DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Zašto smo proterali mnogoženstvo?

Ići dole 
+9
Nut
daljinski
ZoxZoja
Kijara-brm
Danubius
Čiča
debilko
brunolino
Samhain
13 posters
AutorPoruka
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyUto Dec 20, 2011 6:18 am

First topic message reminder :

Postoje etnografski dokazi da je čovekova priroda prilagođena mnogoženstvu. Većina naših predaka preferirala je takav sistem, a neke žene su uživale u tome da nekom budu „druge“.

Drugim rečima, naš genetički kod prilagođen je sistemu koji nosi reproduktivne prednosti.

Zato neki ljudi, iako žive u savremenim društvima, teže mnogoženstvu, čak i u najkonzervativnijim okruženjima.

Zašto su onda društva uopšte pokušala da proteraju mnogoženstvo? Što je još važnije, ako naši preci nisu bili monogamni, zašto je takav vid muško ženskih odnosa tako široko prihvaćen?

Monogamija je raširena u zapadnom svetu uticajem hrišćanstva, ali ne u tolikoj meri. Ali, mnogoženstvo nigde nije eksplicitno zabranjeno u Bibliji.

Zaista, vođe hrišćanskih sekti, kakvi su bili nemački anabaptisti iz 16. veka i američki mormoni, veruju da neki delovi Starog Zaveta idu u prilog mnogoženstvu.

Avram, naprimer, je imao dve žene istovremeno, a Solomon je imao oko 700 (plus još oko 300 konkubina).

Zato je teorija da je hrišćanstvo izrodilo monogamiju prilično „tanka“. Naprimer, društveno propagiranje monogamije postojalo je i u drevnoj Grčkoj kao i u Rimu, vekovima pre nastanka hrišćanstva.

Grčko-rimski zakoni zabranili su muškarcima da imaju više od jedne zakonite žene, iako je tačno i da su neki oblici mnogoženstva, tačnije, konkubinata, bili tolerisani u tim društvima.

Međutim, zakon protiv mnogoženstva imao je i funkciju egalitarnosti. Naime, sprečavanjem pripadnika elite da imaju više žena, poboljšane su šanse siromašnijih muškaraca da i sami imaju supruge.

Tako je do vremena kada je hrišćanstvo počelo da se širi Rimskom imperijom u prvom veku Nove ere, monogamija već postojala.

Šta je tačno širilo tu ideju?

Nema univerzalnog odgovora, ali je moguće da su glavni propovednici takvog bračnog uređenja bile monogamne grupe koje su, istorijski gledano, uvek bile vojno moćnije od onih gde je mnogoženstvo bilo zastupljeno.

Recimo, grčko – rimski i Srednjovekovni lideri koji su se priklonili zakonima koji su branili mnogoženstvo, mnogo su ulagali u ratovanje, a njihov društveni status često je zavisio od toga da održe dobre armije.

Zašto je, međutim, rastao broj pristalica monogamije?

Zato što muškarcima trebaju supruge, a ako vam je potrebno mnogo muškaraca u timu, morate im ponuditi ono što žele. U monogamnim grupama, kao i u poligamijskim, muškarac može pridobiti onoliko žena koliko ima visok status na društvenoj lestvici.

Pošto je „raspodela“ žena ravnopravnija u monogamnim grupama, to znači da će više muškaraca ostati u grupi, umesto da traži „srodnu dušu“ negde drugo.

A što je grupa veća, više muškaraca može da se bori i plaća poreze kojima se finansiraju ratovi.

Prihvatanje monogamije na nivou društva deo je, dakle, ugovora u kom elita dopušta pripadnicima nižih klasa da se žene u zamenu za njihovu vojnu pripravnost i plaćanje poreza.

Pošto je monogamija široko prihvaćena, Zapadnjaci su se na nju navikli pa je i dan danas smatraju normalnim oblikom braka, a poligamiju kao stranu i čudnu.

Moderna društva, nešto što je nekada bilo pravilo, danas posmatraju kao egzotični izuzetak.
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/

AutorPoruka
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyPet Dec 05, 2014 11:28 pm

..Proterali ili ne..mnogozenstvo ili poligamija je (na zalost nas zena)prirodna osobenost muskaraca..Dakle u njihovoj biti je da su poligamni..E sada ,danas a i u proslosti se pokusavalo i pokusava svesti ona na najmanju mogucu meru ,zbog milion razloga..ali sustinski nema tu leka..To je to..
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyPet Dec 05, 2014 11:38 pm

Meni su rekli ovako:
Jos u kamenog doba dok je muskarac bio lovac i zastitnik zene su dolazile da bi bile zasticene pa nije bilo vazno koja je po redu.
E kad im je postalo tako dobro da su pocele zahtevati samo meso od....i to samo.....coveku puko film (pa nije to dragstor)i rastero ih sve osim jedne koja se skupila u cosku.
Ta je bila pametna pa je izigravala siroce ali je zato bila pazena i mazena.
Eto vam historije u par crtica
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyPet Dec 05, 2014 11:40 pm

daljinski ::
Meni su rekli ovako:
Jos u kamenog doba dok je muskarac bio lovac i zastitnik zene su dolazile da bi bile zasticene pa nije bilo vazno koja je po redu.
E kad im je postalo tako dobro da su pocele zahtevati samo meso od....i to samo.....coveku puko film (pa nije to dragstor)i rastero ih sve osim jedne koja se skupila u cosku.
Ta je bila pametna pa je izigravala siroce ali je zato bila pazena i mazena.
Eto vam historije u par crtica

Lepo si ovo skockao,uzivajuci u dominantnoj ulozi koja vama muskarcima po prirodi pripada...dm5
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyPet Dec 05, 2014 11:44 pm

Ja se duboko izvinjavam ali nisam ja pisao historiju a Osim Toga izem ti uzivanciju kad ti svako malo neka dodje pa hoce ovo ili ono.
Dali smo vam emancipaciju a onda ste pocele sa "slabijim polom".....aman ala ste zinule ima da nas pojedete sve sa dominantnom ulogom
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyPet Dec 05, 2014 11:53 pm

daljinski ::
Ja se duboko izvinjavam ali nisam ja pisao historiju a Osim Toga izem ti uzivanciju kad ti svako malo neka dodje pa hoce ovo ili ono.
Dali smo vam emancipaciju a onda ste pocele sa "slabijim polom".....aman ala ste zinule ima da nas pojedete sve sa dominantnom ulogom

I dalje nesmetano uzivas u svojoj ulozi..ako, kad ti je vec priroda dala..!!!Ali,na srecu, zivot je nezamisliv bez nas zena ..Vi nas ''manipulisete'',menjate,ali mi ''vam zivot dajemo''..Ne mozete ni u snu zamisliti osecaje i osecanja ,instikte, koje mi cure dozivljavamo kada radjamo bebice..Nikada i nista se sa tim ne moze porediti..Slava nama zenama, a,vama ostaci zivota!!! :mailbox:
Nazad na vrh Ići dole
daljinski




Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:06 am

Eto vidis posto smo sve sveli na Samo jednu zenu posvecujemo vam svu paznju, pazimo, mazimo........i kako nam vracate......nas ''manipulisete'',menjate,ali mi ''vam zivot dajemo''
cista nezahvalnost.
Eto bas zbog Toga je ukinuto mnogozenstvo. Kad zena pocne da izvoljeva ni 10 muskaraca joj nebi moglo udovoljiti.
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava



Datum upisa : 09.08.2009

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:10 am

Astra ::
Juce sam gledala reportazu na TV....znala sam ja da je to bogom dano...
smehsmeh

ISPOVEST ČESTITE ŽENE

Jebem ti ove današnje muškarce, da prostite!
Mučiš se ko stoka da mu rodiš dete, a on te pita „čije je“.
Tvoje je – čije je da je!
Bila sam u porodilištu, porađala se puna dva sata, imam i napismeno, i šta još ’oće?
Onomad me pita jesam li sigurna da je njegovo. Kaže, sumnjive mu uši. Ih, šta je meni sve, kod njega, bilo sumnjivo kad sam ga uzimala - pa sam ga ja ipak uzela. Zagleda ga, k’o da će ga u pasulj, bože me oprosti.
Kakva su stoka ti muškarci.
Ja sam se četiri puta udavala i nijedan me nije pitao da li su deca nji’ova. Znali su da nisu - i šta ima da pitaju. Deca ko deca. Tvoje-moje, sva su deca naša.
I zamislite:
Svi su me muževi ostavili i otišli kod druge koja je već imala decu. Sad su im ta deca, kao, manje sumnjiva? A ja im nisam valjala?
E, svašta!
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods



Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:11 am

daljinski@
Citat :
Eto bas zbog Toga je ukinuto mnogozenstvo. Kad zena pocne da izvoljeva ni 10 muskaraca joj nebi moglo udovoljiti.

smehsmeh smehsmeh ..Ma nije ukinuto..ok ako mislis na jedan brak kod nas i sire..ali generalno ukidali ili ne..vi kao ''vampiri''.stalno ste gladni razlicite hrane..ahha ah..

A mi izvoljevamo..ne bez razloga..sta cemo kad pola vas, ne moze uraditi ''posao kako treba'' ahha ahha.. smehsmeh
Ps:Izvinjenje muskima koji su senzibilniji,pa ih ovo pogadja.. jakog
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:12 am

Cojle,znas li da djeca stvarno usi nasljedjuju od oca...pa ti sad gledaj po komsiluku i medj kumovima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:13 am

Nut ::
daljinski@
Citat :
Eto bas zbog Toga je ukinuto mnogozenstvo. Kad zena pocne da izvoljeva ni 10 muskaraca joj nebi moglo udovoljiti.

smehsmeh  smehsmeh ..Ma nije ukinuto..ok ako mislis na jedan brak kod nas i sire..ali generalno ukidali ili ne..vi kao ''vampiri''.stalno ste gladni razlicite hrane..ahha ah..

A mi izvoljevamo..ne bez razloga..sta cemo kad pola vas, ne moze  uraditi ''posao kako treba'' ahha ahha.. smehsmeh
Ps:Izvinjenje muskima koji su senzibilniji,pa ih ovo pogadja.. jakog

Tako je Nut.....nek se potrude svojski,nema zanovjetanja poslije.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:16 am

Astra ::
Cojle,znas li da djeca stvarno usi nasljedjuju od oca...pa ti sad gledaj po komsiluku i medj kumovima.

Što da se mučim kad na daleko nema ovako klempavih.
A dete lepotica. smehsmeh :rlol:











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:21 am

Kad vama treba dva sata da se otopite ko frizider i mi radili "posao kako treba" a nebi se bojali da se ne prehladi ili smrzne pa nedaj boze otpadne (iomako ne sluzi nicemu pa nije steta jel)
Ko sto rekoh ovo nije mesto za u temu
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:26 am

daljinski ::
Kad vama treba dva sata da se otopite ko frizider i mi radili "posao kako treba" a nebi se bojali da se ne prehladi ili smrzne pa nedaj boze otpadne (iomako ne sluzi nicemu pa nije steta jel)
Ko sto rekoh ovo nije mesto za u temu

smehsmeh smehsmeh :rlol: :rlol: ...sta Bre da se smrzne,i otpadne.. smehsmeh ..ahha hhaa umreh od smeha... :rlol: :rlol: ...To je fenomenalno..kada bi se ''muzjacima''posle odredjenih polnih  snosaja smrzavali otpadali.. smehsmeh :smehsmeh:Jel' na to mislio..??? smehsmeh










Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:28 am

Ne ali mogu da ti nacrtam
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:30 am

daljinski ::
Ne ali mogu da ti nacrtam
..

smehsmeh smehsmeh ....nemoj ahha ahha crtati ,molim teeee ahha ahha..nego vama ne otpadaju..ali moguce da''padaju''..smehsmeh

Jaoo nocas sam ''uzasna u recniku..sramota me zaista..izvinjavam se..auuuuuuuu smehsmeh










Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 12:32 am

Crtanje dozvoljeno, demonstracije su na temama peti PDF levo - treća tema desno.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
daljinski

daljinski


Godina : 61
Location : Schweiz
Humor : daleko od ozbiljnog
Datum upisa : 26.06.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Dec 06, 2014 4:59 pm

Nece PDF da primi moj CAD
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyNed Dec 07, 2014 6:53 pm

daljinski ::
Nece PDF da primi moj CAD

Probaj Revit :D :D
Nazad na vrh Ići dole
pesma
Sestra Vetra
avatar


Humor : 'El' se to jede?
Datum upisa : 26.09.2014

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptySub Feb 14, 2015 1:15 pm

Mnogoženstvo je prava stvar!

'Oćeš braćala de ebavaš njih tri, četiri, pa 'rani ih onda, odevaj, obuvaj, vodi na more, vraćaj im se sa posla kući, slušaj kad se žale i ogovaraju komšiluk sve četiri zajedno, u horu - podmiri ti to brale kako valja, a ne ofrlje, na brzaka... Samo je Avram bio pravo muško, ovo danas sve neki foleri i pozeri. Slabići.

Tu monogamiju su isforsirali muškarci - ovako im je lakše živeti. Jedna kod kuće, a druge napolju... ''Oženjen sam, kao momak živim''.
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 EmptyNed Maj 24, 2015 11:36 pm

..Ja bi vama muskima ,dala svaku noc  po jednu ''bradatu''..kao onu juce na Evrosongu..aaaa smehsmeh smehsmeh :rlol: :rlol: ...Bradatih i brkatih danas koliko volis..a i ne zna s e koja je lepsa.. smehsmeh smehsmeh :rlol:

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Austrija-1399577671-493119

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 BRADA

Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 0493007.48

smehsmeh










Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zašto smo proterali mnogoženstvo?   Zašto smo proterali mnogoženstvo? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Zašto smo proterali mnogoženstvo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DRUŠTVO :: VRUĆI KROMPIRI :: GDE JE ISTINA?-
Skoči na: