DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?

Ići dole 
+25
bosankaa
Okano
MadamX
sunrise
promaja
Sibila_
brdjanin
Astra
Danubius
Nut
daljinski
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Čupka
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
sonia
Tattoo
Zana
Leona ;)
ZezaM
Lily
jutarnja izmaglica
Samhain
29 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyUto Dec 20, 2011 10:56 pm

Opće veselje

Kako spriječiti božićnu depresiju




Zimski 'blues' više je stvar našeg stava kojeg poprimimo tijekom zime, ali vrijeme je da s tim prestanemo






[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako se riješiti problema s depresijom? (Dreamstime)




Iako bi božićni blagdani
trebali biti vrijeme radosti i sveopćeg veselja, mnogi ljudi, što
pokazuje i velik broj istraživanja, osjećaju se turobno i depresivno.
Neka istraživanja kažu da je zimsko razdoblje općenito depresivnije od
ostalih godišnjih doba iz jednostavnog razloga što je puno manje
sunčanih dana, vrijeme je sivo i hladno, a dani kratko traju.

No, koji god razlog bio, s depresijom se treba nositi i s njom se treba boriti, pa tako i u ovo blagdansko doba. Ako se osjećate turobno, vjerujte da sigurno niste jedini.

Juliette i
Michael McGannon, autori Poslovnog vodiča za zdravlje (Business
Leader's Health Manual), zato savjetuju kako pobijediti božićnu depresiju.

Ovi liječnici objašnjavaju da je zimski 'blues' više stvar našeg
stava kojeg poprimimo tijekom zime. Samo ako ostanemo pozitivni pokrenut
ćemo svoj imunološki sustav. Podaci pokazuju da optimistični ljudi u
prosjeku žive 7,6 godina duže od pesimističnih osoba. Zato, iako u
crvenim nosevima koji stalno cure nema ničeg seksi, morate zauzeti stav
'Ja sam seksi ove zime'.

Dakle, najbolji je savjet da se oraspoložite. Živčane centre u mozgu
koji kontroliraju naš dnevni ritam i raspoloženje stimulira količina
svjetlosti koja ulazi u naše oči. Niske razine serotonina
(neurotransmitera u mozgu) uzrokuju depresiju, a kad boravimo na svjetlu
te razine se dižu i to popravlja naše raspoloženje.

Kad padne
noć, naša tijela proizvode melatonin, supstancu koja našem tijelu govori
da je vrijeme spavanja, a melatonin se ne proizvodi kad smo izloženi
svjetlosti. Tijekom dosadnih zimskih dana ne primamo dovoljno svjetla
tijekom dana, posebice kad smo unutra. Naše tijelo zato može i dalje proizvoditi tu supstancu zbog čega se osjećamo pospano.

Dakle,
bitno je da više vremena provodimo vani. Nije važno što možda nema sunca
ili što nije toplo - važno je samo barem kratko biti na danjem svjetlu,
što će nam omogućiti bolje raspoloženje i, samim time, ljepše i
veselije blagdanske dane.
------------
Pojam je poznat ,i zabeležen u ozbiljnim psihološkim i psihijatrijskim istraživanjima . Čak često ima za posledicu i samoubistvo .

Patimo li i mi od toga ,kako se nosimo sa depresijom vezanom za božične i novogodišnje praznike, šta mislimo da je uzrok da se baš tada javlja ovakvo depresivno stanje kod mnogih ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyUto Dec 20, 2011 11:04 pm

Danubius ::

Patimo li i mi od toga ?

Aha:))) :zurka : danscers
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyUto Dec 20, 2011 11:05 pm

Ja ne mogu reci bas depresija,ali tugu mi stvara svake godine...nekako me vrati u djetinjstvo,mladost....ma tuga pa to ti je....ne sto je mladost tuzna...nikako,vec sto su mi bas ti dani bili nekako tuzni...pa sad se vracaju,vec sa prvim pahuljama....cesto sam se pitala kud se i rodih u zimu uz pahulje....sve je to divno s prozora...a kad si uz prozor,znaci da nekoga cekas...ili nesto,a to nije Deda Mraz.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyUto Dec 20, 2011 11:18 pm

AstrinaKomsinica ::
Danubius ::

Patimo li i mi od toga ?

Aha:))) :zurka : danscers

vala jok :srrrr:
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyUto Dec 20, 2011 11:23 pm

Samhain ::
AstrinaKomsinica ::
Danubius ::

Patimo li i mi od toga ?

Aha:))) :zurka : danscers

vala jok :srrrr:

:)))) Ovo najbolje doba godine! Party za party:)))) Cheers!
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:29 am

Zima i Božićna depresija...

Ajmo razdvojiti...Zima,manje se kreće,manje posla,pogotovo sezonskog,normalno da ljudima nije lako.I samo ono sivilo pogađa zdrave a pogotovo hronične bolesnike.No tu bi se moglo daviti,ali ne da mi se.

Božić.Blagdan za blagdanom.Mnogo novca potrebno.Ljudi preteruju.Umesto skromo da se obeleže blagdane,u današnje vreme krize,ljudi se pružaju van svojih mogućnosti.Neko da se pokaže,neko navikao od pre,ne prihvatajući da se nema.E onda dolazi vreme kad sve prođe,treba cele godine grcati u dugovima da se isplate,bezpotrebni izdaci.Naravno da je to i vreme jurenja za skijanjem.Pa da sve postigneš a nemaš,ko bi ostao ravnodušan.Nije samo depra pred blagdane.Traja i traje, i posle ,jer naš narod je navikao,ima se,a platiće se(pegla se kartica),a niko ne zna da se noćima ne spava,razmišlja(da li će uspeti isplatiti do letovanja).Ali ,ponavljam ,mora biti..VEĆ MI MUKA OVH DANA.KAO DA JE RASPROADJA,A ZATVARAJU SE FIRME KOJE SU NEKAD BILE JAKE.

Jedini lek je.Nauči skromno,imaćeš uvek...
Nisu svima jednake materijalne mogućnosti...


Toliko.Imam ,ali ne patim jer me ne vesele blagdani...










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:34 am

Na firme ne mislim,one su i prije i poslije Bozica zatvorene....jos mi i to fali.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:53 am

Astra ::
Na firme ne mislim,one su i prije i poslije Bozica zatvorene....jos mi i to fali.

pričam o ovima za stalno...
i kako ne bi ljudi bili u depresiji... [You must be registered and logged in to see this image.]










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:00 am

...Ahhh..uzecemo da je tacna pretpostavka,da su prvi ljudi naseljavali tople predele,sa jarkom svetloscu,raskosnih zivih tropskih boja i predivnih mirisa...koji su to duboki instikti u coveku uspavani i neispoljeni u tihom svetu snega ,gde su noci beskrajne...i onda Zan Mariten veli''..Covek je najnesrecniji onda kada je lisen ne onoga sto je imao,vec onoga sto nije,a da to nije ni znao''...D..Stoga je zimska depresija urodjena zudnja za rajskim vrtom,za koji nam paleontropolozi kazu da se nalazi u Africi...a

Klinicka depresija je narode,ipak nesto sasvim drugo..

Depresija izazvana mracnim zimskim danima naziva se ''sezonski poremecaj raspolozenja''...sto je zgodan izrazajan akronim za tuzan...

Jedan oblak,dovoljan je da pomraci celo sunce...T.Fuler...

VAZNO..Hormon tame -melatonin je krivac glavni... :smile santa : zimi se previse luci i u produzenom periodu tame..

Ovo sa hormonom ..ozbiljno ..











[You must be registered and logged in to see this image.]


Poslednji izmenio Nut dana Sre Dec 21, 2011 1:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:03 am

Cabin fever is a fact.
Ali, ko ima imalo volje, ne pati od nje :eee: Imuni sistem je najvazniji migg
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:01 pm

Astra ::
...a kad si uz prozor,znaci da nekoga cekas...ili nesto,a to nije Deda Mraz.
Eto ,ovom rečenicom si pogodila suštinu .
Ono ...da nama u Srbiji ,recimo ,ovo vreme godine je u stvari ekonomski najteže ,jer se nismo oporavili od ogreva ,početka škole itd ...a nemamo ni čemu da se nadamo (ovde se ne dobijaju bonusi ,"božićnice " ) pa time ne možemo ni sebi ni deci da priuštimo neku malu radost ,što bi možda želeli ....samo dodaje na lošem osećaju .
Ja spadam u one koji jako teško podnose ovo doba godine ,i kao da je svake godine sve teže .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:19 pm

Nekada "Božicna "depresija nije postojala vec naprotiv blazenstvo i toplina -iscekivanje tog Najvelicanstvenijeg i najradosnijeg praznika.Zasto?Pa zato jer je svako imao svoj licni mir u dusi-ziveo normalan zivot bez trzavica i bez DEMOKRATIJE!Ziveli smo u drustvu NORMALNIH LJUDI-SOCIJALNOM DRUSTVU!I onda su se deca radovala paketicima,i darovima koje su dobijali jer su im se mogli priustiti.Rditelji nisu bili optereceni politicarima i svim onim sto oni kroje vec su brinuli o PORODICI-da budu dobri roditelji i da lepo vaspitaju svoju decu,obuku ih,iskoluju-zaposle,udaju ili ozene.......E a sada od Demokratije imateBOZICNU I SVE OSTALE DEPRESIJE uz sve ostale kancere koje vam ovo drustvo daje!
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:22 pm

Ne znam.. kod mene jos uvek u ovo doba vlada radosno iscekivanje.. svi praznici koji dolaze su veseli, krece sa slavama, veselo drustvo, ice i pitje.. radost na sve strane..

Koliko god da je realnost neprijatna i surova, praznici su toliko bajkoviti, ispunjeni tom sarenom lazom o bolje sutra.. to me ponese..

Ujedno su mi se desile neke lepe stvari tokom ovih praznika, pa mi uvek osmeh krasi lice.. u detinjstvu i skolovanju to je bio prvi raspust, pokloni, veselje, porodicno okupljanje, druzenje, zabave.. i tako je ostalo do sada..

A kada sam "malo" porasla i desila se ljubav, krenuli smo u zivot zajedno.. nema nista lepse od toplog stana, a u njemu mnogo ljubavi i srece, dok napolju lagano pada sneg..

A naravno pored toga, tu su i.. silne rasprodaje, sjajne, blestece stvarice koje ti ne trebaju ali pozelis da ih imas, dom ukrasen i obasjan.. iscekivanje.. jos boljeg sutra.
( .. zanemari se stvarnost, makar tokom praznika! I nista te i niko ne dotice, u stanju si da oprostis skoro sve.. )

Nadam se da cu taj osecaj radosti i srece zbog nadolazecih praznika preneti i na svoje dete sutra.. porodicna okupljanja, tradicije sa hranom, veselje i cestitanja su uvek lepa- to nam daje snagu i pokrece napred! Pokloni vise ne igraju ulogu, sem deci.. nama je bitno da smo svi na okupu!

Khm.. usput, dobih i lepu 13-tu platu! [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa nek mi neko kaze da je broj 13 los!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jutarnja izmaglica

jutarnja izmaglica


Godina : 68
Location : Beograd,moj rodni grad
Humor : smehoholicarka
Datum upisa : 11.08.2010

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:27 pm

Izuzetak nije i pravilo -poenta je u tome-Drago mi je da se neko bar lepo oseca-mnogima osmeh odavno ne igra na licu! :smile santa :
Nazad na vrh Ići dole
http://magnolija.serbianforum.info/forum.htm
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:30 pm

Da, na zalost svi zivimo u neizvesnosti.. ali ovo je jedinstvena prilika da pobegnemo od stvarnosti, barem na nekoliko dana, tokom kojih cemo siriti radost i veselje oko sebe, biti ponovo dete u dusi, radovati se necem imaginarnom.. to mu ga dodje kao inekcija pozitivnosti, uteha ali volja i pokretac za dalje..

Hvala Izmaglice! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:51 pm

Ako nista drugo...bar oni koji imaju djecu,okupirani su pecenjem kolacica(ja i sakrivanjem da traju do Bozica....hahaha) pa manje misle na svakodnevne probleme.Tu je i kicenje,a bice i neki gost koji ce ispuniti par sati....nije sve tako tmurno....rekoh vec...ako je propast svijeta,ne moram bas svaki dan da mislim kad ce i hoce li da me klepi po glavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 12:55 pm

Vala bas kono:) Propasce, ako ce, i bez mene,,,I dalje mislim da nema ljepseg doba godine. A najljepse je sto vecina onih kojima je malo bolje pokusa da uradi nesto lijepo za one kojima bas i nije sjajno:)
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:00 pm

Lily ::
Ne znam.. kod mene jos uvek u ovo doba vlada radosno iscekivanje.. svi praznici koji dolaze su veseli, krece sa slavama, veselo drustvo, ice i pitje.. radost na sve strane..

Koliko god da je realnost neprijatna i surova, praznici su toliko bajkoviti, ispunjeni tom sarenom lazom o bolje sutra.. to me ponese..

Ujedno su mi se desile neke lepe stvari tokom ovih praznika, pa mi uvek osmeh krasi lice.. u detinjstvu i skolovanju to je bio prvi raspust, pokloni, veselje, porodicno okupljanje, druzenje, zabave.. i tako je ostalo do sada..

A kada sam "malo" porasla i desila se ljubav, krenuli smo u zivot zajedno.. nema nista lepse od toplog stana, a u njemu mnogo ljubavi i srece, dok napolju lagano pada sneg..

A naravno pored toga, tu su i.. silne rasprodaje, sjajne, blestece stvarice koje ti ne trebaju ali pozelis da ih imas, dom ukrasen i obasjan.. iscekivanje.. jos boljeg sutra.
( .. zanemari se stvarnost, makar tokom praznika! I nista te i niko ne dotice, u stanju si da oprostis skoro sve.. )

Nadam se da cu taj osecaj radosti i srece zbog nadolazecih praznika preneti i na svoje dete sutra.. porodicna okupljanja, tradicije sa hranom, veselje i cestitanja su uvek lepa- to nam daje snagu i pokrece napred! Pokloni vise ne igraju ulogu, sem deci.. nama je bitno da smo svi na okupu!

Khm.. usput, dobih i lepu 13-tu platu! [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa nek mi neko kaze da je broj 13 los!!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Divno..da se neko jos raduje...(mlada si Laly jako..to je potpuno normalno..bilo bi cudno da je drugacije..mada su mladi tvojih godina .u padu..ali evo..ti..)
Dakle divno je to..jer sam vec pomisljala, da sa mnom nesto ne valja..'..posto se radujem.. :smile santa : ..

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:06 pm

AstrinaKomsinica ::
Vala bas kono:) Propasce, ako ce, i bez mene,,,I dalje mislim da nema ljepseg doba godine. A najljepse je sto vecina onih kojima je malo bolje pokusa da uradi nesto lijepo za one kojima bas i nije sjajno:)

Upravo tako,Bozic je vrijeme i davanja a ne samo uzimanja....i to me cini sretnom.

Ja samo ponekad uvece ako gledam pahulje koje leprsaju na svjetlosti ulicne svjetiljke dozovem neku tugu,sjetu...na ono kako je neklad bilo...ali se i te kako radujem ovim praznicima.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:16 pm

Nije depresija...više neka letargija...
Malo mi ide na...živac ta euforija oko praznika i sve to...
Sad kao treba svi da smo srećni, veseli, puni nade i oduševljenja zato što će sutra doći novi dan...
Da ne budem baš skroz negativan, volim ja te dane zbog toga što se deca raduju i što se makar na tren zaborave problemi i ostale realne stvari koje nas okružuju svaki dan...
Možda sam "van sveta", ali meni ne znači ništa datum i sl.

Meni je praznik uvek kad se ujutru probudim zdrav i svi moji koje volim su zdravi, makar na momenat srećni i zaokupljeni nekim glupim sitnicama...

I tako...:zlz:
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain


Datum upisa : 22.11.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:18 pm

Meni decembar počinje sa rođendanom moje kćerke, par dana kasnije Božić, jopet par dana kasnije Silvestar, pa rođendan sa novom godinom.. mislim, hoću reći.. meni sav decembar pokvari strogo preko godine sređenu kilažu :smile santa : tako da ja tek negdje u januaru padam u depresiju.. kad mi hlače primjetno stegnu

Ne naginjem nekoj sujeti, teškim mislima, depresiji.. u svakoj situaciji gledam i izvlačim najbolje.. pa da sjedim sa svojima za božić uz flašu radenske i pečen krompir, nama bi opet bilo lijepo.. jer imamo sebe.

nekad je tako malo potrebno.. za sreću
Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:50 pm

Nut ::


Divno..da se neko jos raduje...(mlada si Laly jako..to je potpuno normalno..bilo bi cudno da je drugacije..mada su mladi tvojih godina .u padu..ali evo..ti..)
Dakle divno je to..jer sam vec pomisljala, da sa mnom nesto ne valja..'..posto se radujem.. [You must be registered and logged in to see this image.] ..

[You must be registered and logged in to see this image.]

Draga Nut, ne gledaj sta pise u profilu, u pitanju je bilo zezanje za godine, da sam imala mogucnost da stavim stotku, veruj mi rado bih i to stavila, cisto fore radi. [You must be registered and logged in to see this image.]

U principu veoma sam vesela osoba i volim da su ljudi nasmejani pored mene, cesto sam pokretac sala, komicnih situacija i verovatno me zato sve kolege sa kojima sam ikada radila i vole, makar simpatisu- verovatno, jer zaista nemaju razloga da me mrze?! [You must be registered and logged in to see this image.]

A posto sam Blizanac u horoskopu, imam utisak da cu uvek ostati veliko dete, nekada pomalo naivno, ali koje se lako obraduje i razveseli- uvek vedro. Pozitivna sam, pa cak i kada je jako tesko, to znaju ovde pojedine osobe detaljnije, jer sam prolazila u 2010-toj kroz najtezi period u svom zivotu.. ali me je nosila ta vera u bolje sutra. I desi se.. to neko cudo! Kod mene je casa UVEK do pola puna, nikad do pola prazna. [You must be registered and logged in to see this image.]

A praznici su carobni, treba im se prepustiti, dodati im zacina u vidu srebrnog praha.. jer to nam je jos jedina iluzija u kojoj mozemo uzivati opusteno i veselo, poput dece.. sve ostalo vreme je borba za opstanak i normalan zivot! Oduzeti sebi jos tu radost.. zaista mi deluje tuzno i depresivno.
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:56 pm

Lily, zivjeli Blizanci:))))
Volim sto sam happy, pa makar i nekad djetinjasto, vise nego pare:)
p.s. A vec iduci Bozic, pripremaces male pokloncice, sta ima ljepse od toga! leptir
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 1:59 pm

Samhain ::

Ne naginjem nekoj sujeti, teškim mislima, depresiji.. u svakoj situaciji gledam i izvlačim najbolje.. pa da sjedim sa svojima za božić uz flašu radenske i pečen krompir, nama bi opet bilo lijepo.. jer imamo sebe.

nekad je tako malo potrebno.. za sreću

Upravo to.. zivot je ionako sam po sebi komplikovan i tezak, praznici su ti da nam skrenu paznju i nabace osmeh.. nije bitno uz sta i kako, vec uz koga i sa kim!!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Sada vidim i post od Kone.. [You must be registered and logged in to see this image.] ta sta ima lepse od toga, zar ne???
Praznicno veselje ce samo time dobiti jos vise na znacenju i radosti! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 2:02 pm

Ma dzaba ti sve, ja sve odgadjam da probam haljinu koju cu obuci za Novu Godinu (ima joj par godina, jednom je obukla, pa ko velim mogla bih,,,:). Ima da se deprimiram ako mi ne mogne affraid :)))))
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 2:12 pm

Hmmm.. ta uvuc stomak... meni ni to sada ne pomaze.. [You must be registered and logged in to see this image.]
.. a jel postoje varijante prosirenja ta trane ili da je ostavis za narednu godinu, ali sa prethodnim pavovremenim vezbanjem i nekom blazom varijantom dijete??? [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 2:23 pm

Ne znam nista! Pray sa mnom sister, hahahahaha Veceras cu probati, pa sta bude;)
A napravicu sigurno da je Sareni tu, da mi glavu razbijem, pravio mi je tulumbe svaki drugi dan:))))
Nazad na vrh Ići dole
Lily
First Bride
Lily


Godina : 27
Location : .. majka Serbia..
Datum upisa : 12.09.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 2:53 pm

Hahahaha.. kako tulumbama odoleti- vala nikako!!! [You must be registered and logged in to see this image.]
Ajde ce ti drzimo fige da sve bude OK!!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Od nas imas duplu podrsku! [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySre Dec 21, 2011 3:04 pm

Hvala mila:) Ljubac za oboje:) leptir
Odoh ja malo nesto i uradit;)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySub Dec 24, 2011 12:24 am

Gledanjem u jelku protiv stresa


22.12.2011.


Da li ste okitili jelku? Ako niste učinite to odmah -
istraživanje je pokazalo da gledanje u jelku relaksira. Od okićene jelke
imaćete višestruku korist - doprineće svečanoj prazničnoj atmosferi u
vašem domu, ali i opuštanju nakon napornog i stresnog dana, kakvi su
uglavnom uoči novogodišnje noći. Naučnici sa Univerziteta u Eseksu su
sproveli istraživanje koje je pokazalo da samo pet minuta gledanja u
zelene grane čini da se osećamo bolje. Zelena boja pozitivno utiče na
naše zdravije, ali i na samopouzdanje. Možda najbitnije od svega je to
što gledanje u jelku umanjuje depresiju koja je čest pratilac prazničnih
dana. Ako vam okićena jelka u stanu predstavlja kič u kojem baš i ne
uživate, iskoristite slobodno vreme i prošetajte obližnjim parkom i
posmatrajte divne zelene četinare. Naučnici kažu da je učinak isti.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Mogu da gledam gde hoću...pored svega -još mi i klinac doneo knjižicu -2 matematika ,3 fizika ,čak nije ni odličan (4,45 )

I onda ne budi depresivan .........ama niotkuda ni male radosti ....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySub Dec 24, 2011 12:28 am

Daj molim te,treba da budu sve petice da bi mama i tata bili zadovoljni...pubertet je to,prolazna faza,svako popusti u tom periodu.
Depresija roditelja jako mnogo utice na uspjeh djece u skoli,imaj to na umu....ozbiljno...bar ja sam primjetila,jer kako se mi brinemo za djecu,i oni se brinu za nas,pa im misli odlutaju sa pravih stvari,kao mate ili fizika na nase raspolozenje i vjeruj....djeca se toga boje.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptySub Dec 24, 2011 12:46 am

Danubius ::


Mogu da gledam gde hoću...pored svega -još mi i klinac doneo knjižicu -2 matematika ,3 fizika ,čak nije ni odličan (4,45 )

I onda ne budi depresivan .........ama niotkuda ni male radosti ....

Nek je živ i zdrav...:)))))))))
Nije pao godinu,muško je.Šta mora biti štreber?.
Faza.Bravo Mihael.Ovo je odlično.:))U današnje vreme kad su deca em loši učenici,em loši u ponašanju.
Ne kvari mu raspust.
Ne leči svoje ambcije na detetu....Dobićeš kontra..

Budi ponosan.Srednja je škola,dok se dete snađe.Ajde,uvek crno kod tebe...
Osmeh na lice.Sve je to dobro:)))










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 25, 2011 8:21 pm

Borite se sa prazničnom depresijom



Izvor: 24sata.hr


Iako ga mnogi smatraju najlepšim delom godine, euforični
period novogodišnjih i božićnih praznika kod nekih ljudi može da izazove
stres, nervozu i depresiju. A nakon što se stres nagomila, teško ga je
zaustaviti, upozoravaju stručnjaci s klinike "Mejo".


[You must be registered and logged in to see this image.]
cordon.alejandro / Flickr.com



Zabava je jedna od najboljih metoda za sprečavanje mračnog
raspoloženja. Pozovete li, na primer, prijatelje na noćno grudvanje ili
šetnju, stres će vrlo brzo početi da jenjava.

Osam “antidepresiva”:
1. Plan za sreću - realno planirajte


Ne postavljajte ciljeve za koje niste sigurni da ih možete
ostvariti. Umesto da sve praznične zadatke strpate u isti dan, pokušajte
da ih rasporedite na nekoliko dana.
2. Prihvatite promene


Neke od promena koje donosi život nisu jednostavne niti ih želimo. Ali da bi se krenulo dalje, važno je da ih prihvatimo.
3. Doziranje tuge


Ako uz vreme praznika vežete tužna ili ružna sećanja, dopustite
sebi da izrazite tugu, niko nije stalno srećan. Ali ne dopustite da se
zbog tuge izolujete od sveta.
4. Pogled napred

[You must be registered and logged in to see this image.]
ckaroli / Flickr.com


Okrenite se budućnosti. Prošlogodišnja sećanja nisu uvek
najugodnija pa ih ostavite u prošlosti. Ne dopustite da prošli praznici
“diktiraju” doživljaj ovogodišnjih, svi su drugačiji.
5. Zamka poklanjanja


Novac je najčešći uzrok prazničnog očajavanja, tvrde stručnjaci.
Najbolje je odrediti koliko ćete potrošiti i toga se pridržavati.
Najlepši pokloni ne mogu se kupiti.
6. Čvrsta granica


Naučite da kažete “ne”. Svako ima granicu, pa ako smatrate da
nešto ne možete da uradite, stanite na vreme. Zabrinutost i zamorna
pokušavanja mogu izazvati stres, iritaciju, nervozu i očaj.
7. Kampanjci, oprez!


Čekanje do zadnjeg trenutka najčešće donosi stres. Umesto da
porodični ručak i pripremanje poklona organizujete u zadnji čas,
pronađite malo slobodnog vremena za planiranje.
8. Razgovor leči

[You must be registered and logged in to see this image.]
mecredis / Flickr.com


Ako uprkos promenama, izlascima i zabavi, i dalje ne možete
odagnati crne misli, razgovarajte s nekim. Bio to član porodice,
prijatelj ili terapeut, razgovor će vam pomoći da se priberete.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPet Jan 13, 2012 11:51 am

HEDER LOKER POKUŠALA DA SE UBIJE




Petak, 13. Januar, 2012.|

Autor: Novinske agencije


Zvezda merlouz plesa popila je opasnu kombinaciju lekova i alkohola






[You must be registered and logged in to see this image.]

LOS ANĐELES - Glumica i nekadašnja zvezda serije "Melrouz plejs" Heder
Loker hitno je prebačena u bolnicu pošto je popila opasnu kombinaciju
lekova i alkohola.

Pošto je iz kuće glumice u Los Anđelesu u četvrtak upućen hitni 911
poziv, 50-godišnja glumica prevezena je u bolnicu. Kako prenose strani
mediji, hitnu pomoć pozvala je glumičina sestra, a nakon kratkog
pregleda osoblje hitne pomoći zaključilo da mora da se prebaci u
bolnicu.

Samo dva dana pre Heter je viđena na košarkaškoj utakmici u Staples centru i bila je nasmejana i dobro raspoložena.
----------
....ili je to samo glumila ,kao i mnogi drugi,da se ne "odudara" od sredine .

U mom gradu ,u poslednje 3 nedelje su zabeležena tri samoubistva .

Momak,34 godine ,oženjen čovek 59 godina ,i starac,84 godine .

Način -smrtonosna kombinacija lekova ,revolver,vešanje .

Uzrok (po istrazi ) -u sva tri slučaja -materijalna situacija kao dominantni razlog.

Biće da praznici utiču da se ljudi ,koji sebi i svojima ne mogu da priušte "radost" u obliku poklona i svega što uz to ide ,osete beznadežno ,usamljeno,jadno -i prekrate . Ja to mogu da razumem -i sam sam od onih koji se u ovo doba godine slično oseća .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPet Jan 13, 2012 11:57 am

A divan su poklon odabrali svojoj porodici,posebno djeci,da se ni oni nikad vise ne vesele tim praznicima....idioti,samozivi izrodi,ne misle sta su time ucinili onima koji ih vole.

Depresija je jedno...poklopi te,ali da drugima stvaras tugu...ma suludo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Nov 19, 2012 5:13 pm

Jao sad ce opet da krene ovo,,,,ovdje pola zemlje padne u depresiju, i to sa razlogom; napumpaju izloge, tv, radio, a vise od pola naroda nema dovoljno da prezivi, kamo da kupuje poklone.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Nov 19, 2012 5:22 pm

AstrinaKomsinica ::
Jao sad ce opet da krene ovo,,,,ovdje pola zemlje padne u depresiju, i to sa razlogom; napumpaju izloge, tv, radio, a vise od pola naroda nema dovoljno da prezivi, kamo da kupuje poklone.
Delom i to ...malo je depresivno gledati krajem godine kako se dobar deo sveta raduje -a vi ne znate kako ćete sastaviti kraj sa krajem (jer krajem godine se ovde plaćaju porezi, obnavljaju polise osiguranja za kuću i aparate ,ističu registracije za kola ...)
Pa dolaze završni računi, inventarske komisije po firmama ....
Meni lično jeste to najgori deo godine-onda se osećam posebno usamljeno ,pa čak i kad nisam bio "sam" tih dana -sve je bilo nekako nategnuto ,veštački......










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Nov 19, 2012 5:32 pm

Danubius ::

Meni lično jeste to najgori deo godine-onda se osećam posebno usamljeno ,pa čak i kad nisam bio "sam" tih dana -sve je bilo nekako nategnuto ,veštački......

E to je ono najgore mislim,,,,Iskreno zelim svima da docekaju praznike s nekom njima vaznom osobom:)

Ja sam vec sad uzbudjena, jer mi kcerka dolazi cak na 7 dana, a to mi je najdrazi poklon:)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 11:31 am

Ja priznah da patim od praznične depresije i navedoh i objektivne razloge .
Mislim....nisam jedini ,priznao neko ili ne .
No ,koliko tome doprinose mediji -to je već i sadizam .
Gde god se okrenete ,srećne porodice ,lepota i blagostanje ,smeh i ljubav.
Sve ono što nama fali-eto ga ,gde god se okreneš .
To je kao da gladnom čoveku prikazuju "Veliko ždranje" .
Ove trgovce još i razumem ,posao je to .
Ali da nam televizija ,to poslednje utočište siromaha za praznike prikazuje svake godine isti set filmova tipa "Sam u kući " "Vidi ko to govori" "Olivera Tvista" i slične prikladne uradke -e to je već čista sadistička perverzija .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 11:39 am

Pa hajde jednom godisnje, nije to toliko strasno.Kad smo prezivjeli smak i to cemo. :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Leona ;)
Leona
Leona ;)


Datum upisa : 02.11.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 11:54 am

Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... lu6777
jedino ako dobijem neku kilu viska.. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 12:04 pm

Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... lu6777
jedino ako dobijem neku kilu viska.. smehsmeh



Samnom bi koju skinula. :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 12:17 pm

Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... [You must be registered and logged in to see this image.]
jedino ako dobijem neku kilu viska.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ima par stanovitih čimbenika oko blagdanskog ozračja u Lijepoj i ovoj Našoj .
Vi dobijete božićnicu ,razna sniženja .....mi dobijemo smajlisasrednjimprstom i najavu poskupljenja struje i gasa za 25 % .
Tak da malo utiče to na raspoloženje ,nemremo hiniti sreću ,ne ?
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Leona ;)
Leona
Leona ;)


Datum upisa : 02.11.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 12:36 pm

Danubius ::
Leona ;) ::
Ne . zasto bi me copila depresija?
treba se uzivati u ovim BLAGDANIMA... bar u ovim momentima zivite sretno i opusteno. Izbegnite stres i nervozu pa kako bude... [You must be registered and logged in to see this image.]
jedino ako dobijem neku kilu viska.. [You must be registered and logged in to see this image.]
Pa ima par stanovitih čimbenika oko blagdanskog ozračja u Lijepoj i ovoj Našoj .
Vi dobijete božićnicu ,razna sniženja .....mi dobijemo smajlisasrednjimprstom i najavu poskupljenja struje i gasa za 25 % .
Tak da malo utiče to na raspoloženje ,nemremo hiniti sreću ,ne ?
[You must be registered and logged in to see this image.]
oooo, sta da kazem sad fsrt
nisi bas upucen ..Nema vise bozicnica,kriza je svugde..a sta se struje tice kod nas je vec skocila.. smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 12:40 pm

Kakva depresija?! Nemam kad dahnut, malo radim, malo partijam, slabo spavam, al je kvalitetno smehsmeh :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Zana

Zana


Godina : 59
Datum upisa : 30.05.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyNed Dec 23, 2012 12:42 pm

..sve do ove godine odbolujem ove praznike..ove godine ce mi se okupiti svi mili i dragi u kutju a cure ce mi biti polazenice... zateleban radujem se prvi put,posle dugog niza godina
Nazad na vrh Ići dole
Tattoo

Tattoo


Datum upisa : 24.10.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Dec 24, 2012 2:15 pm

Evo ja da se upisem u ovu temu, upravo me sustiglo i priznajem da me je posteno " spucalo"
Jutros sam kitila jelku, tj jos uvek je kitim.
Imam ukrase za jelku jos od mog detinjstva, i nepisano pravilo je da se svake NG tj. katolickog Bozica, kiti jelka ali uvek se pridodaju, kupuju novi ukrasi.
I tako ja uzimam ukrase,i onda gledam koji je kakav i vidim kuglice koje sam kupovala za vreme ratnih godina, nisu cak ni plasticne, vec papirne nabacan stras na njih..Ljudi, koji su sve strahovi odjednom kod mene izasli na povrsinu, odjednom me neka tuga i melanholija snasla..
Znaci ova jelka i ukrasi na njoj su prica kako smo koju godinu preziveli i kako smo se snalazili...

Eto...meni su ukrasi bili dovoljni kao okidac..
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Dec 24, 2012 11:21 pm

Danas sam vidjela sta moze biti ta Bozicna depresija: jedan stari cikica, 80 +, dosao da nam pozeli sretne praznike, pa zasjeo, te topla cokolada, te malo prica,,,,Zena mu umrla prije par godina, i sad je sam,,,Nas dusa zaboljela, ali makar smo proveli malo vremena s njim:)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Dec 24, 2012 11:22 pm

Ma koja depresija?! To je patnja, evo vec se omrsio, cijelo vecer me gledalo vino, sad ja njega gledam i pijem :rlol:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  EmptyPon Dec 24, 2012 11:37 pm

Tattoo ::
Evo ja da se upisem u ovu temu, upravo me sustiglo i priznajem da me je posteno " spucalo"
Jutros sam kitila jelku, tj jos uvek je kitim.
Imam ukrase za jelku jos od mog detinjstva, i nepisano pravilo je da se svake NG tj. katolickog Bozica, kiti jelka ali uvek se pridodaju, kupuju novi ukrasi.
I tako ja uzimam ukrase,i onda gledam koji je kakav i vidim kuglice koje sam kupovala za vreme ratnih godina, nisu cak ni plasticne, vec papirne nabacan stras na njih..Ljudi, koji su sve strahovi odjednom kod mene izasli na povrsinu, odjednom me neka tuga i melanholija snasla..
Znaci ova jelka i ukrasi na njoj su prica kako smo koju godinu preziveli i kako smo se snalazili...

Eto...meni su ukrasi bili dovoljni kao okidac..
Ja te apsolutno razumem .Čak i ponešto se potpuno poklapa -moja majka je sačuvala nešto ukrasa koje nismo polupali kao deca -i tih par komada obavezno idu na jelku .
Ne možeš da se ne setiš nekih srećnih Božiča ,sa PRAVIM jelkama do plafona,stvarnom isčekivanju i radostima zbog poklona....puno toga .
Ali dok ovo nisi napisala ,nisam ni bio svestan nečega što je podsvesno i tebe oneraspoložilo .
Primetno je da pratim neko vreme unazad (opet) politiku ,i mene sve što ovi rade -neodoljivo podseća na devedesete ,a zna se čemu je to vodilo i šta smo preživeli .Rata se ni onda nisam bojao ,jer tu možeš da pogineš pa gotovo ,ali ono mrcvarenje sa onim šta smo morali slušati sa TV ,inflacije , one bede i nesigurnosti i strepnje nad decom,da sutra nemaš šta da im daš da jedu ,a nemaš ni mogućnost da zaradiš......
Ja vidim nagoveštaje "deja vu ".
Neki ljudi umeju da se "opuste i zaborave " -bar na ovaj dan .
I ja sam ,naravno ,glumio "dobro raspoloženje" i sve što je trebalo ...ali nisam mogao isključiti ni mozak ,ni srce ni misli .
A to nije bilo nimalo veselo .
Da ne kažem da je ovo prvo Badnje veče gde moj otac ne sedi za čelom stola....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» DEPRESIJA
» So, kafa i depresija neprijatelji kostiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: