DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Drugi su krivi... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Drugi su krivi... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Drugi su krivi...

Ići dole 
+5
cojle
Danubius
Astra
AstrinaKomsinica
brunolino
9 posters
AutorPoruka
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyNed Sep 11, 2011 6:35 pm

Primjetio sam da kod naroda bivse SFRj za nedace ili bilo sto lose u sadasnjem zivotu drugi su krivi...

Da li su bas ti drugi iskljucivo krivi...???

Ili smo izgubili samokriticnost...???

I tako vrtimo se u krug ko coravi , a stanje je isto...

Mislim da je svatko kovac svoje srece , pa i same drzave , ne mogu biti ti drugi uvijek krivi...

Samo nije lako ustati ujutru i reci sam sebi , stari , usrao si i rudu i kola...sreca ima drugi...
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyNed Sep 11, 2011 6:46 pm

Mali, hajd da ti ne urusvajim temu, kasnije cu spamovat :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyNed Sep 11, 2011 8:47 pm

E to mi podize svaki zivac...Ameri,Eu nam krojili sudbinu,htjeli nas rat,cilj im bio da nas oslabe....a mi jadni nemamo svoju glavu,pa nas nagovorili.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
brunolino

brunolino


Godina : 111
Location : u bespucima...
Datum upisa : 12.10.2010

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyPon Sep 12, 2011 12:00 pm

Astra ::
E to mi podize svaki zivac...Ameri,Eu nam krojili sudbinu,htjeli nas rat,cilj im bio da nas oslabe....a mi jadni nemamo svoju glavu,pa nas nagovorili.

nazalost u pravu si , sve je kriva Njemacka , Vatikan , Amerika , EU...svi nas mrze...

da nije njih svima nama na Balkanu bilo bi bolje... :eee:

a , cudno je da iako su nam oni krvi mi hrlimo njima...?!

zanimljivo bas... :329340:


Poslednji izmenio brunolino dana Pet Sep 16, 2011 3:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyPon Sep 12, 2011 1:52 pm

brunolino ::


Ili smo izgubili samokriticnost...???


Kako smo mogli izgubiti nesto sto nikad nismo ni imali!? Samo treba malo premotati film...onako "ruku na srce".
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyPet Sep 16, 2011 10:55 am

Spisak je duži u Srbiji (što smo imali prilike slušati od 90 tih naovamo )
Medjunarodna antisrpska zavera , Vatikan, Nemačka , masoni, svetski centri moći iz senke ,Amerika , NATO ....ovo samo "iz sveta " . Spisak naravno dopunjavaju svi narodi iz ex Yu -svaki je dobio poneki epitet , od kojih je "separatista" još najblaži.
Ispalo je da su svi oni krivi -samo mi nismo nizašta .
Ima stvari na koje se može uticati, ima stvari na koje ne može ,ali niko drugi nije odgovoran za sulude poteze koje je činila tadašnja "vlast" u naše ime -nego mi koji smo je "birali" i kojoj smo ipak služili -umesto da pružimo žestok otpor na vreme .
A kada si za nešto kriv -onda možeš očekivati pre ili kasnije da te neko pozove na odgovornost .
Uostalom....Djordje Balašević je to odavno shvatio.....

Krivi smo mi





O nisu krivci primitivci sto su pokupili mast
korov nikne digod stigne, ma svaka njima cast

Krivi smo mi

Otkud svi ti paraziti sto su nam zagustili
nemoj stari moj, krivi smo mi sto smo ih pustili

Ma sta su znali djenerali i brkati majori
jedino da vicu: pali ali nisu najgori

Krivi smo mi

Ni svi ti silni infantilni sto su puske sanjali
ne, ne derane, krivi smo mi sto smo se sklanjali

Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas
ne pitaj mnogo, dospeces i ti na rdjav glas
Putuj planeto, super smo se druzili
nama je lepo, taman kako smo zasluzili

Nisu krivci depresivci, lude i psihopate
sto su rusili pa sada nama nude lopate

Krivi smo mi

Nisu krivi sedativi sto ih nisu sputali
sori, matori, krivi smo mi koji smo cutali

Putuj Evropo i pos'lji nam malo peciva
nama je dobro, sreca jedna neizreciva
Putuj planeto, ovde se vrag priziva
nama je lepo, slika jedna neopisiva










Drugi su krivi... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyPet Sep 16, 2011 12:36 pm

Imaj sopstveno dostojanstvo i zaštiti ga da bi te i drugi cenili! Drugi su krivi... 900975











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyPet Sep 16, 2011 12:41 pm

Cojle::
Citat :
Imaj sopstveno dostojanstvo i zaštiti ga da bi te i drugi cenili!

aplauseee
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 6:55 pm

Postoje naravno objektivne prepreke i okolnosti .
No samo se setite koliko ste puta u životu pomislili "e onda sam mogao" ..."trebao sam ..." "da sam onda ..." Ko vas je sprečavao ?
Sopstveni kukavičluk (nazovimo to lepše ,neodlučnost ) sopstveni strah od promene (i rizika ) ..niko i ništa drugo. Samo je trebalo "prelomiti "
Zato...kada se traži krivac za nešto u svom životu -svako od nas treba da pogleda u ogledalo i videće glavnog krivca .










Drugi su krivi... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 8:29 pm

cojle ::
Imaj sopstveno dostojanstvo i zaštiti ga da bi te i drugi cenili! Drugi su krivi... 900975

I ja bih ovo podrzala, izuzev onog "da bi te i drugi cijenili". Koji drugi?! Zasto?! Imaj dostojanstvo, tacka. Sve ostalo je sporedno, nevazno:)
Sto Robin kaze, treba u ogledalce zirnut svaki dan....
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 8:33 pm

Kono,ne mozes biti izolovana jedinka,drustveno bice se trudi da i drugi imaju iole dobro misljenje o njima,tako da se ne slazem da sam samo ja bitna...sta je s onima sa kompleksima vise vrijednosti....pa ceskaju Bogu jaja i misle da su nesto!
A ljudi nas valjda i cijene po onome sto jesmo,pa ako smo odbaceni,sami smo krivi,ne samo kao pojedinci,vec i sire.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 8:51 pm

Ma znas mene, vazda mimo svijet;) Ko voLe, voLe, ko ne voLe...njihova steta migg Kako ono kazes, kompleks vise vrijednosti 55555 :witch:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 9:01 pm

Sudbina nije kriva, ona je postavljena. Neki idu kamenim putem a neki asfaltom. E ako netko ide kamenim putem, vjerovatno nije platio asfalt! ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 9:26 pm

Dolinac,posto metar asfalta,majke ti?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Okt 04, 2011 10:07 pm

Nist' ja nisam kriva.. nagovorili me.. tebe mi!
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Mar 10, 2015 9:54 am

Nisam mogao pronaći adekvatniju temu pa sam ovde smestio , ako neko zna nek se prebaci . Ovo vredi pogledati do kraja , Besim je sjajan .

Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptySub Mar 21, 2015 5:36 pm

AstrinaKomsinica ::
cojle ::
Imaj sopstveno dostojanstvo i zaštiti ga da bi te i drugi cenili! Drugi su krivi... 900975

I ja bih ovo podrzala, izuzev onog "da bi te i drugi cijenili". Koji drugi?! Zasto?! Imaj dostojanstvo, tacka. Sve ostalo je sporedno, nevazno:)
Sto Robin kaze, treba u ogledalce zirnut svaki dan....
Naravno, a onda da analiziramo, šta ko pod tim ''dostojanstvo'' podrazumeva, stigli bi smo do uzroka rata i raspada bivše države.

Hijene i lešinari stižu na kraju priče, ne na početku, na početku sve počne verbalno. A završi se sa okom na nišanu, pogledom na izbegličke kolone, i sa onim ''mamu im, sve su ovo oni nama zamesili'', e pa nisu, sami smo mi to sebi odradili, i to najgore što može!

Nema kod nas škole za samokritičare, pa to ti je. Fin je ponos, ali to nije drugo ime za dostojanstvo.

(Ne, za ništa što mi se događa nikada nisu drugi krivi, u velikom broju slučajeva sam sama sebi krivac, ponekada mi ti drugi samo poguraju kola niz brdo kad brzopleto odlučujem, pa napravim par pogrešnih poteza i previda. A onda se okupe moji neprijatelji i krenu da se petljaju, uživaju, prave planove kako da me dokrajče.)
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Apr 21, 2015 9:07 am

Citat :
Putuj Evropo, nemoj vise cekati na nas
Obožavam ovu pesmu i Đorđa Balaševića, sve je super, ali EU neće da otputuje bez nas i tu se javlja problem.
Tako onda poruka cele pesme pada u vodu.
Citat :
Putuj planeto, ovde se vrag priziva
nama je lepo, slika jedna neopisiva
Ipak, neko hoće da nas uvuče iako nam je lepo jer prizivamo vrag. E to je ta druga strana medalje koju niko od nas zaslepljeni krivicom Miloševića i vlasti u Srbij nije video.
Zašto je EU stalo da lažira javno mnjenje, da pokaže kako je 50 i više posto za EU.
Neka otputuju lepo bez nas, kako je Balašević rekao, pa će mo mi smi o nasim greškama da rasuđujemo.
Ovako ipak nismo mi krivi. Jer podršku od Evroe dobija ne onaj ko tozaslužuje, već onaj ko se klanja i klleči (Vućič i Nikolić). I tu je jasno, da bi i tada sve bilo ok, da je Miloošević bio poslušnik. Mogao bi on i rušiti Dubrovnik, i Vukovar i sve bi bilo normalno, samo da je uveko evropsku retoriku.










Drugi su krivi... 2iiv51gDrugi su krivi... 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Apr 21, 2015 11:14 am

''Otputovaćemo'' mi, ne brini, na ovu stranu je to već rešeno, južnije tužnije, tamo je bunkerče i pištoljče i dalje u modu... tongue

Ebeš EU, ali, nemamo baš neki izbor, tu smo gde smo ni za gde smo nismo... Ći -hu ći -hu ći -hu hu, južna pruga piči dva'set na sat...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Apr 21, 2015 11:28 am

debilko ::

Zašto je EU stalo da lažira javno mnjenje, da pokaže kako je 50 i više posto za EU.
Što bi lažirali ?
Pa milion Srba već jeste u EU ,žive i rade tamo ,već i treća generacija ,  svaki dan na hiljade odlaze ,i to mladih i školovanih ,trenutno živimo od fondova EU ,to zna svako ko je imalo realan ,zašto misliš da većina građana nije za "ulazak u EU"?
Pa kompletna srpska "elita" školuje svoju decu u EU ,ima stanove i biznise tamo ,čak i vladajuće i opozicione stranke jesu za pridruživanje EU ,ko onda nije ?
Desničari ,nacionalisti ,ksenofobi ,Crkva , tajkuni koji love u mutnom i drže monopole -e oni nisu za EU,a jasno je i zašto .

Što se tiče "bremena" koje pominješ ,ne treba tražiti krivce u drugima ,kao što kaže Đole "Krivi smo mi ,što smo pustili...."
A "puštamo" i sada ,i već tražimo krivce u EU ,a ne u domaćim bitangama ,koji samo sa drugom retorikom ,opet pljačkaju .










Drugi su krivi... 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptyUto Apr 21, 2015 2:58 pm

Školuje decu u EU jer se tamo diploma stiče za novac a ne znanjem.
Sa nekoliko ljudi koji su završili preko sam razgovarao, pojma nemaju o tome šta su učili. Znaju samo da se dobro foliraju.
Drugo, ako je neko poslao decu, nema prepreke da i dalje šalje. To nije razlog da ode za decom. Ne vidim tu vezu kikakvu.
Pa kupujemo mandarine iz Maroka, nećemo da se ujedinjavamo valjda sa Maokom.
Ideš tamo gde ti nešto treba. Ne treba ratovati i onemogućiti da odeš, ali ne vidim naš interes za ujedinjenjem, šta ta deca koja su poslata i roditelji dobijaju sa tim.
Stvarno je ovo najradikalskije objašnjenje koje sam čuo. Zato su im potreni adikali da nass vode u EU.
Razlog da nešto učiniš i kreneš za nečim može biti samo duhovan.
Materijalno odeš pa kupiš i vratiš se.










Drugi su krivi... 2iiv51gDrugi su krivi... 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... EmptySre Jul 08, 2015 8:24 am

Who' s guilty?

by John Doe on
Subota, 07. Novembar 2009 Vreme 12:19.


… zarek’o sam se da neću pisat’ o politiKi. religiji, psihoanalizama i ostalim besmrtnim sranjima jer su kurve a ja se sa kurvama ne družim al’ me pojedine stvari i pojedinci, čuj, pojedinci, ma, masovna histerija, vuku za ovi’ moji’ 10 prstića... možda nisam u pravu, možda će neko zaključiti da nisam Patriota, da sam Satanista, da branim Pedere, da sam Zapadnjački orjentisan, da sam obično Govno od Čoveka il’ Čovek od Govana kako god Vam bilo...(velika slova su za one što se pale na to)...

... teorija zavere... ko o čemu, baba o uštipcima... zapad je kriv za sve... sloba je kriv za sve (malo slovo, naravno), za vreme slobe je bilo bolje, jeste al’ u kurcu... malko smo ratovali, malko ginuli, malko gladovali, malko smo otišli sa živcima... ma, mi smo Nebeski Narod... nama niko ništa ne može... aha... dalo se primetiti... zapad je kriv za sve... za pedere, za sataniste, za rezbarene bundeve, za nemaštinu, ma, za sve je kriv zapad... dok ga nije bilo, živeli smo k’o bubreg u loju... nakotili se zapadnjaci pa to ti je... ajd’, pre zapada je bio istok, doduše, onda smo zbog njihovih stručnjaka, živeli na kolčevima (kako ko, neko duže, neko kraće) al’ taj problem smo rešili... kolevka Srpstva... k’o i svako dete, kada prohoda, napušta kolevku a ona se daje nekim drugim naraštajima, komšijama, rodbini ... pogrešnim komšijama i pogrešnoj rodbini smo je poklonili... opet je kriv zapad, mi smo nevini... aha... ipak, problem istoka, nije rešen... urota... udružili se istok i zapad da sjebe Nebeski Narod... oni su krivi, mi nismo...

...religija... 10 Božijih zapovesti i par smrtnih grehova... ne kradi, ne ubij, pohlepa, zavist, oholost, idolopoklonstvo, nečasne misli... bla-bla... bilo bi dobro i lepo, kada bi se pridržavali propisanog... krštenje, smrt... sve ima cenu... ako ne možeš da platiš, grešan si... back to wild west... oni su krivi, ne mi... za sve krivimo druge... ako nije zapad kriv, kriv je istok... ako nije ni istok onda je treći komšija ako nije treći komšija onda je Kleopatra , Milan Tarot, Jezda i Dafina i naravno, sloba & mira (mala slova)... slobu još i mogu nekako da opravdam al’ cveće u kosi ne... oni su krivi, mi ne...

...Woody Guthrie je pevao: This is your land, this is my land, from California to the New York island... imali smo i mi našu: Od Vardara pa do Triglava... popušili smo je al’ samo tako... ma, oni su krivi... da je Woody živ, napisao bi novu pesmu... This is your land, this is my land, from Johanesburg to Ada Ciganlija island... još nije, al’ sa’će...prodaćemo se za šaku pirinča, paz’te šta Vam kažem... nateraće nas glad...jebiga, padaju cene Nekretinama a Mi odavno nismo napravili ni jedan usrani korak... i opet će biti oni krivi a ne mi...

... Uroš, Draža, Milan, Legija, Tito... pravda... pravda za krive i nevine... ukrasimo Naše domove njihovim posterima... drugi su krivi, oni nisu...

... malko mi je dosadilo al’ kada mi ponovo nadođe,
nastaviću... oni su me naterali na ovo... oni su krivi, ne ja...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Drugi su krivi... Empty
PočaljiNaslov: Re: Drugi su krivi...   Drugi su krivi... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Drugi su krivi...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: