DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 VI što bacite "stari " računar (i komponente )....

Ići dole 
+5
ZoxZoja
dusicaa
Kijara-brm
Astra
Lily
9 posters
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyUto Dec 06, 2011 10:51 am

First topic message reminder :

Uvek se naježim kada pročitam da neko od forumaša ,koji ima sreće da živi u bogatijoj zemlji -napiše ,"bacila/o" sam "stari" komp. monitor itd....
Pri tome ,u većini slučajeva im ama baš ništa fali -sem što je možda potrebno ponovo dići sistem ili neka druga sitnica -a baci se gomila komponenti koje su itekako za upotrebu (RAM,HD,matična, kablovi ,napajanje....)

E pa evo šta se može sa zaista zastarelim stvarima :











[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
sonia
حبيبي



Datum upisa : 23.03.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptySre Nov 11, 2015 8:57 pm

Iscitah temu...Sefe, da si ovde, dovodili bi djake kod tebe na ekskurzije, boga mi  smehsmeh Svaka ti cast!

Destogodisnjaci koriste http://www.razerzone.com/ produkte i kad krenu medjusobno pricati, gledam ih kao da su marsovci...
Njihovi argumenti za promenu su jednostavni :D - ne podrzava, slab procesor, mali RAM,  losa rezolucija...Zatrpaju te argumentima.

Sad su aktuelne VR naocare, u koje ubacujes telefon...ili one za ''ulazak u igru''.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Razvlacim, sve u cilju odrzavanja fizicke aktivnosti deteta, pa sam u tom pravcu i isla obecavsi nesto drugacije za prolece-  http://stayclassy.no/products/classywalk-balanserende-brett
Kaze policija da nije dozvoljeno da maloletna deca to voze ulicama, ali mi cemo sporednim :D


[You must be registered and logged in to see this image.]



Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D
Nazad na vrh Ići dole
dusicaa
الحالم الأبدي



Datum upisa : 02.12.2012

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptySre Nov 11, 2015 8:59 pm

sonia ::


Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D
Znaci tako?
Mi vam dodjemo kao kanta za odpadtke ?
smehsmeh
A po temi:
Dok nisam procitala ovu temu, sve sto mi ne treba, bacala sam. Sad gomilam, pa kome treba...poslacu dm2
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptySre Nov 11, 2015 9:02 pm

sonia ::
Iscitah temu...Sefe, da si ovde, dovodili bi djake kod tebe na ekskurzije, boga mi  smehsmeh Svaka ti cast!


Inace, cim nesto ostari nosim za Srbiju, ovde i za bacanje moras platiti :D
E pa ti lepo ,kad kreneš na ekskurziju ,adresu znaš .Sve sa "antikvitetima" :948208144:
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptySre Nov 11, 2015 9:04 pm

Pa sad tehniku primaju gratis nazad,ne placa se....a da nosam dole ili saljem,ne zna se sta je manje rentabilno,ali istina,sve sto imam,dusa me boli sto stoji a nekome dole bi valjalo.
Dusice,znam da je sala,ali ovdje popravak kosta kao pola novoga,"dole" se opravi za male pare....zato se nosa tako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptySre Nov 11, 2015 9:08 pm

dusicaa ::


Dok nisam procitala ovu temu, sve sto mi ne treba, bacala sam.
Gorela bi u paklu ,da se nisi popravila .  smehsmeh 
Ovako ,čistilište .  VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 5406
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost




VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 8:43 am

2009, sam složio stari komp pored kontejnera, sve đuture sa monitorom, mišem, tastaturom, kamerom i mikrofonom.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 4:27 pm

Kada sam pre par godina menjala računar, pored kontejnera sam ostavila samo prazno kućište. Napajanje, RAM memoriju i još gomilu delova koji su radili podelila sam sestri i jednom drugu.

Nikada ne bacam uređaje koji ne rade. To je nekako normalno u mojoj kući, jer postoje prijatelji i rođaci koji znaju i vole da majstorišu, i da poprave ono šta ne radi.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre



Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 6:06 pm

Apropo mojih "krševa" od kompa ,momak sredio i rade kao satići . 
(biće da nije dobro lemiti kontakte po matičnoj ploči ,a i da RAM memorije zaista moraju da budu kompatibilne da bi radile svoj posao ,a ne samo da je dovoljno da ih komp "vidi" )  jbt

Ne znam da  li spomenuh (nisam siguran ) ,dok sam bio tamo ,zove neka žena ,plače ,kumi, moli ....krepao joj komp ,a na njemu joj knjigovodstvo ,lager lista ,ama sve (ima žena prodavnicu) 
Spasavaj brate ,kako znaš .
Momak zaista ima brdo posla ,i pomalo zaista gleda šta može ,a šta ne (tj ,ni on neće da menja elektroniku na 10 godina starom hardu od 40  GB ,razumljivo) 
Pita on nju -A koja je marka kompjutera ? (verovatno misli ,ako je neki brend ,da spasava ,a ima i delove ) 
Ne zna ona ništa ,eto gleda kutiju ,pa čita šta piše (sa nalepnice prodavnice ,i druge gluposti) 
Momak menja pristup -Pa koliko ga imate ,koliko je star ? 
Pa mislim ....jedno ....20 godina -kaže žena . I tako dobro radio ,a eto sad .... m8m8
DVADESET GODINAAAAAAAAAAAAAAAAA ? 
Mi zinuli ? Pa to ne može biti ništa drugo nego neki 386 ,486 .......još pre pojave Pentiuma (jedinice ) 
I šta će momak .......Ponesite miša i tastaturu ,gospođo ,ja više nemam takve ,pogledaćemo ........(priključnice su onda bile sasvim drugačije ,ja se sećam toga ,imao sam i ja ) 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pitam ja njega danas -šta bi sa "onim " ? 
Ma mani ,ništa ....napajanje . 
Srećom pa našao u smeću (sve što ne treba ,trpa u kartonske kutije ,pa Romi odnesu kada se skupi više ,recimo jedna zaprežna kola ) jedno . I još sam joj sastavio  jednu "četvorku " komplet na 1,6  procesora , prebacio podatke , odneo kući i sastavio . 
Samo da ne uključuje više onaj (ali ga je uredno ostavila za "rezervu" u ormar ) 
Pitam ja njega -pa kako si to naplatio ? 
Popio kafu i pivo ,kaže on . I da ...dobio sam i dve tegle pekmeza od šljiva ,i poželela mi da se oženim ove godine -kaže ,i cereka se . 
Ima li  takvih majstora za kompjutere možda u inostranstvu ?
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 6:19 pm

E da ima takvih,ne bi mi bacali pokvareno,vec bi popravljali...a nema ni ono kod kuce se neko bavi malo time,pa ce pogledati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 6:28 pm

Astra ::
E da ima takvih,ne bi mi bacali pokvareno,vec bi popravljali...a nema ni ono kod kuce se neko bavi malo time,pa ce pogledati.
Momak je inače jako pošten i vredan ,iz "obične" porodice ,pa verovatno razume šta znači "nemati" (jer i sam nema regularan posao ,kome treba danas "radio /tv mehaničar " ? "Radionica" mu je kući ,nema "firmu" ) 
Objektivno ,njega nije koštalo ništa ,sem dobre volje ,a bilo mu i žao "babe " (žena inače ima max 60 godina  smehsmeh ) 
Samo je "sastavio" jednu konfiguraciju od "krša" (a i objektivna vrednost svega toga nije više od 20 eu ) 
Ona će da ga hvali dok je živa ,a verovatno mu poslati još 50 "mušterija" . 
Em je dobro delo ,em i neka vrsta "marketinga"  smehsmeh










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyČet Nov 12, 2015 7:37 pm

Danubius ::
...
Em je dobro delo ,em i neka vrsta "marketinga"  smehsmeh

A ni pekmez od šljiva nije makar šta. Aj probaj da u inostranstvu nekom ponudiš pravi domaći. To bi, bre, valuta jedna mogla da bude. Kao bitkoins skoro smehsmeh smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 EmptyPet Sep 28, 2018 11:00 am

Apple-1 ,računar iz 1976 (koji je tada koštao 666 $ ) ovih dana je prodat za 375 000 $ .




Ne bih se začudio da se takav može naći na nekom srpskom buvljaku . I još nešto :
rani računari (kraj 70 tih ,do 90 tih ,a i svi kasnije ) imaju nešto komponenti koje imaju delove od zlata (razni kontakti )  . Najviše ima na RAM memorijama ( a mi stare menjamo i bacamo ) pa ko nije lenj ,može da izvuče nekih 10 $ po "starom kompu" .




A vi i dalje bacajte! vrag rant










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: VI što bacite "stari " računar (i komponente )....   VI što bacite "stari " računar (i komponente ).... - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
VI što bacite "stari " računar (i komponente )....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ANTIKVITETI ILI BEZVREDNE DRANGULIJE -procenjujemo za Vas !
» Stari hleb
» Zaboravljeni stari zanati

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: MULTIMEDIJA :: TEHNIKA/KOMUNIKACIJE :: INFORMATIKA /RAČUNARI/TEHNIČKO SAVETOVALIŠTE-
Skoči na: