DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li verujete u Demone? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Danubius Forum ima trenutno preko 11 000 registrovanih korisnika
REGISTRUJTE SE , jer ovako ne možete čitati ni 30 % sadržaja
niti možete učestvovati u radu foruma .VIDITE SVE -ali ne i sadržaj topica (a imamo ih preko 7000 !)
Registracija je krajnje jednostavna , BEZ maila ZA POTVRDU . Možete odmah ući na forum pošto ste uneli nick i pass.
Da li verujete u Demone? BFuWx

DOBRO NAM DOŠLI !


DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -

-MI NISMO KAO DRUGI -Liberté, égalité, fraternité-
 
PrijemPORTALLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Da li verujete u Demone?

Ići dole 
+12
ZoxZoja
Kijara-brm
Astra
Auror@
Gothic
slatkicass
Danubius
AstrinaKomsinica
cojle
Nut
ZezaM
ANDJEO82
16 posters
AutorPoruka
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPon Apr 09, 2012 1:41 pm

Pitamo li prosječnog čovjeka postoje li demoni, odgovorit
će kako su to priče za malu djecu. Bez obzira što će se mnogi opredeljivati vjernikom, odbacit će priču o postojanja
demona. No, ako vjerujemo u neke biblijske događaje gdje su bili prisutni
demoni (npr. Lk 4,33-36; Mk 5,1-10), za vjerovati je i činjenica kako uistinu
zli duhovi postoje.



Tko su zapravo demoni? Demoni su duhovna bića, nemaju ''mesa ni kostiju'' (Lk
24,39), a samim time nemaju ni materijalno tijelo, kao što nemaju ni anđeli.
Ipak mogu djelovati na čovjekovo tijelo jednako kao i ljudski duh i duša.
Sposobni su ući u čovjekovo tijelo i preuzeti kontrolu nad njime, povremeno
govoriti i djelovati kroz njega, pa čak i opsjednuti tijelo kao da je njihovo
vlasništvo. (vidi Stanko Jambrek, New age i kršćanstvo). Budući su
nematerijalni, djeluju izvan prirodnih zakona, ljudskih osjetila. Moguće ih je
''osjetilno'' doživjeti prilikom komunikacije sa spiritističkim medijem ili
posrednicima koji su svoje tijelo i um dali na raspolaganje nečistim duhovima.



Iako su pali anđeli, njihova je inteligencija veća od ljudske što nam i Biblija
potkrepljuje (Mt 8,29; Dj 19,15; Jk 2,19; Mk 1,24). Nisu u mogućnosti poznavati
ljudsku budućnost, no znaju prošlost i sadašnjost. To dokazuju brojni vračevi,
mediji, šamani koji pod utjecajem zlih duhova govore o detaljima iz nečijeg
života, ističući najmanje sitnicame (npr. koliko djece ima, što je jutros jeo,
gdje mu je novac u kući I još mnogo šta.) Premda ne znaju budućnost, na temelju
sadašnjosti i praćenja prošlosti donose određene zaključke i predviđanja, što
je vidljivo kod mnogih - proroka i proročica posebno kod nas na Balkanu.




Što se tiče snage demona, ona nije ograničena samo na fizičku snagu, već je
velika da uzrokuje okultni pritisak na čovjekov um i tijelo. U stanju su
proizvesti nemoći i bolesti, osobito psihosomatske naravi (nestabilnost ili
ludilo, poriv za samoubojstvom, hladnokrvnim ubistvom, shizofrenijom i sl.),
što ni sama savremena medicina ne može prepoznati ni izliječiti.

Bez obzira na sve navedeno, Sotona i njegovi zli duhovi su ipak ograničeni te
mogu činiti samo ono što im je Bog dopustio i ništa više...
Da li VI verujete u demone?
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
Gost
Gost
Anonymous



Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPon Apr 09, 2012 3:20 pm

Ako nesto postoji, onda netreba vise vjerovati u to.

Postoje, no vise se brinem onih sa krvi i mesom, nego ovi duhovni. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySre Apr 11, 2012 9:32 pm

Dolinac ::
Ako nesto postoji, onda netreba vise vjerovati u to.

Postoje, no vise se brinem onih sa krvi i mesom, nego ovi duhovni. :329340:

PS. Pogotovo zenskoga roda, nisu daleko, tu su medju nama. :329340:
Nazad na vrh Ići dole
ZezaM
Prisutan Duhom
ZezaM


Datum upisa : 18.12.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySre Apr 11, 2012 9:34 pm

ovaj sam sebe citira smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost
Anonymous



Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySre Apr 11, 2012 9:47 pm

Jebiga,nisam dovrsio citat i popunio.Zaboravio sam ono najvaznije reci . :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySre Apr 18, 2012 9:05 pm

Nebitno je imati vere za njih...tu su i oko nas i u nama ,pa konacno na svet dolazimo sa njihovim klicama..doduse i onim ''drugima''..ali ...u samoj srzi naseg celijskog bica ...donosimo i njihovo seme ...

''....Zlo je izvrtanje i zamena istinskog sadrzaja lazju...Zlo ima dva aspekta..Zlo kao priroda,kao supstancija ne postoji,medjutim svako od nas oseca njegovu moc i nasilje ,njegovu crnu energiju... . Neki govore sa izvesnim pravom о tome ,da je zlo aktivna sila,jer je naslo svoju punu afirmaciju u andjelima ada-demonima,ciji se pad ne sastoji samo u duhovnoj greski i nepravilnom izboru puta ,vec i u svesnom voljnom suprostavljanju volji Bozijoj ,koja je najvise dobro... U demonima je zlo dobilo olicetvorenje ..moze se reci da se zlo u demonima ovaplotilo Zbog toga,ako je sa jedne strane zlo nedostatak dobra ,ono je sa druge strane realna sila koja je usmerena protiv dobra i koja se sa njim bori.....''

Ovo je uvod ...u pricu o ''meni, prilicno dragim fenomenima''...zapravo neki religijski pogled..











Da li verujete u Demone? XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
cojle
Zaštitnik seljačkih prava
Zaštitnik seljačkih prava
cojle


Location : Kumova slama
Humor : smešan samom sebi
Datum upisa : 09.08.2009

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySre Apr 18, 2012 10:44 pm

Verujem da će uvek biti posla za isterivače đavola. smehsmeh











Seljak sam pa umem i reč da probiram!
Nazad na vrh Ići dole
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyČet Apr 19, 2012 2:45 pm

Cojle, zamisli slazem se s tobom;P

A vala i za nas koji utjerujemo dobro smehsmeh :rlol:

Nut ljubavi sorry, ne mogoh da odolim, ali je no pun intended hahahahahahahahahahahahaha
Nazad na vrh Ići dole
ANDJEO82

ANDJEO82


Location : Iznad vaseg ramena@@@
Humor : Andjeoski @
Datum upisa : 13.11.2010

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyČet Apr 19, 2012 7:07 pm

AstrinaKomsinica ::
Cojle, zamisli slazem se s tobom;P

A vala i za nas koji utjerujemo dobro Da li verujete u Demone? 944472 Da li verujete u Demone? 279207

Nut ljubavi sorry, ne mogoh da odolim, ali je no pun intended hahahahahahahahahahahahaha

Javljam se dobrovoljno da onome ko u sebi ima neko Zlo,odmah Uteram Dobro,za sve dajem Garanciju... Da li verujete u Demone? 599 Da li verujete u Demone? 492702
Nazad na vrh Ići dole
http://pravoslavnariznica.rs/soulmate.in.rs/index.php
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPet Apr 20, 2012 1:37 pm

ANDJEO82 ::
AstrinaKomsinica ::
Cojle, zamisli slazem se s tobom;P

A vala i za nas koji utjerujemo dobro Da li verujete u Demone? 944472 Da li verujete u Demone? 279207

Nut ljubavi sorry, ne mogoh da odolim, ali je no pun intended hahahahahahahahahahahahaha

Javljam se dobrovoljno da onome ko u sebi ima neko Zlo,odmah Uteram Dobro,za sve dajem Garanciju... Da li verujete u Demone? 599 Da li verujete u Demone? 492702

Vidi, vidi, moja raja,,,kasnis, moja firma radi u 16, imam dobar "business plan" :eee:
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPet Apr 20, 2012 8:08 pm

Naravno da verujem u demone . Šta rade demoni ? Navode vas na zlo,muče vas , prave vam probleme ,štetu,progone ...
Pitajte oženjene a i one koji su bili oženjeni -svi će vam potvrditi da imaju svog ličnog demona Da li verujete u Demone? 1763570027










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 21, 2012 8:42 am

****Credo in daemones, homines, versari***

(verujem u ljude demone svuda su oko nas)
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 21, 2012 9:22 am

slatkicass ::
****Credo in daemones, homines, versari***

(verujem u ljude demone svuda su oko nas)
...a pošto si iz Timočke Krajine ,gde je vlaška magija stvarnost ...dragi forumaši , evo eksperta .Sad će Slatka da vam pojasni šta je šta .
Recimo ...100 % znam da se njen lični demon zove Lupul .
Godinama je progonio . Da li verujete u Demone? 526313
Jel * tačno ? Da li verujete u Demone? 1763570027










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Gothic
Gothic
Gothic
Gothic


Datum upisa : 21.04.2012

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 21, 2012 9:47 am

Plasim se demona,pogotovo onih iz Timocke Krajine,ti kada te uhvate kazu da ne ispustaju dok te ne iscede :zubi3:
Nazad na vrh Ići dole
slatkicass
Frumos si de foc
slatkicass


Godina : 62
Location : (zlutala negde.....u mashti)
Humor : Smejem se, smeh produžava život pa ću duže uživati u njemu!
Datum upisa : 10.10.2007

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 21, 2012 9:50 am

Danubius ::

Recimo ...100 % znam da se njen lični demon zove Lupul .
Godinama je progonio . Da li verujete u Demone? 526313
Jel * tačno ? Da li verujete u Demone? 1763570027

U *ebo te, ti ko da si vidoviti Gavrilo iz Pivine Glave Da li verujete u Demone? 900975 migg

Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPon Apr 23, 2012 6:50 pm

slatkicass ::
Danubius ::

Recimo ...100 % znam da se njen lični demon zove Lupul .
Godinama je progonio . Da li verujete u Demone? 526313
Jel * tačno ? Da li verujete u Demone? 1763570027

U *ebo te, ti ko da si vidoviti Gavrilo iz Pivine Glave Da li verujete u Demone? 900975 migg

:zubi3:
Samo se vi igrajte...he he :eee:










Da li verujete u Demone? XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 7:24 pm

MANASTIR ILINJE  link 

Ako neko poželi da pročita ovaj članak, "osvežila" bih ovu temu... Ovo je manastir u kome sam boravila, i spominju se meni dragi ljudi koje sam upoznala - Iguman Otac Isaija, Otac Gerasim i lečeni - Nemanja... i bilo je još njih 20-ak koje sam zatekla... Članak je pisan par godina pre nego što sam došla u manastir, kao "neverujuća" ili u nekom "začetku" verovanja... Put na ovakva mesta se, jednostavno, otvori, ili ne... To je već prvo čudo. Dalje, često sam se pitala - ko je tu normalan, a ko ne. Sreća da sam ćutala... Sve vidjeno i preživljeno tamo, kada bih analizirala, verovatno bih totalno "odlepila", a da pričam detalje, nije strogo zabranjeno, ali - "svako ima svoj put saznanja" - kaže Otac Isaija i rekao mi je da ne analiziram ništa. Jeloosvećenje spada u crkvene tajne, koje je propisao sam Isus Hrist - tako rekoše, pa tako prenosim. Svako u svojoj glavi i prema doživljenom, ima šansu da stigne do saznanja i duhovnog rasta, koliko mu je "dato". Otac Isaija bi nas uvek ispravljao, ako bismo ovako rekli - ja ne verujem u demone, on bi odgovorio - ne kaže se "ne verujem u demone", nego "verujem ili ne verujem u postojanje demona". Prvo delovanje demona je kroz misli, da stavimo na stranu to, ko šta i gde "proglašava" nešto grešnim. Verovanje ili ne verovanje, ne spašava nas ničega, ali nas spašava najjača molitva i magija sveta - bezuslovna ljubav i uz to - hrabrost.


Poslednji izmenio aurora0405 dana Sub Apr 19, 2014 8:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 7:58 pm

Danubius ::
Naravno da verujem u demone . Šta rade demoni ? Navode vas na zlo,muče vas , prave vam probleme ,štetu,progone ...
Pitajte oženjene a i one koji su bili oženjeni -svi će vam potvrditi da imaju svog ličnog demona  Da li verujete u Demone? 1763570027

E nek si ti andjelak....mada bih rekla ako su sve zene demoni,da si necim izazivao gnjev zena pa su bile takve.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 8:59 pm

Astra ::
Danubius ::
Naravno da verujem u demone . Šta rade demoni ? Navode vas na zlo,muče vas , prave vam probleme ,štetu,progone ...
Pitajte oženjene a i one koji su bili oženjeni -svi će vam potvrditi da imaju svog ličnog demona  Da li verujete u Demone? 1763570027

E nek si ti andjelak....mada bih rekla ako su sve zene demoni,da si necim izazivao gnjev zena pa su bile takve.


nečim je izazvao Angeo Gabrijel... :zubi3:










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 9:28 pm

Astra ::


E nek si ti andjelak....mada bih rekla ako su sve zene demoni,da si necim izazivao gnjev zena pa su bile takve.
Nisu sve ....ja se lično dobro slažem sa đavolicama .
Ali mnoge jesu oličenje demona -dave ,iscrpljuju ,plaše ,čine štetu ,bacaju stvari po kući ,lupaju vratima ,bude te iz sna,crpe snagu ,kidaju živce  ...zar to nisu demonske osobine ?
Zar nije najbolje Luciferovo delo ,i no 1 među demonima - Lilith ? Onaj Azazel je mala maca za Lilith ,to je opšte poznato.
Dakle ...ne pričam ja bez veze ,ne neeeee....
Žena bi prodala dušu za dobre cipele ,gde neće za moć ? Dakle...."proizvodi se" ,od kada je sveta i veka -puno više ženskih demona nego muških ,to je činjenica .
A ko je zainteresovan da proba i sam -evo recepta "Kako postati demon-brzo i lako "     ironic3 


Postoji mnogo načina da se postane demonom npr. sklapanje ugovora s demonom.  Ukoliko želite sklopiti ugovor s vragom, treba se iskopati rupa u središtu raskršća. U tu rupu se treba staviti kutija u kojoj se nalazi vaša slika, malo zemlje s groblja te kost crne mačke, zakopajte rupu i pričekajte da se demon pojavi. Demon će vam dati ono što želite ukoliko vi njemu obećate svoju dušu te on nakon nekog vremena (obično se ugovor sklapa na 5 ili 10 godina) dođe sa svojim paklenim psima po vašu dušu.
------
ps na KOM FORUMU se mogu dobiti ovako pametni saveti ? Samo na DF !  tongue   migg  :zubi3: 










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 9:40 pm

Jel ti to Šefe hoćeš da kažeš da je dobar deo muškog sveta koji praska, urla, lupa nameštaj i posuđe, prebija ženu i decu ženskog pola? Ili postoje i demoni, ljudski demoni, koji stoje kad piške?

Da verujem da postoji to nešto ma kako ga zvali. Naša slobodna volja je ono što nam je od Boga dato pa po svojoj volji i savesti sledimo svog Anđela čuvara ili podležemo iskušenju koje nam druga strana stavlja na izbor. Možda je najgori "demon" kojeg čovek može da ima njegova savest koja se probudi.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 9:44 pm

I niko nigde ne napisa šta se desilo sa Lilith? Nekad mi se učini da su je mnoge žene ostavile da deluje u njima, pa u trenu pomislim kako bi slatko "odvalila" šamar, al mi isterani ti demoni, pa ćutim... Recepat ću da prepišem, i turim medju recepte za posna jela, da me ne uvate... zlu ne trebalo  ... :lonac: 
lol!
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 9:47 pm

ZoxZoja ::
 Jel ti to Šefe hoćeš da kažeš da je dobar deo muškog sveta koji praska, urla, lupa nameštaj i posuđe, prebija ženu i decu ženskog pola? Ili postoje i demoni, ljudski demoni, koji stoje kad piške?

Da verujem da postoji to nešto ma kako ga zvali. Naša slobodna volja je ono što nam je od Boga dato pa po svojoj volji i savesti sledimo svog Anđela čuvara ili podležemo iskušenju koje nam druga strana stavlja na izbor. Možda je najgori "demon" kojeg čovek može da ima njegova savest koja se probudi.
 :santa:  JEDINA MOĆ KOJU SU LJUDSKA BIĆA DOBILA, TO JE MOĆ IZBORA, A NA TOJ MOĆI SU ANDJELI POZAVIDELI
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 9:55 pm

ZoxZoja ::
Jel ti to Šefe hoćeš da kažeš da je dobar deo muškog sveta koji praska, urla, lupa nameštaj i posuđe, prebija ženu i decu ženskog pola?
Pa možda nesrećnici tako pokazuju svoju "žensku stranu" ,znaš da psiholozi tvrde da je muškarci imaju ?  smehsmeh
Jer muška strana se lako uoči (prde ,psuju , lako se zapuštaju ....to nije svojstveno za žene )

Uostalom....zna se da postoje tkzv "demonske žene" ,i to u tri grupe

1. One koje su samim rođenjem stekle sposobnost da budu veštice ,ili ih je u zanat uputila starija kvalifikovana koleginica .

2.Ženski demoni manističkog porekla koje ustaju iz groblja u kojem žive preko dana, a noću napadaju ljude i decu i vade im srca ili džigericu , kojom se hrane
3. izvesna grupa starijih demonskih žena ,koje nisu veštice u pravom smislu ,ali jesu u dosluhu sa mračnim silama ,narod ih zove vračarama .

Tako da u demonskoj hijearhiji -žene vode glavnu reč ,Zoxy .










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 10:03 pm

Veštica - vešta žena, ona koja ume da leči, neguje, sprema meleme

Vračara/vračarica - Lekarka (od staroslovenske reči vrač što i danas u ruskom znači lekar, Sveti Vrači Kozma i Damjan)

Sad Šefe što si ti indoktriniran propagandom koju je Crkva vekovima vršila na račun žena a dovršili Andersen i Dizni svojim bajkama nije moj problem. Od sviju sam očekivala ovakav post ali od tebe ne. Možeš ruku pod ruku s "talibanima" svih boja i konfesija. Ovaj post ti je ulaznica za "visoko društvo" ženomrzaca. Da citiram misao koju pripisuju Njegošu: Sve žene su kurve, izvini majko i ti si žena. Tako i ti ovim "sortiranjem" žena.

Žena je ona koja život održava i ona je Majka Boginja ma koliko to muškarcima neprihvatljivo bilo.











Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 10:06 pm

Sve su žene veštice - vešte žene  beljenje
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 10:39 pm

ZoxZoja ::


Sad Šefe što si ti indoktriniran propagandom koju je Crkva vekovima vršila na račun žena a dovršili Andersen i Dizni svojim bajkama nije moj problem. Od sviju sam očekivala ovakav post ali od tebe ne. Možeš ruku pod ruku s "talibanima" svih boja i konfesija. Ovaj post ti je ulaznica za "visoko društvo" ženomrzaca.
A ne neeeee...nemoj ti meni reči u usta -kakav "ženomrzac" ?
Nego ....činjenice ,nisam ja to izmislio ..... smehsmeh 



Da li verujete u Demone? LogoDa li verujete u Demone? LilithDa li verujete u Demone? FaceDemoness
A female demon; a she-demon; a divine spirit. From Late Latin daemon, from Greek daimon. bef.1300. Feminine form from 1638. images

Da li verujete u Demone? Hr
Ardat Lili: A night demon; a succubus, or a young female spirit associated with children and pregnant women, also a storm demon. One in the demon-triad formed by Lilu (the male), Lilitu (the female), and Ardat Lili (the handmaid). (Sumerian)
Batibat: A female nightmare demon that causes death during sleep, associated with trees. (Philippine)
Empusa: A shapeshifter, a demonic female with one leg that of a donkey and the other of brass, pursues travelers and eats them. [syn: Emipusa, Empousa] (Greek)
Gorgon: The personification of female wisdom and mysteries, a protector, creator of life and bringer of death. From Greek gorgo terrible. 1398. (Greek) image
Hantu Kopek: Female nightmare demon.
Lamashtu: A kind of goddess, seven witches in one, associated with the death of unborns and newborns, a night demon, bringer of disease. (Mesopotamian)
Lamia: A half woman half serpent demon; a sea monster; a night demon that preys on children, also a vampire. 1350. (Greek)
Lilim: The female offspring of Lilith. [syn: Lilin] see: Lilith
Lilith: The personification of female sexuality and power over men, enlightener of women. image
Lilitu: The female counterpart of Lilu. One in the demon-triad formed by Lilu (the male), Lilitu (the female), and Ardat Lili (the handmaid). (Sumerian)
Palden Lhamo: A gaurdian goddess; protector of Tibet. (Tibetan)
Succubus: A female demon that attempts sexual intercourse with sleeping persons. From Latin succubāre to lie under, alteration of Late Latin incubus. 1387. image
Yuki-Onna: An irresistible phantom associated with snow storms; a type of pale succubus that lures young men to remote areas with the intention of drinking their blood or freezing them solid. [syn: Lady of the Snow, Snow Queen, Snow Ghost] (Japanese)










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 10:50 pm

Pisci ovog štiva su ... Majka Tereza, Marija Kiri, Pamela ili isfrustrirani muškarci koji su svoju nemoć projektovali u takozvane demone koji su gle čuda baš suprotnog pola od njihovog koji je visokomoralan i nepogrešiv.

Šefe ne kači se s Vecom Vešticom to može da ti ostavi trajne traume  lu6777 lu6777 lu6777 










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Astra
Zvezda Foruma
Zvezda Foruma
Astra


Godina : 64
Location : podnozje Alpi
Datum upisa : 20.06.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 10:53 pm

U bem ti dje mene uslika....samo si fotosopom dodao tu zmijurinu...ahahha.

Ma realno,mozda demon nema oblik kako je prikazan kroz vjeru,ali neki djavo sve nas tjera na stvari koje nisu kako treba...e sad,koliko se ko opire....a djavo zna bas da podmetne slatke zalogaje...pa ti sad odoli.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.ranjeni-orao.com
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 11:05 pm

Da li verujete u Demone? 10dxnxi

Treba li prevod?
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm
Glavni Administrator
Glavni Administrator
Kijara-brm


Godina : 44
Location : 𝐹 - 𝐴𝑁 - 𝑇 - 𝐴𝑆 - 𝑇 𝐼 𝐶
Humor : 𝑌𝐸𝑆-𝑌𝑜𝑢 𝑛𝑜𝑤 :)
Datum upisa : 21.12.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptySub Apr 19, 2014 11:18 pm

Astra ::
U bem ti dje mene uslika....samo si fotosopom dodao tu zmijurinu...ahahha.

Ma realno,mozda demon nema oblik kako je prikazan kroz vjeru,ali neki djavo sve nas tjera na stvari koje nisu kako treba...e sad,koliko se ko opire....a djavo zna bas da podmetne slatke zalogaje...pa ti sad odoli.
 :zubi3: ista ti...
da da..mene tera neki vrag...  smehsmeh .(setih se)










Nekad tako komplikovana,a tako jednostavna,ali uvek jedinstvena ღ.






Every girl can be a Princess and a Warrior. 👑
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/groups/146401177244/
AstrinaKomsinica
Master Spamer
AstrinaKomsinica


Location : Daleko
Humor : :)
Datum upisa : 22.01.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 3:16 pm

aurora0405 ::
Da li verujete u Demone? 10dxnxi

Treba li prevod?

Astri treba  smehsmeh :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: :rlol: 


Ev prilog, zivjele zene;))))))



Nazad na vrh Ići dole
Okano
Somborska Ruža
Okano


Godina : 48
Datum upisa : 06.01.2012

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 3:20 pm

Da li verujete u Demone? 555113_3330611150337_1925718411_n

a jel trebam jos objasnjavti ovo ?  smehsmeh 
Nazad na vrh Ići dole
http://farytalenakit.mojsajt.rs/
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 4:10 pm

ZoxZoja ::


Šefe ne kači se s Vecom Vešticom to može da ti ostavi trajne traume  lu6777 lu6777 lu6777 
Aha ! Pretiš demonskim moćima . A ja samo kopirao šta Wikipedia i drugi uočili o ženama -demonima .
Nisam ja to godinama proučavao -nego pametniji od mene .  beljenje










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 4:12 pm

..na Wiki svako moze da doda sta hoce.. booored 
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 4:15 pm

Može i ovako  tongue 
Da li verujete u Demone? 314uzrn

Isto mudriji od mene, rekoše - ako ne možeš protiv, a ti se pridruži  Da li verujete u Demone? 111827
Nazad na vrh Ići dole
Danubius
Čuvar Vatre
Danubius


Godina : 63
Location :
Datum upisa : 19.01.2008

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 4:29 pm

Lakota ::
..na Wiki svako moze da doda sta hoce.. booored 
Naravno.da može .
Ali ,kod teme o ženama -demonima se autor (i) pozvali na sledeću literaturu (spisak dole )
Tako da biće da se baš ne može pljucnuti na te tekstove kao na "amatersko laprdanje"   beljenje 


[*]Bibliography for the Study of Magic Witchcraft and Religion, James Dow, Professor of Anthropology at Oakland University
[*]Kabbalah On Witchcraft – A Jewish view (Audio) chabad.org
[*]Jewish Encyclopedia: Witchcraft
[*]Witchcraft and Devil Lore in the Channel Islands, 1886, by John Linwood Pitts, from Project Gutenberg
[*]A Treatise of Witchcraft, 1616, by Alexander Roberts, from Project Gutenberg
[*]University of Edinburgh's Scottish witchcraft database
[*]Članak o veštičarenju na Katoličkoj enciklopediji
[*]Istraživanje o veštičarenju u Škotskoj

i Univerziteta Kornel
[*][url=http://www.mclink.it/personal/MH0077/LeStagionidellaFollia/stagioni 2/Rossi - horror 1.htm]Veštice i inkvizicija - Psihopatske fantazije veštica[/url]
[*]Veštice i inkvizicija
[*]Veštičji čekić










Da li verujete u Demone? 155klf10
Nazad na vrh Ići dole
https://danubius.forumsr.com/
Lakota
- slučajna prolaznica-
Lakota


Datum upisa : 11.07.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 4:52 pm

Slazem se nije amatersko..pre je smisljeno..covece,koliko daleko su pojedini otisli u svojoj mrznji prema zenama..tipican SSK..
Nazad na vrh Ići dole
Auror@
SOLDIER of LOVE
Auror@


Godina : 64
Location : Neoplanta
Humor : aha
Datum upisa : 12.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 5:39 pm

Danubius ::
Lakota ::
..na Wiki svako moze da doda sta hoce.. booored 
Naravno.da može .
Ali ,kod teme o ženama -demonima se autor (i) pozvali na sledeću literaturu (spisak dole )
Tako da biće da se baš ne može pljucnuti na te tekstove kao na "amatersko laprdanje"   beljenje 


[*]Bibliography for the Study of Magic Witchcraft and Religion, James Dow, Professor of Anthropology at Oakland University
[*]Kabbalah On Witchcraft – A Jewish view (Audio) chabad.org
[*]Jewish Encyclopedia: Witchcraft
[*]Witchcraft and Devil Lore in the Channel Islands, 1886, by John Linwood Pitts, from Project Gutenberg
[*]A Treatise of Witchcraft, 1616, by Alexander Roberts, from Project Gutenberg
[*]University of Edinburgh's Scottish witchcraft database
[*]Članak o veštičarenju na Katoličkoj enciklopediji
[*]Istraživanje o veštičarenju u Škotskoj

i Univerziteta Kornel
[*][url=http://www.mclink.it/personal/MH0077/LeStagionidellaFollia/stagioni 2/Rossi - horror 1.htm]Veštice i inkvizicija - Psihopatske fantazije veštica[/url]
[*]Veštice i inkvizicija
[*]Veštičji čekić


[*]
E lepo... Evo mog priloga sa WIKI, da vidiš kako može svako svašta da tvrdi, a ako pažljivo pročitaš izmedju redova, sve će da ti se kaže...

 vrag  smehsmeh  smehsmeh  smehsmeh  :rlol: Da li verujete u Demone? 262hd
Nazad na vrh Ići dole
Veronika*

Veronika*


Datum upisa : 01.04.2014

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 6:31 pm

Da li verujete u Demone? ImpGross

U srednjovjekovno doba, Crkva je bila opsjednuta tjelesnošću Sotone i upozoravala kako inkubi i sukubi vrebaju mlade i nevine na spavanju. Inkubus je bio muški demon koji  je tijekom noći posjećivao žene i činio neopisiva seksualna nedjela nad njima. Prema nekim vjerovanjima, inkubi su mogli sa svojom žrtvom začeti dijete, no takva su djeca bili demoni. Skubus, ženski ekvivalent, jednako je požudan demon koji žrtvama krade snagu. U rumunjskim se legendama spominje zburatorul, leteći demon koji se običava spuštati dimnjakom u obliku plamena, pretvarati se u tjelesno biće i napastovati djevice. Žrtva bi pokazivala znakove melankolije, slabjela bi i naspoljetku umrla. U prikazu moldavskih običaja, učenjak iz 18. st., Dimitrie Cantemir, spominje kako su rođaci žrtve ponekad znali bdjeti u njenoj sobi kako bi uhvatili demona. Obično se ispostavilo da je to potpuno stvaran mladić iz obližnjeg sela kojeg bi dočekale batine.

 Vjerovanje u sukube i inkube, bila su u srednjem vijeku vrlo raširena i Crkva je neprestano na njih upozoravala. Nažalost, nije bilo psihologa koji bi mogao objasniti seksualnu represiju onih koji su, u dobi normalne seksualne aktvinosti, bili prisiljeni živjeti u celibatu (česte žrtve su bile redovnice) i stoga bili podložni takvim prikazama.

 Za mnoge je seks bio tabu, osobito za one koji su živjeli u samostanima. Prikaze seksualne naravi pojavljivale su se u obliku  sotonskih legija. Jedan od oblika bila je mara (kod slavena mora), čest u mnogim dijelovima Europe, a osobito poznata u Skandinaviji. Bila je to demonica koj je dolazila u noćne pohode i ponekad ubijala svoje žrtve. Pojavljivala se kao prelijepa žena ili nakazna krezuba starica. Mogla se pojaviti i u obliku konja koji kopitima staje na prsa žrtve.

 Prema slavenskoj verziji mita, ova su bića muškarcima ispijala krv. No, ovdje dolazi do zanimljive zamjene uloga: nakon što žrtvi popije krv, demonica se zaljubljuje u njega, a ne on u nju. Nikada ga neće ostaviti i jednom kada je veza uspostavljena, postaje njegov redoviti noćni posjetitelj. Jedna od mogućih zaštita protiv njena neželjena dolaska je izvući nož i usmjeriti ga prema gore. Dok se spušta na tijelo žrtve, nabost će se na nož i morat će se povući. Drugi oblik sličan inkubima i sukubima je veripard, „krvavobradi“, koji posjećuje žrtve u njihovim noćnim morama i muči ih do jutra.
BARTLETT Wayne, Legende o krvi, 275-276

Верујем у инкубусе из краја, то су ми омиљени фанови  smehsmeh smehsmeh
Nazad na vrh Ići dole
ZoxZoja
Stela Polaris
ZoxZoja


Godina : 56
Location : Plava Planeta
Datum upisa : 13.01.2013

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyNed Apr 20, 2014 7:22 pm

Danubius ::
ZoxZoja ::


Šefe ne kači se s Vecom Vešticom to može da ti ostavi trajne traume  lu6777 lu6777 lu6777 
Aha ! Pretiš demonskim moćima . A ja samo kopirao šta Wikipedia i drugi uočili o ženama -demonima .
Nisam ja to godinama proučavao -nego pametniji od mene .  beljenje

Pretnje ostavljam amaterima. Ja sam samo iznela činjenično stanje.

Ako ti koji si onolike postove napisao o negativnim aspektima učenja religija i njenih zemaljskih službenika iste nazivaš "pametnim" onda ne bi bilo loše proveriti koji te je to demon zaposeo kad sad ovako zboriš.










Došla je tiho i ušla u legendu  zlz
Nazad na vrh Ići dole
Nut
Sky Goddess, Mother of the Gods
Nut


Godina : 43
Datum upisa : 23.03.2011

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPet Apr 25, 2014 11:21 pm

..Naravno..danas je na delu,tamna neshvatljiva ljubav prema demonu,slicna ljubavi roba prema svom zlom tiraninu..Demonizovana stvarnost u licu narkomana na svakom koraku,koji stvara nerealan svet olicen u demonskim fantazijama..pravi prodor u pakao.. vrag 










Da li verujete u Demone? XhTq33I
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard
Crni Mag
Crni Mag
Black Wizard


Godina : 49
Location : Crne Dveri
Humor : S' vremena na vreme
Datum upisa : 15.12.2016

Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? EmptyPet Apr 28, 2017 9:05 pm

Verujem jedino u ljudske demone
Nazad na vrh Ići dole
http://huaweimods.boards.net
Sponsored content





Da li verujete u Demone? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li verujete u Demone?   Da li verujete u Demone? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li verujete u Demone?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Verujete li u snove?
» DUHOVI-verujete li u njih ?
» VILE i vilenjaci -verujete li u njih ?
» "Sreca prati hrabre"-verujete li?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
DANUBIUS FORUM @ osnovano 2007 -  :: DUHOVNOST I EZOTERIJA :: RELIGIJA :: RELIGIJE SVETA-
Skoči na: