DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-

PrijemPORTALTražiRegistruj sePristupi

Delite

MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani

Ići dole 
AutorPoruka
allure

allure

Datum upisa : 19.01.2012

MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani Empty
PočaljiNaslov: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyUto Feb 07, 2012 10:08 pm

Giorgio Armani

Giorgio Armani: 5 stvari koje bi trebali znati

[You must be registered and logged in to see this image.]
Jedan od najvećih modnih imena je jedini preostali „privatnik“ u modnoj industriji a njegov privatni život je nadasve zanimljiv

„Armani
u životu nije zapalio cigaretu, a dok su se svi u modu 70-tih drogirali
kokainom i ostalim drogama Giorgio je svakog jutra odlazio u teretanu“

1. VELIKI JE POBORNIK ZDRAVOG ŽIVOTA

Jeste
li znali da je Giorgio Armani veli pobornik zdravog načina života?
Armani u životu nije zapalio cigaretu, a dok su se svi u modu 70-tih (a
ni danas nije velika razlika) drogirali kokainom i ostalim drogama
Giorgio je svakog jutra u sedam odlazio u teretanu. Ta praksa je
nastavljena i danas, a svoje izgrađeno tijelo čak i u svojim 70-tim
godinama života je pokazao na stranicama Ventiquattroa i francuskog
Voguea. Svoje zdravlje održava i izbjegavanjem mesa svih vrsta.

2. NIKADA NIJE BIO U DUGOVIMA

Podatak
da netko nije u dugovima se danas čini nemogućim ali upravo je to od
samog početka pošlo od ruke velikom Armaniju. Nakon što se probijao u
vojsci i kroz različite trgovine odjećom 1975. godine je zajedno sa
pokojnim Sergiom Galeottijem pokrenuo Giorgio Armani S.p.A. Od tada do
danas niti u jednom trenutku nije bio u minusu, čak je i pokretanje svog
branda djelomično pokrio prodajom svog Volkswagena.

3. MODNU KARIJERU BI DANAS ZAMJENIO FILMSKOM

Armanijeva
modna karijera se dogodila slučajno, a kako sam kaže da da se može
vratiti kroz vrijeme bio bi filmski redatelj. Veliki je zaljubljenik u
filmove a sam sebe naziva frustriranim glumcem, redateljem, producentom
pa čak i kamermanom. U film se zaljubio nakon Drugog svjetskog rata kada
je kao dijete često pohodio kino koje mu je bilo „bijeg od stvarnosti u
svijet mašte“. Na njegov uspijeh puno je utjecao Američki žigolo, film u kojem je Richard Gere nosio njegova odjela. Svojim modnim remek dijelima je opskrbio i filmske setove Nedodirljivih i Viteza tame.

4. ARMANI JE MODNI INOVATOR

Prvi,
od velikana, koji je predstavio svoju novu kolekciju na internetu je
bio upravo Armani. Veliki događaj se dogodio 24. srpnja 2007. godine
kada je prestavljena Armanijeva kolekcija proljeće/ljeto 2007. Možda još
važniju stvar, i neuobičajenu u svijetu mode u kojem se pazi na svaku
kaloriju, Armani je napravio 2006. godine kada je zabranio modele s
manjim indeksom visine i težine od 18. Taj potez koji je javnost
dočekala s velikim odobravanjem, a kolege s prezirom, se dogodio kao
reakcija na smrt brazilske manekenke Ane Caroline Reston koja se
izgladnila do smrti.

5. ARMANI JE 100% VLASNIK BRANDA

Armani
je poseban i po tome što je Giorgio Armani S.p.A. u njegovom 100%
vlasništvu. S godišnjim prometom od nevjerojatnih 1.6 milijardi dolara
Armani je najuspješniji milanski dizajner ikada. Njegovo privatno
bogatstvo je Forbes procjenio na sedam milijardi dolara, a osim muške i
ženske linije ime Giorgio Amrani pokriva i obuću, naočale, satove,
kozmetiku, mobilne uređaje, restoran, bar i noćni klub.

Svojevremeno su mi LVMH i Gucci nudili
ogromne novce da njegov brand uključe pod njihovo ime na što Armani nije
htio pristati. Odlučio sam zadržati neovisnost jer sam jedini preostali
takve vrste u ovom poslu, rekao je u jednom od intervjua.

Poslednji izmenio allure dana Sre Jun 20, 2012 4:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica

Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyUto Feb 07, 2012 10:25 pm

Fragrance for man

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

Godina : 46
Humor : ;)
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 7:37 pm

Armani je moj favorit. Ta minimalisticka elegancija je prava stvar, obicno a jako sexy. Sto je on za garderobu, cK je za parfeme, ako se ja pitam [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
allure

allure

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 7:49 pm

ma 1. klasa u domenu elegancije… kroj, linija, materijali, poslovno ali vrlo sexy… oduvek sam želela da kupim jedno dobro žensko Armani odelo, nema lepšeg od Armanijevog…
cK sam planirala da ubacim, naravno… on je moj favorit za jeans… i parfeme , naravno… biće ovde svašta zanimljivo o fashion etc, prati... malo mi treba vremena...

armani for woman

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 8:02 pm

Pratim, i kad god vidim Armani, mene nahvata ista muka. Obozavam njegova odela, ali konstitucijski nisam bas za njih, cini mi se. Znaci, u visini mi fali 10 cm, a u sirini ih imam vise za 10 [You must be registered and logged in to see this image.] Zato se uglavnom odlucim za haljine. I da se razumemo, u sustini, mislim da nema bas cesto prilika naici na one koji ih nose. Detalje, da, inace, bar ja, govorim o onome sto lici, model, kroj....

Nego, da te ja ne maltretiram ovde, mozda si ti teme zamislila da lice vise na blogove, bez previse diskusije? [You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
allure

allure

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 8:33 pm

sonia ::

Pratim, i kad god vidim Armani, mene nahvata ista muka. Obozavam njegova odela, ali konstitucijski nisam bas za njih, cini mi se. Znaci, u visini mi fali 10 cm, a u sirini ih imam vise za 10

... to je najmanji problem ako ti se šije po meri od strane npr. Armanijevog krojača... taj te skocka da izgledaš kao Uma Turman u najmanju ruku... bilo koji dobar krojač i neko sa "okom za stil" može od tebe da napravi šta god poželiš da budeš... pa kako npr. glumice izgledaju uvek dobro... zbog odličnog kostima koji im leži kao saliven...
:ogledalo:
Zato se uglavnom odlucim za haljine. I da se razumemo, u sustini, mislim da nema bas cesto prilika naici na one koji ih nose. Detalje, da, inace, bar ja, govorim o onome sto lici, model, kroj....
... zašto nema onih koji nose Armanijeva odela? baš me zanima... cena? ...

Nego, da te ja ne maltretiram ovde, mozda si ti teme zamislila da lice vise na blogove, bez previse diskusije?
... delimično blogove, diskusije su OK ako se drže osnovne teme... dobre diskusije su uvek dobrodošle... oplemene topic / blog / komunikaciju, različitim iskustvima a razmena mišljenja inicira uvek nova...
tako da je sve ovo OK...
migg

Giorgio Armani Jesen/zima 2011/12

Poslednji izmenio allure dana Sre Feb 08, 2012 11:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain

Datum upisa : 22.11.2011

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 9:42 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://soulmate.forumieren.com/
allure

allure

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySre Feb 08, 2012 9:52 pm

Nazad na vrh Ići dole
sonia
حبيبي
sonia

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyPet Feb 10, 2012 12:55 pm

zašto nema onih koji nose Armanijeva odela? baš me zanima... cena? ...

Naravno, cena na prvom mestu. A onda...

Jos pamtim vremena, te '90. kad sam iscrtavala mladez na nausnici, odizala gornju usnu i tesila samu sebe, kako eto i Sindy kaze da se oseca raskosnijom u odnosu na ostale modele. Mastala da i ja ''ne ustajem iz kreveta bez 10 hiljada dolara'' kao Linda, i td.. Taj period kad su manekenke prestale da budu lutke koje samo poziraju, je pocetak mog interesovanja za modu. Onda mi je sve to bilo nedostizno, mozda zato i tako carobno. Onda sam usla u krug onih koji su mogli sebi da dopuste Sanelov kostim i kojima je bilo in sve sto je French. One cak i ne rade, ali zato imaju bogate muzeve. To i sve drugo, lepota , znanje, sve ostavimo po strani, da bar umeju da ponesu! Koje je to za mene bilo razocaranje, kreacije koje sam dotad dozivljavala kao nesto carobno, nosile su zene bez ukusa ( svaka cast izuzecima)...

I opet selidba, okruzena ljudima koji uglavnom imaju ogromnu kupovnu moc, ali za razliku od predhodnih, svoje hiljadarke trose na nesto drugo, meni mnogo primamljivije.

Procitah negde o bastama Marakesa, i nema te Loranove haljine, mada priznajem da su neodoljive, koju bi izabrala umesto putovanja i dozivljaja guzve na Jemaa al fna.

P.S. Odlicne su ti teme, i rado bih da cujem tvoje vidjenje pojedinih kreatora, tj. njihovih modela, i preporuku kako da ''obican'' covek, imao ili ne novaca za etiketu, PONESE to sa stilom? Kako odabrati pravu stvar, model ili boju za odredjenu situaciju, npr.? Hvala unapred.

Inace, ja se uvek vodim onom da covek NOSI odelo ( nacin na koji ga nosi).

Hahahha, sad se setih, ajd' da vidim onog ko nece uci do HM-a da kupi gace ( Versace ili ne, Bekamp se smesi [You must be registered and logged in to see this image.] )

Nazad na vrh Ići dole
allure

allure

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptySub Feb 11, 2012 12:20 am

sonia ::

Onda sam usla u krug onih koji su mogli sebi da dopuste Sanelov kostim i kojima je bilo in sve sto je French. ... blago tebi...
One cak i ne rade, ali zato imaju bogate muzeve. ... bien sur...

okruzena ljudima koji uglavnom imaju ogromnu kupovnu moc, ali za razliku od predhodnih, svoje hiljadarke trose na nesto drugo, meni mnogo primamljivije.
... naravno... to dolazi s godinama a i obrazovanjem...

Procitah negde o bastama Marakesa, i nema te Loranove haljine, mada priznajem da su neodoljive, koju bi izabrala umesto putovanja i dozivljaja guzve na Jemaa al fna.
... kada bi mogla i Loranova haljna i Marakes... svoje fotose Jemaa al fna staviću na 2.topic...

P.S. Odlicne su ti teme, i rado bih da cujem tvoje vidjenje pojedinih kreatora, tj. njihovih modela, i preporuku kako da ''obican'' covek, imao ili ne novaca za etiketu, PONESE to sa stilom? Kako odabrati pravu stvar, model ili boju za odredjenu situaciju, npr.? Hvala unapred.
Hvala! leptir
tema:
[You must be registered and logged in to see this link.]
moje vidjenje mora ostati smo moje, jer uredjujem ceo folder o modi a i šire ... objektvnosti radi...
... o stilu, biće u nekom narednom topicu...

:mmm:
Nazad na vrh Ići dole
allure

allure

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyUto Feb 21, 2012 8:53 am

Giorgio Armani Men's Spring/Summer 2012 Full Fashion Show

Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyUto Feb 28, 2012 2:41 pm

Rijana dizajnira za kompaniju “Armani”

Pop pevačica Rijana okrenula se dizajniranju farmerki i donjeg rublja za italijanskog modnog giganta, kompaniju “Armani”…

Pop senzacija Rijana možda voli rok stil i velike šljokičaste grudnjeke kada je na sceni, međutim kada ne nastupa, pevačica poput svih nas, nosi obične majice i jednostavne farmerke.

Zato ne treba da čudi što je odlučila da se udruži sa kompanijom “Armani”. Naime, pop zvezda ima zadatak da kreira kolekciju koja ima karakteristike tzv. “casual” (svakodnevne) odeće. Linija obuhvata dva para uskih farmerki, kožnu jaknu, platnenu torbu, majicu sa njenim likom i prepoznatljivim “R” logom. Svi oni, kojima se svidela marama koju je 23-godišnja pevačica prošle nedelje nosila na nastupu u emisiji “X-faktor “, moći će sebi da priušte kajiš napravljen u istom stilu, koji je takođe deo ove “Armanijeve” kolekcije.

Nazad na vrh Ići dole
Samhain

Samhain

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani EmptyUto Mar 06, 2012 11:08 pm

lu6777
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani   MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani Empty

Nazad na vrh Ići dole

MODNI DIZAJNERI - Giorgio Armani
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: ŽENSKA POSLA :: MODA :: MODNA PISTA/MANEKENSTVO-
Skoči na: