DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Sep 10, 2011 3:23 pm

First topic message reminder :

Nisam verovao svojim očima da nemamo temu o tako značajnoj stvari ? RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 539287
Pa da počnemo .... RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 593138
Šta znamo o rakiji ,pijemo li je , možda pravimo sami , kakve se rakije piju i prave u vašem kraju ?

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTXVg2S3zaLOnT2r8Xh-n81ju7zfUDxS2ihGNtz690dPrLLwdDQSg

Poslednji izmenio Danubius dana Sub Sep 10, 2011 3:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
tok tuk tok
Putnik zvezdane prašine
tok tuk tok

Datum upisa : 17.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyUto Jul 23, 2013 9:08 pm

Seoske rakije u Srbiji su loše iz prostog razloga što je toliko vole da nemaju srca baciti prvenac i patoku.
Daklem prilikom pečenja rakije izdvajaju se tri frakcije...
-prvenac, sastoji se od lako hlapljivih kiselina koje imaju vrelište niže od alkohola i prve procure. znači, prvi litar se baca.
- srce, relativno čista rakija ako je pravilono odradjen proces vrenja komine. ovaj deo se koristi.
- patoka, zadnjh par litra destilata koji ima mali procenat alkohola a veliki metanola, n-propanol, i-butanol, cijanovodonična kiselina, sirćetna kiselina..i..i..i patoka se ne koristi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyUto Jul 23, 2013 9:09 pm

link 
sokolova rakija
rakija od dunja
rakija od grozdja
rakija od jabuka
rakija od meda
rakija od kruske

link 
Malo da se čita ....ako je prevruće da se konzumira .
Mada ,ima ih koji je o*lade ,pa pijuckaju i na + 38 C (preporuka ,makedonska mastika ,kažu da je čak bolja na "ledeno" )

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Rakija-je-svemu-kriva
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Avg 26, 2013 4:34 pm

Sva šljiva ode u rakiju!

SRBIJA POD ŠLJIVAMA: REKORDAN ROD ZADAO VELIKU MUKU DOMAĆINIMA
Pod teretom ovogodišnjeg nezapamćeno velikog roda u lozničkom kraju šljive stabla ''čačanke'', ''požegače'' ili ''valjevske'' savila su se po šljivicima do zemlje ali će u lozničkom kraju ponovo rod uglavnom završiti prerađen u rakiju, a tek nešto malo u otkup i sušenje.

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 946941_436366893139074_667601303_n

Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Okt 06, 2013 9:53 am

Kažu da se uz rakiju mora i "mezetiti" .Evo kako :elpivo: b66667 

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Xypu
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa

Datum upisa : 02.12.2012

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Okt 06, 2013 8:47 pm

Danas sam na Divcibarama, kupila rakiju od aronije.
O aroniji se malo zna u nasim krajevima ali sve vise se pise o njoj a i podizu se zasadi.
Kupih i slatko, takodje od aronije.
Moram priznati da me privukla i ambalaza.
Kad je probam, pricacu vam zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Okt 20, 2013 12:05 am

Istraživanja pokazala: Rakija jeste lekovita!
Autor: Tanjug | 19.10.2013 - 23:49:00h |

U srpskom narodu oduvek je postojalo verovanje da je rakija veoma lekovita i da poneka čašica tog žestokog pića povoljno utiče na zdravlje, što su i potvrdila neka medicinska istraživanja.

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 791240-1
Istraživanja su pokazala, kako navodi list "Poljoindustrija", da umereno konzumiranje alkohola povećava koncentraciju dobrog, a snižava nivo lošeg holesterola, kao i da oni koji koji umereno koriste to piće, ređe obolevaju od kardiovaskularnih bolesti - infarkta srca, srčane slabosti, povišenog krvnog pritiska i šloga.
Jedna čašica rakije leči upale unutrašnjeg zida krvnog suda u kome se nalazi masna naslaga, koja može da prouzrokuje pucanje i srčani udar, a takođe usporava stvaranje tromba i ubrzava njegovo razlaganje, ako već postoji.
Pri tome se pod umerenim pićem, podrazumeva jedno do dva alkoholna pića koja sadrže 10 grama alkohola, što odgovara jednoj krigli piva, čaši vina ili čašici žestokog pića, s tim što se trudnicama ne preporučuje.
S druge stane, ako se uzima češće veća doza alkoholnih pića, onda je dejstvo štetno, jer može da ošteti srčani mišić i dovede do grčenja perifernih krvnih sudova.
U slučaju dugogodišnjeg svakodnevnog ispijanja većih količina, od 80 grama, ili osam čašica rakije, može da dođe do zadebljanja i uvećanja srčanog mišića, s tim što su žene podložnije tim promenama. Istovremeno dolazi do povišenog krvnog pritiska i pojave arterijske hipertenzije.
Dakle, rakija jeste dobra, ali kada se pije umereno!
Nazad na vrh Ići dole
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin

Datum upisa : 13.09.2013

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Okt 20, 2013 12:37 am

Pečem je sam.
Pijem je sa odabranima.
Poklanjam onima koji znaju da je cene.

Šljiva, mučenica, 52 stepena, čista kao suza..."oprana" kroz vodu, tako da sav metil alkohol otpadne.
Ali još uvek se učim od proverenih majstora, kojih je sve manje.
Problem je što svako svoju smatra najboljom i teško je razlučiti šta je istina dok ne probaš.
Želja mi je da jedne godine ispečem kajsijevaču...

Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 W19PRTD
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPet Jul 10, 2015 10:20 pm

Lady Gaga u majici sa natpisom "  Za*ebi Kolu, za*ebi picu, sve što nam treba je šljivovica. 
60 000 lajkova na Instagramu za taj potez . 
Gaga ,Srbine !  :rlol: like

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Xu5qd
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Sep 12, 2015 9:50 pm

Ne znam kako kod vas ,ali kod nas "vesele mašine" krenule . 

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Kazan_1000x0

Kako je šljiva rodila ,biće rakije kao vode .
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Sep 13, 2015 8:15 am

Copy-paste posta sa teme Vojvodina. Nadam se da mi nećete zameriti. Jer dudova rakija ili dudovača ili dudara je jedna pomalo zaboravljena rakija a nekad nije bilo kuće koja je nije pekla.

DUDI BRENDI (rakija od Duda )
Dudovača

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Dudcrni

Dud je valjda jedina voćka koja je stigla u ove krajeve po nalogu sa najvišeg mesta jedne od starih dobrih propalih država. Bilo ga je, dakako, i ranije, ali je tek grof Mersi u Banatu a Marija Terezija i u ostalim delovima današnje (jučerašnje) Vojvodine, čak i zakonski, obavezala podanike da sade ovo plemenito drvo. Razlog je bilo gajenje svilenih buba, jer imperija nije želela da se njeni novci troše za uvoz svile.

Početkom prošlog veka po širokim vojvođanskim šorovima i kraj državnih puteva već su se dostojanstveno šepurile desetine hiljada krošnji listopadnog drva, u nauci poznatog pod imenom morus (alba, nigra ili rubra, to jest bela, crna ili crvena murva). Prepuštajući svilarstvo stručnjacima, ovde ćemo smerno skrenuti pažnju na jedan sporedni, ali ništa manje dragocen proizvod. Reč je, pogodili ste, o dudovači

Plodovi se zovu dudinje i neobično su sitni u odnosu na veličinu drveta. Počinju da zriju već krajem juna, a ima ih sve do kraja avgusta. Bilo da se dud nalazi na ulici, ukraj lenije ili u avliji, dudinje se skupljaju ručno, najčešće iz trave. Posao je izuzetno pipav, pa se u njemu često koristi dečja radna snaga. Mada su dudinje slatke, klincima ovo maltretiranje pada izuzetno teško, pošto krajnji proizvod sa njihove tačke gledišta nema nikakvog smisla. Skupljanje dudinja može da traje i po nekoliko nedelja. Ako je murva u dvorištu, najbolje je prostrti ispod nje plastične ponjave i predveče lepo pokupiti ono što je tog dana sazrelo

Dalji proces je istovetan kao i kod proizvodnje ostalih rakija: sirovina se smešta u sudove, pokriva i redovno meša, uz stalnu upotrebu čula mirisa. Ko se odriče kakvoće zarad količine, upropastiće buduće piće dodavanjem ostalog voća ili, što je krajnji bezobrazluk, šećera. Jer, dudovača se, kao i sve prirodne rakije, peče isključivo za domaće potrebe. Tamo gde se kupuje ili prodaje nema ni govora o plemenitom piću, već o brljama različitih mirisa i sa različitim količinama kojekakvih sastojaka

Ako godina ponese i ako je dud posadio još deda ili pradeda uoči stupanja u brak (uzgred, u crno-žutoj monarhiji to je bio jedan od uslova za ženidbu odnosno udadbu), sa jednog stabla se, bez grama šećera, može dobiti po litar za svaku sedmicu u narednoj godini

Priče o tome da se ona peče samo u nedostatku boljeg voća ili da je nečiji deda umro od dudovače spadaju u opake izmišljotine. Od svih pića umiru samo oni koji ne umeju da piju i oni koji loču šta god im se nađe. Dakle, nije isključeno da je nečiju jetru izjelo nešto za šta je on mislio da je dudovača, ali to je svakako bilo nešto što se samo očešalo o dud

Nakon pečenja sledi takođe uobičajeni postupak: točenje u staklene balone od pet ili deset litara, te pečačenje voskom. Ostatak ide u buriće (zapremine 30-50 litara) od ponajbolje dudovine. Baloni se ostavljaju za rođenja i venčanja unuka, ostalo se nakon isteka određenog vremena pušta u opticaj.

Dudovača je u početku samo bezbojna tečnost specifičnog mirisa. Kroz koji mesec, a naročito kroz koju godinu, biće to prvoklasna rakija za vrhunske meraklije. Merači se uz kisele krastavce i pokoje parče slanine

Pre tri godine jedan gospodin mi je, kao deo naknade za intelektualnu uslugu, doneo politru dudovače made in FNRJ, što će reći starije od četvrt veka. Dotični je odavno ostavio piće. Ipak, razumeli smo se bez reči: znao je da daje nekom ko zna šta dobija.

Putujući zimus u Evropu, poneo sam i jednu flašu. I gle: gospodin sa severa Bačke je omirisao, lagano prineo čašicu ustima, još laganije gucnuo, zadivljeno pogledao i krajnje sabrano izgovorio: "Čoveče, mislio sam da toga više nema!" Ima, i imaće sve dok živi duh dedova.

Mihal Ramač

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Parastos-dudu

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Nov 22, 2015 1:30 pm

0vo moram copy ...lepa pričica o rakiji ,ali i koječemu drugom u Srbiji . 

------

Sremačka, ljuta

Aleksandranm (sa njenog bloga) 

E rođače, nemoj sad meni da se žališ. Vidi, raskrupnjo si se, nahranjen si dobro. Sijaš, vidim. Šta pričaš, nije dobro. Čekaj malo, nastavićeš, samo vatru da  razdžaram, sulundar ne valja. Eno preko granice sneg već krenuo. Šta, ne osećaš. Kako ne osećaš. To si se ti u Beogradu nalojio pa ne osećaš. Al, vidim, nije ni tebi svejedno. Hladno ti oko srca.
Ajd da trgnemo jednu, biće dobro…
Dobra, ljuta. Šljiva. Doooobra. Jaka. Koja? Šta koja? Šta pitaš, kao da ne znaš. Ona krljava iz drugog dvorišta. Ali nisam je ja peko. Muka mi od posla. Sve je palo na mene. Evo, sad je i ja prvi put pijem. Da se nisi javio, ne bi je ni liznuo. Lakše malo rođače, jaka je. Nema ni trunku šećera. Vidiš venac, od prsta. Mogao bi nekog da ubiješ kad bi ciljo kroz njega.
Ko je pravio, pitaš?
Komšija, ona budaletina što ga onomad struja udarila.
Jel ozdravio, pitaš?
Ma kakvi. Lud je ko tih sto hiljada volti što ga tresnulo.
Koža mu se oporavila, manje više, al mozak…
Mora da mu je spaljena bar polovina. Kad popije, zlo. Urliče ko vuk, bože me oprosti. Al rakiju što peče…
Prepečenica, nego šta je.
Jesi video kako je odmah toplije, kad se trgne po jedna. A i vatra lepo gori. Celu noć će tako. Novembar mi u kosti ušao. Ma mažem se, nego šta, kupio sam u apoteci konjsku…Ma kakvi, neću da se masiram rakijom. Nisam trošadžija.
Nego da ti kažem: sve sam ja to čuo još pre dvadeset godina, isto tako. Samo sam mislio, kad ode u grad da  će promeniti navike. Al vidiš, vuk dlaku menja…
Ma nemoj meni da se žališ.
Pa šta onda što si morao malo…  Živa je žena. Ma nek gleda muž, ko ga jebe. Šta kažeš, ćelav. Pa ne jebeš njega.
Ćuti i radi, ako treba, gde god treba. Vidiš kakvo je vreme došlo.
Pritislo sa svih strana…
Šta pitaš šta sam čuo. Ma onaj naš iz donje ulice. I on je tako morao… A posle čovek kupio kamion. Sredio se. Udavio me jednom sa tom pričom. Govna, pa govna. Pa šta što smrdi na govna.
Od kad si ti takav gospodin postao…Ćuti i radi. Jebo te, nije te bilo šta videti. A vidi sad. Pravi čovek. Biće bolje. Vidiš da si i auto kupio. A i dobar je to posao, gospodski, kad si u gradu. Znaš kako bi bilo da si ostao…
Osušio bi se ovako kao ja…Koji si mi andrak i pričao. Samo se nerviram. Nego, kako bi i ovako kod nas došao, mi više ni autobusa nemamo. Samo jednom dnevno.
Biće valjda bolje. Jednom.
A onaj naš prijatelj…Pitaš za njega? Eno ga u belom svetu. Daleko. Pati, drma ga nostalgija – valjda se to tako zove. Piše poeziju, onda.
Ponekad. Mora da laže. Svuda je bolje nego ovde.
Jebi ga. Neću ja  nigde da idem. Ma kakvi. Nemoj da me nagovaraš. Volim Srem. 
Ne lažem, majke mi. Ajmo još po jednu. Ne znam gde su mi cigarete…

Ajde da pričamo o nečem drugom. Neću više ni da mi spominješ. Ni reč.

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Z

A ovo će da se dešava u Bačkom Monoštoru ,za 29 novembar (bivši Dan Republike ) 
Prijave učesnika i njihovih rakija uveliko stižu iz svih bivših ex Yu republika . 

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 SFRJ_Rakijada_2015_Monostor_snkd3b
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Feb 28, 2016 11:39 am

Rakija ujedinjuje i nas sa Balkana koje politički ,nacionalni i veski estabilišmenti "pujdaju" da budu neprijatelji . 
Lokal u Pnom Penu koji drže Srbin i Hrvat u slozi ,a posećuju svi odavde koje put nanese u Kambodžu .

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 24rakija%20-foto%20fb%20raqia%20republic_1000x0

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 24rakija%202%20-foto%20fb%20raqia%20republic_1000x0
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Apr 02, 2016 7:13 pm

Asocijacije su zaebata rabota. Pročitam tekst u Blicu Kobrovaca link i proradi mi sećanje na jedan blog. Onda potražim i naravno da ću da i sa vama podelim.

Daklem Rakija neizgovorljivog vijetnamskog imena, na blogu prekrštena u Mudovača.

Sa bloga Hanojska pauza, 1. deo Snežane Radojičić, svetskog cikloputnika. Objavljeno na blogu B92.
RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 W71ziw

Objašnjenje koje je Sneža dala o ovom alkoholu - To su penisi goveda i bikova, koji se potope u alkohol, doda se neko voće, nekad dodaju i zmiju, i onda to stoji 3-6-12... meseci, što duže, to bolje. Potom se pije. Napitak se zove Ruou Ngoc duong (Rượu ngọc dương) i Vijetnamci su jako ponosni na njega, smatraju da im daje veću seksualnu moć. Fotka nije moja, pojavila se pre neki dan na FB grupi Hanoi Massive, a snimio ju je neki Englez u supermarketu u centru. Pitao je za objašnjenje da li je to vid naplate od kupaca koji nisu platili račun

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Apr 02, 2016 8:22 pm

ZoxZoja ::
.

Daklem Rakija neizgovorljivog vijetnamskog imena, na blogu prekrštena u Mudovača.

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 W71ziw

Rakijaši nisu gadljivi ,ali za "ovo " treba zaista imati ono što je u boci -pa popiti . 
Kako su počeli ,sa pivom od vaginalnih bakterija ,pa ovo .....šta će biti sledeće ,"Govnara" ?  brdski
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyNed Maj 29, 2016 7:45 am

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 13307282_142824856130299_7533326674167445098_n

Za one koji ne znaju ..."afrička šljiva" je novi čudotvorni eliksir za potenciju u Srbiji .

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Africka
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPet Okt 07, 2016 1:56 pm

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 12734165_608423909308168_6223929195409195654_n

Ovo se zove navesti  kompletne " podatke o proizvodu "
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65

Godina : 55
Humor : volim
Datum upisa : 08.08.2016

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Okt 08, 2016 9:08 am

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 317i8vt
Nazad na vrh Ići dole
promaja
Panonski lav
Panonski lav
promaja

Godina : 58
Datum upisa : 02.08.2010

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Okt 08, 2016 10:27 am

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 264q881
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa

Godina : 39
Datum upisa : 17.02.2010

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Okt 08, 2016 10:44 am

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Zamlatovac48da1

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Festival-srpske-rakije

Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac

Godina : 64
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptySub Okt 08, 2016 11:55 am

Dudova rakija ili ti rakija od duda

Poznata kao dudara, dudinjača ,dudovača, , ludara,  rakija izuzetno jakog mirisa i ukusa, karakteristična za vojvođansko podneblje.
Neću o njoj ništa posebno jer Zox je to lepo odradila . Hteo sam samo da kažem da sam imao prilike koštati je i nisam baš nešto bio oduševljen .

A paz  ovih , parastos dudu a povešali šunke .

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 SFNCYq4
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Okt 10, 2016 7:55 pm

Dozer 😂😂

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 67pkx2

Nazad na vrh Ići dole
el_vibrador
בנו של ישראל
el_vibrador

Datum upisa : 07.02.2012

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Okt 10, 2016 8:19 pm

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Ne-daj-boze
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija

Datum upisa : 21.01.2012

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Okt 10, 2016 8:33 pm

Mima65 ::
Dozer 😂😂

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 67pkx2

Vrh smehsmeh smehsmeh smehsmeh

Ne pijem rakiju ali zato kruškovac drmnem sa svekrvom smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Mima65

Mima65

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Okt 10, 2016 9:05 pm

To je regularno i razumljivo! 😜. Sa svekrvom moraš do crte "sve vas volim", dalje budeš li išla, moglo bi biti zajebato!! 😂😂😂
Nazad na vrh Ići dole
Hestija

Hestija

Datum upisa : 21.01.2012

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 EmptyPon Okt 10, 2016 9:07 pm

Mima65 ::
To je regularno i razumljivo! 😜. Sa svekrvom moraš do crte "sve vas volim", dalje budeš li išla, moglo bi biti zajebato!! 😂😂😂

Ona ide do zagrevanja, a ja do sreća-radost :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir    RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir  - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole

RAKIJA -čudotvorni balkanski eliksir
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: KUVANJE I ZAKUVAVANJE :: KUHINJSKE TEME(uopšteno) :: PIĆA i NAPICI-
Skoči na: