DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Verujete li u snove? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Verujete li u snove? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Verujete li u snove?

Ići dole 
+10
Lily
Storm_z
komunikativn@
Danubius
doctorr67
zvezdana
slatkicass
Boban
babaaa
Silvy
14 posters
AutorPoruka
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 10.10.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySub Jan 19, 2008 2:18 pm

Verujete li da snovi imaju neko znacenje, da nas upozoravaju na nesto...ili mislite da su bezazleni?
Nazad na vrh Ići dole
Silvy
Frumos si de foc
Silvy


Godina : 47
Location : Bor
Datum upisa : 10.10.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: moze posluziti u tumacenju snova...   Verujete li u snove? EmptySub Jan 19, 2008 2:21 pm

SVET SNOVA
Znacenje i tumacenje snova

U psiholoskom kontekstu zanimljivo zvuci podatak da covek za sezdeset godina svoga zivota cak dvadeset godina provede u spavanju, a od toga cetiri godine u sanjanju. Sta zapravo znaci san?

Sa stanovista zvanicne nauke san predstavlja slozeni psiholoski fenomen, kao izmenjeno stanje svesti u kome se mesaju svesni i nesvesni sadrzaji; proces u kome se izrazava nase "najdublje ja". A u "Knjizi mudrosti", pise, da je Bog stvorio snove pomocu kojih ljudi mogu da vide buducnost.

Dakle, san je mogucnost saznanja jedne druge stvarnosti ili jednog drugog sveta koji nam nije dostupan u budnom stanju. Zato postoji potreba da se tumacenjem snova objasni taj "drugi svet", kao i da se otkrije neki nagovestaj buducnosti ili trag proslosti.

Zanimljiva otkrica
Istrazujuci fenomen snova grupa naucnika je dosla do zanimljivih otkrica. Mnogi ljudi su izbegli smrt zahvaljujuci tome sto su poslusali "tihi glas svog sna". Tako je, recimo, francuska knjizevnica Zan Plejdi izbegla smrt, jer je prethodno sanjala da je pored njenog apartmana eksplodirala bomba. Kada se probudila nakon tog ruznog sna, odmah je poslusala "svoj unutrasnji glas" i napustila svoj apartman. Za otprilike dva sata u stanu pored njenog apartmana bomba je usmrtila troje ljudi.

Poruke u snovima nisu samo upozoravajuceg karaktera, vec nagovestavaju i srecne dogadjaje. Neki snovi najavljuju uspeh, bogatstvo, slavu, naucna otkrica, genijalne ideje, nove izume ili resenja, umetnicka dela, cak i mogucnost dobitka na lutriji.

Amerikanac Elis Hju je sanjao model sivace masine koju je kasnije konstruisao.

Zatim, nobelovac Nils Bor, je u snu otkrio kljuc - resenje tajne atomskog jezgra.

Engleski pesnik, Semjuel Kolridz, je u snu video sve stihove svoje poeme "Kublaj Kan".

Poznati igrac golfa, Dzek Niklaus, je sanjao novu tehniku udaranja loptice za golf i ta tehnika ga je dovela na sam vrh ovog popularnog sporta.

Poznati engeski istrazivac snova dr Kit Harn, smatra da su mnogi od nas sposobni da "pogledaju u buducnost" i da se na osnovu tako dobijene informacije "zastite od neke nevolje". On naglasava da su mnogi ljudi veruju svojim snovima, a najvise onima koji se odnose na putovanja prevoznim sredstvima. Poznata je cinjenica da je desetak ljudi otkazalo putovanje brodom "Titanik", zato sto su sanjali nesrecu na tom brodu.

Americki i engleski naucnici su utvrdili interesantnu cinjenicu: u velikim katastrofama vozova i aviona uvek ima manje zrtava, nego sto bi po uobicajenom protokolu putovanja trebalo da ih ima! Da li treba verovati snu ili ne - to je licno nas izbor. Ipak, treba imati na umu i postupak Andjele Lun, dobitnice na njujorskoj lutriji. Ova dama je dobila 750 000 dolara zato sto je u snu "videla" svoje petoro dece sa listicem - potom je na listicu upisala njihove godine!

Tumacenje snova na osnovu mesecevih mena
Postoji uverenje da svako od nas moze da protumaci svoje snove na osnovu sata (vreme kada je sanjao), lunarnog kalendara i Mesecevih mena. Odgovor na pitanje: Kada ce se ostvariti nas san? - dobijamo na osnovu podatka o satu - vremenu kada se sanja.

Sat ili vreme kada se sanja
od 19h do ponoci (ispunice se za devet: sati, dana, nedelja, meseci ili godina);
od ponoci do 03h (ispunice se za tri, cetiri ili pet dana);
od 03h do budjenja (ispunice se za deset: sati, dana, nedelja, meseci ili godina)
Odgovor na pitanje: Da li ce se ostvariti nas san? - dobijamo na osnovu lunarnog kalendara i Mesecevih mena.

LUNARNI KALENADAR I MESECEVE MENE
(NAPOMENA: POCINJE SE OD MLADOG MESECA)
MLAD MESEC
1. noc (prijatni snovi)
2. noc (nepovoljni snovi)
3. noc (beznacajni snovi)
4. noc (ostvarenje povoljnih snova)
5. noc (prorocki snovi)
6. noc (ne pricaj svoje snove)

PRVA CETVRT
7. noc (ostvarenje snova)
8. noc (ostvarenje snova od prethodnih dana)
9. noc (veoma brzo ostvarenje snova)
10. noc (povoljni snovi uz iznenadjenje ili dobitak)
11. noc (povoljni snovi)
12. noc (istiniti snovi)
13. noc (skoro ostvarenje snova)

PUN MESEC
14. noc (nepouzdani snovi)
15. noc (istiniti i znacajni snovi)
16. noc (istiniti snovi)
17. noc (ostvarenje snova kroz tri dana)
18. noc (istiniti, ali neprijatni snovi)
19. noc (skoro ostvarenje snova)
20. noc (istiniti snovi i uspeh)

POSLEDNJA CETVRT
21. noc (srecni snovi)
22. noc (nepovoljno snovi)
23. noc (snovi se nece ostvariti)
24. noc (srecni snovi)
25. noc (nejasni snovi)
26. noc (istiniti snovi)
27. noc (nepouzdani snovi)
28. noc (povoljni snovi)
_________________
Nazad na vrh Ići dole
babaaa

babaaa


Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyNed Jan 20, 2008 7:47 am

zavisi,koliko i kako sanjamo. Obicno kazu da to sto jako, jako zelimo to zaista i sanjamo. Postoje vise vrsta snova, najvise sanjam budna i ako zaista verujem u to sto sanjam obicno mi se san ostvari.
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Boban


Datum upisa : 20.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyNed Jan 20, 2008 7:53 am

Ima neshto u snovima,kad sanjam posle nekoliko dana analiziram shta je to bilo.Kad pogledam na kraju ima tu neke istine :)
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyNed Jan 20, 2008 11:30 pm

Verujem.
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyPon Jan 21, 2008 2:58 am

Verujem da su snovi potisnuti, nesvesni sadrzaji, koji su nekad bili svesni. Sanjajuci mi se samo prisecamo necega sto smo nekad znali, mogli ili zeleli. Za mene oni uvek nesto znace i uvek mi ukazuju na nesto sto svesno ne vidim.
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 19.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyUto Jan 22, 2008 9:45 am

zavisi koliko realno sanjam:)))lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyNed Jan 27, 2008 3:56 am

NE,ne i ne...taman lepo caskam sa Merilin Monro, cini se da ce biti i nesto vise,,,,kad ono budjenjeeeee.... :sleep:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 19.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyNed Jan 27, 2008 6:17 am

danubius ::
NE,ne i ne...taman lepo caskam sa Merilin Monro, cini se da ce biti i nesto vise,,,,kad ono budjenjeeeee.... :sleep:

ovo ti je dobro...:)))lol!
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyPet Feb 01, 2008 2:28 am

Sanjala sam da nisam dobila bingo. POsto je vecers izvlacenje (a nisam kupila listic), javicu vam da li mi se san ostvario.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyPet Feb 01, 2008 5:20 am

Vec dugo sanjam isti san, godinama...Kao , zivim u zemlji gde je mir, ljudi setaju nasmejani ulicama , svi dobro zive od svog rada, nema korupcije , ni kriminala...Putujemo slobodno po celom svetu...i jos mnogo toga lepoga....A onda se probudim..u Srbiji...Da li ja to vise ne umem da sanjam, ili sanjam nemoguce stvari..?.Nesto sam nacuo da jos mnogo ljudi ima isti san , i da, kada bi se ujedinili , istog dana, u istom snu, mozda bi i postao stvarnost...jer ima jos i mnogo onih koji nam ne daju da sanjamo...To su oni sto su nam pokrali snove , i umesto njih nam poturili svoje horore ...odagnajmo ih zajedno vec jednom...Sanjam o tome...sanjajte i vi...mozda postane i java... :sleep: :sunny:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 19.12.2007

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyPet Feb 01, 2008 10:06 am

verujem..:(((
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyUto Maj 06, 2008 3:41 am

Dobro jutro, sanjari i sanjalice!
Prvo se proteglite iz sve snage, potom zevnite, pa par puta mljacnite... I onda ako se sećate gde ste sve noćas u snovima bili - prelistajte naš sanovnik i pogledajte tumačenje.


[You must be registered and logged in to see this image.]

:sleep: [You must be registered and logged in to see this link.] :sleep:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 01.02.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyUto Maj 20, 2008 11:30 am

jainnnn,to bi znacilo vjerujem-nevjerujem.
nekada mi se dogodi da sanjam divan san iz kojeg se ne mogu probuditi,slike se ozive kao u stvarnosti,ali toliko je prelijepo da bi bila zaista stvarnost,dolazi budjenje i na neki nacin razocarenje.san od stvarnosti daleko je kilometrima.
a dogodi se i horor u snovima,tad me uhvati neki strah,tuga, u snu suze, naglo budjenje osjecam se uzasno.
koliko puta sam citala tumacenje o snovima i skoro nikad nije se poklapalo s onim sto sam sanjala,sve nesto bez veze,ali mozda je tako i bolje,nisam opsjednuta tim ( kao moja radna kolegica,davila nas je svakodnevno o njenim snovima, i navodno da joj se sve bas tako i ostvaruje,sto nisam bas vjerovala...al tko bi ju mogao ubjeditu u nesto drugo)
Nazad na vrh Ići dole
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyUto Jun 17, 2008 4:04 am

Kao sto vec rekoh desavalo mi se da mi se san ostvari.To ume da bude strasno.Samoi u nekom momentu imate taj osecaj da se to vec dogodilo i onda panika :roll:
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 2:33 am

.. pre neko vece sam jecala u snu?!
.. naravski toga se nesecam.. ispricao mi neko.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 10:30 am

Lily ::
.. pre neko vece sam jecala u snu?!
.. naravski toga se nesecam.. ispricao mi neko.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja sam.....samo si ponavljala "Brede , šta je ona Anđelina bolja od mene, samo ti dečurliju dovlači......Ah,ne ostvljaj meeeeee" [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 22.03.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 10:33 am

Silvy ::
Verujete li da snovi imaju neko znacenje, da nas upozoravaju na nesto...ili mislite da su bezazleni?

Polozim ja jedan ispit, a zove me sestra od strica, i ne pitajuci me nista kaze: -sanjala sam da si se udavila..- ma jok, reko' isplivala [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 10:36 am

sonia ::
Silvy ::
Verujete li da snovi imaju neko znacenje, da nas upozoravaju na nesto...ili mislite da su bezazleni?

Polozim ja jedan ispit, a zove me sestra od strica, i ne pitajuci me nista kaze: -sanjala sam da si se udavila..- ma jok, reko' isplivala [You must be registered and logged in to see this image.]
E nije tako bilo! Daviš se ti ...kad ono Kabir Bedi ti pruža ruku i kaže" O, biseru Labuana , dodjoh da te spasem...." [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta


Godina : 65
Datum upisa : 05.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 11:04 am

Verujem svojim snovima. Naučila sam da ih pravilno tumačim. Najčešće mi snovi, simbolima, oslikaju prethodne dane. Ređe sanjam upozoravajuće i one u kojima "vidim" rešenje za neki problem. Najređi, svega 3-4 do sada, su se preslikali u realu. Interesantno je da te snove nisam zadržala za sebe, ispričala sam ih nekome, i ubrzo su se ostvarili baš na način kako sam sanjala.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 11:11 am

determinanta ::
Verujem svojim snovima. Naučila sam da ih pravilno tumačim. Najčešće mi snovi, simbolima, oslikaju prethodne dane. Ređe sanjam upozoravajuće i one u kojima "vidim" rešenje za neki problem. Najređi, svega 3-4 do sada, su se preslikali u realu. Interesantno je da te snove nisam zadržala za sebe, ispričala sam ih nekome, i ubrzo su se ostvarili baš na način kako sam sanjala.

Imaš pravo .Ja sve sama sr...nja sanjam -i redovno mi se ostvari [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 11:25 am

Pa nesto postoji...Nije mi se desilo ono sto doslovice sanjam,ali svakako me snovi "upozore" na dobro ili lose.Mada toga postanem svjesna tek kada se to desi.Onda se tek vracam na san i povezujem sa tim sto mi se desilo.











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 24, 2010 11:53 am

Ja sam toliko puta sanjao Šakiru kao vučicu i još uvek mi se nie desila [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyČet Mar 25, 2010 3:39 am

Danubius ::
Lily ::
.. pre neko vece sam jecala u snu?!
.. naravski toga se nesecam.. ispricao mi neko.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja sam.....samo si ponavljala "Brede , šta je ona Anđelina bolja od mene, samo ti dečurliju dovlači......Ah,ne ostvljaj meeeeee" [You must be registered and logged in to see this image.]
.. ma joook bre.. bilo je Brede ta ovarbaj se u crno.. tek ondak more bit da se i zaljubim.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 18.01.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyČet Mar 25, 2010 4:07 am

Lily ::

.. ma joook bre.. bilo je Brede ta ovarbaj se u crno.. tek ondak more bit da se i zaljubim.. [You must be registered and logged in to see this image.]
A to li je....zato si toliko i vikala u snu , da te i Andja čula...pa počela skupljati one male Crnčiće Nije razumela šta *oćeš sa Bredom .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Amisela
Komšinica preko plota
Amisela


Datum upisa : 04.08.2009

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptyČet Mar 25, 2010 8:44 am

Nisam od onih koji bas veruju u snove,ali mi se desilo nekoliko puta da mi se san ostvario.Iako su snovi prozvod onoga sto nam se vec desilo,ponekad se uplasim kada nesto sanjam.Najsrecnija sam kada ne sanjam nista.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? EmptySre Mar 31, 2010 12:11 am

. vala da znas.. najbolje kad se ne secamo svojih snova.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Verujete li u snove? Empty
PočaljiNaslov: Re: Verujete li u snove?   Verujete li u snove? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Verujete li u snove?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DUHOVI-verujete li u njih ?
» VILE i vilenjaci -verujete li u njih ?
» "Sreca prati hrabre"-verujete li?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: SA ONE STRANE STVARNOG :: PARAPSIHOLOGIJA /ALTERNATIVA-
Skoči na: