DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?

Ići dole 
+25
bosankaa
Okano
MadamX
sunrise
promaja
Sibila_
brdjanin
Astra
Danubius
Nut
daljinski
ZoxZoja
Lakota
dusicaa
Čupka
Kijara-brm
AstrinaKomsinica
sonia
Tattoo
Zana
Leona ;)
ZezaM
Lily
jutarnja izmaglica
Samhain
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyUto Dec 20, 2011 10:56 pm

First topic message reminder :

Opće veselje

Kako spriječiti božićnu depresiju




Zimski 'blues' više je stvar našeg stava kojeg poprimimo tijekom zime, ali vrijeme je da s tim prestanemo






[You must be registered and logged in to see this image.]


Kako se riješiti problema s depresijom? (Dreamstime)




Iako bi božićni blagdani
trebali biti vrijeme radosti i sveopćeg veselja, mnogi ljudi, što
pokazuje i velik broj istraživanja, osjećaju se turobno i depresivno.
Neka istraživanja kažu da je zimsko razdoblje općenito depresivnije od
ostalih godišnjih doba iz jednostavnog razloga što je puno manje
sunčanih dana, vrijeme je sivo i hladno, a dani kratko traju.

No, koji god razlog bio, s depresijom se treba nositi i s njom se treba boriti, pa tako i u ovo blagdansko doba. Ako se osjećate turobno, vjerujte da sigurno niste jedini.

Juliette i
Michael McGannon, autori Poslovnog vodiča za zdravlje (Business
Leader's Health Manual), zato savjetuju kako pobijediti božićnu depresiju.

Ovi liječnici objašnjavaju da je zimski 'blues' više stvar našeg
stava kojeg poprimimo tijekom zime. Samo ako ostanemo pozitivni pokrenut
ćemo svoj imunološki sustav. Podaci pokazuju da optimistični ljudi u
prosjeku žive 7,6 godina duže od pesimističnih osoba. Zato, iako u
crvenim nosevima koji stalno cure nema ničeg seksi, morate zauzeti stav
'Ja sam seksi ove zime'.

Dakle, najbolji je savjet da se oraspoložite. Živčane centre u mozgu
koji kontroliraju naš dnevni ritam i raspoloženje stimulira količina
svjetlosti koja ulazi u naše oči. Niske razine serotonina
(neurotransmitera u mozgu) uzrokuju depresiju, a kad boravimo na svjetlu
te razine se dižu i to popravlja naše raspoloženje.

Kad padne
noć, naša tijela proizvode melatonin, supstancu koja našem tijelu govori
da je vrijeme spavanja, a melatonin se ne proizvodi kad smo izloženi
svjetlosti. Tijekom dosadnih zimskih dana ne primamo dovoljno svjetla
tijekom dana, posebice kad smo unutra. Naše tijelo zato može i dalje proizvoditi tu supstancu zbog čega se osjećamo pospano.

Dakle,
bitno je da više vremena provodimo vani. Nije važno što možda nema sunca
ili što nije toplo - važno je samo barem kratko biti na danjem svjetlu,
što će nam omogućiti bolje raspoloženje i, samim time, ljepše i
veselije blagdanske dane.
------------
Pojam je poznat ,i zabeležen u ozbiljnim psihološkim i psihijatrijskim istraživanjima . Čak često ima za posledicu i samoubistvo .

Patimo li i mi od toga ,kako se nosimo sa depresijom vezanom za božične i novogodišnje praznike, šta mislimo da je uzrok da se baš tada javlja ovakvo depresivno stanje kod mnogih ?










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/

AutorPoruka
sunrise
NaughtY



Datum upisa : 15.04.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Dec 16, 2015 9:57 am

Astra ::
E depresija se i javi od saznanja da si sam...da ti nedostaje neko da bi taj praznik imao vrijednost.
Mada.....nikad nisi sam,samo ako zelis da izadjes iz samoce.

Sigurno da je tako, ali to nije toliko strasno. Tu je moj malisan, oticemo kod svekrve, tamo ce biti i dever, jetrva sa klincima, i provescemo sa njima taj dan, tako da, sta je tu je...
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Dec 16, 2015 10:05 am

A poslije kuci,sincic u krevet a mama ukljuci skype i obraduje tatu.
lako je sad biti veseo....u moje vrijeme bio samo telefon i to fiksni....pa sjedi na hodnik ako ces da ubijes depresiju....toliko se ukocis da poslije smao mislis kako da se zgrijes u krevetu....e da mi je bila ova tehnologija.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Gost
Gost




BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Dec 16, 2015 10:07 am

Ko je depresivan, njemu Božić dođe k'o dan za depresivno slavlje.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
MadamX
Grofica od Voždovca



Datum upisa : 13.12.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Dec 16, 2015 2:23 pm

Hvata me polako. Ali to nije ona klasična depresija, već samo neraspoloženje..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Dec 16, 2015 2:39 pm

Od ponedeljka ću pratiti crnu hroniku. Posle praznika ću ispostaviti izveštaj.

rasta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma



Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyUto Nov 21, 2017 10:23 pm

Bozic je simbol za srecu,veselje,sarenilo,poklanjanje,darivanje....sve lijepo,a ja vucem valjda tragove djetinjstva i koliko god volim Bozic,radujem mu se,prvenstveno jer volim da obradujem sve oko sebe,toliko me pocne klepati neka ,nazovimo,depresija....uvuce mi se tuga ponekad u oko,pa ono zasuzi....ok,nekako u vrijeme kad sjeckam luk ili svi spavaju.....pametna je ona,nece da me izda,saradjuje kad kazem da moramo bit sretne.....ali steze nesto,jebeno steze....vrijeme je da pocnem da kacim lampice.....da me sarenilo odvuce od tog osjecaja nepripadanja....i svega jos necega sto ne bih pred ove divne praznicne dane da nabrajam.Sve mi nesto fali....i nervozna sam.....potiskujem tugu i nekako ispadnem ljuta,razdrazljiva a niko ne vidi koliko se borim sama sa sobom.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Okano
Somborska Ruža



Datum upisa : 06.01.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Nov 22, 2017 12:38 am

Nisam depresivna pred Bozic , najlepsi praznik koji postoji zatim Nova Godina ....cim krenu sa kicenjem ja pomahnitam sa osecanjima. Tesko ko moze da me oneraspolozi ,previse ljubavi ima u meni pa i u zlu vidim uvek dobro ... tako na mene uticu ti prznici.
Nisam depresivna osoba ni ostalim danima u godini... zasto bih bas najlepsi onda da kvarim? Oko Bozica ja samo volim ... pucam od ljubavi ne mogu to ni opisati ...
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator



Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Nov 22, 2017 12:55 am

Nerviraju mi samo ljudi koji se po centrima grabe za hranu,piće,kolače kao da će rat,glad.
Utrka ko će imati bolju trpezu da tu istu okače na društvene mreže,a onda godinu dana gutaju knedle kako sve to otplatiti.
Bukvalno grabljenje kao da je sve za dž. 
Samo me ta alavost nervira.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
bosankaa
★ Prva Oklagija Foruma ★



Datum upisa : 17.02.2010

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySre Nov 22, 2017 10:43 pm

Ne mogu reci da nije bilo "praznicne depresije" ...
I suze i bol...i tuga...razocaranost u sebe u druge...osjecaj usamljenosti...izdaje...
Bilo je svega...
Ne znam sta se desilo ...ali uspjela sam da pobijedim, prije svega sebe.
Naucila sam da u svemu trazim nesto pozitivno...naucila da ugodim sebi...
Od kako sam rijesila da zivim za trenutke...njih sve vise lijepih...i radujem se ...male stvari me ucine srecnom...
Prvo se vodim onim "nek je nama zdravlja" ...
Dalje... da se trudim biti zadovoljna onim sto imam...
Mozda ne mogu da priustim si ili poklonim drugima ono sto bih zeljela, ali vise ne razmisljam o tome kao nekad...
Cak i jedna obicna "kugla" ce me obradovati...i ni od ceg' cu napraviti "caroliju" ...
Samo da smo zivi i zdravi... ostalo je sve na nama...
Nazad na vrh Ići dole
podbarac
Lala iz Bosne
Lala iz Bosne
podbarac


Godina : 68
Location : Novi Sad
Humor : Ta dašta
Datum upisa : 30.11.2012

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyČet Nov 23, 2017 5:51 pm

Ma kakva depresija , još ako ima snega , ihaaaaj

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyČet Nov 23, 2017 6:35 pm

OK,mozda je malo prejaka rijec depresija,ali sve se nesto zbrcka,i daljina i tudjina,uspomene i zelje,stvori se neki osjecaj i tuge i radosti,izmjesano....koji naravno prodje cim se okiti,zasvjetle lampice....krenu motati pokloncici....ali kako znam za sebe,uvijek sam se istovremeno i radovala bozicu i bila pomalo tuzna.
Proci ce...pregura se sve.....ne razmisljam mnogo,naucila sam vec neko vrijeme da moze i neko drugi da malo misli....sto moram uvijek ja.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyČet Nov 23, 2017 8:35 pm

Astra ::
OK,mozda je malo prejaka rijec depresija,ali sve se nesto zbrcka,i daljina i tudjina,uspomene i zelje,stvori se neki osjecaj i tuge i radosti,izmjesano....koji naravno prodje cim se okiti,zasvjetle lampice....krenu motati pokloncici....ali kako znam za sebe,uvijek sam se istovremeno i radovala bozicu i bila pomalo tuzna.
Pa ,ne znam  kako bi se drugačije moglo zvati ,ali apsolutno prepoznajem "to nešto" kako ti opisuješ . Jedino što mogu da dodam je da još nije "nastupilo" ,ali da hoće -u to uopšte ne sumnjam (kao što i "dođe"  svake godine u to doba )










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyČet Nov 23, 2017 10:07 pm

podbarac ::
Ma kakva depresija , još ako ima snega , ihaaaaj

[You must be registered and logged in to see this image.]
Da sam dete radovala bi se "belom Božiću" . 


Poslednjih godina sam uvek bila nešto smorena/nedefinisano osećanje za blagdane.
Sad više ni to.Smaraju me gužve koje kreću od 15.11 pa do 15.01. otprilike.










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyPet Dec 14, 2018 2:30 pm

Počela je da me hvata mrza. To je moj naziv za tu pretprazničnu depresiju. A sve je izazvano nemanjem. Svega nema samo je vremena viška.










Došla je tiho i ušla u legendu  [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyPet Dec 14, 2018 8:39 pm

Naravno da patim ,i to svake godine .Pošto mi je to što mi je -nadam se da će gomila posla da uradi svoje -da radim ceo dan i onda spavam .
Ne valja kada imam vremena da previše razmišljam u ovo doba godine .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Justicija
Gost
Anonymous



BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyČet Dec 20, 2018 8:01 pm

Dobar ti avatar šefe!
Ma kakva patnja i depresija! Samo navali da radiš, znaš kako kažu: dokon mozak - đavolja rabota!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyPet Dec 29, 2023 6:44 pm

Itekako .Koliko se god trudio da se ne "primeti" ,sve kao se "angažujem" u predprazničkim pripremama,učestvujem i u samim praznicima ...ovo mi je psihički najgore doba godine .
Mislim da mi ne bi pomoglo ni da mi dođe Pamela Anderson kao "deda Mrazica" .
No, i to prođe ...kao i sve što prođe .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySub Dec 30, 2023 12:40 pm

Radna subota i nedelja mi deluju posJebno depresivno.
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyPet Jan 05, 2024 8:54 pm

Eugen Grafvajer ::
Radna subota i nedelja mi deluju posJebno depresivno.
Ko te šljivi ,kad ne živiš u Srbistanu .
"Vožd" je proglasio i 08.01 "neradnim" (uz doduše neku muljavu poruku koja poslodavcima daje mogućnost da "oće -neće" ) ali već danas "na inicijativu predsednika Vučića " (bez Skupštine ,Službenog lista ,ili odluke bilo kakve nadležne državne institucije ) 08 .01 je "neradni dan" .
Jedina nada ti je da  Mile Kent preko noći donese istu odluku (ne  znam napisati na mađarskom ,ali po Vuku ,sistem -"utanozo majom" )

Razumećeš. zubic

ps opšta euforija kod puka ? Niko nije primetio da su moje koleginice primile bezobrazno smanjenu platu (kao...biće drugi deo ) a penzionerima ništa penzija (pa se snađite za Božić ???)
Ako i ovo nije depresivno -ne znam šta je .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
justicija

justicija


Datum upisa : 24.12.2023

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySub Jan 06, 2024 4:08 pm

Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Radna subota i nedelja mi deluju posJebno depresivno.
Ko te šljivi ,kad ne živiš u Srbistanu .
"Vožd" je proglasio i 08.01 "neradnim" (uz doduše neku muljavu poruku koja poslodavcima daje mogućnost da "oće -neće" ) ali već danas "na inicijativu predsednika Vučića " (bez Skupštine ,Službenog lista ,ili odluke bilo kakve nadležne državne institucije ) 08 .01 je "neradni dan" .
Jedina nada ti je da  Mile Kent preko noći donese istu odluku (ne  znam napisati na mađarskom ,ali po Vuku ,sistem -"utanozo majom" )

Razumećeš. zubic

ps opšta euforija kod puka ? Niko nije primetio da su moje koleginice primile bezobrazno smanjenu platu (kao...biće drugi deo ) a penzionerima ništa penzija (pa se snađite za Božić ???)
Ako i ovo nije depresivno -ne znam šta je .

Vlada Republike Srpske je još prije nove godine donijela odluku da je 8. januar neradni dan. Eugenu to ništa ne znači jer on doslovce svaki vikend radi, a i praznike kada mu padne smjena na taj dan. Plaćen mu je i noćni rad i rad vikendom kao i rad na praznike, tako da...don't srati obojica!

Danubius and Kijara-brm like this post

Nazad na vrh Ići dole
Eugen Grafvajer

Eugen Grafvajer


Godina : 62
Humor : C
Datum upisa : 15.07.2023

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptySub Jan 06, 2024 5:56 pm

justicija ::
Danubius ::
Eugen Grafvajer ::
Radna subota i nedelja mi deluju posJebno depresivno.
Ko te šljivi ,kad ne živiš u Srbistanu .
"Vožd" je proglasio i 08.01 "neradnim" (uz doduše neku muljavu poruku koja poslodavcima daje mogućnost da "oće -neće" ) ali već danas "na inicijativu predsednika Vučića " (bez Skupštine ,Službenog lista ,ili odluke bilo kakve nadležne državne institucije ) 08 .01 je "neradni dan" .
Jedina nada ti je da  Mile Kent preko noći donese istu odluku (ne  znam napisati na mađarskom ,ali po Vuku ,sistem -"utanozo majom" )

Razumećeš. zubic

ps opšta euforija kod puka ? Niko nije primetio da su moje koleginice primile bezobrazno smanjenu platu (kao...biće drugi deo ) a penzionerima ništa penzija (pa se snađite za Božić ???)
Ako i ovo nije depresivno -ne znam šta je .

Vlada Republike Srpske je još prije nove godine donijela odluku da je 8. januar neradni dan. Eugenu to ništa ne znači jer on doslovce svaki vikend radi, a i praznike kada mu padne smjena na taj dan. Plaćen mu je i noćni rad i rad vikendom kao i rad na praznike, tako da...don't srati obojica!

[b]Ja samo kukam da sam opterećen poslom. To radim zbog publike a i zato što deca vole takve stvari. Eto, i danas mi je radna subota pa još i Badnje veče. Nema veze. Posle posla ću otići u kafić i obeznaniti se od alkohola. [/b zubic zubic zubic
Nazad na vrh Ići dole
https://www.blogger.com/blog/posts/9030366281883919587
montoya
NR .1 foruma
NR .1 foruma
montoya


Location : gde god da treba
Datum upisa : 09.02.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyUto Jan 09, 2024 2:45 pm

justicija ::


Vlada Republike Srpske je još prije nove godine donijela odluku da je 8. januar neradni dan. Eugenu to ništa ne znači jer on doslovce svaki vikend radi, a i praznike kada mu padne smjena na taj dan. Plaćen mu je i noćni rad i rad vikendom kao i rad na praznike, tako da...don't srati obojica!

ludismeh ludismeh ludismeh smehsmeh jesvala










Ludosti učinjene u mladosti ne može nadoknaditi sva mudrost u starosti.
..
[You must be registered and logged in to see this image.]

justicija likes this post

Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 EmptyUto Jan 09, 2024 4:10 pm

justicija ::


Vlada Republike Srpske je još prije nove godine donijela odluku da je 8. januar neradni dan. Eugenu to ništa ne znači jer on doslovce svaki vikend radi, a i praznike kada mu padne smjena na taj dan. Plaćen mu je i noćni rad i rad vikendom kao i rad na praznike, tako da...don't srati obojica!
Vlada Srbije je donela neku nemuštu odluku .
Ono-Vučić predložio ,a do poslodavca je .
Tako da oba moja zeta rade

ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh ludismeh
Pravo zboriš ludismeh
Mene zabole -penzioner . ludismeh










[You must be registered and logged in to see this image.]

montoya likes this post

Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Sponsored content





BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?    BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?  - Page 4 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
BOŽIĆNA DEPRESIJA - patimo li od toga ?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» DEPRESIJA
» So, kafa i depresija neprijatelji kostiju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: TAJNE UMA i EMOCIJE :: PSIHOLOGIJA-
Skoči na: