DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
ATEIZAM BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

ATEIZAM

Ići dole 
AutorPoruka
determinanta
Matematički kompleksna
determinanta

Godina : 61
Datum upisa : 06.01.2008

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Dec 17, 2011 6:46 am

Verovanje u nepostojanje boga. Nije li i ovo, kao i teizam, samo preslikan modalitet ponašanja?
Moje viđenje i jednog i drugog je u pravo takvo. U zavisnosti u kakvom smo okruženju odrasli, u kom vremenu, društvu...tako formiramo i svoj stav. Naravno, neznatnih odstupanja uvek ima.
Da li je ova moja "tvrdnja" ispravna, sagledajte u svom okruženju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.tagged.com/determinanta
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

Godina : 59

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Dec 17, 2011 9:09 am

Ako mene pitaš -ja sam ti od tih .
Nijedna religija mi ne izgleda "uverljivo" da se "pimim" na nju -a ovi što ih propovedaju ...tek ti mi idu na živce ,tako da ...
Smatram da je svačije pravo da veruje ili ne ,i gadim se na svaki verski fanatizam .
Samo još jedan oblik ljudske gluposti .
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Dec 17, 2011 9:51 am

Determinanta::
Citat :

"Verovanje u nepostojanje boga. Nije li i ovo, kao i teizam, samo preslikan modalitet ponašanja?
Moje viđenje i jednog i drugog je u pravo takvo. U zavisnosti u kakvom smo okruženju odrasli, u kom vremenu, društvu...tako formiramo i svoj stav....."

Determi je u pravu po meni kad kaže da je okruženje,društvo i vrijeme..u kome smo odrasli vrlo bitno da po pitanju teizma ili ateizma formiramo svoj stav..
Rijetki od nas,naravno da nas ima i takvih, se mijenjamo ili odričemo svojih vjerovanja koja smo "nasljedili",prihvatili ili samo usvojili kroz odogoj život,sredinu ili ...

Ja sam ili jesam vjernik,teist u odnosu na ateista,ali više volim izraz vjernik ili nevjernik..ali ne nosim naočale "protiv razumske" i ne vjerujem dogmama ma da ih je i moj vlastiti otac napisao,ali u postojanje Boga,Stvoritelja i stvaratelja vjerujem..
U veliki prasak kojim je sve stvoreno ne vjerujem,eto tu sam "a-prasnulo je ateist"..:)
Koji bi to orgazmički prasak bio moj bože..:)
Vjerujem da i ateisti imaju svog Boga i itekako vjeruju,ali ga ne zovu Bogom, Isusom,Alahom,Višnuom... ni bilo kojim imenom kojim se teisti obraćaju u molitvi i vjeri..
Oni imaju Boga novca,samog sebe,majku ,ženu,šefa.. i vjeruju..
Čak i "ništa nakon mene",vjeruju u to ništa..

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Godina : 57
Humor : vrlo zastupljen
Datum upisa : 06.03.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Dec 17, 2011 11:49 am

Vrlo škakljiva i tema koja može biti beskrajno i u nedogled ,,široka,,...
Odrasla u vreme ,,TITOIZMA,, pitam se šta smo tad bili...?

No...nešto se u meni menjalo dok sam sazrevala i spoznavala sebe...

Verujuća jesam...u sebe , pa onda i u Boga...

Ali ne mašem time, već se tiho molim i verujem...

Ne paradiram...to mi je jadno...ti vernici za videti..pozeri...

Nisam ta...

A eto i ime moje Emina...govori koliko sam ,,široka,, i tolerantna u odnosu na druge veroispovesti...

Pravoslavka sam...verujem da je Bog jedan...samo ga zovemo različitim imenima...

I poštujem katolike, muslimane, budiste...i td.

Verske fanatike i sektaše ne podnosim...

S verom u Sebe i Boga...

Pozzzz....Emina

Ko svoju tamu spoznao nije, teško će put do svetlosti naći.

Najda M.
Nazad na vrh Ići dole
http://emina-utrenusna.blogspot.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Dec 17, 2011 12:58 pm

Zato i jesi lijepa Strelice:)

Ne volim izreke, one "narodne". Ali kad neko istinski pametan ima nesto da kaze, treba poslusati:

"Najljepšu emociju koju možemo doživjeti je mistična. To je moć sve prave umjetnosti i znanosti. On, kojemu je emocija stranac, koji se više ne može čuditi i stajati ushićen u strahopoštovanju, jednako je dobar kao mrtav. Da znam da je ono što je neprobojno za nas zaista postoji, manifestira kao najviša mudrost i najviša blistava ljepota, koju naša dosadna sposobnost moze razumjeti samo u svom najprimitivnijem obliku znanja, taj osjećaj, je u središtu istinske vjere. U ovom smislu, te u tom smislu samo, ja pripadam pobožno vjernim ljudima. "
-Einstein, Albert

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut

Godina : 40
Datum upisa : 23.03.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Dec 18, 2011 5:25 pm

determinanta ::
Verovanje u nepostojanje boga. .
..

Sta je ovo.???

IMAMO VEROVANJE ,ZAR NE..VEROVANJE u nepostojanje..ipak se veruje..to nije ateizam..
ali neverovanje u postojanje je vec drugo nesto...
Ateizam ne dopusta nikakvu veru...u Boga...
(ovde mislim da ima mesanja religije i vere...)

Licno ,sazaljevam religiozne ljude( a,to su oni koji se klanjaju ikonama,posecuju verske objekte,ljube ruke svestenicima,a po prirodi su prilicno losi,zavidni,osvetoljubivi,bezosecajni i mrznjom prozeti ljudi...)

Vera je nesto sasvim drugo..''tvrdo cekanje onoga cemu se nadamo i dokazivanje onoga sto ne vidimo''..(Nas preminuli.. Patrijarh.Pavle)

Mogi ljudi su religiozni,a da nisu nikakvi vernici.....

Napisala sam..

Hrabrost nekih genijalnih ateista,kao sto su bili Nice,Frojd,Marks,Sartr,Hajdeger,Beket,da coveka ogole do kraja,svodeci ga na besmislenu prirodnu Nulu,kakvom smrtnom nulom zavrsava zivot svaki covek i kakvim ce nistavilom zavrsiti zivot jednog dalekog dana u buducnosti i nasa Zemlja i njeno Sunce i mozda citava vasiona-zadivljuje i uzasava....

Pa onda ,i ovi genijalni ljudi nisu izdrzali do kraja zivota da ostanu nihilisti i apsolutni ateisti.Vizija Niceova bio je -natcovek,Marksova -proleterska,Frojd je grcevito hteo da veruje u ljudski razum koji ce ga ,mozda,spasti od samounistenja ...
Sartr je propovedao apsolutnu slobodu covekovu i njeno smisleno angazovanje u humanistickoj akciji,a Hajdeger je,kazu,pred smrt porucio sledece:''Filozofija nece moci izvrsiti nikakav preobrazaj sadasnjeg sveta.I ne samo filozofija,nego nikakvo misljenje koje nije ljudsko.Moze nas spasti samo Bog,a nama ostaje samo da se poetskim misljenjem pripremimo za pojavu Boga...ili,ako ipak propadnemo,da bar budemo u toj propasti svesni da propadamo zato sto Bog nije sa nama,sto je odsutan''.

Dakle ..Ateista,sta je to...?Ne postoje...skoro...I ne znajuci verujemo..

ATEIZAM XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
brunolino

brunolino

Godina : 107
Datum upisa : 12.10.2010

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Dec 18, 2011 5:33 pm

u staroj SFRJ umre jedan komunista i jedan pita babu svoju di ce ga sahraniti...jer je covjek bio ateista , nije bio vjernik...a , njemu baba kaze , pa znas di sinko , di baba , pita je on , pa na konjsko , tamo idu oni koji u nista ne vjeruju...smijesna , ali istinita prica...

sto se ateizma tice , dao bih pravo Nut...jer ljudi kad se spomene ateizam odmah se fataju 3 ili 4 svjetske religije , opcenito religija...vjera nije religija , to su nebo i zemlja pojmovi , jer i ja mislim ko Nut da covjek u sebi u nesto vjeruje , a sad ide li tko u crkvu , dzamiju , sinagogu ili hramove obilazi je 10-a stvar...vjera je nesto sto izlazi iz tebe , a ne iz crkve , dzamije itd. i vjerovanje ne mora da sadrzi boga , zasto bi moralo...???
Nazad na vrh Ići dole
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota

Datum upisa : 11.07.2013

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyČet Jul 25, 2013 2:57 pm

ATEIZAM Ateizam
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka

Datum upisa : 24.05.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyČet Jul 25, 2013 4:16 pm

Izgleda da glave i srca ateista nisu na istoj strani kada je vera u Boga u pitanju. Ovo je rezultat nedavno objavljene studije u Finskoj koja je otkrila da ateisti postaju emotivno uzbuđeni kada izazivaju Boga da radi strašne stvari.

„Rezultati pokazuju da su stavovi ateista prema Bogu ambivalentni u smislu da njihova eksplicitna verovanja dolaze u sukob sa njihovom afektivnom reakcijom“, zaključak je tima sa Univerziteta u Helsinkiju koji je predvodila Marjana Lindeman.

Oni su sproveli dva eksperimenta. Prvi je uključivao 17 Finaca koji su iskazivali snažnu veru ili nevericu u Boga. Oni su imali zadatak da naglas pročitaju niz izjava dok su naučnici dobijali informacije o reakciji njihovog tela uz pomoć elektroda.

Neke od izjava bile su direktno izazivanje boga („Izazivam te da udaviš moje roditelje“), neke su bile podjednako uznemirujuće, ali nisu uključivale Boga (U redu je šutirati male kuce u lice“), dok su postojale neutralne izjave.

Nivo uzbuđenja kod vernika i nevernika pratio je istu šemu: Više uzbuđenje za izazivanje Boga i neprijatne izjave i niže uzbuđenje kada su u pitanju bile neutralne izjave.

U poređenju sa ateistima, vernici su se osećali znatno neprijatnije kada su izazivali Boga, ali sakupljeni podaci pokazali su da su obe grupe doživljavale identične reakcije. To znači da su ateisti bili znatno uznemireniji prilikom izazivanja Boga nego što bi to želeli da budu.

Međutim, naučnici su pretpostavili da uzbuđenje nije bilo direktno povezano sa Bogom već sa uznemirujućim stvarima u izjavi, tako da su smislili drugi test koji je trebalo da testira tu hipotezu.

U drugom testu učestvovalo je 19 Finaca ateista i u pitanju je bila proširena verzija prvog eksperimenta. U drugom testu dodato je 10 novih izjava koje su bile varijacije na izazove Bogu ali bez nadprirodnih sila. Pored izgovaranja: „Izazivam Boga da okrene sve moje prijatelje protiv mene“, učesnici su čitali „Voleo bih da se svi moji prijatelji okrenu protiv mene“.

Ateisti su prilikom čitanja prve izjave pokazali znatno veću uzbuđenost nego kada nisu spominjali Boga. Istraživači smatraju da se eksplicitni stavovi ateista razlikuju od implicitnih reakcija koje postoje van naše svesti.

Još jedna od mogućnosti za uzbuđenje bila je činjenica da su ateisti bili uznemireni zbog prijatelja koji možda veruju u Boga, napominju naučnici i dodaju da ovakva reakcija može biti eho prethodnog verovanja i da je čak i ateistima teško da iz uma izbrišu ideju o postojanju Boga..

Izvor-B92

Svako od nas nosi neku vrstu vere u nešto, samim tim nije ateista.
Nazad na vrh Ići dole
Samouka
PrEkoBrojNa
Samouka

Datum upisa : 24.05.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyUto Avg 13, 2013 6:30 pm

Ateisti su inteligentniji od vernika

IAKO nije prvi put da se susrećemo s istraživanjem razlika između ateista i vjernika, veliko novo istraživanje, u kojem su analizirani podaci sakupljani između 1928. i 2012. godine, pokazalo je da su oni koji kroz život ne prolaze vođeni "zajedničkom" vjerom pametniji od onih koji su pripadnici neke od organiziranih religija.

Profesori Miron Zuckerman i Jordan Silberman sa Sveučilišta Rochester proučili su rezultate 63 studije provedene u spomenutom razdoblju, te u svojem istraživanju, nazvanom "Veza između inteligencije i religioznosti: Meta-analiza i neka predložena objašnjenja", došli do zaključka da je u većini spomenutih studija otkriveno da postoji manja vjerojatnost da se inteligentniji ljudi priključe bilo kakvoj religiji.

Točnije, od 63 provedene ankete, u njih 53 vidljiva je "negativna" korelacija između inteligencije i religioznosti, dok je u samo deset posto zaključeno da su ta dva pojma "pozitivno" povezana, piše Ars Technica. Također, otkriveno je da će djeca s većim kvocijentom inteligencije prije odbaciti religiju koja im se nameće, te da su stariji ljudi s iznadprosječnim IQ-om manje religiozni.

"Naš zaključak nije nov. Ako prebrojite broj istraživanja u kojima je pronađena pozitivna veza između ova dva pojma vidjet ćete da je puno više onih u kojima je ta veza negativna", ispričao je Zuckerman koji u svojoj analizi inteligenciju objašnjava kao sposobnost za analitičku misao, rješavanje problema i razumijevanje kompleksnih ideja. Iz tog se razloga pretpostavlja da će religijske teorije, koje nisu utemeljene u znanosti ili razumu, odbiti individualca čiji je IQ iznadprosječan: "Svim objašnjenjima negativnog trenda u relaciji ova dva pojma zajednička je jedna stvar: premisa da su religijska uvjerenja iracionalna, nemaju uporište u znanosti, nemoguće ih je testirati te su samim time nezanimljiva inteligentnim ljudima koji 'znaju za bolje od toga'", pojasnio je.

U ispitivanjima su proučavani pretežno pripadnici protestantske vjere, iz Kanade, SAD-a i Velike Britanije.

Izvor: Index Hr.

Rekla bih da su u pravu
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySre Avg 14, 2013 12:14 am

Samouka ::
Iz tog se razloga pretpostavlja da će religijske teorije, koje nisu utemeljene u znanosti ili razumu, odbiti individualca čiji je IQ iznadprosječan: "Svim objašnjenjima negativnog trenda u relaciji ova dva pojma zajednička je jedna stvar: premisa da su religijska uvjerenja iracionalna, nemaju uporište u znanosti, nemoguće ih je testirati te su samim time nezanimljiva inteligentnim ljudima koji 'znaju za bolje od toga'", pojasnio je.

Rekla bih da su u pravu
Apsolutno se slazem:)

A nisam ateista u pravom smislu te rijeci. Bas sam onakav "vjerniK" kakvog Bruno opisa: vjerujem u neku svoju vjeru, licnu, ali ipak toliko rasprostranjenu da se slicni uvijek prepoznaju;)

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Jan 26, 2014 6:48 pm

"Nisam ateista da bih bio "dick", nego zato sto izgleda kao najvjerojatniji scenario" ;)

ATEIZAM Seth-macfarlane

He's so fuckin' sexy!  ATEIZAM 5406 

Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Jan 26, 2014 7:05 pm

"So, pokusavas da mi kazes da me jevrejski zombi moze napraviti da zivim vjecno, ako telepatski prihvatim da je on moj gospodar, a sve zato sto je zmija ubijedila rebrastu zenu da jede sa magicnog drveta?"

Damn, kad se ovako poslozi, ebi ga,,,,,,hahahahahahahaahahahahah
Nazad na vrh Ići dole
John Doe
SFRJ
John Doe

Godina : 58
Humor : was ist das?
Datum upisa : 28.11.2011

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Jan 26, 2014 7:10 pm

AstrinaKomsinica ::
"So, pokusavas da mi kazes da me jevrejski zombi moze napraviti da zivim vjecno, ako telepatski prihvatim da je on moj gospodar, a sve zato sto je zmija ubijedila rebrastu zenu da jede sa magicnog drveta?"

... U 'll burn in hell...

rasta
Nazad na vrh Ići dole
http://www.istitutzagubljenjevremena.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Jan 26, 2014 7:11 pm

John Doe ::
AstrinaKomsinica ::

... U 'll burn in hell...

rasta

Oh zombi oprosti mi, gresna sam hahahahahahahahahha Shit, stvarno cu burn in hell!  moli zlz 
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPon Jan 27, 2014 11:50 am

So, da napravim sigurno da razumijem: Ako te pustim da mi otkines dio penisa, tvoj Bog ce da me voli vise!?
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja

Godina : 52
Datum upisa : 13.01.2013

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPon Jan 27, 2014 12:19 pm

Smatram sebe vernikom. Sad kakvim to nije na meni da procenjujem. Verujem u Stvaranje ali mi nije teško da priču o Stvaranju ne shvatim doslovno već kao alegoriju. Ne treba zaboraviti da su tri Knjige najvećih religija nastale u nekim sasvim drugačijim uslovima od onih u kojima smo mi danas. Pa i deci ispričamo bajku da bi im približili neke osnovne pojmove o dobr, zlu, prijateljstvu, požrtvovanosti ... Ako izuzmemo prve tri Zapovesti videćemo da su ostalih sedam u stvari osnov morala na kom počiva ili bi trebalo da počiva naša civilizacija. Ne ubij, ne kradi ... poštuj roditelje ... ne vidim ništa ružno i zatucano ili neprirodno u ovome. Zdrav razum i vera nisu stvari koje se isključuju.

Što se ateista tiče nekad bih rekla da su samo druga strana medalje verskim fanaticima. Tolika ostrašćenost je neverovatna. Čitajući neke stavove navodnih ateista ima utisak da su reinkarnirani Inkvizitori koji bi rado ponovo podložili lomače. Na kojima bi ovog puta goreli neki drugi jeretici. Oni koji ne prihvataju do zadnjeg slova njihovu dogmu.

Znam inače mnogo ljudi koji se deklarišu kao ateisti ali to nisu ni pod razno. Nisu institucionalni vernici to da ali veruju u dobro, razum, pravdu ... Ako to nije vera ona ne znam šta je. I ovakvim "ateistima" ne smeta tuđe verovanje. Čestitaće praznik bilo kojoj konfesiji, ako se na venčanju ili sahrani nađu u verskom objektu ponašaće se dolično mestu i pokazujući poštovanje i vaspitanje. Zato ja za ovakve ljude više volim da upotrebim izraz neinstitucionalni vernik nego ateista.

Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@

Godina : 61
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Apr 20, 2014 2:05 pm

Eskim: Ako nisam znao za Boga i grehe, hoću li ići u pakao?
Sveštenik: Ne, ako nisi znao.
Eskim: A zašto si mi onda rekao?
ATEIZAM 10f6puv
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyNed Apr 20, 2014 2:36 pm

aurora0405 ::
Eskim: Ako nisam znao za Boga i grehe, hoću li ići u pakao?
Sveštenik: Ne, ako nisi znao.
Eskim: A zašto si mi onda rekao?
ATEIZAM 10f6puv

Amen:)
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard

Godina : 45
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPet Apr 28, 2017 9:02 pm

Mislim da mnogi od vas mešaju ateizam i agnosticizam.

Ateist ne veruje da Bog i išta božansko postoji.

Agnosticizam je filozofsko stanovište. Agnostik traži dokaze za postojanje Boga.
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPon Okt 29, 2018 6:20 pm

ATEISTI NISU SEKTA

JER : Ateisti vam govore da ne postoji ni bog ni đavo, i zato ateisti ne veruju ni u boga ni u đavola......... te zato i ne pripadaju nijednoj religiji, ni sekti ni kultu.
Ateisti su oni koji vam govore da umesto crkvi i džamija trebaju biti izgrađene škole i bolnice !

Ateisti vam govore da postoji samo PRIRODA i apeluju da se koristi samo logika, zdrav razum i kritičko razmišljanje – i stoga preporučuju NAUKU koja na taj način i otkriva zakone prirode.

Malo pomalo pa vidim vernici opet podvaljuju da je ateizam religija ili sekta..............iako smo im milijardu puta objasnili da nije ni relgijija ni sekta ni kult.

Znači ne, nismo niti za satanu niti za ijednog boga.
To ste milion puta čuli ali vam odgovara da se pravite da niste čuli da bi imali za šta da se uhvatite kad nas kritikujete. Pošto smo primetili tu vašu podlost – mi vas sa satanom samo peckamo i zezamo namerno. Naravno da nismo za nju.

Pa opet........malo pomalo opet nas zapitkujete u šta to ateisti veruju !
Ajde šta mi se folirate više !
Stoputa su ateisti rekli da veruju samo u zdrav razum i logiku. Ne čitajte ta vaša podvaljivanja što nas klevetaju da smo sekta.
Kako smo sekta kad ne verujemo ni u boga ni u đavola ?!

Ako ti ateista kaže da ne veruje u boga, reći mu da veruje u đavola i da je za đavola – to je čisto podmetanje.
Samo tako kažete, ali u stvari umišljate da je bog moćniji od prirode, ali ne, priroda je moćnija od boga, i ako po prirodi nije svojstveno da čovek leti, da prečuči 3 dana u moru u stomaku kita, da razdvoji more itd – onda to bog nikad ne može da ostvari.
To je već i stvar zdravog razuma.

Verovanje u takve stvari : da čovek može da leti i tako redom - to je stvarno verovanje u bajke, a ateisti imaju visoku intoleranciju na glupost.

I nauka pošteno prizna kad nešto ne zna - religija nikad!
I šta se toliko vernici hvataju za to da nauka ne zna sve - pa saznala je milijardu stvari - saznaćeme i to što ne zna - samo je pitanje vremena.
ZNAČI NAUKA NE ZNA SVE - AL RELIGIJA NE ZNA NIŠTA !

Znači :
Nema levo, nema desno.
Ako si nešto pogrešio kriv si samo ti.

ZNAČI - DA BI BIO MORALAN ne treba ti za to bog i biblija već SAVEST !

Onaj ko ima SAVEST- njega ne moraš ucenjviati da bi činio dobro.
Sramota je da vernici moraju biti ucenjeni - ili privoljeni obećanjima večnog božjeg raja sa svim povlasticama i na ovom i na onom svetu, ili prisiljeni pretnjom večnim božjim paklom - da bi uopšte bili naterani da čine dobro.

SAVEST je DALEKO PLEMENITIJA !
SAVEST NE MORAŠ UCENjIVATI DA BI ČINILA DOBRO !

Može ti se neki vernik hvaliti koliko hoće da je moralan – ali ako on iznalazi izgovore i opravdanja za svireposti i nepravde, što onim koje se preporučuju u njihovim svetim knjigama što u toku praktikovanja same njihove religije - to ti nedovosmisleno govori kakav je njihov MORALNI KOD !
To jest da nemaju ni trunke morala – već da su svirepi, koristoljubivi, nepošteni i nemoralni.

Vernici su izuzetno zli i jako opasni, i od njih se treba itekako paziti !

Ako činiš dobra dela a ne veruješ u boga - to vernici ne znaju da cene.

Ako činiš zlodela i ubijanja ali veruješ u boga - vernici to cene i više će takvog ceniti nego nekog ko ne veruje u boga ali nit je ikad učinio zlodelo već je naprotiv toliko toga učinio i čini za čovečanstvo.

Oni će više ceniti i masovnog ubicu koji veruje u boga, i pomoli se bogu posle svakog ubistva da mu oprosti grehe - takvog više cene nego čoveka koji ne veruje u boga a koji je doprineo čovečanstvu - i čijim se pronalaskom možda svakodnevno služe.

Vernici su jedno veliko razočarenje.
Vi ste za mene najnepoštenije i najnečasnije osobe !

Živko Uratarević :
"Religija je licemerna.
Propoveda pravdu, a u praksi podržava nepravdu. Propoveda istinu, a u praksi podržava neistinu. Traži od robova da budu bezgrešni, a aminuje,grehove i oprašta grehove bogatih! Osuđuje srebroljublje, a ne smeta joj ovaj savremeni, nepravedni pljačkaški i zločinački poredak!
Religija čini podvođenje opljačkanih i osiromašenih robova na služenje bogatoj, buržujskoj manjini."

BUDITE VEOMA UVREĐENI !
1. Kad neko pokuša da vam proda svoje zablude !
2. Kad vam kažu da vam treba nevidljivi prijatelj da bi bili kompletni !
3. Kad kažu da ti ne možeš imati moral van religije !
4. Kad odbijaju da vide mane u knjizi koja oprašta ubistva, ropstvo, silovanje i genocid.
5. Kad neko omalovažava neke ljude zbog knjige iz kamenog doba !
6. Kad aktivno izaberu zabludu u odnosu na realnost !
7. Kad neko odbije da razume da su religije štetne !
8. Kad prave štetne zakone kojima kontrolišu svakog na osnovu religije !
9. Kad oni ubijaju i mrze zbog svog izmišljenog boga !
NEOPHODNO JE ZA OPSTANAK LJUDSKE VRSTE UVREDITI RELIGIJU REALNOŠĆU !
NE PLAŠITE SE DA KAŽETE LJUDIMA DA RELIGIJA VREĐA VAŠ RAZUM
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPon Okt 29, 2018 8:54 pm

Eugen Grafvajer ::

NE PLAŠITE SE DA KAŽETE LJUDIMA DA RELIGIJA VREĐA VAŠ RAZUM [/b]

Ne plašimo se ,ali onda dođe do zamene teza -mi "njih" (verne ) vređamo svojim ateizmom ?
Konkretno -ja sam kršten kao "katolik" (i to kad sam imao dva dana života )
Za (ubeđene) katolike sam "antihrist" (i verovatno i "izdajnik" )
Pravoslavci (ubeđeni) su etnofiletisti ,i da se ne lažemo ,mrze katolike .Još ako si deklarasani ateista ,a "katolik" na papiru ,duplo si sumnjiv .Jezuitska podvala ,vatikanski skriveni neprijatelj . Šta, "izdao svoju veru" ,hrišćanstvo ?
Muslimani (ubeđeni) po defaultu mrze sve vrste hrišćana . Kod takvih prolaziš samo ako "prihvatiš islam" ,a ako nisi ni "hrišćanin" ,onda nisi ni "otvoreni neprijatelj" ,nego ko zna šta ,sumnjivo lice ?
Jer kod sve tri konfesije je jedino "njihova vera" -jedinospasavjuća i ispravna .

E sad ,zamislite život u državi  kada je jedna "vera" većinska ,i posle 90 tih skoro pa "obavezna" ,da se ne priča o onome "ko nije sa nama -taj je protiv nas" ?

Ja mislim ,da imaju mogućnosti -sve tri konfesije bi se ujedinile u kakvom džihadu ili inkviziciji ,protiv zajedničkog neprijatelja -ateista .
Srećom pa dobar deo "vernih" ,svih konfesija ,nisu fanatici ,pa opet ima ljudi koji poštuju vaše opredeljenje da budete "neopredeljeni" ,i ne smatraju vas zbog toga zlom i neprijateljom .

U svetu kakav jeste ,naročito na Balkanu ,bila bi prava stvar organizovati ateiste u kakav međunarodni "pokret" ,tipa Titovih "nesvrstanih" .Ubeđen sam (i pored toga što je to realno ,utopistička ideja ) da bi se radilo od desetinama,verovatno i stotinama  miliona ,i to intelektualno nadmoćnih ,nemilitatnih i humanih ljudi .

"Ateisti svih zemalja -ujedinite se" zubic

(Kad nije uspelo sa "proleterima" -sumnjam da bi i sa ateistima ) zubic
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptySub Nov 03, 2018 2:50 pm

Vid* ti Franceka -on "naš" čovek ? 

ATEIZAM 15698048_634634430071906_4749330154001204891_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent.fiev1-1
Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer

Datum upisa : 22.03.2017

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM EmptyPon Jan 28, 2019 1:20 pm

ATEIZAM 50885210
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

ATEIZAM Empty
PočaljiNaslov: Re: ATEIZAM   ATEIZAM Empty

Nazad na vrh Ići dole

ATEIZAM
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: