DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste religiozni (vernik) ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li ste religiozni (vernik) ? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li ste religiozni (vernik) ?

Ići dole 
+32
Kijara-brm
ZoxZoja
podbarac
aldo raine
Black Wizard
promaja
sunrise
fantom®
Diplomirani Duduk
Astra
MadamX
carpathia
boban111
pesma
lollypop
cojle
Tarja
Bokssha
AstrinaKomsinica
Djulieta
Lara Lucin
Somborka
Schveca
slatkicass
Crna_ovca
Storm_z
komunikativn@
kropptyv
Luckasta
zvezdana
doctorr67
Danubius
36 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Jan 26, 2008 2:16 pm

Sta mislite o religiji, da li ste pripadnik neke od velikih, ili neke od manjih verskih zajednica, sekti?


Poslednji put izmenio danubius dana Ned Dec 21, 2008 12:17 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Jan 26, 2008 6:32 pm

nisam opterechen stim, niti sam pripadnik bilo koje sekte.Po default-u sa
pravoslavac.Postujem svaku veru ali se nezanosim s tim.Ako bi se bavio s tim dosli bi do mnogo nejasnoca i zamki, i svodilo bi se na chistu filozofiju.
Pruhvatam u umerenoj dozi...affraid
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Jan 26, 2008 6:45 pm

Ateist----neki kazu i bogohulnik (volim da "rascljanjujem" Bibliju u drustvu kakvog napaljenog vernika) Idu mi na zivce "novopeceni" vernici...
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Jan 26, 2008 6:51 pm

delimicno se slazem s tobom.Niko mi nije josh dokazao ko je prevodio i kako je to uchinio, s obzirom da je Sveto pismo pisano na hebrejskom.Isto smatram da ukoliko verujesh u nesto imas odgovore na sva pitanja vezano za tu veru(rekla-kazala..pricha se..itd)nepije vodu.
Nazad na vrh Ići dole
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Jan 30, 2008 12:03 pm

Rodjena kao pravoslavka i tako odgajena i vaspitavana. Ali mislim da ni u cemu ne treba preterivati. Da "priznam" - nikad nisam mogla da iscitam Bibliju do kraja. Postujem Velike praznike i obicaje, odlazim u crkvu kad imam potrebu da pricam sama sa sobom. I prosto OBOZAVAM NOVE vernike i nova pravila. Ni moja pokojna baba za vreme kraljevine Jugoslavije nije isla zabradjena u crkvu, pa necu ni ja u 21. veku, a i nisam muslimanka. Dok tamo mogu da udjem onako kako sam ulazila kad smo se na prste mogli nabrojati mi koji smo odlazili tamo na praznike dok su veliki Titovi pioniri sedeli preko puta crkvenog dvorista i vodili evidenciju radi progona krivovernih *smatram da je i ateizam neka vrsta religije* (isti oni koji su danas veci vernici od samih apostola), e do tad cu ulaziti tamo. Bez da mi neko kaze da li da stojim sa leve ili desne strane oltara. A Bog ako postoji, on nije ni pop, ni crkva... On je ono sveopste dobro u nama svima (jednak za sve nas ma kakve vere ili "nevere", boje koze, ubedjenja bili i na koji nacin to dobro slavili). U kontekstu toga kazem DA VERUJEM U BOGA.
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Jan 30, 2008 1:35 pm

Imala sam srecu, da sam se rodila u sredini, raznih vera i religija (Vojvodina). Od malena mi nije bilo neobicno i nepoznato, da postoje dva bozica, dva uskrsa. Do svoje 8 godine sam zivela u toj sredini. 7 Januara su nam dolazili u kucu za Bozic, pravoslavac, katolik, baptista...To su nam bili i komsije i prijatelji..25 Decembra smo mi odlazili kod njih za Bozic. Bez obzira na to da je bilo vreme Jugoslavije, u svojoj kuci je svako obelezio taj praznik. Tacno je ,da je sa manje pompa i komercionalnosti nego danas , to se desavalo. Ali postovalo se i deca su znala sta se slavi. Kad sam dosla u Nemacku sa roditeljima, tada sam pocela da idem na casove veronauke. (Skolsku obavezu od koje sam normalno bila oslobodjena , jer sam Pravoslavkinja i nije bilo pravoslavne veronauke , samo za Evangeliste i Katolike, sam dobrovoljno pohadjala). Zelela sam da vidim razliku izmedju vera.Zanimljivo je bilo ,mada i nije bas neka znacajna razlika. Pravoslavna i katolicka crkva, veruju u Krst i Ikonu (kao sto priznaju Majku Boziju), dok evangelisticka crkva kroz reformaciju Martin Luthera , ne prihvaca Krst, Ikonu i Majku Boziju. Nemacka je pokrainski naseljena (bas kroz te reformacije), sa pretezno Evangelistickim ili Katolickim stanovnistvom. Bayern (Bavarska), Baden-Württemberg (Baden-Wirtemberg), Rheinland-Pfalz (Rajnland-Falc), deo Nord-Rhein-Westfalen (Severna-Rajn-Vestfalia) i deo Saarlanda, su Pokraine sa pretezno Katolickim stanovnistvom. Ostalih 11 Pokraina su sa Evangelistima naseljeni. Zanimljivo je i ovu sitnicu napomenuti ( do pre nekih 25-tak godina je bilo izuzetno nepozeljno, od strane crkve , da se sklapaju brakovi izmedju te dve religije. Poznajem dosta parova, gde je katolicki pop odbio vencanje crkveno , jer je jedno od mladenaca Evangelisticke vere. Ovaj primer vam namerno navodim, da vidite , da i jedna takozvana demokratska napredna zemlja, daleko nije toliko napredna i otvorena, kao sto to pokusava stranim zemljama , od sebe da predstavi. Predrasude postoje jos uvek, ali se ne izkazuju vise toliko. Zato je nastao drugi konflikt i svaki dan je sve veci i veci, a to je odnos prema Islamskoj veri..Emigracija naroda Islamske vere, zadnjih 15-tak godina je odradila jednostavno svoje...Po velikim gradovima se mogu naci u starim zgradama ili starim fabrickim komplexima, prostorije koje se zovu dzamije.. Svaki dan je sve vise islamskih glasova, sto javno traze dozvole za izgradnju pravih dzamija...Nemci kao Nemci, su na osnovu njihove proslosti, prisilino naucili da tolerisu mnogo sta i koga.. Ali kod Islama i njihovo razumevanje je sve manje, pa cak , sta je daleko opasnije, polako pocinje da nestaje. Neonacizam nikada nije bio skroz uspavan u Nemackoj , ali sada se svaki dan sve vise rasanjuje i budi... Ostale sekte i grupacije np.: Jevreji ,Svedoci Jehovas, Scientology,Mormoni itd., postoje takodje , ali ne predstavljaju neku vecinu a posebno ne neku opasnost. Tako da su te grupe od svakoga tolerisane i postovane...Mene licno sto se tice, ne smeta mi nicija vera, svako svoju neka voli a tudju veru neka postuje..Ako svoju veru nevolim, ne mogu onda ni tudju veru postovati.. Da li i sa koliko godina starosti, to prihvatimo , a mozda i nikad, to neka bude svakome samom prepusteno da odluci... Bez obzira koja vera, koja crkva, bitno je da nijedno od toga ne sme da proklamira mrznju i rat...Niko nam ne daje pravo da u ime Boga vodimo rat, pa tako smatram da ni Islamisti nemaju pravo u ime Allaha da dizu bombama oko pojasa, svet u vazduh.. Buddihste sam zaboravila, tesko je sta reci o toj veri, jer se ni ona ne razlikuje prema ostalima..Jedan Dalai Lama takodje zivi u exilu...Jedan Bog, a svaka vera ga drugacije vidi i interpretetira... Toliko od mene, oprostite na greske u gramatiki! ;)
Nazad na vrh Ići dole
doctorr67
NR .1 foruma
NR .1 foruma
doctorr67


Location : Singidunum
Humor : Onaj koji napravi gresku, a ne ispravi je - cini i drugu gresku!!
Datum upisa : 20.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Jan 30, 2008 2:54 pm

prochitah ceo post od Luckaste i u potpunosti delim njeno misljenje o pogledu na danasnji svet i religiju.S obzirom da sam i ja kao dete odrastao u istoj sredini gde i ona, okruzenje je bilo s razlichitim vernicima.Svi su podjednako cenili svoje i druge vere.I sto sam pamtim
nisam video nikad nikakvu netrpeljivost medju njima , chak sta vise veliko postovanje.
Ako bog postoji svi smo jednaki prema njemu, i niko ni vise a ni manje nije postedjen nichim. Smatram da je velika manipulacija politike i vere.
Zbog toga i nisu sva desavanja relevantna i realna.

lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Jan 30, 2008 9:30 pm

Citam sta pisete, i zaista osecam veliko zadovoljstvo .Cast mi je sto sam medju ljudima koji govore "mojim jezikom" Da nas je vise , mnogo toga ruznog se nikada ne bi desilo. Posto su svi napisali zaista iskreno (i iscrpno) moj post je nekako kus pa da ga dopunim .Rodjen u Vojvodini, kao dete. Vec sa 2-3 dana upisali me u katolike(po defaultu, valjda) Mene niko nije pitao...Prosao veronauku (par godina, pricest , krizmanje-sta god to znacilo, sada se vise ni ja ne secam sta je to tacno bilo) Cak sam i neko vreme bio i crkveni ministrant(pandan u SPC je valjda djakon,nesto kao popov asistent, ne znam tacno) -jer je 5 generacija muskaraca iz moje porodice isto to bilo. Uglavnom, negde oko 12-13 godine , kada se vec mogu pokazati zubi , rekoh sebi(a i ostalima, dosta) Nekako mi se "litanije " nisu uklapale u ono sto sam vec onda citao u drugim knjigama.Od tada se nesto bas nisam vidjao u verskim objektima(sem kad aje to bilo turisticki) Naravno da postujem sve vere, bez razlike , ali VERU-ne i "bozije izaslanike na zemlji"-citaj , mantijase... TO ne pise nigde u Bibliji("NE gradite hramove, ne klanjajte se idolima...ne verujte farisejima...to pise!)Narocito sam kivan na ulogu crkava, svih bez razlike u ratovima na prostoru bivse Jugoslavije.. Crkva je odvojena od drzave u svim nomalnim zemljama, jedino kod nas se mesa u sve i svasta -od skolstva do medjunarodne politike...o medijskom nametanju da i ne govorim. Sve sto se radi na silu, ne valja-no cinjenica je da je Crkva(e) diktatura koja uspesno egzistira vec 2000 godina ... :joker:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 24, 2008 7:38 pm

Znam da ste me svi relativno od skora upoznali a i ja vas,tako da ce mnogima ovo sto cu sada napisati zvucati u najmanju ruku cudno,ja jesam vernik (tj trudim se da budem) nije me niko drugi usmerio ili opredelio,rodjen sam u visenacionalnoj porodici tako da imam jedan procenat i madzarske krvi u sebi ali sam srbin vecim delom,naime trazeci mnoge odgovore na pitanja o sustini zivota i samom smislu njegovom dosao sam sam do odgovora koje sam pronasao u Gospodu Bogu.Zapravo sve one odgovore koje sam pre toga dobijao nekako su bili isuvise nepotpuni i promenjljivi tako da se ja nisam zadovoljio istim,imao sam srece te nisam mnogo lutao jer kao krsteno celjade poceo sam da odlazim u crkvu(Srpaka Pravoslavna Crkva) i da sve vise radim na tome da shvatim svoj "zadatak" na zemlji,e sad stvari stoje ovako,posto nisam u sve to usao onako nepripremljen moj stav je ovakav:1.Gospod Bog je jedan 2.Pitanje necije veroispovesti je njegova privatna i intimna stvar,3.Postujem svacije opredeljenje i nikome ne namecem svoje,4.Otvoreno se suprostavljam svakom vidu extremizma i radikalnih shvatanja,5.Ljude delim na one koji su ljudi i one koji su u sebe pustili suvise losih stvari,te stoga ne mrzim nikoga vec samo prezirem ono lose sto stanuje u nekom od nas,6. Drzim se zapovesti "Ne sudi da ti se sudilo ne bi ! "7.Ako sam verujuci covek onda me niko nece naterati da mrzim i cinim zlo. 8.Ono sto zelis sebi to cini i drugima.

Nazalost vremena su takva da ima dosta ljudi spremnih da zloupotrebe sve i svasta pa tako i religiju,ali ja ne zelim da budem medju njima,trenutno radim na rehabilitaciji podunavskih svaba nad kojima su ucinjene nepravde nakon "oslobodjenja" ,izmedju ostalog zelim da na mestima gde su njihove crkve srusene podignemo barem neko obelezje da je tu nekada bio hram i kuca Bozija koju su ljudi u svojoj obesti srusili.Cesto se srecem sa ljudima koji su rodjeni pre 60 godina ovde a zatim proterani,ti susreti su uvek onako tuzni i turobni,nazalost i moj narod je proterivan i mnogi mi to napomeni kada cuju sta radim ali ja nekako gledam da svi prvo svoje dvoriste pometemo i uredimo a i nadam se dobru ako dobro cinimo. Hvala svima !
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Mar 26, 2008 5:23 pm

Ovom postu se tesko moze ista dodati.Ono sto mene nervira je nametanje vere silom, kao drzavni projekat (uz blagoslov cenjenog nam Premijera) Tako su najgori ljudi isplivali u samom vrhu SPC, pre svega Amfilohije Radovic, Irinej Bulovich i vladika Filaret (to je isti onaj monah sto je isao da podbunjuje po Hrvatskoj-a prvi je pobegao.Za zasluge je dobio titulu vladike i dzip payero.Ko ne veruje, neka proveri) Zali Boze onog zivog sveca Pavla i mnoge divne ljude iz SPC, pre svih, vladiku Sumadijskog-divan covek, imao sam ga cast upoznati) Veronauka se silom gura u skole , opet po drzavnoj zamisli iz istih izvora, i hajde da neki roditelj proba da ne da dete -odmah je sumnjiv.(Svaka cast Apatinskim gimnazijalcima-oni su to glatko odbili, mada medju njima ima mnogo vernika.Nece silom i tacka) Vera se ovde poistovecuje sa nacijom, sto pre svega nije tacno, jer ima mnogo ateista a i pripadnika drugih vera ili verskih zajednica.Jedini narod na svetu ciju veru mozemo poistovetiti sa nacijom su Jevreji-i niko vise. O Katolickoj crkvi ne treba ni trositi puno reci...Dovoljno je pogledati Vatikanski muzej, opljackali su ceo svet, od antike nadalje , isto je sa Vatikanskom bibliotekom, a Vatikanska banka....jedna od najjacih na svetu.A odakle, od dobrovoljnih priloga? Pomozite siromasnima-malo sutra. U svakoj Evropskoj zemlji, u parlamentu , videcete ponekog debelog mantijasa u crvenoj kapici.Toliko o nemesanju u politiku-no istine radi, utucaj katolicke crkve u Srbiji je minoran.Ono sto nam je jos falilo, je ovaj novi reis-ul-ulema, muftija (sta li je) Sandzacki-vehabijski ljubimac...Zukorlic im je smetao, bio je suvise demokratican i premalo extreman-i opet , vlast je Pilatovski oprala ruke kao "ne mesaju se u unutrasnje stvari...."Zandarmeriju su zato poslali, da silom zauzmu dzamiju u Novom Pazaru.Poslednji biser je neregistrovanje Crnogorske Pravoslavne Crkve-kome je to smetalo, u zemlji gde se sve i svasta moze registrovati, ukoliko platite takse i ostalo? Da ne odem u politiku-jer je tema religija.Po meni, svako bi trebao da bude slobodan da ispoveda ili upraznjava sta hoce(to jamci i Ustav) sve dok ne ugrozava druge, ili poziva na mrznju i netoleranciju.Svi za sebe tvrde da pripadaju jedinospasavajucoj crkvi, i da je jedino njihova religija ispravna.Da svi gledaju svoja posla, a ne tudja-bilo bi nam mnogo mirnije i bolje....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Mar 26, 2008 9:14 pm

Dali se kod vas placa Kirchensteuer?
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Mar 26, 2008 10:00 pm

Ne...ne placa se crkveni porez..sve je samo dobrovoljni prilog
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySre Mar 26, 2008 10:07 pm

Luckasta ::
Ne...ne placa se crkveni porez..sve je samo dobrovoljni prilog

Luckasta jeli ti plachas u Deutschlandu Kirchensteuer?
Nazad na vrh Ići dole
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 10:15 am

ne placam komunikativna...ja sam pravoslavne vere, tako da ne trebam placati. ovde samo katolici i evangelisti placaju crkveni porez. a ako nece da placaju, onda idu na sud i izpisu se iz crkve ovde. dobiju od suda potvrdu za finazamt i oslobodjeni su poreza tako.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 12:10 pm

U mom gradu stvari stoje ovako:u SPC posto ji "tarifa" za vencanja, krstenja i sahrane.Sem toga, raspisan je svojevrsni dobrovoljni samodoprinos, u visini od 1 % mesecne zarade.Donacije daju sve velike firme, (za izgradnju hrama , koji je cak 3 puta "osvecivan" i svecano otvaran-naravno, pred izbore, i naravno-kumovi Slava , ktitori itd su bas , do juce , istaknuti komunisti (sada socijalisti) Kako to ide zajedno, ne znam-ali se upravo to desava.Imamo dva svestenika za koje je obezbedjen velelepni parohijski dom-novogradnja, po projektu Pedje Ristica .Oba voze velika i nova kola. U katolickoj crkvi je slicno-s tim da "tarifa" nije fiksna, ali se zna koliko je "red" dati.Sem toga , "bolje" porodica dobijaju po jednu plavu kovertu-svaki mesec , koja je bez ikakvih oznaka, i u koju se stavlja po slobodnom izboru.E sada te koverte neko i sakuplja, i mislim da itekako dobro pamti od koga je koliko dobio.Da li ima drugih donacija, ne znam, ali svestenik stanuje isto u ogromnom parohijskom domu, i vozi novi dzip. Bice da sve ovo nabrojano neko placa -a to ne moze biti niko drugi no mi-rabovi Boziji. Zvanicno-nema nikakvog crkvenog poreza, i od svestenih lica cete cuti samo da zive od "dobrovoljnih priloga vernika"










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 12:47 pm

Ko ti kriv sto nisi pop iliti fratar?
Svako radi kako smatra da je u redu. Donatori daju koliko hoce i kome hoce.
A i verovati i ne verovati je stvar sopstvenog izbora, zar ne?


To sto se religija politizuje i zloupotrebljava (kao i sve drugo, a na zalost - sve vise i deca), to je posebna prica. A napadati i pljuvati SPC nije tesko, ona je uvek bila manje agresivna i zahtevna od ostalih verskih zajednica.
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 1:15 pm

zvezdana ::
Ko ti kriv sto nisi pop iliti fratar?
Svako radi kako smatra da je u redu. Donatori daju koliko hoce i kome hoce.
A i verovati i ne verovati je stvar sopstvenog izbora, zar ne?


To sto se religija politizuje i zloupotrebljava (kao i sve drugo, a na zalost - sve vise i deca), to je posebna prica. A napadati i pljuvati SPC nije tesko, ona je uvek bila manje agresivna i zahtevna od ostalih verskih zajednica.
Sa svime se slazem-sto se moglo i gore procitati, na drugim tekstovima-sem sa poslednjom recenicom.Manje agresivna? Pa ko je na TV u raznim specijalizovanim "verskim" emisijama, ko sedi cak i u radiodifuznoj agenciji, ko daje "blagoslove" pojednim politicarima, ko nalazi sa shodno da izdaje "poslanice" pred svaki , po Srbiju, vazniji dogadjaj, ko je umesan u nemile dogadjaje , od blagoslova "Skorpionima" i Arkanovcima-do napada na gej-paradu (otac Gavrilo predvodio) -do neonacista u Ns ??Iz cije porte je to islo, gde su isli na konsultacije? Ko je zvonio kao lud satima u Novom Sadu ,kada su oni Italijani izvodili ulicni performans-sa kojim pravom? Ne pljujem SPC-nego pojedince-i to nabrojane imenom , koji su to zasluzili.Pa isti taj Amfilohije je anatemisao nosioce 5 oktobra...da mu to nista ne bi smetalo da drzi opelo Djindjicu? O kakvim to ljudima onda pricamo ?O ljudima koji svojim likom sramote Svetoslavlje i SPC...Ako si citala -isto mislim i o Katolickoj crkvi-ti su jos Jezuitski perfidniji, rade sve to isto zaklanjajucu se iza raznih "opstih mesta" u svojim nastupima,Svi ti "orbi et urbi " cirkusi su samo kulise za one radnje koje se obavljaju iza zatvorenih vrata. Tema je bila "crkveni porez"-i cinjenicno je da "boziji cinovnici" itekako dobro zive-mnogo bolje od nas. Samo sam to hteo reci, ne ulazim ni u ciji pristup veri , niti namecem neke svoje stavove. Sve sto sam napisao je samo suva cinjenica-i ona se drugacije ne moze tumaciti, nego onakva kakva jeste.










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
zvezdana

zvezdana


Datum upisa : 23.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 1:38 pm

Samo pljuj, i onako nisi pravoslavac..... Da, vojsci se daje blagoslov, pricescuje se i opojava se pre odlaska u borbu (za svoju zemlju, svoje dostojanstvo). O tome samo toliko od mene.

A sad pitam, jel SPS progonila i pokrstavala nekoga?
Jel iskljucivala nekoga iz svoje zajednice zato sto nije plato porez?
Da li je neko ostao nekrsten ili neopojan zato sto nije imao da plati?
Jel nekog osudila na smrt zato sto je uvredio Hrista?
Jel nekog uopste osudila na smrt?

Ili mozda mislis da je islam manje ekstreman i agresivan, kako bi oni rekli -da je mislosrdan?

Zaista, OPROSTI IM BOZE, NE ZNAJU STA RADE! (i sta pricaju).
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 2:09 pm

OPROSTI IM BOZE, NE ZNAJU STA RADE!-je citat iz Bilije, dakle iz knjige koju koriste obe konfesije .Ja jednako "pljujem " kako ti kazes , obe, tj, one koji za sebe uzimaju pravo da govore u Bozije ime. Svi redom su ubijali u ime vere -zvalo se to Krstaski ratovi-ili Kosovska bitka -pa ko se borio tamo, Kinezi ili Srbi Pravoslavci i drugi hriscani ? Zar nije prva Bozija zapovest -NE UBIJ? Treba li reci da covek nema pravo da oduzme niciji zivot-pa ni svoj -ni u cije ime? Samoubice , u svim hriscanskim konfesijama se sahranjuju neopojani, zar ne? Oruzje sluzi za ubijanje , i ne vidim razloga da se blagosilja-ali sam zato video ljude koji su u kapama i naoruzani ulazili u Hram Boziji da taj blagoslov prime.Medju njima je bilo deklarisanih ubica (ovo vazi isto za obe konfesije , da ne bude zabune) O ekstremnom Islamu ne treba ni govoriti-to ce biti poshast koja ce verovatno izazvati Treci svetski rat..O tome ne znam mnogo, ali, kao i svi procitao sam KurAn ..nigde nisam naisao na ono "ubij nevernika" sto ovi razni primenjuju.Cak ni pod "dzihad", Sveti rat , nigde ne pise da se primenjuje silom -sto se isto radi. Tacno je da postoji onaj pojam "sehid" , onaj koji se zrtvovao za veru, sto ovi bombasi samoubice tumace na svoj , samo njima znan nacin..Mozda je onih 13 devica u raju dovoljan motiv, hehehehe? Opet smo otisli u ono-koja je religija tolerantnija, bolja i ispravnija...Ja jednostavno ne volim mantijase svih boja, i necu da ljubim ruku nikome, zvao se on Vladika ili Kardinal, jer to nigde u Svetom Pismu ne pise.Bog je svugde i sve vidi i cuje....pa ce tako cuti i svaciju molitvu Ne mora biti upucena preko" posrednika" a jos manje iz za to predvidjenih mesta da bi otisla na pravo mesto "NE GRADITE HRAMOVE; NE KLANJAJTE SE IDOLIMA; NE VERUJTE FARISEJIMA".....










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Storm_z

Storm_z


Godina : 54
Location : Olujna polja
Datum upisa : 07.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 2:16 pm

Svako ima pravo da veruje u nekog,ili nesto.Ako ja verujem u Boga neznaci da moraju svi.Hipici su verovali samo u ljubav,zar ne?60 su bile godine pobuna i treba razumeti one koji su tada postojali kao i nasu decu danas.
Nazad na vrh Ići dole
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 7:08 pm

Objasnjenja radi da pomenem samo,istina placaju se i krstenja i vecanja a i ne daj Boze sa'rane,e sad ko da objasni narodu koji je 50 godina bio gde je bio da kad bi sad ovi "novokomponovani vernici" redovno i svi placali parohijal ne bi se lacalo sve ono gore pomenuto,parohijal na godisnjem nivo je negde oko 500 dinara po domacinstvu tako da....nasa posla BRE ! Da ste mi zivi i zdravi drugari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 7:13 pm

E sad Storm_z u sta su hipici verovali ne znam a to da su bili buntovnici hmmm... cudne mi te metode pobune uvek bile,mislim na ono "..u znak protesta pusti cu kosu.." al ako imas u planu osnivanje neke hipi komune zovi i mene obavezno jes' da ne koristim droZu al zato umem da popijem omanju reku piva.. :flower: :afro: :geek:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 7:16 pm

vjeruje te li u zivot poslije smrti ?
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 7:39 pm

komunikativn@ ::
vjeruje te li u zivot poslije smrti ?
Ovaj odgovor (a da bude tachan ) moci ce da da svako od nas ...jednog dana ....Licno ne verujem ni u kakve "zagrobne zivote" ,,,,










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Mar 27, 2008 7:58 pm

kropptyv ::
E sad Storm_z u sta su hipici verovali ne znam a to da su bili buntovnici hmmm... cudne mi te metode pobune uvek bile,mislim na ono "..u znak protesta pusti cu kosu.." al ako imas u planu osnivanje neke hipi komune zovi i mene obavezno jes' da ne koristim droZu al zato umem da popijem omanju reku piva.. :flower: :afro: :geek:
Nije u temi-ali na ovo mogu da dam odgovor...cisto, generacijski. Hipici nisu imali religiju , niti su poshtovali postojece..Nasi jedini bogovi su bili gitarski heroji-Hendrix, Clapton,Bleackmoore, Page, Alvin Lee.. .Rado se koketiralo sa zen-budizmom i sa svim sto je mirisalo na Indiju, Nepal...Verovali smo samo u ljubav i mir....Duga kosa je bila jedini nachin nenasilne pobune , a ako mislite da je bilo lako-nije...Bila je tu Komunisticka Partija, skola , i roditelji...Moja generacija se izborila za ovo danas....pa nas su jos javno sishali u skoli ! Moj rodjeni otac nije razgovarao dugo samnom i zvao me Menson (ne Merylin, Charls Menson ) U sedmom osnovne ishao sam na popravni iz matematike(odlichan djak) jer se nastavniku (staroj komunjari, i danas je to) nije dopadala duzina moje kose , koja je za danasnje uslove smeshna, pa sam redovno leteo sa chasa -da se oshisam, sto se naravno nije deshavalo .Bili smo ponosni na svoj bunt i "grive" kao da smo Samsoni.To je bio znak raspoznavanja.Naravno da nismo imali shanse....sistem je uvek jachi ....[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyNed Mar 30, 2008 8:12 pm

danubius ::
komunikativn@ ::
vjeruje te li u zivot poslije smrti ?
Ovaj odgovor (a da bude tachan ) moci ce da da svako od nas ...jednog dana ....Licno ne verujem ni u kakve "zagrobne zivote" ,,,,

zivot poslije smrti nastavlja se u "raju" ili "paklu",
mislite li vi da u tome ima istine ?

ili je smrt za sve jednaka od raja do pakla.
Nazad na vrh Ići dole
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 3:25 pm

komunikativna ako mene pitas ja u smrt ne verujem,i po meni je to stvar logike,e sad prolaznost je nesto drugo ali ne to nije nikako smrt,osporavam teoriju smrti samim tim sto se niko od nas nije tim pitanjem bavio u majcinskoj utrobi tj pre dolaska na svet tako da ne vidim razlog zbog koga bih verovao u nistavilo ili u smrt,ae sad i da se malo nasalim,elem kada bih verovao u smrt odmah bi se samoubio ! lol!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
Luckasta

Luckasta


Godina : 63
Location : Germany
Humor : :)
Datum upisa : 14.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 6:31 pm

nemoj zivota ti...steta bi te bilo da odes :))) :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 6:46 pm

Luckasta ::
nemoj zivota ti...steta bi te bilo da odes :))) :sunny:
Hehehe....nick mu znaci "kradljivac leseva " na jednom od Skandinavskih jezika,,,,,Nece on nigde... :twisted:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 8:12 pm

kropptyv ::
komunikativna ako mene pitas ja u smrt ne verujem,i po meni je to stvar logike,e sad prolaznost je nesto drugo ali ne to nije nikako smrt,osporavam teoriju smrti samim tim sto se niko od nas nije tim pitanjem bavio u majcinskoj utrobi tj pre dolaska na svet tako da ne vidim razlog zbog koga bih verovao u nistavilo ili u smrt,ae sad i da se malo nasalim,elem kada bih verovao u smrt odmah bi se samoubio ! lol!

ako se budesh salio ,nikad neces biti "moderator" kao mi...si vidio ? affraid lol!

Ps.
nastavi samo sa pisanjem , rado te chitam,zanimljiva teorija sa strane tvog gledishta. ( hmmm..el sam dobro sastafila rechenicu :scratch: )
Nazad na vrh Ići dole
Crna_ovca
Princ od tora
Crna_ovca


Datum upisa : 21.12.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 8:37 pm

Jesi bre komunikacijo.Bash je sastafi onako kako ti umesh.Ako ti se nekad razidje ja cu da ti je sastafim lol! lol! lol!



A kropptyv je sasvim ok lik i drago mi je da pishe ovde sa nama.
Nazad na vrh Ići dole
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Mar 31, 2008 9:08 pm

Hvala komunikativna ako me rado citas tj. ako si deo cenjenog auditorijuma,pa posto ne sumnjam da je tako evo za tebe jedna prica jer ne mogu da kazem da je bajka (bajke su za decu i nisu istinite ?!?!?) Radnja se desava u majcinskoj utrobi u kojoj su tri fetusa koji prekracuju vreme pricajuci o tome sta ih ceka,jedan od njih postavi pitanje onoj dvojici "..sta ce se desiti s nama kada budemo morali da napustimo ovo mesto ???..." na sta jedan od druga dva fetusa odgovori "..nista nestacemo napolju je propast nistavilo,praznina,nece biti hrane ni nicega kada izadjemo odavde to je nas kraj jer prestajemo da postojimo !!!.." treci fetus cuvsi ovo rece : "..Nije tacno to sto kazes napolju je nasa majka koja ce nastaviti da se brine o nama kao sto je i do sada to cinila dajuci nam hranu,napolju ce nas ona i dalje hraniti i paziti na nas,cuvati nas od nevolja i brinuti o nama sve dok sami ne stasamo da se o sebi brinemo jer je napolju zivot ne sumnjajte u to !!.."


Hmm... lici li ovo pomalo i na nase razgovore i nesuglasice :?:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyUto Apr 01, 2008 9:30 am

Priča je zaista dobra.....Trebamo se zamisliti malo svi :scratch:
Nazad na vrh Ići dole
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyUto Apr 01, 2008 7:54 pm

kropptyv ::
Hvala komunikativna ako me rado citas tj. ako si deo cenjenog auditorijuma,pa posto ne sumnjam da je tako evo za tebe jedna prica jer ne mogu da kazem da je bajka (bajke su za decu i nisu istinite ?!?!?) Radnja se desava u majcinskoj utrobi u kojoj su tri fetusa koji prekracuju vreme pricajuci o tome sta ih ceka,jedan od njih postavi pitanje onoj dvojici "..sta ce se desiti s nama kada budemo morali da napustimo ovo mesto ???..." na sta jedan od druga dva fetusa odgovori "..nista nestacemo napolju je propast nistavilo,praznina,nece biti hrane ni nicega kada izadjemo odavde to je nas kraj jer prestajemo da postojimo !!!.." treci fetus cuvsi ovo rece : "..Nije tacno to sto kazes napolju je nasa majka koja ce nastaviti da se brine o nama kao sto je i do sada to cinila dajuci nam hranu,napolju ce nas ona i dalje hraniti i paziti na nas,cuvati nas od nevolja i brinuti o nama sve dok sami ne stasamo da se o sebi brinemo jer je napolju zivot ne sumnjajte u to !!.."


Hmm... lici li ovo pomalo i na nase razgovore i nesuglasice :?:

1/8 nesuglasica rijesava se upravo razgovorima,ali tko je josh u zacecu nezadovoljan tad za njega je zivot kompliciran od samog pochetka dolaska na svijet,ne znajuci :da je zivot-prilika koju treba iskusiti,ljepota kojoj se treba diviti,izazov s kojim se treba suochiti,zadatak koji treba izvrsiti...itd...itd
Nazad na vrh Ići dole
kropptyv

kropptyv


Godina : 49
Location : nisam izabrao jos
Humor : humor muss man haben
Datum upisa : 22.03.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyUto Apr 01, 2008 8:26 pm

Slazem se komunikativna ,samo ta moja prica je malo onako u "prenesenom znacenju" a odnosi se na pitanje "imali zivota nakon zivotta?" izvinjavam se sto to nisam napomenuo pre pisanja iste,ali evo korigujem sebe na svakom koraku :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ptt.yu/korisnici/r/a/raka/
komunikativn@
Fatal Femme
komunikativn@


Godina : 51
Location : tu i tamo -:)
Datum upisa : 02.02.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyNed Apr 20, 2008 1:15 pm

Kada te neko udari po jednom obrazu,
okreni mu i drugi....



kako bi vi ovo protumacili ?
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Apr 21, 2008 7:03 pm

Ne pada mi napamet da to uradim........Vraticu istom merom ili zaobici i udaljiti se od budala :confused:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Apr 24, 2008 11:37 am

komunikativn@ ::
Kada te neko udari po jednom obrazu,
okreni mu i drugi....



kako bi vi ovo protumacili ?
Kao glupost...poznato je kako je zavrsio onaj sto je to propovedao , mislim da je imao o cemu razmisljati na krstu..Sem toga , lepo u Bibliji pise "oko za oko, zub za zub" , zar ne? Ne mislim na slepu odmazdu ili osvetu....ali ako okrenes drugi obraz, eeeeeeeeee , onda pocne samaranje....Nego...komunikacijo, uvek pominjes Pfahrera (svestenika, popa), pa evo ti jednog , za tebe i tvoju Suzi, heheheh :twisted: Samo pazi da da tu ne bude "protivprirodnog bluda ", nije dzukcu verovati,,,, :twisted: [You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Apr 28, 2008 8:18 am

[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Sep 04, 2008 9:47 pm

E , ne mogu da verujem čime su sve mantijaši spremni da se posluže. [You must be registered and logged in to see this image.] Dakle ovo nema više veze ni sa verom, ni sa......na pogledajte sami ....vrhunska demagogija :evil:


[You must be registered and logged in to see this link.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Schveca

Schveca


Godina : 39
Location : www.odmorise.com
Datum upisa : 04.09.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Sep 04, 2008 10:07 pm

e gledala sm to pre nekog vremena... ne mogu da verujem... pa toliko nebuloza nisam chula na jednom mestu odavno.... ajde molim te :girl_sigh:
Nazad na vrh Ići dole
http://www.oaza.in.rs
Somborka

Somborka


Godina : 63
Datum upisa : 30.08.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPet Sep 05, 2008 12:48 am

Davno sam shvatila da o religiji ne vredi raspravljati, a i zasto bi? BOG je jedan. Oni koji zaista veruju, njih religija spaja i oplemenjuje. Oni koji se svadjaju samo zbog toga sto pripadaju razlicitoj veroispovesti ili mrze bilo koga, time samo dokazuju da ne poznaju Boga, a jos manje njegov karakter-koji je ljubav. Zato, podelila bih sa vama za mene jedan od najlepsih psalama, PSALAM 139
[Gospode! Ti me kusas i znas.
Ti znas kad sjednem i kad ustanem;
ti znas pomisli moje iz daleka;
Kad hodim i kad se odmaram, ti si
oko mene i sve puteve moje vidis
Jos nema rijeci na jeziku mom, a
ti Gospode, gle, vec sve znas.
Sastrag i sprijed ti si me zaklonio
i stavio na me ruku svoju.
Cudno je zame znanje tvoje, visoko...
ne mogu da ga dokucim.
Kud bih otisao od duha tvojega i
od lica tvojega kud bih utekao?
Da izadjem na nebo, ti si ondje.
Da sidjem u pakao, ondje si.
Da se dignem na krilima od zore
i preselim se na kraj mora:
i ondje ce me ruka tvoja voditi
i drzati me desnica tvoja...]
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPet Sep 19, 2008 6:18 pm

DVE MOLITVE

NJEZINA MOLITVA:



Oce nas, prije nego zaspim,



reci cu Ti sto si zelim.



Daj mi prijatnog muza,



da mi uvijek uzitke pruza,



koji komplimente rado dijeli,



da bude samo moj cijeli.



Koji ce na rukama nositi me,



mog rodjendana sjetiti se,



na moju zelju seksati se,



ljubiti me kao prvi dan,



masirati mi tabane, dlan.



Koji ce uvijek njezan biti,



nista od mene nece kriti,



koji ce biti razuma bistroga,



cim prije, molim Te, posalji ga.



Amen.









NJEGOVA MOLITVA:



Dragi Boze, posalji mi



jednu gluhonijemu nimfomanku,



koja ima trgovinu alkoholnim picima



i godisnju kartu za stadion.



I boli me briga,



ako je moja molitva bez rime

:348949: :348949: :348949: :348949: :348949:










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Okt 18, 2008 6:53 pm

Nema pismene saglasnosti Njegove svetosti o povlačenju sa trona SPC

U toku pripreme za izbor novog patrijarha

Autor: Tanja Nikolić-Đaković | Foto:a. dimitrijević | 16.10.2008. - 05:00
[You must be registered and logged in to see this image.]
Uprkos nastojanju grupe arhijereja da se po svaku cenu do 11. novembra, za kada je zakazano jesenje zasedanje Svetog sabora, izdejstvuje ostavka patrijarha Pavla kako bi se redovno zasedanje pretvorilo u izbor za novog poglavara, pismene saglasnosti Njegove svetosti o povlačenju sa trona SPC nema, saznaje „Blic” u krugovima bliskim SPC.

- Ukoliko takav papir i postoji, reč je o falsifikatu - i dalje tvrdi izvor „Blica” blizak SPC-u.
Nastojanje ove grupe arhijereja da se dođe i do nalaza lekara o radnoj nesposobnosti patrijarha, još jednom je odbijeno. Proces utvrđivanja radne nesposobnosti dug je i iscrpljujuć jer pored ostalog podrazumeva i detaljno nimalo prijatno psihijatrijsko veštačenje. S obzirom na to da sa Vojnomedicinske akademije, gde se patrijarh već deset meseci leči, vrhu SPC stižu svakodnevni izveštaji lekarskog konzilijuma da je Njegova svetost „svestan, da piše i čita, svakodnevno prima posetu i nema tegobe koje mu trenutno ugrožavaju život”, ovakav zahtev je odbijen.
U Patrijaršiji odbijaju da govore za „Blic” uz opravdanje da su naši navodi „gnusne laži” i da redovno jesenje zasedanje Svetog sabora, kao niti bilo koje drugo za života patrijarha Pavla, neće biti izborno, odnosno da neće razmatrati temu smene patrijarha. Dodaju da arhijereji koji čine Sveti sabor vrlo dobro poznaju Ustav SPC i da im je poznato u kakvim uslovima i pod kojim okolnostima se o takvim stvarima može razgovarati, te da nikome ne pada na pamet da takvog sveca kao što je patrijarh Pavle živog sahranjuje.
Prema Ustavu SPC, patrijarh se bira na služenje doživotno. Smena Njegove svetosti se razmatra samo u slučaju da podnese pismenu saglasnost ili u slučaju da lekarski konzilijum izda potvrdu o radnoj nesposobnosti patrijarha.
Osim patrijarha Pavla, retki su primeri u pravoslavnoj crkvi da se za vreme života jednog bira novi patrijarh. Zagovornici smene patrijarha Pavla pozivaju se na činjenicu da je patrijarh German, Pavlov prethodnik, smenjen posle pada i loma kuka 1989. godine, nakon što je dugo ležao na Vojnomedicinskoj akademiji. Smenjen je na osnovu zaključka konzilijuma lekara da njegovo zdravstveno stanje pokazuje da on nije u mogućnosti da obavlja dužnosti patrijarha. Na Svetom arhijerejskom saboru, decembra 1990. godine, sproveden je izborni postupak po amandmanima Ustava iz 1967. godine. Poglavar se birao žrebom između trojice kandidata koji su dobili najviše glasova članova Svetog sabora. Patrijarh Pavle se još tada protivio toj smeni, ali kada je izabran rekao je da je to očito volja Božja i da je stoga ne sme odbiti.
Inače, još u maju, na prolećnom redovnom zasedanju Sabora, grupa arhijereja zatražila je u dva navrata od patrijarha Pavla potpis o povlačenju. Odbijena je. Patrijarh je ponovio reči, izgovorene još 1995. godine, neposredno nakon potpisivanja Dejtonskog ugovora: „Ostavku podnosim samo Bogu”. U maju, konzilijum lekara VMA saopštio je da će dnevno slati izveštaje Svetom sinodu o zdravstvenom stanju patrijarha, ali i da ova ustanova neće kadrirati u SPC. Zahtev za izdavanje potvrde o poslovnoj nesposobnosti patrijarha Pavla i tada je odbijen.
Procedura za izbor novog patrijarha precizirana je Ustavom do detalja. Patrijarha bira Sveti arhijerejski sabor, najkasnije tri meseca od upražnjenja mesta patrijarha. Zasedanje Sabora zakazuje Sveti arhijerejski sinod, vrhovno telo Srpske pravoslavne crkve, najviša izvršna, kao i sudska vlast.
Sinod čine, osim patrijarha koji je predsedavajući, i četiri arhijereja, koji su članovi. Mandat članova Sinoda traje dve godine. Biraju se za vreme redovnog prolećnog zasedanja Svetog arhijerejskog sabora u maju.
Na Saboru tajnim glasanjem i apsolutnom većinom biraju se tri kandidata glasovima aktivnih arhijereja. Na Saboru moraju biti prisutne najmanje dve trećine episkopa. Odsutni episkopi mogu ovlastiti druge da glasaju umesto njih. Jedan vladika može biti opunomoćen samo za jedan glas. Patrijarh se bira između trojice kandidata, koji su dobili najviše glasova, izvlačenjem tri koverte na oltaru.


Amfilohije Radović, Irinijej Bulović, razni "Pahomiji ", da im imena pojedinačno ne pominjem, ne mogu da sačekaju da ovaj pošteni starac sklopi oči po Božijoj volji , nego ga pokušavaju uporno živog u grob oterati, proglasiti ludim , da bi mogli nesmetano da huškaju i otimaju i dalje od naroda i države , što su i do sada radili. Odvratno !










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Nov 06, 2008 9:20 pm

Poznata je moja netrpeljivost prema svim vrstama mantijaša, ali me ovakve stvari baš razbesne,,,,To ja zaista perverzija od vere ...Šta je sledeće? Bogorodica vam daje savete? Sa svetim Petrom na kafici ? Rezervišite time -share u Raju? Bljak....[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lara Lucin

Lara Lucin


Datum upisa : 26.11.2011

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptySub Nov 26, 2011 9:25 am

Ljudi bi trebali shvatit da osuduju Stvarnost-religiju-Gospodina Boga na osnovu razlicitih dominacija ,gledajuci Papu.Popove Crkvene starijesine. Mozda bi sve te ljude koji su tkz. ucitelji trebali dozivljavat kao obicne ljude, jer neznaju ni oni sve, isto kao sto neznaju ni ostali ljudi.
Tako Bibliju treba citat i slusat i mislit o onome sto pise i sto bi moglo znacit, a ne se oslanjat i sljepo i ludo vijerovat na razumijevanje od davnina. Ono sto su odredeni korumpirani politicari tog vremena odlucili sto ce Ljudi-covijecanstvo vijerovat,a svi oni koji se ne slazu s time ubijali su. Tako su ubili one koji imaju bar neko znanje. Ali Gospodin Bog, kao sto odlucuje o napredku svakog pojeding covijeka, tako je odlucio da budu kreirane razlicite dominacije i razlicite vijere, jer ljudi vijeruju sve sto cuju i kako su odgojeni a za to je dokaz, da vecina nas je ono sto su mu i roditelji. Tako kako ja vidim u svakoj ima neke istine, ali bez obzira sto ti vijerujes, jer zna se da drugacije ni nemozes mislit, jer Gospodin Bog kad te je stvorio, odlucio je kako ces mislit i kako ces zivijet sada, a kako poslje. Ali ako radis dijela i cinis dobro, to je ono sto je najvaznije poslje Istne- koja je tebi nemoguce dokuciva za sada.

Ako vas zanima jos tema o Mojim Krscanskim pogledima Pogledajte Scribd Josko Lucin Tamo su moji dokumenti ima oko 1400 str. Ili Digitalne knjige; KRSCANIN Sv. Lara Lucin
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyČet Jan 05, 2012 5:40 pm

Koliko su Srbi religiozni?






U poslednjih 11 godina koje su obeležile brojne krize, u
Srbiji je zabeležen porast religiozne samoidentifikacije za 19 odsto, a
većina vernika smatra da Srbija priključivanjem u Evropsku uniju neće
izgubiti verski i nacionalni identitet.


[You must be registered and logged in to see this image.]


To je za NIN izjavio istraživač religije Mirko Đorđević i dodao da najveći broj vernika veruje crkvi kao instituciji.

Nizak standard, mladi bez perspektive, država koja ne nudi rešenje,
samo su neki od razloga da se građani Srbije sve više okreću Bogu i
religiji, a to je potvrdilo i istraživanje "Religioznost u Srbiji i
proces EU integracija", koji je uradio Hrišćanski kulturni centar u
saradnji sa Fondacijom Konrad Adenauer i briselskim Centrom za evropske
studije.

Istraživanje je pokazalo da se 93 odsto građana
konfesionalno izjasnilo, čak 90 odsto praktikuje verske obrede, a 60
odsto stanovnika Srbije smatra da crkva treba više da učestvuje u javnom
životu.

"Ne samo da će rezultati biti reper za neka buduća
istraživanja religioznosti u Srbji, već poseduju pravu riznicu podataka i
o odnosu religije prema najaktuelnijim društvenim temama", izjavila je
istraživač religije sa Filozofskog fakulteta u Beogradu Dragana
Radisavljević-Chiparizović.

Istraživanje je pokazalo da je, u
odnosu na 1999. godinu, porastao broj onih koji bar jednom nedeljno idu u
crkvu i to za 13 odsto, slavljenje praznika poraslo je za pet odsto, a
svakodnevnu molitvu praktikuje 11 odsto više građana.

To
istraživanje je pokazalo i da je porastao broj građana koji redovono
poste i to za 10 odsto. Chiparizovićeva je istakla da se religijska
slika društva najviše izmenila od osamdesetih do kraja devedesetih
godina prošlog veka i da su tome doprineli raspad zemlje, ratovi, bolna
tranzicija, kao i nepodnošljiva svakodnevica većine stanovništva.

Đorđević je kazao da je istraživanje pokazalo, kako je istakao, jedan
zanimljiv podatak, a to je da 62 odsto pravoslavnih vernika u Srbiji
smatra da neće izgubiti verski i nacionalni identitet ako se Srbija
priključi Evropskoj uniji.

Vernici hoće u EU i religioznost
nije prepreka na tom putu, o čemu govori podatak da čak 89 odsto
ispitanih želi da se Srbija priključi EU.
--------
Ovi podaci su rezultat agresivne politike SPC koja je dobila podršku pre svega za vreme vlade Vojsilava Koštunice kada je crkva na velika vrata uvedena u sve pore društva .
Tako da sada imamo sledeće -roditelji se bukvalno boje da decu ne daju na veronauku ,i vrlo upadljivo se izjašnjavaju kao vernici -da komšija ne bi pomislio da nisu dovoljno patriote -jer se religijsko opredeljenje obavezno "povezuje" .
Nisam zloban -ovo odgovorno tvrdim na bazi zapažanja -ne samo mojih ,nego i sveštenih lica .
Izgradjeno je na stotine hramova i tamo gde ih nikada nije bilo ,za teške pare -a rezultat je da kada treba da se "prikaže" onda su tesni da prime sve "vernike" a prilikom redovnih liturgija zvrje prazni .
Nema to veze sa nikakvim "povratkom duhovnosti "-ko je bio vernik, bio je i prije .
Kao i forum-ima 6500 članova ,a možda se pedesetak može i nazvati pravim forumašima -eto poredjenja da jasnije ne može .
[You must be registered and logged in to see this image.]










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Apr 02, 2012 7:48 pm

Crkva čini ljude srećnijim

Stil,
11:18, 02.04.2012.

Autor: Agencija TANJUG
Osmehuju se, smeju se, osećaju se srećnijim od onih koji u nedelju sede kod kuće i misle na brige, žalosni su i ljuti

[You must be registered and logged in to see this image.]

BEOGRAD - Amerikanci koji nedeljom odlaze u crkvu, srećniji su ljudi, pokazuje anketa instituta za istraživanje javnog mnjenja Galup, a prenosi Verska informativna agencija (VIA).

Posetioci
bogosluženja osmehuju se, smeju se, osećaju se srećnijim od onih koji u
nedelju sede kod kuće i misle na brige, žalosni su i ljuti.


Telefonskom anketom obuhvaćeno je 300.000 Amerikanaca.
Zajedništvo u parohiji za mnoge je veoma značajno, pokazuje istraživanje.

Kako
je ustanovljeno, Amerikanci se najbolje osećaju subotom, u nedelju
mnogi već misle na ponedeljak kad im počinje novi ciklus obaveza i radna
nedelja.

Galup je istraživao i emocije Nemaca. Oni se generalno
bolje osećaju nego Amerikanci, zadovoljniji su poslom, a posebno se
dobro osećaju porodice sa više dece.
Prema istraživanju, Nemce pre svega brine budućnost.

------------
Kako je znao reći drug Lenjin -religija je opijum za narod .

Kad se čovek naduva , ili napije -naravno da je srećan . I religija radi na istom principu -bavi se ljudskim strahovima .

Molite se Bogu -sve će biti u redu ,molitve će biti uslišene , bla bla....za sve ima rešenje , čak i kada umrete u mukama ,ili doživite strašne nesreće -čeka vas večni život u Raju . Ko se ne bi zadovoljno osmehivao , ako verujete ?

"Blago bolesnima ,jadnima i siromasima ...njihovo je carstvo Gospodnje " i slične floskule . Tu se ljudi "nadju ",slušajući ,zaborave svoj jadni život -i posvete se nadi u bolje .

Kada se venčate u crkvi -sigurni ste od bračne nevere . I ako vas prevari ipak -aha ! Goreće u paklu, eto mu !

I tako ...za sve crkva ima rešenje , božji ljudi nam to sistematski utucavaju u glavu , ako grešimo , ok -pokaj se ,i u redu ,postoji izlaz .

Itd...da ne duljim . Ljudi vole da slušaju takve stvari ,kao što vole da im se laska , da budu hvaljeni ....to je ljudski ,i ko ne bi osnažen i nasmejan izašao iz Hrama Gospodnjeg gde je slušao "reč Božiju" ?

Lako je manupilisati ....ako čovek ŽELI da veruje .










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gost
Gost
Anonymous



Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Apr 02, 2012 8:01 pm

Nije vazno u sta vjerujete, vazno je da u Vas netko vjeruje.

Vjernik jesam, ali nisam religiozan, tj. redovno da idem u crkvi.

U stare dane vjerovatno icu cesce, sad u mladima danima nema vremena a ni volju.Bolje ici u park i bariti cure neke nego da slusam sta svecenik zapovjeda,mada i on bi sigurno volio otici u park, od krvi i mesa je. :bub:
Nazad na vrh Ići dole
Djulieta
Nights of Cabiria
Djulieta


Datum upisa : 13.07.2011

Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? EmptyPon Apr 02, 2012 8:18 pm

Ne znam da i je to religioznost ali verujem u neku silu koja
je iznad nas. Nisam fanatik ali poštujem običaje svog i drugih naroda
jer smo samo takvi najbiliži u sebi Čoveku.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li ste religiozni (vernik) ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste religiozni (vernik) ?   Da li ste religiozni (vernik) ? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste religiozni (vernik) ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» BROJANICE -religiozni rekvizit, ili modni detalj?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: INTERKONFESIONALNE DILEME-
Skoči na: