DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako hrana utice na raspolozenje? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Kako hrana utice na raspolozenje? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Kako hrana utice na raspolozenje?

Ići dole 
+3
sunasce
Astra
sonia
7 posters
AutorPoruka
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptySub Sep 24, 2011 5:37 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]


Odredjene vrste hrane mogu uciniti da se osecate zadovoljno, jer jednostavno hrana utice na hemiju mozga.

Mozdana funkcija, koncentracija i raspolozenje u velikoj meri su zavisni od toga sta jedete...










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptySub Sep 24, 2011 5:48 pm

Zato ja cokoladu obozavam...kazu da utice pozitivno na raspolozenje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
sunasce

sunasce


Godina : 56
Location : Uvek gde zatreba
Humor : Uvek za...
Datum upisa : 17.10.2011

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptyUto Okt 18, 2011 5:39 pm

Kod mene bas utice na raspolozenje,kada sam gladna odmah sam i nervozna,sve mi smeta....
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptySre Nov 20, 2013 1:56 pm

Kruh nas nasusni;)

Ne mislim da postoji ista sto veze ljude vise od,,,hrane!:)

Nas stol za veceru je haos! Kuhanje, svi zajedno, smijeh dok se stol postavlja, pa cak i kad su neke duboke rasprave u toku za stolom, uvijek zavrsi smijehom:)

Kad je neko nervozan, prave se omiljena jela, kad posjetim princezu, kuham sa posebnim smekom, da dijete ima za par dana;), kad jedemo vani, uvijek najveseliji stol:)

Hrana je najbolji nacin za ljubav! zateleban 
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptyNed Maj 11, 2014 12:35 pm

Velika zabluda o skupoj hrani
IZVOR: POSLOVNI DNEVNIK
Zagreb -- Istraživanje jednog američkog univerziteta pokazalo je da ljudi veruju da što je hrana skuplja to je ukusnija, prenosi "Poslovni dnevnik".
[You must be registered and logged in to see this image.]

(freeimages.com)
(freeimages.com)
"Poslovni" ocenjuje da smo izgleda poprilično "plitki" kada se radi o hrani. I pri tom ne samo kada se radi o trendi dijetama i egzotičnim namirnicama. Naime, nova studija Univerziteta Kornel pokazala je da ljudi menjaju svoje stavove o hrani, u zavisnosti od toga koliko su za nju platili.

Istraživači su napravili mali eksperiment u italijanskom restoranu manipulisanjem cenama švedskog stola. Gostima su bili ponuđeni švedski sto od četiri i osam dolara, te su nakon konzumacije bili zamoljeni da ocene hranu koju su jeli. Prema rezultatima testa, kupci koji su platiti više za švedski sto, izjavili su kako su uživali više u hrani, iako su obe grupe jele u potpunosti istu hranu.

Brajan Vonsink, profesor koji je sproveo istraživanje, ističe kako su on i kolege bili fascinirani načinom na koji potrošači ocenjuju iskustvo konzumacije istih jela sa drugačijim cenama.

Krajnji rezultat je poznata premisa u kojoj ljudi cenu određenog proizvoda (u ovom slučaju hrane) povezuju sa kvalitetom.

Druga istraživanja istog univerziteta otkrivaju kako ljudi jedu manje u prostorijama sa slabom rasvetom, i misle kako je tako servirana hrana boljeg ukusa nego ona poslužena na jarko osvetljenim mestima.
Nazad na vrh Ići dole
Šmizla

Šmizla


Datum upisa : 07.10.2013

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptyNed Maj 11, 2014 10:59 pm

Utiče tako da dok ne doručkujem-ništa me ne pitaj!!!
E onda je posle sve lako.
Kad se najedem onda ne mogu da pričam jer sam sita...pa vi sad vidite kako hrana utiče na moje raspoloženje. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptyPon Maj 12, 2014 12:26 am

Vala bas, kad sam neUrozna, Sareni samo kaze: ljubavi da nisi gladna?!  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? EmptyPon Maj 12, 2014 12:29 am

Kad si gladn nisi sav svoj kako kaže ona reklama










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako hrana utice na raspolozenje? Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako hrana utice na raspolozenje?   Kako hrana utice na raspolozenje? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako hrana utice na raspolozenje?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zdrava hrana
» Horoskop i hrana
» HRANA KAO AFODIZIJAK ?
» Makrobioticka hrana
» BABY KUVAR

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽIVOT I PRIKLJUČENIJA :: ZDRAVLJE :: HIGIJENA I NUTRICIONIZAM-
Skoči na: