavanje rečnih školjki iznosi 2.200 dinara.

Konacno da se stane u kraj ubijanju neduznih zivotinja...nadam se da ce bar velike kazne smanjiti takve "hobije"
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyNed Avg 21, 2011 7:04 pm

Stroge kazne sleduju i „ubicama" bubamara ili leptira kupusara, koji za
ova dela moraju da izdvoje 15.000, odnosno 10.000 dinara.

Slažem se sa ostalim -no što se tiče leptira kupusara ,prvi put čujem ???
Nije da ih ima na milione kao kada sam ja bio dete, no nemam utisak da je postao redak ,itekako se vidi ,i to usred grada ,vrlo često ?
Smatrao se najmanje cenjenim leptirom ,jer ga je bilo na tone ,no valjda ovi što su to propisali znaju šta rade .
Trebaju ovakve kazne ....žabe su gotovo istrebljene (divlji izvoz za Italiju ) što je rezultiralo milionima komaraca . Isto i ptice ...postalo je jako moderno loviti masovno po Vojvodini ,čak i retke vrste (opet , šverc-izvoz u Italiju )
Ne bi škodilo drakonski i po onima sa mrežama i strujom po rekama , bar jedno 10 godina, ne bi li se riba vratila u nekom normalnijem broju -uništili su sve poslednjih godina .










Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyNed Avg 21, 2011 10:52 pm

I ja znam da je leptir kupusar u stvari stetocina,a vjerovatno ne znam da je u nekom bitnom lancu ishrane pa je pod zastitom...ja ga bas ne volim,ali ne volim ni zmije...pa zivimo s njima svima...svako je zbog necega na ovoj planeti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 3:24 pm

Čekajući da mi na dupe lupe pečat „EU approved“



Posted By Mahlat On četvrtak, avgust 25th 2011.

Dok ne dobijem ovo Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja IStock_000009812839XSmall ovde Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Guza11

Ne smem da dozvolim da se moja kuca pokaki u parku. Kad vidim ljudsku
kaku, a vidim počesto, prosto neverovatno gde čoveku padne na pamet da
se olakša, da gledam da ne ugazim i ne osvrćem se da neko ne pomisli da
sam ja.

Svaki put kad prođem pored poštanskog sandučeta prezrivo da ga pogledam.

Smem da glumim Đilasovog statistu među pilonima, doduše napredovala
sam od kukuruza, ali ne mogu a imam internet 16 i slovima – šesnaest
kilometra od Beograda.

Smem da školujem dete ali ne smem da znam od čega boluje, ima ko će.

Mogu da radim za 20 i slovima – dvadeset hiljada, koje vrede, brat
bratu kao 500, 600 eura u Europi al’ ne smem da pitam kad će mi ih dati,
nije pristojno u vreme krize. Kad dobijem da pitam pošto Beograd.

Svaki put kad vidim ministra inostranih poslova da zapevam – Pekar,
lekar, apotekar, i da ne budem ljubomorna, ko mi je kriv što se nisam
dupetala do ministra.

Ako želim da zamenim wc šolju da zatražim građevinsku dozvolu,
postavljanje građevinske linije i eventualno zakupim bilbord ispred
zgrade da moje komšije koje arlauču, trče u klompama i zavijaju po
pustom turskom sa osvrtom na jodlovanje znaju šta spremam i ne budu
uznemireni. Strogo da vodim računa da šolja odgovara prosečnom europskom
dupetu.

Klimu da premestim na zid koji gleda na dvorište iako moj stan ima
pogled na ulucu, nije lepo da narušavam fasadu. U centru Beograda i
dalje mogu da kisnem iako ne pada kiša.

Moram da znam da i pedofili imaju ljudska prava.

Kad god čujem kako predsednik ove zemlje kaže – ja sam znao da neće
bude baš lako al’ srca ni duše nisam imao da kažem narodu šta nas sve
čeka – da znam da bi mi to rekao i kad bismo se sreli, samo što bi me
možda posadio u krilo kao i svako dete koje lažeš da ćeš mu kupiti
biciklu kad dobiješ platu. Ili ako bude imalo sve petice. Da budem
srećna.

Bilo bi uputno da recikliram svoj otpad. Kako? Jebem mu, ako mogu da
živim u Srbiji a da izgledam normalno mogu i za to da se snađem.

U krugu dvojke ne smem da čuvam koze i pernatu živinu.

Kravi da pevam svetske hitove ako hoću da mi daje više mleka i ne rkne kantu kad je napunim.

I najzad – od pre neki dan ne smem da zlostavljam i na kraju ubijem
iz strasti, bubamaru, mrkog medveda, leptira kupusara, dabra, vuka,
risa, bogtemazo, i neke vrste ptica, nisam mogla da popamtim.

Za slepe miševe odavno znam, od onda kad nam je uleteo u sobu. Nismo
ga ubili, majke mi, sam je sumanuto udarao u zidove dok se nije sam ubio
i pao. Samo smo ga pokupili i rknuli sa trećeg sprata. Sutradan
pročitam da su zaštićena vrsta i da mogu čvorka u letu ako me neko
video. Rekla ljubimcu – sledeći put kad neki uleti, skačemo mi, on neka
ostane.

Nego me interesuje sledeće – malo, malo, pa nam uleti neki stršljen u
sobu. Ja izletim, zamandalim vrata i ostavim ljubimca da se rve sa njim
pa da me pozove ako pobedi. Sad više nisam sigurna da postupam po
pravilima i interesuje me da l’ odma’, čim uleti stršljen, da ubijem
ljubimca. Dok utvrde zašto sam, da l’ je zaslužio, mogu se udam još
jednom.

Mrkog medveda ako sretnem pristojno ću da se povučem u kraj i kažem – aj’ prođi prvo ti.

U mravinjake neću da sedam. Neću ni u koprive, šta znaš.

Zeca koji živi sa nama, mi smo prvo mislili da je on naš kućni
ljubimac al’ saznadosmo da smo mi njegovi, uredno hranimo, puštamo da
gricka kablove, kaki po ćoškovima i zovemo ga – srce, i dušo.

Je l’ može sad pečat?

Gaće sam odavno skinula.

Mis’im, videla sam da se ne isplati oblačiti ih, čisto gubljenje vremena.

Umal’ da zaboravim – europske žene imaju G tačku. Već nekolko godina.
Skoro su nas obavestili da one imaju i Y tačku i da bi bilo uputno da i
mi utvrdimo gde nam je ta tačka ako mislimo da imamo seks sa još nekim
sem sa ovim našim seksualno priprostim balkancima. Ona je tu negde, od
Albukerkija levo.

Juče pročitah da postoji i U tačka. Ona je od Albukerkija desno. Valjda.

Nemam vremena da tražim.

To kad postanem Europljanka pa ako zatreba.

Može valjda pečat i bez toga.










Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 3:35 pm

Lijepo je zastiti zivotinje...ali covjek je na dnu skale tih zasticenih zivotinjskih vrsta...a moze bit da ga i nema nikako.
Povraca mi se i tjera me na sranje,ono rijedje,kad vidim sta sve daju i dozvole zivotinjama,a vlastitom djetetu ne...ma nece ni da ga imaju,jer danas dijete kosta...mnogo kosta,ne znam samo gdje statisticari nadju podatke za ta kostanja....a zivotinje treba da spasimo,po mogucnosti da spavaju s nama u krevetu...ma neka ga i za stol,kad se jede,svi clanovi treba da su tu,a ne znam ko u prirodi nekim sumskim ljubimcima sijece nokte ili ga sisa...ali kad je tu uz nas,neka malo i toga.
Usra se majkemi!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:00 pm

ccccc, cesto su cuke bolje od ljudi:) Radije cu cuku za stol (mada to ne praktikujemo, sem za fun), nego kakvog mazluma:)
Ne dirajte mi u cuke:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:03 pm

Ja ih obozavam,ali nije im mjesto u krevetu,za stolom...ljubimac moze d aima divan zivot i u svojoj korpi ako spava,iz svoje posude da jede,koja moze da bude i plasticna,jer cuko ne zna sta znaci zlatna sa swrowski kristalima...ja se gadim ekstrema,a i iskreno,ne volim da jedem kod nekoga,kod koga ce da maca seta po stolu i njuska.Volim zivotinje,treba ih zastiti ali ne proseravati se s njima.
Ja Mimi,kuju od Karmen obozavam,ali nikad joj ne bi dozvolila da mi legne u moj krevet ili da ju poljubim u njusku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:06 pm

Moram dodati,cuke su bolje jer nam ne mogu reci sta misle o nama,ili kritiziorati to sto radimo,a ljudi kazu,iz bilo kojih pobuda,pa nam se onda to en svidi...jbga,ni ormar me nije nikad uvrijedio,pa ga ne volim vise od ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:07 pm

Pa niko ne voli ekstremne situacije:)
Ali bih dala sve da mi je moja Abby jos ziva, pa da mi se ujutro zavuce ispod nogu, pa se malo mazi, ma ljubnula bih je sto ne bih...a i dokazano je da su pseca usta hiljadu puta cisca od ljudskih:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:13 pm

Kono,i riba je cista..u vodi je cijeli zivot,pa mi ne pada na pamet da ju ljubim...ipak nije normalno ljubiti se sa zivotinjama......nego,izvini,ruzan primjer,ali cu biti bukvalna,ajde da ne idemo na djecu...imas majku,da ju treba spasiti zivot tvoga psica...ma 10 psica...jel ne bi zrtvovala...nemoj mi pricati ko je veci ..ljude ne volim svrstavati u zivotinje...to se ne mjeri,ljudski zivot je mnogo vrijedniji.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:33 pm

Pa naravno da bih izabrala majku:) I hiljadu nekih drugih ljudi...ali ima na zalost onih koje ne bih, neka mi Bog oprosti.
Ne znam, jednostavno se ne uzbudjujem oko takvih stvari...Imala sam cijeli zivot cuke, ti znas, i mirne duse mogu reci da ih volim...Abby sam imala najduze, preko 10 godina; postala je clan porodice, djeca su odrastala uz nju...Nikad joj nismo kupovali "zlatne" odore, ali zivjela je u kuci, sama dolazila do kupatila kad udje iz dvorista, nije se linjala, nikad, Silva joj je i zube prala, hahahaha
Jedan od tezih momenata nam je svima bio dan kad smo je morali uspavati.
Cak i moja mama, a znas je kakva je, je plakala ko dijete.
Naravno da je uvijek bila u drugoj sobi kad su gosti tu, a i stol je bio off limits.
Meni dodje normalno da je volim, da joj pruzim sve sto treba. Uvijek nam je vracala s kamatom:)
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 4:57 pm

To i ja zelim reci,zivotinji treba dati da zivi,da ima ljubav,sve sto je pretjerano,kao kaputici,ogrlice cvike ili sesiri,to je MUCENJE.
Ja sam plakala za kanarincom,normalno da volis svaku zivotinju,ali kao sti i dijete mora znati sta smije,a sta ne,tako i ljubimac.
E sad,da se vratimo na divlje,sumske zivotinje...ovdje odstrel vukova...pa kolju ovce,ali pogledajmo,ko je doveo ovce na njihov teritorij,ko je uzeo zivotni prostor i mogucnost trazenja hrane...pa covjek...i sta sad imamo,taj covjek se ljuti i ubija vuka koji seta po svome,a tako je sa mnogim zivotinjama,dozvoljen odstrel lovcima do nekog odredjenog broja srndaca..poslije zabrana...a zasto,jel svaki lovac bas prijavi sve,jel svaki lovac ubija stare primjerke ili ubije cak i majku...a tamo negdje u sumi lanad cekaju rucak.
I treba da postoje kazne pocevsi od lova,krivolova i ubijanja iz zadovoljstva.(sjetimo se sta rade majmunima,slonovima...pa to je za plakanje)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyČet Avg 25, 2011 5:11 pm

Oh, smuci mi se na takve stvari!
Ona idiotkinja Sarah Palin se slika stalno dok ubija jelene; ponosi se zena. bljak
Treba pogledati film Temple Grandin: autisticna zena koja je humanizirala ubijanje krava, koliko je to moguce...kad ih vec ubijamo, lanac prezivljavanja, daj makar malo humanosti tu da ima.
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyPon Sep 05, 2011 11:18 pm

Uginuli pobednici u Amsterdamu

Retriveri iz Srbije, šampioni sveta, otrovani na izložbi

Beta | 05. 09. 2011. - 17:48h | Foto: AFP - Ilustracija | Komentara: 80


Na najvećoj evropskoj izložbi pasa svih rasa u Amsterdamu, gde se nadmetalo oko 20.000 pasa, dva zlatna retrivera iz Srbije i jedan iz Austrije otrovani su neposredno pošto su proglašeni pobednicima.

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja 173327_pas-retriver-afp_f Dvogodišnji zlatni retriver, mužjak Plavi Anđeo, međunarodni šampion, pola sata pošto je u Amsterdamu proglašen za vicešampiona Evrope, bio je mrtav, rekao je agenciji Beta vlasnik odgajivačnice i internacionalni kinološki sudija Nenad Davidović iz Smedereva.



/* (c)AdOcean 2003-2010, MASTER: blic.rs.Blic.rs.Blic.rs.Vesti */
ado.master({id: '4R9R8m_fH.r.DlwcdiHaJZSuYvEiuBI1slF2qv03_m3.67', server: 'ringierrs.adocean.pl' });






/* (c)AdOcean 2003-2010, blic.rs.Blic.rs.Blic.rs.Vesti.468X60_Info paket 2 (Hronika, Beograd, Srbija, Vijvodina, Republika Srpska, Reporta_a, Dodatak)_Gornji */
ado.slave('adoceanringierrsvlctjwomzh', {myMaster: '4R9R8m_fH.r.DlwcdiHaJZSuYvEiuBI1slF2qv03_m3.67' });


if(typeof adoceanringierrsvlctjwomzh=='function'){adoceanringierrsvlctjwomzh();}




Mlada šampionka, Viktorija, stara 14 meseci, koja je u poslednjih mesec dana bila "nepobediva" na takmičenjima u zapadnoj Evropi, s najvišiim ocenama kod kinoloških sudija svetske reputacije, takođe je otrovana na toj izložbi.

U istom boksu bilo je sedam zlatnih retrivera. Svi su otrovani, četiri psa su preživela, dok su dva retrivera odgajivača Nataše i Nenada Davidovića iz Smedereva i jedan retriver iz Austrije umrli.

Tokom prepodneva odgajivači retrivera dobili su više od 300 sms poruka i više od hiljadu mejlova podrške i žaljenja zbog trovanja retrivera šampiona.

Zasad nije poznato kako je i zašto došlo do trovanja..







Ma, ''oko za oko...'' je najpravednija kazna...











Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja CfsOgIw
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyUto Sep 06, 2011 12:08 am

Zvjerstvo....za neku medalju,kintu,pobiti tako divne zivotinje...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyUto Sep 06, 2011 12:17 am

Strašno dokle može ići ljudska zloba i pohlepa.Ako ne pobedi moj,neće ni tvoj...
Jako podmuklo..Koja savest .A i nema je ko je da je...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja EmptyPet Sep 09, 2011 9:15 pm

Nemoćni meštani banatskog Jazova

Ptice odnose grožđe, ribu i useve sa njiva



Nedeljko Kolundžija | 07. 09. 2011. - 02:02h
|



ČOKA - Meštani srednjeg Banata, naročito u
selu Jazovo, traže da država osim pravilnika o zaštiti divljih vrsta,
donese i primenjuje i pravilnik o zaštiti ratara, vinogradara i ribara,
kojima zaštićene ptice i životinje pričinjavaju velike štete.





Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja 173777_vojptice1-jozef-gergelj_fJožef Gergelj





Ratari kažu da su svesni da su te vrste životinja velika vrednost u
životnoj sredini, ali smatraju da njihovo održavanje ne bi trebalo da
pada samo na teret lokalnog stanovništva.









Meštani sela Jazovo kažu da ove godine gotovo da neće imati šta
da stave u burad jer su čvorci već obrali njihove viongrade. Kukuruz
godinama ne seju jer je u blizini šumarak u kojem se gnezde velike
kolonije zakonom zaštićenih gačaca. Ptice su se toliko izveštile da
svako posejano zrno pojedu čim se stavi u zemlju. Slične probleme imaju i
na obliženjem ribnjaku gde su jata kormorana navikla na pucnjeve
manevarskom municijom.



- Kao da znaju da su nam puške napunjene samo barutom bez sačme pa ih ne
možemo oterati sa ribnjaka. Moramo da im se fizički približimo da bi
odleteli, ali ni tada ne idu daleko, već se poređaju po obližnjim
stablima i čekaju da odemo. Posle toga nastavljaju da pustoše ribnjak -
kaže ribočuvar Bela Balint.




Da bi smanjili štete u vinogradima, u Vinariji „Čoka“ su angažovali
devet čuvara koji imaju oružje sa barutom bez sačme, koje služi za
plašenje čvoraka. Ove godine ptice češće napadaju vinograde jer je žetva
suncokreta ranije počela, pa im je preostalo grožđe.



- Naše plantaže vinograda su na 120 hektara i imamo velike probleme da
rod sačuvamo od čovraka. U sezoni te ptice mogu da unište 10 procenata
roda grožđa - kaže Veljko Bošnjak iz Vinarije „Čoka“.



Velike štete u jazovačkom ribnjaku pričinjavaju kormorani i galebovi.
Ribočuvar Balint kaže da se čuvari posebno teško bore s kormoranom koji
je ptica s veoma jakim instinktom.



Zemljoradnik Geza Piri kaže da su se gačci namnožili od kada je narasla
šuma pored reke Zlatice. Sada ih je previše, a meštani su netrpeljivi
jer od njih ni zrno kukurza ne mogu da stave u zemlju.



- Imamo velike teškoće s pticama, ali nam ne pada na pamet da problem
rešavamo ubijanjem. Ali, ako je država donela pravilnik o njihovoj
zaštiti, potrebno je da donese i drugi - o naknadi velikih šteta koje te
ptice prave na njivama, ribnjacima i vinogradima - kaže Piri.



Predsednik Udruženja za zaštitu i proučavanje ptica Vojvodine Jožef
Gergelj kaže da Evropska unija finansira akcije na zaštiti droplje,
modrovrane i sive vetruške.



- Kolonija gačaca kod Jazova nanosi štete ratarima, ali zbog toga niko
ne sme da ih uništava. Korist od njih prevazilazi štete koje naprave.
Trebalo bi razmišljati o nadoknadi šteta - kaže Gergelj.




Zaštićen i poljski miš

Pravilnikom o proglašenju zaštićenih i strogo zaštićenih
divljih vrsta, ministarstva štite krtice, rovčice, skakavce, puževe i
hrčke. Među zaštićenim vrstama u Srbiji je i poljski miš, ali to ne važi
za područje Vojvodine. Prema odštetnom cenovniku za uništavanje čvorka
kazna je 22.000, gačca 25.000, puža 1.200, baštenskog skakavca 9.000,
hrčaka do 80.000, a za uništavanje poljskog miša kazna je 10.000 dinara.










Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja   Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Pravilnik o kaznama za ubijanje zivotinja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: PRIRODA I ŽIVI SVET :: MAJKA PRIRODA I NJENI ODGOVORI :: ŽIVOTINJSKI SVET-
Skoči na: