DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 VI što bacite "stari " računar (i komponente )....

Ići dole 
+5
ZoxZoja
dusicaa
Kijara-brm
Astra
Lily
9 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Dec 06, 2011 10:51 am

Uvek se naježim kada pročitam da neko od forumaša ,koji ima sreće da živi u bogatijoj zemlji -napiše ,"bacila/o" sam "stari" komp. monitor itd....
Pri tome ,u većini slučajeva im ama baš ništa fali -sem što je možda potrebno ponovo dići sistem ili neka druga sitnica -a baci se gomila komponenti koje su itekako za upotrebu (RAM,HD,matična, kablovi ,napajanje....)

E pa evo šta se može sa zaista zastarelim stvarima :











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Dec 06, 2011 1:55 pm

Jest vala.. greota! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Dec 06, 2011 5:29 pm

Reci kako drugacije...skuplja pita neg tepsija,da se salje nekome dole,skulje slanje neg sto vrijedi racunar,a opet....i oni dole bi vecinom rekli....poslao mi svoj srot...znam!
Znaci,htio ili ne,kontejner mu je sudjen.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Dec 06, 2011 5:34 pm

Kontejner...
Ima se.Može se... [You must be registered and logged in to see this image.].
Ne pušim,ne pijem...još da štedim .Ionako to neko pokupi .
Nisam Tesla ,da izmišljam...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Dec 07, 2011 10:12 am

Kijara-brm ::
Kontejner...
Ima se.Može se... [You must be registered and logged in to see this image.].
Ne pušim,ne pijem...još da štedim .Ionako to neko pokupi .
Nisam Tesla ,da izmišljam...

Ihhh Kjarisima, pa ti bre uopste ne znas da uzivas.. [You must be registered and logged in to see this image.]
.. deder pocuj ovo.. [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Dec 07, 2011 2:54 pm

hahahahhaha ovako ćemo svi,ako krene kriza...
zato sad šacujem žrvte... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Dec 07, 2011 3:27 pm

Astra ::
Reci kako drugacije...skuplja pita neg tepsija,da se salje nekome dole,skulje slanje neg sto vrijedi racunar,a opet....i oni dole bi vecinom rekli....poslao mi svoj srot...znam!
Znaci,htio ili ne,kontejner mu je sudjen.

E nije baš tako mada nešto istine ima .
Dijaspora dolazi u posetu ,pa nije komp ili monitor zamrzivač ,pa da ne može stati u auto . Hard disk, ram memorije stanu u džep .
Nego je to jedan drugi način života -neće ljudi da se bakću sa tim . Navikli su da se elektronika ne popravlja , nego baci i tačka . Najgore u svemu ,većina tih stvari je u suštini potpuno ispravna .Kad se priča sa ljudima ,ispadne da uopšte nikada nisu otvorili kućište ? A bacili su komp jer se "gasio sam od sebe " .Naravno da se gasio, kad se pregrevao .Procesor i napajanje i sve drugo bilo puno prašine ,totalno začepljeno .
Ne daj bože to reći vlasnici ...jer je njen stan apoteka .
No jadni komp je proveo vek u "fahu" radnog stola ,sa otvorima za hladjenje sasvim do zida-jer se tako "uklapao" u prostor . Nikada nije čišćen -sem prednjeg dela kućišta ,koja je besprekorno beo ,kao nov..Sve ostalo ,ceo komp je "uguran" u deo stola predvidjen za to -i nikada više nije pomaknut .
Tako je jadni komp završio u smeću -na njegovo mesto je dosla saksija sa zelenišem ,a gospodja je sebi nabavila lap -top . Kao sa ljudima ...čim se pojavi nešto novo i mladje -u kontejner-iako je besprekorna brendirana sprava koja može da radi još puno godina . [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Dec 07, 2011 4:23 pm

E tad kad mi je visak ne putujem bas!
Ima li neka da je bacila u kontejner "ljude" sto su valjali...ih!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyPon Avg 11, 2014 6:53 pm

PC sutra slavi 33. rođendan

Tanjug | 11. 08. 2014. - 18:31h | Foto: Wikipedia |
Kompanija IBM pustila je 12. avgusta 1981. godine u prodaju prvi personalni računar (PC) koji je po ceni od 1.565 dolara postao pristupačan za kuću upotrebu u ekonomski razvijenim zemljama, čime je i počela njegova masovnija upotreba.
[You must be registered and logged in to see this image.] Model 5150 je karakterisao Intelov procesor 8088 takta 4,77 MHz, 16 KB memorije i monohromatski monitor od 12 inča.

IBM PC je u to vreme bio najmanji i najjeftiniji računar koji je kompanija do tada predstavila, a postao je osnova za daljnji razvoj personalnih računara.



Poredeći kapacitete tadašnjeg PC-a sa savremenim pametnim telefonima, bilo bi potrebno 419.000 tih uređaja da bi dostigli memoriju Samsung Galaxy S5 telefona. Takođe, prosečna pesma, koja ima oko 3,5 MB zahtevala bi memoriju 90 PC iz 1981. godine.

Kako kažu u kompaniji Samsung, od predstavljanja prvog PC 1981. godine, tehnologija se razvijala dramatičnim koracima.

Sada možemo raditi sa mobilnim uređajima sve ono što je pre 33 godine bilo nezamislivo, kao što je mobilno bankarstvo, gledanje video sadržaja ili kupovina hrane.

Iz te perspektive, bilo bi potrebno gotovo pola miliona PC-jeva iz 1981. da bi korisnici dobili količinu memorije koju danas nose u uređajima u džepovima.

"Putovanje na kome smo bili prethodnih 30 godina bilo je zapanjujuće - i izuzetno smo uzbuđeni zbog onoga što će nam doneti nardnih 30 godina", poručuju iz ove kompanije.

-------

U razvijenim zemljama se naravno ,baca na tone računarskih komponenti (tačnije ,reciklira ) ali postoje kolekcionari koji skupljaju ovakve primerke .

Tako da ,ovaj IBM i 33 godina stari McIntosh i danas njima vrede koliko i kada su ga kupili -oko 1500 $ .  VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... 111827










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Avg 12, 2014 4:23 pm

Danubius ::


E nije baš tako mada nešto istine ima .
Dijaspora dolazi u posetu ,pa nije komp ili monitor zamrzivač ,pa da ne može stati u auto . Hard disk, ram memorije stanu u džep .
Nego je to jedan drugi način života -neće ljudi da se bakću sa tim . Navikli su da se elektronika ne popravlja , nego baci i tačka . Najgore u svemu ,većina tih stvari je u suštini potpuno ispravna .Kad se priča sa ljudima ,ispadne da uopšte nikada nisu otvorili kućište ? A bacili su komp jer se "gasio sam od sebe " .Naravno da se gasio, kad se pregrevao .Procesor i napajanje i sve drugo bilo puno prašine ,totalno začepljeno .
Ne daj bože to reći vlasnici ...jer je njen stan apoteka .
No jadni komp je proveo vek u "fahu" radnog stola ,sa otvorima za hladjenje sasvim do zida-jer se tako "uklapao" u prostor . Nikada nije čišćen -sem prednjeg dela kućišta ,koja je besprekorno beo ,kao nov..Sve ostalo ,ceo komp je "uguran" u deo stola predvidjen za to -i nikada više nije pomaknut .
Tako je jadni komp završio u smeću -na njegovo mesto je dosla saksija sa zelenišem ,a gospodja je sebi nabavila lap -top . Kao sa ljudima ...čim se pojavi nešto novo i mladje -u kontejner-iako je besprekorna brendirana sprava koja može da radi još puno godina .  [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ti nisi normalan!
Kako ja da znam sta mu fali ?
Nisam majstor, u tehniku se ne razumem. Ne radi, pozovem majstora, dok mi izracuna sta mu sve fali i koliko ce ruke da kostaju, lepo ga otudjim ( citaj bacim) i kupim drugi.
Em je nov, em se dizajnom vise uklapa u celinu prostorije  smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Avg 12, 2014 5:15 pm

Tako je dušo.
Vrisne mu matična,grafička ...i još po neka sitnica.
Lepo ga izbaciti i kupiti novi..D ;)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Avg 12, 2014 5:31 pm

dusicaa ::

Pa ti nisi normalan!
Kako ja da znam sta mu fali ?
Nisam majstor, u tehniku se ne razumem. Ne radi, pozovem majstora, dok mi izracuna sta mu sve fali i koliko ce ruke da kostaju, lepo ga otudjim ( citaj bacim) i kupim drugi.
Em je nov, em se dizajnom vise uklapa u celinu prostorije  smehsmeh
Promeni majstora .Obično mu "fali" samo jedna stvar ,ne može da bude "lančani kvar".A najbolje u svemu što se modeli menjaju skoro mesečno, tako da "ozbiljan kvar" tipa "matična" ili "napajanje" se lako nađe za 10 eu .
Zna majstor sa kim ima posla ,sigurno .Jos ti i ponudi da "otkupi krš" ,eto da ti "učini" ,uračuna u cenu novoga ?
Kijara-brm ::
Tako je dušo.
Vrisne mu matična,grafička ...i još po neka sitnica.
Lepo ga izbaciti i kupiti novi..D ;)))
Vas dve ne pročitaste uvodni tekst ?
Šta god da vrisne -SVE DRUGO je ispravno i za upotrebu .  99i

Samo vi meni pošaljite ,neko će se obradovati ,umesto da ga Romalen prodaju za par dinara u staro gvožđe /plastiku .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Avg 12, 2014 8:40 pm

Danubius ::
...
Promeni majstora .Obično mu "fali" samo jedna stvar ,ne može da bude "lančani kvar".A najbolje u svemu što se modeli menjaju skoro mesečno, tako da "ozbiljan kvar" tipa "matična" ili "napajanje" se lako nađe za 10 eu .
Zna majstor sa kim ima posla ,sigurno .Jos ti i ponudi da "otkupi krš" ,eto da ti "učini" ,uračuna u cenu novoga ?

Kad jednom platiš takvu školu gde ti majstor izvpča sve i svašta. pominje kataklingere i vaspuzne koje su zdeknule cvagelfulnu onda rešiš da ponešto naučiš pa ne bacaš novce na svaki njegov namršten pogled i coktanje jezikom kao da je u kućištu našao leglo zmija otrovnica koje ko zna kako si zapatila.

Inače ovakvi kao ti i ja su noćna mora svakog poštenog i priučenog majstora. Leba i nuz leba im iz ruku uzimamo.

Danubius ::

Kijara-brm ::
Tako je dušo.
Vrisne mu matična,grafička ...i još po neka sitnica.
Lepo ga izbaciti i kupiti novi..D ;)))
Vas dve ne pročitaste uvodni tekst ?
Šta god da vrisne -SVE DRUGO je ispravno i za upotrebu .  99i

Ko je majstor TI ili ONI???

Samo mali primer: Zvrnda nešto u kućištu kod drugaricinih klinaca da se soba ori. Naravno mama prestrašena da "to ne eksplodira" zabranjuje upotrebu kompa "dok ne bude imala para da zove majstora". Srećom svrati teta-Zoxy na kafu, klinci se požale. Upali komp! (Samo imperativ pali kod takvih kao moja drugarica) Mrdnem kućište zvuk se promeni. Ugasim komp. Izvadim ga iz pisaćeg stola (ona kaseta kao predviđena za komp baš). Stoji na tepihu i kad sam ga upalila jedva se čuje da radi. Mesto predviđeno za kućište se ponaša kao rezonantna kutija.

Suma sumarum komp sad stoji van te kutije, mami u novčaniku najmanje 50 evra ostalo, deca uverena da je teta-Zoxy genijalac.

Danubius ::

Samo vi meni pošaljite ,neko će se obradovati ,umesto da ga Romalen prodaju za par dinara u staro gvožđe /plastiku .

I braća Romalen se prožgadila pa isti "otpad" više ne prodaju za par dinara nego ih rasturaju i prodaju u delovima. Može se naći sasvim dobar monitor recimo za 2-3000 dinara. Hardovi u zavisnosti od kapaciteta od 1000 pa naviše.

Dakle drage moje "majstor valjda zna" poslušajte Šefa pre nego što iskeširate par stotina evrića. A ako ste baš rešene da bacate pare "stari, neispravni" komp dajte nekom ko se razume bar malo a ne majstoru koji eto hoće da vas reši "krtoga".

P.S. Adresa za slanje biće dostavljena na pp zainteresovanim  smehsmeh smehsmeh smehsmeh










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyUto Avg 12, 2014 9:02 pm

Da znate da ste u pravu .
Sad kad realno pogledam imam jednu punu kutiju delova da bi se mogao sklopiti jedan AMD..(ko ume-sem harda..-mislim da su cene pale.)
Kod mene ti je ovako.Ako nešto vrisne,sad ili odmah na popravak.I čekam i servisa da jave šta je.Obično momci idu na to da se ulaže što manje ,i spašavaju sve što mogu.

A sad vidim šta znače stariji delovi(koji su još ispravni).
Vrisnula mi matična ploča.Naravno nema više takve -izašla je druga,ali ona nije kompatibilna sa grafičkom što ja osetim po kompu..Sad moguće da imam matičnu negde međ delovima,a ko bi to sad tražio.A verujem da bi odgovarala.Ali nema čekanja(iako imam nužno zlo lap top).
E još jedna stvar.Eleme kad su bile one najveće poplave u Tajvanu,tvornica nije radila i hardovi su otišli sa 300 na  1500(200 evra) kn..
U to vreme rikne moj.hehehe.
Kaže meni momak,pa čekaj nedelju dana,čim se malo sredi stanje pašće cene vratiće se na staro.
Ma jok.Op,i napajanje je vrisnulo..:D

Našao je hard za 1000 kn i napajanje ne sećam se baš.
Samo znam da mi je momak rekao za te pare možeš da složiš novu i dobru konfiguraciju.Naravno da neću čekati par dana.Ovo sredi za dan..
Sad čekam da na ovom nešto vrisne i noga van.Kupujem drugi...

Nije to kod mene samo za kom.Veš mašina koju su mi mama i tata dali(korištena). Radila je normalno i jedan dan uključim -ništa.Ćuti.
Otišla ja po novu.Ova je popravljena.Ne znam ni šta je bilo.To je tata sredio i odneo na selo.Nekome će dobro doći.

Znam da to nije dobro,ali takva sam  booored .










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 5:32 pm

Krepaju meni oba "rezervna" kompa (IBM i ASUS ,naravno stara preko 10 ,možda i 15 godina , i sa konfiguracijom koja ne može da "gura" Win 7 ,ali na XP lepo rade . Meni su važni jer ,jer "Intela" sa koga sada kucam koristim isključivo za forum ,FB i novine -i ništa više ,gledam ga držati "čistim" ,a za sve drugo koristim ona dva ,pa  ako popijem virusa ,ni brige me ,ima "Ghost" kojim vratim čist sistem za 5 minuta ) 
"Sedmicu" baš i ne poznajem . 
Iz nekih razloga ,IBM kad se upali ode u "bios" ,i ne diže sistem ,nego moram "save i exit" i tek onda radi (a to moram svaki put kad upalim ) 
ASUS nešto počeo *oće -neće sistem .Te ne vidi cd ROM ,te ga treba par puta restartovati dok "ukači sistem" Hajd * da rešim .Ako cd ne daje znake života -onda nema struje .Otvorim ,prebacim na drugi strujni kabel (uvek imate bar 3 slobodna u kompu ) ali niš*..tek sada ništa ne radi ? 
Lampica trepće ....ventilator oće*-neće da krene ........
Nazovem lika koji mi rešava te stvari ,i on odmah kaže :
IBM-u  ne fali ništa ,a ASUS -u je napajanje ,a možda i matična ploča . 
Posle dugog uvoda ,dolazim na poentu teme . 
Lepo fijoka ,pa da vidimo šta imamo od delova . 
I "imamo" i napajanje ,i drugu matičnu ploču ,i jači procesor ,čak i još RAM memorije . 
I još koješta ,a našla se i bolja grafička nego što je u njemu . (Kako  koji komp se razbuca , šta valja ,  u fijoku ,ne bacam ). 

Odnesem čoveku (a do plafona mu stoje kompovi i televizori, ima posla do ušiju ) i još kažem ...nije hitno ,kad možeš .
Zvao me za sat vremena -izmenio komponente ,rade kao sat oba . 
Šta sam dužan ? 500 rsd (koliko dve kutije cigareta ) 
A da sve to nisam imao.............ode najmanje 100 eu .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
brdjanin
peskovit je put do zvezda
brdjanin


Datum upisa : 13.09.2013

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 8:39 pm

I ja dobro prošao. Stari lap crk'o ali mu dobar hard disk.
Nedugo zatim sinu crkao hard.
Pravac drugar. Trange-frange za 1000 din sin ima bolji i brži hard nego što je imao.










Nizbrdo je lakše. Ali uzbrdo je avantura!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia


Godina : 50
Location : my world
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 8:57 pm

Iscitah temu...Sefe, da si ovde, dovodili bi djake kod tebe na ekskurzije, boga mi  smehsmeh Svaka ti cast!

Destogodisnjaci koriste http://www.razerzone.com/ produkte i kad krenu medjusobno pricati, gledam ih kao da su marsovci...
Njihovi argumenti za promenu su jednostavni :D - ne podrzava, slab procesor, mali RAM,  losa rezolucija...Zatrpaju te argumentima.

Sad su aktuelne VR naocare, u koje ubacujes telefon...ili one za ''ulazak u igru''.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Razvlacim, sve u cilju odrzavanja fizicke aktivnosti deteta, pa sam u tom pravcu i isla obecavsi nesto drugacije za prolece-  http://stayclassy.no/products/classywalk-balanserende-brett
Kaze policija da nije dozvoljeno da maloletna deca to voze ulicama, ali mi cemo sporednim :D


[You must be registered and logged in to see this image.]



Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي
dusicaa


Location : Tamo gde Dunav ljubi nebo :)
Datum upisa : 02.12.2012

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 8:59 pm

sonia ::


Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D
Znaci tako?
Mi vam dodjemo kao kanta za odpadtke ?
smehsmeh
A po temi:
Dok nisam procitala ovu temu, sve sto mi ne treba, bacala sam. Sad gomilam, pa kome treba...poslacu dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 9:02 pm

sonia ::
Iscitah temu...Sefe, da si ovde, dovodili bi djake kod tebe na ekskurzije, boga mi  smehsmeh Svaka ti cast!


Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D
E pa ti lepo ,kad kreneš na ekskurziju ,adresu znaš .Sve sa "antikvitetima" :948208144:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 9:04 pm

Pa sad tehniku primaju gratis nazad,ne placa se....a da nosam dole ili saljem,ne zna se sta je manje rentabilno,ali istina,sve sto imam,dusa me boli sto stoji a nekome dole bi valjalo.
Dusice,znam da je sala,ali ovdje popravak kosta kao pola novoga,"dole" se opravi za male pare....zato se nosa tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptySre Nov 11, 2015 9:08 pm

dusicaa ::


Dok nisam procitala ovu temu, sve sto mi ne treba, bacala sam.
Gorela bi u paklu ,da se nisi popravila .  smehsmeh 
Ovako ,čistilište .  VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... 5406










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 8:43 am

2009, sam složio stari komp pored kontejnera, sve đuture sa monitorom, mišem, tastaturom, kamerom i mikrofonom.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca
MadamX


Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 13.12.2012

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 4:27 pm

Kada sam pre par godina menjala računar, pored kontejnera sam ostavila samo prazno kućište. Napajanje, RAM memoriju i još gomilu delova koji su radili podelila sam sestri i jednom drugu.

Nikada ne bacam uređaje koji ne rade. To je nekako normalno u mojoj kući, jer postoje prijatelji i rođaci koji znaju i vole da majstorišu, i da poprave ono šta ne radi.










[You must be registered and logged in to see this link.]     [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 6:06 pm

Apropo mojih "krševa" od kompa ,momak sredio i rade kao satići . 
(biće da nije dobro lemiti kontakte po matičnoj ploči ,a i da RAM memorije zaista moraju da budu kompatibilne da bi radile svoj posao ,a ne samo da je dovoljno da ih komp "vidi" )  jbt

Ne znam da  li spomenuh (nisam siguran ) ,dok sam bio tamo ,zove neka žena ,plače ,kumi, moli ....krepao joj komp ,a na njemu joj knjigovodstvo ,lager lista ,ama sve (ima žena prodavnicu) 
Spasavaj brate ,kako znaš .
Momak zaista ima brdo posla ,i pomalo zaista gleda šta može ,a šta ne (tj ,ni on neće da menja elektroniku na 10 godina starom hardu od 40  GB ,razumljivo) 
Pita on nju -A koja je marka kompjutera ? (verovatno misli ,ako je neki brend ,da spasava ,a ima i delove ) 
Ne zna ona ništa ,eto gleda kutiju ,pa čita šta piše (sa nalepnice prodavnice ,i druge gluposti) 
Momak menja pristup -Pa koliko ga imate ,koliko je star ? 
Pa mislim ....jedno ....20 godina -kaže žena . I tako dobro radio ,a eto sad .... m8m8
DVADESET GODINAAAAAAAAAAAAAAAAA ? 
Mi zinuli ? Pa to ne može biti ništa drugo nego neki 386 ,486 .......još pre pojave Pentiuma (jedinice ) 
I šta će momak .......Ponesite miša i tastaturu ,gospođo ,ja više nemam takve ,pogledaćemo ........(priključnice su onda bile sasvim drugačije ,ja se sećam toga ,imao sam i ja ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pitam ja njega danas -šta bi sa "onim " ? 
Ma mani ,ništa ....napajanje . 
Srećom pa našao u smeću (sve što ne treba ,trpa u kartonske kutije ,pa Romi odnesu kada se skupi više ,recimo jedna zaprežna kola ) jedno . I još sam joj sastavio  jednu "četvorku " komplet na 1,6  procesora , prebacio podatke , odneo kući i sastavio . 
Samo da ne uključuje više onaj (ali ga je uredno ostavila za "rezervu" u ormar ) 
Pitam ja njega -pa kako si to naplatio ? 
Popio kafu i pivo ,kaže on . I da ...dobio sam i dve tegle pekmeza od šljiva ,i poželela mi da se oženim ove godine -kaže ,i cereka se . 
Ima li  takvih majstora za kompjutere možda u inostranstvu ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 6:19 pm

E da ima takvih,ne bi mi bacali pokvareno,vec bi popravljali...a nema ni ono kod kuce se neko bavi malo time,pa ce pogledati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 6:28 pm

Astra ::
E da ima takvih,ne bi mi bacali pokvareno,vec bi popravljali...a nema ni ono kod kuce se neko bavi malo time,pa ce pogledati.
Momak je inače jako pošten i vredan ,iz "obične" porodice ,pa verovatno razume šta znači "nemati" (jer i sam nema regularan posao ,kome treba danas "radio /tv mehaničar " ? "Radionica" mu je kući ,nema "firmu" ) 
Objektivno ,njega nije koštalo ništa ,sem dobre volje ,a bilo mu i žao "babe " (žena inače ima max 60 godina  smehsmeh ) 
Samo je "sastavio" jednu konfiguraciju od "krša" (a i objektivna vrednost svega toga nije više od 20 eu ) 
Ona će da ga hvali dok je živa ,a verovatno mu poslati još 50 "mušterija" . 
Em je dobro delo ,em i neka vrsta "marketinga"  smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyČet Nov 12, 2015 7:37 pm

Danubius ::
...
Em je dobro delo ,em i neka vrsta "marketinga"  smehsmeh

A ni pekmez od šljiva nije makar šta. Aj probaj da u inostranstvu nekom ponudiš pravi domaći. To bi, bre, valuta jedna mogla da bude. Kao bitkoins skoro smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... EmptyPet Sep 28, 2018 11:00 am

Apple-1 ,računar iz 1976 (koji je tada koštao 666 $ ) ovih dana je prodat za 375 000 $ .




Ne bih se začudio da se takav može naći na nekom srpskom buvljaku . I još nešto :
rani računari (kraj 70 tih ,do 90 tih ,a i svi kasnije ) imaju nešto komponenti koje imaju delove od zlata (razni kontakti )  . Najviše ima na RAM memorijama ( a mi stare menjamo i bacamo ) pa ko nije lenj ,može da izvuče nekih 10 $ po "starom kompu" .




A vi i dalje bacajte! vrag rant










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VI što bacite "stari " računar (i komponente )....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !
» Stari hleb
» Zaboravljeni stari zanati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: