DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Azilanti i ostali MIGRANTI....

Ići dole 
+33
rouzvel
Okano
podbarac
Kijara-brm
promaja
el_vibrador
savo
Kica/Praja
Diplomirani Duduk
Gothic
Danubius
bosankaa
pesma
daljinski
brunolino
Astra
MadamX
ZoxZoja
Sibila_
Nut
debilko
brdjanin
dusicaa
slatkicass
Lakota
cojle
sonia
Tattoo
montoya
Lily
Smiljan01
AstrinaKomsinica
Milojica
37 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Nov 07, 2011 8:31 am

First topic message reminder :

POVOD ZA SKUP „KO JE SLEDEĆI“ SILOVANJE BRITANKE

AZILANTI, VRATITE SE ODAKLE STE DOŠLI!




Ponedeljak, 7. Novembar, 2011.|


Oko dve hiljade građana Banje Koviljače protestovalo u centru grada zahtevajući da se imigranti odsele iz njihovog mesta






Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 112140


BANJA KOVILJAČA - Idite kući!
Ovo je juče skandiralo oko dve hiljade građana Banje Koviljače koji su
na protestu u centru grada tražili da se azilanti, kojih prema procenama
policije ima oko 2.500, odsele iz njihovog mesta.

Skup simboličnog naziva „Ko je sledeći“ počeo je u minut do 12 i tom prilikom je zatraženo i izmeštanje Centra za azil.
- U ovoj ustanovi ima mesta za 100 imigranata, a njih je više od 2.500,
mahom iz Afrike i Azije. U Banji ima ukupno 6.000 stanovnika - ogorčeno
je izjavio jedan od učesnika protesta.

Podsetimo, povod za protest je to što su petorica imigranata iz
Avganistana osumnjičeni da su pre nekoliko dana silovali britansku
državljanku.

Lokalne vlasti su se nekoliko puta obraćale premijeru Mirku Cvetkoviću
za pomoć, a ministar Ivica Dačić rekao je pre nekoliko dana da će
policija učiniti sve da obezbedi javni red i mir u banji.
----------
Ima ovde dosta istine -turističko mesto svakako nije mesto za smeštaj azilanata ,a i ovo silovanje se desilo , no.....ovaj slučaj će vrlo rado da iskoriste razni desničari i neonacisti za "pogrom" nad ipak velikom većinom nesrećnika koji su pobegli iz svojih zemalja ispred nekog progona ,ili u nadi za bolji život .
To se nikako ne sme dozvoliti . Hiljade naših ljudi su azilanti po svetu ,i u istoj su situaciji kao i ovi .
Ima i veća glupost -smestili su ih i u neko selo u Banatu ,tek tamo je stanovništvo u strahu od ljudi koji govore stranim jezikom, i većinom su i druge rase .


Poslednji izmenio Danubius dana Pon Okt 12, 2020 3:46 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyNed Avg 16, 2015 2:18 pm

Svi ti ljudi zele u EU. Zasto ih drzava zadrzava i zatvara granicu. Pomozite im da izadju preko grane i resen Problem.Umesto da svako iznosi svoje razloge i sumnje zasto su tu radije se zapitajte ko ima interes da isti ti ljudi ostanu tu gde jesu.
Samo jedno......EU je maltene zabranila Madjarskoj da dize ogradu......i sta se dogodilo...nista, ograda se dize i dalje a EU nema vise komentara.
Polako mi se gadi sve to sta drzavni vrh radi a i to da je narod totalno inertan
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 6:44 pm

OZBILJAN PROPUST OBEZBEĐENJA PREDSEDNICE SKUPŠTINE SKANDAL: Maja Gojković živela sa 12 migranata! link

E pa dame i gospodo, to je ono što ja pričam .
Kada je gospođa predsednica Skupštine u pitanju -onda je jako opasno da "migranti" budu u blizini . 
Kada je narod u pitanju ,i izrazi neki strah ,onda je narod "nehuman" ,čak i "fašista" ? 
Šta još nije u redu u ovoj priči? 
Zgrada u kojoj stanuje gđica Gojković je "elitna" . 
Šta mislite koliko košta zakup stana u takvoj zgradi ? 
Nadalje ...kada se stan zakupljuje -plaća se unapred "osiguranje" ,tj stanarina za 3 meseca + procenat za agenciju koja je posredovala . 
Ja bih postavio pitanje odakle siromašnim migrantima pare za sve to -ali neću da ispadnem "rasista" i "nehuman" . 
Iako , u tekstu se pitaju ,kako je moguće ,da u blizini "druge najčuvanije osobe u Srbiji " se ,citiram "smucaju sumnjiva lica" ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 7:04 pm

pa kad nece Muhamed brdu,mora brdo Muhamedu.....hahahahah

Da su ih smjestili kud i kako treba ne bi bili sumnjivi.
Drugo....nisu u Srbiju usli samo protjerani....pa prodajete zemlju i kuce....ja sam u Ch isto pitana treba li mi na Fruskoj gori plac ili sve sa kucom za smjesnu cijenu....sto da ne.Opet pitajte i tu jadnicu sto se isprepadala i velikog joj zlatoustog sefa zasto se prodaje u bescjenje srpska zemlja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 7:10 pm

U ovoj prici smrdi sve od pocetka do kraja ali nemam nameru da komentarise rezimsku trac stampu
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 7:27 pm

Kurir kao izvor informacija i njegov način pisanja je samo ako imaš problema sa wc . Ali jedna rečenica u tom tekstu je ono o čemu ja razmišljam danima.

- Dnevno imamo oko 150 intervencija u Ðevđeliji. Mnogi se žale na dijareju i visoku temperaturu, teže slučajeve šaljemo u bolnicu - rekao je Aleksandar Jonuzoski iz makedonskog Crvenog krsta.


Šta i koliko država i njeni organi preduzimaju povodom mogućih epidemija? Ti ljudi dolaze iz ratom ugroženih područja, prešli su hiljade kilometara u svakavim da ne kažem nikakvim higijenskim uslovima. Šta i koliko ova država zna o vakcionom statusu u zemljama iz kojih ovi ljudi dolaze? Mogućnost izbijanja bilo kakve epidemije je lako moguća. Videli smo "spremnost" države da se bori s krizom prošlo proleće. Opravdano sumnjam, bolje reći verujem, da nam u slučaju izbijanja bilo kakve epidemije preti haos i katastrofa. Jer znam sa kim imam posla.

Možda su ti ljudi zdraviji od mene ali Dražava mora da me ubedi u to. Do tad na osnovu zdravog razuma imam pravo da sumnjam. Takođe i procedure koje zapadne države primenjuju u ovakvim slučajevima potvrđuju moju ubeđenost da Srbija ne radi ono što treba da radi dopuštajući slobodno kretanje migranata. Tim ljudima treba pomoći ali humanost ne znači da sve treba prepustiti slučaju i "valjda neće" nadi.

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 9:24 pm

ZoxZoja ::
šlo proleće. Opravdano sumnjam, bolje reći verujem, da nam u slučaju izbijanja bilo kakve epidemije preti haos i katastrofa. Jer znam sa kim imam posla.

Možda su ti ljudi zdraviji od mene ali Dražava mora da me ubedi u to. Do tad na osnovu zdravog razuma imam pravo da sumnjam. Takođe i procedure koje zapadne države primenjuju u ovakvim slučajevima potvrđuju moju ubeđenost da Srbija ne radi ono što treba da radi dopuštajući slobodno kretanje migranata. Tim ljudima treba pomoći ali humanost ne znači da sve treba prepustiti slučaju i "valjda neće" nadi.

O tome se i radi . Ko god postavi logično pitanje -ko su ti ljudi , odakle tačno dolaze ,da li su zdravi ,zašto nije bolje organizovan prihvat i ostalo -dobije se odgovor da si "mrzitelj" "rasista" "fašista" "nehuman" i slično . 
Država zna šta radi . Država uvek tačno zna o svima . 
Da zanemarimo "pisanje žute štampe " kako neko oceni izvore informacija ( eto, mi druge dnevne listove nemamo ,i mi voleli da imamo  "Dejli Miror" ,"Štern" ili "Vašington Tribjun" koji stoje iza tačnosti podataka koje objave ,no nemamo ) ,samo ono što vidimo ,mene drži u ubeđenju da država nema pojma šta radi ,niti ima ideju kako da reši problem ,nego prebacuje na koga god stigne ,od građana do humanitarnih organizacija ono što je njen posao ,sve čekajući da im Zapad ili neka zemlja regiona reši problem ,kad je već jako vidljivo da tih ljudi ima suviše da bi se mogli "humano" ćušnuti preko granice ,a da se koncentrisanje ne primeti . 
Sačuvasmo obraz ,muko moja ,pređi na drugoga . 
Ono što je posebno opasno ,već ima predloga izvesnih partija da i mi dignemo zid na granici ,zanimljivo -baš od onih koji su do juče vrištali do neba o našoj "humanosti" ,a pljuvali odvratne komšije kao "neljude" ? 
Pa takođe se polako afirmiše ideja ,da se ipak napravi veliki prihvatni  centar ,ne mogu ljudi da budu na ulici -eto ,negde na jugu Srbije ,ili u Vojvodini ,tamo bi bilo baš zgodno ? 
Uostalom ...da ne nagađam ,svi ćemo videti rasplet ,a ovo što Zox kaže ,je vrlo razumno . Obzirom odakle te ljudi dolaze ,i objektivno ,uslova u kojima su putovali ,za očekivati je neke zarazne ,pa i tropske bolesti ? 
Ne sećam se da je pomenuto da je iko te ljude pregledao ? 
Ne radi se tu o nekakvom "rasizmu" ,karantin je mera koja se primenjuje 100 godina kod useljavanja ili velikih migracija stanovništva -a mi očigledno nismo uopšte spremni za ono što se događa, niti želimo (država) razmišljati kako je normalno u vanrednoj situaciji.
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 9:40 pm

ne sutaj se tim fasistima i rasistima....epitet je upucen znamo kome jer je stao u odbranu gospodje novinarke koja strance naziva tamo nekim sumnjivim tamnoputim,kovrdzave kose....sto je potvrdio....a za zrelo razmisljanje nece ti niko lijepiti etiketu.
I opet,drzava gnjila,zna uzeti lovu....svuda na svijetu se takvi smjeste u centar...nema izlaska ni u prodavnicu dok te ne vakcinise,obavezno,bez obzira sto si vakcinisan...nema se vremena kontrolisati svaka osoba....pa onda podaci,intervju...odakle si zasto dosao,poklapa li se prica i slicno.Sve to se zavrsi za sedmicu i prebacuju se ljudi po drugim centrima s privremenim papirima izdatim od policije za strance.
da nije pravna drzava,zna se,ali da ne zna osnove....e bas je to previse.
Sve ce uciniti da se bijes ljudi sruci na te jadnike...jer ako se razbolis od nepoznate bolesti,neces premijera za mudda,vec ti je kriv onaj ko je donjeo bakteriju,virus...klicu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris



Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 10:16 pm

Astra, na žalost, ti iz prve ruke znaš kako to radi organizovana Država. Problem je što Srbija nije ni senka toga. Zato se ja plašim. Jer niti imamo resurse a još manje sposobne da to organizuju i sprovedu. Videli smo prošlo proleće prilikom poplava u kakvom stanju su nam institucije. I ko njima rukovodi.

Ovo što ja pišem nema veze s imigrantima nego baš s mojom Državom. Meni bar je ona kriva. Ali svesna sam i toga što kažeš da će se u, ne daj Bože, nekoj situaciji bes sručiti na glave tih ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 11:28 pm

Slažem se sa Zox kada je u pitanju strah i mišljenje o državi. Ne daj Bože da dođe do neke epidemije, zaista bi bio haos kao prošle godine sa poplavama.

Ko dočekuje te ljude na granici? U normalnim zemljama, Crveni krst i njihovi aktivisti dočekuju emigrante, vrše se zdravstveni pregledi, ljudi se popisuju i za svaki slučaj- pošto dolaze iz afričkih zemalja smeštaju se na par dana u karantin, a zatim ili idu dalje ili u neki prihvatni centar.
Ali mi nemamo normalnu državu.
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyUto Avg 18, 2015 11:32 pm

MadamX ::
Slažem se sa Zox kada je u pitanju strah i mišljenje o državi. Ne daj Bože da dođe do neke epidemije, zaista bi bio haos kao prošle godine sa poplavama.

Ko dočekuje te ljude na granici? U normalnim zemljama, Crveni krst i njihovi aktivisti dočekuju emigrante, vrše se zdravstveni pregledi, ljudi se popisuju i za svaki slučaj- pošto dolaze iz afričkih zemalja smeštaju se na par dana u karantin, a zatim ili idu dalje ili u neki prihvatni centar.
Ali mi nemamo normalnu državu.
O kojoj državi pričaš?
Ko ih to dočekuje normalno?
Pa dave se ko zečevi, prelaze ilegalno, kakva bre prihvatilišta.
Mislim da smo mi tu još i najbolji.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 2iiv51gAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 19, 2015 2:35 am

U prvu si Debi. Takav doček bi trebao da izgleda za sve emigrante i azilante.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 20, 2015 4:17 pm

MadamX ::


Ko dočekuje te ljude na granici? U normalnim zemljama, Crveni krst i njihovi aktivisti dočekuju emigrante, vrše se zdravstveni pregledi, ljudi se popisuju i za svaki slučaj- pošto dolaze iz afričkih zemalja smeštaju se na par dana u karantin, a zatim ili idu dalje ili u neki prihvatni centar.
Ne treba ništa drugo ,sem ovo što se dešava ovih dana -kiša .Za koju nedelju će i zahladiti ,šta onda ? 
Izgleda da niko u Vladi nema malo mozga ,pa da se priseti koliko ima napuštenih kasarni, baš uz pojas granice ,gde ima i kreveta i sanitarija ,gde postoje kuhinje ,i ambulanta , eto "prihvatnog centra" . 
Verovatno ovakva situacija odgovara Vučiću i Vulinu za par propagandnih sličica ,a na "njihovim ljudima" je da "reše stvar" .Videli smo i do sada kako oni" rešavaju stvar" .SNS  ima 2 miliona evra na računu ,što ne pomognu migrantima ,da daju lični primer ? 
Makedoncima je 4000 migranta  blokiralo prugu Solun -Skoplje ,i na kraju su morali poslati vojne specijalce da zavedu red.
Kod nas su već uhapsili pandura koji je uz pomoć službene legitimacije opljačkao migrante za 2000 eu . 
Samo polako ,"kriza" još nije ni počela kod nas .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 20, 2015 4:21 pm

Svica nema mjesta za sve koji ulaze ....danas cujem da su im ustupili dio bolnice u Badenu....e to je tek ludost....bolesnici i azilanti na jednom mjestu.Poznajem tu bolnicu,tu sam rodila sina,tu sam operisana,nema sanse da se odvoje....to ce da bude veliki problem,a plus su emigranti vec ulozili zalbu sto im je zabranjeno setati bolnickim setalistem-parkom ,predvidjenim za bolesnike....malo ipak pretjerano.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyNed Avg 23, 2015 10:37 am

Ima jedna nelogičnost o kojoj nismo pričali ovde ,a bilo bi logično . 
Najveći broj migranata su Sirijci ,koji beže od rata ,dakle ,muslimani ,i bilo bi sasvim logično da ih prime arapske ,bogate ,muslimanske zemlje ,koje su im daleko i bliže ,geografski ? 
Ne samo da bi se lakše integrisali ,nego ,zemlje kao što je Kuvajt ,Saudijska Arabija ,Katar ,Emirati su prebogate ,to ne bi bio nikakakav teret za njihove budžete . 
Koliko sam ja mogao da proverim( a proverite i vi)  ,redom su stavili zabranu ulaska Sirijskih migranata ,izbeglica ,prognanih  ,azilanata ,nazovimo kakogod -odmah pošto je rat počeo ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 9:50 am

Da, oni se ne vole između sebe, što dokazuje i tuča na bg autobuskoj stanici između migranata
[You must be registered and logged in to see this link.]

Zato su te arapske zemlje stavile veto na ulazak migranata. To je neko moje mišljenje.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 10:05 am

Kanda se ostvaruje ona mapa ISIL-a.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 11:34 am

Poznati scenario na makedonskoj granici. Deca kao živi štit.
Jebote, bez oružja su skenjali makedonsku muriju.
Sledeće?


rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 3:27 pm

prica jednog Sirijca

Vrijedi procitati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 9:16 pm

John Doe ::
Poznati scenario na makedonskoj granici. Deca kao živi štit.
Jebote, bez oružja su skenjali makedonsku muriju.
Sledeće?


rasta
Sledeće je ono što ja rekoh -da niko ne vodi ozbiljno  računa o bolestima koje migranti donose sa sobom . 
Danas u novinama vest da je "nekoliko migranata zaraženo sa TBC " pobeglo  sa "zaraznog" iz bolnice "Ozren" u Soko Banji (Pakistanaca ) . 
Pa demanti -ma jok....samo jedan . 
TBC se prenosi kapljično ,a samo jedno "kašljanje" obolelog sadrži bar 40 000 kapi . Pa stavite to u gomilu ,u kakvoj su nažalost ,migranti ? 
Ima da se zarazi 100 osoba na sat -od tog jednog .  
A šta ako neki ima koleru ,tifus ili šta gore ? Da se ne lažemo ,mnoge bolesti koje su kod nas iskorenjene ,su tamo "dobar dan" .
Ne želim ovaj scenario ,ali je sasvim moguć . Sećate li se odakle je i kako stigla "variola vera" ? 
Da se ne shvati pogrešno -duboko žalim ljude koji beže od rata ,ali da se ne lažemo ,ovde ima i puno ljudi koji samo žele da se dočepaju Nemačke ,Austrije ili neke druge bogate zapadne zemlje . I dalje smatram potpuno nenormalnim da se ne sprovode mere karantina i osnovnih testova na zarazne bolesti? 
Pa se lepo desi da bukne kakva epidemija ,i to je super razlog ,da umesto što se sada radi ,"humano" prosleđuje dalje ,Srbija postane jedan veliki karantin ,pa gledajte šta ćete sa svim tim ljudima .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPon Avg 24, 2015 10:37 pm

'rvaCki sajt, JD copy-paste.

Stalno i uporno nam serviraju priču o “izbjeglicama” i “azilantima” iako ih 90% dolazi iz država u kojima je mir, pa o “nesretnicima” iako ih putovanje košta koliko godišnja plaća u Hrvatskoj, pa o “čitavim obiteljima” iako su 90% mladi muškarci (koje bih istom mobilizirao i slao u borbu protiv ISILa, talibana i ostalih sranja, jer ovo je obično dezertiranje što rade).
Stalno nam se laže i servira laži kako bi se priklonuli ovom projektu invazije i uništenja Europe koju zajednički provode islamofašisti i europski kulturni marksisti. Prešućuje se činjenice o tome da se u izbjegličkim kampovima ljude prebija jer su istrgli stranicu iz kurana, da se s brodova tu i tamo izbaci kršćane u more, da saudijski princ plaća 5000 dolara svakome tko ode u Europu iz islamskih zemalja…
Prešućuje nam se to što isti govore, misle, vjeruju o Europi, Zapadu, našim vrijednostima itd… Sreća u nesreći da hrvatska nije ekonomski prerazvijena, jer sam posve siguran da ćemo za 20-30 godina biti utočište za ljude iz njemačke, švedske i sličnih zemalja kojima se sada sije sjeme uništenja, budućeg rata. Ono što sad gledamo u Saint Louisu, Siriji, sada Makedoniji, Bosni, to ćemo gledati po Zapadnoj Europi.
Destabilizacija Europe: Zašto izbjeglicama nisu zatrpani bogati Kuvajt, S. Arabija…!?
I dok se glasove razuma poput mene naziva ksenofobima i rasistima, posve sam uvjeren, ali posve sam uvjeren da će nas povijest zapamtiti kao europske laokonte, koji jednako uzalud upozoravaju na ludost većine koja unosi trojanskog konja.
Upamtite, 95% ljudi koji sada dolaze nisu izbjeglice, nisu azilanti, nisu nesretnici, nisu ništa drugo nego demografska invazija u svrhu destabilizacije Europe. Zašto izbjeglicama nisu zatrpani bogati Katar, Emirati, S. Arabija, Kuvajt?? Zašto se novac koji se troši na njihovo zbrinjavanja ne troši u njihovim matičnim zemljama, gdje PUNO VIŠE VRIJEDI i puno bi više ljudi pomogao?? Tamo za iste novce sagradiš prihvatni centar za milijune i hraniš ih godinama!
Proklinjat će vas vaši unuci i praunuci zbog toga što ste ih primili, upamtite to. Ako ste mlađi, još ćete stiči sami sebe prokleti u starosti. Emocije i propaganda su vam zamračili razum i uništit ćete 1500 godina civilizacije, jer ova provala barbara neće biti nimalo bolja od one prošle.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 3:16 pm

John Doe ::
'rvaCki sajt, JD copy-paste.

Stalno i uporno nam serviraju priču o “izbjeglicama” i “azilantima” iako ih 90% dolazi iz država u kojima je mir, pa o “nesretnicima” iako ih putovanje košta koliko godišnja plaća u Hrvatskoj, pa o “čitavim obiteljima” iako su 90% mladi muškarci (koje bih istom mobilizirao i slao u borbu protiv ISILa, talibana i ostalih sranja, jer ovo je obično dezertiranje što rade).
Još jedan problem ,koji sam ja odmah najavio (vidi moje gornje postove ) pa još zbog toga bio i pomalo pljucnut zbog "nedostatka emaptije " ,se upravo pojavio u toliko ozbiljnom obliku ,da je MUP preventivno zabranio skupove . 
"Obraz" "Dveri" i "NAŠI " ,koje se krste kao" nacionalna desnica" ,a nisu ništa drugo nego šovinisti i rasisti ,tačnije ,čisti fašisti ,najaviše "skup protiv migranata" . Znajući kako se njihovi "mirni protesti" završavaju iz iskustva ,a u nedostatku "gej parada" ,"velikih mitinga za Kosovo " ili skupova u organizaciji Radikala ,dakle ,pošto im jako fali da nekoga tuku ,ruše i pale ,ti genijalci kojima je jako stalo do "čistote grada" (čitaj rase ,nacije i vere ) u migrantima su dobili idealan objekat gde bi iskalili "pravedni  gnev" .
Takve nikakve "zabrane" ne zaustavljaju ,pa ako ne bude masovnih ,svakako se mogu očekivati sporadični napadi na migrante u liku mlađih muških osoba maskiranih u "fantomke" .A kad dobiju nož u stomak (u samoodbrani) ,biće opet migranti krivi . 
Naravno da se ovakvim skotinama ne sme dopustiti da napadaju ljude ,ali se ,realno ,stvari sa migrantima jako zaoštravaju ,i Srbija će morati preduzeti mere ,jer susedi ne mogu da se brane drugačije ,nego vojskom (Mađarska ,Makedonija ,Bugarska ) Ne treba zaboraviti da je skoro sigurno da među migrantima ima i deo infiltriranih iz ISIS -a ,to je više nego logično.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 3:31 pm

Ja počinjem da se plašim. Mnogo ih ima, četvoro ih je bilo bolesno od tuberkoloze i pobegli su iz bolnice u Sokobanji.
Plašim se neke nove variole vere.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 3:47 pm

Zašto je stav zvaničnih Slovačkih vlasti da neće migrante "jer se neće uklopiti u društvo" i eventualno primanje do 200 porodica ali isključivo hrišćanskih legitiman stav? Zašto Mađarska ima legitimno pravo da diže zid i najvi dovođenje i vojske na granicu da štiti zid? Zašto Hrvatska već najavljuje da će sve migrante koji preko njene teritorije krenu iz Srbije vratiti kao zvaničan stav? A kad neko u Srbiji kaže da mu se ovo što se dešava ne dopada on je odmanh fašista i rasista?

Ubadanje makedonskog policajca nožem u stomak u pokušaju nasilnog prelaska granice je prosto nestalo iz medija. Danas portali objavljuju da migranti na Grčko-Makedonskoj granici odbijaju humanitarne pakete jer je na njima znak Crvenog krsta a oni neće ništa što ima hrišćanske oznake. Priče o pljačkama u Mađarskoj impliciraju da ni u Srbiji nije bolje samo ne sme da se pisne jer ne znamo na šta je 3.14čkousti pristao ...

Vesti po srpskim novinama su isuviše ružičaste i obojene "humanizmom i renesansom" da mi ne bi terale strah u kosti. Jednostavno i od mene prave, za sad umerenog, desničara. Ne migranti već moja Država. Jer se svakim danom sve više osećam nezaštićenom. Uprkos ružičastim pisanijima.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 5:56 pm

I šta sad čovjek da misli?

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 6:16 pm

Zoja je to dobro skenirala.
Ono što počinje da mi jako smeta, na stranu sve zemlje u okruženju i njihov stav prema migrantima, je ono što se nama plasira. Ta neka euforija humanosti i utrkivanje u pružanju pomoći. Da pojasnim, slučaj sa Gašićem i dečakom koji je izgubio torbu,l pa Vulin-i i njegovo razmetanje, pa da ne pominjem onaj smešni dan sa Vučićem u parku kod Ekonomskog... ( autobuske)... Sve to prelazi prvo u neukus, a potom i u još jednu medijsku manipulaciju i skupljanje poena. Ok je pomoći, ok je zbrinuti i kontrolisati te ljude, jer ne znaš ko, odakle, s kojim namerama sve dolazi... Ali ta naša otvorenost, "širom otvorene ruke", priče " mi nismo kao drugi" i sl... mene navodi sad na razmišljanje: a zašto se drugi toliko opiru?
Šta oni znaju, imaju, nemaju, hoće, neće...što mi tako širokogrudo nudimo?
Hoće li se ovde napraviti nešto poput Saramagovog karantina za "slepe"? Hoćemo li postati tor u koji će se zatvoriti i eksperimentalno posmatrati ponašanje i štošta još...?
Eto, ne znam, stvarno mi se svašta mota po glavi, jer previše je već toga u medijima, presing informacija ne prestaje, a opet ništa ne znamo!










coni
Nazad na vrh Ići dole
Sibila_
Zalutala Niotkuda
Zalutala Niotkuda
Sibila_


Datum upisa : 20.12.2011

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 6:34 pm

justicija ::
I šta sad čovjek da misli?

[You must be registered and logged in to see this link.]


Verska ubeđenja su zaista nekad neobjašnjiva sa aspekta humanosti. Kao kod sajentologa, amiša i drugih koji odbijaju svaku medicinsku pomoć... Ali, ipak, što reče Justi, kako shvatiti ovu situaciju? I kako onda postupati kao davalac pomoći?
Po onoj, ponuđen, ko počašćen!?
Ovo zaista postaje sve čudnije.










coni
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 7:00 pm

Mnogo, mnogo totalnih apsurda! Da se razumijemo, oni su tu u Srbiji. Nisam bila u Beogradu od prošle godine ali jesam u Subotici i tamo sam ih vidjela doduše ispred policijske stanice (ili kako se to već zove). Mladi momci starosti od 17-40 godina, nikako više. Ja nisam vidjela niti žena niti djece, ali po medijima vidim da ih ima.
Rat je strašna stvar, treba pomoći onom ko je u nevolji, ali neke stvari su totalno lude. Zašto ti ljudi žele u Srbiju kad ne namjeravaju tu ostati? Žele u Mađarsku pa dalje za Njemačku? Pa kako to planiraju izvesti kada im Mađari ne dozvoljavaju ulazak? I kakve oni to "boravišne dozvole" dobijaju? Na koji period? I šta se dešava kada istekne taj period? Vraća li te ljude neko odakle su došli? Zašto se prihvatni centri prave u Kanjiži i Subotici? Zašto ne u Preševu ili u blizini granice preko koje ulaze u Srbiju?  Van pameti je da prođu čitavu Srbiju i budu smješteni u prihvatni centar uz granicu koju ne mogu preći. I kako su uopšte ti ljudi prešli granicu? Na silu? Izbjeglice to tako ne rade. I zašto ti ljudi iz Grčke koja je dio Unije ponovo izlaze iz EU? Zašto ne nastave dalje preko Bugarske i Rumunije u pravcu Mađarske pa dalje prema Njemačkoj i ostatku Evrope?
Sve sami apsurdi i nelogičnosti. Opet kažem unesrećenom treba pomoći, ali ovo što se dešava je stvarno totalno ludilo.
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 7:23 pm

Bugarska i Rumunija za razliku od Mađarske nisu u šengenu pa je zato Mađarska cilj.

Još par nellogičnosti koje sam ovih dana "ulovila"

- Grčka je proglašena nebezbednom od UNCR-a i UN
- Makedonija je proglašena nebezbednom još pre zatvaranja granica i sukoba migranti-policija. Što znači da Srbija ne može da ih vrati u Makedoniju.
- Mađarska proglašava Srbiju bezbednom - znači uhvaćene mogu da deportuju u Srbiju
- Piše se da mnogi migranti na makedonskoj granici bacaju ili cepaju dokumenta. Nio jedna tranzitna država im ne izdaje potvrde sem Srbije što implicira da i ako se dočepaju krajnjeg cilja (Nemačka, Skandinavija i ostali) ti papiri garantuju deportaciju u Srbiju ako se "domaćinima" n svide
- Pričalo se o migrantima/azilantima sad odjednom EU i UN menjaju terminologiju i pominju izbeglice a to su pravno sasvim različite kategorije. Migranta možeš da vratiš odakle je došao bez mnogo peripetija (tipa nemamo potreba za vašim radnim profilom) a izbeglicu ne dok ne dokažeš da laže da je izbeglica.
-Saudijska Arabija i još neke islamske zemlje su zabranile ulaz migrantima. Zanimljiva činjenica zar ne?

Ima tu mnogo toga što bukvalno smrdi. A najviše državni vrh Srbije. Neko uzima debele pare za ovo ili se bar nada da će ih uzeti. A kad dođe zima i na ulicama budu imali desetine hiljada beskućnika koji će se boriti za goli opstanak svim sredstvima (i ja bih da se razumemo) šta onda?

Neko misli da dr Stefanović i njegove kursadžije mogu da reše takve situacije? Ili da SS Vulin (ovo jer se oblači kao esesovac u crno, samo mu još svastika na rukavu fali) zna kako se organizuju prihvatni centri? Ili da Lončar može da organizuje zdravstvenu zaštitu u slučaju epidemije? Ili da Bata Santos može da pokrene vojsku u slučaju većih nereda? Imam puno pravo da se bojim. A čini mi se da imam i razloga.

Gledajući sve ovo nije ni čudo što desnica jača. A jačaće sve više što 3.14čkousti više bude lupetao po konferencijama za štampu.

Humanost je u redu ali odgovorno ponašanje je potreba. U Srbiji imamo privid humanosti koji će rezultirati humanitarnom katastrofom. Ne želim da budem ptica zloslutnica samo pokušavam da realno sagledam situaciju.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 8:00 pm

Izbjeglica se kao i migrant mogu vratiti i istjerati,a azilant ne...bila sam i migracija i izbjeglica i slalo mi je pisma da se vratim 10 godina i to u Srbiju s kojim u stvari pravno nisam imala nikakve veze.
A zasto Srbija....jer nisam imala nove dokumente nastalih drzava a Srbija je naslijedila Jugoslaviju,imenom.
Ne vjerujem mnogo ni jednim novinama....jedne podrzavaju vlasti i medene su,druge stvaraju namjerno paniku.I ovdje su muslimanske izbjeglice ebavale krst i crkve,ali su uzimali lovu....tako da nista se ne mjenja...prije 20 godina i danas isto sranje,drugo pakovanje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 8:01 pm

Nenasilni terorizam?

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:01 pm

Da li se netko pita uopce tko finacira izbjeglice recimo iz Sirije ili Afginistana?
Toliko naroda dolaze preko srednjeg mora. Citao sam da za jednu osobu traze 7000-11000€ da ih prebaci u Europu. Pa sam citao da amerika to financira itd.

Sve je nesto cudno sto se desava u zadnje vrijeme.


Poslednji izmenio Dolinac dana Sre Avg 26, 2015 9:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:01 pm

Prebacio sam razdeljak na drugu stranu, čučnuo i gledam iz žablje perspektive pa sabiram i oduzimam.
1. Srbija i Srbi  su  proglašeni kao genocidan narod.
2. Premijeru Srbije, spašavaju živu glavu u Potočarima.
3. Premijer Srbije zove u goste komšije i ludo se provode na Skadarliji.
4. ISIL objavljuje mapu buduće teritorije, gde je Balkan u totalu okupiran.
5. Premijer Srbije se voza po svetu, gradi Beograd na vodi i svako jutro, podne i uveče, obeća da je sve pod kontrolom i da nema frke a plate i penzije će biti najveće u regionu, samo da se još malo strpimo.
6. Upadaju azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su, sa decom u rukama a više njih bez dece, ne poštujući tuđe teritorije, (ne)nasilno prelaze granice kome gde padne napamet i kada. Ne žele da daju otiske prstiju, bilo kakvu identifikaciju, ne žele pomoć od crvenog krsta...
7. Premijer Srbije i dalje tvrdi kako je sve OK i kako će plate i penzije narasti do nema a Beograd na vodi, samo što nije.
8. Azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su i dalje prelaze granicu ko i kada i gde hoće, sa decom u naručju a najviše muškarci od 18-30 godina, bez dece...
9. Mađari samo što nisu završili sa ogradom al' azilanti, izbeglice, migranti il' već šta su, bez obzira na ogradu i dalje prelaze granicu, ko, gde, kada i kako...
10. U Sandžaku, koji BTW, želi da proglasi autonomiju, ocepljenje il' već šta, dokazano je da postoje  baze ISIL-a al' premijer Srbije kaže da je sve OK i pod kontrolom i da će penzije i plate biti astronomske i Beograd na vodi...
11. U BiH, takođe postoje dokazi o ISIL-u al' nema veze. Jedne boli kurac a drugi grickaju nokte al' zato, premijer Srbije, obećava da će i onima koji grizu nokte, biti bolje, jer su Rusi na našoj strani al' ni to nema veze, jer Beograd na vodi, plate, penzije...
12. Migranti, azilanti, izbeglice, dolaze u sve većem broju i premijer Srbije, obećava da će svima biti OK, samo su na proputovanju al' za svaki slučaj, izgradiće kompleks zgrada za nji' i da će penzije, plate, Beograd na vodi...
13. Srbi i Srbija su genocidni...
14.Azilanti, migranti izbeglice il' već šta su i dalje bez podataka, bez obaveze da daju podatke, prelaze granice, ko, kada i bilo gde i pozivaju se na humanost graničara i država da je to njima dopušteno jer oni ne priznaju granice, pasoše, lična dokumenta i ne treba im pomoć od crvenog krsta jer su tamo neki mrski simboli...
15. ALOOO!!!
16. bla-bla...
17. bla-bla...
18. bla-bla...
19. bla-bla...

20. bla-bla...
21. bla-bla...
...
...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:07 pm

Zna se sta bude s onima koji ne daju otisak prsta i izjavu....od licnih podataka do razloga za izbjeglistvo,a posto u toj Srbiji ocito nemaju kome ni to....konacno izlazi na vidjelo da ministri i ministarstva pojma nemaju a i ako imaju,nisu navikli da rade.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:09 pm

Sjecate se Nostradamusa i treceg antihrista sa plavim turbanom koji ce sa svojim ljudima doci preko Sredozemlja i okupirati Evropu....ja se sjecam.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:22 pm

Astra ::
Sjecate se Nostradamusa i  treceg antihrista sa plavim turbanom koji ce sa svojim ljudima doci preko Sredozemlja i okupirati Evropu....ja se sjecam.


Dosta je vidio ali puno se nije desilo. Netreba sve vjerovati sto pise ili netko tko je napisao.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:29 pm

Astra ::
Zna se sta bude s onima koji ne daju otisak prsta i izjavu....od licnih podataka do razloga za izbjeglistvo,a posto u toj Srbiji ocito nemaju kome  ni to....konacno izlazi na vidjelo da ministri i ministarstva pojma nemaju a i ako imaju,nisu navikli da rade.
To je glavni problem svuda -odbijaju da daju ikakvu izjavu o identititetu ,jer uopšte nisu iz Sirije . 
Ima još jedan razlog ,postoji i Interpol ,i razmenjuje podatke . Za minut kompjuter na osnovu otisaka pokaže ko je  član potencionalno terorističkih organizacija ,ili pod prismotrom u nekoj zemlji . Zato ne daju ni otiske . 
I na kraju ...izbeglica iz Sirije ima i u drugim zemljama ,po kampovima ,i slabo ko vodi računa o njima . 
Ovi, koji su stigli do Evrope su ipak "elita" ,jer je za to trebao  novac ,i to ne mali za prosečnog čoveka . 
Ja sigurno ne bih imao da platim takav put . Pitanje je -ko to plaća ? 
Ono što bi naša policija mogla da uradi ,je da spreči naše lokalne bande da prebacuje ljude ,jer nije nikakva tajna da se  time u Kanjiži bave lokalne romske bande koje imaju odličnu "vezu" sa isto takvima "preko" . Ili ,policija to mirno gleda ,nadajući se da će se tako smanjiti broj migranata u Srbiji ? 
Kakogod ,procena je da će do kraja godine ,pored svih mera ,broj migranata dostići 250 000 . 
To je isto toliko ljudi koliko je izbeglo u "Oluji" . Niko to ne može da zanemari ,a teško da je i EU spremna da primi četvt ili pola miliona ljudi od kojih će imati samo teret i probleme ,naročito što ni trećina nisu zaista izbeglice .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 9:40 pm

Danubius ::
...
Ono što bi naša policija mogla da uradi ,je da spreči naše lokalne bande da prebacuje ljude ,jer nije nikakva tajna da se  time u Kanjiži bave lokalne romske bande koje imaju odličnu "vezu" sa isto takvima "preko" . Ili ,policija to mirno gleda ,nadajući se da će se tako smanjiti broj migranata u Srbiji ? 
...

Danubiuse jel se ti zajebavaš ili si ozbiljano mislio ovo napisano??? Makedonija uvodi vanredne vozove transportujući ih od grčke do srpske granice. Bugarska, Grčka, Turska svi se rešavaju migranata po hitnom postupku. A ti bi da sprečiš dalji napredak migranata kao njihovom proklamovanom cilju tj Nemačkoj??? Ajde razmisli još jednom o ovom što si napisao. Svi se trude da prebace problem komšijama samo Vučko i Vuk Danubius bi da spreče to??? Za Vučka znam da nije normalan ali sam tebe smatrala razumnim i praktičnim čovekom. Hajde lepo demantuj ovo što si napisao da me ne lupi šlog na odloženo.
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 10:06 pm

Ja sam shvatila da lokalne bande ne prebacuju vec UBACUJU za lovu...i to mi je i logicnije....uvijek ima bandi koje se obogate na ovakvim stvarima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 10:51 pm

Kad je Kanjiža nemaju odakle da ih "ubacuju" jer su već sasvim legalno i bez problema ušli iz Makedonije. Kanjiža je na par desetina km od granice s Mađarskom. A da zarađuju svi usput zarađuju. Pa čitali ste koliko uzimaju za prevoz čamcem od Turske do Grčke.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 11:13 pm

Ja sam opet pročitala link koji je Astra pre neki dan ostavila, i izdvajam sledeće:

" Ceo paket košta tri hiljade evra. Za te pare dobiješ: prevoz do Grčke, lažni pasoš, avionsku kartu. Sedneš u avion ovde u Atini i letiš dalje, za Evropu. Kad stigneš, tražiš azil. Mene su baš juče uhvatili. "

Ovo rade bogatiji migranti. A kako do nas stižu oni siromašni?

Koštaju vozne i autobuske karte. Ne verujem da pešače mnogo, pogotovo ne oni sa decom.

A koliko košta hrana za npr četvoročlanu porodicu azilanata?

Zašto nema zdravstvenog karantina na granicama odakle stižu, već dolaze i bolesni, kako javiše na vestima?

Mi nemamo pravu državu, niti ljude koji su spremni da organizuju prihvat tolikog broja ljudi.

Muka mi je već od av av koji ponavlja kao papagaj da smo mi gostoljubiva zemlja.

Koliko su para dobili da bi mi, kao zemlja prihvatili te azilante?

I ranijih godina je Bliski istok bio ratno područje. Azilanata, emigranata nije bilo, ili ne bar u ovolikom broju ovde.

Odbijaju pomoć od Crvenog krsta? A mi treba da budemo fini, nasmejani i srećni što su tu.

Muka mi je. Ova situacija iz dana u dan postaje sve ozbiljnija.










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 11:18 pm

Mislim da su u pitanju ljudi u nevolji i naravno, treba se prema njima ophoditi maksimalno korektno i pomoći im. Valjda smo ljudi. To je test za srpski nacionalizam. Ja se ponosim sa činjenicom da smo gostoljubivi, pustimo ostale fašiste šta rade, mi moramo da pokažemo zašto smo najbolji narod na svetu.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 2iiv51gAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySre Avg 26, 2015 11:27 pm

Debi, a šta ako oni ostanu ovde? I počnu da žive ovde i da se venčavaju sa nama, i da se posle deca rađaju..Nestaćemo kao narod, ovo područje će postati muslimansko...
Nemam ništa protiv muslimana ni njihove religije, ali ne bih želela da postanemo kroz vreme muslimanska država..
Banalizujem stvar, jer ih ima mnogo, a najavljen je još jedan talas.

Zašto Grci, Mađari i ostali pružaju otpor prema njima, a mi moramo da budemo gostoljubivi.

Razumem da pružimo pomoć, to je ok, ali njima smeta Crveni krst.

I zašto da se grade prihvatni centri, meni to nekako deluje kao trajno naseljavanje.

Još ću se na kraju složiti sa onom Devićkom ili kako se već preziva kolumnista lista "Danas"..kuku..










[You must be registered and logged in to see this link.]     vrti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 6:03 pm



Dalo se za očekivati.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 9:30 pm

debilko ::
Mislim da su u pitanju ljudi u nevolji i naravno, treba se prema njima ophoditi maksimalno korektno i pomoći im. Valjda smo ljudi. To je test za srpski nacionalizam. Ja se ponosim sa činjenicom da smo gostoljubivi, pustimo ostale fašiste šta rade, mi moramo da pokažemo zašto smo najbolji narod na svetu.
Tebi promaklo da "srpski nacionalisti" (Obraz ,Naši,Dveri ) najaviše miting protiv migranta za 31 .08 ,koji je policija zabranila ? 
I da SNP (Srpska Narodna Partija ,nacionalno-patriotski  opredeljena ,prilično rusofilska ) traži hitno podizanje zida na granici sa Makedonijom ? 
I nešto se "Delije" i" Grobari" ućutali ,a poznato je koliko vole "tamnopute" i muslimane ,videli smo i na slučaju domaćih Roma ,a i na utakmicama sa Novim Pazarom, kakvi su bili transparenti i "skandiranja" . 
Tako da se ovo što kažeš, ma koliko bilo humano i slagalo se sa slikom koju projektuje Vlada ,ne bih rekao da baš odgovara istini o tome šta ljudi misle,zaista (mada ima zaista slučajeva humanosti za svaku pohvalu ) 
No, istine radi ....danas je CNN pravio reportažu o migrantima u Srbiji ,i većina je izjavila da su samo ovde dočekani ljudski ,što jeste ,jeste ...
Samo nam nikada dobroga nije donelo kad nas Ameri puno hvale (iz daljine ,to nas obično posvađa sa Evropom gde živimo) ,naročito što recimo Donald Tramp ide u trku za predsedničke izbore sa obećanjem da će sve migrante poslati kući ,i time ima velike šanse kod "tradicionalnih" glasača , o "jugu" da i ne pričam .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 9:37 pm

Ovo što je Debi izjavio a ti hvališ nema veze s mozgom. Humanost je jedno a dozvoliti desetinama hiljada ljudi koje ne znaš ko su, šta su, kakve su im namere da ti slobodno vršljaju po kući je idiotizam. Volela bih da vidim vas dvojicu da vam neko provali u kuću/stan da li biste mu skuvali kafu. Baš me čudi da ste obojica toliko veliki fanovi gluposti koje 3.14čkousti i esesovac rade. I da toliko verujete svemu što naše novine i CNN objavljuju.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 10:11 pm

I mi iz naseg rata smo ostali tamo gdje smo dosli,mnogi su vraceni,dio se integrisao,a dio pravi probleme i danas.Ako je cijela zemaljska kugla primala nas narod izbjegao u ratu,kakva je sad razlika....pa uzmite da su albanski(kosovarski) kriminalci odmah iza ruskih,a razmilili se svuda....kako samo vidite sadasnje stanje.....nasa vada se i opet okoristila debelo,a ko jebe narod.
Pa osnova je....vakcinacija...prije svega vakcina, nema ni po mlijeko otici,onda identifikacija,pa poslije gledaj kud ces s kim....ali Srbija,a i drugi,idu na kartu....to ce samo protutnjati preko nas,nek ih vakcinisu na cilju....jebes narod ako se rasiri kakvo zlo....ma bljuje mi se od vlade Srbije....namjestaju pobunu,nemire....sve se planira u tancine....nista nije slucajno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 10:43 pm

Citat :
Tebi promaklo da "srpski nacionalisti" (Obraz ,Naši,Dveri ) najaviše miting protiv migranta za 31 .08 ,koji je policija zabranila ?
Ja sam Dani nacionalista i pokušavam da objasnim šta je pravi nacionalizam i ljubav prema svojoj naciji, četničkom pokretu, kralju.
A ove što fabrikuju bezbedonosne službe, oni su samo tu da se ljudima nacionalizam ogadi.
I dalje tvrdim, Jugoslavija bi opstala, da smo svi bili zdravi nacionalisti i bez pokušaja stvaranja veštačke jugoslovenske nacije.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 2iiv51gAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 10:45 pm

ZoxZoja ::
Ovo što je Debi izjavio a ti hvališ nema veze s mozgom. Humanost je jedno a dozvoliti desetinama hiljada ljudi koje ne znaš ko su, šta su, kakve su im namere da ti slobodno vršljaju po kući je idiotizam. Volela bih da vidim vas dvojicu da vam neko provali u kuću/stan da li biste mu skuvali kafu. Baš me čudi da ste obojica toliko veliki fanovi gluposti koje 3.14čkousti i esesovac rade. I da toliko verujete svemu što naše novine i CNN objavljuju.

Ja ne čitam novine, formiram sam svoje mišljenje i nemam pojma šta ko izjavljuje.
Osnovno je, da ako je čovek u nevolji, nema moja kuća, tvoja kuća, treba mu pomoći. Ako se nađe bilo kakav izgovor da pomoć izostane, prestajemo biti pravoslavni Srbi.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 2iiv51gAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
debilko
Pogrešila roda
debilko


Godina : 61
Location : Moskva
Datum upisa : 22.06.2009

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 10:47 pm

Ja bi im svima ponudio da ostanu u Srbiji i da prime pravoslavlje.










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 2iiv51gAzilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 28wf5a8
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 10:50 pm

Astra ::
I mi iz naseg rata smo ostali tamo gdje smo dosli,mnogi su vraceni,dio se integrisao,a dio pravi probleme i danas.Ako je cijela zemaljska kugla primala nas narod izbjegao u ratu,kakva je sad razlika....pa uzmite da su albanski(kosovarski) kriminalci odmah iza ruskih,a razmilili se svuda....kako samo vidite sadasnje stanje.....nasa vada se i opet okoristila debelo,a ko jebe narod.

Naravno da treba pomoći ljudima koji su u problemu. Ali neke stvari se moraju utvrditi. Deo ovih ljudi ne dolazi sa ratnih područja nego su klasični ekonomski migranti. Zašto i zbog čega neće da daju podatke o sebi? Nego traže da im se dopusti ono što oni hoće a to je put do do destinacije koju su zamislili. Neki ne prezaju ni od primene fizičke sile (videti izveštaje iz Grčke i Makedoonije a i ovo što je JD postavio iz Mađarske) Sve to ostavlja vrlo ružan utisak i stvara strah.

Astra ::
Pa osnova je....vakcinacija...prije svega vakcina, nema ni po mlijeko otici,onda identifikacija,pa poslije gledaj kud ces s kim....ali Srbija,a i drugi,idu na kartu....to ce samo protutnjati preko nas,nek ih vakcinisu na cilju....jebes narod ako se rasiri kakvo zlo....

Kapija Evrope tj Grčka ne radi ili radi vrlo traljavo medecinsku trijažu. Makedonija radi taxi sistem tj organizovano ih transportuje do srpske granice. Možda baš nekog ko padne polumrtav smesti u bolnicu. Srbija se ponaša sistemom ma neće to nas. Ili je "svemogući" svojim rendgenskim pogledom odradio preglede i doneo odluku da su svi zdravi...

Astra ::
ma bljuje mi se od vlade Srbije....namjestaju pobunu,nemire....sve se planira u tancine....nista nije slucajno.

Bljuje se i meni veruj mi. Neću da budem ptica zloslutnica ali ne piše nam se dobro. Prvo Branković Vuk (čudne li simbolike imena pretvorenog u prezime) je prodao Srbiju i pristao na okupaciju. Zabranjeni su svi skupovi koji za temu imaju migrante (bolje rečeno njegov pristanak da pola miliona migranata okupira Srbiju). Na prvi znak građanske neposlušnosti a to će se vrlo brzo desiti uvešće vanredno stanje a onda smo najebali sledećih dvadeset godina.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyČet Avg 27, 2015 11:27 pm

Zadnja recenica Zox je upravo dokaz da nesto debelo smrdi....zrtvovati svoje za njihove....to mora bit velika gomila.
Da se razumijemo,ja sam svjesna da je ovo "mirnodopsko" naseljavanje Evrope....ali sta su radili nasi,sta radi i sad na hiljade Hrvata....ni rata ni zemljotresa....idu u obecane zemlje da prezive....tako odlazi i srpski zivalj....jednako kao sad ovaj val....neko od metka a neko da iskoristi ,u talasu nece bit primjecen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 9:40 am

ZoxZoja ::

Naravno da treba pomoći ljudima koji su u problemu. Ali neke stvari se moraju utvrditi. Deo ovih ljudi ne dolazi sa ratnih područja nego su klasični ekonomski migranti. Zašto i zbog čega neće da daju podatke o sebi?  Nego traže da im se dopusti ono što oni hoće a to je put do do destinacije koju su zamislili. Neki ne prezaju ni od primene fizičke sile (videti izveštaje iz Grčke i Makedoonije a i ovo što je JD postavio iz Mađarske) Sve to ostavlja vrlo ružan utisak i stvara strah.

Astra ::
Pa osnova je....vakcinacija...prije svega vakcina, nema ni po mlijeko otici,onda identifikacija,pa poslije gledaj kud ces s kim....ali Srbija,a i drugi,idu na kartu....to ce samo protutnjati preko nas,nek ih vakcinisu na cilju....jebes narod ako se rasiri kakvo zlo....

Kapija Evrope tj Grčka ne radi ili radi vrlo traljavo medecinsku trijažu. Makedonija radi taxi sistem tj organizovano ih transportuje do srpske granice. Možda baš nekog ko padne polumrtav smesti u bolnicu. Srbija se ponaša sistemom ma  neće to nas. Ili je "svemogući" svojim rendgenskim pogledom odradio preglede i doneo odluku da su svi zdravi...

Astra ::
ma bljuje mi se od vlade Srbije....namjestaju pobunu,nemire....sve se planira u tancine....nista nije slucajno.

Bljuje se i meni veruj mi. Neću da budem ptica zloslutnica ali ne piše nam se dobro. Prvo Branković Vuk (čudne li simbolike imena pretvorenog u prezime) je prodao Srbiju i pristao na okupaciju.  Zabranjeni su svi skupovi koji za temu imaju migrante (bolje rečeno njegov pristanak da pola miliona migranata okupira Srbiju). Na prvi znak građanske neposlušnosti a to će se vrlo brzo desiti uvešće vanredno stanje a onda smo najebali sledećih dvadeset godina.

U redu je pomoći ljudima al' sve ima svoje granice a ovde se ne radi o ekonomskoj  pomoći ljudima, nego  o pomoći u infiltriranju terorista u EU a Srbija i okolne zemlje će postati poligon. Iz do sada prikazanog, nisam stvorio utisak da na miran način dolaze.
Pre neki dan sam napisao o deci kao živom štitu i tako dalje.
Pravite se i dalje glupavi pa ponavljajte o vakcinacijama i nedavanju ličnih podataka.
Elem, o Vuku Brankoviću se piše nova istorija, tako da se suzdržiš komentara, koji još nisu dokazani, s druge strane, izdajice smo Mi, koji smo izabrali takve vođe.


Astra ::
Zadnja recenica Zox je upravo dokaz da nesto debelo smrdi....zrtvovati svoje za njihove....to mora bit velika gomila.
Da se razumijemo,ja sam svjesna da je ovo "mirnodopsko" naseljavanje Evrope....ali sta su radili nasi,sta radi i sad na hiljade Hrvata....ni rata ni zemljotresa....idu u obecane zemlje da prezive....tako odlazi i srpski zivalj....jednako kao sad ovaj val....neko od metka a neko da iskoristi ,u talasu nece bit primjecen.


Astra, kada je ovde bilo sranje i kada si morala da odeš, da li si prihvatila zakon zemlje u kojoj si boravila i u koju su te primili?
Jesi!
Zašto?
Zato što bi bila izliferovana iz te zemlje uz "daleko ti lepa kuća".
Znači, morala si da poštuješ zakone, da se vakcinišeš, da daš osnovne podatke itd...
Kada si bila gladna, da li si na paket gledala da l' je košer il' nije?
Nisi!

E, zato tvrdim da se ovde u promilima radi o izbeglicama a ostalo e plansko i prisino naseljavanje od strane terorističkih organizacija, jer ovo što se dešava, je čist nenasilni i uz malo nasilja terorizam!
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 11:05 am

John Doe ::
...
U redu je pomoći ljudima al' sve ima svoje granice a ovde se ne radi o ekonomskoj  pomoći ljudima, nego  o pomoći u infiltriranju terorista u EU a Srbija i okolne zemlje će postati poligon. Iz do sada prikazanog, nisam stvorio utisak da na miran način dolaze.
Pre neki dan sam napisao o deci kao živom štitu i tako dalje.
Pravite se i dalje glupavi pa ponavljajte o vakcinacijama i nedavanju ličnih podataka.
Elem, o Vuku Brankoviću se piše nova istorija, tako da se suzdržiš  komentara, koji još nisu dokazani, s druge strane, izdajice smo Mi, koji smo izabrali takve vođe.

JD kad sam rekla Vuk Branković apsolutno nisam mislila na konkretnu istorijsku ličnost. Možemo na nekoj temi da diskutujemo o tome istorija/mit/simbolika. Mislim da si i ti svestan metafore koju to ime predstavlja. U ovom slučaju još se poklapa i simbolika ime/prezime.

Kako bi ti nazvao nekog ko javno kaže, i to na funkciji po kojoj nema ustavna ovlaštenja, da to kaže - JA NEĆU da gradim zid. JA NEĆU da šaljem vojsku i policiju na granicu. U mom koordinatnom sistemu ovo što "Vuk Branković" radi se zove veleizdaja i za to se ide pred preki sud. Dok se i ovde neki oduševljavaju "humanošću" koju JAJAra pokazuje.

John Doe ::

Astra, kada je ovde bilo sranje i kada si morala da odeš, da li si prihvatila zakon zemlje u kojoj si boravila i u koju su te primili?
Jesi!
Zašto?
Zato što bi bila izliferovana iz te zemlje uz "daleko ti lepa kuća".
Znači, morala si da poštuješ zakone, da se vakcinišeš, da daš osnovne podatke itd...
Kada si bila gladna, da li si na paket gledala da l' je košer il' nije?
Nisi!

E, zato tvrdim da se ovde u promilima radi o izbeglicama a ostalo e plansko i prisino naseljavanje od strane terorističkih organizacija, jer ovo što se dešava, je čist nenasilni i uz malo nasilja terorizam!

Pazi se JD za ovo će da te proglase fašistom i rasistom i nacistom. Ima da se poštuju zahtevi migranata inače ...

Vest sam videla na FB. Neproverena je ali u duhu onog što smo videli u Makedoniji i na onom snimku iz Mađarske meni sve više deluje istinito. Dok ovde neki pričaju o "duhu pravoslavlja" na mala vrata ćemo dobiti šerijatsko pravo.

Руска новинарка Дарја Асланова је приликом покушаја интервјуисања арабских миграната у "дивљем кампу", у парку код Железничке станице Београд, била конфронтирана од стране агресивних младих муслимана (сиријских "избеглица"), зато што је као жена, непокривеног лица, ушла на "њихову територију"- Ево шта им је она одговорила: „Знате ли ви да је ово Београд, главни град православне хришћанске државе? И знате ли да овде жене не покривају своја лица? Колико сте часова већ у Београду? Три дана сте овде и већ успостављате своја правила?! Ово није ваша земља” (Извор: Дарја Асламова, „Комсомольская правда”)

Ovog nema u zvaničnim medijima. Tamo teče med i mleko.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 11:40 am

Znaš kako me zabole ako će da me prozovu rasistom, nacistom... U stvari, mogu. Ova situacija "pleni" u meni i rasizam i fašizam i sve najgore što postoji u čoveku. Pre neki dan razmišljam, Kako zlo, izvlači iz čoveka, zlo, jer, toliko puta smo probali dobrim protiv zla i najzad smo na kraju ukapirali, da zlo, dobro ne razume. Stoga: "Svi u tri lepe pičke materine! Ako se budete davili, dobaciću vam kamen!"
Nazad na vrh Ići dole
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★
bosankaa


Godina : 42
Datum upisa : 17.02.2010

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 2:35 pm

Ne znam jeste li pratili. .. Preko 50 mrtvih ...ugusili su se u kamionu koji ih je vozio ka Ceskoj. .. Za vozacem se traga. ..Tijela bi danas trebala biti prebacena za Bec. ..

Ono sto mi nije jasno, kako je kamion einfach mogao stajati parkiran u zaustavnoj traci, a da niko ne reaguje. A i policije i asfing non stop su na autoputu. ..
Sumnja se da su vec bili mrtvi kad su usli u AT.
Tuga. ..

Ne znam. ..ali ne sluti na dobro. ..











Mašta nas održava...Mašta nas i lomi...
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 3:04 pm

bosankaa ::
Ne znam jeste li pratili. .. 
Pratimo sve ,pa i tekst koji je obajavio austrijski časopis Info Direkt . 
Pozivajući se na "neimenovani izvor iz austrijske vojske" tvrde da finansijski deo transfera migranata snose organizacije iz SAD ,tačnije delovi "Rotshild Banke" .(Libijce i one iz Severne Afrike ) 
Izračunali su da su troškovi puta i ostalog po migrantu nekih 3000 do  11 000 eu . Mišljenje je da se radi o strategiji da se izazove haos u Evropi ,pa se evropski partneri  vojno uvuku u sukobe u Libiji i Siriji ,da bi sprečili ovaj "odliv" . 
Ima logike ,ali je teško dokazati ,veliki igrači su suviše iskusni u globalnim svetskim mešetarenjima ,i malo ih zanima kako će se to odraziti na neku tamo Srbiju ili Makedoniju .










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptyPet Avg 28, 2015 9:35 pm

Vec sam ranije objasnila JD da je drzava,policija za strance i mnogi drugi pogrijesila sto nema organizovano,prvo vakcinisanje,pa onda intervju na kojem je obavezan otisak prsta....tako to rade 30 godina a i vise svuda po svijetu,samo nasi jadni ne znaju kako to ide.
Znaci,ko odbija,sumnjiv je...zna se kako se postupa sa takvima.
Ja sam na primjer,pretpostavljala da sma trudna i odbila sma snimati pluca....prihvatili su,ali mi i vrlo brzo napravili termin za utvrdjivanje trudnoce....tako da,sve moze kad se hoce,a ocito nece.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySub Avg 29, 2015 10:55 am

Ne mogu sebe nazvati ni vjernikom ni ateistom.
Ja verujem da nešto postoji.
Vjerujem da postoji neka sila koja može svijet učiniti boljim.
Vjerujem da u svakom od nas postoji bar mali dio te sile.
Vjerujem da je ta sila ljudskost.
Za mene je Isus najveći čovek koji je ikada hodao zemljom.
Ono što je on činio i ono čemu je učio ljude, to je ljudskost.
Nikako to nije božanstvo, niti neka čarolija.
To je jednostavno ono kako bi trebalo da se ljudi ponašaju.
Danas, toga gotovo da i nema.
Ono što je Isus činio, danas niti jedna crkva ne čini.
Vernici slijepo koračaju za crkvenim poglavarima nadajući se mjestu u nekom obećanom raju.
Sijepo koračaju i tim koracima prave pakao na zemlji.
Danas se ljudi mrze zbog svih tih podjela koje su napravljene radi nečije moći.
I zato me i ne čudi kada vidim da ljude koji su pobjegli od rata, pobjegli od smrti, nazivaju prljavim i bolesnim.
To je zato što nema ljudskosti.
Ne braćo, ne vjerujete vi u Isusa jer da vjerujete, prvi bi bili tamo među njima nudeći im bar koru kruha i čašu vode.
Ja sam siguran da bi on to uradio sad da je ovde među nama živima.
Dokle god ljude gledate tako, vi ste slijepi kod očiju.
A što se tiče ljudskosti, pa nema tog boga koji će vam zamjeriti ako nahranite gladnog i napojite žednog bez obzira nosi li isti dres kao i vi.
Toliko o ljudskosti i vjeri.

Moj prijatelj Ivo....svaka cast.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 EmptySub Avg 29, 2015 12:32 pm

Astra ::

Toliko o ljudskosti i vjeri.

Moj prijatelj Ivo....svaka cast.
Sve što napisa prijatelj Ivo je na mestu (sem što ,ako smatra Isusa najvećim "čovekom" koji je hodao zemljom -onda jeste vernik ,što proizilazi iz daljeg teksta , praktično se poziva na osnovne postulate hrišćanstva ) ali...
Ne znam gde Ivo živi ,no svi mi lako možemo da budemo humani -iz daljine .
Tamo gde se vade noževi ,i gde se probijaju kordoni policije uz "Allahu Ekber" malo je teže "okrenuti drugi obraz" .
Bez ostrašćenosti ,kada se malo bolje razmisli -većina su vojno sposobni muškarci ,pa neka su iz Sirije . 
Ispada ,da mi praktično ,omogućavamo dezerterima ,koji su pobegli da ne brane svoju zemlju od ISIS ,da se ubace na Zapad ? 
Jer sad nije pitanje borbe protiv vlasti predsednika Asada ,jednako su ugrožene i vladine snage ,i sve moguće muslimanske milicije ,Kurdi ...svi se oni bore protiv ISIS ,zajedno sa zapadnim savznicima . 
Ljudskost ,da ,ali glupost ,nikako ne . 
Srbija završi  posao (za sada ) time što ih primi ,nahrani ,omogući prevoz ,ali , sutra ćemo i mi biti članovi EU ,problem će onda postati i naš . Jeste da  kaže hrišćanstvo da se pod svoj krov primi  nevoljnik ,ma koje vere i boje kože bio ,a šta ako je nevoljnk vaspitan na "ubij nevernika" ?










Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Azilanti i ostali MIGRANTI....   Azilanti i ostali MIGRANTI.... - Page 5 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Azilanti i ostali MIGRANTI....
Nazad na vrh 
Strana 4 od 14Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Sledeći
 Similar topics
-
» OSTALI OBLICI BILIJARA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: GEOGRAFIJA PREBIVALIŠTA/ETNOSI :: DIJASPORA-
Skoči na: